Groen licht voor subsidie V enkel-woning wet woningen KOOPJES HALEN Verkeersdode te Dreischor Vreemd om geenDAFte overwegen! Dust is vreemd om geen proefrit te maken. 3 STREEKNIEUWS „Flitsen" „Denen" over dorp NUTSSPAARBANK FEESTJE INBLAZEN ZIEWKZEESCIIE NIEUWSBODE Maandag 27 oktober 1975 Nr. 21783 ZIERIKZEE, 25-10. - De subsidie voor zeventien te bouwen woningen in de Venkelstraat, binnen hét ka der van het Rehabilitatieplan Havenkwartier, is afge komen. Het impliceert dat deze (woniiigwet)woningeii een huur gaan doen van f 275,—. Die huur is er uit gerold op basis van de woningwethonwsuhsidie, plus het extra ter financiering van de „onrendabele top". Deze mededeling deed burgemeester Th. H. de Meester tijdens een zaterdag gehouden ontvangst ten stadhufce van een gezelschap deelnemers van het vierdaags Europees Monumentencongres, dat - als gemeld - te Amsterdam werd gehouden en het slot waarvan werd bijgewoond door H.M. de Koningin. Streekfederatie Sch.-Duiveland PvdA ongerust over Smit Bolnes De streekfederatie Schouwcn-Dui- veland van de Partij van de Arbeid heeft in de jl. vrijdagavond gehou den vergadering besloten een twee tal telegrammen te verzenden in verband met de moeilijkheden rond de motorenfabriek Smit Bolnes te Ziërikzee. De Streekfederatie dringt bij haar partijgenoot-ministers met de mees te klem op aan te verhinderen dat de I.H.C.-Holland, door het sluiten van het dochterbedrijf Smit Bol nes te Zierikzee, de werkgelegen heid en daardoor de leefbaarheid op Schouwen-Duiveland in gevaar brengt. Bovendien wordt er in een telegram aan de I.H.C.-Holland met de meeste klem eveneens op aan gedrongen de werkgelegenheid en leefbaarheid op Schouwen-Duive- land niet in gevaar te brengen door het dochterbedrijf Smit Bolnes te Zierikzee te sluiten. ZIERIKZEE Kollekte Geestelijk Gehandicapte Kind De opbrengst van de ook te Zie rikzee gehouden kollekte ten bate van het Geestelijk Gehandicapte Kind} heeft stellig de verwachtingen van de organisatoren overtroffen. Het eindbedrag was f 2685, waaruit mag worden gekonkludeerd dat Zie rikzee gul heeft geofferd. Een har telijk dankwoord aan allen is zeker op zijn plaats. Jaarvergadering V.V.V. 1 Op maandag 10 november a.s. houdt de V.V.V.-Zierikzee de jaar- Vergadering in hotel Concordia. Voor tijdzie agenda. Verspreid naar plaatsen over ge heel Nederland maakten de congres gangers exkursies, aansluitend op de bijeenkomst in de hoofdstad. De „Zierikzeese groep" deed zaterdag ook nog Hellevoetssluis. Gastheer was burgemeester De Meester, die het gezelschap ontving in de trouwzaal, waar h\j vertelde over Zierikzee als Monumentenstad en inzonderheid de woningwetbouw in de binnenstad (Havenkwartier). Nieuwtje was de door de staats secretaris verleende subsidie, die re alisering van - om te beginnen - de Venkèlwoningen mogelijk maakt. Rehabilitatie-subsidie in woningwet sfeer, is, zoal niet uniek in Neder land, toch altijd nog een uitzonde ring en in dit geval voor Zierikzee uiterst waardevol. „Vislunch'' Na ontvangst werd in de Vier schaar een „vislunch" gebruikt, be- Transcedente Meditatie Techniek Op dinsdag 4 november wordt in het hervormd verenigingsgebouw een lezing gehouden over „Transce dente Meditatie Techniek". De toe gang is vrij. Transcedente meditatie is een een voudige ontspanningstechniek die 's ochtends en 's avonds