Kontröle of geen kontröle op riool werkzaamheden? Veilig Verkeer Zierikzee heeft winterprogramma klaar Hoorzitting Kerkwerve GELD VOOR SPORTVELDEN NIEUWERKERK EN OEFENHOEK STREEKNIEUWS I EK IKZ EESCIIE NIEUWSBODE Maandag 29 september 1975 Nr. 21767 3 Gemeenteraad Bruinisse BRUINISSE - Tijdens de jongste gemeenteraadsver gadering onder voorzitterschap van loco-burgemeester S. A. Jumelet, merkte de heer Bal (P.v.d.A.) op, geen doeltreffende controle aangetroffen te hebben op de schoonmaakwerkzaamlieden van het riool door de fa. Zegwaard. De lieer Bal wees er op dat dit een raads besluit was van de vorige vergadering en vroeg waar om daarvan werd afgeweken. Er was een schryven ingekomen van de technische dienst die controle onnodig achtte. De heren Bal en v/d' Bos vonden dat men van een raads besluit niet kon afwijken. Wethou der Van Gilst zei dat er vanaf de volgende dag kontrolc zou komen. De straten van Bruinisse zullen in het vervolg in de drie weken met de mechanische straatveger worden ge veegd. Autobezitters zullen aan de hand van een circulaire worden ver zocht hun auto te verwijderen om het vegen zo doeltreffend mogelijk te maken. „Bloemenceutrum" De raad stemde in met een voor- bereidingsbesluit nodig voor de bouw van een verkoopcentrum voor bloemen en planten in het Stenen pad, aangevraagd door de heer H. L. v. d. Bos. Het is de bedoeling dat dit naast de woning van de heer v, d. Bos zal worden gebouwd en om dat het bestemmingsplan „West" daar terplaatse bestemd is voor wo ningbouw was dit besluit nodig. Dc directie van dc Amro-bank heeft definitive plannen voor dc bouw van een nieuwe bank aan de Deestraat, op de plaats waar het hui dige gebouw staat. Het inmiddels ingediende plan past niet in het vigerende bestem mingsplan „Herbouwplan" omdat dat bestemd is tot tuin. De raad stemde in met het voorstel van het gemeen te bestuur een voorbereidingsbesuit te nemen, omdat men van mening is dat de omgeving een aanmerkelijk beter aanzien krijgt na het realise ren van dit bouwwerk. De raad ging akkoord met de uit breiding van de garantie van rente en aflossing van een lening voor de koop en verbetering van een be staande woning, wat voorheen alleen mogelijk was voor een nieuwe wo ning. Advertentie NUTSSPAAKBANK.. de ideale «eziiisbauk hypotheken ZIERIKZEE: Havenpark 16, dagelijks van 9.00-16.00 uur. Malta: De Crancstraat, woens dag 15.30-16.30 uur. West: Scheldestraat, dinsdag 9.00-10.30 uur. De rondvraag De heer Bal informeerde tijdens de rondvraag of het gemeentebe stuur aandacht wilde besteden aan de Staphorsterkruising in verband met de ernstige ongelukken die daar ter plaatse al zijn gebeurd. De voor zitter vond dit een moeilijke zaak omdat men er terplaatse zeer ruim zicht heeft. Dc gemeente zal dc zaak in over leg met Rijkswaterstaat bekijken om mogelyk door het plaatsen van bor den de situatie beter te beveiligen. Zwaar verlies Zeeuwse Stoombootdiensten MIDDELBURG, 27-9. Dc Provin- cialo Stoombootdiensten in Zeeland hebben vorig jaar een verlies geleden van ruim 20 miljoen gulden. De dienst onderhoudt de verbin dingen over de Westerschelde via de veren Vlissingen-Breskens en Krui- ningen-Perkpolder. De Provinciale Stoombootdienst heeft zéven veer ponten in bedrijf, waarvan twee dubbeldekkers. Verschillende sche pen hebben in 1974 met machine en schroefschade te kampen gehad. De meeste veerponten zijn sterk verou derd. Volgens de jaarrekening over 1974 van de Provinciale Stoomboot- dienst Zeeland komt het totale ver lies voor kosten van het rijk. Prov. Stoombootdiensten in '74 Ged. staten stellen provinciale sta ten van Zeeland voor de jaarstukken over het,boekjaar 1974 van de pro vinciale stoomböotdiensten vast te