IN EEN LAGERE VERSNELLING Boosheid over Zuidafrikaanse kernreactor Bus botst tegen trein Moeilijkheden op de appelmarkt De olieprijzen Griepprik voor patiënten BLIK DOOR HET WERELD VENSTER ZIFRIKZEESGIIE NIEUWSBODE riomlmlas IB r.ktobtr 1975 Nr. 71777 Advertentie STAAT DER NEDERLANDEN 15-JARIGE LENING -1075* b«drag open bedrag koer* de koers wordt na de Inschrijving vastgesteld aan de hand van de koersen en bedragen waarvoor is ingeschreven (tèndersysteem) rente Jaarlijks op 15 november aflossing in 15 Jaarlijkse termijnen van 15 nov. 1976 af vervroegde aflossing op of na 15 nov. 1985 mogelijk schuldbewijzen nominaal f 1.000 (CF of K) en f 100 (K) schuldregisterinschrijvingen len minste f 100.000 Inschrijving 22 oktober 1975 van 9 tot 1$ uur door tussenkomst van bank of commissionair in effecten, onder opgave van het bedrag en van de koers waartegen men wil deelnemen •tortlng op 11 nov. 1975 onder bijbetaling van drie dagen rente toewijzing uitsluitend aan inschrijvers die hebben ingeschreven tegen de vastgestelde koers (gereduceerde toewijzing mogelijk) of tegen een hogere koers (toewijzing ten volle) afrekening vindt plaats tegen de vastgestelde koers prospectus kosteloos bij banken en commissionairs De kwestie van de Zuidafrikaanse kerncentrale belooft nogal pijnlijk te ioorden voor de regeringen van de landen, waarin de voornaamste mo gelijke leveranciers zijn gevestigd. Op de een of andere manier moe ten die hun medewerking verlenen, door exportkredieten te garanderen en door vergunningen. En in prin cipe kan daartegen nauwelijks be zwaar worden gemaakt. Tenslotte bouwt men alom in de westerse en de communistische wereld, om nog niet te spreken van de derde we reld, kernreactoren ten behoeve van energiecentrales. Er is nu eenmaal behoefte aan meer (elektrische) energieolie en kolen zijn niet al leen duur aan het worden, maar de voorraden zijn niet onuitputtelijk, zodat men moet omzien naar andere mogelijkheden. Alleen al om milieu redenen zou men liever meer water kracht gebruiken, maar dat kan niet overal, of de zonnestraling exploi teren, maar technisch is dat nog maar op onvoldoende schaal te rea liseren. Zodctt ér, al is het tegen heug en meug, niet veel anders op zit dan kerncentrales te bouwen. Zo ook Zuid-Afrika, dat niets on gewoons doet als het hiervoor aan klopt bij de firma's die al enige er varing hiermee hebben: waarom zou men van die ervaring niet profite ren? Wal echter een onaangenaam bijverschijnsel is, dat is de moge lijkheid dat de kernreactor mis schien wel eens niet zozeer gebruikt wordt om energie op te wekken, als wel om materiaal te maken, dat ge schikt zou zijn voor een kernbom. Nog niet zo lang geleden immers bleek India op die manier zich het lidmaatschap van de club der nu cleaire machten te hebben verwor ven. Ook daar was naar men ge voeglijk mag aannemen een reactor (van Canadese huize) het voor naamste middel om aan het splijt baar materiaal te komen. Dat kon doordat, in tegenstelling b.v. tot de nogal strenge Amerikaan se controle op de splijtstof, in dit geval de afspraken over het vreed zaam gebruik niet erg waren aan gevuld met toeziende maatregelen. In dit opzicht is het Zuidafrikaanse geval trouwens nog een beetje moei lijker. Z uid-Afrika beschikt zelf over uraniumerts uit eigen mijnen. Sinds enige tijd rept men vanuit Zuid-Afrika over een eigen nieuwe methode om uranium te' „verrijken" volgens een procédé, dat overigens sterke gelijkenis vertoont met een Duitse methode die ontwikkeld werd in een laboratorium waar nogal wat Zuidafrikaansedeskundigen in de leer waren. Onaangename gevolgen Wat nog meer argwaan wekt is, dat Duitse generaals en anderen nogal wat bezoeken afgelegd heb ben bij de Zuidafrikaanse instituten vooir kernonderzoek - wat moeten militairen daar als de ontwikkelin gen waaraan men werkt zo vreed zaam zijn? Het is iets wat men zich in zwart-Afrika uiteraard met klem afvraagt. Daar zal men er ook niet gelukkig mee zijn als een Neder lands-Zwitsers-Amerikaanse, een Franse of een Duitse groep de reac- torbouw aanneemt. Zakelijk - hel gaat om een zeer grote order - is het zeker in de huidige economische flauwte aantrekkelijk de reactor te leveren, voor .het bedrijfsleven en voor de overheid. Maar de politieke consequenties kunnen akeliger zijn. Erbij komt, dat Zuid-Afrika voor de controle onder meer suggereert het IAEA in te schakelen, het VN-bu- reuu voor kernenergie in Wenen. Maar' anderzijds is bekend, hoe zeer vooral de Afrikaans-Arabische landengroep in de VN graag Zuid- Afrika wil wippen. De inperkingen die Zuid-Afrika al ondervindt bij de uitoefening van zijn lidrnaatschaps- rechten heeft er ook al toe geleid dat Pretoria liet doorschemeren wel licht zelf het besluit te nemen de VN te verlaten. Zou dit dan ook be tekenen, dat de relatie met het VN- bureau in Wenen afgelopen is? Men kan zoel zeggen, dat die relatie krachtens de gesloten overeenkomst door blijft bestaan, maar het is een kwestie, waarvan de juridische me rites nog lang niet vaststaan. En in zwart-Afrika is men niet zo erg be reid te geloven, dat de republiek Zuid-Afrika zich in deze veel gele gen zal laten liggen aan juridische finesses. Daarom konden, ook al klopt alles dan formeel volgens het befaamde non-proliferatieverdrag, de politie ke consequenties vanuit zwart-Afri ka toch wel eens zeer onaangenaam zijn voor het reactorleverende land. BOEDAPEST, 15-10. Een bus met Hongaarse toeristen is op een over weg in de buurt van Debrecen, in Oost-Hongarije, op een trein gebotst. Bij het ongeluk kwamen twaalf in zittenden om het leven. Dertien pas sagiers werden ernstig gewond, zo heeft het Hongaarse persbureau M.T.I. meegedeeld. LUXEMBURG, 15-10. Do Neder landse minister van landbouw, mr. Van der Stèe, heeft de Europese Commissie, het „dagelijks bestuur" van de EEG, in Luxemburg ge vraagd na te gaan of er afspraken gemaakt kunnen worden over een beperking van de appelimport in de gemeenschap. De Nederlandse ap- peloogst bedraagt dit jaar 6,4 mii- joen ton. veel meer dan vorig jaar. De Nederlandse markt wordt boven dien overstroomd met Duitse en Franse appels. Als er nu nog veel appels van buiten de EG geimpor- teerd worden, lijkt er een uitermate slechte situatie voor de Nederlandse appelproducenten te ontstaan. BONN, 15-10. De Oorganisatie van Olie Exporterende landen (OPEC) heeft besloten tot eind juni 1976 geen verandering te brengen in de prijzen van ruwe olie maar sjeik Achmed Zaki Jamani, minister van olie van Saoedi-Arabië, vindt dat niet voldoende. Hij zei dinsdag op een energie- en grondstoffenconfe- rentie in Bonn dat de prijzen zeker tot het einde van het komende jaar ongewijzigd moeten blijven. Funktie voor mr. P. van Vollenhoven DEN HAAG, 14-10. De minister van verkeer en waterstaat, drs. T. E. Westerterp, heeft de beslissing van de stichting periodieke veiligheids keuringen motorrijtuigen om in ver band met de gang van zaken in de Tweede Kamer bij de behandeling van het wetsontwerp op de verplich te autokeuring, deze stichting met ingang van 15 oktober 1975 te ont binden, goedgekeurd. De minister heeft de heer mr. Pieter van Vollen hoven, tot deze datum directeur van de Stichting PVM, verzocht gedu rende enige tijd als adviseur ten be hoeve van het ministerie van ver keer en waterstaat op te treden. Man licht bank op AMSTERDAM. 