IN EEN LAGERE VERSNELLING Gemeenteraad Zierikzee vergadert op 29 oktober STREEKNIEUWS w RS mode voor sportievelingeri All Ready boekt belangrijke overwinning (4-3) op Stormvogels NUTSSPAARBANK ZIERIK7.EE$C1IE NIEUWSBODE Maandaf 20 oktober 1975 fir. 21779 ZIERIKZEE, 17-10. De gemeente raad van Zierikzee komt in openbare vergadering bijeen op woensdag avond 29 oktober aanstaande in de raadzaal van het stadhuis. B. en vv. stellen de raad o.a. voor aan de reddingsbrigade Zierilczee- Duiveland een subsidie te verlenen van f 250.in het tekort op de 're kening 1975. Verder, stelt het college voor het verzoek te honoreren van hét comité „Tafeltje Dekje", dat zich tot de gemeente heeft gewend met het verzoek de kosten van bezorging van de maaltijden voor rekening van de gemeente te nemen. Dit verzoek werd gedaan mede uit de overwe ging de prijzen van de maaltijden redelijk te houden. Voorgesteld wordt met- ingang van 1 januari 1976 een gemeentelijk subsidie te ver strekken van f 1.248,per jaar. Andere subsidie-voorstellen heb ben betrekking op x-estauratie van de panden Oude Iiaven 48 en Oude Haven 35. Aan de orde komt verder een'voor stel tot het aangaan van een vaste geldlening met de NV Bank voor Ned. Gemeenten tot een bedrag van f 750.000, met een looptijd van 25 jaar. De raad dient verder te beslissen op een beroepschx'ift van gebr. Klep BV te Etten-Leur inzake het aan brengen van een lichtreklame aan het pand Hoofdpoortstraat 2. B. en w. stellen de raad voor een rechtsgeding te voeren als beledigde partij t.b.v. het verkrijgen van scha devergoeding contra L. J. K. Aanbieding begroting Voor de aanschaf van een warm- tetei'ugwinningsinstallatie wordt voorgesteld een éénmalige bijdrage te verlenen aan de Stichting Sport- cle ideale gezinsbank Spaarhusjes in bruikleen SCHAREN D1JKE t.o. Geref. kerk - woensdag 12.30-13.30 uur. R.K.•Kringcommissaris legt funktie neer Per 1 januari a.s. legt de Kring- kommissaris Zeeland van het Ned. Rode Kruis mr. J. J. van der Weel zijn funktie neer, na een periode van vijftien jaar. Ter voorziening in de valcature is een kandidatenlijst van drie perso nen opgesteld, bestaande uit de he ren N. M. Bollen te Viissingen, di- rekteur Loodswezen te Viissingen, A.D.O.C. Fokker van Craijenstein van Rengerskevke, plaatsvervangend provinciaal kommandant B.B.-Zee land en J. H. Stam, tandarts te Goes. Het Kringbestuur beveelt de be noeming aan van de heer N. M. Bol len. ZIERIKZEE Welpen gaan huis-aan-huis met amaryllis-bollen Zoals bekend werkt de mr. Bak- kergroep van de Zierikzeese padvin derij hard aan de totstandkoming van een nieuw eigen clubgebouw op het terrein nabij sporthal/zwembad „Onderdak"' aan het Groeneweegje Zierikzee krijgt een nieuwe kans om een flinke „duit" voor het goede doel in het 7.nkje te doen want mox-gèn dinsdagwordt in de gehele stad door de welpen een huis-aan-huis- aktie gehouden, waarbij bloembollen te koop zullen worden aangeboden. Eigenlijk wordt per huis steeds één bol aangeboden: namelijk een ama ryllis bol. waarvan de bekende fraaie bloem zijn bloei in dx*ie kleuren tot uitdi-ukking brengt. De welpen zul len met vier auto's, de gehele stad bewerken en cle amaryllis-bollen te gen een zacht prijsje te koop aan bieden voor het goede doel. Vergadering vissersvereniging „Helpt Elkander" De algemene lédenvergadering van de Vissersvereniging „Helpt Elkan der" wordt gehouden op vrijdag 24 oktober a.s. in het Huis van Nassau. Op de agenda staat o.a. bespreking van de