Smit Bolnes te Zierikzee legt werk vandaag neer /W€Nue RCRSMURhNT GRONDOORZAKEN EN KARAVAN-PROBLEEM TIJDENS DE RONDVRAAG DEURLOO DE ZIERIKZEESCHE COURANT Besluit na informatie vakbonden als &i wild op wild bent**. „PIGGELMEE TE KERKWERVE AUSTIN MORRIS Herfstvakantie! BANKSTEL MEUBELRAMA ZIERIKZEESCHE Vrijdag 17 oktober 1975 132ste jaargang Nr. 21778 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur. M J. Bij de Vaate. Uitgave B V, Drukkerij v/h Lakenman Ochlman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE' Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 19,90; per jaar 76.50 Losse nummers 45 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3.50 Vraagt onze contractprijzenI De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B T W In dit nummer: Burghse zangvereniging gaat jubileren ILI *1 kZFI„ 16-10. Motorenl;dVri<Vk Smit Hollies ligt vandaag (vrijdag) ,,]il:il". D.w.z. liet personeel Uoudl een staking van één dag. Na een bijna vier m en durende vergadering werd donderdagavond dit be sluit eon ainore genomen, nadat van de zijde der vak bonden - mei als voornaamste woordvoerders de lieren II. llijvank en L. Laurier van de Industriebond N.V.V. - een uiteenzet ling was gegeven over een slopend aclit uren vergend gesprek met de Raad van Bestuur van I.H.C., de moederorganisatie van Smit Bolnes. Ad vcrientie Het jaarlijkse wildseizoen is losgebroken. Kom nO naar Avenue. U hebter9 wild- menu's voor 't \jezen. Eend, fazant, patrijs, haas en ree, voor elok wat wilds. P.S. Voorniet- wildliefhebbers is er ook genoeg om wild op te zijn. Laone32, Renesse. Tel. (01116) 1637 te vang on dat was het ook wel, zon der hier in kommontaar te vervallen. Zonder de naam te weten zou men drie'punten wel moeten weten, nl.: is er sprake van overname van het* bedrijf met of zonder personeel of betreft het cle mogelijkheid van een order, die do werkgelegenheid hij Smit Bolnes voor langere tijd ga randeert. Dat bleef echter allemaal ongezegd. punten Nadat in eerste instantie de bonden zich neutraal hadden opgesteld, werd - na een slot-telefoontje met Rotter dam - het voorstel gedaan vandaag niet te vlerken. Het personeel werd opgeroepfen in de kantine te ver schijnen, waar ook de betreffende vakbondsbestuurders aanwezig zul len zijn. De heer Bijvank: „met allo gedraal schieten we niets op". De vergadering had zeker sneller het zware besluit: staken, genomen, ware het niet dat uitgerekend van daag (vrijdag) een - op een of andere manier - geïnteresseerde buitenland se bedrijfsdelegatic op bezoek komt. De overweging was uiteraard, dat zo'n delegatie beter een bedrijf in aktie dan in staking kan aantreffen. Rond de nahm van het bedrijf werd de nodige geheimzinnigheid betracht. De heer Bijvank deelde mede dat de vakbondsbestuurders de naam on der strikte geheimhouding hebben ge kregen, maar die niet aan de verga dering konden meedelen. Ook burgemeester Th. H. de Mees ter was wetende van de naam. zo werd medegedeeld, zij het geïnfor meerd uit andere bronnen. Te vaag Het was de vergadering allemaal In het algemeen bleven de via de vakbonden door de Ra.ad van Be stuur van I.H.C. gedane toezeggin gen, aan de vage kant. Hetgeen aan die Raad werd ont futseld was neergelegd in een uit zes punten bestaand concept, dat uitvoe rig ter diskussie werd gesteld. Inte grerend onderdeel (punt vijf) was ook die buitenlandse naam van een be drijf, dat dan het begeerde uitzicht zou moeten geven. Vooral de heer J. van Duivendijk, sprekend namens de Ondernemingsraad van Smit Bol nes, liet zich uiterst wantrouwend uit over dit - en andere - punt (en). Langer dan 1 december Krachtens toezegging van R.v.B. van I.H.C. zou met de vakbeweging het gesprek worden voortgezet in zake continuering van de werkgele genheid. in dier voege - blijkens me dedeling van de heer Laurier - dal de fatale datum van 1 december enige lijd zou worden opgeschoven. Moeilijk punt voor de vergadering hierbij was dat weliswaar een ge sprek kan worden voortgezet, maar „I.H.C. de kranen kan dichtdraaien", d.W.Z. de investeringen stoppen. Als er na een bepaalde datum geen offertes meer worden gedaan, biedt een voortgezet gesprek geen garan ties. Heropening overleg De heer Laurier vond dat in het I.H.C.