gedurende 15 a 20 minuten beoefend wordt. Hierbij verkrijgt het lichaam een toestand van diepe rust, waardoor spanningen en stress zich op natuur lijke wijze oplossen. Door deze li chamelijke en geestelijke ontspan ning komt er meer kreativiteit en in telligentie vrij voor doelmatig han delen. De techniek is voor iedereen in enkele lessen gemakkelijk aan te lei'en. Men kan zich na de lezing van 4 november opgeven voor de kursus, die op woensdag 5 november begint. Doorgereden na aanrijding Zaterdagmiddag om plm. 16.00 uur werd op het Havenplein de SRV- melkwagen van A. S. K. uit Ouwer- kerk aangereden door een personen wagen bestuurd door X. Y. De dader die doorreed na deze aanrijding, kon later toch in de kraag worden gegre pen. Aan de melkwagen werd slechts geringe schade toegebracht. (Bij gebruik van de initialen ,.X. Y." kan of wil de politie de juiste initialen niet prijs geven. RED.) DREISCHOR. 27-10. In het Zierik zeese Rode Kruis Ziekenhuis over leed de 38-jarige M. van Steyn uit Eindhoven in dc nacht van zaterdag op zondag jl. aan de inwendige ver wondingen die hij enige uren daar voor zaterdagavond had opgelopen bü een frontale botsing te Dreischor. De botsing deed zich voor om kwart voor tien zaterdagavond. Van Steyn reed toen met zijn auto over de Gaandersevveg richting Zonne- maire. Toen hij eon Duitse wagen inhaalde kwam hij in botsing met een auto bestuurd door mevrouw I.. J. R.-van P. uit Dreischor, Als gevolg van de botsing liëp me vrouw R.-van P. een dijbeenbreuk op. haar tienjarig dochtertje enige lichte verwondingen. Per ambulance werden de gewonden naar het zie kenhuis overgebracht, waar de heer Van Steyn enige tijd later overleed. De auto's werden onherstelbaar be schadigd. De kongressisten in de Trouwzaal tijdens de toespraak van burgemees ter Th. H. de Meester. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) slaande uit een vissoep en mosselen. Dia's werden vertoond van Zierik zeese monumenten en na afloop werd een rondwandeling gemaakt door Zierikzee, eindigend op het Kraanplein, waar de bus gereed stond voor vertrek. Een dankwoord werd gesproken door Heemschut voorzitter mr. Hoegen. Geslaagd Aan de Erasmus-universiteit te Rotterdam, slaagde voor het artsexa men onze vroegere stadgenoot, de heer H. H. Vorwerk. Tentoonstelling rrDe Schouwse Zanger" De Westenschouwse vogelvereni ging „De Sehouwse Zanger" gaat op donderdag, vrijdag en zaterdag 30-31 oktober en 1 november a.s. in de rekreatiezaal van de camping „Duin rand" aan de Hogeweg te Burgh een tentoonstelling organiseren. Op deze tentoonstellings waarvan de toegang vrij is, zullen velerlei soorten vogels te zien zijn. De inge zonden vogels, om en nabij ,de 400 stuks, zullen door vijf keurmeesters worden gekeurd. DUIVELAND Kollekte Geestelijk gehandicapte Kind De gehouden kollekte voor het geestelijk gehandicapte kind heeft te Nieuwerkerk opgebracht: 700, te Sirjansland 75,en te Ouwer- kerk 105,Zodat voor dit doel in deze 3 kernen van Duiveland te sa men 880,is opgehaald. Aan gevers en kollektanten, zeer veel dank! OUYVERKERK Afdeling Duiveland Plattelandsvrouwenbond Op maandag 3 november organi- seert de afdeling Duiveland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen een bijeenkomst in het Dorpshuis te Ouwerkerk. De avond wordt ver zorgd door mevrouw M. Gudde-van