Fiat voorstel raamverordening rampenbestrij ding Japonnenweelde in oktober de 3e dinsdag wereldspaardag N.O.S. maakte opnamen zangkoren in Brouwershaven Feestelijke herdenking van 25-jarig bestaan bejaardenbond Brouwershaven STREEKNIEUWS Protestvergadering Smit Bolnes ('IIoltjr iijodc ZiEKIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 14 oktober 1975 Nr. 21776 3 llaad Middcnschouwcn SCHARENDIJKE, 10-10. Op de jongste raadsvergade ring van de gemeente Middenschouwen, onder voor zitterschap van burgemeester E. Baerends, zijn nog verschillende belangrijke zaken aan de orde gekomen, vv.o. maatregelen die betrekking hebben op het be strijden van rampen. Aan de raad was ter vaststelling aangeboden een raamverordening ram penbestrijding. De uitvoeringsregeling was ter kennisneming bijgevoegd. Voorgesteld werd verbindingsapparatuur aan te schaffen voor het geval de telefoonverbinding wegvalt. De/.e apparatuur kan door de brandweer korpsen ook b\j brandbestrijding worden gebruikt. De heer L. den Boer juichte vast stelling van de verordening toe. Kerkwerve is door zijn lage ligging kwetsbaar. De heer Van Burg infor meerde of met de opgestelde rege ling geoefend kan worden volgens een bepaalde scenario. De voorzitter antwoordde, dal welke regeling er ook wordt ge maakt, improvisatie nodig zal blij ven. De situatie is niet na te spelen, daar in tijd van nood de omstandig heden anders zijn. In dit verband merkte de voorzit ter op dat de financiële konsekwen- ties voor een gedeeltelijke afsluiting van de Oosterschelde misschien te groot zullen zijn. Hij nam ten sterk ste stelling tegen het geheel open houden van de Oosterschelde. waar voor thans door enkele groepen wordt geijvex'd. De raad besloot tot vaststelling van de raamverordening rampenbestrij ding. Verbindings apparatuur Eveneens werd besloten een kre diet van f 15.550,beschikbaar te stellen voor aanschaffing van ver bindingsapparatuur t.w. één basis station in het gemeentehuis te Scha rendijke, één mobilofoon voor de brandweerauto te Scharendijke, één dito voor "Kerkwerve, twee porto foons. 'Mevrouvy J. Kloet-Schellingerhout en .de heer Van Burg voelden meer voor huur van de apparatuur van de P.T.T., daar de service dan misschien béter zou zijn, terwijl steeds beschikt kan worden over de nieuwste appa ratuur. Het kostenverschil is niet grootc De voorzitter was van mening, dat bij aankoop meèr zekerheid bestaat t.a.v. de jaarlijkse kosten, v Op voorstel van het kollege be sloot de raad zonder hoofdelijke stemming de toren bij de N.H.-kerk te Scharendijke in eigendom en on derhoud over te nemen van de kerk voogdij van de Hervormde gemeente Eikerzee. Dc toren vertoont al enige jaren lekkage tengevolge van stormschade en ondeugdelijke konstruktie. Dc kosten gaan dc financiële draag kracht van dc kerkvoogdij te boven. De toren wordt "Voor verschillende doeleinden reeds door dc gemeente gebruikt. De raad besloot te voteren voor hét maken van-verharding langs de Elkerzeeseweg te.Scharendijke, ver harding van het Dijkslop en een trottoir lags de Kuijerdamseweg te Ellemeet. Het voorstel van b. en w. voor het gemeentehuis >te Scharendijke een andere tegelverharding aan te bren-, gen, t.w.grindtegels in twee ver schillende, kleuren, stuitte op tegen stand. Prioriteitenschema De heer C. J. van Burg was van mening,, dat hier het gemis van een prioriteitenschema zich wreekt. Wanneer dit schema er was geweest, dan. zou zeker niet de keus zijn ge vallen op een nieuwe tegel verhar ding voor het gemeentehuis. Hij vond het