Breskens-Zierikzee: 1-2 DFS boekte zijn eerste zege dit seizoen tegen IJzendijke Leden van Delta Sport boekten suksessen te Bergen op Zoom en Papendal KOOPJES HALEM „WICO" T.O.G. organiseerde toernooi om Zeeuws kampioenschap Eerste internationale eindstudie- t.o.g. Koudekerke n prijs voor J. J. van den Ende Seniorenteams van Delta Sport openden nieuwe seizoen met winst Recreatie in cijfers SPORT Advertentie Het is Zierikzee gelukt, bij hekkp- sluiter Breskens een kleine maar nuttige 2-1 overwinning te boeken. Zierikzee speelde behoudend, waarbij het met uitvallen probeerde de verdediging van Breskens aan het wankelen te brengen, een opzet waarin zij volledig zijn geslaagd. Beide elftallen waren na aan elkaar gewaagd, en van een groot krachts verschil was geen sprake. De le helft was nog de beste van de wedstrijd, na de hervatting viel het spelpeil bedenkelijk terug. Na een van zijn gebruikelijke solo's, waarbij hij ook doelman Manneke passeerde, wist Adrie Kos.ter na een half uur spelen Zierikzee de leiding te geven 0-1. Vijf minuten voor de rust slaagde Ronnie v. d. Broeke er in beide ploegen weer naast elkaar te bren gen 1-1. Na de rust hield Zierikzee de verdediging uitstekend gesloten, waardoor de Bx*eskens aanvaller? weinig gelegenheid kregen om ge vaar voor het Zierikzee doel te scheppen. Een kwartier voor tijd viel de beslissing toen Henk Ver- meule doelman Manneke voor de tweedemaal wist te passeren (1-2). Henk Vermeide scoorde het winnen de doelpunt. (Foto: Zierikzeesehe Nieuwsbode) Het is DFS op het sportpark Van Zupen te Burgh in het treffen met IJzendijke gelukt om in zijn achtste wedstrijd in dit seizoen zijn eerste overwinning te boeken. In de be ginfase zag het er naar uit dat de oranjehemden zonder al te veel moeite op beide puntjes beslag zou den gaan leggen. Al in de 6e min. ondernam Toon Rijnberg eeri solo welke hij mét een treffer afslöot (l-0h Vier minuten latei- was het alweer raak toen Toon Rijnberg een gave pass'naar de als spits opererende Jan Lindenberg gaf die met een fraai schot de IJzendijke doelman kansloos liet (2-0). DFS, nog zonder de geblesseerde Jaap Rijnbei-g en Theo den Engels man (had dienst in de sporthal On derdak te Zierikzee) verzuimde hier na door te drukken. IJzendijke, dat fel op de bal speel de, kreeg hierdoor de gelegenheid om terug te komen waarbij het zelfs enige gevaarlijke situaties voor het DFS-doel wist te scheppen. In dé 38e minuut verzuimde de DFS-verdediging om de op rechts opererende Sjors de Boevere vol doende af te schermen waardoor de ze de gelegenheid kreeg naar het doel op te rukken en doelman Simon Blom kansloos te passeren. (2-1). Vijf minuten na de rust leek de zaak voor DFS bekeken toen na 5 min. Kees de Gr uij ter een hem ge boden kans beheerst afrondde (3-1). Het spelpeil werd er na deze treffer niet beter op en zelfs de DFS-verde diging ging door de bal maar luk raak weg te trappen in de malaise delen. Drie minuten voor tijd kwam IJzendijke zelfs nog op 3-2 door Boudewijn Corijn die geheel vrij- GYMNASTIEK Zaterdag j.l. werd door de meis jes van 10 tot 12 jaar van Delta Sport deelgenomen aan wedstrijden te Bergen op Zoom waarbij zij op dc vierde plaats beslag wisten te leggen. Er werd door Delta Sport met twee groepen deelgenomen. Groep I samengesteld uit: Arjan Holm, Petra Verwest, Annemiek Pronk, Astrid Koster, Mieke van Velthoven en Petra Kruik behaalden een tweede prijs met totaal 182 pun ten. De tweede groep wist na het be halen van een eerste prijs met 203 punten zich te plaatsen voor de fi nale. Na een zeer spannende strijd wist deze groep, van de in totaal 45 deel nemende meisjesgroepen, op een