Geloven, schoonheidsspecialiste te Zierikzee en Bouding Coiffures te Nieuwerkerk. t NIEUWERKERK Geslaagde jeugddienst in de Ned. Herv. Kerk In de Ned. Hervormde kerk vond zondagavond een interkerkelijke jeugddienst plaats, met medewer king van het combo en jeugdkoor „Pol.vhimnia" uit Oud-Vossemeer en een koperkwartet van het plaatselij ke muziekkorps. Organist was de heer W. Wandel, voorganger ds. L. de Wit, Ned. Herv. predikant te Renesse. Namens de kommissie van voor bereiding sprak de heer Den Dekker een woord van welkom, daarna werd een vlot programma afge werkt. De jongeren lazen geloofsbe lijdenis en gedeelten uit de Bijbel en natuurlijk deden ook het kombo en de zanggroep hun -best: zij brachten vc'o l ederen ten gehore Naar aanleiding van Genesis 3 en Johannis 6 h:eld ds. De Wit een preek over hel onderwerp „Werken?, Waarom?". Er werd met aandacht geluisterd naar de woorden van ds. De Wit. De kerk was zeer goed be zet zodat deze eerste jongerendienst van dit seizoen zeer geslaagd mag heten. Tijdens de kollekte vond nog een optreden plaats van het kombo met zangrevenzo bij het uitgaan van de kerk. Na de dienst kwam nog een aantal jongeren bijeen in „Rohoboth" oin over het thema van de dienst te dis cussiëren. Begin catechisaties Gereformeerde Kerk Na de Dankdag zullen, zowel in Bruinisse, als in Nieuwerkerk de ca techisaties weer aanvangen. Door omstandigheden is dit wat later dan voorheen. Kand. P. J. Moet, sedert 1 oktober j.l. verbonden aan boven genoemde kerken roept namens de kerkeraden de jongeren op trouw aan de catechisaties deel te nemen. Aanvang op Bruinisse vrijdagavond 7 november ,'s avonds half 8. Aan- van op Nieuwerkerk, dinsdag 11 no vember 's avonds half 8. Bromfiets gestolen Zaterdagmiddag werd de op het cijferslot staande bromfiets van L. v. K. te Nieuwerkerk ontvreemd. De bromfiets werd later teruggevonden. OOSTERLAND Kollekte Nierstichting De hier ter plaatse en te Sirjans land gehouden kollekte ten bate van Nierstichting Nederland, die gehou den werd onder leiding van mevr. J. Dooge-Kosten, in Oosterland door de dames mevr. Bal-Rotte, mevr. Bolle-Stouten, mevr. Geelhoed-Quist mevr. De Haan-van der Have, mevr. Ista-Both, mevr. Van der Maas-Rot te, mevr. Stouten-Otte en mevr. Ou- wens-Noret, en te Sirjansland door mej. Van der Maas, bracht in totaal op de mooie som van f 667,88, wat bijna f 100 meer is dan vorig jaar. Veel dank hiervoor aan degenen die dit werk met een gift gedenken wil den, en niet minder de leiding en de kollektrices. Gewonden door klapband busje Een drietal werknemers van het Aannemingsbedrijf v/h fa. M. van der Velde en Zn. uit Bruinisse wa ren vrijdagmiddag 24 oktober j.l. aan rijksweg 18, ter hoogte van de boer derij van de heer W. P. Biemond (Bosweg) bezig met herbestratings- werkzaamheden van de parkeerha vens etc. toen omstreeks kwart over drie een autobusje van de firma P. uit Sirjansland naderde dat door een klapband plotseling niet meer te be sturen was. Het busje vloog tegen de oude melkbussen aan, die het te be straten vlak markeerden, en botste tenslotte tegen een kruiwagen aan. De héér W. P. C. uit Oosterland kreeg de kruiwagen tegen zich aan met zo'n kracht dat hij een been breuk opliep en enige verwondingen aan zijn hoofd. Dokter Speelman uit Oosterland, die ijlings was gewaar-, schuwd verleende eerste hulp en liet de onfortuinlijke