-stuk, toch een stuk verant woordelijkheid voor de werkgelegen heid te Zierikzee wordf erkend. Het betekent het heropenen van het over leg, vond hij, vooral nu die 1 decem- bcr-clausule er uit gehaald is. Punt echter is dat toegeschoven werk „te rug verdiend moet worden" en hoe veel werknemers daarbij betrokken zijn, c.q. hoevelen uiteindelijk zullen moeten afvloeien is onbekend, ook bij de vakbonden. ZIERIKZEE. De Smit Bolnes-ver gadering van donderdag. Aan het woord de heer H. Bijl'ank van de Industriebond N.V.V. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) (Vervolg pag. 2) Dealer: ISTA - Oosterland Tel. [01114] 1495 Raad Westerschouwen HAAMSTEDE, 14-10. Op cle jongste vergadering van de gemeenteraad van Westerschouwen onder voorzitterschap van burgemeester H. P. Everwijn, zijn nog verschillende belangrijke zaken aan de orde gekomen. Op voorstel van b. en w. werd overgegaan tot de aankoop van een perceel grond, groot 140 m- voor 'de prijs van f 60,per m-, van de heer J. Moerland te Renesse. Overgegaan werd tot de verkoop van percelen bouwgrond voor f 52. 51 per m-, aan L. P. T. Groe nendal. J. A. v. d. Broeke; J. Kloet, J. A. in 't Veld, A. I-logenaar en M. J. Boot (allen te Haamstede), J. A/ Deurloo, J. Verton en F. M. van Oe- veren (Burgh); J. Stroo, Renesse; F. W. Riegman en J. Spee." Spijkenïsse. Al deze percelen zijn gelegen in het grondexploitatieplan Haamstede Zuid-West. Ten aanzien van het terreinge deelte op de hoek van de Irenestraat en de Christinastra'at was de heer Lustig het niet eens met de daarvoor vastgestelde grondprijs daar deze in werkelijkheid hoger is dan f 52.51. Bij de indeling van de kavels is een fout gemaakt, waardoor er achteraf neg een stuk moest worden bestraat. De voorzitter zei dat dit niet de fout van de aannemer is geweest. De heer Tieleman vond het kor- rekt dat als er door de gemeente een foutje is gemaakt men daar anderen niet voor laat opdraaien. Voor het plaatsen van een garage werd aan de heer A. Jonker te Ncordwellc een perceel grond, groot 16 m-, verkocht voor f 25,- per m-. Advertentie tCf-OKVcr OLs*-A-Vj?)*-:JfXJDKMT-MDÊP* In die fyne lange week is een bezoek aan ons bloemen- en tuincentrum zeker de moeite waard! i KERKWERVE. „Piggelmee" is de naam van de nieuwe openbare kleuter school. die deze weck officieel werd geopend. Piggel-mee-kleuters present onder de versiering, die de originele naam van de school draagt. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) HAAMSTEDE HOOGEZOOM 20 iCf-Or -Or<*iCf:-?r3>r <9Crvcv De rondvraag Bij de rondvraag werd de raad weer eens gekonfronteerd met de karavan problemen in de gemeente. De heer Lustig'informeerde of het juist was dat door een aantal bedrij ven die op grond van het A.P.V.-ar- tikel 14a een vergunning hebben om karavans te plaatsen, was gevraagd om een vergunning om op de riole ring aan te sluiten. Zo ja: „Wat voor konsekwenlies heeft dit dan?" en betekent dit dan een legalisatie van de bestaande toestand?" Het antwoord van 'de voorzitter was dat het geven van een vergun ning om op de riolering aan te slui ten allerminst zal inhouden dat er een definitieve kampeervergunning komt. Voor wat het A.P.V.-artikel 14a betreft, dit komt op de helling, daar een landelijke kampeervergun ning in de maak is, waarbij het no dig wordt dat bij een bestemmings plan de terreinen bestemd voor de rekreatie vastomlijnd worden aan gegeven. Buiten deze bestemmings plannen zullen er dan geen moge lijkheden meer zijn. De raad zal hierbij moeten bepalen of het kolle ge vei*gunningen mag afgeven aan boerenerven en fruitteelt bedrijven. De heer Roos vroeg of het juist is, dat aan een eigenaar van een boom gaard dit jaar vergunning is ver leend. om 10 karavans meer te plaatsen als dat er voorheen ston den. Hij vroeg zich af hoe het