IN EEN LAGERE VERSNELLING De vredesmars in de Sahara: nieuwe manier van veroveren De Surinaamse grondwet 'Ilolty* mpde Doden in Beiroet Italië vangt weer vogeltjes N.V.V. en Enka Tinocciuo Verton's Schoenen BLIK DOOR HET WERELD ZILHIK/EKSCIIK NlÈlwsBOllE i VHlilk 24 ükiakit 14k wt. si:fc2 <1 De vredesmars die Marokko's ko ning Hassan naar de Spaanse Saha ra organiseert draagt slechts een mooie naam om te bemantelen dat de vorst dit gebied regelrecht wil an nexeren. Hij heeft al in-alle toon aarden betoogd, dat Marokko recht heeft op dit stuk land en hij wijst nu op een uitspraak van het Internatio naal Gerechtshof in Den Haag om dit aan te tonen. Welisivaar luidt die uitspraak slechts, dat er oude juri dische banden bestaan tussen de Spaanse Sahara en Marokko - en trouwens ook met Mauretanië maar dat die nog stammen uit de tijd voor de Spanjaarden het gebied bezetten en zeker niet de overhand behoren te hebben over moderne rechtsop vattingen van de V.N., die het recht op zelfbeschikking van alle volke ren erkennen. Mauretanië hanteert op dezelfde onlogische xoijze deze uitspraak in zijn voordeel. De vol gende fase zal ongetwijfeld zijn, dat diezelfde juridische banden - voor namelijk terug te voeren op het feit, dat het recht in handen was van de religieuze twormannen van de islam - nog eens aangevoerd zullen wor den om aan te tonen, dat Marokko ook recht heeft op heel Mauretanië of althans een groot deel ervan. En eventueel zelfs op een flink stuk Al gerije. Daarmee maakt Hassan niet zo'n haast, want dit zijn al bestaan de en bovendien niet zo kleine sta ten als de Spaanse kolonie. Met een paar honderdduizend vreedzame marcheerders kan Hassan zeker niet aankomen in Mauretanië en Alge rije, maar in de Spaanse Sahara ligt dat anders. De Spanjaarden willen wel van het gebied afook al is het door delf- stoffenrijkdom niet zo'n kwade ko lonie. Maar de nadelen nog te boek te staan als bezetter van een stuk Afrika bederft de relatie met vooral de Noordafrikaanse landen meer dan al het kali van de Sahara waard is. Trouwens, de beste verdiensten daarmee zijn met de handel te be reiken en die geven de Spanjaarden niet direct op. Referendum In Madrid beseft men trouwens vooral na het Portugese voorbeeld dat koloniën in Afrika op de duur toch niet te houden zijn en - als er eenmaal bevrijdingsbewegingen ac tief worden - militaire avonturen uitlokken, die in geld en bloed letter lijk onbetaalbaar zijn. En die be vrijdingsbewegingen z\in er al enigszins in actie gekomen - uiter aard in varianten: er is er een die aansluiting wil bij Mauretanië en een andere wil het land naar Marok ko laten gaan. Degenen die de zelf standigheid verkiezen hebben overi gens ook een grote buur om tegen aan te leunen: Algerie, dat vooral PARAMARIBO, 23-10. De Suri naamse regering heeft het ontwerp van de Surinaamse grondwet offi cieel bij de staten in Paramaribo in gediend. Dit is meegedeeld door de regerings-president van Suriname. Bij het ontwerp en de memprie van toelichting zijn gevoegd het commentaar van de VHP-oppositie en de reactie daarop van de NPK- regeringscoalitic. Dam 19 Zierikzee gekant is tegen de Marokkaanse plannen omdat het niet graag een groter en machtiger Marokko naast zich ziet. Kortom, de conflictstof is er volop en de Spanjaarden houden zich er wijselijk buiten. Ze stellen een volksstemming voor, waarin de tachtigduizend inwonres, merendeels rondtrekkende nomaden, het zelf maar uitzoeken. Dan gaan de Spaan se troepen weg en eventueel vechten de diverse groepen het maar uit. Wat de vreedzame mars van koning Has san echter inluidt kon wel eens vech ten op groter schaal wordenwant Algerije en Mauretanië kunnen zich moeilijk onbetuigd laten. De drie landen hebben de koppen