zeer fraaie vierde plaats te eindigen met een totaal van 204.85 punten. Eveneens zeer suksesvol turnde Sjoukje Koster zondag te Papendal de olympische achtkamp in de voor ronde voor de Nederlandse kampi oenschappen. Zij wist zich als vijfde te plaatsen, hetgeen ruim voldoende was om op 16 november a.s. te Rid derkerk wederom in het strijdperk te treden in dezelfde zeer zware olympische achtkamp. Hopelijk zit er voor Sjoukje een finaleplaats in. De meisjesgroep van Delta Sport die de 4e plaats bezette, v.l.n.r. Syl via v. d. Sterren 34,75 punten; Anne v. d. Tuin 33,3 puntenMare ia Eek man 32,5 punten; Heieen Koopman 33,3 punten; Joke Roskam 35,4 pun ten en Bianca Vermeulen 35,6 pun ten. BIJ staand via de onderkant van 'de lat raak schoot. Irt de hllerlaatstë minuut wist de vijf minuten voor tijd voor Kees de Féiter- ingevallen Ko Tuinmah nog voor DFS te seoren maar om ondui delijke 'redenen werd dit doelpunt door de scheidsrechter geannuleerd. Domburg II—-Zierikzee II 0—3 Domburg II bleek ondanks de minder goede plaats op" de 'ranglijst de sterkste tegenstander welke, de Zierikzee reserves tot nü toe hebben gehad. Beide verdedigingen, bléven voor de rust meester van hun ter rein, al waren Anton v. d. Hullen en Glijn de Masier zeer dicht bij een doelpunt, na goede doorzetten van Cor Stoutjesdijk. Na de rust een sterker wordend Zierikzee, dat de wedstrijd op kón- ditie wist te winnen. In het laatste kwartier domineerde Zierikzee volledig. Anton v. d. Hulle (lx) én Theo van Aken (2x) zorgden voor een 0-3 eindstand. In de loop van. de wedstrijd moest rechtsachter Jan Schiettpkatte zich laten vervan gen door Adrie Kamp, na een on schuldig kopduel waarna later bleek dat er sprake was van een hersen schudding waardoor Schiettekatte moest worden opgenomen in het zie- kenhuis te Middelburg. Veere—WIK 0—1 Een kleine maar wel verdiende overwinning voor WIK dat er hier door in is geslaagd zich wat verder van de gevai-enzone le distanciëren. Tegen de goed sluitende WIK-vor- dediging kregen de zwak opererende •Veere aanvallers weinig gelegenheid gevaarlijk te worden. Reeds in de le helft, welke met blanke stand werd afgesloten, liet WIK enige fraaie kansjes liggen om voorsprong te nemen. Tien minuien na de hervat ting vicL dc verdiende beslissende treffer vaifde voet. van Olivier den •Boei'. SVD—SKNWK 1—4 De Nieuwerkerkers hadden al bij het ingaan van de rust een veilige voorsprong opgebouwd. SVD kwam in deze speelhelft slechts éénmaal tot een goed schot. De bezoekers lie ten al vrij snel zien dat zij met aan vallende bedoelingen naar Driewe gen waren gekomen. Joost Folmer wist in de 10e minuut door de SVD verdediging te breken om vervolgens met een schot via de onderkant van de lat de scoren te openen (0-1). Al vrij snel hierna werd het 0-2 door Peter Regeer die een door Joost Fol mer doorgekopte voorzet van Pieter de Vlieger inkopte. SKNWK domi neerde hierna volledig. In de 34e minuut kopte Joost Folmer een voorzet van Peter Regeer in, waarbij een van de verdedigers de bal uit het doel sloeg. De toegekende straf schop werd door Jan Thiery benut (0-3). Direkt na de rust slaagde de thuisklub er in de eer te redden (1- 3). SKNWK nam hierna het heft weer in handen. Toen een. der SVD verdedigers weer de bal uit het doel sloeg kreeg SKNWK weer een straf schop' te nemen welke door Piet Slootmaker onhoudbaar werd be nut (1-4). Na een half uur spelen kreeg SK NWK haar derde strafschop toege wezen, maar deze maal werd deze kans door Aric Kristalijn onbenut gelaten. DFS III—WolfaartsdUk III 2—0 Een verdiende overwinning voor de oranjehemden uit de Westhoek. De uiteindelijke 2-0 overwinning was maar