IN EEN LAGERE VERSNELLING Ontspanningspoljtiek: Het woord is mooier dan de praktijk Jonge blaadjes beter voor het vee Lee Kong Fong treedt af Amerikaanse vrouwen willen staken V.S.-mais voor Rusland BLIK DOOR HET WERELD Wat biedt de BEELDBUIS? Advertentie Over de ontspanningspolitiek - deftiger wel détente genoemd - zijn nogal wal onaangename woorden gevallen, merkwaardigerwijs op vergelijkbare toon in Moskou en Pe king, waar men het toch in principe liever nooit met elkaar eens is. Wat Peking betreft zijn de geluiden niet nieuiv. Inderdaad is menige Chinese politieke actie in het westen onder nomen om te voorkomen dat men al te veel détene jegens de Sowjet- Unie ging bedrijven. Zo reisde nog maar onlangs een Chinese minister Europa af met een manende bood schap. De huis-, tuin- en keukenverkla ring daarvoor is dat de Chinezen er belang bij hebben dat de Russen niet het gevoel krijgen, dat aan huti Europese grens alles zo kits is, dat ze zich helemaal kunnen concentre- den op China én dan wel zo, dat daar een keer in het regime komt. Des noods met geweld. Dat klinkt aan- rnerkclijker dan Jiet is. Zelfs in het geval dat Rusland in conflict met. China was geraakt in de barste tij den van voor de ontspanningspoli- tiek, had niemand in het Westen het in zijn hoofd gehaald om te zeg gen: dit is onze kans om de Russen eens aan te vallen, zodat ze tussen twee vuren komen te zitten. Dat zou makkelijk een kernoorlog heb ben uitgelokt en dat doet niemand lichtvaardig. In dit opzicht is de situatie nog net zo en maakt de dé tente de wereld vóór de Chinezen niets gevaarlijker. Meer benauwt de Chinezen een andere mogelijkheid die overigens pas na afloop van veel tijd. uit de ontspanningspolitiek zou kunnen voortvloeien. Dat zou zijn dat de ideeën en interessen vooral van de westerse wereld en de Mos kou-groep zo met elkaar parallel gaan lopen, dat die twee blokken sa men dwingend politieke druk op China kunnen uitoefenen. Maar dit gevaar kunnen de Chi nezen zelf vrij aardig keren doof, zoals ze tot dusver steeds gedaan hebben, zo min mogelijk afhanke lijk te worden van anderen, ook niet in economisch opzicht. Vandaar dat China ouderwets contant betaalt bij aankopen en systematisch zijn eco nomie zo onafhankelijk mogelijk houdt, wat bijzonder aardig lukt zon der dat zelfs de ontwikkeling van raketten en kernbommen er onder hoeft te lijden. Daarom minacht Pe king op zijn minst Moskou dat zo veel machtiger is in wezen maar nu met de VS nota bene contracten moet sluiten over graanleveranties. Dat is hu so'n economische relatie die tot onafhankelijkheid leidt - mis schien wel in zo'n mate, dat Moskou zich nog eens genoopt ziet met b.v. de V.S. mee te doen in een diploma tiek offensief tegen de Chinezen. Zo iets mag vreemd klinken, maar i?i Peking huldigt men het principe dat men alleen zeker kan zijn van zich zelf en dat men verder verstandig doet rekening te houden met de gek ste ontwikkelingen elders. Uiting van misnoegen Waarom dan werd Kissinger in Peking nog eens onthaald op waar schuwingenvoor de gevaren van ontspanningspolitiek? Vermoedelijk ging het dit keer erom, de Amerika nen gerust te stellen over de Chine se houding in de toekomst. Nu Tsjou En-Lai ziek is en net als Mao oud, komen de nieuwe mannen naarvo ren, waaronder ook personen die nog niet zó lang geleden uitgeran geerd werden, omdat ze in de geest van wijlen Pin Piao streefden naar verzoening met Moskou, zelfs ii\ die mate, 'dat de oudé as tussen de' twee communistische supermachten hersteld zou worden. Het heet dat deze. lieden gerehabiliteerd konden worden omdat ze hun oude ideeën thans zien als fout. De vermanen aan Kissinger zouden dan dienen om deze