al eens bijeengestoken maar kwa men toen niet tot overeenstemming. Voornaamste hindernis was de Ma rokkaanse afkeer om een nieuwe kunstmatige staat - en dan nog wel zo'n kleintje - erbij te laten ont staan. En wat die kunstmatigheid betreftheeft koning Hassan niet eens zo ongelijk: de Spaanse Saha ra is een te kleine, te arme en te dun bevolkte streek om veel van een onafhankelijkheid te kunrien maken. Maar er is nu eenmaal dat principe van de zelfbeschikking - als de in woners wel zelfstandig willen zijn behoort niemand ze daarin te hin deren. Dat is een V.N.-principe, nog eens bevestigd door een uitspraak van het internationale hof. En het wordt interessant om te zien hoe de wereld zal proberen te voorkomen dat koning Hassan door zijn enorme mars dat principe der V.N. en de utispraak van het Haagse hof aan zijn laars lapt. BEIROET, 23-10. In de buurt van een plein in het centrum van de Li banese hoofdstad Beiroet zijn don derdag twee mortiergranaten ont ploft waarbij minstens zes mensen om het leven zijn gekomen en ruim twintig gewond, onder wie kinderen, zo heeft de politie bekendgemaakt. ,Op verschillende andere wijken van Beiroet kwamen donderdag ook mor tiergranaten en raketten terecht, in de vijfde week van de nieuwe ronde van strijd tussen christenen en mos lims. Radio Beiroet verklaarde donder dag: „De situatie is bepaald niet be moedigend". „Flitsen" uit hot buitenland ISTANBUL. Een Turk heeft woensdag tijdens een verhitte dis- kusie otfer een „consulaire procedu re" de eerste-secretaris van de Turkse ambassade in Damascus neergestoken. LONDEN. In Londen zijn drie jon ge Ieren en een 18-jarige Engelse veroordeeld tot levenslange gevan genisstraf wegens het plegen van twee bomaanslagen in de buurt van Londen. LONDEN. De Britse scheepswer ven hebben de regering in Londen om hulp gevraagd om hun moeilijk heden - Japanse concurrentie op een toch al slechte markt - te boven te komen. LUCCA. Bij Forte dei Marmi, aan de Toscaanse kust, zijn drie politie mannen gedood tijdens een operatie voor de aanhouding van twee ge vangenen, die ontsnapt waren uit een plaatselijke gevangenis. LISSABON. Ongeveer tweedui zend van zevenduizend betogers hebben in de nacht van dinsdag op woensdag het radiostation Renascen ca bezet en de verzegeling verbro ken die op 15 oktober op bevel van premier Azevedo van Portugal was aangebracht. MADRID. De Spaanse minister Jose Solis heeft verklaard dat onder handelingen met Marokko over het onder Spaans beheer staande weste lijk Sahara nog mogelijk zijn. Hij heeft een beroep op koning Hassan gedaan, de grote mars van Marok kanen naar de Spaanse Sahara af te gelasten. CHARTOEM. Het „Bevrijdings front van Eritrea" is bereid de twee Amerikaanse militairen die het in september in Eritrea ontvoerde vrij te laten, als de Verenigde Staten al hun militaire en economische hulp aan de Ethiopische regering beëin digen. EILAT. In het Israëlische plaatsje Eilat is donderdag in een restaurant een bom ontploft. Er zouden daarbij zeven mensen gewond zijn geraakt, De politie gelooft niet dat het inci dent is veroorzaakt door Arabische guerrilastrijders maar meent te doen te hebben met een familievete. WENEN. Een anonieme correspon dent heeft het Oostenrijkse persbu reau A.P.A. woensdag telefonisch medegedeeld dat de moord op de Turkse ambasadeur in Wenen, Danis Tunaligil, het werk is geweest van een „rechts nationalistische Grieks- cyprische organisatie" die zich „Eo- ka-B" noemt. LONDEN. Een bomaanslag in de sjieke Londense wtfk Kensington heeft donderdagochtend ten minste één dode en zeven gewonden geëist. CANBERRA. De Australische re gering heeft haar ambassadeur in Jakarta gevraagd een onderzoek in te stellen naar een Indonesisch krantebericht