en Westerschouwen V.V.V. Bruinisse op zoek naar geschikte evenementen Zeelands commissaris dr. C. Boertien was in Midden- ploegstoffen gordijnstoffen meubelstoffen tapijten DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUSTIN MORRIS SLOOP AAN SLABBERSWERF BANKSTEL MEUBELRAMA TUINMAN De l-proc.-norm NIEUWSBODE Vrijdag 3 oktober 1975 132ste jaargang Nr. 21770 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Va ate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 19,90; per jaar 76,50. Losse nummers 45 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,50. Vraagt onze contractprijzen.' De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. In dit nummer: Verfijning stormvloedivaarschuwing MIDDENSCHOUWEN, 2-10. De commissaris der Ko ningin in Zeeland, dr. C. Boertien, bracht donderdag morgen jl. met zijn echtgenote en de kabinetselief mr. II. F. 31. van der Heijden, een kennismakingsbezoek aan de gemeente Middenschouwen. Burgemeester E. Baerends verwelkomde het gezelschap; door de vijfjarige Martine Hart werden bloemen overhandigd aan mevrouw Boertien. De Com missaris hield in de raadszaal een bespreking met de raadsleden. Mevrouw Boertien werkte in gezelschap van mevrouw Baerends, mevrouw Boot, mevrouw Hoogenboom en mevrouw van W\jck een afzonderlek pro gramma af. Een bezoek werd gebracht aan een rekreatie-bungalow op het zomerhuizenterrein „De Achterhoek" te Scharendijke. Met de dames Romeyn, Ruiten beek en Roos, werd een geanimeerd gesprek gevoerd over verschillen de aspecten van de recreatie. Hier na werd een bezoek gebracht aan de openbare basisschool in Ellemeet. De dames ontvingen als attractie een doosje „lijstgebak'". Burgemeester Baerends schetste de problemen en de verlangens van de gemeente Middenschouwen. Ge wezen werd op de moeilijkheden om voor d,e drie kernen Scharendijke, Kerkwerve en Ellemeet de nodige voorzieningen tot stand te brengen. Aan de commissaris, werd medede ling gedaan van de kunstmatige scheiding tussen Scharendijke en Ellemeet door de aanleg van de ro tonde met autoweg ten westen van Ellemeet, waar door het fietsverkeer een omweg moet kiezen. Gepleit werd voor steun bij het aanleggen van een j achthaven te Scharendijke. Mededeling werd ge daan van de opvatting van de ge meenteraad m.b.t. de provinciale grens in de Grevclingen. Verschil lende factoren pleiten voor toevoe ging van de Kabbelaarsbank aan het grondgebied van Middenschou wen. Rondrit Aan de hand van een kaart werd de t oekomstige ontwikkeling van Kerkwerve toegelicht (plan Groen Wijk) Een rondrit werd gemaakt over het zomerhuizenterrein te Scharen dijke, terwijl halt gehouden werd bij het punt waar de toekomstige jachthaven zal worden aangelegd. Van 12.00 uur werd door het vol ledige da mes- en herengezelschap, waarbij de commissaris, voor het gemeentehuis te Scharendijke 2 mi nuten stilte in acht genomen voor de slachtoffers van het i-egime in Span je. Hierna werden de werkzaamheden voer de doorlaatsluis aan de Brou- wersdam in ogenschouw genomen, warana via het dorp Ellemeet gere den werd naar de korenmolen van de fam. Dijkman aan de Meel weg. De commissaris -toonde zich bijzon der ingenomen met deze goed on derhouden molen, waarvan de wie ken lustig ronddraaiden. In de mo len is beneden een klein museumpje ingericht met oude gebruiksvoor werpen. De bezoekersalbum werd getekend. Via Looperskapelle en het dorp Kerkwerve werd gereden naar de Heerenkeet te Flaauwers, waar de koffiemaaltijd werd gebruikt. Burgemeester Baerends overhan digde aan mevr. Boertien het foto boek „Schouwen zoals 't was" en aan de commissaris een tinnen wandbord met het wapen van de ge meente Middenschouwen. Westerschouwen In de middaguren bracht de com missaris een bezoek aan de gemeen te Westerschoüwen. Burgemeester H. P. Everwijn en gemeenteraad kregen de gelegenheid de typische problematiek van de gemeente on der de aandacht van de Zeeuwse ge zagsdrager te brengen. Kern daar van heeft even terug en recentelijk „gespeeld" in de verschillende raads vergaderingen. In gezelschap van de echtgenote van de burgemeestér, maakte mevr. Boertien een trip dooi de gemeente. De nieuwe kombi- school en het slot Haamstede wer den met een bezoek vereerd. MADRID. Twee van de zaterdag in Spanje geëxecuteerde guerrilla strijders, Angel Otaegui en Juan Pa redes Manot, zijn zondag ter aarde besteld. Advertentie Dealer: ISTA - Oosterland Tel. (01114) 1495 Een punt: zondagsluiting BRUINISSE, 1-10. De V.V.V. afdeling Bruinisse hield de najaarsledenvergadering in café „Centrum". De voorzitter, de heer C. Jumelet, opende de vergadering met een woord van welkom, speciaal tot de sprekers de lieren Touw en nir. M. W. Otten, leden