Zierikzee krijgt schilderijen uit partikulier bezit Najaarskleuren Kelder van ,,'t Durps'uus" was middelpunt van oefening STREEKNIEUWS Holtf njotlc MJTSSPAARBANK.. Instrumenten Residentie-orkest gestolen Carthago-soldaten hasjgebruikers? SURINAAMS JEUGDKOORTJE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 30 september 1975 Nr. 21768 3 Aanwinst voor museum Het geschilderd portret van Maria van de Polder. (Foto: Zierik-zeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 29-9. Aan (le conservator van het ge meentemuseum Zierikzee heeft dezer dagen mevrouw M. 31. Jösis-Van der Vliet, geboortig van Zierikzee, een tweetal geschilderde portretten uit familiebezit ten geschenke aangeboden, ter plaatsing in het mu seum of een der stadliuisvertrekken. Recron-distrikt Zeeland Op woensdag 1 oktober wordt in" de Middelburgse schouwburg een vergadering gehouden van het Re- eron-distrikt Zeeland, in samen wer king met de Kamer van Koophandel Aan de orde komen: subsidieregelin gen voor rekreatiebedrijven- en de zuivering van rekreatief afvalwater ZIERIKZEE Loonfechnische Dienst Opwoensdag 1 oktober a.s. houdt de Loontechnische Dienst weer zit ting in het gebouw van het Gewes- tel-k Arbeidsbureau te Zierikzee. Voor tijd: zie agenda. Gevonden voorwerpen Op het politiebureau zijn inlich tingen te bekomen over onderstaan de genoemde voorwerpen. Biauw jasje, blauw leren porte feuille, rood snoer; een spuitpistool; zilveren armbandje, huissleutel; zwart etui met sleutels, huissleutel, huissleutel; een slipper, gouden kin- derring; een visstoeltje; een blauw grijs damesjasje; een huissleutel; een schilpad; rose jurk; biljet van f 10,busje met medicijnen; bank biljet van f 25,en f 5,fototoe stel; fototoestel; twee schoolboeken; bruin Ieren handtas met inhoud; auto-sleutels, heren-horloge; heren- bril, etui met sleutels; gouden hor loge; huissleutel; lichtbr. portefeuil le-portemonnee; een paars jasje; zonnebril; gele kinder-slippers; klomp met leren bovenstuk; bruin jasje, biljet van f 25,gevlochten kindertasje. crèmekleurig vest; tractor (kinderspeelgoed); een lees- Advertentie A5C' V'f Kombineren is gewoon kleur bekennen. Kleur in alle mogelijke varianten. Gradaties. En wat kleur betreft biedt het winterseizoen veel kansen.Sfeerrijk is de bordeaux-rode kleur. Waarmee u vele rode tinten kunt kombineren. Stijlvol is zwart, dat zich ook met grijs verrassend laat accentueren. Donkergroen is hoogmodisch en biedt kansen te over met lichte en mosgroene variaties. Rafblauw en roestbruin tenslotte zijn nog twee modekleuren, die uw pullies en blouses vesten en shawltjes tot waardevolle kombinaties brengen. Krealieve, kleurrijke mode dus. Onze grote kollektie biedt kans te over om steeds verrassend voor de dag Le komen! Kijk maar. Dam 19 Zierikzee Tel.01110-2816 De geportretteerde personen zijn respektievelijk: 1. Dingeman van der Vliet, geboren te Zierikzee 28 augustus 1792 als zoon van Jan van der Vliet, van beroep winkelier (1770-1818). Hij huwde op 3 augus tus 1812 met Maria van de Polder. Dingeman van der Vliet was make laar in granen en maakte eertijds deel uit var) de Zierikzeese gemeen teraad. 2. Maria van de Polder, geboren te Zierikzee 12 april 1792, dochter van Cornells van de Polder en Aga tha Kroon. Zij overleed te Zierikzee 4 december 1856. De portretten, die van goede kwa liteit zijn, werden vervaardigd door Nicolaas Johannes Wilhelmus de Roode, geboren 2 april 1814 te Voor burg. Deze schilder, leerling van het Rotterdamse Tekengenootschap, woonde en werkte achtereenvolgens in Rotterdam, Voorburg en Den Haag en maakte in 1839 een studie reis door België. Volgens Scheen (Lexicon Nederlandse beeldende kunstenaars 1750-1950) was de Roo de behalve schilder ook tekenaar