Tot half oktober van dit jaar werden in Zierikzee 84 nieuwe woningen gebouwd Kerkzangontmoeting met afscheid ds. J. C. Koppert in herv. kerk te Ouwerkerk BESTAND IN ANGOLA Jongen bekend moord op Pasolini DE ZIERIKZEESCHE COURANT MEUBELRAMA Schip voor Israël in Suezkanaal ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 3 november 1975 132ste jaargang Nr. 21787 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur. M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 19,90; per jaar 76,50. Losse nummers 45 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjés" (max. 4 regels) 3.50 Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 °/0 B T W In dit nummer: Afscheid ds. WassenaarHaamstede Forse stijging van bouwaktiviteit 1974 heeft zich in 1975 niet voortgezet ZIERIKZEE, 30-10. Het aantal in 1975 gebouwde woningen bedraagt tot medio oktober 84. Van deze 84 neemt de woningbouwvereniging „Beter Wonen" er 80 voor haar rekening. Deze woningen zjfn gebouwd in het be stemmingsplan „Malta II", t.w. 18 galerijwoningen in de Cranestraat, en in het bestemmingsplan „West V", t.ty. 62 woningwetwoningen in de Wielin genstraat en de Volkerakstraat. De resterende vier woningen zijn in opdracht van partikuliere eigenaren gebouwd, en wel één in de Wittestraat, één in de Gouweveerseweg, één in de Oudeweg en één in de Kokmeemvstraat gelegen in het bestemmingsplan „West I". Aldus wordt medegedeeld in de aanbie dingsnota begroting 1976 Zierikzee. LOEANDA, 1-11. De drie Angolese bevrijdingsbewegingen hebben za terdagochtend het vuren gestaakt, zo is zondag vernomen van Portugese kringen in de hoofdstad Loeanda, Het bestand zou zijn overeengeko men in verband met besprekingen in Kampala (Oeganda) tussen het politiek bureau van de organisatie van Afrikaanse eenheid en vertegen woordigers van MPLA, FNLA en UNITA. ROME, 3-11. De 17-jarige Giusep pe Pelosi heeft zondagavond bekend dat hy filmregisseur Pier Paolo Pa- soloni heeft vermoord, zo heeft de politie meegedeeld. De jongen was na een wilde ach tervolging aangehouden in de auto van Pasolini, enkele uren vóór diens lijk werd gevonden. De 17-jarige bakkersknecht werd aanvankelijk vastgehouden wegens diefstal en rij den zonder rijbewijs. Het verminkte lijk van Pasolini werd in de badplaats Ostia door wandelaars gevonden op een voet balveld. ZIERIKZEE. - De Woninginrichting van A. Deurloo op de Appelmarkt te Zierikzee werd vorige week na een verbouwing en een inteme-reorga- nisatie heropend. Ter gelegenheid van dit feestelijke gebeuren werd de firma Deurloo in staat gesteld als eerste in Nederland de overgordij- nenkollektie 1976 te tonen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) In de loop van 1975 is door de wo ningbouwvereniging „Beter Wo nen" een aanvang gemaakt met de bouvv van twaalf bejaardenwoningen aan het 's-Heer Lauwendorp/Groe- neweegje. Dë bouw van 28 premie- verkoopwoningen in het bestem mingsplan „West V" werd door Dy namo Projekt Nederland B.V. te Rotterdam aangevangen. De bouw van twee bungalows in het bestem mingsplan „West I" vond plaats in opdracht van particuliere eigenaren. Binnenkort zal een aanvang wor den gemaakt met de bouw van 5 premi ever koopwoningen met. gara ges aan het Slabbers-vrf door het Aannomtngs.bedn. i Mooyaart te Oucfe' Tortge. De wonihgbouwvereniging „Beter Wonen" is voornemens over te gaan tot de bouw vaft 17 woningen in de Venkelstraat en de bouw van 40 wo ningwetwoningen in het- bestem mingsplan „West VI". Tenslotte is de Bouwbank Stok B.V. te Tilburg van plan 6 bungalows met garages te bouwen in het bestemmingsplan „West I". Gezien in het kader van de totale bouwsom, geven de bouwaktiviteiten gedurende het jaar 1974, in vergeiy- king met die van het jaar 1973, een forse stijging te zien. In 1973 werden 102 bouwvergun ningen met een totale bouwsom van f 