Gymnastiekzaal op hoek Ingridstraat/ Akkerbloemstraat Aantal inbraken op Schouwen-Duiveland opgelost Libanese vluchtelingen naar Syrië De zaak Herrema DEURLOO Het centraal loonoverleg ©AUSTIN MORBIS BANKSTEL MEUBELRAMA DE ZIERIKZEESCHE COURANT Prinses Beatrix bij Y.W.C.A. DAMASCUS, 6-11. Een groot aan tal vluchtelingen uit Libanon stróomt de laatste tijd'Syrië 'binnen. Zij maken gebruik van de huidige gevechtspauze om hun door fanatie ke gevechten geteisterde land te ontvluchten. Momenteel zijn al weer ontvluchten. Momenteel zijn al meer dan 300.000 Libanezen in Syrië aan gekomen. Velen van hen geloven dat de huidige gevechtspauze alleen maar dient om beide partijen van verse munitie te voorzien. De regering van Syrië heeft een organisatie gevormd om de vluchte lingen op te vangen. Dealer: ISTA - Oosterland Tel. (01114) 1495 MONASTEREVIN, 6-11. Ontvoer der Eddie Gallagher heeft boos ge dreigd de Nederlandse fabrieksdirec teur dr. Tiede Herrema dood te schieten tenzij de politie een stel matrassen bij het huis waar hij wordt vastgehouden, verwijdert, zo hebben politiekringen donderdag meegedeeld. De matrassen bij het twee verdie pingen tellende huis waren bedoeld als „een kussen" voor een sprong naar de vrijheid van Herrema. Het politieplan mislukte toen de 54-jarige Herrema woensdagavond laat een sein om uit het raam te springen verkeerd begreep of door Gallagher en zijn vrouwelijke mede plichtige, Marian Coyle, werd tegen gehouden. Advertentie SERVICEDIENST H x x tn T. a <5 H- Van 7-11 14-11 telefoon H W (01110) 3635 a o (01112) 629 PI es w w cn H INSTALLATIEBEDRIJF SCHARENDIJKE, 6-11. De raad van Middensehouwen kwam donderdagavond jl. in voltallige vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester E. Baerends. Op voorstel van b, en w. besloot de raad tot vaststelling van de eerste wijziging van bet bestem mingsplan „Putmeet I". Door deze wijziging is het mogelijk op de hoek Ingridstraat - Akkerbloemstraat een gymnastiekzaal te bouwen. Besloten werd de huur van de vis- botensteiger in de haven Kloosternol te Scharendijke, voor de Federatie van Deltavissers, te 'verhogen van f 7500,tot f 11.160 per jaar. Ver hoging van de huur Is nodig wegens hogere loonkosten en het aanbren gen van een betere verlichting. Advertentie Heeft u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Te.efoon (01114) 1268 - 1265 In verband met de invoering van de onroerend-goedbelastingen per 1 januari 1976 besloot de raad tot intrekking van de verordening tot heffing van een rioolbelasting en van de verordening tot heffing van de straatbelasting. De verordening op de heffing van een vei*make'lijkheidsbelasting zal voorlopig worden gehandhaafd. De gemeente houdt tot 1 januari 1979 de bevoegdheid deze belasting te heffen. De heer Hart informeerde naar de samenhang van opcenten op de grondbelasting en vermakelijkheids belasting. voor Dolfirodam. Naar aanleiding van een aanvraag van de chr. nat. kleuterschoolvere- niging te Scharendijke werd beslo ten de nodige gelden beschikbaar le stellen v.oor het aanschaffen van een schommelstelling en van een papier snijmachine. Geen gelden zullen worden toegekend voor aanschaffing van een stofzuiger. Schoolzaken Burgemeester en wethouders had den de raad voorgesteld het bedrag per leerling, bedoeld in artikel 101, REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur. M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 19.90. per jaar 76,50. Losse nummers 45 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesies" (max. 4 regels) 3 50 Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B