stellen als volgt: De balans per 31-12-1974 van de prov. stoombootdiensten in Zeeland op: zes-en-vijf tig miljoen tweehon derd acht-en-tachtig duizend vier honderd gulden drie cent; het ver lies 1974 van de prov. stoomb.d, in Zeeland op: twintig miljoen êénhon- derd zes-en-veertig duizend twee honderd vier-en-dertig gulden acht en-vijftig cent; de rekening van ka pitaal inkomsten en - uitgaven tot een totaalbedrag van: elf miljoen tweehonderd achttien duizend twee honderd acht-en-dertig gulden één- en-tachtig cent. Man in Crevelingen verdronken Vorige week is de 28-jarige D. Al- brecht uit Hoek van Holland in de Grevelingen verdronken. Met twee kennissen was de heer A. vanuit Brouwershaven in een polyesterboot met buitenboordmotor de Grevelin gen opgegaan om te gaan vissen. Op een gegeven moment is het bootje omgeslagen waarbij A. is verdron ken, nadat hen ecerst nog met de twee anderen er in geslaagd was zich tan het bootje vast te klampen. De twee drenkelingen werd door schipper v. d. Klooster van de O.D. Verder vroeg de heer Bal waarom men in de Hertsbekestraat maar aan één zijde mag parkeren, terwijl er smallere straten zijn te Bruinisse waar dat aan beide zijde is toege staan. Dit is een besluit van de raad geweest op verzoek van de gemeente aldus de voorzitter. De bomen aan de Boomdijk zouden nodig gesnoeid moeten worden, omdat deze het ver keer gaan belemmeren zo stelde de heer Bal. Hieraan wordt gewerkt aldus de wethouder. 20 uit Ouddorp aan wal gebracht. Aldus „Eilandennieuws". Raadsvergadering Middelharnis De gemeenteraad van Middelliar- nis vergadert donderdagavond 2 ok tober a.s. In deze vergadering zal o.a. herstemming plaatsvinden over herinstellen sluitingstijden horeca bedrijven. Protestdemonstratie Middelburg Zaterdagmiddag hebben enkele honderden mensen in Middelburg een stille protestdemonstratie ge houden tegen de terechtstelling van de vijf Spanjaarden eerder op de dag. In de stoet werden spandoeken meegedragen waarop stond „Spanje moordland" en „Tegen fascisme in Spanje". De bijeenkomst was geor ganiseerd door vier politieke partij - en uit de gemeenteraad in Middel burg, te weten de PvdA, de PPR, de VVD en het CDA. In Vlissingen werden op sommige huizen spandoeken aangebracht met daarop anti-fascistische leuzen. ZIERIKZEE Gevonden voorwerpen Op het politiebureau zijn inlichtin gen te verkrijgen over de hieronder genoemde gevonden voorwerpen: Zwarte stoffen dameshandschoen; linker glacé handschoen; linker beige wollen handschoen; bruin étui met sleutels; gaskachel; bruine portemon nee; kinderstoeltje; bankbiljet van f 10,— Lips- of contactsleutel; kin derfietsje; bankbiljet van f 25,—; vijf lagers; zwarte portemonnee; ring met sleutels; bankbiljet van f 25,vier langspeelplaten; biljet van f 5,zil veren schakelarmband; huissleute); doublé dameshorloge; Lipssleutel; S.O.S.-medaillon; bril in rood étui; blauwe ceintuur; kindersandaaltje; suéde kinderhandschoen; dameshor loge; huissleutel; autosleutel; rege laar van zuurstoffles; huissleutel; volle-gasfles; linker sportschoen; ge bloemde hoofddoek; bruin étui met sleutels; blauw gympakje; Lipssleu tel; ring met autosleutels; bril met één poot; pakje shag; zwart petje; belichtingsmeter; gouden damesring; f ietssleutel; sjaal (paars gestreept); bril; blauw stoffen portmonnee; kin derslippers; gymschoen; bril met zil veren montuur; groen étui met sleu tels; doublé horloge; bromfietssleu tel; rood bruine portemonnee; rood kinderjackje; blauw kinderjackje; blauwe portemonnee met inhoud; fotocamera; handdoek met zwem broek; blauw vest; bankbiljet van f 10,grijze trui. Alarm De Verkeerspolitie hield zich zon dagmiddag bezig met een alarm in de juwelierszaak van de