GROOT AANTAL ONDERWERPEN AAN ORDE TIJDENS ALGEMENE OUDERAVOND TECHN. SCHOOL SCHOUWEN-DUIVELAND VEEL DONORS DIENDEN ZICH AAN VOOR DE BL0EDPLASMA-AV0ND VAN RODE KRUIS Injectie drie miljard in details Rotterdamse graanhandelaar in flat vermoord gevonden Belemmering goederenvervoer in binnensteden geeft problemen Installatie sluurgrocp Ooslcrschelde le Middelburg 4 STREEKNIEUWS Gezamenlijke avond niet huishoudschool in voorbereiding ZIERIKZEE, 4-11. Tijdens de algemene ouderavond in de technische school ,,Schouwen-Duiveland" stond de in april van dit jaar opgerichte ouderconiniissie voor de taak voor de eerste maal een volledige agenda af te werken. De voorzitter van de oudercommissic de heer J. C. A. Kosten heette alle aanwezigen hartelijk welkom en zei zeer verheugd te. zyn over de grote opkomst. Namens het bestuur van de school was aanwezig de heer II. G. Freriks ing. De heer Kosten deelde mede dat er kontakt is geweest met de huishoud school „Pr. Juliana" om te komen tot een gezamenlijke schoolavond. De leerlingen bleken hier positief tege- ovcr te staan en zodoende werd vastgesteld dat op 7 november een avond zal worden gehouden voor de klassen 1 en 2 en op 12 december voor de klassen 3 en 4. De voorzitter zei te hopen dat de ze avonden aanleiding zullen zijn om te komen tot een andere opzet van de schoolavonden, waarvoor bijv. de leerlingen zelf eens wat or ganiseren. Jaarverslag Vervolgens werd door mevrouw A. van de Wiel-Jansen het jaarver slag voorgelezen waarin werd terug geblikt op belangrijke gebeurtenis sen in het afgelopen jaar. Op de be groting voor 1975/1976 was aan de debetzijde een ontvangst aan ouder bijdrage van f 1.075,- te zien. De be groting werd sluitend gemaakt met een post onvoorzien van f 275,-. Het volgende agendapunt was de be stuursverkiezing. Aftredend en her kiesbaar waren mevrouw A. van Wiel-Jansen en de heer D. Jansen. Met het voorstel van mevrouw De Feiter de twee aftredende leden bij acclamatie te herbenoemen, gingen alle aanwezigen akkoord. Rondvraag Tijdens de rondvraag kwam van de heer Van der Wielen de vraag naar voren of het mogelijk zou zijn sneller tot een oplossing te komen bij het uitvallen van een der leer krachten wegens ziekte. De direk- teur van de L.T.S. de heer F. Scher- jon antwoordde hierop dat dit een uiterst moeilijke zaak is, omdat het vrijwel onmogelijk is op korte ter mijn een geschikte vervangende leerkracht te vinden. Naar aanlei ding van een vraag van de heer Van Heesse betreffende uitvallende les uren zei de heer Scherjon dat bij ziekte van een der leraren altijd wordt getracht door herroostering de leerlingen een gehele vrije dag te geven in plaats van tussenuren vrijaf te moeten geven. Stof tot discussiëren leverde ze ker de vraag van de heer Ista hoe de leerkrachten tegenover het ge bruik van zakrekenmachines staan. De heer Scherjon zei zelf wel posi tief tegenover het gebruik van deze rekenmachientjes te staan omdat ze de leerling vaak over zijn afkeer aan rekenen heen helpen. „Voorlopig schuilt er nog wel een gevaar in de apparaatjes in de les te gebruiken, daar ze op het examen nog niet zyn toegestaan. Het zou het beste zijn om het gebruik van dc machientjes op een examen ook goed te keuren", aldus de heer Scherjon. De heer Van Klinken vond dut er-een, gevaar schuilt in het feit dat het ene kind wel en hel andere geen gebruik maakt van een dergelijk apparaat. De heer Kosten antwoordde hierop dat tegen de lijd dal de. machines ook op het examen toegestaan zijn, elk kind wel een dergelijk apparaat