er in de toekomst uit zou gaan zien. als dit inderdaad zo is. De voorzitter antwoordde, dat de bedoelde boomgaard is aangekocht door een aannemer die er andere plannen mee had welke momenteel niet gerealiseerd kunnen worden. De boomgaard is 4.5 ha groot, staat ingeschreven bij het Landbouw schap. er wordt gesnoeid en geplukt. Vier per ha In overleg met de juridische advi seur van de gemeente is door het kollege besloten de regeling van vier karavans per ha ook te laten gelden. De heer Hendrikse vroeg zich af of men nog van een boomgaard mag spreken als daar een paar duizend nrf' zand in ligt. Dit ontlokte bij mevrouw Friede- richs de opmerking, dat het een boomgaard in overgangstijd is. De heer v. d. Berge bracht naar voren, dat de norm van vier kara vans per ha Is geboren uit dc nood van de fruitkwekers. Inmiddels zijn de plannen van de fruittelers wel gewijzigd, zij zitten nu op een ge heel ander spoor. T) Dit nummer bestaat uit 14 pagina's f Wie de dochter wil hebben, f moet de moeder winnen. Verwachting tot zaterdagavond: Namens de PvdA-fraklie zei dc heer Lustig dit beleid ten zeerste te betreuren. Normaal beleid" Wethouder Hoogerhuis sprak dit tegen, „het-is. een normaal beleid". Burgemeester Ev'erwijn bracht nog. naar voren, dat het hoofdmotief van het gemeentebestuur om de ka ravans op de fruilteeltbedrijven toe te staan in de eerste plaals is ge richt op het behouden van het' groen in het landschap. De kampeerwet kan ook hier een oplossing brengen. De heer Tieleman was niet be paald gelukkig met het schrijven dat van het kollege was uitgegaan naar de houders van vergunningen van artikel 14a In dit schrijven, ge heel anders van inhoud dan dat naar de houders van kampeerterrei nen was uitgegaan, werd betrokke nen aangezegd dat alle schuurtjes en bouwsels bij de karavans moeten worden verwijderd daar anders de vergunning in gevaar komt. Dc burgemeester gaf toe dat de brief wel wat te scherp was gesteld. Ook hierbij kwam men tot de eind- konklusie dat het advies van de Kampeerraad, dat binnen een half jaar wordt verwacht, nog even moet worden afgewacht. Vóór de aanvang van de vergade ring had burgemeester Everwijn een w oord gewijd aan het vorige week plotseling overleden oud- raadslid A. D. Dalebout. waarna door de raad enige ogenblikken stil te in acht werden genomen. Advertentie SERVI C F. DIENST Ui KT 'Ti M Z 53 a Van 17-10 21-10 telefoon r-d W (01110) 3035 (OHIO) 440G w, S a: O Rustig weer IN STA IJ .ATI E BK I) R IJ F Overwegend droog met in de nacht en ochtend op veel plaatsen mist en minimumtemperaturen omstreeks 5 graden; zwakke lot .matige noord oostelijke wind; overdag ook perio den met zon en maximumtemperatu ren van 9 tol 14 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 1 tot 7. Min.-lemperaturen: omstreeks 4 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 11 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag oen marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 18 plet. Zon op 7.0.9. onder 17.41 Maan op 16.44, onder 5.20 19 okt. Zon op 7.10, onder 17.39 Maan op 17.06, onder 6.25 20 okt. Zon op 7.12. onder 17.37 Maan op 17.30, onder 7.30 Volle maan: 20 okt. (6.06). HOOG- EN LAAG WATER Hoogwater Laagwater 18 okt. 2.13 14 22 7-57 20.13 19 okt. 2.50 14.56 8.24 20.43 20 okt. 3.22 15.29 8.49 ,21.12. -Springtij: 22 okt. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 17-10. Het KNMI deelt mede: Een rug van hoge luchtdruk verplaatst zich maar langzaam van het oostelijk deel van de Atlantische Oceaan via dc Britse eilanden naai de Noordzee, terwijl boven de Alpen zich een gebied met lage barometer standen bevindt. Deze beide syste men houden een zwakke tol matige noord-oostelijke wind in stand die vrij vochtige lucht aanvoert, waar in ook zonnige perioden mogelijk zijn. Het rustige najaarsweer zal dan ook het komende etmaal voort duren. Heeft u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Njeuwerkerk Terefoon (01114) 1268 - 1265

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1