man per ambulan ce naar het ziekenhuis te Zierikzee vervoeren. Wonder boven wonder bevonden zich de twee andere werk lieden juist in de schaftwagen, zodat deze er met de schrik afkwamen. Wanneer men bedenkt dat de slag zo hard aankwam dat verschillende bussen het land waren opgeslingerd, rrioet worden gezegd dat het onge luk nog vrij goed is afgelopen. De rijkspolitie stelde een onderzoek in naar de toedracht van het ongeval. Kollekte Geestelijk Gehandicapte Kind Onder leiding van mevr. T. Dorst- Hoogvliet werd ook hier ter plaatse weer de Nationale kollekte gehou den ten bate van het geestelijk ge handicapte kind, door de dames: mevr. R. Bal-Rotte, mevr. J. Dorst- Struijk, mevr. P. van Dijke-de Brui ne, mevr. J. van 't Hoff-Dorst, mevr. J. Ista-Both, mevr. M. Steenpoorte- van der Have, mevr. N. Stouten-Otte en mevr. M. Timmer-Blok. Verder door de jongedames: Wilma van den Bos en Willie Brusselaar. De op brengst bedroeg de mooie som van 583,41 (vorig jaar 528,70). Een dankwoord voor zoveel offerbereid heid voor dit mooie doel, zomede aan de leiding en aan de dames-kollek- tanten is wel op zijn plaats. Advertentie U wilt veiligheid, fn deze tijd hoort een auto allereerst veilig te zijn. U wilt zuinigheid. Economisch in energieverbruik en onderhoud. U wilt comfort Makkelijk te besturen en aangenaam om in te rijden. Behoorlijk wat ruimte. Terecht verwacht u heel wat van uw auto. Er is een DAF dealer bij u in de buurt. i OAF-VOLVO Personenauto Nederland B-V.. Beesd S. Ouderavond openbare basisschool Donderdagavond 30 oktober a.s. zal in het vergaderlokaal van de school aan de Dokter Schutterstraat alhier de jaarlijkse ouderavond van de openbare bassisschool plaats heb ben, onder voorzitterschap van de heer Anth. L. Ista. Na de opening door de voorzitter van de oudercommissie komt het op treden van een aantal leerlingen van de school met: 1. De jeugdmusical „Jan Klaassen in Speelgoedland", onder leiding van onderwijzeres, mevr. J. van Damme-Hazelbag; 2. De blokfluilgroep, onder leiding van meester Schrijver; 3. een declamatie door Esther Geelhoed. Hierna volgt een pauze met koffie waarna de notulen 1974 en het financieel ver slag'. Daarna bestuursverkiezingen, waarbij aftredend is: mevr. Rie van den Berge-de Vos, die niet meer her kiesbaar is, en voorzitter Ista, die zich wel weer beschikbaar stelt. Verder volgen nog enige schoolzaken zomede de rondvraag en de sluiting van de ouderavond. BRUINISSE Auto's botsten Een aanrijding vond plaats op de T-kruising Industrieweg-Dorpsweg tussen het volkswagenbusje van Fa. Gomavi en een personenauto. Het busje bestuurd door A. B. uit Bruinisse reeds de Dorpsweg op zon der voorrang te verlenen aan de van rechts komende personenauto be stuurd door J. J. van W. uit Nieu werkerk, die juist op de kruising een andere auto inhaalde. De politie heeft tegen beide bestuurders pro ces-verbaal opgemaakt. De winkelsluiting Door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden en Noord Zeeland wordt onder de winkeliers te Bruinisse een enquête gehouden in verband met de winkelsluiting op zondag en dinsdagmiddag gedurende de zomermaanden. Schilderen aan de haven Niet alleen in de landbouw profi teert men van het mooie en over het algemeen droge herfstweer. Dit deed ook te Bruinisse de havenmeester A. Kik, die een drukke zomer achter de rug