dat de lijken van vier Europeanen waren aangetroffen in een gebouw in Balibo, op Oost-Ti- mor. Het zouden Australische tv- mensen zijn. JAKARTA. De Indonesische mi nister van buitenlandse zaken, Adam Malik, heeft woensdag bekendge maakt dat hij op 1 november „er gens in Europa" met zijn Portugese ambtgenoot zal praten over de wijze waarop een eind kan worden ge maakt aan de nu twee maanden oude burgeroorlog op Portugees Ti- mor. ZANDVOORT, 23-10. De Stichting Mondiaal Alternatief, bekend ge worden door haar aktie „redt de trekvogels" heeft een telegram ge zonden aan de confederatie Ornitho- logique Mondiale in België met het verzoek alle bij haar aangesloten le den te bewegen de handen in wild gevangen vogels te staken en alleen vogelsoorten te verhandelen, die ge fokt kunnen worden en zijn. Volgens de stichting heeft het Duitse Zoölogische Gesellschai't 1858 deze maand ruchtbaarheid gegeven aan een sterke achteruitgang van de meeste Europese vogelsoorten. „Waarvan 58 soorten met uitroeiing worden bedreigd". Hoofdschuldige daaraan is de Italiaanse regering, die jaar-in jaar-uit het langste jachtseizoen van Europa openstelt, namelijk van september tot april. Een half jaar lang jaagt de Italiaan se bevolking met netten, geweren en met lokvogels op de overtrekkende zangvogels, die uit Europa terugke ren om de wintermaanden door te brengen in de warmere streken van Zuid-Etalië of Noord-Afrika. Vooral in de regio Lombardije in Noord-Italië worden in deze maan den tientallen miljoenen vogels ge vangen, waarvan de meeste in de handel verdwijnen voor de con sumptie. Een kleiner aantal dat ove rigens toch' ook nog in enkele mil- j oenen loopt wordt binnen Italië aangeboden om opgeleid te worden tot lokvogel. Mini-treintjes soms gevaarlijk RIJSWIJK, 22-10. Sommige elek- trische speelgoedtreinen kunnen be ter niet in handen van kinderen ge geven worden, vindt de stichting Vergelijkend warenonderzoek na het testen van zes merken modeltrein tjes. De stichting heeft een aanta.I relatief goedkope beginsets en enige losse transformatoren, lokomotieven, rails en wissels onderzocht. Van de trafo's uit de tien geteste beginsets bleken er vier onveilig. Van de tien losse transformatoren waren er twee niet veilig. De meeste elektrische wissels gingen volgens de onderzoekers kapot na 20 seconden tot een uur als ze door een storing op „aan" bleven staan. Ze werden dan zo. heet dat ze brandgevaar op leverden. Reflecterende kentekenplaten In Nederland worden thans door de Rijksdienst voor het wegverkeer goedgekeurde, refelcterende kente kenplaten verkocht. Retroflecterend materiaal, kaatst de invallende licht bundel. onafhankelijk, van de invals hoek. naar de lichtbron terug. Wanneer de lichten van onze auto een reflecterende kentekenplaat be schijnen, dan zal deze plaat zeer dui delijk en helder voor ons oplichten en daardoor een bijdrage leveren om het rijden in schemer of donker vei liger te maken. UTRECHT. De vertegenwoordigers van de Industriebond NVV in de centrale ondernemingsraad van En- ka-Glanzstoff hebben het fiat, dat zij onlangs gaven aan de reorganisa tieplannen van Enka-Glanzstoff in getrokken. „Achter de boeven aan" ROTTERDAM, 23-10. Het PvdA-gemeenteraadslid J. C. Rotmeyer heeft het kollege van b. en w. in Rotterdam ge vraagd een onderzoek in te stellen naar het optreden van een politiefunktioharis in de nacht van donderdag 2 op vrijdag 3 oktober in Hoek vari Holland. De betrokken politie man zou, nadat iemand hem een inbraak had gemeld, ge zegd hebben „moet ik soms achter de boeven aan?" eraan toevoegend dat het politiebu reau niet onbeheerd mag wor den achtergelaten. De „boeven", die in die nacht aan het inbreken waren in een mobiele konsumptiege- legenheid, konden