Woningbouw en nieuw sportveldencomplex voor Kerkwerve 't Zeepe"-Suriname-kinderen bedolven" onder speelgoed Raadsman op politiebureau Financiële hulp voor kleine gemeenten DE ZIERIKZEESCHE COURANT teak bergmeubel MEUBELRAMA SPANJE NAAR POLITIEK ISOLEMENT 99 99 Gijzelin: g in Londen NAVO oneens met marine-plannen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 29 september 1975 132ste jaargang Nr. 21767 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij Wh Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 19,90; per 'jaar f 76,50. Losse nummers 45 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,50 Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. In dit nummer Over hóntröle rioolwerk Bruihisse Plan „Groene Wijk" KERKWERVE, 26-9. Door liet gemeentebestuur van Middensehouwen werd donderdag j.l. in liet gemeente lijk verenigingsgebouw een hoorzitting gehouden over het voorlopig ontwerp van het bestemmingsplan „Groene Wijk" te Kerkwerve. Behalve burgemeester, wethouders secretaris, alle raadsleden (met uit zondering van de heer A. J. Bij de Vaate), direkteur Techn. Dienst, wa ren 20 belangstellenden aanwezig. Burgemeester Baerends heette de aanwezigen welkom; hij vond het jammer, dat er niet wat meer be langstelling was voor deze hoorzit ting, vooral van de jongeren met het oog op het aanleggen van een nieuw sportveldencomplex. Hij deelde mede, dat de gemeente raad er op aangedrongen heeft, alvo rens de procedure voor het bestem mingsplan „Groene Wijk" wordt ge volgd, de inwoners van Kerkwerve in de gelegenheid te stellen hun me ning over het plan kenbaar te maken. Inhoud plan I Aan de hand van de kaart gaf de burgemeester een toelichting op het ontwerp-plan. Het plan behelst het bouwen van 48 woningen op en bij het tegenwoordige sportterrein en de aanleg van een nieuw sportvelden complex aan de Verseputseweg. De huidige volkstuinen achter de Vloed straat krijgen een rekreatief karak ter met veel groen. Het gehele plan wordt veel groen toegedacht, van daar de naam „Groene Wijk". Ver schillende wandelpaden zullen wor den aangelegd. Het beschikbaar komen van nieu we bouwgrond in Kerkwerve is no dig daar alle bouwgrond daar is verkocht. Tussen het plan Kerkwer- ve-West en het sportveldencomplex zal een strook voor volkstuinen wor den bestemd. Er is geen behoefte aan wildgroei aldus de burgemeester. Spreker hoopte, dat er onder de inwoners van Kerkwerve belangstelling voor het nieuwe plan zal ontstaan en dat zij zullen meehelpen om er iets goeds van te maken. Openbare kleuterschool Ten aanzien van de openbare kleu terschool deelde de burgemeester mede, dat de uitbreiding en het be staand gebouw 15 oktober a.s. weer in gebruik genomen zullen worden. Door brand in de kleuterschool is er wat stagnatie ontstaan. Deze herfst zal ook begonnen wor den met inrichting van een speelter rein achter de kleuterschool. Zakjes lekkernijen kwamen er ook aan te pas. Het opgestelde beplantingsplan voor Kerkwerve zal verder worden uitgevoerd. Er is wat weifeling bij de gemeente ontstaan of de hoge wil- gebommen aan de Vloedstraat moe ten worden gerooid om plaats te ma ken voor een meer passende beplan ting. De heer Monteban opperde het idee om met woningbouw te begin nen op het tegenwoordig volkstui nencomplex, nu het oude sportterrein in gebruik moet blijven tot de velden in het nieuwe complex bespeelbaar zijn. De burgemeester deelde mede, dat dit niet mogeljjk is. De strook volks tuinen is te smal voor bebouwing. Hier zou alleen een doorlopende straat kunnen worden aangelegd, die aan één zijde bebouwd zou kunnen worden. Planologisch zou bebouwing ter plaatse niet passen. De beste oplossing is volgens de burgemeester zo spoedig mogelijk met de aanleg van hel nieuwe sport veldencomplex te beginnen; aan koop van de gronden zou al kunnen geschieden in afwachting van de goedkeuring van het bestemmings plan. De heer J. van Damme informeer de over welke breedte het nieuwe