moeilijk te verteren, dat een tamelijk goede 'situatie voor uit voering wordt voorgedragen. Dit ruikt z.i. naar overdrijving. Dit zal volgens spreker op de bevolking een vreemde indruk maken. Er zijn stra ten aan te wijzen, die eerder een op knapbeurt nodig hebben. De heer L. den Boer sloot zich bij de woorden van de heer Van Burg aan. Mevrouw Kloet-Schellingerhout drong aan op uitstel. De voorzitter was het eens met de heer Van Burg over het nut van een prioriteitenlijst. Wanneer een extra uitkering uit het gemeentefonds er niet geweest zou zijn, zou het voor stel misschien niet zijn gedaan. De tegelverharding voor het ge meentehuis valt uit de toon nu de Plattcweg van een nieuwe sierbe planting is aangebracht. De tegels zouden toch opnieuw ge legd moeten worden i.v.m. piasvor ming. Het is niet de bedoeling prot serig te doen. De heer Van Burg drong aan op uitstel tót de nieuwe gjmrinastiekzaal is gebouwd en daar omheen bestra ting is aangebracht. De heer L. den Boer verklaarde zich eveneens tegen het voorstel van b. en w. De heer Bij de Vaate kon zich met het voorstel verenigen. Wethouder Boot adviseerde voor het voorstel van b. en w. te stem men, gelet op het betrekkelijke ge ringe bedrag. Stemmen staakten De stemmen over het voorstel van b. en w. staakten (tegen mevrouw Kloet-Schellingerhout en de heren Den Boer en Van Burg), zodat hei voorstel in de volgende raadsverga dering opnieuw in stemming zal worden gebracht. Besloten werd tot. overneming van de Dienst der Domeinen van een wegvale aansluitend op de Kuijer damseweg. bij'de boerderij De Drie Wilgen. Vastgesteld werd een wijziging van de Bezoldigingsverordening ge- meentepex-soneel 1975 per 1-8-1975. Het bedrag per leeiiing, bedoeld in ax-tikel 101, 5e lid, van de L.o.-wet 1920 werd voor 1976 vastgesteld op f 300,pluis 28,50 voor administra tiekosten of totaal f 328,50. Besloten werd t.a.v. de openbare basisscholen te Ellemeet en Kerk werve toepassing te vragen van ax-ti- kel 55 quater van de L.o.-wet 1920. Op vooi-stel van b. en w. besloot de raad aan het Overkoepelend Or gaan Bejaardenwerk Schouwen-Dui- veland een subsidie van i' 0,10 per inwoner beschikbaar te stellen. Aan de Algemene Nederlandse In validen Bond Afdeling Schouwen- Duiveland zal voor de kosten van een gehouden bootreis een bedi'ag van f 200,worden gegarandeerd. Woningbouwleningen werden ge garandeerd voor de heren J. van Vessem, J. S. Duinhouwer en J. F. Meiners. Vastgesteld wei'den de 13e t/m 17e wijziging van de gemeentebegroting voor 1975. Subsidie bejaardenwerk Tijdens de rondvraag protesteerde de heer A. J. bij de Vaate (SGP) te gen de wijze waarop hij onbewust betrokken is geweest bij het ir\ acht nemen van twee minuten stilte voor het gemeentehuis tijdens het kennis makingsbezoek van de Commissaris der Koningixx. Hij betreurde het, dat hierover van ie voren geen overleg geweest was. Was hij wel op de hoogte ge weest, dan zou hij twee minuten stilte in acht genomen hebben we gens het doodschieten van politie mannen in Spanje. Het doodschieten van deze mensen kan niet geaccep teerd worden. Dat hierop de dood straf staat is volgens hem Bijbels. De S.G.P. is voor de doodsti-af. Spre ker vond verder dat Nederland eei-st maar naar zich zelf moest kijken al- vox'ens zich met een andex- land te bemoeien. De voox-zitter antwoordde, dat het verzoek tot het houden van fwee mi nuten stilte van de Commissaris der Koningin is uitgègaan in vex'band met de moeilijkheden en de proble matiek in Spanje. Aan dit verzoek is gehoor gegeven. Ieder is vrij daarbij zijn eigen gedachten te hebben. Het lijkt de voorzitter weinig zinvol over de doodstraf te diskussiëren. NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Havenpark 16 En itandplaatscn van ons rijdend bijkantoor. Wcrcldspaarwcck 20 t/m 24 oktober 1975 ^53 Programma van kerstliederen BROUWERSHAVEN, 13-10. Het was maandagmiddag een hele drukte rondom de grote St. Nikolaaskerk in de Smalstad, toen daar de N.O.S.