Volvo 66 De Nieuwe Middenklasse PARKEERTERREIN MOSSELBOOMCAARD VOLDOET AAN HET GESTELDE DOEL ONZE PUZZELRUBRIEK Begroting Zierikzee STREEKNIEUVCS Garage C. Wandel Zn. Als u dóórdenkt a ZIERIKZEE, 30-10. Het parkeerterrein Mosselboom- gaard blijkt in toenemende mate aan het gestelde doel le beantwoorden. Het is meermalen voorgekomen dat gedurende het seizoen het gehele parkeerterrein in ruime mate bezet was. Dc andere dit jaar gereedgekomen terreinen aan het Bolwerk-Hoofd- poortstraat en de Molenberg-'s Heer Lauwendorp, hebben als opvang kun nen fungeren voor het toeristisch ver keer, aldus delen b. en w. van Zie rikzee mee in de nota van aanbieding gemeentebegroting 1976. Het kollege merkt op dat het voor gekomen is dat gedurende het hoog seizoen langs de Laan van St. Hilaire geparkeerd werd. Dit motiveert haar de mening van b. en w. de aanleg van het parkeerterrein aan de Schel- destraat, tegenover de Westbrug. Parkeren Voor de parkeermogelijkheden in de binnenstad werd een geheel nieuwe bewegwijzering naar de parkeerter reinen aangebracht. De bewegwijze ring werd zodanig opgesteld, dat van 't ene parkeerterrein naar 't andere verwezen wordt. Dit systeem heeft - aldus b. en w. - tijdens het zomer seizoen duidelijk bewezen nuttig te zijn. De afgelopen zomer was het toe ristenbezoek aan Zierikzee overwel digend: Als graadmeter hanteren b. en w. de tentoonstelling in het Gra vensteen, aangezien in het tijdvak van 1 juni tot eind september onge veer 60.000 personen een bezoek aan de tentoonstelling brachten. Een aan tal dat voldoende wordt geacht voor het instellen van zgn. loopstraten. Advertentie Het kollege betreurt in dit verband in hoge mate, dat 't besluit van mei 1973, waarbij de Melkmarkt tot loop- straal, werd aangewezen, kortgeleden door de Kroon is vernietigd. Het ge volg hiervan is dat de route Mol- Melkmarkt-Verrenieuwstraat het ge hele jaar door voor het gemotori seerd verkeer moet worden openge steld. „WU vrezen dat deze omstandig heid voor alle weggebruikers, maar speciaal voor de voetgangers, vele problemen zal geven", aldus b. en w. I IT HET BINNENLAND KORTE BERICHTEN LEEUWARDEN. Provinciale Sta ten van Friesland stemmen in met het bestuursmodel rijk-, provincie nieuwe stijl, gemeenten zoals dat omschreven is in het concept-ont werp van wet reorganisatie binnen lands bestuur. AMSTERDAM. De komende jaren is in Nederland een verlaging te verwachten van het aantal arbeiders, dat in de bouwnijverheid zal gaan werken. Dit komt door de ontwik keling van de leeftijdsopbouw in ons land en door veranderingen in het onderwijs. Dit is een conclusie van het Eco nomisch Instituut voor de Bouwnij verheid in Amsterdam in een rap port over het arbeidsbestand in de bouwnijverheid 1973-'74. DEN IIAAG. Met ingang van het belastingjaar 1975 zuilen bejaarden die in bejaardenoorden wonen en die gedurende het gehele jaar bij standsuitkeringen hebben genoten geen aangiftebiljet voor de belastin gen meer krijgen. Deze groep be jaarden krijgt evenmin de (verplich te) inkomstenbelastingaanslagen op gelegd. Staatssecretaris Van Rooien van financiën heeft dit besluit ge nomen om administratieve overlast te. voorkomen. ARNHEM. Dinsdag 11 november neemt het girokantoor Arnhem een nieuwe computer in gebruik. Deze IBM-computer behoort volgens de direktie tot de grootste computer systemen in Europa en is de groot ste d'ie operationeel in gebruik komt. Het omvangrijke apparaat zal de elektronische apparatuur die voor de giro-boekingen zorgde, gaan ver vangen. Waarschijnlijk was de opgave van de vorige week wat aan de- pittige kant. We kregen in elk gevaP aan merkelijk minder inzendingen bin nen als we gewend zijn. Uit