Oosterscheldepx'oblematiek. mede naar aanleiding van de tussen tijdse nota van minister Westerterp en de kommentaren daarop. Verder wordt aan cle orde gesteld de rechts positie van de mossel kwekers i.v.m. de nieuwe huurvoorwaarden. Ravage in woning In cle tweede woning van de Duit ser K. uit Aken aan de Klerks weg te Zierikzee werden ernstige vernie lingen aangericht. Waardevolle voor werpen, waaronder enkele antieke kasten werden ontvreemd. De toe zichthouder van deze woning de heer v. d. S. ontdekte deze inbraak. Van de dador(s) ontbreekt tot nog toe elk spoor. centrum Schouwen-Duiveland. Een drietal begrotingswijzigingen worden voorgesteld inzake onderhoud dak kleuterschool De Woelwaters, de aanleg van een parkeerteri'ein nabij de Westbrug en de bouw van een brandweei'garage aan de Regenboog straat. Aangeboden zal worden de begro ting 1976 vande Volkskredietbank en de gemeentebegroting 1976. Diefstal Uit twee vrachtwagens, die gepar keerd stonden aan de Levensstrijd- dijk werden twee akku's ter waar de van 420,ontvreemd. Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer" naar Poortugaal De Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer" brengt op dondei-dag 23 ok tober a.s. een concert in het Delta ziekenhuis te Poortugaal. Eveneens treden daar op „De Nova's" uit Brui- nisse, een en ander onder auspiciën van het Rode Kruis-Zierikzee, afd. Jeugdzaken en Rekreatie voor zieken en verpleegden. Ruiten ingegooid In de nacht van zaterdag op zon dag werden bij de firma V. op de Dam enkele ruiten vernield. Een kwartiertje na deze baldadige ver richtingen werden de daders in de kraag gegi-epen. In de Paternoster- straat werden bij het administratie gebouw van de Ghr. School ook en kele ruiten vernield. Hier- ontbreekt van de .daders nog elk spoor. Vergadering C.P.B. Op de jongste vergadering van de Chr. Plattelandsvrouwenbond, sprak mevr. Marijs-Visser te 's Graven- hagc, over het onderwerp: „De Jeho vah getuigen en wij".. Mevrouw Marijs merkte op dat men meestal onder de indruk is van de bijbelkennis van de getuigen, maar dat die kennis nauwkeurig ge test toch tegen valt. De leden zijn verplicht bepaalde teksten en daar bij passend gemaakte antwoorden uit het hoofd te leren en daarmede gewapend langs de huizen te gaan. Een getuige is nooit lid van een kerk. Dopen vindt plaats door on- dex'dompeling". wat weliswaar bijbels is, maar verder heeft de doop geen andere betekenis, dan dat men trouw moet zijn aan het Waehtto- ï-engenootsehap. De kern van de leer zit in de toekomstverwachting. Zij bereiden zich,voor op het 1000-jarig rijlc,' waarin alleen de getuigen zul len ingaan. Twee soortexx getuigen worden onderscheiden: de bruids klasse, die 144000 mensen zal omvat ten en die de heersende en uitver- kox-en klasse zal zijn en de rest is de schax-e, die niemand tellen kan. Deze zijn de onderdanen, die nooit verder dan de aarde komen. Zij ge loven wel in God, maar niet in de Drie-eenheid. Spreekster ging dieper op verschillende onderdelen in en beantwoordde verschillende vragen. Eex-der had de presidente mevr. Van Oppijnen-Brouwer de vex-gadering geopend op de gebruikelijke wijze er. las uit Hand. 1 1-11. Vrouwenkontakt P.v.d.A. Op woensdag 22 oktober a.s. ver gadert in het Huis van Nassau, het Vi'ou wen kon takt van de P.v.d.A. Het betx'eft hier de maandelijkse bijeen komst Voor tijd: zie agenda. HAAMSTEDE Meisje vermist en teruggevonden In de nacht van zatei'dag op zon dag werd de gehele nacht gezocht naar het 14-jarige meisje K. B., dat zaterdagavond om plm. half elf was weggelopen van camping „Duin rand" te Haamstede. Zondagmoi'gen vroeg om 5.00 uur werd het meisje, verscholen achter een boom, terug gevonden. Als motief voor haar weg lopen gaf het meisje op ruzie.met haar jongex-e broertje, waar zij niet tegenop kon. RENESSE Rode Kruis-film Donderdag 16 oktober was de Ro de Kruis filmtoernee in Renesse. 