heer Tromp aan het Havenplein alhier. Dc bewo ners van het pand waren niet aan wezig. Het alarm was loos en zal wellicht een mechanische oorzaak hebben gehad. Inbraak In het magazijn van Jongmans- Quist in de Lange Nobclstraat werd in de nacht van 25-26 september in gebroken. De daders verschaften zich toegang tot het magazijn door een raam en een deur aan de achter zijde te vernielen. Uit het magazijn blijkt echter niets gestolen te zijn. Gasolie gestolen Vorige week werd uit een tank auto van de firma Van d?n Dries aan de Leverdijk 1000 liter gasolie gesto len. Van de daders ontbreekt nog elk spoor. Aanrijding Vorige week vond op de kruising Caustraat/Huibertstraat een aanrij ding tussen twee personenauto's plaats. De heer G. W. uit Zierikzee verleende geen voorrang aan de be stuurder C. W- J. W. uit Bruinisse. Door de aanrijding ontstond aan beide auto's lichte materiële schade. Auto's opengebroken Op het parkeerterrein „De Mos selboomgaard" werden in de nacht van 25 op 26 september zeven auto's opengebroken, waaruit waardevolle dingen zoals radiocassettes, benzine en brandblusapparaten wei'den- ont vreemd. Van de daders ontbreekt elk spoor. Wateroverlast door drempel De firma Van den 'Berge op de Melkmarkt ondervond zaterdag avond tengevolge van de zware re genval wateroverlast. Wegens de op de Melkmarkt aangebrachte ver keersdrempel kon het regenwater nauwelijks weglopen. Volgens de politie zou er niets gebeui'd zijn als de drempel er niet was geweest. De Dienst Gemeentewerken heeft toe gezegd maatregelen te zullen nemen. Bomen geveld Als gevolg van de storm werd een tweetal bomen geveld. Donderdag ging een eerste en zaterdag een tweede boom tegen de grond, tussen het verkeerstunneltje richting zie kenhuis en de kleuterschool „De Maltarakkërs". Ger. Vrouwenvereniging De Ger. Vrouwenvereniging „De lampen brandende" houdt een ver gadering in het vergaderlokaal aan de St. Domusstraat op woensdag 1 oktober a.s. Inleidster is mevr. v. d. Houten-de Fijter over het onder werp: „Mensen langs Jezus weg". Verlichtings- en bandencontrole ZIERIKEE, 29-9. Het bestuur van de afdeling Zie rikzee van Veilig Verkeer Nederland heeft de aandacht van leden en niet-leden gevraagd voor een interessant programma voor de aanslaande wintermaanden. Op dat programma staan o.a. een verlichtings- en banden controle en een uitgebreide verkeerscursus. Na de laatste bestuursvergadering werd het bestuur van de afdeling Zierikzee samengesteld als volgt: M. de Looze, voorzitter; C. L v. d. Wee- Ie, waarnemend vice-voorzittcr: J. Morcus, secretaris; ,J. v. Elzelingen, penningmeester, bestuursleden L. C. SChouls en L. C. Schults. De funk- tie van vertegenwoordiger in de ver- keerscommissie is vacant en wordt tijdelijk waargenomen door de heer M. dc Looze. Dat verlichting en banden in orde zijn is uiteraard van groot belang. Daarom heeft de afdeling besloten een gratis verlichtingscontrole te or ganiseren. waarbij ook de banden gecontroleerd zullen worden. Deze kon trol e vindt weer plaats bij gara ge Lcgcmaatc aan de Calandweg op donderdag 16 oktober aanstaande (Voor tijd zie. do agenda). Verkeerscursus In de maand januari 1976 start de afdeling met een uitgebreide ver keerscursus die zal bestaan uit de volgende onderdelen: verkeers theo rie, pech-onder-weg, en e.h.b.o. De theorie wordt gegeven omdat alle weggebruikers wel een op- frissetlje nodig hebben i.v.m. het steeds drukker wordende verkeer en ook wegens de vele veranderingen die er plaatsvinden. Bovendien is het in het belang van de verkeersveilig heid. dat men kleine storingen en mankementen aan het voertuig zelf kan verhelpen, zodat besloten werd ook „pech onderweg'" in de curcus op te nemen. Het