een magere afspiegeling van de werkelijke krachtsverhou ding in het veld. Door een doelpunt van Hans Goedbloed kon DFS de le speelhelft met een 1-0 voorsprong afsluiten. Na de thee kopte Ad Wan del zijn team naar een 2-0 voor sprong waarna hij nog een straf schop onbenut liet. KORFBAL Blauw Wit overwon All Ready: 7-5 Na in zeven wedstrijden ongesla gen te zijn gebieven heeft All Ready te Kloetinge tegen Biauw Wit het hoofd moeten buigen. Van krachts verschil was in deze wedstrijd geen sprake, maar tegen het harde spel van Blauw Wit, dat AU Ready nu eenmaal niet ligt, werd onvoldoende door de arbiter tegen opgetreden. De overwinning kwam uiteinde lijk toch wel terecht bij het team dat hier de meeste aanspraak op mocht maken. Het begin was hoopvol voor All Ready daar reeds in de 2e min. Ada van Tiggelhoven-Hage met een afstandschot de rood zwarten de lei ding kón geven. Uit. een afstand schot kwam iri de 7e min. de balans weer in evenwicht (1-1) maar dit was maar van korte duur daar in de volgende min. Leo Fonteine All Rea dy uit een strafworp weer voor sprong (1-2) kon geven. In de 25e min. kwam Blauw Wit weer naast All Ready. De laatste twee min. van de le helft waren bijzonder produk- tief. Blauw Wit slaagde er in voor sprong te nemen (3-2), Wil Broere bracht de stand op 3-3 waarna Blauw Wit uit een doorloopbal de le helft nog met een 4-3 voorsprong kon afsluiten. In de eerste 10 min. na de hervat ting slaagde Blauw Wit er in de be slissing te forceren door een 6-3 voorsprong te nemen. Door afstand schoten van Leo Fonteine en Wim Tuitman kwam All Ready nog terug lot 6-5. Vier min. voor tijd besliste Blauw Wit de wedstrijd definitief in haar voordeel toen het wist te profiteren van een misverstand tus sen de verdediging en de scheids rechter. waarbij een fluitsignaal niet werd gegeven of gehoord (7-5). BRÜINISSE, 25-10. Zaterdagmiddag organiseerde de schaakvereniging T.p.G. in ,','t Hurps'uus" de persoonlijke kampioenschappen van Zeeland, waaraan door tweeentwintig spelers uit de hoofdklasse werd deelgenomen, en zestien uit de eerste klasse. Na enkele woorden van de heer G. van Oor schot, secretaris van de Vlissingse schaakvereniging en als wedstrijdleider in Bruinisse aanwezig was, opende de voorzitter van T.O.G., de heer J. Rcu- rich, deze middag. Ook loco-burgemëéstér S.. A. Jurrie- letsprak - enkele welkomstwoorden, waarna hij de eerste zet verrichtte. De,spelers van T-Q.G. zijn'deze mid dag zeker niet van de minste uit de bus gekothen. Uitslagen .Uitslag hoöfdklas:' J. Rulér-J,. v. d. Vr.eeke 1-0; H. Happel-S. Sanders 0-1; A. de Wolf-J. Toienaar Vz-Vz; M. Wisse-H. de Hamer %-%; P. Rolte'-M. van Eekhout .V2-V2H. Oos- terhout-M. Vèrburg 0-1; W. Geertse- H. v. d. Graaf Vz-x/z; H. de Ridder- M. Weéterweele Vz-Vz;' B. Hendrikse-- C. Provoost 1-0; J. Lous-P. Kodde IrO; J. Zwarts-J. Maas 0-1. Uitslag eerste klas: J. Hanssens- M. de Hollander 0-1; B. Niezgoda- G. Meinema Orl; E> Pallada-T. van Gemert Vz-Vz; S. v. d. Heijden-A. Versendaal. 0-1; J. Bal-A. Aaldijk 1-0; R; Boesenkool-J. Keijmei 1-0; V. Droogers-H. P. Dolk Vz-Vz; Z. Vit- koczi-I. Deurloo 0-1. Stand na drie ronden, hoofdklasse H. Happel 3, J. van Ruler 3; J. v. d. Vreède 2; C. de Wolf 2; S. Sanders 2'/s; J. Tholenaar 2; A. den Hamer lVz', M. van Eekhout lVa; M. Ver burg '2; Pt. v. d. Graaf U/2; H. de Ridder P/2; M. Westerveld 1M>; W. Geertse IV2; H. Oosterhout 1; M. .Wisse P/2; P. Rotte 1%; J. Louws lVa; C. Provoost B. Hendrikse lVs; J. Zwarts 0; P. Kodde 0; J. Maas 1. Stand na drie ronden, eerste klasse: J. Hanssens 2; A. Versendaal 2V2; G. Meinema 21/-; E. Pallada 2; Niez- goda l'/s; T. van Gemert 2; M. den Hollander 