en lithograaf, meestal van portretten; een enkele maal schilderde hij een interieur met figuren. In het Haags gemeentemuseum hangt een zelf portret van hem (1839). boek; een zwarte beurs; kettinkje met medaillon, rood-witte zwem broek. schooletui; dameshorloge; blauw trainings vest; bedrag vón f 70,kralen armband; zilveren halskettinkje; herenportemonnee met inhoud, plastic zak inh. inelk- kaart en gymsch.; rode portefeuille met inhoud; etui met schoolgerei; nikkelen dames polshorloge; bruin dekzeil; heren polshorloge; blauwe jongensschoenfototoestel; licht groene pukkel; schooletui. Frafctievergadering P.v.d.A. Op maandag 6 oktober wordt in het Huis van Nassau een fraktiever- gadering van de PvdA gehouden. Dierendag op school Bij gunstig weer mogen de leer lingen van de J. W. v. d. Doelschool op Dierendag (4 oktober) een dieren- tentoonstelling houden op het plein van de school. Alle kinderen mogen hun diren naar school brengen. Be langstellenden kunnen deze interes sante „beestenboel" in ogenschouw nemen. Mutaties bij het Groene Kruis Mei ingang van 1 oktober is aan de verpleegkundige in de wijk mevr. S. Mol-Bolluyt op haar verzoek, we gens vertrek uit Zierikzee eervol ontslag verleend. In haar plaats is per I oktober be noemd zr. T. de Ronde, voorheen verpleegkundige A aan het zieken huis Van Weel-Bethesda te Dirks- land. s Mevrouw Th. M. Hoek-Nuhoff, voorheen wijkverpleegkundige te Amsterdam zal op 14 oktober a.s. in parttime funktie bij het Zierikzeese Groene Kruis in dienst treden. WESTERSCHOUWEN Bezoek Zeelands kommissaris Op donderdag 2 oktober a.s. brengt Zeelands kommissaris dr. C. Boer- tien een bezoek aan de gemeente Westerschouwen. De kommissaris wordt 14.30 uur op het raadhuis ontvangen door de burgemeester en houdt van 15.00- 16.00 uur een bespreking met de ge meenteraad Nadien wordt een rond gang gemaakt door de gemeente, die twee uur in beslag neemt. De echtgenote van de kommissaris maakt in gezelschap van mevrouw Everwijn-v. d. Bout, een rondrit dooi de gemeente. Bezocht worden de kombischool en het slot Haamstede. BROUWERSHAVEN Gestaagd Onze oud-stadgenole mej. G. de Moor, slaagde voor het doktoraal geschiedenis aan de Leidse Univer siteit. KEKKWEKVE Israël-avond N.C.V.B. De jongste bijeenkomst van de N.C.V.B.-afdeling werd verzorgd door ds. en mevr. P. op den Velde, die vertelde over dc door hem ge maakte reis naar Israël. Het gespro ken woord werd ge-illustreerd met kleuren dia's. Een interessante in druk van de Joodse staat werd ver kregen, waarmee het westen door het geloof en bijbelse inhoud toch een sterke band heeft. De leiding was in handen van de presidente mevr. Viergever-Legemaie, die de vergtdering opende op dc gebruike lijke wijze en aansluitend een medi tatie hield. Ds. Op den Velde sloot de bijeenkomst met dankgebed. NIEUWERKERK Geslaagde modeshow voor oudere dames In de vórm van een modeshow werd maandag in het Dorpshuis te Nieuwerkerk aan oudere dames een extra ..soos''-middag aangeboden. De opkomst was zeer goed. belang, stellenden kwamen niet alleen uit Nieuwerkerk maar uit geheel Dui- veland en zelfs uit Bruinisse. Dc modeshow werd verzorgd door tie Zierikzeese huizen Ilolty Mode, Drch>en Pocli (bontkl<kiing) en Ver ton Schoenen. Een viertal oudere dames verleende medewerking als mannequin. Dankzij deze show kre gen de dames duidelijk te zien wat er te koop is voor ouderen, zonodig ook in de „groerc" maten. Meer dan honderd da mest haddeto een fijne middag, zodat voor de initiatiefne mers zeker van een succes kan wor den gesproken. Zeeuwse kollekte In de week van 29 september tot 5 oktober a.s. zal te Nieuwerkerk de jaarlijkse Zeeuwse Vrouwenraad- kollekte gehouden worden. OOSTEKLA ND Middenstandsvereniging Op donderdag 