belang van enige kennis van e.h.b.o. spreekt uiteraard vanzelf. De cursus wordt gegeven door bevoegde docenten. Over de te houden cursus wordt huis-aan- huis te Zierikzee een folder ver spreid. Fietseucontrole Verder bestaat hel plan om deze wintex-, in samenwerking met de rijkspolitie, op een paar ochtenden, een fietsencontrole onder de school gaande jeugd te houden. Eventueel aan het licht komende gebreken zul len aan de ouders worden gemeld. Getracht wordt om in het voorjaar de mobiele wagen van VVN uit Hil versum een week te Zierikzee te stationeren. In deze wagen kan men -O.a. terecht voor een „ogentest". Natuurlijk voert de afdeling ook dit jaar weer propaganda voor de landelijke akties en zal weer worden getracht de wensen en problemen van de leden betreffende het plaatse lijke verkeer te behartigen. Het bestuur van de afdeling stelt zich graag open voor kritiek en suggesties vanuit de kring van leden. Een goed kontakt tussen bestuur en leden wordt op prys gesteld, daar om wordt het van groot belang ge acht dat de leden zoveel mogelijk de ledenvergaderingen bezoeken en deelnemen aan dc door het bestuur gevoerde akties. Kleine aanrijding Zaterdagmiddag omstreeks 5 uur vond op de kruising Balie-Kerkhof een kleine aanrijding plaats. Be stuurster J. S. uit Middelharnis stopte om voorrang te verlenen aan de heer H. C. uit Zierikzée. Deze nam de bocht echter te kort en reed tegen de voorrang verlenende wa- gen. De schade aan beide wagens bleef beperkt. OUWERKERK Omgewaaide bomen In de nacht van zaterdag op zon dag heeft de politie de hulp van ge meentewerken in moeten roepen om met een tx-ekker enkele omgewaaide bomen aan de Phoenixstraat weg te slepen. Ledenvergadering S.V.O.W.K. Op 3 oktober a.s. houdt de sport vereniging O.W.K. een algemene le denvergadering in het Dorpshuis. Aan de orde komt o.a.: verslag secretaris, vei-kiezing div. commis sies, contributieverhoging en win terplannen. NIEUWERKEKK Afdeling Duiveland Plattelandsvrouwenbond Op dinsdagavond 7 oktober a.s. komt de afd. Duiveland van de Ned. Bond van Platelandsvrouwen voor de eerste maal in het nieuwe seizoen weer bijeen in het Dorpshuis te Nieuwerkerk. Het programma voor deze avond staat in het teken van Noorwegen, o.a. Noorse zang door het koortje, een Noors verhaal en een traktatie op Noors gebak. Op dinsdag 21 oktober maakt dé afdeling een exkursie naar bakkerij Bolt te Zierikzee. Zwaargewonde bij aanrijding Vrijdagmorgen vond op de krui sing Weststraat/Stolpweg te Nieu- werkerk een aanrijding plaats. De bromfietsbestuurder C. M. uit Nieu- werkei-k reed de Stolpweg op zonder voorrang te verlenen. Een Volvo be- stuui-d door de heer J. M. uit Noordr gouwe reed hierdoor tegen de brom fiets op. De bromfietsbestuurder moest zwaar gewond naar het zie kenhuis te Zierikzee worden ver voerd. De bromfiets werd totaal ver nield, de Volvo ï-aakte licht bescha digd. OOSTERLAND Hervormde leesbibliotheek De leesbibliotheek, uitgaande van de Ned. Herv. gemeente alhier zal op dinsdagavond 30 september a.s. weer beginnen met het uitlenen van boekwerken als vanouds in de con sistorie van de kerk aan het Toren plein. De boekenverzameling is weer uitgebi'eid met veèl nieuwe werken, zowel voor jeugdige personen als voor ouderen, er is letterlijk voor „elk wat wils". De tijd van de open stelling is 's avonds van half acht tot half negen. Bibliotheek Oer. Gemeente Op woensdagavond 1 oktober a.s. zal de bibliotheek van de Gér. Ge meente aan de Sint Joostdijk alhier weer opengesteld worden om weke lijks leesboeken uit te geven ter leèn De plaats, waar ze afgehaald kun nen worden 's avonds van half acht tot half négen, is de voormalige pas torie van de Ger. Gemeente naast het