van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken, het dagelijks be stuur der gemeente en de op één na voltallige ge meenteraad. ,„De Evencmentenkommissie heeft het afgelopen seizoen weer een geva rieerd programma gebracht, maar we missen nog steeds een ouderwets mos- selfeest. Het is moeilyk iets goeds te organiseren", aldus de voorzitter. Hp vroeg of er aanwezigen waren die enkele suggesties voor de Eevenementen- kommissie hadden; geen enkele rcaktic. Door het vele werk 'zou de kom missie uitgebreid moeten worden. Op de vraag of er soms vrijwilligers waren die zich hier beschikbaar voor wilden stellen bood de heer G. v. d. Weele zich aan. Het bestuur heeft een ledenwerfaktie gehouden om het tekort een beetje te drukken dat de begroting dit jaar liet zien. Het resultaat was één-en-veertig nieuwe donateurs, maar helaas reageerden geen bedrijven, die nog geen lid zijn. De bedrijven, gevestigd op jacht haven „Aquadelta" hebben zich en bloc als lid gemeld. De kontributie voor 1976 zal wor den opgetrokken naar tachtig gulden voor leden, en tien gulden voor do nateurs, dit op voorstel van de heren JLittooy en Griep. Het voorstel van het bestuur ver schillende kon tributietarieven in re stellen naar grootte bedrijf of re- kreatieve binding werd door de aan wezige leden verworpen. De heer Littooy informeerde tijdens de rond vraag hoeveel bedrijven er nog geen lid waren. Dit blijken er veertien te zijn. De heer Griep informeerde of het de bedoeling was dat er in het nieuwe seizoen weer een wilde wie lerronde was. Heeft u nog een goed maar wlft u graag veranderen? Ruil het dan in bi| Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Te.efoon (01114) 1268 - 1265 Bezoek „uit Middelburg" Advertentie woninginrichting Mol 17-19 - Zierikzee Telefoon 2887 Ronde van Bru Als dat het geval is wenst de heer Griep niet meer mee te werken aan de organisatie van het 10e jubileum ronde van Bru in 1976. De heer Reu- rich (lid Evenementenkommissie) betreurde hert dat er geen suggesties waren gekomen voor evenementen, waarop de heer Van Schijndel ant woordde dat men dit beter via sten cils kan doen. De vergadering die in samenwer king met de gemeente werd gehou den, werd verder door loco-burge meester S. A. Jumelet voorgezeten. Mr. M. W. Otten, sekretaris van de kamer van koophandel en fabrieken in Midden- en Noord-Zeeland hield daarna een inleiding over rekreatie en middenstandsbelangen m.b.t. de winkelsluitingswet. Winkelsluitingswet Hierbij kwam uitvoerig de win kelsluitingswet aan de orde. Advertentie Staande voor het raadhuis te Scha rendijke, hield het gezelschap twee minuten stilte in acht, in verband met de trieste gebeurtenissen in Spanje. FotoZierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE. Pc slopershamer re geert aan het Slabberswerf. Twee huisjes en garage worden afgebro ken. om plaatte maken voor dwtvrs tc bouwen nieuwe huizen. Die ruimte is wel nodig en die hui zen ook, maar Zierikzee mag best een traan laten over het verdwijnen van loeer een heel karakteristiek koekje. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Vooral de sluiting van winkels en bedrpven op zondag is momenteel op Bruinisse een groot probleem, mede omdat de gemeenteraad vorige week besloot dat voor het rekreatiecen- trum „Aquadelta" dezelfde winkel sluitingswet geldt als binnen de be bouwde kom van de gemeente. (Vervolg pag. 3) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Advertentie DEN HAAG, 210. Verwezenlijking van de één procent-norm voor de jaarlijkse stijging van de collectieve lasten, die de regering in haar begro tingsvoorstellen aankondigt, zal vol slagen onmogelijk zijn, indien aan een aantal beginselen van sociale zekerheid geen nieuwe inhoud wordt gegeven. Tot deze slotsom komen prof. drs. v. Halbertstadt en C. A. de Kan, resp. hoogleraar en wetenschappelijk medewerker openbare financiën aan de Rijksuniversiteit te Leiden, in een beschouwing in „Economisch-Statis- tische Berichten" over de miljoenen nota en de macro-economische ver kenning. Een dergelijke herijking van de beginselen van ons stelsel van sociale zekerheid zou volgens deze auteurs kunnen inhouden, dat niet alle uitkeringen even welvaarts- vast zijn, dat een verdere en forse bevriezing in het kader van de kin derbijslagregelingen tot stand wordt gebracht en dat nieuwe voorzienin gen niet of later worden irtgevoerd. MONTREAL. Tachtig jaar na de oprichting van de olympische bewe ging wil een zogenaamd organisatie comité onder leiding van Sir Stanley Rous, de oud-voorzitter van de. we reldvoetbalbond (FIFA), wereld spe len organiseren voor alle niet olym pische sporten. 1, 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1