te verzekeren, dat ook de nieuwe garde die in Peking het be leid overnemen gaat, streng de anti- Moskoukoers blijft volgen. Overbodig heeft partijbaas Brezj- new trouwens in Moskou de Franse president Giscard d'Estaing nog even gedemonstreerd, dat van dc ontspan ningspolitiek nu ook weer niet zo heel veel verwacht moet worden. Wat precies gebeurd is blijft duis ter, maar in ieder geval werd. de ho ge gast door de Rxissen op toeristi sch rondkijken gestuurd op momen ten die eigenlijk voor conferentie met Brezjnew waren gereserveerd. Ziekte van de Rus? Maar hij heeft toch uitstekende vervangers? Het was meer de uiting van Rus sisch inisnoegen over de pogingen van Giscard om tot afspraken te ko men, dat binnen de ontspanning$- politiek ook de ideologische concur rentie tussen he{ westerse kapitalis tische en het gomninnis'tische sys teem-' op een laag pi'tje moest staan. Anders gezegd: ieder mag menen d<u zyh sys{eem het beste is en daar om thuis ook naar harlelüst toepas sen, maar men mag het anderen niet opdringen en men mag het bi? on deren ook niet stimuleren. Een vrij onschuldige opmerking zou men zeg gen. Maar dé Russen zijn er wel kwaad om geworden, waarbij ze vooral schande spreken van de ives- tersè pers die zéker maar oiigcremd zich met de Russische binnenlandse zaken 'zou willen bemoeien. Resul taat: de relatie tussen Parijs en Moskou is nu koeler dan. óóit. Een vreemd gevolg van ontspanningspo litiek. WAGENINGEN, 23-10. Vccvocdcrgcwasscn moeten veel jong blad hebben, wil men voorkomen, dat dc dieren een nitraat vergiftiging, oplopen. Ir. A. Darwinkcl uil Lelystad is tot deze conclusie gekomen in het proefschrift, waarop hy aan de Landbouwhogeschool in Wagcnlngcn promoveert. Sinds 1966 is meermalen nitraatvergiftiging opgetreden btf run deren, die stoppelknollen of van nieuw ingezaaid grasland afkom stig hooi hadden gegeten. Het nitraat vormt zich in de groeiende plant doordat deze meer stikstof krijgt dan hy - zoals bet hoort - in eiwit om kan zetten. Volgens ir. Darwinkcl komt die schadelijke overmaat vooral voor op land dat met veel drijfmest (grotendeels vloeibare stalmest) is bemest. By stoppelknollcn wordt het ni- traatgchalte tijdens dc groei hoog doordat de planten snel veel stikstof opnemen; b(j andere gewassen, zoals haver, doordat dc opgenomen stikstof maar langzaam tot eiwit wordt verwerkt. In oude bladeren zit meer nitraat dan in jonge, doordat b(j die. oude de aclivHcit van nitraat-afbrekende enzymen vrijwel verloren is gegaan. Zorg dus voor vee! jong blad, adviseert de promovendus. Dat kan door veredeling op rassen met grotere bladproduktle. Een evenwichtiger bcmcstingsbclcid is ook nuttig. Zwaar vo3h. PARAMARIBO, 25-10. Hét Suri naamse £tateniid Lee Kong Fong heeft zijn statenlidmaatschap opge geven. Hij heeft dit na een onder houd met premier Arron aan gouver neur Ferrier meegedeeld. Lee Kong Fong was statenlid voor de NPS (Na tionale Partij, Suriname) in de rege ringscoalitie N.P.K., maar scheidde zich enige tijd geléden af en vormde met mevrouw Liesdek-Clarke én dé heer Somohardjo eer* eigen NPS- fraktie. PHILADELHIA, 25-10. De Natio nal Organisation for Woman (NOW), de grootste en invloedrijkste vrou wenorganisatie in de Verenigde Sta ten, heeft de Amerikaanse vrouwen opgeroepen deze week een dag te staken naar het voorbeeld van de vrouwen op IJsland, die dit vrijdag deden. De organisatie adviseerde de vrouwen niet naar hun werk te gaan, thuis het werk te laten liggen en geen inkopen te doen om daar mee te demonstreren dat zij „Het systeem" niet steunen. WASHINGTON, 24-10. De Sowjet- Unie heeft 1,2 miljoen ton mais ge kocht van driegrote graanhandelaren in de Verenigde Staten. In