's Middags om half vier konden de kinderen in het doi'pshuis van Re- nesse terecht voor de ontroerende film Dc- Wolvenjagei 's Avonds stond de dol komische film met Barbra Streisand For Pete's Sake op het pxogramma. Voor het begin van de voorstel ling verwelkomde de heer Hooge- wev de aanwezigen. Verder vertelde hij kort iets over het werk van het Rode Kruis. Ook bracht hij do op 4 november te Haamstede te houden donor-avond in de herinnering. Iiij vroeg de mensen die bloed wilden afstaan zo snel mogelijk de kaart in te zenden, omdat het administratief belangrijk is tijdig te weten op hoe veel donors men ongeveer mag re- kenen. Na het openingswoord werd er eerst een kort filmpje over de ramp in Turkije gedi'aaid. waarna terwijl een kollektebus ten bate van het rampgebied in Turkije werd door gegeven de hoofdfilm werd gestart, KKRKWERVE Leerlingen bij huwelijk „juf" Vrijdagmiddag vertrokken de kin deren van de eerste en tweede klas van de bijzondere lagere school naar Middelburg. Waar hun „juf", juffrouw Offringa, in het huwelijk trad met de heer Ti'oost. De kinde ren woonden de huwelijksinzegening in de Ontmoetingskerk in Middel burg bij. Voor de ingang van dc kerk voi-mden de kinderen met nog twee klassen van andere scholen een ere haag. Na de dienst werden de kinderen in de Schouwbimg verwacht, waar een kinderreceptie gehouden werd. De reis werd gemaakt met parti- kuliex'e auto's. Kollekte blindenhulp De kollekte gehouden voor de Stichting Christelijke Blindenhulp „De fakkels bijeen" te Amsterdam heeft opgebracht 265.33. De kollekte werd verzorgd door de fam. Jonker. Ouderavond openbare kleuterschool „Piggelmee" Dinsdagavond 28 oktober a.s. wordt de eei'ste ouderavond gehou den van de openbare kleutex'school „Piggelmee", in het gemeentelijk verenigingsgebouw. Op de agenda staat o.a. voorstel tot vaststelling van de bijdrage in het schoolfonds en er zal gelegen heid zijn het schoolgebouw te be zichtigen. OUWERKERK Ned. Herv. Gemeente De rekening van de Kerkvoogdij ligt deze week Ier inzage ten huize van de kerkelijke ontvangex. NIEUWER KERK Zangvereniging naar Brouwershaven Onze plaatselijke zangvereniging, de christelijke gem. zang „Eén Naam is onze Hope", heeft dezer dagen meegewei-kt aan de massale zang opname in de Gi'ote Sint Nikolaas- kerk te Bi'ouwex-shaven. Samen met de axxdere regio-koren zong men liederen afgestemd op de komende jaarwisseling. Het geheel werd door de N.C.R.V.. in kleur, opgenomen. Deze uitzen ding zal binnenkort, op nader be kend te maken tijdstip worden uit gezonden. Daarnaast is er ook n.og een op name gemaakt voor een grammo foonplaat. Het plaatselijk zangkoor, reeds 30 jaar bestaande staat onder lei ding van de heer P. Wessels uit Mid- delhax-nis. De toren in aanbouw De in aanbouw zijnde nieuwe to ren is thans 21 m hoog. Er wordt nog drie meter bijgebouwd. De spits is thans praktisch in houtbouw ge reed. De stenen afbouw vau de spits verhoogt de toren met nog eens 8'A meter. Hierop komt nog een bekro ning van enkele- meters. Opbrengst kollekte Voor de Stichting Christelijke