15-10. Wegens op lichting van de Amrobank voor een bedrag van 380.000 dollar (ca. f i miljoen) is in Amsterdam aange houden de 30-jarige bankemployé B. M. uit Heemstede. De verdachte, die op een Amro-kantoor in Amster dam-Oost werkte, heeft bekend dit bedrag begin oktober te hebben overgemaakt naar een voor dit doei geopende eigen rekening bij een bank in Zwitserland. Het geld schreef hij af ten laste van een grote rekeninghouder. Oorlogsschuilkelder in Valkenburgs grot VALKENBURG. 15-10. Burge- meester en wethouders van Valken burg zijn van mening dat een ge deelte van de ondergrondse gemeen tegrot ingericht kan worden als schuilplaats tegen eventueel oor logsgeweld. Voor tienduizenden mensen wil men een onderkomen creëren in de onderaardse gangen. Het ministerie van binnenlandse za ken heeft in principe geen bezwaar tegen het plan. De schuilruimte wil men verwar men (in de gangen heerst een na tuurlijke temperatuur van 12 gra den), en beveiligen tegen gas- en a toomaanvallen. KORTE BERICHTEN UIT IIET BINNENLAND AMSTERDAM. Het filmmuseum in Amsterdam is dinsdag het nieuwe seizoen gestart met het ingebruik nemen van een nieuwe behuizing bij het Vondelpark. Bij deze gelegen heid werd tevens een tentoonstelling geopend over het filmgebeuren in de hoofdstad van het prille begin van film in 1894 tot rónd 1930. DEN HAAG. De Tweede Kamer is in meerderheid bang dat aan de ge meenten teveel bevoegdheden wor den ontnomen, als de plannen van minister De Gaay Fortman van bin nenlandse zaken voor de nieuwe be stuurlijke indeling van ons land doorgaan. Dat bleek dinsdag tijdens de behandeling van de begroting van binnenlandse zaken in de Twee de Kamer. DEN BOSCH. De gemeente Den Bosch heeft in samenwerking met de stichtipg welzijn buitenlandse werknemers een tweetalige stads- gids uitgegeven, Deze gids is speciaal bedoeld voor de ongeveer 750 Turk se gastarbeiders die in de Brabant se hoofdstad wonen. Velen van hen hebben hun gezin bij zich. HEINENOORD. Het 3100 inwoners tellende dorpje Heinenoord in Zuid- Holland loopt het risico een schade vergoeding van miljoenen guldens te moeten betalen. De zaadhandel W. B. de Zeeuw uit Rotterdam heeft de rechter gevraagd Heinenoord aan sprakelijk te stellen voor de enorme verliezen, die zij leidt op een in het doi'p gedane investering. DEN HAAG. Per jaar gaan naar een grove schatting ongeveer 50.000 tot 75.000 leerlingen van middelbare scholen op schoolreis naar het buir tenland. In driekwart van de geval len is dat vijf dagen naar Londen of naar Parijs, aldus adjunct-directeur O. Knoppers van de R.Q., een stich ting voor educatieve reizen in Den Haag. Naar zijn schatting verzorgt de stichting ongeveer eenderde deel van de groepsreizen naar het bui tenland. DEN HAAG. De VVDM heeft aan de tweede-kamercommissie voor de fensie in Den Haag enkele honder den handtekeningen en een petitie aangeboden, waarmee wordt gepro testeerd tegen de verlofregelingen voor Nederlandse militairen, die in Duitsland zijn gelegerd. DEN HAAG. De christen-demo cratische woordvoerders in de twee de kamer hebben zich uitgesproken tegen de vergroting van enkele las ten voor de dag- en nieuwsbladen. Dat gebeurde tijdens de openbare vergadering van de bijzondere ka mercommissie voor het massamedia- beleid. DEN HAAG. Voor de aanleg van groen- en recreatievoorzieningen in de woonomgeving heeft staatssecre taris W. Meijer, van C.R.M. voor 1975 subsidie toegezegd aan de ge meenten Amsterdam, Blaricum, 's-Gravenzande, Hoorn, Kampen, Leiden, Oud-Beijerland, Rotterdam, Spijkenisse en IJsselstein. Wal biedt de BEELDBUIS? VRIJDAG 17 OKTOBER NED. I: In de vooravond een af levering van Tommy en Charlie, het verhaal van een oud-spoorwegman die bevriend raakt met een twaalf jarige jongen. Iets meer dan twee uur puur kijkplezier is er vervol gens te genieten aan het toneelstuk De Hollandse ronselaar, waarin Si- grid Koetse een vrouw speelt die het moet opnemen tegen twee man nen die haar om