Gedeputeerde Staten kiezen middenmodel nota Westhoek: 58.000 slaapplaatsen De Zierikzeese ondernemers organiseren weer een grote Sint Nicolaas-aktie vruchtenlimonade UW DISCOBAR TUINMAN ZOON DE ZIERIKZEESCHE COURANT MEUBELRAMA ZIERIKZEESCH NIEUWSBODE Donderdag 6 november 1975 132ste jaargang Nr. 21789 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255 Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda Redakteur M. J. Bij de Vaate. Uilgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ocbtman, Jannewekken 11, Zierikzee Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 19.90; per jaar 76.50. Losse nummers 45 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3.50 Vraagt onze contractprijzen' De advertentieprijzen zijn exclusie! 4% B T W In dit nummer: Installatie Stuurgroep Oosterschelde Nieuw uitgangspunt: uitgaan van draagkracht van het gebied ZIERIKZEE, 5-11. Bij de vaststelling van het streek plan Schonwen-Duiveland, in de vergadering van pro vinciale staten van 8-12 september 1972, hebben ge deputeerde staten van Zeeland, in verband met de aan vaarde amendementen op het streekplan, gesteld dat een nadere studie moest worden ingesteld inzake de wegenstructuur in de Westhoek van Schouwen-Duive- land. Van deze studie is een deze week verschenen uitgebreide „nota West hoek", met bijlagen het resultaat. De nota is intussen aangeboden aan provinciale staten, met een begelei dend schrijven van gedeputeerde staten. In dit schrijven delen G.S. mee dat in de „nota Westhoek" wordt uitgegaan van drie modellen, met respectievelijk 95.000, 58.000 en 45.000 slaapplaatsen. Het huidige streekplan gaat uit van 95.000 slaapplaatsen. Ingevolge de nota dient thans, anders dan in het streekplan zelf, niet langer te worden uitgegaan van de vraag naar recreatieve-verblijfs mogelijkheden, doch van de draag kracht van het gebied. In de nota is bezien welke ontwikkelingen kun nen plaatsvinden en welk wegen patroon daarbij past. De nota is behandeld in de Pro- vincale Planologische Commissie. Deze commissie kan zich met de ge dane aanbevelingen verenigen. Model 2 Ged. Staten hebben als voorlopig standpunt ingenomen dat het aan beveling verdient te kiezen voor het middenmodel (model 2), te weten 58.000 slaapplaatsen, doch- met dien verstande dat dit als maximum moet worden gezien. Voor de wcgenstruktuur koos het college voorlopig voor kaart nr. 9, dat wil zeggen: het in het streek plan brengen van de secundaire weg nr. 1 tussen Renesse en Haamstede, en het niet langer opnemen van de Dammenweg-Rijksweg, doch wel verbetering van de bestaande wegen en aansluitingen. Opgemerkt wordt hierbij dat dient te worden bedacht dat hier geen sfc'n&Ce is van exacte tracé 's doch van wegenstructuren. De commissie van Advies en Bijstand de grootst mogelijke meerderheid voor de Waterstaat heeft zich met aan het voorlopig standpunt van Ged. Staten geconformeerd en de ge maakte opmerkingen doorgegeven aan de commissie van Advies en Bijstand voor de streekplannen. De ze laatste commissie heeft zich even eens met de grootst mogelijke meer derheid met het voorlopig stand punt van G.S. verenigd. Eén lid behield zich zijn mening voor. In de begrotingsbrief 1976 is gesteld dat het in de bedoeling lag vcorhands te werken met een her- zienings nota waarvoor een verkor te streekplanprocedure zou worden gevolgd. Ten aanzien van deze pro cedure merkt het college op dat dit niet leidt tot een wettelijk vastge- (Vervolg pag. 3) Advertentie Sinas literfles nu .NEW YORK. De secretaris-gene- Vaai van de Verenigde Naties, Kurt Waldheim, heeft een afkoelingspe riode van zes maanden voorgesteld als oplossing voor de crisis om de Spaanse Sahara. Tijdens deze perio de zou de V.N. het bestuur over het gebied tjjdelijk kunnen overnemen, zo hebben welingelichte zegslieden dinsdag gemeld. Advertentie Kans op fraaie prijzen, inkomst Goed Heiligman op 22 november VOWHCJ kunnen wij ini" Ichte^i Illustratie van de aanbevolen wegen structuur: recreatieverdeelweg van Haamstede in de richting