Blindenhulp „De Fakkels Bijeen" is opgehaald 241,04 door Anne Marie Hoogei'land, Mai'jon Folmer, Annet Verboom, Nelly den Haan, Corrie Dox-st en mevr. S. van Dijke-de Kos ter. BRUINISSE Vergadering N.C.B.O. Vorige week werd in café ,.'t Cen trum" een najaax-sledenvei'gadering gehouden van de N.C.B.O. Op deze vergadering dat het karakter had van een vraag- en praatavondje was de heer Nieuwenhuizen. distrikt-be- stuux-der van het rayon Zeeland- Brabant aanwezig. Tijdens deze bij eenkomst waarvoor de belangstel ling matig was, ki'eeg de heer Ph. Steeketee een gouden insigne opge speld wegens zijn 25-jarig lidmaat schap van de oi'ganisatie. Deze ver- enigingsonderscheiding werd dooi de heer W. van Gilst uitgereikt, die de jubilaris tevens hiermee geluk wenste. Vei-der kwamen er tijdens deze vergadering bepaalde vi-agen naar vcfren, en waren er ook enkele klachten, die werden opgelost. De avond wex-d besloten met een gezel lig samenzijn. Advertentie Kinderpostzegelaktie Chr. Basisschool Door de leerlingen van klas vijf en zes van de Christelijke basis school1 te Bruinisse werd ook dit jaar weer meegedaan aan de kindex-post- zegelaktie. Het eindbedi-ag was dit jaar weer hoger dan vox-ig jaar, ex- werd namelijk voor een totaal be- di-ag van 1579,aan kindei-post- zegels en ansichtkaarten verkocht. KORTE BERICHTEN VIT HET BINNENLAND SCHIPHOL. Wanneer de heer Lachmon er niet toe zal besluiten alsnog zeven leden van zijn VHP aan te wijzen om in Nedex-land op 21 ok tober aanstaande deel te nemen aan de behandeling van de rijkswet dan zal het Surinaamse VHP-statenlid Hindori op eigen besluit het VHP- standpunt in de tweede kamer naar buiten dragen. AMSTERDAM. Het gerechtshof in Amsterdam heeft de 33-jarige Chi nees Ch. H. L. uit Singapore in ho ger beroep vex-oordeelcl tot tien jaar gevangenisstraf met aftrek wegens medeplegen van moord, poging tot moord en handel in heroïne. Er was vijftien jaar geëist. Ook de recht bank had L. tien jaar opgelegd. UTRECHT. De tweede verdachte van een gijzelingsplan van de konin gin, yialter van O. is donderdag op vrije voeten gesteld. Dit heeft zijn advocaat, mr. J. Defares. meege deeld. Dinsdag al werd de broer van Walter. Huib van O., vrijgelaten. Tilbury DEN HAAG. Minister Vredeling van defensie heeft in een rondschrij ven aan het gehele dëfensieperso- neel een uiteenzetting van zijn be leid gegeven. De minister zei in de circulaire'zich te vex-zetten tegen de bewering dat de defensie door de bezuinigingen van het ene op het andei'e jaar wordt uitgehold. UTRECHT. De bond van prote stants-christelijke MAVO-scholen heeft er in een telegram aan mi nister Van Kemenade van O. en W. op aangedrongen, met grote spoed l - komen tot een tweede protestants- christelijke lerarenopleiding. De le den van de bond hebben in Urecht op de algemene ledenvergadering een motie van die strekking aange nomen. MONSTER. De vijf verdachten van de x-oofoverval op een Chinees restaurant in Monster hebben be kend deze gepleegd te hebben om aan geld te komen voor hun terug reis naar hun vaderland; Maleisië. De politie van Monster heeft dit vi'ijdagochtend meegedeeld. DEN HAAG. Er komen voor schriften en eisen voor speelgoed. De ministerraad- is daarmee in zijn vx'ij- dag gehouden vex-gadering akkoord gegaan. Uitgevaardigd wordt een speelgoedbesluit, dat gegrond zal zijn op de wai-enwet, aldus heeft premier Don Uyl gezegd op zijn wekelijkse persconfex-entie. AMSTERDAM. Een door het Spanje-comité georganiseei-de vei