haar vermogen wil len trouwen. In De Hollandse ronse laar wordt men oorspronkelijk ver plaatst naar het Engeland van 1660. Het stuk beschrijft de praktijken, van ronselaars die in een tijd dat DEN HAAG. De socialisten en de radikalen in de tweede kamer zijn van oordeel dat het programma voor de nieuw- en verbouw van kleine woningen en wooneenheden voor de jaren 1977 t/m 1980 te laag is. AMSTERDAM. Ford Engeland heeft met Ford Uruguay een ruil- handelsoveréenkomst gesloten (ter waarde van bijna achttien miljoen gulden), die voorziet in de levering van enige honderden personenauto's (Escort) aan Uruguay in ruil voor schapevellen. Wellicht zullen in de toekomst meer van dit soort over eenkomsten worden gesloten. DEN HAAG, 15-10. Patiënten die lijden aan chronische afwijkingen van de luchtwegen en longen of chronische fiinktiestoornissen van het ademhalingsapparaat hebben, zouden jaarlijks tegen griep moeten worden ingeënt. Dit geldt ook voor patiënten met hartafwijkingen en suikerzieken. 38 Overigens wist ze, dat de man go- lijk had: de gemeente toonde nauwe lijks oog voor alleenstaanden, man nen zo min als vrouwen. Maar Bek kers, die zo n beetje de chef was bij afwezigheid van de direkteur, had relaties op het gemeentehuis en be sprak met een ambtenaar deze aan gelegenheid. „De man werkt bij ons. dus er is een ekonomische gebonden heid met onze gemeente, dat vormt dus geen probleem. Is er niets aan te doen? Kan zo iemand nu niet gehol pen worden?" De ambtenaar vond het een moej- lijk probleem, maar beloofde toch zijn best te zullen doen. Het duurde wel enige maanden, maar in juni belde hij Bekkers op het kantoor en zei: „Laat die meneer Van den Ogen- aller morgenvroeg bij me komen; ik heb waarschijnlijk iets voor hem: een klein huisje, maar omdat hij al leen is behoeft dit geen probleem te vormen, dacht ik." Bekkers bracht de boodschap over. En toen was iedereen enthousiast. Hannie niet in het minst. „Moet u doen, meneer. Het is veel leuker om helemaal op u zelf te zitten. Komen we u vast eens bezoeken, als u hele maal geïnstalleerd bent." Van den Ogenaller knikte blij. aangestoken door opgetogenheid en het medeleven van alle kollega's. Daaraan verwarmde hij zich. Inder daad zou hij veel liever op zichzelf zitten, maar hij had immers nauwe lijks eigendommen? De meubelen, die hem toegezegd waren, had hij nog altijd niet gekregen, ondanks het feit, dat zijn advokaat er al eens schriftelijk op had aangedrongen, maar Reina Colippe - ze had haar meisjesnaam weer aangenomen - dacht er niet aan ook maar iels weg te geven. „Hij bestaat niet meer voor me; laat-ie me eerst maar eens ali- niemand ervoor voelde de zee op te gaan, mensen trachtten te werven voor het leger in de Spaanse Suc cessie-oorlog. De bewerker van het stuk, Chiem van Houwelinge, ver plaatst het spel naar Enkhuizen en naar de Gouden Eeuw. De ronselaars van Enkhuizen bedienen zich van zeer slimme en gemene trucs om matrozen te werven voor de Neder landse vloot. Vervolgens komt de VARA met een nieuw programma In Haagse kringen. In deze produktie wordt uitvoerig ingegaan op aktuele zaken op het politieke vlak. Er staal ook nog een aflevering van de mis daadserie De Commissaris op het programma. Als het lijk gevonden wordt van een meisje dat sampn met haar vriendinvan huis is weg gelopen, vreest cle commissaris dat ook die vriendin binnenkort gedood zal worden. Aan het eind van deze aflevering zal men weten of de po litie erin geslaagd is een tweede moord te voorkomen. NED. II: Voor jong en oud dendert in de vooravond de daverende der tig over het scherm. Welke zangers eh groepen genieten dit keer de eer in de nationale hitparade te mogen staan? De AVRO is erg aardig voor trouwlustige jonge mensen. Voor hen en voor het tv-publiek