totaal kocht zij van de oogst van dit jaar reeds 11,"5 miljoen ton graan. Tot afgelopen maandag gold in de Verenigde Staten een verbod om graan te exporteren. Dit vérbod werd ingesteld nadat de SoWjet-Unie in juli grote hoeveelheden graan had gekocht fn dê Verenigde Staten. Ontwikkelingsplan Suriname niet in keurslijf DEN HAAG, 23-10. Het is nooit de bedoeling van de regeringen van Su riname en Nederland geweest het ontwikkelingsplan voor Suriname in een strak keurslijf te persen. Als de ekonomischc situatie in Suriname zich de komende 10 15 jaar wijzigt kan de Surinaamse "regering nuan ceringen in het uitvoeringsplan aan brengen. Minister Pronk zei dit donderdag tijdens het koninkrijksdebat in de Tweede Kamer. Hij wees er nadruk kelijk op dat het hier geen Neder landse zaak betreft. Kritiek van Ne derlandse zijde vond hij irrelevant. Donkere tabak. Met een soepele lange draad Lekkere zware Dragon. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND LELYSTAD. De plastic-spuiterij Artiplast in Lelystad heeft wegens afzetmoeilijkhéden met ingang van aanstaande' maandag werktijdver korting voor alle 24 personeelsleden aangevraagd. Deze maand zijn reeds twee werknemers ontslagen. Het be drijf is sinds vijf jaar een coöpératie en in handen van het personeel. UTRECHT, De teruggang in de konjunktuur heeft een flinke weer slag op het goederenvervoer bij N.S. In de eerste helft van dit jaar vèr- voerde N.S. 8,8, min. ton. 2,4 min. ton minder dan in de eerste helft van 1974. AMSTERDAM. Het Gesproken Dagblad zal op 31 oktober voor het laatst verschijnen. De belangstelling voor dit projékt, dat beoogde blin den, bejaarden en visueel en anders zins gehandicapten die niet in staat zijn een krant te lezen, dagelijks een krant te verschaffen, is tot dusverre beneden dé verwachtingen gebleven, zo heeft de uitgeefster donderdag meegedeeld. HAARLEM. G.S. van Noord-Hol land zijn bereid bij te dragen in de aankoop van het landgoed Duin- en Kruidberg te Santpoort. De Vereni ging tot behoud van, natuurmonu menten kan dit naturgebied aanko pen van de familie Cremer voor f 6,128.000,Het teriein is Ongeveer 378 hektare gróót. HILVERSUM. Zestig -kinderen van de openbare Jan Leegwater basis school in Weesp zullen op dé zater dagen 25 oktober en 8 november in de radio-uitzending Z.I. van de VARA hun éigen programma maken. De redaktie van Z.I. wil met dit ex periment iets doen aan opvoedings problemen en het doorwerken van verschillen in sociaal milieu bij de opvoeding. HARLINGEN. Door tot nu toe on bekende oorzaak is-in de nacht van woensdag op donderdag het enige zeebad aan de Noord-Nederlandse Waddenkust in Harlingen volledig uitgebrand. De schade wordt ge raamd op f 400.000,Het is voor de tweede keer in een week dat er in Harlingen een grote brand heeft ge woed. De nacht ervoor brandde een monumentaal pand af. SCHIPHOL. Pan American Air ways heeft in het derde kwartaal van dit jaar een netto winst geboekt van 42,1 miljoen dollar, hetgeen één van de grootste kwartaalwinsten uit de hele geschiedenis van de maat schappij is. ROTTERDAM. De Rotterdamse politie heeft de 65-jarige mevrouw W. H. Stoofman in haar woning dood aangetroffen. Gezien het aantal op eengehoopte kranten moet ze al twaalf dagen dood onder aan dc trap hebben gelegen. DEN HAAG. Een aantal leden van de werkgroep Koudenhovèn heeft staatssecretaris Meijer van CRM op het ministerie 12.000 handtekeningen aangeboden als protest tegen de bouw van tweehonderd villa's in het Eckartsebos in Eindhoven. Het Eckartsebos is een belangrijk na tuurgebied in Noord-Brabant. Het behoort tot het Dommeldal. HILVERSUM. Met het doel te we- ten te komen welke buitenlandse werknemers