sportveldencomplex langs de Verse putseweg zal lopen. De direkteur van de Techn. Dienst antwoordde, dat dit 230 m zal zijn. Speeltuin Heeft u nog een en wilt u graag over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 Mevr. Berrevoets-Ringelberg in formeerde naar de mogelijkheden voor een speeltuin op het volkstui nencomplex. De burgemeester hoopte onder ver wijzing naar voorbeelden in de prak tijk elders dat de bevolking Werkelijk zal meehelpen om het dorp aantrek kelijk te maken. Aan de heer Geschiere werd naar aanleiding van eën vraag medege deeld, dat het de bedoeling is de be planting van het huidige sportter rein. zo veer mogelijk te sparen. Aan de heer Schipper werd toege zegd, dat er een oplossing zal worden gezocht voor medegebruik van de (Vervolg pag- 3) MADRID/DEN HAAG, 28-9. Oe executies van Madrid, Barcelona en Burgos hebben een ernstige crises doen ontstaan in de betrekkingen van Spanje met de Europese politie ke wereld. Naast de vaak gewelda- dige demonstraties in vele Europese steden hadden tot zondag een tien tal landen van het Europese conti nent hun diplomatieke betrekkingen met het regiem van Franco op een laag pitje gezet er was echter nog Jeugd Rode Kruis In aktie BURGH, 27-9. Zaterdagmorgen werd op het bunga lowpark ,,'l Zeepc" te Burgh, door het Jeugd Rode Kruis vau de afdeling Westelijk Schouwen, aan de daar verblijvende kinderen uit Suriname speelgoed aange boden. Het speelgoed, een grote landbouwwagen vol, werd in een spontane aktie in alle kernen welke behoren tot de afdeling Westelijk Schouwen door de leden van het jeugd Rode Kruis bijeen gebracht. Door deze geslaagde aktie was het mogelyk om de ongeveer veertig kin deren, die op 't Zcepe verblijven van een hoeveelheid speelgoed te voorzien. Namens de op het 't Zcepe aanwezige Surihamers werd de delegatie van het bestuur van het jeugd Rode Kruis van de afdeling Westelijk Schouwen, burgemeester II. P. Ever wijn en een aantal kinderen die aan de aktie hadden deelgenomen door de heer C. Gocrdin verwelkomt. De heer Goerdin sprak hierbij hartelijke woorden van dank tot al len die zich zo spontaan hadden in gezet om de kinderen van speelgoed te kunnen voorzien. Dank bracht hij ook aan de beheerders van 't Zeepe de heer en mevrouw Brink voor de door hen- verleende medewerking. Burgemeester H. P. Ever wijn sprak eveneens zijn grote waarde ring uit voor de door het Jeugd Rode Kruis gehouden aktie. Onder aanvoering van hun voor zitter de heer N. G. Krjjnse Lokker is men er in rekordtyd in geslaagd een fraaie kollektie speelgoed voor de kinderen welke op 't Zeepe ver blijven bijeen te brengen. De burgemeester zei trots te zijn op deze hard werkende afdeling van het Rode Kruis en tevens blij te zijn dat men dit heeft willen organise ren. Hij sprak de hoop uit dat de kinderen van het ingezamelde speel goed veel plezier zouden mogen be leven. Liedjes Voor de aanwezigen, waaronder ook een groot aantal ouders van de kinderen, werden door de kinderen een aantal liedjes gezongen waarbij het programma werd geopend met het Surinaamse volkslied en werd afgesloten met het Wilhelmus. Door de ouders van de kinderen waren voor deze gelegenheid een aantal Surinaamse lekkernijen ge bakken waarvan iedere aanwezige een zakje kreeg aangeboden. Aan het slot mochten alle kinde ren een grote zak met speelgoed in ontvangst nemen, waarmee zij diep voldaan naar de bungalows waarin zij verblijven, terug keerden. LONDEN, 28-9. Drie overvallers, die zondagochtend tijdens een aktie in een restaurant in West-Londen door de snelle komst van de politie werden verrast, houden zeven per soneelsleden in een ruimte van het souterrain in gijzeling. Er is nauwe lijks sprake van onderhandelingen mot dc politic. geen sprake van een volledige ver breking van de betrekkingen, zoals verscheidene linkse partijen hadden geëist. Als vertoon van woede over de felle buitenlandse protesten re ageerde de regering in Madrid zon dag met de terugroeping