heeft, daarvan uitrustte na een welverdiende vakantie en toen vol moed aan de slag ging met het ver ven van de verschillende steigers cum annexis in de gemeentehaven. Hij werd daarbij geassisteerd door één der gemeentewerklieden. Beiden presteerden het, de haven met zijn verschillende steigers en palen een prima schilderbeurt te geven, in een rekordtijd van drie weken. De haven ligt er nu weer zeer ver zorgd bij. Tegels gestolen Op de plaat van Oude Tonge zijn ongeveer negentig betontegels ont vreemd, die daar ter plaatse gereed lagen voor bestrating rond de toilet gebouwen. Deze tegels, eigendom zijn van de fa. Van B. uit Middel- harnis zijn in de periode van 17 tot 20 oktober meegenomen. De Rijkspo litie stelt een onderzoek in. Nieuwe huisnummerplaten In Bruinisse tverden nadat enige straten al eerder een beurt hadden gehad, alle woningen van nieuwe nummerplaten voorzien. Deze nieuwe platen zijn heel wat groter en beter zichtbaar dan de oude. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Bruinisse zal op vrijdag 7 november in open bare vergadering bijeen komen. uil het buitenland LONDEN. Het Londense dagblad „Daily Telegraph" bericht maandag dat de Britse ambassade in de Liba nese hoofdstad Beiroet de 3.000 Brit ten die in deze stad wonen heeft aangeraden te vertrekken. MANILLA. Het Filippijnse kabi netslid Guillermo de Vega, assistent van president Ferdinand Marcos, is maandag in het presidentiële paleis Malacanang in Manilla doodgescho ten. LISSABON. Enkele honderden communistische betogers en sympa thisanten hebben zondagavond het stadhuis van Faro, hoofdstad van de provincie Algarve in het zuiden van Portugal bezet. LONG BUCKBY, Engeland. Prin ses Anne, dochter van koningin Eli zabeth, is zondag tijdens een cross country in Long Buckby ten noor den van Londen van haar paard ge vallen maar niet gewond. BRUINISSE, 23-10. Sneeuw- oj vriesganzen die met veel gekwaak in V-vorm vliegend hun weg naar het zuiden zoeken worden in de volks mond wel in verband gebracht met een te verwachten strenge winter. Deze week passeerde een grote vlucht van deze „Denen" het dorp Bruinisse en men vindt dit signale ment in de natuur wel ivat erg vroeg. Boerderij op Tholen verbrand - OUD VOSSEMEER, 25-10. In Oud Vossemeer op Tholen is zaterdag middag een boerderij „De Gankel- hoeve" door brand verwoest. De schade wordt geschat op ruim een half miljoen gulden. De oorzaak is onbekend. De eigenaar was verze kerd. In de 36 meter lange schuur gingen drie tractoren, verschillende landbouwmachines, 350 ton aardap pelen, 100 ton uien en 60 ton hooi en str,o verloren. De brand werd bestre den door de korpsen van Tholen en Sint Annaland. Oud Vossemeer heeft zelf geen brandweerkorps meer. Advertentie de ideale gezinsbank! Aankoop» verkoop en bewaarneming effecten ZONNEMAIRE I. M. v. d. Bijlstraat - donder dag 2.00-3.00 uur. „Nieuwtje" tijdens ontvangst ZIERIKZEE. Feestje inblazen" zou het motto kunnen zijn van dit plaat je, geschotentijdens de overdracht van een concertpauk door de jubi lerende Kon. Zeelandia le Zierikzee a,a7i „Kunst en Eer", door de direk- teur de heer M. Doeleman H.J.zn. Dat inblazen zou mogen slaan op de vrijdagavond, toen alles en iedereen bij Zeelandia betrokken, elkanr op feestelijke wijze ontmoette in de Concertzaal. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3