zal hebben. Reeds voor plm. f 30,- kan een goede zak- rekenmachine worden aangeschaft. Praatje over beroepskeuze Na de pauuze werd een lezing over beroepskeuze gehouden door mevrouw C. C. van Zanten-Leysen van de Zeeuwse Stichting voor Be roepskeuze te Goes. Mevrouw Van Zanten zei verheugd te zijn over hel feit dat in het lagerberoepsonderwijs de leerkrachten altijd veel voorlich ting betreffende beroepskeuze ge ven. „Bij beroepskeuze gaat het om de mens zelf. Men moet uitgaan van de vragen Wat wil ik en wat kan ik? Belangrijk is verder welke waarden men aan een beroep geeft. Gaan de gedachten uit naar het zich nuttig willen maken of is het vele geld ver dienen de belangrijkste faktor. Een kind maakt in zijn leven vele fasen door, waardoor vele indruk ken chaotisch op hem af zullen ko men. Begeleiding door de ouders en de leerkrachtten is daarom noodza kelijk", aldus mevrouw Van Zanten. Een ander punt in het betoog van de spreekster was het bieden van een perspektief, het geven van een toekomstbeeld. Uiteraard is het in een struktureel moeilijk gebied als Schouwen-Duiveland niet mogelijk een duidelijk omlijnd perspektief te bieden aan de leerlingen van de L.T.S. Toch zijn er volgens 'mevvouw Van Zanten altijd vele mogelijkhe den voor leerlingen met een L.T.S.- diploma, echter niet zo dicht bij huis. Het onderwijs op de technische school geeft naast de praktische kennis tegenwoordig ook zeer veel algemene kennis mee, hetgeen dc leerlingen later in dc maatschappij ten goede komt. „Een heet hangijzer" noemde me vrouw Van Zanten de vraag die hpar vaak werd gesteld: „Moet mijn kind naar de MAVO of naar dc Li.T.S.?" De spreekster vroeg zich af of de MAVO-status het nog waard is om een L.T.S.-opleiding te laten schieten. „De MAVO leidt op voor werk dat binnenkort niet meer zal bestaan. Het MAVO-onderwijs biedt een vakkenpakket, waar je bijzonder weinig mee kunt doen". Kinderen die met het verbaal lesge ven niet zo goed overweg kunnen, komen op een L.T.S. vaak heel goed tot hun recht", aldus mevrouw Van Zanten. Aan hel eind van de vergadering bedankte de heer Kosten mevrouw Van Zanten voor haar leerzame uil- eenzetting en overhandigde haar een boekenbom DUIVEL AND Burgerlijke stand over oktober Geboren 17. Joris Hubertus. z.v. J. C. Lan- genberg en F. H. v. Venrooij, Nieu- werkerk: 26. Michael Stanley Pres ton. z.v. E. I'. J. Coffi en W. Grove ling, Nieuwerkerk; 26. Marinus Cor- nelis. z.v. J. C. G. Bouwman en A. v. Driel, Oosterland; 30. Leendert Ja cobus Johannes, z.v. C. L. Steendijk en A. de Jonge. Nieuwerkerk. Gehuwd 10. Pieter Marinus Dooge, 24 jr. en Maatje Steenpoorte, 19 jr., beiden wonende te Oosterland; 24. Willem Drooger, 22 jr., wonende te Middel- harnis en Leunt je Elizabeth de Wit, 25 jr., wonende te Oosterland; 24. Frangois Elias Knaap, 29 jr., wonen de te Rotterdam en Neeltje Aletta Bakker. 32 jr., wonende te Ooster land; 31. Jan Gerrit Ruitenbeek, 20 jr., wonende te Nieuwerkerk en Ma ria Johanna Roosendaal, 20 jr., wo nende te Waddinxveen. Overleden 31. Willemina Nikerk, 93 jr., Nieu werkerk. NIEUWERKERK Klok uit klokkestoel Dezer dagen hebben gemeente werklieden de klokkestoel, staande op de kerkring zodanig gesloopt, dat vakmensen de klok spoedig kunnen brengen op z'n nieuwe (oude) plaats - dus in de toren. Dit karwei zal spoedig plaats vinden. OOSTERLAND Verkoop goederen voor zendingskrans Op dinsdag 11 november a.s. zal weer de jaarlijkse verkoping plaats vinden van de gemaakte goederen door de Zendingskrans: „Dorkas" alhier, presidente mevr. E. Bakker- de Bruine, ten bate van het werk van de Mbuma-zending.