ling van kunstwex'k. die dit. week- einde in Amsterdam werd gehouden, heeft ruim vijftien duizend gulden opgebracht. De opbrengst van de veiling zal in overleg met Amnesty Intei-nalional worden verdeeld over de familieleden van Spaanse poli tieke gevangenen. SLUIS. De 32-jarige F. J. W. Bos- Iand uit Aax-denburg is vrijdag in het Zeeuwse. Heille (gemeente Sluis) door onbekende oorzaak met zijn auto te gen een boom gereden en om het leven gekomen. DEN HAAG. Minister De' Gaay Fortman (binnenlandse zaken) wil Voorne-Putten indelen in drie ge meenten: Brielle, Hellevoetsluis en Spijkenisse. Dit big kt uit een aan de Tweede Kamer aangeboden wetsont werp. VENLO. De politie van Venlo heeft bij een routinecontx-ole in de Kax-bin- dersti-aat in Venlo-Noord in een per sonenauto 7 kilo hasj met een waar de van ruim f 13.000 aangetx'offen. De bestuui-der van de wagen, de 26- jarige W. W. uit Amsterdam, en de eigenares, de 27-jarige M. R. uit Amsterdam, die ook in de auto zat, zijn aangehouden. DEN HAAG. In het staatsblad is de regeling voor de samenstelling van de commissie voor de bejaardenoor den gepubliceerd. In de centrale commissie zullen vertegenwoordigers van provincie en gemeenten zitting krijgen. Ook de direct belanghebben den, de bejaarden, de bejaardenoor den en het personeel daarvan krggen stem in de commissie via hun organi saties. Pistool was echt HEERENVEEN, 16-10. De concierge van de openbare Ernst van Harenschool in Heerenveen heeft donderdag de schrik van zijn leven ge kregen toen een „speelgoed pistool" dat hij op straat had gevqnden af ging. De man had het wapendat was weggegooid door eenbui tenlander 's ochtends op straat gevonden toen hij zijn hond uitliet.. Veronderstellend dat het een speelgoedwapen was stak hij het in zijn zak en de monstreerde het later op de administratie van de school. Het pistool ging af zonder meer te raken dan een ruit en een buitenmuur. Flitsen uil liot buitenland MOSKOU. De hoogste leiders van de Sow jet-Unie en Frankrijk zullen elkaar in de naaste toekomst regel matig ontmoeten, aldus een „politie ke verklaring over vriendschap en samenwerking" van de twee landen. De verklaring is uitgegeven aan het einde van het staatsbezoek van de Franse president Valerie Giscard d'Estaing aan de Sowjet-Unie. LONDEN. Premier Harold Wilson heeft donderdag bekendgemaakt dat een uitgebreid regeringsonderzoek naar de werking van de nationale gezondheidszorg zal worden inge steld. BEIROET. In de nacht van zon dag op maandag is in verschillende delen van de Libanese hoofdstad Beiroet hevig geschoten en zijn bom men ontploft, waardoor de wapen stilstand aan flarden werd ge scheurd. LISSABON. De leider van de links van het centrum staande democrati sche volkspartij (PPD), Francisco da Carneiro, heeft op een dit weekeinde in Aveiro gehouden bijeenkomst ge waarschuwd voor de mogelijkheid van een linkse staatsgreep in Portu gal. ROME. Waarschijnlijk zullen vol gend jaar de kiesgerechtigde Italia nen zich in een volksstemming kun nen uitspreken over het al dan niet handhaven van het abortusvex*bod. MARKTBERICHTEN Veemarkt Leiden LEIDEN, 20-10. Aanvoer; totaal 2780, slachtrunderen 1316, varkens 244 en schapen of lammex-en 1220. Prijzen (in guldens per kg): Stie ren le 6,90-7,35, 2e 6,45-6.80; vaar zen le 6,30-6,75, 2e 5,50-6,00; koeien le 6,00-6,60, 2e 5,45-5,70, 3e 4,90-5,25; worstkoeien 4,45-4,90; slachtvarkens extra kwal. boven notering, le 3,30- 3,35, 2e 3,31-3,33, 3e 3,29-3,31; slacht- zeugen 