kex-kgebouw aan de Sint Joost dijk. De vooi-raad boeken is wéér uitgebreid met 150 exemplaren zo dat het lèesgragë publiek hier weer volop aan zijn trekken kan komen. Er is voor jong en oud verantwoorde lektuur te verkrijgen, tijdéns het winlei'seizoen, iédere woensdag avond. (Vervolg van pag. 1) kleedakkomodatié op het nieuwe sportveldencomplex voor de leerlin gen van de lagere scholen. Een van de aanwezigen vroeg of in het sportveldencomplex reeds direct tennisbanen zullen worden aangelegd De burgemeester antwoordde, dat dit niet de bedoeling was. Eerst moet blijken, dat hiervoor belangstelling bestaat. Het raadslid de heer Hart deelde mede, dat de belangstelling voor een tennisbaan in Kerkwerve groeiende is. De heer J. van Damme meende begrepen te hebben, dat de gemeente de nodige gronden voor uitvoering van het plan nog niet heeft aange kocht. De burgemeester antwoordde, dat dit juist is. Wel is epp schattings rapport aanwezig. Wilgebomeu Het merendeel van de betrokkenen' was van mening dat de wilgebomen langs de Vloedstraat dienden te wor den geroojd. De burgemeester wees er op, dat het van belang is, dat er bomen van behoorlijke omvang voor in de plaats worden geplant. De heer J. van Damme informeer de hoe het geheel gefinancierd zal worden door de gemeente. De büi'gemeelter hoopte op sübsi- die van Staatsbosbeheer voor de be planting en van de D.A.C.W. voor aanleg van het sportveldencomplex Verder komt natuurlijk geld be schikbaar door verkoop van bouw grond. Verenigingsgebouw aan de Sint Joostdijk. Het bestuur zae graag weer wat nieuwe dames zich aan melden als lid van deze reeds ja ren bestaande vereniging. BRUINISSE E.H.B.O.-kursus Het a.s. winterseizoen is er weer gelegenheid een E.H.B.O.-kur-sus te gaan volgen. Déze kursus gaat dins dagavond 7 oktober beginnen in ,,'t Durps'uus" aan de Dr. de Kock- straat en staat onderleiding van de heer A. Lock. Voor nadere informa ties en opgaven kan men terecht bij de heer A. Lock, v. Hertsbekestraat 27, Bruinisse. Telefoon 1932. SCHIPHOL. Teruggeroepen voor nader overleg is zaterdagavond de Nederlahdse ambassadeur in Madrid, mr. J. H. O. Insinger uit de Spaanse hoofdstad op Schiphol teruggekeerd. Chr. Vrouwenver. „Martha" Na een vakantie sinds 12 juni j.l., beginnen op donderdagavond 2 Ok tober a.s. de vergaderingen van de Christelijke Vrouwenvereniging „Martha" alhier weer, onder leiding van de presidente, mevr. J. Stout- jesdijk-Borst. Deze samenkomsten, die altijd bijzonder gezellig en leer zaam zijn, worden om de twee we ken gehouden in het Ned. IIerv. Advertentie Gemeenteraad Duiveland DUIVELAND, 25-9. Op de jongste vergadering van de gemeenteraad van Duiveland, onder voorzitterschap van burgemeester J. D de Kam, zijn nog verschillende belangrijke zaken aan de orde gekomen. Zo wcrcl een krediet van f 260.250 beschikbaar gesteld voor de aanleg van twee sportvelden te Nicmverkcrk, inklusicf oefenboek. De beer Van Klinken informeerde wat er voor dit respectabele bedrag gedaan wordt, waar op dc voorzitter antwoordde dat dit voor de aanleg van de velden is, een gebouwtje bouwen ïpe zelf. De heer Van Klinken, en met hem ook de heer Op 't Hof (AR) vreesde, dat deze grond voor dit doel weinig geschikt zal blyken tc zijn. Het veld zal veel nazorg cn kosten vergen. Mevr. Van der Zande-Vleugels Schutter (VVD) hoopte dat men nu tevens werkzaamheden zal verrich ten voor de aanleg van de toekomsti ge tennisbaan waarop de wethouder van Openbare Werken de heer A. L. Bakker (PvdA) antwooi-dde dat zulks ook gedaan zal wox-den. De SGP- fi-actie hoopte dat er een konditie ge steld worden zal voor sluiting van de sportvelden op zondag, doch de voor zitter zei dat hier geen garantie op gegeven kan