2 oktober a.s. houdt de middenstandersvereniging: „Oos- terland" alhier een ledenvergadering te houden onder voorzitterschap van de heer Jan P. Boogerl, in het cafe taria: „Neffen 'd Eule" van de heer Adr. Dorst. Behalve voorkomende zaken zal een bespreking plaats heb ben wat. er zal gebeuren dit jaar met het Sinterklaasfeest op 5 december a.s. Vraag is of men weer een win- kelaktie op touw zal zetten of een winkelweek organiseren, of iets van dienaard. Het bestuur hoopt op een goede belangstelling'. BRUINISSE Jongeren instuif „De Pul" Zeer veel succes hebben de leden van C.J.V. ..Obadja" en jeugdsoos „De Pul" zaterdagmiddag geoogst met de organisatie van een jongeren instuif. Er kwamen ruim 200 meisjes en jongens in dc leeftijd van zes tot zestien ja Ar naar het verenigingsge bouw om deel tc nemen aan de ver schillende spelletjes die waren geor ganiseerd. Zowel de meisjes als de jongens namen deel aan de wedstrijd yoghurt eten, stoelendans en kussengevecht. Met deze wedstrijden slaagden de jongens er echter niet in de meisjes te verslaan. Ze eindigden gelijk wat grote hilariteit bij de dames ver oorzaakte. Voorts werd er nog een drietal films gedraaid waarvan de hoofdilfm ging over het bouwen van en racen met skelters. Ook de twee lachfilms werden door de jeugd zeer gewaardeerd. Tijdens deze middag werden de kinderen getrakteerd op een lolly en later kregen ze allemaal een ijsje dat werd aangeboden door cafetaria „Petit" (voorheen de Kos ter en een mooie sticker eveneens van de cafetaria. Deze middag is bij de jeugd van Bru volledig ingeslagen en is zeker voor herhaling vatbaar. Een 101'jarige Vrijdag 26 september werd me vrouw T. Hondsmerk-van Driel 101 jaar. Aan de verjaardtg van mevr. I-Iondsmerk die in het bejaai-denhuis „In 't Opper'' woont werd dit jaar niet zoveel aandacht geschonken als vorig jaar oen zij 100 werd. De heer Van Duin felicieerde de jarige na mens de bewoners en deed dit in dichtvorm. Namens de gemeente kreeg de jarige een bloemstuk aan geboden, en loko-burgemeester S. A. Jumelet feliciteerde hara persoonlijk Advertentie BRUINISSE, 27-9. Over Bruinisse loeide de sirene voor een brandmel ding in de kelder van ,,'t Durps'uus. Dc brandweer die zeer snel ter plaatse was hoefde niet in aktic te komen want het bleek een oefening te zijn voor brandweer en Rode Kruis. In de kelder van ,,'t Durps'uus" waar de jeugdsoos „De Pul" de sa menkomsten houdt was „brand" uit gebroken. Twee leden van de soos konden niet meer boven komen om dat deze ernstig „gewond" waren. Twee leden van de brandweer gin gen met perslucht in de „dicht be- rookte" kelder en haalden de „ge wonde" naar boven, waar de E.H.- B.O.-leden van het Rode Kruis ge reed stonden hen over te nemen om in de hal van ,,'t Durps'uus" weer op verhaal te brengen. Het spelletje wei'd door beide partijen zeer goed gespeeld, want omstanders twijfelde soms of het wel werkelijk een oefe ning was. Op enkele kleine techni sche foutjes na mag deze oefening als volledig geslaagd beschouwd worden, waaruit beide partijen hun lereing hebben kunnen trekken. de ideale gezinsbauk Buitenlands geld Reischeques KEKKWEKVE: Ring: woensdag 14.00-15.00 uur Verkoop woningen De heer W. Okkerse die een bun galow in de Deltastraat heeft ge kocht, heeft zijn huidige woning aan de Pr. Bernhardstraat de afgelopen week verkocht aan een inwoner uit Rotterdam. In de Grevelingenstraat werd de woning van de heer v. d. Gaag verkocht eveneens aan een Rotterdammer. De heer v. d. Gaag gaat Bruinisse verlaten en kiest als nieuwe woonplaats Berkel. Kasko voor mosselkofter In de haven van Bruinisse arri veerde vrijdag het kasko voor een mosselkotter de „Ye 57". Het kas ko is gebouwd op scheepswerf „Da geraad" te Woudbrugge en meet 34,50 I. en 6,60 br.. en is 2,70 hol. Fa. P. Maaskant, zal het schip van twee cummins scheepsdieselmotoren voorzien met een vermogen van elk 265 pk. Tevens zal Fa. Maaskant het schip geheel voor de visserij gereed maken. Het schip is bestemd voor de fa. Gebr. Van Nieuwenhuize te Yerseke. C.J.V.