ongestoord hun gang gaan. De heer Rotmeyer wil weten of de politieman overeenkom stig zijn intsrukties heeft ge handeld. Als dat zo is, acht het gemeenteraadslid het raadzaam, dat het politie-ap- paraat in Hoek van Holland wordt versterkt. Advertentie de malen 28-45 In Juchtleder.met PlontageCrêpe Rubber Zolen,voor iedereen die ilch ]ong woelt en de hèécééle winter gezond en prettig wil lopen! Alleen écht met helCPinOCcf2omerk! Havenplein 13 - Zierikzee Telefoon (01110) 2488 Wat biedt de BEELDBUIS? ZONDAG 26 OKTOBER NED. I: Tussen vier en vijf 's middags brengt de NOS het pro gramma met de muis, fragmenten van een internationaal festival voor lichte muziek in Venetië en de voetbaluitslagen. Daarna komt het 1KOR met een programma over de Portugees-Israëlitische synagoge te Amsterdam. De TROS schiet om ze ven uur uit de startblokken met een af levéring van de misdaadserie Der rick. Er is een moorcl gepleegd op een leerlinge van een huishoud school. Hoofdinspekteur Derrick stelt een listig plan in om de dader te pakken te krijgen. Rond de klok van acht uur meldt Marco Bakker zich bij het kijkersvolk aan met zijn Muziek uit duizenden. Het program ma draagt vanavond eèn operette achtig karakter. Marco Bakker na melijk ging op bezoek in Wenen in gezelschap van Tamara- Lund. Tal van bekende akteurs geven gestalte aan de personages die voorkomen in het tv-spel Een frisse duik, geba seerd op een van de verhalen van Roald Dahl. Een frisse duik speelt op een luxueus passagiersschip, dat zich in stormachtig weer op volle zee bevindt. Een weddenschap ver oorzaakt een kleine tragedie. Vanaf kwart over negen zijn de volgende 35 minuten voor Martine Bijl De hoogblonde zangeres ontvangt in haar mini-show twee vrouwelijke kollega's, de Amerikaanse Lori Lie- berman en onze eigen lmca Marina. Het laatste TROS-programma is een Aktua Special waarin één aktueél onderwerp uitvoerig wordt behan deld. NED. II: De NOS opent haar uit zending met het vierde deel van De zwarte pijl. In deze avonturenreeks is vanavond sprake van vele listig heden. Zo heeft Broek een priester in de arm genomen om. koeriers- diensten te verrichten. Nadat het sportgebeuren in een tijdsbestek van vijf kwartier aan zijn trekken is ge komen, volgt een reportage vanaf de Antillen. Dertig minuten duurt de daarna volgende reportage van de eind september in Amsterdam ge houden finale van het concours voor amateur-zangers en zangeressen. Het nieuwe NOS programma Fron taal beleeft daarna zijn première. Frontaal kan men vergelijken met het:vroegere Kort Geding: .twee per sonen die voor of tégen iets pleiten, waarna vervolgens een publiek van honderd mensen over de betreffende stelling zal stemmen. Onderwerp van Frontaal is vanavond de STER- reklame. De NOS verlaat de buis met het programma Beeldspraak. ZONDAG 26 OKTOBER NED. I: 11.00 Eucharistieviering; Vrijdag 31 oktober, 21.50 uur, Nederland I: Music all in. Met o.a. Gilbert O'Sullivan. 14.00 Teleac: 16.00 Nieuws; 16.02 De tv-muis; 16.27 De gouden gondel; 16.55 Toto: 17.00 Joodse wortels van de christelijke eredienst; 18.15 Te leac; 18.55 Informatie Turken; 19.00 Nieuws; 19.05 Derrick; 20.05 Muziek uit duizenden; 20.50 Verhalen van Roald Dahl; 21.15 Martine; 21.50 Ak tua Special; 22.20 Humanistisch Ver bond; 22.50 Journaal. NED. II: 18.25 Woord voor woord: 18.30 Brigadier Dog; 18.35 De zwar te pijl; 19.00 Panoramiek; 19.15 Stu dio Sport; 20.30 Antillen; 21.00 Am sterdam operastad; 21.30 Nieuws; 21.35 Frontaal; 22.35 Beeldspraak; 23.00 Journaal. MAANDAG 27 OKTOBER NED. I: De NCRV begint met een aflevering van Springtrofee. Om ze ven uur de eerste van een reeks van acht wedstrijden waarin ruiters en amazones op diverse onderdelen van een indoorspringconcours hun