2,80-2,90 en zware varkens 2,90-3.00. Prijzen (in guldens per stuk): schapen 180-220 en lammeren 175- 250. Overzicht: slachtrunderen: aan voer ruim, handel vlot en prijzen stabiel; varkens; aanvoer iets min der, handel vlot en prijzen hoger: schapen en lammeren: aanvoer ruim. handel vlug en prijzen hoger. ROTTERDAM. De 20-jarige W. Herrij gei's uit Zundert is overleden aan de brandwonden die hij op 7 ok tober opliep bij een brand op de Aromatenfabriek van Essochem Benelux in Rottei'dam. Dat heeft Es sochem vrijdagmorgen bekend ge- maak;. SPORT KORFBAL Door zaterdagmiddag op het sport park Bannink de belangrijke wed strijd tegen Stormvogels met 4-3 tc winnen heeft het Zierikzeese 12-tal momenteel de leiding in de le klas van de afdeling Zuid West stevig in handen. Gezien de krachtvex'houding in het veld kwam de overwinning wel te recht bij het team dat hier de meeste aanspraak op mocht maken. Op vallend was het dat de thuisklub in deze wedstrijden maar liefst dxie sti'afworpen onbenut liet. In het eer ste half uur gaf All Ready volledig de toon aan waarbij er nogal slordig met de kansen werd omgesprongen. Met een afstandschot kan Ada van Tiggelhoven-Hage de thuisklub in de 17e minuut de leiding géven (1-0) nadat hiervoor al een strafwox-p on benut was gelaten. Nadat men weer een strafworp had gemist zorgde Cora Krijger er voor dat er met een 2-0 voorsprong kon worden gewis seld. Na de vakverwisseling wist Stormvogels de achterstand tot 2-1 le reduceren, waarna All Ready weer geen gebruik wist te maken van een toegekende strafwox-p. Door Jan Meliefste kwamen nog voor de i-ust beide teams weer naast elkaar (2-2). Na de rust gaf de wedstrijd een gelijk opgaande strijd te zien waar bij de aanvallers zich niet erg pro- duktief toonden. Uit een dooi-loopbal kon Corrie Stoutjesdijk de thuisklub weer voorsprong geven (3-2) madr uit een door Wim Wouters benutte strafworp kwam Stoi-mvogels weer naast All Ready. In de spannende slotfase wist Piet de Ronde een kwartier voor tjjd met een afstandschot de winnende tref fer in de Stormvogelskorf te depo neren (4-3). 40 Maar dan ook letterlijk: tot alles. Het, beangstigde hem. De terugkeer in het huis zal voor haar wel een koude douche geweest zijn bij het constateren, dat een deel van de meubelen uit de woning is gehaald. Ongetwijfeld zal ze kontakt opne men met haar advokaat. En dan? Maar van Piet van Alingen had hij niets gehoord: al heb ik dan geen telefoon meer, hij kan me een brief je sturen. Er gebeurt échter die eerste week na de terugkeer van vakantie van Reina en de kinderen - aangenomen dat Hans en Hannelies mee geweest zijn - niets. Helemaal niets. Ook de tweede week niet, de derde evenmin en als Ben een maand na de „ver huizing" een avondje doorbi'engt bij Jan en Hannie, is er nog immer geen vuitje aan de lucht. Men lacht om de goed geslaagde mop en het echt paar ontzenuwt iedere negatieve veronderstelling van de gast: „Die kiest eiex*en voor haar geld, meneer, let op mijn woorden. Ze al don ders goed begrepen hebben, dat ze weinig kans heeft op teruggave van uw eigendommen. Op welke manier deze „overdracht" heeft plaatsge vonden. speelt onder deze omstan digheden nauwelijks nog een rol, want zelf is ze nalatig gebleven om uw eigendommen aan u over ie dragen. Dus. waar maakt u zich nog zorgen over?" Van den Ogenaller voelt zich bij deze twee mensen geheel op zijn gemak. Jan Rijlink is een boom van een kferel, met biceps als staalkabels oersterk. Maar altijd