in Hilversum behoefte hebben aan betere huisvesting, wordt in de komende maanden on der hen een onderzoek gehouden. ROTTERDAM. Ondanks alle pes simistische geluiden staat het met de haven van Rotterdam toch niet zo slecht. Dit blijkt uit statistieken van het gemeentelijk Havenbedrijf Zelf, werd cr een rekord gebroken, m dc eerste zeven maanden van dit jaar kwam er meer netto scheepslaad- ruimte voor de kaden en pieren dan ooit tevoren in een overeenkomstige -periode. AMSTERDAM. In het aan monu menten zo rijke Amsterdam heeft burgemeester Samkalden een pla quette onthuld aan de gevel van het 18e eeuwse hoekpand Paleisstraat/- Nicuwe Zijds Voorburgwal, dat in een jaar tijds voor een bedrag van 600.000 gulden is gerestaureerd. AMSTERDAM. De Amsterdamse politie heeft vorige week twéé inter nationaal gesignaleerde buitenlan ders aangehouden en aan resp. de Duitse en deItaliaanse recherche overgegeven. ROTTERDAM. In de loop van vol gend jaar zullen nogeens honderd man Nederlands personeel op de cruiseschepen van de Holland Amerika Lijn worden vervangen door Indonesische bemanningsleden. Uiteindelijk zullen alleen de Neder landse officeiren, in totaal 250 man, wprden gehandhaafd. EINDHOVEN. De rijkspolitie in het distrikt Eindhoven heeft 14 per sonen aangehouden. Zij worden er van verdacht de afgelopen maanden een groot aantal inbraken te hebben gepleegd, alsmede een brand te heb ben gesticht. Deze brand betrof een boederij die geheel afbrandde; scha de f 100.000. ARNHEM. De centrale onderne mingsraad van Enka-Glanzstoff, de vezelonderneming van Akzo, heeft reeds positief gereageerd op de sane ringsplannen van de Enka-leiding" zoals die dinsdag bekend zijn ge maakt. EINDHOVEN, Volgende maand gaat in Arnhem een nieuw type trol leybus van Zwitserse makelij rijden. Het is echter nog maar een experi ment, doch volgens insiders zou het voertuig sneller rijden, een grotere acceleratie bezitten en geruislozer zijn dan de nu in gebruik zijnde trol leybus. HENGELO. G. Dikkers en Co. N.V. heeft een order ontvangen voor de levering van afsluiters ter waarde van f 12 min. De afsluiters zijn be stemd voor vier Canadese kernener giecentrales en zullen tussen 1977 en 1979 worden geleverd, aldus Dikkers. DEN HAAG. Het kabinet kan niet tegemoetkomen aan eventuele ver langens om voor 1975 nog iets in de sfeer van de vennootschapsbelasting te doen. Resolutie van marinemannen AMSTERDAM, 25-10. Tijdens een massale gezamenlijke buitengewone ledenvergadering van bijna 7.000 marine-mensen van de vereniging van rnaripe-officieren (VMO) en de vereniging voor belangenbehartiging van' schepelingen en oud-schepelin- gén bij de zeemacht (VBZ) is in de R.A.I. te Amsterdam een resolutie aangenomen inzake debesnoeiingen in de materiële plannen van het Ne derlands defensiebeleid. DINSDAG 28 OKTOBER NED. I: Goed nieuws voor de pop- minnenden: voor hen begint van avond het nieuwe programma O- show, dat gepresenteert wordt door Theo Stokkink. In deze eerste afle vering o.m. een optreden van de groep Golden Earrings. De beleve nissen van Father Brown volgen hierna. De sympathieke priester/ speurder bewiist opnieuw zijn kwa liteiten als misdaadbestrijder. Tot aan hel journaal van half tien is daarna dé buis voor fihnjockey Bob Bouma en zijn filmkwis Voor een briefkuart op de eerste rang. Ton ven Duinhoven maakt vanavond deel uit van het panel dal de twee kan didaten van de kwis zal assisteren. Vervolgens brengt de KRO het twee de deel van de documentaire serie De Katholieken tussen 1925 en 1975. De serie bepaalt zich vanavond gro tendeels tot de jaren twintig en der tig, de periode waarin tal van be kende Nederlanders overgingen tol de rooms-katholieke