worden. De SGP-fractie stemde daarom tegen het voorspel. Wethouder Overbeeke beweerde dat men op de zondag niet zal spelen, want dan zouden de elftallen te veel leden kwijtraken. Ten behoeve van dc komplctc scholcnvoorziening in Oosterland zal rond f 1.275.000, geïnvesteerd moeten worden d.w.z. f 1.000.000 bouwkosten nieuw scholencomplex voor de bij zondere scholen, f 120.000 grondkos- ten daarvoor, en rond f 155.000 voor dc uitbreiding van het bestaande scholencomplex. De N.V. Bank voor Ned. Gemeen ten is bereid dit bedrag als lening te verstrekken met een looptijd van 25 jaar, en tegen een rente van 9.375 0 o per jaar. Besloten werd deze lening aan te gaan, cn aangezien deze scho lenbouw binnen een half jaar gerea liseerd zal moeten worden daarvoor de benodigde gelden in de loop van dat halve jaar beschikbaar zijn. Daarom wordt het bedrag als volgt opgenomen: a. per 1 oktober 1975 f 425.000; b. per 2 januari 1976: 425.000; c. per 1 maart 1976 f 425.000 De rondvraag Bij de rondvraag informeerde mevr. Van der Zande-Vleugels Schutter waarom er geen hekje op de nieuwe toren te Nieuwerkerk komt. De voorzitter zei dat hieraan bezwa ren kleven. De heer Van Klinken sprak over de problemen van de woonwagenkinderen die de Chr. school te Nieuwerkerk bezoeken, er zitten zes leerlingen in de eerste klas. De heer Stouten heeft gevraagd om de beplanting op de voormalige Leu- genput te Oosterland te snoeien maar nu heeft men alles maar weggedaan en de zaak omgeploegd en met wortel en tak uitgeroeid. Wethouder Bakker antwoordde dat er nu laag houtgewas op geplaatst zal worden. Molen Oosterlauil De lieer Meefman sprak naar aan leiding van de molenrestauratie tc Nieuwerkerk dat ook die te Ooster land een zeer nodige restauratie zou moeten ondergaan. Hij zou graag zien dat. de eigenaar baron Schim- melpènninck van der Oye hierop at tent wordt gemaakt. Vooi-al het wie- lenkruis vertoont tekenen van ernstig verval, en ook het schilderwerk zou moeten worden gedaan wil men dit mooie cultuurmonument behouden. Men zal de eigenaar van écn en an der verwittigen. Verder zag dezelfde spreker graag het aanleggen van een of meer par keerplaatsen in de Oud Heiligen Weg te Oosterland of een parkeerhaven. Het Is hier weer een moddertroep. Het zal worden ondei-zocht. De heer Van 't Hoff attendeerde op het feit dat de attraktie van de nieuwe toren in Nieuwerkerk terugloopt als deze niet beklommen mag worden. De heer Hillebrand vroeg of de plaats waar de bibliobus te Nieuwerkerk staat, n.l. bij het gemeentelijk zwem bad, wel de goede is. Zou het geen ovei*weging verdienen een plaats te kiezen b.v. bij het Dorpshuis? Dc heer Van der Maas haakte nog in op de mededeling van de voorzitter dut de gemeente geen hulzen verhuurster is. „En hoe zit dat dan met de twee woningen aan de Ring te Ouwer- kerk", zo vroeg de heer Van der Maas, waarop de voorzitter hem deze zaak uitlegde. Verder zag de heer Van der Maas de bomen in de Delta straat te Nieuwerkerk graag ge spaard in verband met de afbraak daar. Wethouder Bakker zegde toe alles te doen om deze bomen te be waren. Tenslotte vroeg de heer Van der Maas de mogelijkheden onder ogen te zien ook de tweede kerkklok in Oosterland mechanisch te maken. Eén is dit al. Dan kunnen ze ook eens allebei tegelijk geluid worden. Wan neer dat nu plaats heeft klinkt het niet harmonisch. Dit zal worden be keken. Het was de heer Romeijn op gevallen dat er in de nieuwe toren te Nieuwerkerk twee klokken zullen worden ingebracht. „Dit dorp heeft toch altijd meer één exemplaar ge had" meende hij. De voorzitter deel de mee dat er bij het toren fonds ook een nieuwe luidklok inbegrepen was.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3