„Moeilijk te protesteren tegen verlaging van subsidie restauratie Nobelpoort" Huldiging de heer C. hoofd binnendienst J. van der Maas vijf-en-twintig-jarig jubileum rweiue :R€Smurwïï Hoofdpijn tabletten voor ontvoerders Franco doorstaat operatie Mijnongeluk in Spanje DE ZIERIKZEESCHE COURANT BANKSTEL MEUBELRAMA als u bent... ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 4 november 1975 132ste jaargang: Nr. 21788 WAARIN OPGENOMEN (1737 - 1889) REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255 Voor telefoonnummers na halt zes. zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur. M J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Qchtman. Jannewekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 19,90; per \aar 1 76,50 Losse nummers 45 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max 4 regels) f 3.50 Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusie! 4% BTW In dït nummer: Vogeltentoonstelling te Burgh Binnenkort start uitbreiding stadhuisruimten aan zijde oude politiebureau ZIERIKZEE, 3-11. B. en w. van Zierikzee hopen de gemeenteraad binnenkort te kunnen mededelen of aan de Nobelpoort zal kunnen worden voortgewerkt. Onlangs werd van rijkswege een subsidie toegezegd voor restauratie van de gevels van de Nobelpoort. zy het tegen een lagere subsidie dan heeft gegolden voor de kappen van de poort, en op een verouderde be groting. „Tegen enige verlaging van het subsidie valt naar onze mening moeilijk te protesteren nu de ge- MONASTEREVIN, 4-11. De ont voerders van de Nederlandse indu strieel dr. Tiede Herrema hebben hoofdpijntabletten gekregen, zo is dinsdag van de zijde van de politie in Monasterevin vernomen. Tegelijk met de hoofdpijntabletten kreeg dr. Herrema schone kleren. De politie is thans in staat elke beweging te volgen in de kleine slaapkamer waarin de twee ontvoer ders en dr. Herrema nu reeds langer dan twee weken zijn opgesloten. Het volgen der bewegingen geschiedt door middel van een infrarode ca mera. Maar ook elk woord, dat de drie wisselen wordt opgevangen. Niettemin meent de Ierse politie, dat het nog steeds onmogelijk is, de kamer te bestormen zonder het le ven van de Nederlander in gevaar fe brengen. Hééft u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Ruil n^t dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Te.ofoon (01114)\1268 - 1265 rneente een ruimere financiële jas heeft kunnen aantrekken", aldus schrijft het college in de aanbie dingsnota van de gemeentebegro ting voor 1976 aan de raad. „Wel willen wij trachten het toegezegde subsidiepercentage te verkrijgen op een aan de tijd aangepaste begro ting.'' Stadhuis Het college deelt verder mee dat binnenkort zal kunnen worden be gonnen met uitbreiding van de stad huisruimten aan de zijde van het politiebureau in de Meelstraat. Voor een zeker gedeelte is hier tevens sprake van restauratie. In deze wer ken is een D.A.C.W.-subsidie toe gezegd van 55 procent, terwijl van de provincie nog 5 procent kan wor den tegemoetgezien. Tempelierenhuis Aan de plannen voor restauratie van het Tempelierenhuis wordt nog gewerkt door architect Van den Bergh. Getracht wordt de gevel aan de Peststraat te restaureren nu met de huurder over restauratie van het inwendige niet de nodige overeen stemming kon worden verkregen. Particuliere subsidies Toevalligerwijs samenvallend met Monumentenjaar 1975 werd in dat jaar voor de honderdste keer een subsidie toegezegd aan een parti culier voor een totaalsom van onge veer f 78.800. In totaal zijn thans 102 aanvragen om subsidie aan particulieren geho noreerd. Met deze restauraties is een bedrag gemoeid van ongeveer f 2.163.000. Het gemeentelijk aandeel daarin bedraagt ongeveer f 648.900. In 1975 werd - tot 1 oktober - door rijk en gemeente samen f 129.700 aan particulieren uitgekeerd. nadat daarin een kleine verbete ring is opgetreden gedurende de periode van 1 oktobej- 1974 tot 1 april 1975, moeten particulieren thans weer enkele jaren wachten eer de toegezegde subsidies worden uitgekeerd. Dil nummer beslaat uit 10 pagina'» Een kwart eeuw bij het ziekenfonds ZIERIKZEE, 3-11. Tijdens een bijeenkomst in de foyer van hotel „Mondragon" werd de heer C. J. van der Maas, hoofd van de binnendienst, maandagmiddag jl. in het zonnetje gezet wegens zijn 25-jarig jubileum bij het Algemeen Ziekenfonds Schouwen-Duiveland. De jubilaris werd toegesproken door de voorzitter van het bestuur van het Algemeen Ziekenfonds drs. J. H. Motmans. De spreker heette de heer Van der Maas en zijn gezin hartelijk welkom en herinnerde aan het feit dat de jubilaris 25 jaar geleden zijn entrée by het Ziekenfonds had gemaakt. De voorzitter v.an het bestuur van het Algemeen Ziekenfonds „Schou wen-Duiveland" drs. J. H. Motmans feliciteert de heer C. J. v. d. Maas met zijn 25-jarig jubileum. „In de afgelopen vijf-en-twintig jaar hebt u een heel scala van funk- ties doorlopen en zich de hele ma terie van het Ziekenfondswezen eigen gemaakt. U bent begonnen op de uitrekenafdeling, vervolgens ver vulde u vele administratieve funk- ties om tenslotte hoofd te worden van de binnendienst. U kent het Zie kenfonds vanaf de teen tot de top", aldus de heer Motmans. Spreker zei dat de heer Van der Maas een belangrijk kontaktpersoon was tussen het Algemeen Zieken fonds „Schouwen-Duiveland" en het hoofdbestuur in Noordwijk. Daar het Ziekenfonds eigenlijk de uitvoerder was geworden van de uiterste wil van de ziekenhuisver- pleging, werd de heer Van der Maas daar in de loop der jaren ook steeds meer mee belast. Volgens de heer Motmans is het optreden van de heer Van der Maas als waarnemend direkteur steeds tot genoegen van allen die er mee in aanraking komen. De heer Motmans zei dat er veel beweging is in de Ziekenfondswe reld. „Ik ben niet de heer Hendriks (staatssecretaris van Volksgezond heid), ik kan niet voorspellen of er een volksverzekering voor het Zie kenfonds komt, maar volgens mij zal die nog wel even op zich laten wachten". De voorzitter sprak na mens het bestuur en namens de zie- kenh uisverpl eging zijn hartelijke gelukwensen uit en bekrachtigde zijn woorden met de overhandiging van e engesloten couvert. Geschenk Namens het Algemeen Zieken fonds „Schouwen-Duiveland" bood de heer Motmans de jubilaris ten slotte een verrekijker aan. De spre ker besloot zijn toespraak met de heer Van der Maas en zijn gezin veel geluk in de toekomst toe te wensen. Tijdens het uitbrengen van een feestelijke dronk op de jubila ris, releveerde de direkteur van het Ziekenfonds de heer K. B. Hoger- land, dat de keuze op de heer Van der Maas in 1950 een goede is ge weest. De direkteur liet het veel omvattende werk van de jubilaris de afgelopen 25 jaar de revue pas seren. Naast het ziekenfondswerk ls de heer Van der Maas ook aktief be trokken by kerkelyk en maatschap pelijk werk, o.a. als penningmeester van de Stichting Gezinsvervangend tehuis „Schouwenoord". Voorts treedt de jubilaris op als reisleider bij de Ned. Chr. Reisver- eniging. De heer Hogerland betrok Het jaarlijkse wildseizoen is losgebroken. Kom nü naar Avenue. U hebt er9wild- menu'svoor't kiezen. Eend, fazant, patrijs, haas en ree, voor elck wat wilds. P.S.Voorniet- wildliefhebbers is er ook genoeg om wild op te zijn. 1 Laone32, Renesse. Tel. (01116) 163? Het aangenaamste, zo ver klaarde een babbelaar, praat men met mensen die hun mond houden. Otto Weiss Goed voorbeeld van een geslaagde restauratie in de partikuliere sektor. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ook mevrouw Van der Maas in zijn woorden van hulde. Namens het personeel bood de di rekteur een schilderij aan, voorstel lende het huis „De Witte Swaen" te Zierikzee, waar de jubilaris ge ruime tijd woonachtig is geweest. Duiventil In zijn dankwoord richtte de heer Van der Maas zich tot de voorzitter van het bestuur, de heer Motmans voor de tot hem gesproken woorden en voor de namens het bestuur aangeboden gebruikelijke envelop en het persoonlijk kado. Hy schetste de ziekenfondsverze kering met een verpleegprys van plm. f 150,tot f 300,per dag als een goed gevulde „oude kous" voor de patiënten en een „kapitaalsverze kering" voor de heren medewerkers. Voorts noemde hij het Algemeen Ziekenfonds „Schouwen-Duiveland" een „duiventil" voor de gezondheids zorg op het eiland. De heer Van der Maas bedankte verder de heer. Hogerland voor het aangeboden schilderij en de vrien delijke woorden, waarin vele herin neringen uit de afgelopen periode werden opgehaald. Tot slot werd een woord van dank gericht tot de collega's voor het ka- do en de prettige samenwerking ge durende deze 25 jaar. Advertentie Verwachting tot woensdagavond: Meer bewolking In de nacht opklaringen, ook hier en daar mist en minimum-temperatu ren circa 5 graden; overdag meer be wolking, maar geen régen van bete kenis; overwegend matige zuidwes telijke wind: maximum-temperatu ren omstreeks 10 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperaturen: omstreeks 7 gr. Max.-temperatüren: omstreeks 12 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 5 nov. Zon op 7.41, i onder 17.06 Maan op 10.00, onder 18.32 6 nov: Zon op 7.43, onder 17.04 Maan op 11.01, onder 19.30 Eerste kwartier: 10 nov. (19.21). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 5 nov. 4.06 16.25 9.28 21.54 6 nov. 4.50 17.07 10.16 22.38 Springtij: 5 nov. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 4-11. Het K.N.M.I. deelt mede: Boven west-Europa blijft de luchtdruk ook het komende etmaal hoog. Van de oceaan afkomstige fronten kunnen woensdag tot onze omgeving doordringen, het ziet er naar uit dat de aktiviteit ervan ge ring is, wel zal er veel bewolking zijn, maar het blijft op de meeste plaatsen droog. Met zuidwestelijke winden wordt geleidelijk warme en vochtige oceaan-lucht aangevoerd. In deze lucht kan zich bij weinig wind in de avond en nacht opnieuw mist vormen. Een front dat ons land dinsdagavond passeerde, bracht de meeste regen in het noordwesten van Nederland, waar het station Den Helder 4 milimeter registreerde. Achter het front klaarde het flink op, waardoor de temperaturen plaat selijk tot beneden hel vriespunt kon den dalen. MADRID, 4-11. Het Spaanse staats hoofd, generaal Francisco Franco, heeft een operatie doorstaan om de voortdurende maagbloedingen te doen stoppen, maar zyn situatie blyft ernstig. Dit staat in een me disch bulletin dat dinsdagochtend vroeg in Madrid is uitgegeven. De dokters besloten het risico van een operatie op generaal Franco te nemen wegens een ernstige maag bloeding, aldus het bulletin. De ope ratie duurde drie -uur, tijdens welke generaal Franco 7,5 liter bloed kreeg toegediend. De dokters vonden een bloedende maagzweer en het begin van nog eens twee zweren op de maagwand. Een half uur na de ope ratie waren zijn ademhaling, bloed druk en pols normaal, maar „de prognose is zeer ernstig", aldus de dokters in het bulletin. BARCELONA, 3-11. Bij een gas ontploffing in een kolenmijn bij Barcelona zijn maandag minstens 12 mijnwerkers om het leven gekomen en zes zwaar gewond geraakl. Men vreest dat het aantal doden en gewonden nog zal stijgen, zo zei een woordvoerder van de mijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1