de goe- de oplossingen werden weer de' prijswinnaars getrokken: De eerste prijs is voor: De heer M. S. v. d. Velde VVeth. de Roerstraat 46 BROUWERSHAVEN De tweede prijs gaat naar: De heer J. A. Prins Heuvelsweg 4 KERKWERVE De oplossing van de puzzel is de volgende: HORIZONTAAL: 1. transparant; 11. staket; 12. gemeen; 14. It; 15. keg; 17. gek; 18. os; 20. aak; 22. negerin; 25. het;,.26. spar; 28.,nptie; 29. Rome; 30. tenue; 32. mof; 33. kopek; 34. el; 35. bit; 37. koe; 38. re; 39. Arkel; 40. halma; 41. ps; 43. iel 45. moe; 46. d.b.; 47. rebel; 49. sap;,51. Medea; 53. arak; 54. slaak; 56. nova; 57. aal; 58. spannet; 60. sir; 61. ti; 62. nar; 63. duo; 65. es; 66. leugen 69. bordes; 71. bloemkweker. VERTIKAAL: 1. t.t.; 2. rak; 3. Aken; 4. negen; 5. st.; 6. Ag; 7. regie; 8. amen; 9. nek; 10. te; 11. stapel; 13. noemer; 14. lasterpraat; 16. beton; 19. stekelbaars; 21.7 kan; 23. gom; 24. rif; 25. hop; 27. rubriek; 29. Roemeen; 31. eikel; 33. kolom; 36. tel; 37. kam; 42. serail; 44. maand; 46. devies; 48. bal; 49. sla 50. pan; 52. dos; 54. Spree; 55. Kedoe; 58. sago; 59. Turk; 62. nul; 64. ode; 67. eb; 68. rim; 69. b.w.; 70. er. De nieuwe puzzel HORIZONTAAL: 1. deel v.e. re volver; 6. aftreksel van aromatische stoffen; 12. gedaante; 14. gereed schap waarmee gaten in ijzer gesla gen worden; 15. behorende tot de Kerk van Rome (afk.); 17. leger plaats; 20. laatstleden (afk.); 21. stel bovenkleren; 23. insekt; 24. vrouwe lijk rund; 25. plaats in N.-Holland; 27. appelsoort; 28. zakelijke trans actie; 29. vreemdé munt; 31. Euro peaan; 32. zekere onbepaalde hoe veelheid; 33. morsdoekje van kinde ren; 35. plattelandsgemeente; 36. wijsneus; 37. geruwd weefsel; 39. kaapstander in een visschuit, die nende om het net neer te laten en op te halen; 41. wandelhoofd in zee; 43. toevluchtsoord; 45. voor (Latijn); 47. oogziekte; 49. hemellichaam; 50. herbergier; 52. palmmeel; 53. plaag geest; 54. vaartuig in de Middelland se Zee; 56. ieder der vlezige randen van de mondopening; 57. Amster dams peil (afk.); 58. plaats in Gro ningen; 60. voorzetsel; 61. hoofd kaas; 62. deelbaar door twee-(reken kunde); 64. bijbelverklaring; 65. voorloper van de bel. VERTICAAL: 1. sigaarvormig pro jectiel; 2. eerstvolgende (afk.); 3. bereider van spijzen; 4. kist van open latwerk; 5. vat met hengsel; 7. pen waaraan paling geregen wordt; 8. zeeëngte tussen Denemarken en Zweden; 9. boomloot; 10. Ned. Spoorwegen (afk.); 11. grootste en dikste der beide beenderen van de onderarm; 13. plaats in Utrecht; 16. mohammedaans rechter; 18. soort look; 19. inselct; 20. boomscheut; 22. hoofd der kanselarij v. e. consulaat of gezantschap; 24. militaire .rang; 26. Aziaat; 28. eertijds gebruikelijk samengesteld projectiel; 30. orgaan aan de staart van ratelslangen; 32. verzekeringsbewijs; 34. enigszins luxueus ingelicht café; 35. boven- omhulsel van iets ronds; 38. in Suri name algemeen verbouwde plant; 40. uitbarstlngsmond v. e. vulkaan; 42. soort duif; 44. schrede, pas; 45. gedeelte; 46. stad in Afrika; 48! op geld bij het wisselen; 50. insekt; 51. zuidvrucht; 54. fijn garen weefsel: 55. Noordatlantische Verdragsorga nisatie (afk.); 58. insekt; 59. klap; 61. persoonlijk voornaamwoord; 63. niet parkeren (afk.). DEN HAAG. Voor de luchtverde diging van zeven vliegbases van de Koninklijke Luchtmacht is gekozen voor een combinatie van de verbe terde Hawk-vuur-eenheden en veertig mm-luchtdoelkanohnen, voorzien van Nederlandse vuurlei- dingsapparatuur. Dit heeft staatsse cretaris van defensie (materieel), rar. I A. Stemerdink, per brief meegedeeld aan de vaste commissie voor defen sie uit de Tweede en Eerste Kamer. DEN BOSCH. De provinciale ;VVV van