kerk. Op muzi kale wijze bpsluit de KRO haar uit zending. De drum- en brassband Stelle Duce uit Venlo laat zich horen in het nummer Down bij the river side. NED. II: In het achtste deel van Zij gingen de lucht in, blijkt, dat de Vliegerij nog steeds iiiet serieus wordt genomen. Totdat de beeldhou wer Delagrangc opdracht geeft een vliegtuig te bouwen, waarmee in maart 19Ö7 een testvlucht wordt ge maakt. De scholierenkwis Tweekamp is steeds erg populair. Maar het is dan ook altijd erg aantrekkelijk om liet middelbare scholierenvolkje be zig te zien. De fans van de Engelse auteur Charles Dickens zullen in genomen zijn met de serie David Copperfield die de NCRV sinds enige weken uitzendt. Vanavond het vijfde deel. David is inmiddels ge trouwd met Dora, maar deze jonge mevrouw Copperfield gaat het huis houden niet zo best af. En dat maakt David een beetje geprikkeld. Iets heel anders hierna; dan treden in hel Rotterdamse sportpaleis Ahoy twee ploegen aan om met elkaar te strijden in de Mini-voetbalshow. Die twee ploegen zijn ditmaal een West- duitse formatie en een militair elf tal. Voor de informatieve bijdrage aan. het NCRV-programma is hel team van Hier en Nu verantwoorde lijk. Na de dagsluiting door Wika Leen van Ginkel uit Driebergen- brengt Deii Haag Vandaag parle mentair nieuws in een voor ieder een begrijpelijke taal. DINSDAG 28 OKTOBER NED. I: 14.00 Schooltelevisie; 18.15 Teleac; 18.45 Informatie Spanjaar den; 18.55 De-O-show; 19.45 Father Brown; 20.40 Filmquiz; 21.35 Jour naal; 21.50 De katholieken tussen 1925-1975; 22.40 Muzikale dagslui ting; 22.45 Socutera; 22.55 Jour naal NED. II: 18.45 Brigadier Dog; 18.55 Nieuws; 19.05 2ij gingen de lucht in; 19.30 Tweekamp; 20.00 Journaal; 20.25 David Copperfield; 21.20 Mini voetbalshow; 22.10 Hier en nu; 22.50 Tot besluit; 23.00 Den Haag van daag; 23.15 Journaal. UTRECHT. In Nederland zijn vo rig jaar 31.000 mannen gesteriliseerd, 4000 meer dan in 1973 en 15.000 meer dan in 1972. Bij vrouwen is deze in greep verleden jaar 24.000 keer ver richt. 44 Ben van den Ogënaller is 'gauw geacclimatiseerd in zijn huisje aan de Feldmanlaan. Het is zeker min stens tachtig jaar qud en in de loop der jaren is er heel wat aan vertim merd; de bijkeuken is kennelijk Ia- ter aangebouwd. Het afdak, waar onder een flinke auto kan staan, eveneens. Buiten, aan de muren kun je nog zien, dat er eertijds veel klei nere ramen in waren. Maar nu ziet het er mooi en tamelijk modern uit. De vorige bewoner, die er ruim tien jaar heeft vertoefd, heeft er hèel wat in vernieuwd. Het is gezellig en knus. Groot genoeg voor een man alleen. Een gescheiden man. Grada is die eerste dinsdagavond meteen van haar werk doorgereden naar de Feldmanlaan. Bijna gelijk tijdig arriverend met de bewoner. Ze is meteen in dc keuken aan dc slag gegaan. In de middagpauze heeft ze vlug haar inkopen gedaan; aardappelen, groente, vlees. En in grediënten om snél een kop soep te maken. Binnen een uur hééft zc alles op tafel staan. En éten ze samen. Hel is een gezellige maaltijd. Grada weet te vertellen, dat Yolanda" Bouman Gruijters, do weduwe van dc veron gelukte ex-directeur, terug is in Ne derland. Ze heeft in Zwitserland al les verkocht. Voorlopig verblijft ze in een hotel in de stad. M.eneer Van den Dungen zal bekijken, of hij nog wat voor haar kan doen. In het ka der van het faillissement, dat nog al tijd niet helemaal is geëindigd. Gra- da heeft Yolanda gezien, want ze is na haar terugkeer in Nederland één maal bij meneer Van den Dungen geweest. Grada heeft haar in eerste instantie te woord gestaan en wat met de vrouw gepraat, totdat me neer Van den Dungen haar kon ont- 1c zwijgen ..Ze is oud geworden" verlelt