goedlachs en opgeruimd. Een vlotte, vrolijjce vent. Zijn vrouw Hannie. frêle maar met een figuur van een mannequin, doet in dit opzicht niet voor hem onder. Hoe hebben die twee elkaar gevon den. Dat 'hoort Ben op een avond, als Jan Rijlink van zijn reizen vertelt. En belevenissen in andere landen, want hij komt met zijn grote truc met aanhanger in een groot deel van Europa, ook in de Oostbloklanden. Waar hij zich net zo rustig voélt als elders. En die avond hoort de gast, hoe het tweetal met elkaar in kon- takt is gekomen. Het is de vrouw, die het verhaal laat hoi'en: „Het is nu bijna drie jaar geleden, dat ik met vakantie was in Italië. In de buurt van Napels. In dividueel, want ik was altijd erg op mijn vrijheid gesteld. Tijdens een paar onbewaakte momenten werd in een restaurant mijn tasje gesto len. Waarin al mijn geld, cheques en pas. Ik zat dus berooid zo'n vijftien honderd kilometer van huis. Geluk kig had ik mijn pension vooruit be taald. En in een jaszak vond ik nog wat Nederlands geld, dat ik ruilde voor Lires. Maar toen de vakantie- tijd om was, moest ik proberen thuis te komen, want geld voor trein of vliegtuig had ik natuurlijk niet meer Bovendien was ik gehandicapt, om dat ook mijn pas gestolen was. Ik besloot te proberen een lift te krij gen. Dus ging ik naar de autoweg en keek uit naar wagens met een Nederlands kenteken. Ik had zwaar geluk, want nauwelijks stond ik er of er kwam er een aan. De man stopte voor me. Ik vertelde, wat me was overkomen. Hij lachte en zei: Geen bezwaar; ik breng je. netjes heel en onbeschadigd weer bij je moeder thuis. Op voorwaarde, dat we te zijner tijd eens een avondje samen uitgaan. Daar had ik geen bezwaar tegen, dus stapte ik bij hem in de cabine. U begrijpt nu onder hand wel, dat ene meneer Jan Rij link achter het stuur zat." Hannie keek hem met een schuin oog aan, door HENK VAN HEESWIJK maar in die blik lag tevens een we reld van liefde. De man lachte breeduit. „Ik zag het meteen: zij is het. Nou. wat doe je dan? Je brengt haar thuis en maakt een afspraak. Laten we maar vaststellen, 'dat het dadelijk klikte tussen ons beiden: liefde op het eer ste gezicht." „Bij mij de derde of vierde keer misschien," weerlegde zijn vrouw. „Ik bewondei'dè je wel vanwege je kolossale figuui\ maar liefde was het nog niet, meneertje." Ben knikte begrijpend. „In ieder geval hadden jullie al gauw door. dat je niet meer buiten elkaar kunt. Wel, luitjes, houd het zo. Ook als er moeilijkheden komen en die doen zich op z'n tijd in ieder huwelijk voor, neem dat maar van mij aan. Mijn huwelijk is ook zo ongeveer begonnen. Wij dachten ook, dat we niet meer buiten elkander zouden kunnen. En je ziet nu, wat het re sultaat werd, na ruim vier en twin tig jaar getrouwd te zijn". Het was even slil en van die ge legenheid maakte de huisvrouw ge bruik de glazen nog eens te vullen. Terwijl ze hiermee bezig was, zei ze op zachte toon; „Als de baas van Jan failliet ging en hij zonder werk raakte, zou dat voor mij geen ver schil maken. Ik denk, 'dat ik dan nog meer van hem zou houden. En als we het dan met minder moeten doen, wel dan gebeurt dit. Wat maakt dat tenslotte uit?" Ben knikte nogmaals maar ver duidelijkte: „Er is toch een verschil: ik heb drie kinderen; twee ervan gaven hun moedor altijd in alles ge lijk. Dan wordt de situatie heel an ders. Er ontstaat een constante ge spannenheid. de sfeer in huis wordt erdoor gedrukt. (Wordt vervolgd) 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3