Noord-Brabant, waarvan het hoofdkwartier in Breda is geves tigd, heeft een stripverhaal over de provincie uitgegeven. In dit strip verhaal, getekend door de Antwer penaar Willy van der Steen, zijn alle bezienswaardigheden en recreatieve wetenswaardigheden van Noord- Brabant in een avonturenverhaal bij elkaar gebracht. (Vervolg van pag. 1) berekend op f 5.663.629,72. Hiervan is f 3.365.252,85 de normale algeme ne uitkering, maar daarop komt f 2.298.376,87 aan uitkeringen op grond van de diverse verfijningsre gelingen. Dat wil zeggen dat de uitkering uit het gemeentefonds op grond van diverse verfyningsregelingen onge veer zeventig procent bedraagt van de uitkering uit het gemeentefonds, zonder rekening te houden met ver fijningsregelingen. B. en w. merken in dit verband op er van overtuigd te zijp dat er maar weinig gemeenten in Nederland zul len zijn waarbij de genoemde ver houding te constateren is. Uitkering lager onderwijs Voor het lager onderwijs zijn er verdere .verbeteringen in de vergoe dingsbedragen aangebracht. Zo kan. rekening worden gehouden met een reële verhoging van de exploitatie vergoeding van de leslokalen met f 180,per lokaal, ongeacht de groepsindeling. Er komt ook eeri ex tra verhoging van het bedrag per leerling met f 10,In de begroting 1976 kan worden gerekend met een bedrag van f 4.920,— per lokaal in de kosten van onderhoud enz. van schoolgebouwen, (in 1975: f 3.9Ó5, Verder met een bedrag van f 177,25 (1975: f 158,10) per leerling in de kosten van onderhoud van school- meubelen, leermiddelen enz., inclu sief randvoorzieningen en vakonder wijs. (Verhoging t.o.v. 1975. 12,1 pro cent). Het bedrag per leerling (volgens art. 55 bis le lid l.o.-wet) is bepaald op f 288,75 (1975: f 250,12, d.w.z. een verhoging van 15,4 procent). Evenals vorige jaren merken b. en w. op dat de kosten van het lager onderwas - die voor uitkering uit het gemeentefonds in aanmerking komen - verre van volledig door de daarvoor bestemde norm-uitkerin gen uit het gemeentefonds worden gedekt. Oud papier voor Mbuma-zendfng Ten bate van de MBUMA-zending wordt morgen (zaterdag) te Bruinis- se weer oud papier opgehaald. Ver zocht wordt het oud papier-gebun deld gereed te zetten. Woningen in West gereed Opnieuw kwamen in plan West le Bruinisse een serie woningen (8 stuks) gereed. Het betreft hier wo ningen door plaatselijke aannemers gebouwd, in opdracht van Bouw- bank Stok. De 8 premiekoop-wonin gen zijn alle verkocht en binnen kort bewoond. Het terrein, waarop de woningen zijn gebouwd lag lange tijd braak, omdat vele moeilijkheden moesten worden opgelost eer men kon gaan bouwen. Nu de bouw zo goed als gereed is, betekent het een logische aaneensluiting van de woningrij, achter het politiebureau en de wo ningen aan de Deltastraat. Momenteel is in plan-Wést nog enige bouwaktiviteit, omdat enkele eigenbouw premiewoningen worden afgebouwd, terwijl de bouw van an dere wordt voorbereid. Gemeenteraad vergadert Op de openbare gemeenteraads vergadering van vrijdagavond 7 no vember komen de volgende agenda punten aan de orde: Ingekomen stukken en mededelingen; Versla gen gemeenschappelijke regelingen; Slotwijxiging begroting algemene dienst over 1974; Herbenoeming schilder- in aanvullend werkver band; Onderzoek sportvoorzienin- gen; Het opnieuw vaststellen en herzien van de verordening op de heffing van haven-, kade-, zate- en overscheepgelden; Subsidie over koepelend orgaan bejaardenwerlc Schouwen-Dulveland; Verpachting weiland achter gemeentewerkplaats; Het verstrekken van een 'lening voor de aanleg van centrale verwarming in het gebouw van de peuterschool; Aan- en verkoop van gronden; Re geling opstalrecht uitbreiding kan