2A. Aaldijk 1; S. v. d. Heijde 1; J. Bal 2; R. Boesenkool llh; H. P. Dolk 1; V. Droogers 1; J. Keij- mel }/z\ Z. Vitkoczi 0; I. Deurloo l. Ook van de zijde van het publiek was er veel belangstelling voor deze schaakkampioenschappen. Hét TOG- lid de heer J. Bal speelde een zware partij tegen de heer Aaldijk. NIEUWERKERK. De deelnemers aan het biljart-finale-toernooi, dat te Nieuwerkerk werd gehouden. V.l.n.r.; W. Hanse, A. H. de Waay, L. J. de Munnik, L. Louwerse, H. Reede, J. Dorreman, M. de Rijke en M. Lems. (Foto: Zierikzeesehe Nieuwsbode) Zierikzee IVlissingen I Zierikzee I heeft in zijn thuiswed strijd tegen Vlissingen I, in de vierde ronde van de kompétitiè van de Zeeuwse Schaakbond, een gelijkspel behaald. Zierikzee I speelde met vier invallers; ook Vlissingen I miste en kele sterke spelers. Sensationeel was de overwinning van de heer Scheele.. Deze diende 20 zetten te spelen in nauwelijks vijf minuten. Zijn tegenstander had nog een uur bedenktijd. Ondanks deze handicap maoeuvreerde de heer Scheele zijn tegenstander, in een mat- net. Op het eind van de partij had de heer Scheele's tegenstander zelfs nog maar enkele minuten om te zet ten. Na de veertigste zet gaf de Vlis singse speler terecht op. Op de vol gende zet zou hij mat gezet worden. De gedetailleerde uitslagen: J. J. van den Ende-H. van der Graaf 1-0; A. de Spirt-J. van der Hagen 1-0; C. G. O verweel-C. de Mol Vz-V2; A. J. Scheele-J. de Decker 1-0; P. Wiebols- H. Groffen 0-1; A. M. van der Wes- ten-J. Verplanke 0-1; O. Smilde-V. Droogers 0-1; A. Heesbeen-P. A. C. Bikker Vz-1/*; R. P. Hogerheijde-E. Brouwer 1-0; J. L. Bom-A. Koetje 0-1. Eindstand: Zierikzee I-Vlissin- gen I 5-5. Zierikzee heeft thans drie punten uit vier wedstrijden en speelt de eerstvolgende keer uit tegen Goes II. (Een diagram publiceren wij in het donderdagnummer. Red.) ZIERIKZEE - Bekend is geworden het jury-rapport van het Eindspcl- studietoernooi van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond over 1974. De voorzitter en eerste bordspeler van de Schaakvereniging- ..Zierikzee", de heer J. J. van den Ende, had ook voor dit toernooi weer een studie ingezonden. Ook nu behaalde de heer Van den Ende weer een eerste prys in dit op hoog internationaal niveau staande toernooi. Aan dit toernooi deden 17 eindspel- componisten mee uit acht verschillende landen, met in totaal 36 eindspel studies. De jury bestaande uit de heren ir. W. J. G. Mees en F. A. Spinhoven merkt, op: een indrukwekkende taak van liefst acht matstellingen, op ta melijk natuurlijke wijze tot stand gebracht. Jammer dat de auteur eni ge gewelddadigheden aan het begin niet heeft kunnen vermijden. (Of is de opvatting van de jury te konven- tioneel?). Op de tweede plaats eindigde de Belg R. Missiaen en op de derde en vierde plaats de Rus Al. P. Kuz- netsow. DEN HAAG, 27-10. In 1973 is aan recreatie in Nederland elf miljard gulden uitgegeven. Die bestedingen hielden 170.000 arbeidsplaatsen in stand: een aandeel van 41,2 procent in de totale werkgelegenheid in be drijven. Van elke gulden, uitgege ven aan recreatie, ging 31 cent naar de fiscus. Dit staat in „Recreatie en Economie", een studie van dr. M. C. Tideman, adviseur voor horecazaken er. toerisme voor de stichting recrea tie. In die elf miljard zitten naast uitgaven voor vakanties en dagtoch ten in Nederland ook kosten als dc aanschaf van een caravan, tent of van fotomateriaal. Van de elf miljard is veertig pro- cenc besteed tijdens dagtochten. Buitenlanders namen vijftien pro cent van dat bedrag voor hun reke ning. De 170.000 arbeidsplaatsen die aan toerisme en recreatie zijn ge bonden, liggen duidelijk boren die