dc •ckretaresse van dc advokaat tijden de maaltijd En dik Vroeger wa. ze hardstikke knap. dat weet u ook wel. hè? Ze schijnt moeilijkheden te hebben met die twee kinderen uit het eerste huwelijk van méneer Bouman Gruijters. Die eisen hun erfdeel op. maar Yolanda beweert, dat alles haar eigendom was. Inder tijd zijn ze op huwelijksvoorwaarden getrouwd, omdat meneer Bouman Gruijters rekening moest houden met zijn kinderen. Toen was hij de man. die geld had, want Yolanda bracht waarschijnlijk niet veel mee in dit huwelijk. Maar als ik het goed heb begrepen, schijnen de rollen om gedraaid te zijn: de hele woningin richting moet door haar bekostigd zijn. Ze heeft alle mogelijke nota's, rekeningen en bankoverzichten bij zich om te bewijzen, dat haar man in feite niéts meer bezat. Of het al lemaal waar is? Wie zal 't zeggen? Zolang het tegendeel niet bewezen kan worden, maakt zé een goeie kans. Geloof maar, dat die Yolanda een uitgekookte is!" „Wat denken jullie ervan?" vroeg de man. De man grinnikte even en ging verder met zijn maal. Hoewel hij nog een toespijs had staan, besloot hij ermee te wachten. Snel ruimde hij af en keerde daarna terug in de kamér, waarnahij ook een sigaret opstak. „Ik hoorde, dat jullie van elkaar ai zijn, hè? Wie kookt er nu voor je?" vroeg dc bezoekster. Schouderophalend antwoordde de man: „Ikzelf. Ik woon hier alleen". Hij had het op de lippen om te ant woorden. Ik heb tweemaal in de week iemand, maar besloot er over te zwijgen. Ze knikte enkele malen. „Presta tie. Ik krijg steeds meer respect voor je. Overigens, dat hadik al, toen je nog adjunct was. In feite was jij, za kelijk gezien, de beste van de drie. Met alle respect overigens voor Peets technische kennis." „Hoe maakt hij het?** vroeg de man, liever van onderwerp veran derende. O, die Ilse al bij hem van daan. Met zo ongeveer al z'n geld, wat-ic nog had. Al een maand of drie. nadat we in Zwitserland zijn aangekomen.-Peet werkt nabij Lau- door HENK VAN HEESWIJK sanne, op een fabriek, maar krijgt geen permanente werkvergunning. Dat valt in Zwitserland niet mee. Je kunt gemakkelijker als Marokkaan of Griek of Spanjaard een werkver gunning krijgen. De idioterie. Hij probeert in Duitsland een baan te krijgen.' solliciteert links en rechts. Enfin, maak jij je om Peet geen zor gen, Ben die slaat zich er altijd door heen". „Als je op een advokatenkantoor werkt, wordt je van lieverlee wan trouwig. Achterdochtig, zou ik haast zeggen. Door wat je elke dag mee maakt met cliënten. Vooral in echt scheidingszaken. Om nog maar te zwijgen van de criminele klanten". Tot zijn grote verwondering had Ben van den Ogenaller een dag of tien later gelegenheid om de wedu we van de Nehafa-directeur weer te zien. Want op een avond, toen Ben zelf zijn avondmaaltijd had klaarge maakt en bezig was deze te veror beren, werd er gebeld. Hij zag wel een auto in de oprijlaan staan en iemand voor de deur. maar kon niet ontdekken wie. Des te groter was zijn verbazing, toen hij, na dc deur geopend te hebben, ook in oog stond met Yolanda Bouman Gruijters. „Yolanda!" „Hallo, Ben. Poos geleden, niet? Mag ik verder komen?" „Allicht. Mijn condoleances, Yo landa. Ik heb er natuurlijk over ge hoord". „Zal wel", antwoordde zc emotie loos. ,,'t Stond in een paar Zwitser se kranten". De man hielp haar uit het korte jasje en hing die aan de kapstok, waarna hij de vrouw voor ging naar de kamer. „Excuseer meik was net met de maaltijd bezig". Ze ging in een hoek van het ver trek bij het raam zitten en stak een sigaret op. „Laat ik ie niet storen. Hopelijk krijg Je er geen nare bij smaak van, nu je nnj weer gezien hebt". (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 4