van haar ambassadeurs-uit een viertal landen. Regeringskringen lieten weten dat „aanvullende stappen ter verdedi ging van de Spaanse belangen"' spoedig zullen worden aangekondigd Naast de krachtige bewoordingen die premier Den Uyl zaterdag op het Domplein in. Utrecht sprak kwam de felste veroordeling ozndag van z(in Zweedse collega Olof Palme Ten overstaan van het partijcongres van dc Zweedse sociaal-democraten kenschetste deze de leden van het Franco-regiem als „bloedige moor- dernaars. De grootste crisis schijnt te zijn ontstaan in de betrekkingen tussen Madrid en Lissabon. De Spaanse re gering heeft het grootste deel van haar diplomatiek personeel uit de Portugese hoofdstad t ruggetrokken. ARNHEM, 27-9. De jaarvergade ring der Nederlandse orde van advo caten vrydag in Arnhem heeft zich ervoor uitgesproken dat de raadsman tGegang dient te kunnen krijgen tot de verdachte op het politiebureau en in staat gesteld moet worden de po litieverhoren bij te wonen. DEN HAAG, 29-9. Volgens NAVO- kringen zijn de plannen, die de Ne derlandse regering nu heeft met be trekking tot de Marine, „spektaku- lari". Er wordt op gewezen, dat de rakettenkruiser „De zeven Provin ciën" de ruggegraat vormt van de Nederlandse zeestrijdkrachten. Ver der wordt gesteld, dat als de „Nep tunes" uit diens wroden genomen er nog maar twee verkenningsvliegtui gen voor de Koninklijke Marine overblijven, die dan nog op de Ne derlandse Antillen dienst doen. DEN HAAG, 27-9. Om tegemoet te komen aan dc onevenredig zware bestuurskosten krijgen gemeenten met minder dan 5.000 inwoners ex tra geld. De ministerraad ging vrijdag ak koord met een al eerder aangekon digd wetsontwerp tot wijziging van de financiële-verhoudingswet I960. Voor alle gemeenten wordt een vast bedrag van ruim f 120.000 inge voerd, gecombineerd met een verla ging van sommige schaalbcdragcn, waardoor de kleinere gemeenten per saldo meer krijgen, terwijl de grote re gemeenten er geen financieel na deel van ondervinden. AMSTERDAM. In Amsterdam werd een manifestatie gehouden van gek ke, varende objekten, onder het mot to „Piëremegoggel '75". Van een hel ling- werden kreaties met wisselend sukses te waetr gelaten. Op de foto wordt een door leerlingen van een scheepswerfbedrijfsschool vervaar digd tropisch eiland met palmbomen aan het water toevertrouwd. Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Wijzen bijeen brengen, is nog geen wijsheid bijeen brengen. Verwachting tot dinsdagavond: Morgen opklaringen Opklaringen, maar ook enkele buien, vooral in de nacht; matige, aan zee tijdelijk krachtige wind, ruimend van zuidoost naar zuidwest; mini mumtemperaturen omstreeks 13 gra den; maxima morgen rond 19 gra den. Voor woensdag: Aantal uren zon; 1 tot 8. Min.-temperaturen: omstreeks 10 gr. Max.-temperaturen; omstreeks 16 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal; 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 30 sept. Zon op 6.38, onder 18.22 Maan op 0.23, onder 15.42 Nieuwe maan; 5 okt. (4.23). HOOG- EN LAAGWATER 30 sept. 9.47 22.41 3.15 16.01 Doodtij: 30 sept. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 29-9. Het K.N.M.I. deelt mede: Ten westen van Ierland ligt een diepe depressie, die boven onze omgeving een zuidelijke stroming in stand houdt. Vanuit Frankrijk wordt vrij warme en enigszins onstabiele lucht aangevoerd. In deze lucht kun nen zich ook dinsdag buien ontwik kelen, maar er zullen ook opklarin gen voorkomen. Een stormdepressie, die zaterdagavond langs onze kust tijdelijk windkracht 10 veroorzaakte, trok over de Noordzee naar Middcn- Sknadinavië. Achter deze depressie bouwde zich een rug van hoge lucht druk op. Onder invloed hiervan was het zondag rustig weer met zonnige perioden. In de loop van de zondag draaide de wind naar zuid tot oost. Een front, dat vanuit Frankrijk naar het noorden trekt, deed bij ons zon dagavond de bewolking weer toene men.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1