in handel-, bank- en verzekerings wezen (141.000) of de 117.000 in de chemische-, rubber- en kunststof- verwerkende industrie. Telt men de uitgaven van Neder landers in het buitenland op by de uitgaven voor recreatie iti eigen land, dan blijkt, dat 13,5 procent van alle verbruiksuitgaven van een ge zin aan recreatie is besleed. Daarvan gings slechts 17,5 procent naar café's en restaurants. Vijf procent u-as voor logies. Zierikzee bezit in de heer Van den Ende een eindspelcomponist van groot internationaal niveau. In reli.eatieoord „Stoofpolder" werd vrijdagavond de tweede ronde in de klubkompetitie schaken ge speeld tussen T.O.G. en Koudekerke II. Uitslag van deze gespeelde partij is: Zwarts-J. Rijntjes V2-V2; Bommel -L. Boon afgebr.; J. Bal-J. de Witte 0-1; A. v. d. Berge-J. Bosch 1-0; I. Deurloo-P. v. d. Velde 1-0; A. Ver- sendaal-C. Vos 0-1; H. P. Dolk-C. Rijntjes V2-V2; J. de Jonge-C. Borne 1-0. De voorlopige stand is hiermee gekomen op 4-3 voor T.O.G. De af gebroken partij zal a.s. vrijdagavond in ,,'t Durspuus" zijn vervolg krij gen, met een goede kans op winst voor T.O.G. In een over het geheel genomen matig gespeelde wedstryd hebben de Delta Sport-heren het Vlissingse Ma rathon in de sporthal „Onderdak" een sprekende 23-10 nederlaag toe gebracht. Bij het afsluiten van de eerste helft zag het er allerminst naar uit dat de thuisklub met zo'n duidelijk verschil zou gaan winnen. Door zeer ver traagd te spelen en enige gelukkige treffers wisten de bezoekers toen de schade tot 9-7 te beperken. Na de rust werd Piet van Dalen belast met het uitschakelen van de Vlissingse spelmaker, wat hem volledig lukte. Marathon werd hierdoor - én door dat Delta Sport nu in een veel hoger tempo ging spelen - volledig over klast. Voor de Delta Sport-doelpunten zorgden: Piet van Dalen (5). Huib van Dalen (3). Jaap Consemulder (3). Chiel van Luyck (3), Han de Jonge (3), Cees de Vos (3) en Jupp Hen- ning (3). De dames van Delta Sport slaag den er na een moeizame strijd in met 9-6 van Marathon te winnen. Aan voerster Ria Schaalje had met zes treffers een belangrijk aandeel in deze overwinning. Verder viel het goede spel van Ria van Strien op, die een strafworp wist te stoppen. Verdedigend klikte het niet helemaal bij Delta Sport. Speciaal in het cen trum werd er slecht geschoven, waar door er nogal eens aan de noodrem moest worden betrokken, wat prompt drie strafworpen opleverde. Vóór de rust ook hier een gelijkopgaande strijd. Via een 2-0 voorsprong voor Delta Sport werd er met een 4-4 stand gerust. In een kort offensief slaagde Delta Sport er na de rust in twee punten voorsprong te nemen, een achter stand welke het fanatiek spelende Marathon niet meer kon overbrug gen. Voor Delta Sport scoorden: Ria Schaalje 6), Annet de Jong (1) en An- net de Jonge (2). Bij de jeugd leverden de adspi- ranten een leuke prestatie. Dit fel spelende ploegje wist tegen Mara thon een mooi 14-14 gelijkspel te boe ken, na steeds een kleine voorsprong te hebben gehad. De dames-junioren moesten in Ma rathon met 1-5 hun meerdere er kennen. terwijl dc adspiranten met 14-0 aan het kortste eind trokken. Uitslagen N.H.V. afdeling Zeeland lc klasse herenDelta Sport-Mara- Ihon 24-10; GSC II-Walcheren 16-14; Operatie '71-Utopia 6-17. le klasse dames: Delta Sport-Ma- thon 23-10; GSC II-Walcheren J 6-14; GSC-Walcheren 25-2; Sluiskil-Olym- pus II 11-7. Damesjunioren I: Delta Sport-Ma rathon II 1-5; EMM-Hontenisse 9-3; GSC-Walcheren 12-15; Operatie '71- DHC 6-3. Jongensadspiranten: Delta Sport- Marathon 14-14; EMM-Olympus 20-4; GSC-Walcheren 5-11; Operatie '71- Utopia 21-3.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 5