- trcin arriveerde voor dc' T.V.-opna- men in kleur van de gecombineerde koren uit de regio, wélke een pro gramma van kerstliederen ten ge hore brengt. Een hoge straalzender priemde ver boven de huizen uit en ook de vele NOS-wagens met de vele tech nische snufjes trok vooral veel be kijks van de jeugd. De kerk van Brouwershaven leende zich bijzon der voor deze opnamen, daar tussen de banken en het orgel een grote ruimte is waar een groot podium kon worden gebouwd. Ook voor de rijdende camera's was er volop ruimte om te manoeuvx-eren. Er was eei-st gedacht aan de kerk te Mid- delharnis, maar deze bleek te klein. Het „reuzenkoor" stond nu opge steld op een podium (oplopend) vlak onder het gi*ote orgel. Er volgt nog een tweede opname en wel heden (dinsdag) van koren uit Qoeree-Overflakkee. Dit pro gramma zal in januari of februari 1976 worden uitgezonden. Een overzicht van hel regionale maxi-koor in akiie in de kerk van Brouwershaven. Samenwerking kring Schouwen-Duiveland Plattelandsvrouwen De vijf afdelingen in de krink Schouwen-Duiveland van de Bond van Plattelandsvrouwen hebben be sloten om vex'schillende dingen, die voor eexx afdeling te duur zijn, ge zamenlijk te gaan doen. Tijdens een onlangs gehouden vergadering wer den deze zaken uitgebreid bespro-, ken. Tot de zaken die gezamenlijk door de afdelingen kunnen worden ondernomen kunnen bijv. worden gerekend: een reisje maken, geza menlijk kreatief bezig zijn, een bij zondere avond organiseren of kaba- ret. Raadsvergadering Goedereede De gemeenteraad van Goederee de komt in openbare vergadering bijeen op dondex'dagavond 16 okto ber a.s. in het raadhuis te Goede reede. In deze vex'gadering zal o.a. aanbieding plaatsvinden van de be- gi*oting van inkomsten en uitgaven voor 1976. Expositie kunstuitleen SBK In het Zeeuwse Kunstenaarscen trum te Middelbux-g wox'dt tot en met 30 oktober a.s. een kunstuit leenexpositie gehouden van de S.B. K. De expositie werd zaterdag ge opend door mr. W. D. de Bruine, bibliothecaris-dh-ekteur van de pro vinciale bibliotheek van Zeeland. (Het kunstenaarscentrum is ge opend van dinsdag t/m vi-ijdag van 14-17 uur; zaterdag van 10.30-12.00 uur en 14.00-17.00; op woensdag avonden van 19.3021.30 uur.) ZIERIKZEE Filmvoorstellingen in de Concertzaal VTijdag-, zaterdag- en zondag avond aanstaande wox-dt in de Zie- rikzeese Concertzaal vertoond de al gemeen gex'oemde Nederlandse speelfilm „Kind van de zon". In deze indringende film, i'egie René van Nie, worden de hoofd rollen vei-tolkt door Josee de Ruitex\ Doi-a van der Groen, Johan te Slaa, Cox Habema, Huib Broos en Ram ses Shaffy. Josee de Ruiter geeft in deze film een indrukwekkende ac- teex-prestatie te zien als Anna, kind van keurige middenstandsouders. De film begint als zij naar een kunst nijverheidsschool gaat. Maar vanaf dat moment ook openbaren zich bij Anna in meer of mindere mate eigenschapen die haar omgang met anderen bemoeilijken. Het komt zelfs zo ver dat zij een panische angst overhoudt om zich te laten gaan. Anna vereenzaamt steeds meer en dan volgt onhex-roepelijk een periode van polikliniek en in