6.500.000,verleend, terwijl in 1974 97 bouwvergunningen met een totale bouwsom van f 9.908.000, werden verleend. De forse styging van de bouwak tiviteiten welke in 1974 werd waar genomen Ijjkt zich in 1975 niet voort te zetten. Dit wordt duidelijk wanneer men de periode medio oktober 1973 tot medio oktober 1974, vergelijkt met de periode medio oktober 1974 tot medio oktober 1975. Over de periode medio oktober 1973 tot-medio oktober 1974 werden 93 bouwvergunningen verleend met een totale bouwsoms van f 9.300.000, terwijl over de periode medio okto ber 1974 tot medio oktober 1975 97 bouwvergunningen werden verleend met een totale bouwsom van f 9.234.000. Alhoewel hier sprake is van een lichte daling van de bouw aktiviteiten, kan gelet op de' gering heid van die daling, bij deze verge lijking nog enigszins van een stabi lisering van de bouwaktiviteiten worden gesproken (al dient ook re kening te worden gehouden met de jaarlijkse, forse, kostprijsverhoging van bouwwerken), aldus b. en w. De daling van de bouwaktiviteiten biykt echter pas duideiyk, wanneer men in aanmerking neemt het feit dat in het jaar 1975 tot medio okto ber 78 bouwvergunningen met een totale bouwsom van f 6.414.000, zijn verleend. De grootste bouwobjekten waar voor in 1975 een bouwvergunning werd verleend zijn geweest: de ge plande bouw van 17 woningen in de Venkelstraat, de bouw van een ma chinehal annex magazijn t.b.v. „Werkvoorzieningschap „De Zuid hoek", de bouw van een loods met kantoor op het industrieterrein ten behoeve van de firma M. C. v. d. Dries te Zierikzee, de bouw c.q. ver bouw van een gezinsvervangend te huis aan de Touwbaan door de Stichting Gezinsvervangend Tehuis "Schomven-Duiveland, de bouw van een kantoorgebouw met magazijn aan het Groeneweegje door de N.V. P.Z.E.M. en de geplande bouw van 5 premieverkoopwoningen met gara ges aan het Slabberswerf door aan nemingsbedrijf Mooyaart te Oude Tonge. Heeft u nog een teak bergmeubel en wilt u graag over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 PORT SAID/CAIRO/JERUZALEM. Voor de eerste maal in zestien jaar si zondag een schip met een vóór Is raël bestemde lading aan boord het Suezkanaal binnengevaren. Het schip, de Griekse „Olympos" wordt maandag in de Israëlische havenstad Eilat, aan de Golf van Aqaba, ver wacht. OUWERKERK, 1-11. Onder het motto van het Luther- ïvoord „Wo mail singt, da lass Dich rullig nieder, demi böse Mensche hahen keine Lieder", door ds. Koppert vrij vertaald: „Waar men zingt, ga daar gerust naar hinnen. Boze mensen houden niet van zingen!", is op Hervormingsdag de aangekondigde Kerkzangontmoe- ting in de dorpskerk van Ouwerkerk gehouden. Als cantorg werkten mee het koor van de gereformeerde kerk te Zie rikzee o.l.v. de heer T. Faber en de Christelijke Zangvereniging (Voor uitgang Z(y) O(ns) S(treven) te Oos- terland o.l.v. ds. J. C. Koppert, eme ritus-predikant te Lelystad, die te vens liturg was, evenals ds. M. C. v. d. Meer te Oosterland. De begeleiding was in handen van de organisten W. de Raad en Anton de Boer, beiden uit Zierikzee. Als intochtslied zong het Ooster- landse koor: Eén Kerk, Eén Doop, Eén Heer! (Oorspronkelijk een En gels lied). De herhaling van het eer ste vers werd door allen meegezon gen. Na de begroeting door ds. Koppert zongen allen: De hulp zij ons van Hem, die schiep (Melodie Ps. 100) en: Wij loven U en prijzen saam (Melo die Ps. 134). Hierna hield ds. v. d. Meer een lezing van Ps. 46 („Een burcht is ons de God van Jacob") en zongen de beide koren: Een vaste burcht is on ze God( Gez. 401) met een moeilijk ritme. Het eerste vers werd weer door allen herhaald. De lezing uit de Apostelen door ds. v. d. Meer was uit Philipp. 