- Zulks in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Er is weer heel wat vervaardigd door de leden van de Krans op textielge- bied. Zoals haak-, brei-, naai- en borduurwerk, verkrijgbaar in alle HAAMSTEDE, 5-11. Dinsdag avond vloeide rijkelijk bloed in dc voormalige Beatrixschool te Haam stede. waar door de afdeling Schou wen (Westhoek) van het Nederland se Rode Kruis de jaarlijkse bloed- plasma avond werd gehouden. Houderdeenöntachlig donors heb ben zich op deze avond aangemeld om een halve liter bloed af te staan. Evenals de beide vorige malen was ook nu weer het geheel voor treffelijk door de afdeling Schou wen. bijgestaan door enige leden van dn afdeling Zierikzee van het Ned Rode Krun georganiseerd te zijn ingeschreven waren de do nors direkt in dc gelegenheid om hun bloed af te staan in een van de twee hiervoor ingelichte lokalen. Vrijwilligers staan bloed af aan hel Rode Kruis. Aan hel slot van deze avond bracht 'Ie presidente van dc afde ling Schouwen mej. Houtman ieder dank die voor het slagen hier van een bijdrage hadden geleverd. soorten. Verder kinderspeelgoed, bloemen niet te vergeten, en wal niet al. Verder staat er weer een boekenstand van boekhandel fa. Rie- mens uit Biggekerke, waar men weer allerlei soort lectuur verkrij gen kan voor jong en oud. Het be stuur hoopt weer op een goede be langstelling, niet alleen van dorps genoten, maar ook van mensen van elders. BRUINISSE Ledenvergadering „Onderlinge Hulp" De vakenshouücrsvereniging „On derlinge Hulp" hield maandagavond de jaarlijkse ledenvergadering in cafc „T Centrum". Een woord van welkom sprak voorzitter de heer W. Okkersc tot dc veertien leden die de vergadering bezochten. Door overlijden was een der oud- ste leden de vereniging ontvallen, waarbij de voorzitter even stil stond. Dit jaar zijn er 24 biggen aangege ven. 1 varken ziekgemeld en 1 var- .ken moest worden opgeruimd. Het aantal leden is door overlijden met 1 terug gelopen en telt nu totaal 33 Drie aftredende bestuursleden stel den zich herkiesbaar en werden als volgt herkozen: C. Hoogerwerf 12 stemmen. M. L. v. d. Bos 13 stem men, en C. Bal 13 stemmen. De voorzitter feliciteerde de drie be stuursleden met hun herbenoeming en hoopte weer op een pi-ettige sa menwerking. De drie herkozen be stuursleden dankte op hun beurt de leden voor hel in hen gestelde ver trouwen. Na de rondvraag die geen enkele vraag opleverde sloot de voorzitter de vergadering onder dankzegging voor de aangename discussie. Gereformeerde Vrouwenvereniging Dc Gereformeerde Vrouwenver eniging hield op maandag 3 novem ber haar jaarfeest onder leiding van mevrouw P. IJzelenberg-Olree. De presidente opende de avond met een woord van welkom waarna gezon gen werd Psalm 25 vers 2. Vervol gens hield de presidente een korte meditatie aangaande Psalm 119 vers 53 „uw woord is mij een lamp voor mijnen voet". De gezellige sfeer van deze avond werd verhoogd met fon due. Verschillende dames hadden de nodige gerechten al klaar gezet, zo dat het direct al een feestelijk aan zicht had. Tussen door werd wat af wisseling gebracht met de deklama- tie van enkele gedichten. Ook werd er nog een toneelstukje naar voren gebracht. Al met al was het een zeer gezellige avond die bijzonder in de smaak viel. Na het zingen van „Dankt dankt nu allen God", keer den de dames zeer voldaan weer huiswaarts. Burgerlijke stand over oktober Geboren 1. Edwin Ferdinand Theodoor, z.v. Klink, Christiaan ,en van Otte, Anna te Zierikzee; 