kwa liteiten moeten bewijzen. Daarna zijn er 25 minuten voor topspion Briggs, de schrik van de geheime dienst. Er is een verrader onder de Engelse geheime agentiat en Briggs krijgt tot taak de betreffende per soon te ontmaskeren. Tot bij half tien wordt vervolgens in de rubriek De tijd stond even stil, stilgestaan bij een gebeurtenis die in januari 1952 de wereld wekenlang in adem loze spanning bracht. Op de tiende jarnuari zonk het Amerikaanse vrachtschip The Flying Enterprise naar de bodem van de Atlantische Oceaan. De Deense kapitein Carlsen beleefde een zeer eenzaam avontuur. Dankzij Jan van Hillo kan het tv- publiek er vanavond nog eens op te rugkijken. Na het journaal komt de misdaadstrijder Kojak in aktie. Cen traal in de aflevering staan twee geesteszieken. De één, een man, pleegt een moord en de ander, een vrouw die er getuige van was, is er maar niet van te overtuigen dat wat zij zag ook werkelijk gebeurdeTot slot van het NCRV-programma een dokumentaire 100 idealisten op een heuvel. Deze dokumentaire gaat over een Nederlandse nederzetting in het noorden van Israël. NED. II: In de vooravond start de TROS met een nieuwe serie voor de jeugd The Lone Ranger. De gemas kerde eenzame iruiter bindt samen met zijn trouwe viervoeter Silver en zijn Indiaanse vriend Tonto de strijd aan met cowboys, die het met de wet niet zo nauw nemen. Vervolgens een aflevering van de humoristische serie In Londen staat een huis. Jean is niet zo tevreden over haar liefdes leven en heeft derhalve besloten een minnaar te nemen. Na het journaal de Amerikaanse speelfilm The Hust ler. In deze rolprent uit 1961, geba seerd op de gelijknamige roman van Walter Tevis, speelt Paul Newman de rol van een biljairtgokker. Een belangrijk deel van het verhaal speelt zich af in de schemerige bil jartzaaltjes waar duistere praktij ken plaats hebben. Totdat hij op ze kere dag zijn meerdere moet erken nen i?i een tegenspeler, wordt Eddie Felson beschouwd als de beste bil jartspeler. 'Zijn nederlaag kan hij niet verwerken. Na deze rolprent wordt de TROS-avond besloten met de aktualiteitenrubriek Aktua TV. MAANDAG 27 OKTOBER NED. 1: 10.45 Schooltelevisie; 18.15 Teleac; 18.45 Suriname deze week; 18.55 Nieuws; 19.05 NCRV-spring- trofee; 19.50 Briggs, cle schrik van de geheime dienst; 20.15 De tijd stond even stil; 21.35 Journaal; 21.50 Kojak; 22.40 100 idealisten op een heuvel; 23.05 Symbiose; 23.10Jour naal. NED. II: 18.45 Brigradier Dog; 18.55 Nieuws; 19.05 The Lone Ran ger; 19.30 In Londen staat een huis; 20.00 Journaal; 20.25 Paul Newman serie; 22.35 Aktua TV; 23.15 Jour naal. 43 „Ik neem het natuurlijk aan," antwoordde de man, „als men mij een vaste aanstelling wil geven. Want we werken met een gezellig, leuk ploégje. Mij dunkt, dat is toch ook wat waard." Om kwart overéén was alles schoon en opgeborgen. Ze hing de af droogdoek op en zei: „Nu roken we even een sigaretje, want ik heb nog een voorstel. Dat wou ik te ber de brengen voor ik naar huis rijd." Nieuwsgierig volgde hij de jonge vrouw naar de voorkamer, waar ze tegenover elkaar gingen zitten. Toen ze beiden rookten, zei het meisje: „Ik heb een plannetje. U bent een man alleen. Een werkster kost te genwoordig 'n gulden of zes per uur. Niet meer te betalen. Maar uw huis je moet schoon gehouden worden. Daarom kom ik twee avonden per week meteen na m'n werk hierheen. Dan kook ik eten, voor u en mij, eten we dus samen en daarna maak ik een kamer of de slaapkamer schoon. De ene keer hier, de andere keer boven, de derde keer de hal en de keuken. En zo verder. Ja? Bent u ook niet elke avond alleen. We eten dus samen en ruimen alles sa men op. Oké?" Hij was getroffen door dit harte lijke aanbod. „Het is natuurlijk ge weldig, Grada, maar zo ben