dat houdt van een ontspannend avondje, is de Wie-kent-kwis bedacht. De presen tatie is weer in handen van de im mer keurig verzorgde Fred O ster. In de Gebroeders Hammondserie is sprake van geheime samenkomsten. Bovendien besluiten Ann en Nicho las hun verhouding voort te zetten, is Edward bang zijn greep op het transportbedrijf te vérliezen en ver baast Brian zich over zijn telefoon rekening. Tot tien twor half ticaal tenslotte aktualiteiten, opgediend door de redaktie van Televizièr Ma gazine. VRIJDAG 17 OKTOBER NED. I: 10.45 Schooltelevisie: IS.15 Te Lede; 18.45 Kortweg: 18.55 Nieuws; 19.05 Tommyen Charlie; 19.30 De Hollandse ronselaar; 21.35 Journaal; 21.50 In Haagse kringen; 22.35 Hoe bestaat 'l; 22.45 De com missaris; 23.45 Gedicht; 22.46 Jour naal. mentatie betalen, want ik heb nog geen cent van hem gehad: hij krijgt dus niks, nog geen stoel. Verge tende, dat ze drievierde van het gi rosaldo had gekregen en de beschik king over een groot huis. Terwijl ze bovendien geen rente betaalde, waartoe ze eveneens verplicht was. In een vertrouwelijke bui vertel de Van den Ogenaller de aan Hannie Rijlink, nadat hij op het gemeente huis te horen had gekregen, dat hij binnen enkele weken de beschikking zou hebben over het huisje aan de Feldmanlaan nummer 7. Een voor malige tuinmanswoning, behorende tot het buiten „Groot Feldman", dat hier vroeger had gestaan, maar een halve eeuw geleden door een brand verwoest. De tuinman mocht met zijn gezin tot zijn dood toe in de kleine woning blijven. Daarna was het een paar keer van eigenaar veranderd tot de gemeente het enige jaren ge leden had aangekocht, omdat het he le landgoed al eigendom was gewor den. „Fijn dat ik een huis krijg," zei hij tegen Hannie, „maar mijn zórg is: hoe moet ik het bemeubelen? Ik heb recht op een deel van de meubels uit mijn vroegere huis, maar mijn ge scheiden vrouw wil het niet geven." Ze dacht na. „Staat dat zwart op wit?" informeerde ze. De man knikte. „Zeker. In het von nis, waarin de scheiding is uitge sproken. zijn enkele clausules opge nomen. Onder andere dat ik een deel van de meubels mag hebben. Bij voorbeeld die in mijn kantoortje staan, verder een tafel, stoelen, le dikant. beddegoed en zo. Maar ze wil het niet afgeven." „Laat me bij gelegenheid dat von nis eens zien," besloot de vrouw. „Mogelijk is er wel wat aan te doen." Ze besprak het met haar man, na- NED. II: 18.45 Brigadier Dog; 18.55 Nieuws; 19.05 Toppop; 20.00 Jour naal; 20.25 Wie-kent kwis; 21.45 Ge broeders Hammond; 22.35 Televi- zier; 23.20 Journaal. ZATERDAG 18 OKTOBER NED. I Vanmiddag bedient de KRO dit net. Achtereenvolgens gaan over het scherm de tweede afleve ring van de jeugdserieTwee jaar vakantie, nieuwe avonturen van Droef en zijn vriendjes in De rode autobus 'en tenslotte een Tsjechische film over de mensen en dieren in Australië. De TROS maakt in de vooravond haar opwachting met De bal is rond. Een nieuw spelprogram- ma waarin telkens twee voetbalploe gen uit de eredivisie de strijd met elkaar aanbinden. Vervolgens,is het tijd voor de man van zes miljoen. Superman Austin slaat op de vlucht. Hij wordt aangezien voor een moor denaar nadat in een woning een dode man is aangetroffen. Tussen half negen en half tien herhaalt de TROS fragmenten uit de in het vo rig seizoen uitgezonden André van Duin-show. Een feit blijft dat deze gekke bekkentrekker kan bogen op een groot kijkerpubliek. Na hel jour naal wordt een aflevering van de misdaadserie Pepper op cle buis ge zet. Onze lieftallige p'olilie-agente gaat zich bezig houden mei een mil- joenenzwendel en een poging tot ontvoering. Lachen geblazen is het bij de serie Wordt u al geholpen, wadrbij men vervolgens terecht kan. In het Engelse warenhuis hoopt iedereen op promotie. Er zou een va