2. Eduard Ludovic, z.v. Tijsma, Eduard Ferdinand en van Weber, Scholastica Phelomina Maria te Zierikzee; 11. Christiaan Marinus, z.v. Willemse, Jacobus en van Zor- ge, Wilhelmina Jacoba Rosalia; 16. Hendrik Albertus, z.v. van der Weij- den, Hendrik Albertus en van ten Ham. Maria Louise; 21. Andrea Theodora, d.v. Slingerland. Abra ham en van van Geijl, Griet geboren te Zierikzee. Overleden 19. Kik. Leendrina, w.v. J. Kik, 88 jr. Bezoek aan schoolgebouwen Door b. w. van Bruinisse ver gezeld van de beide hoofden van de basisscholen en leden van schoolbe stuur en ouderkommissie werden vorige week een drietal nieuwe schoolgebouwen bezocht namelijk te Haamstede, 's-Heer Hendrikskinde ren en Kapelie. Doel was zich te oriënteren over de bouw van mo derne kort geleden gebouwde scho len, met onder hetzelfde dak twee lagere scholen al of niet gekombi- ncerd met een kleuterschool. Vooral voor de openbare basisschool is dc bouw van een beter geoutilleerd ge bouw uégent. Filmavond „De Pul" De leden van de jeugdsoos „De Pul" organiseren vrijdagavond 7 no vember in .,'1 Durpsuus", Dr. de Kriekstraat een filmavond. Deze- avond zal de komische lachfilm ..Rabbi Jacob" worden vertoond. Le den van de soos hebben gratis en tree. niet leden betalen een geringe vergoeding., DEN HAAG. 6-11. Hot extra sti muleringsprogramma van drie mil jard gulden, waartoe de regering bo ven de begroting van 1976 en boven de reeds eerder genomen conjunc tuur-stimulerende maatregelen be sloten heeft, is blijkens een aan de Tweede Kamer verzonden brief als volgt verdeeld: Ongeveer de helft van het bedrag is bestemd voor een lastenverlich ting, die een bijdrage moet leveren aan een matiging van de arbeids kostenontwikkeling in 1976; f 650 miljoen is bestemd voor be strijding van de werkloosheid in de bouwnijverheid f 550 miljoen is bestemd voor maat regelen tot behoud en uitbreiding van rli- werkgelegenheid in de industrie, de dienstensector en do landbouw; f 350 miljoen L bf land voor ov< ngc maatregelen, die rnet name ge richt zijn op een betere onderlinge aanpassing van vraag en aanbod op de arbeidsmarkt. WASHINGTON. Lindy Boggs (l.), lid van het Huis van Afgevaardigden, senator Hubert Humphrey doen een Hollandse klompendans voor het Capi- tool in Washington. Dit ter gelegenheid van het heugelijk feit, dat Nederland de V.S. een gelukkige 200ste verjaardag loenste met een schenking hyacin ten- en tulpenbollen. Margriet Verdegaal (r.) uit Haarlem,- de bijzondere af gezante", die de presentatie deed, deelt in de vreugde. ROTTERDAM, 5-11. In zijn flat aan de Van Oldenbarneveltplaats te Rotterdam is de 40-jarige A. L. Ver schoor woensdagmiddag dood aange troffen. Volgens de politie is er mis drijf in het spel. Het onderzoek is nog gaande. Het slachtoffer woonde alleen op de bovenste etage van de* hoge flat bij de Lijnbaan. Hij was. mede-di recteur van de graanhairael Chris tiaan de Vries in Rotterdam. De graanhandelaar werd door de politie clood ®p bed aangetroffen. Hij had een. aantal messteken in zijn lichaam. Het mes. waarmee was ge stoken, is in de woning aangetroffen. De politie heeft in het huis spWen gevonden, waaruit blijkt dat de da der naar iets heeft gezocht. Het is echter niet zeker of hier sprake is van roofmoord. De heer Verschoor, die veel werd gezien in het bijzijn van vrienden, was in de nacht van dinsdag op woensdag rond één uur in hel cen trum van de stad gezien. Deze ge tuige is een zakenrelatie en tevens een goede vriend vari het slachtof fer. Omstreeks één uur woensdagmid dag was