T W In dit nummer: W inkélweekprogramma Renesse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 7 november 1075 132ste jaargang Nr. 21790 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1869) Raad Middensehouwen Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Eeoi droom die tverkelijkheid wordt-; is een droomdie sterft. De Vogüé Inladen Bij hun arrestatie waren de ver dachten bezig met het inladen in de bestelauto, waarin reeds een onder kast van een Zeeuws kabinet lag. Op het gazon voor de woning stond de bovenkast van het kabinet, twee Perzische tapijten en nog een aantal artikelen gereed om in te la den. Van hetgeen er totaal is ontvreemd kon tot nu toe nog maar voor onge veer f 15.000 worden achterhaald. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) DEN HAAG, 6-11. „Het kabinet staat voor de allerminst lichte en evenmin benijdenswaardige uitda ging om het centrale loonoverleg als nog te redden of uitzicht te bieden op kans van slagen". Aldus drs. C. C. M. Geerkens, één der algemene secretarissen van het Nederlands Christelijk Werkgeversverbond, in het orgaan De Werkgever van dit verbond. De heer Geerkens maakt deel uit van de werkgeversdelegatie in het bestuur van de Stichting van de Arbeid, waar dinsdagavond jl. het centrale loonoverleg -mislukte. AALSMEER. In de grote nieuwe veilinghallen van Aalsmeer is don derdag de jaarlijkse Nationale Bloe- menvaktentoonstelling geopend. Ko lonel Bosshardt van het Leger des Heils mocht symbolisch zevenhon derd potplanten meenemen om - naar eigen inzicht - te verdelen on der eenzame Amsterdammers. Goede vangst politie WESTERSCHOUWEN, 6-11. Met de arrestatie van de 32-jarige aannemer J. van O. uit Stavenisse en de 29-jarige glazenwasser J. N. uit Ossendrecht, die by een inbraak aan de Westsingel te Goes op heterdaad werden betrapt, heeft de gemeentepolitie van Goes een goede vangst gedaan. Het tweetal, dat bijzonder brutaal te werk ging en alles wat van zijn gading was, als gold het de gewoonste zaak van de wereld, in een bestelauto oplaadde, heeft in de afgelopen twee jaar voor om en naby de f 350.000,aan antiek, gebruiks artikelen. sieraden en elektronische apparatuur by een groot aantal inbraken in Zeeland en West-Brabant ontvreemd. Bij het verhoor bleek ook dat het tweetal een aantal malen op Schou wen-Duiveland zijn,slag had gesla gen. Zo werd op 4 november 1974 inge broken bij de heer W. A. de Jonge aan de Strandweg te Haamstede waar voor een waarde van f 150.000 werd ontvreemd, op 8 oktober 1975 werd ingebroken bij de heer A. Tim merman aan de Strandweg te Haam stede waar voor f 30.000 werd gesto len. Op 14 oktober werd ingebroken bij de heer J. W. de Vries aan de Strandweg le Haamstede. Hierbij werden zij gestoord waardoor zij ij lings het hazenpad moesten kiezen, terwijl een deel van de inboedel al gereed stond om te worden afge voerd. Ook de onlangs op 15 oktober gepleegde diefstal te Zierikzee aan de Klerksvveg in de woning van de Duitser K. uit Aken heeft het twee tal op zijn geweten. Hier werd voor een waarde van ongeveer f 25.000 meegenomen, ter wijl daarnaast een groot aantal ver nielingen werd aangericht. Daar hier alles niet in één keer kon worden afgevoerd kwam men zelfs voor een tweedemaal terug om de rest op te halen. Ook het pand aan de Westsingel te Goes, waarvan de bewoners met va kantie waren, en waar zij op heter daad werd betrapt, werd door het tweetal voor de tweede maal met een bezoek vereerd. Eerder had men hier de hand ge legd op een tweetal kostbare klok ken. Het onderzoek, o.m. naar de helers en een eventueel derde