3 20- en 4 9^ eindigend: De God des Vre- des zal met u zijn. Nu volgde Koor- en Gemeentezang uit Gez. 461 Liedboek (O hoogt'en diepte, looft nu God), waarna lezing uit het Evangelie naar Johannes 2 13-25, door ds. v. d. Meer. Vesperliederen De zangd ienst werd voortgezet door het koor der Ger. Kerk uit Zie rikzee met: Om Sions wil zwijg ik niet stil, naar Jesaja 62 1-10 (Gez. 34 Liedboek), ook niet gemakkelijk. Met herhaling van vers 1. Daarna volgden Vesperliederen. Als eerste: Koorzang: Bron van alle Wijsheid, zetting J. S. Bach, door het Ooster- lands koor en met herhaling van het eerste vers. Hierna speelde Anton de Boer een Baeh-nummer en was weer de beurt aan het koor der Ger. Kerk, Zierik zee met: Nu bidden wij de Heilige Geest, één vah de eerste Reforma torische hymnen (liedboek: Gez. 241). Ook nu werd de herhaling van vers 1 door de gemeente meegezongen. De beide koren en de Gemeente zongen nu: God, die Heer en Koning zijt, daarna Gez. 470 Liedboek: Wat vlied' of bezwijk', getrouw is mijn God. Na het avondgebed door ds. v. d. Meer zongen het Oosterlandse koor en de gemeente afwisselend: Mijn Herder is de goede God (Ps. 23). Ds. v. d. Meer ging voor in het Gebed des Heren (tesamen gebeden) en ko ren en gemeente zongen Gez. 397 (O God, die droeg ons vooi-geslacht). Het koor uit Oosterland had nu nog op het programma: Anthem Rejoice in the Lord Al way!, vertaling ds. J- C. Koppert: Weest altoos verblijd in de Heer, tekst naar Philipp. 4 4, 6, 7. Mejuffrouw N. v. d. Bruinhorst, af komstig uit Ingen (gem. Lienden), één der standplaatsen van ds. Kop pert las hierna een verhaal. Afscheid Ds. Koppert haalde enige herin neringen aan zyn loopbaan op en dankte, nu hy definitief met emeri taat gaat, voor de ondervonden vriendschap gedurende zqn drieja rige periode als bystand in het pas toraat te Ouwerkerk. Tot besluit van deze bijzondere sa menkomst zong het koor de Pries terlijke Zegen naar Numeri 6 24, 25, 26 en Ps. 121 8: De Here zeeg'ne en behoede u; de Heer doe zijn aan schijn over u lichten en geev' u vrede. De Heer zal uwe uit gang en ingang bewaren van nu aan tot in alle eeuwigheid. Amen. De heer en mevrouw Koppert ga ven hierna gelegenheid tot een laat ste persoonlijke af scheids-handdruk. EL BURG. Dit zijn de modderige res ten van een oude T-Ford, opgegra ven uit de Flevopolder. Het wagen tje zou zo'n halve eeuw geleden tij dens een rit over het ijs in de diep te verdwenen zijn. Zo kan men ei genlijk de „Tin Lizzie" Als een ar cheologische vondst beschouwen. Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Een mens op zijn eigen kosten wijs worden. Montaigne Verwachting tot dinsdagavond: Zonnige perioden In de nacht hier en daar regen of mist en minimum-temperaturen om streeks 5 graden; overdag droog weer met zonnige perioden en maxi mum-temperaturen circa 13 graden; overwegend matige wind, krimpend naar zuidwest. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperaturen: omstreeks 7 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 12 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 4 nov. Zon op 7.39, onder 17.08 Maan op 8.48, onder 17.42 Nieuwe maan: 3 nov. (14.05). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 4 nov. 3.22 15.40 8.42 21.10 Springtij: 5 nov. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 3-11. Het K.N.M.I. deelt mede: Het front van het diepe de pressie bij IJsland passeerde maan dag ons land. Na de passage zal de luchtdruk flink gaan stijgen, waar door zich boven onze omgeving een zwak hogedrukgebied kan vormen. Het zal dinsdag droog weer zijn mei zonnige perioden en in het tempe- ratuurverloop komt maar weinig verandering. De winden zullen dins dag weer uit zuidelijke richtingen komen. De depressie bij IJsland had maandagmorgen een kerndruk van 953 millibar en veroorzaakte aan haar zuidflank zware tot zeer zwa re stormen. Een waarnemingsstation aan de zuidkust van IJsland meldde windsnelheden van omstreeks 110 km per uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1