Renesse en Scharendijkehet afvoeren van het streekplan van het vervolg van de Dammenweg, met daarvoor in de plaats een combinatie van de Dam menweg met de bestaande wegen richting Serooskerke en W ester- schouwen. Dit nummer bestaat uit 12 pagina'* Wanneer de wijn neerdaalt, drijven de woorden omhoog. WELTEVREDEN Telefoon (01110) 2805 MOL 19 TELEFOON 01110-2887 ZIERIKZEE Korte St. Janstraat 12 Zierikzee ZIERIKZEE, 4-11. Winkelend Zierikzee opgelet: za terdag zal weer bij vele winkeliers de witte vlag met een zwarte leeuw aan de gevel wapperen. Deze vlag is het symbool om aan te tonen dat de desbetreffende winkelier deelneemt aan de grote Sint Nicolaas-aktie van de Zierikzeese Ondernemers Centrale. Deze aktie wordt naar aanleiding van het geweldige succes van vorig jaar, dit jaar herhaald en wel van 8 november t m 5 deember. Bij de winkeliers, waar de om schreven vlag uithangt, ontvangen de klanten voor elke bestede f 5,- een zegel. Deze moei op een kaart geplakt worden, die plaats biedt aan tien van dergelijke zegels. Zodra de kaart vol is, is het zaak deze zo snel mogelijk in te> leveren. Elke week zullen uit de ingelever de kaarten veertig prijswinnaars worden getrokken. Als de eerste trekking heeft plaats gevonden, be tekent het niet dat de kaarten waar op geen prijs is gevallen, ongeldig zijn geworden. De ingeleverde kaarten maken dan namelijk de volgende weken cck steeds weer kans om uitgeloot te worden. Dat wil zeggen dat men op kaar ten die tijdens de eerste week van de St. Nicolaas-aktie worden inge leverd vier kansen heeft. Trekking Bij de firma Joh. de Vries, Ha venplein 8 te Zierikzee, zal een gro te bus worden opgesteld, waar de kanskaarten in gedeponeerd moe- ton worden. De trekking, die weke lijks plaats vindt, zal verricht wor den door notaris D. van Eek. (De veertig prijswinnaars zullen elke week in dit blad bekend worden ge maakt). Door de 43 deelnemers aan deze aktie worden geweldige prij zen ter beschikking gesteld. Komt men in het gelukkige bezit van de eerste prijs clan kan de keus gemaakt worden uit een draagbare kleuren t.v„ een zeiljol of een brom fiets. Verder zijn er prijzen te win nen als een vaatwasmachine, een fiets, een reisje naar Londen tc. Bezoek Sinterklaas Deze aktie is overigens niet het enige dat de Zierikzeese Onderne mers Centrale in petto heeft St. Ni- eilaas heeft nl. laten weten ook dit jaar weer een bezoek aan Zierikzee te zullen brengen. Op zaterdag 22 november 's morgens om half elf zal zijn schip afmeren aan 't Luitje. De Ondernemers Centrale zal er op toe zien dat de Goed Heiligman een har telijk welkom wordt bereid. Om deze dag een extra feestelijk tintje te geven zullen er die middag drie kindervoorstelling in de Con- Belangrijk voor u Bij ons snelle schade-afwikkeling lage premie's Dus verzeker uw auto bij: GEENSE FERKET Bruinisse (01113) 1619 Goes (01100 13712 certzaal worden georganiseerd. De voorstellingen worden verzorgd door het gezelschap Co de Vos. Op de basisscholen in Zierikzee zullen gratis toegangskaartjes voor deze matinées worden uitgereikt. Kinderen uit het verdere deel van de regio zullen gratis toegangsbewijzen aan de kassa van de Concertzaal kunnen verkrijgen. Verwachting tot vrijdagavond: Zonnige perioden Zonnige perioden en voornamelijk in de kustgebieden een enkele bui over wegens matige wind uit west tot noordwest; minimumtemperaturen van 6 graden aan de kust tot 1 graad plaatselijk in het binnenland; ma xima ongeveer 9 graden. Voor zaterdag'. Aantal uren zon; 1 tot 7. Min.-temperaturen; omstreeks 3 gr. Max.-temperaturen; omstreeks 10 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 7 nov. Zon op 7.44. onder 17.02 Maan op 11.50, onder 20.34 Eerste kwartier: 10 nov. (19.21). HOOG- EN LAAG WATER 7 nov. Doodtij Hoogwater 5.29 17.48 13 nov. Laag water 11.05 23.25 Sinterklaas komt weer Amusement door het gezelschap Co de Vos. Heeft u nog een teak bergmeubel en wilt u graag over op eiken? Ruil het dan in bi) Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1