tine „Bruse Boys" op het gemeente lijk sportveld; Krediet herstel brand- paden; Afrekening voorschot bijzon der L.O. over 1975; Vergoeding van een gedeelte van de kosten van het woonwagencentrum te Renesse; Aanvullend krediet krachtstroom voorziening gemeentehaven; Bestek brandweerauto; Verlenging machti ging tot het beleggen van overtolli ge kasgelden; Komptabiliteit; Rond vraag en sluiting. De vergadering zal worden gehouden in het ge meentehuis onder voorzitterschap van waarnemend burgemeester S. A. Jumelet. MIDDELHARNIS Vergadering gemeenteraad Op donderdag 6 november a.s. vergadert de gemeenteraad van Mid- delharnis. Op de agenda staan o.a. de volgende punten: Concept-ontwerp van wet tot reorganisatie binnen lands bestuur, vaststelling salaris verordening 1976, Bouwrijpmaken. deel 4 van het bestemmingsplan Sommelsdijk Zuid I, restauratie van de raadszaal, beschikbaarstellen van een z.g. voorbereidend krediet voor de bouw van een zwembad en aan bieding van de begroting der ge meente voor hét dienstjaar 1976. Advertentie KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG De officiële Cltroën-agent van Schouwen-Dulveland: Nieuwerkerk - Tel. (01114) 1487 KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te IJsselmuiden (toez.): J. den Hoed, Sliedrecht; te Ede: J. Besten, Huizen; te Sommelsdijk: L. Roetman, Ermelo; te Haaf ten (toez.): B. M. Meijndert, Lunteren; te West- kapelle: J. Bezemer, Beverwijk. Aangenomen naar Raalte: B. Al- bada, Strijen; naar Longerhouw c.a.: G. J. Ros, kand., IJsselstein; naar Amsterdam (als predikant bijzonde re werkzaamheden, stafmedewerker diakonaal centrum Amsterdam): H. M. Stam, predikant buitengewone werkzaamheden (Hervormde stich ting voor diakonaal en maatschap pelijk werk in Zuid-Holland) wo nen te Ouderkerk aan de Amstel; de benoeming tot wetenschappelijk medewerker in de Theologie van het Maatschappelijk Handelen aan de Katholieke Universiteit van Nijme gen: dr. H. D. van Hoogstraten (pre dikant buitengewone werkzaamhe den, staf lid Vormingscentrum Oud- Poeugeest) te Oegstgeest. Bedankt voor Berkel en Roden rijs: J. ter Steege, Aalsum en Wet- zens; vooivBeerzerveld (toez.): A. T. Deinum, Zaamslag. Beroepbaarstelling: D. Plantinga, leraar Marnixkollege, van Heems kerkstraat 7a te Ede. Ned. Ilerv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 uur ds. Assendorp; 11.00 en. 19.00 uur kand. Dee, Oegstgeest, Herv. Ver enigingsgebouw: 19.00 uur ds. Assen dorp (Avond 3). Kerkwerve: 11.00 uur ds. Delhaas. Serooskerke: 9.30 uur ds. Kroon; 11.00 uur Zondags school. Burgh: 10.00 uur da. A. A. van Leeuwen. Haamstede: 10.00 uur ds. Goudzwaard; 15.00 uur ds. Was senaar (afscheid). Renesse: 9.15 uur ds. L. de Wit. Noordwelle: 11.00 uur ds. L. de Wit. Scharendyke: 9.30 uur ds. Delhaas. Brouwershaven: 9.30 uur ds. J. W. Lely; 11.45 uur Zon dagsschool. Zonnemaire: 11.00 uur ds. J. W. Lely; 9.45 uur Zondags school. Noordgouwe: 11.00 uur ds. Geers. Dreisehor: 9.30 uur ds. Geers; 11.00 uur Zondagsschool (groten). Ouwerkerk: 11.00 uur ds. Kroon. Nieuwerkerk: 10.00 uur ds. M. G. Westerhof (Dankdienst). Oosterland: 10.00 uur ds. v. d. Meer; 6.00 uur ds. R. H. M. de Jonge (dankdienst) Sir- jan.sland: 10.00 uur ds. J. Hovius, Dordrecht; 6.30 uur ds. M. Baan, Aalburg. Bruinisse: 10.00 uur dr. H. de Jonge; 17.00 uur ds. v. d. Meer. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 en 6.30 uur ds. Spoelstra. Haamstede: 10.00 ds. Eikelboom; 3.00 uur (gez. dienst in Herv. Kerk) ds. Wassenaar. Scfaa- rendijke: 9.30 uur ds. Paulus; 14.30 uur ds. Spoelstra. Brouwershaven: 10.00 uur kand. F. N. Boer, Arnhem (voorb. H.A.). Zonnemaire: 3.00 uur kand. F. N. Boer, Arnhem. Bruinisse: 10.00 uur en 5.00 uur ds. P. Rullman, Den Haag. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.30 uur leesdienst; 6.30 uur ds. 'Urban. Christelijke Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 en 6.00 uur ds. P. op den Velde. Kerwerve: 10.00 en 6.00 uur ds. Compagner, Kapelle- Biezelinge. Haamstede: 10.00 en 3.00 uur kand. de Hartog. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 en 14.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10.00 en 3.00 uur leesdienst. Oosterland: 10.00, 2.30 en 6.30 uur ds. W. Hage. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 6.00 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 en 5.00 uur ds. A. v. d. Berg. Toegelaten tot evangeliebediening: drs. M. E. Boersma, Zwanenveld 27- 46 te Nijmegen. Toegelaten tot evangeliebediening en beroepbaar gesteld: dr-s. A. van der Lingen, Schoolstraat 2 te Us- quert; G. J. D. C. Loor, Het Wolt- mansland 15 te Hasselt (O.); T. J. J. Schoonhoven, Coenersweg 45a te Groningen. Gereformeerde Kerken Beroepen te Rotterdam-Zuidwijk: H. Torenbeek, De Lier; te Zeist (part time): H. J. Zwarts, Schoonebeek; te Holwerd: D. Jansma, Ter Apel; te Bakkeveen in samenwerking met Haulerwijk: H. J. Nolles, kand., 't Harde, die dit beroep heeft aan genomen. Aangenomen naar Diemen-Water- graafsmeer-Bijlmer: C. M. Verspuij, Oldehove. Bedankt voor Nieuweroord: W. D. Omtai Zwartebroek. Bereopbaarstelling: J. D. Hofstra, Veelaan 14 hs te Amsterdam en P. ter Veen, Danie Theronstraat 36' te Amsterdam. De klassis Dokkum heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar ver klaard: H. J. Nolles te 't Harde. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Avereest-Dedems- vaart: H. Veldman, kand., Zwolle; te Aduard en te Gramsbergen: J. P. C. Simpelaar, kand., Zwolle. Bedankt voor Utrecht-Noordwest: W. Pouwelse, Ureterp; voor Rouveen (2e predikantsplaats): J. C. Post, Den Helder. Christelijke Gereformeerde Kerken Bedankt voor Ede: J. Westerink, Nunspeet. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Randburg (Zuid- Afrika): A. Vergunst, Veen. Bedankt voor Bodegraven: J. W. Verweij, H. I. Ambacht. Advertentie Het is hoog tijd voor een nieuwe midden klasse. Met een eigen gezicht, eigen hoge kwaliteit. Daarom introduceert" Volvo de Volvo 66. VOLVO Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2.00 en 6.00 uur ds. A. v. d. Meer. Bruinisse; 10.00 en 5.00 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: 10.30 uur ds. G. Ch. Duinker, Rotterdam. Leger des Hells Zierikzee: 10.00 uur dienst; zondags school van 11.45-12.30 uur. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: zaterdag 19.00 uur, zon dag 10.15 uur. Haamstede: alleen dienst op zondag om 10.00 uur. Pinkstergemeente Zierikzee: De diensten zijn op zon dagen om 10.00 uur en op woensdag avonden om 20.00 uur. Jehova's Getuigen Zierikzee: Zondag: 17.00 uur open bare lezing; 18.00 uur Wachttoren bespreking. Donderdag: Theokrati- sche school 19.30-20.30 uur; dienst- vergadering 20.30-21.30 uur. OVERDENKING Zijn wij soms ook blind? De bijbel is een boek vol tegen stellingen. Dat valt telkens weer op. Laatst las ik 2 Koningen 6 8-23. Daar wordt verteld hoe Israël ge teisterd werd door h^t telkens bin nenvallen van aramese troepen. Eens dachten ze er goed aan te doen het stadje Dothan te belegeren. Daar was n.l. op dat moment de pro feet Elisa met zijn dienaar. Die wil den ze gevangen nemen. De jongen was doodsbenauwd. Elisa niet. Want die zag hoe God hem en zijn helper beschermde. Die jongen had daar geen oog voor. Vandaar zijn angst. Elisa wilde hem van zijn angst be vrijden en bad: Here, open toch zijn ogen, opdat hij zie. Zijn ogen wer den