lichting In de late voorstelling zaterdag avond wordt vertoond „Auch Nino- tsehka ziecht ihr Höschen aus". Afd. „Philatelica" Op maandag 20 oktober a.s. wordt in het „Huis van Nassau" een leden vergadering gehouden van de Afd. Schouwen-Duiveland van „Philateli- Verbouw Leger des Heilsgebouw Het Leger des Heilsgebouw aan de Poststraat zal een ingrijpende verbouwing ondex'gaan. Als gevolg hiex-van moest de hele inboedel van het gebouw overgebracht worden naar het tijdelijk onderkomen, het vroegere gebouw van Delta Elektro nica, op de hoek Nieuwe Boogei'd- straat-St. Domusstraat. Zeer waardevolle hulp bij de ver- huizerij werd vei-kregen van de spe ciale Hulpvex-leningsploeg van de Jeugdsociëteit „Brogum". Genoemd pand is in gebruik door Deuiioo Intermeubel, die het gratis vgoor drie maande aan het leger be schikbaar stelde. RENESSE Sociëteit „Trouw Moet Blijcken" weer van start Woensdag 15 oktober gaat in ho tel „Het Wapen van Zeeland de so ciëteit Trouw Moet Blijcken" weer van start. Mensen die belangstel ling hebben voor kaarten en/of bil jarten kunnen zich voor nadere in lichtingen over de sociëteil wenden tot de sckretaris, dc heer A. D. Pric- mis (tel. 01116-1482). KERKWERVE Opening kleuterschool Morgen (woensdag 15 oktober) wordt Ic Kerkwerve dc openbare kleuterschool officieel geopend door dc inspekteur van het klcutcronder- u'ys, de heer II. Verb oom. Tydens een samenkomst (10.00 uur) in het gemeentelijk verenigingsgebouw, wordt ccn welkomstwoord gespro- dcor burgemeester E. Baerends. ZONNEMAIRE Afd. P.v.d.A. Brouwershaven De P.v.d.A. afdeling Brouwersha ven hield de najaarsvergadering te Zonnemaire. Tijdens deze vergade ring werd als voorzitter gekozen de heer M, E. Heflcndoorn. dit onxdaf de huidige» voorzitter de heer M. Matthijsse om gezondheidsredenen is afgetreden. De fraktievoorzittcr, de heer C. J. de Munnik belichtte tij- BROUWERSHAVEN, 13-10. De Al gemene Bond van Bejaarden te Brouwershaven vierde dezer dagen haar 25-jarig bestaan op feestelijke wijze in het verenigingsgebouw, waarvoor een zeer goede belangstel ling bestond. De voorzitter, de heer J. Meul- meester verwelkomde de vele aan wezigen in het bijzonder de voor zitter van het rayon Zeeland, de heer v. d. Bex-ge uit Zierikzee; de rayon adviseur dc heer Goedbloed uit Vlis- singen en de afgevaardigden van de afdelingen Ziex-ikzee, Bruinisse en Nieuwerkerk. Het verslag door de secretaresse gelezen werd onveranderd goedge keurd, evenals het financieel verslag van de penningmeester. Ook werd er een verslag gelezexx over de afgelopen 25 jaar. Op 6 ok tober 1950 wex-d de afdeling opge richt met 34 leden, thans telt ze 136 leden. Een welverdiend applaus on derstreepte de waardering van de leden voor de bestuursleden, die zich hiervoor hebben ingezet. Diverse afgevaardigden brachten hun gelukwensen over met overhan diging van de gebx-uikelijke envelop pe met inhoud. De koffietafel werd alle eer aan gedaan, waax-na het avondprogram ma op voortreffelijke wijze werd ge vuld door de dames Zeiler en Beye uit Oosterland, die de zaal kwistig op voordx-achten en sketches trac- teerden. Er werd naar hartelust van genoten en een welverdiend applaus viel dit duo ten deel. Het was reeds tien uur geworden toen dc voorzitter een algemeen dankwoord sprak en deze gezellige en zeer geslaagde feestavond sloot. dens deze vergadering ccn aantal punten die het afgelopen jaar in de gemeentei-aad aan de orde geweest zijn. Met name Werd aandacht be steed aan dé woningbouw in de klei ne kommen en als voorbeeld kon dan