je tot op zekere hoogte geremd in je privacy. Twee avonden in de week.... dan ben je toch gebonden? Als je ééns per-week komt, vind ik het al ont zettend aardig. En, wat dat schoon houden betreft, zaterdags ben ik im mers vrij? Kan ik zelf toch ook heel wat doen?" „O. ik ?al best wel eens ook een zaterdagmorgen hierheen rijden. Drinken we samen gezellig koffie. Nu jaals u het liever niet hebtik dacht zo.... ik wou u zo graag helpen, begrijpt u?" Langzaam drong het tot de man door, dat hij dit niet mocht weige ren. Dit meisje, met al haar levens blijheid, een vlotte, sportieve indruk makend, blakend van levenslust, was misschien diep in haar hart toch een eenzaam mens. Hoe oud is ze hele maal? Acht-, negen en twintig? Ik weet het niet eens. Acht jaar was ze mijn sekretaresse, ging ik dagelijks met haar om, maar in werkelijkheid kende ik haar niet eens. Omdat ik er nooit enige moeite voor heb ge daan. Een lief kind, wie nooit iets teveel was, zelden of nooit humeu rig, altijd tot in de puntjes gekleed, een mooi figuurtje en een leuke toet. Gek, dat ze nooit spreekt over een vriend. Maar wat wist ik al die ja ren van haar privéleven? Buiten de kantooruren kenden we elkaar im mers niet? Ons kontakt begon om negen uur en eindigde kwart over vijf. Jaar in, jaar uit. Ik wist haar adres immers niet? Natuurlijk had ik gelegenheid om al haar antece denten op te zoeken in de perso- neelskarthotheek. Maar dat deed ik niet. Waarom eigenlijk niet? Omdat ze enkel voor me van belang was als imijn rechterhand? Die me aan be paalde dingen hielp herinneren, als ik dreigde ze te vergeten? Nu, na mijn op de klippen der onwil ge strande huwelijk, dat achteraf be keken al jaren een lachertje was, krijg ik opeens meer belangstelling voor Grada Feit. In gedachten ging hij vergelijken: Reina, die enkel aan zichzelf dacht, de pur sang egoïste, nauwelijks re kening houdende met anderen. Haar eigen man niet uitgezonderd. Een echtgenote, die zich op het laatste helemaal van haar man had afge keerd. Stel daar tegenover dit meisje, onbaatzuchtig helpende, alsof dat de vanzelfsprekendste zaak van de we- door HENK VAN HEESWIJK reld is. Doodgewoon: Uitgaande van de gedachte: die man kan alleen niet zijn huis inrichten, dus moet ik hel pen. Samen met mijn zuster en zwa ger. En een kollega van Jan. Want zo, wij als jonge mensen samen, red den het wellicht in één dag. De ge wezen sekretaresse, die hem met een warme blik van genegenheid aan kijkt, zijn hand stevig di-ukt, joviaal vrolijk. Ze wil hem blijven helpen, twee keer in de week. Omdat hij nog altijd niet ant woordt, zegt het meisje zacht, voor zich uit kijkend: „Ik wil me niet op dringen,. meneer, vast niet. Het is niet mijn bedoeling uw privacy te schenden. Maar ik dacht.u bent zo alleen De man knikt. Iets van de oude zekerheid, di ehij bezat als adjunkt- direkteur van de Nehafa, waar hij soms op korte termijn belangrijke beslissingen moest nemen, komt weer terug. „Oké, Grada: zo beke ken, zeg ik: graag. Heel graag. Maar bind je niet. Als je een avond niet kunt, is er nog niets overboord. Dat geldt evenzo voor de zaterdagmor gen. Kom wanneer je wilt: 's avonds of zaterdags of zondagsJij zult hier altijd welkom zijn, gesnapt?" Het meisje komt met een kleur van blijdschap overeind. „Dank u wel, meneer, dat is aardig gezegd. Dat doe ik. Dinsdagavond ben ik er, ja? Morgen gaat u lekker in uw een tje in uw huisje rondscharrelen, he? Ongestoord. Geniet maar fijn!" maar fijn!" De handdruk is zo mogelijk nog steviger dan anders. Ze kijken el kaar aan. Kameraadschappelijk. Zonder welke bijbedoeling ook. Hij strijkt enkel haar over de wang, als hij haar uit laat en zegt: „Rij' voor zichtig". (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 9