een tante van de heer Ver schoor, die de flat tweemaal in de week schoonmaakte, de woning bin nengegaan. Zij zag iets ongewoons in het huis en waarschuwde de huis meester. Deze lichte de politie in. DEN HAAG, 5-11. Het weren of belemmeren van het goederenver voer in de binnensteden leidt- onver mijdelijk tot grote veranderingen van de economische aktiviteitcn in de Nederlandse steden. Slechts wanneer de overheid tegelijk daarmee maatregelen neemt om aan de behoefte van het goederenvervoer tegemoet te komen, is de kans van een oplossing van het probleem in zicht. Dit heeft dinsdagmorgen drs. H. J. Noortman, directeur van het Nederlands vervoerswetenschappe- 1 ijk instituut (NVT) in Den Haag verklaard in zijn pre-advies over het vervoer binnen de steden door groothandelsbedrijven. Het pre-ad vies is uitgebracht tijdens de jubi leumbijeenkomst van het verbond van de Nederlandse groothandel. Volgens drs. Noortman kunnen maatregelen ter vermindeing van het goederenvervoer in de steden slechts worden getroffen als tevo ren de samenhang van dit vervoer met de verschillende stedelijke funkties (winkelcentra) is onder zocht. ..Voorts moeten deze maatre gelen passen in het ruimtelijk be leid", zo zei hij. .MIDDELBURG. 5-11. Woensdag morgen vond in het provinciehuis te Middelburg dc installatie plaafs van de Stuurgroep natuur- en recreatie- belangen Oostcrschelde. Dc installa tie w erd verricht door de Commissa ris der Koningin in Zeeland dr. C. Roertien, die in zijn toespraak o.a. constateerde dat op dit moment maar een zekerheid bestaat, name lijk dat de Oostcrschelde in 1978 nog niet zal zijn afgesloten. „Voor dc rest is bel afwachten. Dc vele be kende vragen van de dag rondom de Oostcrschcldeproblcmatick zullen zonder enige twijfel van invloed zijn op de werkzaamheden van de Stuurgroep", aldus dr. Bocrtien. Los van de vraag waarop het ten slotte met dc Oostcrschelde zal uit draaien, staal in elk geval vast dat KINS J ASA. In de Angolese en clave Cabinda wordt fel gevochten tussen strijdkrachten van de MPLA en die van het front voor de bevrij ding van Cabinda (FLEC), die een onafhankelijk Cabinda wil aldus het Zaïrese persbureau AZAI' Hel pers bureau /egt <-.»n vluchtelingen hebben vernomen dat Kongolese troepen het olierijke gebied zijn bin nengetrokken. de ontwikkelingen, in en rond de Oostcrschelde als natuur- en recre atiegebied dienen te worden bege leid, omdat bij het ontbreken daar van ongewenste situaties zouden kunnen ontstaan. ..En het kan alleen maar goed zijn dit tijdig te onder kennen en zich niet tc laten over rompelen." Geen „blanko-gebicd" In do Stuurgroep is het rijk .niet vertegenwoordigd. De Commissaris vond het jammer dat de groep zal moéten werken zonder de inbreng van rijksmensen en hoopte dat dc afwezigheid van vertegenwoordigers van het rijk do eerste fase van het welk van de stuurgroep niet zal doen stagneren. ..In recreatief opzicht is dc Oos tcrschelde geen „blanko-gebied" meer. Op verschillende plaatsen zijn er al gcruimte tijd aanzetten. Dc op gave zal ook hier zijn de komende ontwikkelingen in goede banen te leiden. Met versnippering of chaotische toestanden als gevolg van het ont breken van een duidelijke lijn voor het te voeren beleid is niemand ge diend Die duidelijke beleidslijn kan sierlik worden getrokken als in dc feer van de overheid mogelijk* prestigeoverwegingen geen ruimte krijgen en het particulier initiatief tijdig weet waaraan het toe is," al dus Zeeland s commissaris.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 4