ook duidelijk gesteld wox-den, dat dit jaar nog begonnen zal worden met het bouwen vah 22 woningen te Zon nemaire, wat het leefbaar houden van een kleine kern zekér ten goede zal komen. Verder is op deze verga dering besloten, een ledenweiTaktie te beginnexi. Deze zal bestaan uit het verspi'eiden van folders en het doen van huisbezoeken. Tenslotte werd nogmaals dank ge bracht aan de scheidende voorzitter voor al het vele werk wat deze in al de jaren voor de P.v.d.A. van de ze afdeling heeft gedaan. DREISCHOR Afd. Noordgouwe c.o. Plattelandsvrouwenbond Op woensdag 22 oktober wordt in „De Drie Schapen" te Dreischor een vergadering gehouden van de afd. Noordgouwe e.o. van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. BRUÏNISSE Insluiper op het dak In de nacht van zondag op maandagheeft een onbekende ge tracht zich toegang te verschaffen in dé woning van de alleenwonende mej. D. in de Steinstraat. Nadat hij geprobeerd had de achtei'deur te openen die bleek op slot te zitten, klom hij op het dak van de bijkeu ken. Bij het alarmslaan van de be woonster en de bij haar logerende zuster nam de onbekende de bexien. Naai-' het motiéf van deze vreemde ling ..tast men volkomen in het duis- ter. Geslaagd Vorige week slaagde onze dorps genoot Jan de Koning Szn. in Rot terdam voor het diploma weg en waterbouw Zeeland. Jan die als op zichter-tekenaar werkzaam is op een architektenbureau in Rottexdam heelt een avondstudie gevolgd van enkele jaren wat hepr bovenge- noei-nd succes heeft bezox-gd. N.C.V.B.-afdeling Donderdagavond 16 oktober komt de N;C:V,B, afdeling Bruinisse weer bijeeiy in het vex*enigingsgebou\v in de Deesti'aat. Deze ayond zal ds. Vooximan uit Oud Vossemeer spre ken óver „Pastoraat''. NIEUWERKERK. Nieuwerkerk ver loor een brokje zichtbare na-rampse historie in de vorm van de bekende barak, die ooit diende als noodschoot. Zo zag het gebouwtje er uit. Het is alweer verleden tijd. (Vervolg van pag. 1) triebond N.V.V. wilde niet ingaan op allei'lei detailx-egelingen. Het gaat er om dat de Raad van Bestuur van I.H.C. verantwoordelijk is Voor de werkgelegenhexd. Als alles mislukt komen detail-regelingen eerst later aan de orde. Dc mogelijkheid op controle op eventuele fabrikage van de S. B.- motor elders achtte hij tc ontbreken. „Ais er maar iets aan veranderd is, is het al geen S. B.-motor meer. De toestand wordt echt onover zichtelijk, als I.H.C. weigex-achtig blijft om voor vervangende werkge legenheid te zox-gen. De volgoi'de is duidelijk: de regering stelt voor waarden, maar het werk moqt van I.H.C. komen". Solidariteit Gevraagd zal dan ook worden werk naar Zierikzee te brengen en wat de plannen zijn bij uitbesteding van werk. ,.Wij moeten een bex*oep doch op de solidariteit van alle I.H.C.-werkers en een gesprek is eveneens nodig met dc Raad van Kommiasarissen. Voor 1 december moet deze zaak ix>nd zijn". Voor de eindkonklusies en de genomen be sluiten verwijzen wij naar het kader in dit artikel. Advertentie «M Is het het Jaar van de Vrouw of niet? Nou, dan mag u het aan de mode best merken Kijk maar eens gauw in onze gloednieuwe japonnenkollektie. Een weelde van vrouwelijkheid en vriendelijkheid. Let eens op die wijdgelijnde rokken. Om dansend in rond Se zwieren. Let eens op die winterse, maar soepele stoffen. Kijk naar de sportieve nonchalance. De vele kombinatiekansjes. Om steeds weer anders, steeds weer nieuw, maar altijd vrouw te zijn. Dankjewel 1975. Goed gedaan. Dam 19 Zierikzee ilSfltflTi A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3