geopend en de jongen zag hoe God Elisa en terwille van Elisa ook hem met een werkelijk goddelijke bescherming omringde. Even later toen Elisa zich buiten de stad ge waagd had en er een bende Ara meeërs op hem af kwam, bad hij: Sla dit volk toch met blindheid. Het gebeurde en het gevolg was dat de soldaten Elisa niet herkenden, geen kwaad deden maar een weg insloe gen, die regelrecht op de dood had kunnen uitlopen. Wat een: tegenstellingen. De pro feet bidt voor de één: open zijn ogen. En voor de ander: sla met blindheid. De Here opent de ogen van de één, zodat hij ziet wat hem te voren yer- borgen was. Dezelfde Here sluit de ogen van de ander, zodat hij niet meer ziet wat in normale omstan digheden wel opgemerkt wordt. We zéggen soms heel vlot: de He- re opent de ogen der blinden. Het is waarachtig- waar. Maar Hij slaat ook mét blindheid. Laten we dat niet vergeten. Hqt- 'zal je toén gebeuren dat je zoiets overkomt, Dan loop je zo je ohdërgafig' tegemoet. Zonder het in de gaten, te hebben. Laten wé dankbaar zijn dat deze dingen in 'de bijbel staan. Nu kun nen we er tenminste mee rekenen. De dingen zijn niet altijd zoals we ze zien. Wie dat denkt vergist zich. Het klinkt vreemd.rriaar we kunnen met open ogen op een verkeerde weg voortgaan, vrolijk en wel, zon der te> beseffen dat we ons ongeluk in de armen lopen.. In Johannes 9 40 is Jezus in. ge sprek met.'mensen, die zich in een soortgelijke situatie bevinden. Hij waarschuwt ze. Weet u wat ze tegen Hem zeggen? Dit: zijn wij soms ook blind? Het antwoord dat ze kregen was: indien gij blind waart,' zoudt gij geen zonde hebben; maar nu zegt gij: wij zien; daarom blijft uw zonde. Zouden .we als volk van Neder land met blindheid geslagen zijn en ons daardoor steeds dieper in de nes ten werken? Zouden we een andere weg moeten leren gaan dan we nu gaan? Christus zegt in Johannes 14 6:- Ik ben de weg, de waarheid en het leven. Hij is de profeet die ons nu gegeven is. En Hij is meer dan pro feet. Redder des levens. De Ara- •meeërs wilden de toen gegeven pro feet op zij schuiven. Met alle gevol gen daarvan voor zichzelf. Zou zo iets nu onder ons gaande zijn? Er is, dacht ik, alle reden tot het ge bed: open onze ogen, opdat we zien. Opmerkelijk is dat de jongen, die de profeet Elisa niet opzij schoof maar zijn leerling was en hem dien de, niet met" blindheid geslagen werd maar" ér van werd bevrijd. Hij kreeg té zien welk een 'zegen er aan zijn verhouding tot de profeet ver bonden was. Voor die zegen zijn de ogen dik wijls gesloten. Ook daar waar we leerling van de Here Jezus werden en Hem leerden dienen. Met hart en ziel aan Hem verbonden en toch bang? Dat is ook een vorm van blindheid. Dan zie je ook iets niet. En daarvan, moeten we ook verlost worden. Er is geen andere weg dan töt- de Here met de bede: open onze ogen, opdat we zien. Niemand mene dat wie omringd is door Gods vaderlijke zorg niet blind kan zijn wat betreft de weg die hij moet gaan. Irt Psalm 13.9 22 -24 wordt gebeden: doorgrond mij, o God,, en ken mijn hart, toets mij en ken mijn gedachten; zie of bij mij een heilloze weg is en leid mij op dc eeuwige weg. Ook als gelovigen en leerlingen van de Here Jezus kun nen we op -verkeerde wegen gaan. We doen het maar al te. dikwijls en weten het. Vandaar die bede. Hoewel, dikwijls leven ook deze ge lovigen en leerlingen maar al te zeer in de stijl van: zijn wij soms ook blind? Opdat moment zijn ze het in derdaad. Zou zo iets in Nederland nu gaan de zijn onder hen die de Here vre zen? Er is, dacht ik, ook voor hen alle reden tot de Here te gaan met de bede: open onze ogen, opdat we zien. P. o .d. V.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 5