-dia-avond Zondagavond organiseert de C.J.V. een da-avond in het Vereni gingsgebouw. De heer F. Schoon- akker uit Zierikzee zal dia's tonen over flora en fauna rond de Oos- terschelde. NEW YORK, 29-9. Meer dan 25 muziekinstrumenten van het zojuist in Amerika gearriveerde Residentie- Orkest zijn in New York gestolen. De gestolen instrumenten zijn gro tendeels houtblaasinstrumenten, waaronder enkele zeer kostbare, voorts onder meer vier trompetten en een onvervangbare antieke cello. De instrumenten zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gestolen uit een zwaar vergrendelde vrachtwagen die op een bewaakt parkeerterrein in New York City stond en daar zaterdagochtend opengebroken is aangetroffen. KORTE BERICHTEN UÏT HET BINNENLAND DEN HAAG. Drie bewoners en twee brandweermannen zijn ge wond geraakt toen een butagasfles ontplofte bij een brand in een huis aan de Laan van Meerdervoort in Den Haag. Zij zijn naar een zieken huis gebracht. Hun toestand is niet ernstig. UTRECHT. Een groot deel van de docenten aan het Instituut voor Ge schiedenis-van de Utrechtse univer siteit is bereid onderwijs ie geven aan uitgelote studenten. Dit heeft de Studentenvakbond USF verklaard. ROTTERDAM. Uit een huis aan de Willem Nagellaan in Rotterdam is een postzegelverzameling gestolen die volgens de politie een waarde heeft van ongeveer f 100.000. De dieven kwamen het huis binnen door het forceren van een keuken deur. Advertentie GRONINGEN. Het Landelijk Overleg HBO-Studentenorganisa- ties heeft zich tijdens een aktiever- gadering in Groningen gekeerd te gen de voorgenomen bezuinigingen op onderwijs. Als de bezuinigingen doorgaan zal het onderwijs naar de mening van het LOHBO worden aangetast. DEN HAAG. „Die keientroep is beslist een onwaardige zaak.". Dit heeft de heer Vonhoff, voorzitter van de Centrale Contactcommissie Monumentenzorg en burgemeester van Utrecht gezegd over het Natio naal Monument voor koningin Wil- helmina dat in Den Haag zal wor den gebouwd. ROME, 29-9. De soldalen van Car thago loerden kennelijk, voor de ge vechten met de Romeinen met ha sjiesj opgepept. Dit maken archeo logen op uit het feit dat uit een rireem die bij Marsala voor de Sici- liaanse kust op de bodem van de zee gevonden werd, ook tewee manden hasjiesj geborgen werd. Triremen waren galeiien met drie rijen roeiers boven elkaar die in de oudheid ook als oorlogsvaartuigen werden gebruikt. Het voor Sicilië ontdekte scheepswrak is vermoede lijk in de eerste Punische oorlog (264 tot 241 voor Christus) tussen Rome en Carthago gezonken. 115 jaar en weer verloofd SANTIAGO, CHILI, 29-9. Luisa Mamani is met haar 115 jaar, 3S kinderen en 123 klein kinderen voorzeker Chili's oudste. Twintig keer weduwe is Luisa Mamajii niet terugge schrokken voor een nieuwe verloving. Als Aymara stamt zij af van de indianen in Opper-Peru. Zij woont in het dorp Cariqui- ma in de provincie Iquique op tweeduizend kilometer ten noorden van Santiago. De plaatselijke aankomende stadsverslaggever heeft me vrouw Mamani gevraagd naar het geheim van haar vitale ouderdom. „Ik heb mij nooit met dokters en hun middel tjes ingelaten en vertrouwd op natuurprdoukten"antwoordde HURC'H. Tijdens dc spcclgoed-aktie door liet Jeugd Rode Kruis Weste lijk Schoutoen, ten bate van dc op „Hel Zerpe" vertoevende Surinaam se kinderen het ren sdiattig Suri- nddmi jctiydkoortjc zich horen. (Foto: Zicrikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3