Fritessaus „Onder je voeten vandaan en vlak voor je neus" geopend Cornelia-leerlingen kregen het diploma ziekenverzorgster Hernia Israël en Syrië literemmertje DE ZIERIKZEESCHE COURANT teak bergmeubel MEUBELRAMA GEENSE FERKET ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ^pwiar Donderdag 2 oktobcrc*!MS?5 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur. M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 19,90; per jaar 76,50. Losse nummers 45 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,50 Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B T W In dit nummer: Nieuwerkerk verliest brokje ramphistorie Heeft u nog een en wilt u graag over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 gen de belangstellenden uit .eigen stad en streek? (Foto: Zierikzeese Nieuwsbode) Advertentie Belangrijk voor u Bij ons snelle schade-afwikkeling lage premie's Dus verzeker uw auto bij: Bruinisse Goes (01113) 1619 (01100 13712 NEW YORK, 1-10. Israël en Syrië hebben dinsdag voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Na ties hun uiteenlopende opvattingen over het jongste tussentijdse ak koord inzake de Sinaï uiteengezet. De Syrische minister van buiten landse zaken, Abdelhalim Chaddam noemde de overeenkomst een stap terug. Hij verklaarde dat Syrië niet in een dergelijke „val" zal lopen. Zijn Israëlische collega, Jigal Allon, zei de houding van Syrië te betreu ren en gaf te kennen dat zijn land bereid is zonder voorwaarden voor af met Damascus te onderhandelen. Loonstijging tot augustus DEN HAAG, 1-10. De gemiddelde loonstijging van alle categorieën werknemers heeft (gemeten naar het loon per uur) in de periode einde december j.l. tot einde augustus j.l. 14,16 procent bedragen. Het index cijfer van het CBS voor de rege lingslonen van volwassen werkne mers bedraagt per einde augustus j.l. 701 tegen 614 per einde decem ber j.l. Rijkspolitie ontruimt bezet paviljoen UTRECHT, 1-10. Veertig man rijks politie hebben een paviljoen van de stichting voor zwakzinnigenzorg De Hcygracff in het Utrechtse Wouden berg ontruimd. Het paviljoen werd bezet gehou den door 35 actievoerdevs uit protest tegen het onslag van twee verpleeg kundigen. Bij de ontruiming werd geen ge weld gebruikt. Op een sommatie van de direkteur van de inrichting, J. Moll, verlieten de bezetters het pa viljoen. Mooie gelegenheid voor bezoekje aan stadhuis en museum Advertentie f4» -397" 295 lw*i DEN HAAG. Op advies van het coördinatie-kollege voor openbare werken heeft minister Boersma van sociale zaken woensdag ruim 700 bouwwerken voor uitvoering vrijge geven in het kader van de bestrij ding van de werkloosheid. Hiermee is een bedrag gemoeid van ongeveer 540 miljoen gulden. De extra bijdra ge van het rijk daarin bedraagt 360 miljoen gulden. Verwachting tot vrijdagavond: Meer bewolking Vrij veel bewolking met plaatselijk regen; matige, aan de kust tot krach tig toenemende wind uit zuid tot zuidwest; minimumtemperaturen van 12 graden in het zuidwesten tot om streeks 8 graden in het noordoosten van het land, maxima ongeveer 18 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 1 tot 7. Min.-temperaturen: omstreeks 11 gr. Max.-temperaturenomstreeks 18 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een margë van 3 gra den rond dè opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 3 okt. Zon op 6.43, onder 18.15 Maan op 4.24, onder 17.05 Nieuwe maan: 5 okt. (4.23). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 3 okt. 1.20 13.38 7.03 19.22 Springtij: 7 okt. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 2-10. Het K.N.M.I. deelt mede: Boven het zeegebied ten wes ten van Europa bevindt zich een uitgestrekt gebied met lage barome terstanden. Boven Frankrijk stijgt de luchtdruk daarentegen flink, waardoor zich daar een rug van hoge luchtdruk opbouwt. Oceaandepressies zullen door de aanwezigheid van deze rug naar het noordoosten afbuigen. Omdat Ne derland zich net aan de rand van deze rug bevindt zullen bij de de pressies behorende fronten bewol king en soms ook wat regen kunnen brengen. De noordelijke koers van de de pressies heeft tot gevolg dat het weer in de Skandinavische landen onbestendig is. Er valt daar vrij veel regen en de temperaturen zijn aan de lage kant. ZIERIKZEE, 1-10. Bij gelegenheid van de officiële opening van dè tentoonstelling over Zeeuwse archeolo gie en monumenten, gedurende de drie komende we ken, te zien onder het welsprekende motto „Onder je voeten vandaan en vlak voor je neus", in de Vierschaar van het Zierikzeese stadhuis, heeft burgemeester Th. H. de Meester alle bewoners van Schouwen-Duiveland opgewekt om toch eens een bezoekje te brengen aan het fraai gerestaureerde stadhuis en aan het gemeente museum. De lopende tentoonstelling in de Vierschaar, ontstaan uit een initia tief van de „Federatie van Zeeuwse Musea en Oudheidkamers", vormt nu een extra goede aanleiding om eens een kijkje in het stadhuis te nemen. Zeer veel mensen uit binnen- en buitenland hebben de afgelopen maanden de weg naar het stadhuis weer weten te vinden maar tot zijn spijt moest burgemeester De Meester constateren dat veel „eigen mensen" uit stad en streek nooit in het stad huis komen. „Of het zou moeten zijn om een pas af te halen om een verre reis te kunnen gaan maken'', aldus de heer De Meester bij de opening van „On der je voeten vandaan tot een kleine kring van genodigden: voor namelijk vertegenwoordigers van het basis- en voortgezet onderwijs, want de expositie heeft in de eerste plaats als doel de schoolgaande jeugd - zo tussen 10 en 16 jaar - kennis te laten maken met de ont dekking van archeologische monu menten, de bewerking daarvan, de bescherming en het onderhoud. Grote belangstelling voor verleden De burgemeester herinnerde ver der aan vele manifestaties die wer den gehouden in verband met het Monumentenjaar met de bedoeling om belangstelling voor het verleden te wekken. Die belangstelling voor restauraties, monumenten en musea in binnen- erl buitenland was en is enorm. „Niemand heeft durven den ken dat dit Monumentenjaar zo zeer zou aanslaan", aldus de burgemees ter. Hij vond deze belangstelling voor alles wat met historie te ma-, ken heeft van groot belang. Zeker ook vcor de jongeren: „het is goed met je neus eens op eigen historische grond gedrukt te werden' Stad en regio kragen daarvoor „Papiertje" na kursus weer een göede gelegenheid. Het museum sloot gisteren (woensdag) officieel voor bezoekers, maar zal tijdens de tentoonstelling „Onder je voeten vandaan op woensdag middagen (van 13.30-16.30 uur) voor het publiek geopend zyn. Bovendien is er dan gelegenheid tot bezichti ging van het gehele stadhuis. Een korte inleiding op het ten toongestelde materiaal gaf vervol gens ir. Trimpe Burger. Twee titel- panelen en een vitrine met voorwer pen vormen de inleiding tot de ten toonstelling, die verder bestaat uit de volgende onderdelen: van vondst melding tot publikatie, de bodem van Zeeland, graven naar het ver leden, konserveren in het heden en restaureren voor de toekomst; wo nen en werken door de eeuwen heen, burgen en steden, over vliedbergen en kastelen, waard om te behouden. Vervolg op pag. 4. Advertentie llif.'jèmeester De Meester veel mensen vinden de weg naar stadhuis en gemeentemuseum; wanneer vol- M1DDELBURG. Het kanaal Tcr- ncuzen-Gent is in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw door Belgische schippers geblok keerd niet alleen voor de binnen vaart, doch en dit is voor de eerste keer - ook de zeevaart mag niet door. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Die toestand is het gelukkigst, waarin het overtollige niet verlangd wordt en het nood zakelijke niet ontbreekt. Bovendien wordt een groot aan tal foto's van kleine en grote monu menten van Zeeland getoond. Een extra accent krijgt het in het kader van het monumentenjaar als „lich tend voorbeeld" - stad aangewezen Zierikzee, en wel door middel van foto-panelen en een speciaal voor deze gelegenheid door stadarchiva- ris W. H. Keikes ingerichte vitrine met enige fraaie zestiende eeuwse objekten - o.a. Spaanse tegels - af komstig uiit het gemeentemuseum. In zijn openingswoord begroette bux-gemeester De Meester met name ir. J. A. Trimpe Burger als vice- voorzitter van de al genoemde Zeeuwse Musea Federatie en de heer W. F. M. G. de Meurichy, vertegen woordiger van 'het Zeeuws Comité Monumentenjaar 1975. ZIERIKZEE. Tien gelukkige leer lingen allen werkzaam in de „Cor nelia Stichtingslaagden, na een cursus van twee jaar, voor het exa men Ziekenverzorgster. Tijdens een receptie, waar ouders, verloofden en vrienden van de meisjes aanwezig waren, werden de diploma's uitge reikt. (Foto: Z.erikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 30-9. Tien leerlingen uit het bejaarden- verzorgingstehuis „Corneliastichting", mochten dins dagmiddag jl. het diploma ziekenverzorgster in ont vangst nemen. Een hijzonder plezierig resultaat voor dt> meisjes, die een pittige kursus van twee jaar achter de rug hebben. Ouders, verloofden en vrienden, die aanwezig waren op de receptie ter gelegenheid van de diploma-uitreiking, werden hartelijk welkom geheten door zuster Assunta. De spreekster bracht dank uit aan de staf van docenten, die de meisjes voor deze cursus hebben opgeleid. Na de weken van spanning die aan het examen waren voorafge gaan, was zij zeer tevreden met de goede afloop. Zij dankte de hoof den van de afdelingen en de zusters voor de instruktie, die zij de leer lingen gegeven hadden tijdens hun cursiïij: Zij haakte in op de spreuk „Voor het concert van ons leven, krijgt niemand een program". „Door de omgang met de patiën ten hebben jullie een grote levens- wysheid meegekregen. Deze wys- heid is een middel om op het con cert van het leven in te spelen. Ik hoop dat het concert van jullie le ven goed zal verlopen'aldus zus ter Assunta. Vervolgens las zij de eedformule voor, waarna de geslaagden beloof den alles geheim te houden wat hun tijdens de verpleging ter ore zou ko men. Na deze plechtigheid werden de diploma's getekend en aan de meisjes uitgereikt. Vervolgens moch ten de geslaagden de leerlingenspeld inleveren en trots de zojuist behaal de speld van ziekenverzorgster op spelden. Zuster Assunta dankte ver volgens zuster Coenradie, vertegen woordigster van de hoofdinspektie van volksgezondheid, voor haar aan wezigheid tijdens de twee examen- dagen en overhandigde haar een kleine attentie. Felicitaties Inspektie Zuster Coenradie feliciteerde de meisjes namens de hoofdinspektie van volksgezondheid. Ze zei dat de meisjes het als een voordeel moesten beschouwen om in een betrekkelijk klein tehuis te künnen werken, waar iedereen elkaar* kent. Zij hoopte dat de meisjes het geleerde nog lang in praktijk zouden kunnen brengen Een bijzonder aardige geste van de kant van de geslaagden was het aanbieden van een bloemstuk] e aan zuster Assunta en een boel^t bloe men aan alle docenten. Het examen werd afgenomen door: zuster Assunta (praktijk ver pleegkunde en maatschappelijke ge zondheidszorg), dokter Van Hoorn (ziekteleer), mevrouw Bij de Vaate- Roosendaal (psychologie), mejuf frouw Smits (sociale gezondheids zorg) en de heer Ensing (revalidatie). De tien geslaagde dames zijn: Annet de Boer, Marijke v. d. Broek, Lia van Dijke, Mia Fierens, Elly Keus, Minke Kleemans, Ans Kristalijn, Lia Mulder, Cora Viergever en Mie- ke Slager.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1