cature zijn in de leiding van het be drijf en iedereen loopt zich het vuur uit de sloffen om daarvoor in aan merking te komen. TROS sport komt o.m. met een samenvatting ran de vanavond gespeelde voetbalwed strijden in de eredivisie. NED. 11; Uiteraard denkt de KRO aan de jeugd. Voor de kinderen wordt om zeven uur een aflevering van Wickie de Viking getoond. Een half uur later slaat And van den Heuvel enige bladzijden om van het Afrikaans Dagboek dat hij gemaakt heeft. Marokko staat centraal in de ze derde aflevering. Na het journaal gaai het doek op roor het amuse ment-programma rond James Last. Gebracht worden nummers als Tul pen uit Amsterdam, een pikketanus- sie en een selectie uit de Jantjes. Daarna kan men weer genieten van de verrukkelijke serie Mijn vrouw de buurvrouw. Vanavond moet Su- zy haar ex-echtgenoot een handje komen helpen als George meedoet aan een autorally. Tot elf uur draait daarna de Amerikaanse speelfilm Compulsion over de buis. Compul sion is het proces tegen twee stu denten in de rechten die een kleine jongen kidnapten en vermoordden. Zij wilden met hun daad bewijzen dat het plegen van een volmaakte misdaad mogelijk is. Klokslag elf uur begint de aktualiteitenrubriek Brandpunt en veertig minuten later verlaat de KRO de buis met de mu zikale dagsluiting. ZATERDAG 18 OKTOBER NED. I10.00 Teleac; 15.00 Nieuws; 15.02 Twee jaar vakantie; 16.20 De rocle autobus; 17.00 Austra lisch weekend; 18.15 Teleac; IS.45 Informatie Marokkanen: 18.55 Nieuws; 19.05 De bal is rond: 19.35 De man van zes miljoen; 20.25 De André van Duin-show; 21.35 Jour naal; 21.50 Pepper; 22.40 Wordt u al geholpen; 23.10 Tros sport; 23.30 Journaal; 23.35 Het lied van de week. NED. II: 18.45 Brigadier Dog; 19.05 Wickie de viking; 19.30 Afrikaans dagboek; 19.50 't Zand 33; 20.00 Journaal: 20.25 Hier is James Last: 21.00 Mijn vrouw de buurvrouw; 21.30 De moordzaak LL; 23.00 Brand punt; 23.40 Muzikale dagsluiting; 23.45 Journaal. door HENK VAN HEESWIJK dat ze van Van den Ogenaller het schriftelijke vonnis had meegekre gen. „Hoe versieren we dat. Jan? Kan het niet weggehaald worden, als daar niemand thuis is? Kunnen we die vrouw niet eens een of andere poets bakken? Ik heb met meneer te doen." De man knikte. „Nodig hem eens een avondje uit, he? Vrijdag ben ik bijtijds thuis. Komt mooi uit. Babbe len we wat en als ik denk. dat we niet al te veel onze vingers branden, weet ik er misschien wel wat op." Het werd een prettige avond. Rij link zei: „Gefeliciteerd met uw huis. Ik ken die vroegere tuirtmanswo- ning. de gemeente onderhoud hem goed. 't Is een mooi ding, net iets voor u. En wat die meubelen be treft misschien weet ik er een mouw aan te passen. Bent u nog in 't bezit van sleutels van uw huls?" „Enkel van de zijdeur. Als we met de auto thuiskwamen, gingen we van de garage doorgaans door de zij deur naar binnen." „Kijk, meneerde zaak staatt er zo voor: Uw gewezen vrouw is met vakantie, naar het buitenland. Ik weet 't. hoe dat doet er niet toe. De rolgordijnen zijn neer in huis. Geef mij die sleutel: morgen is het zater dag, dan versier ik een flinke bestel wagen van de zaak en een kollega. die me wel zal willen helpen. Schrijf maar op een briefje, wat u denkt no dig te hebben, dan halen wij dat uit de woning En wees maar niet te be scheiden. want als het puntje bij het paaltje komt is alles nog altijd van u." Ben was geschrokken van het boute plan en voorzag een zee van narigheid, want Reina zou des dui vels zijn. (Wordt vervolgd) APELDOORN. Max Koot vervaardigde deze foto naar aanleiding van cle doop van prins Maurits. V.l.n.r. prins Pieter-Christiaan, prinses Margriet, prins Floris, prins Maurits, mr. P. van Vollenhoven en het prinsje Bern- hard.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 9