persoon, wordt nog voortgezet. Het tweetal is na te zyn voorgeleid aan de officier van justitie in Middelburg, ingeslo ten in het huis van bewaring te Breda. HAAMSTEDE. In de Beatrixschool te Haamstede werd deze week de jaarlijkse bleodplasma-avond gehou- de van de Rode Kruis afdeling West hoek. Honder-één-en-tachtig donors meldden zich om bloed af te staan. Verwachting tot zaterdagavond: op de meeste plaatsen droog Zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog; matige, in het Wad dengebied nu en dan krachtige, noordoostelijke wind; minimumtem peraturen van 6 tot 2 graden, maxi ma ongeveer 9 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 1 tot 6. Min.-temperaturen: omstreeks 3 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 8 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheetl droog etmaal; 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 8 nov. Zon op 7.46, onder 17.01 Maan op 12.30, onder 21.40 9 nov. Zon óp 7.48, onder 16.59 Maan op 13.01, onder 22.48 10 nov. Zon op 7.50, onder 16.58 Maan op 13.27, onder 23.54 Eerste kwartier: 10 nov. (19.21). HOOG- EN LAAGWATER 8 nov. 9 nov. 10 nov. Hoogwater 6.07 18.29 6.47 19.14 7.30 20.05 Laag wat er 11.54 0.19 12.48 1.18 13.42 Doodtij: 13 nov. HET WEEROVERZICHT DE BILT. 7-11. Het K.N.M.I. deelt mede: Een storing in de boven lucht, afkomstig van het zeegebied ten noorden van Schotland trok vrij dagochtend langs onze oostgrens naar het zuiden en veroorzaakte veel buien, vooral in de kustgebie den. Daar viel plaatselijk meer dan 10 mm neerslag. Het vliegveld Zuid- Limburg meldde echter ook nog 7 mm. Inmiddels breidt een hoge- drukgebied met centrum ten zuid westen van Ierland zijn invloed in de richting van Skandinavië uit. vijfde lid der Lageronderwijswet 1920 voor 1975 in verband met sterk gestegen kosten te verhogen van f 233,tot f 273,plus f 25,voor administratiekosten. Het onderdeel aanschaffing van schoolboeken, leermiddelen enz. wordt verhoogd van f 57,tot 1' 75,per leerling. Deze laatste ver hoging zal ook voor de openbare la gere scholen gelden. De heer Hart vroeg of er rekening gehouden is met bedragen per leer ling van andere scholen en of er richtlijnen zijn van de inspekteur van het lager onderwys voor het be drag per leerling. Belangrijke zaak De voorzitter antwoordde, dat er geen officiële richtlijnen zijn. Vol gens de gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek zit de ge meente Middensehouwen met het bedrag per leerling in de bovenste helft, zowel landelijk bezien, als wat de provincie Zeeland betreft. De heer L. den Boer vond de ver hoging een goede zaak. Meestal loopt de gemeente achter bij de sterke prijsstijging. Hij vroeg in dit ver band of de verhoging van het be drag per leerling een beknibbeling van de aanvragen ex artikel 72 L.O.- wet 1920 inhoudt. De voorzitter deelde mede, dat deze aanvragen op de gewone wijze kunnen worden ingediend. Kwestie van toepassing van artikel 72 L.O.- wet 1920 is voorgelegd aan. de., in-- spekteur L.O. Voor het college van' burgemeester en wethouders is het onderwijs een heel belangrijke zaak, Vervolg op pag. 4. UTRECHT, 6-11. De YWCA (Young Women's Christian Associa tion) Nederland heeft dondex-dag in Utrecht haar elfde lustrum gevierd. Prinses Beatrix woonde de ochtend bijeenkomst bij. Zij luisterde met de leden naar inleidingen van de presi dente mevrouw H. C. Laman Trip- ;Nuboer en miss. Viola-Williams, de internationaal secretaresse van de YWCA in Groot Brittannië, over de nationale aspecten van het werk van de organisatie. r

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1