VERKOOP VAN GROND EN WONINGEN AAN DE ORDE IN RAAD VAN DUIVELAND RAAD ZIERIKZEE Hulpeloos in de braamstruiken NAJAARSREIS VAN DE BRUSE BEJAARDEN ONZE PUZZELRUBRIEK Hoogste top Garage C. Wandel Zn. Film rijk-arm Bouw 14 premiewoningen in bestemmings plan Oosterland DUIVELAND. 25-9. In dc deze weck gehouden raadsvergadering van Duiveland onder voorzitterschap van burgemeester J. de Kam kwa men nog tal van uiteenlopende zaken aan de orde. Besloten werd aan mej. C. Koop man te Zierikzee te verkopen bouw grond aan de Laan van Wereldve- teranen te Ouwerkerk, gelegen in het bestemmingsplan Ouwerkerk. Zulks met het doel hierop een wo ning te bouwen. De goedkeuring op dit plan door Ged. StatenNis nog niet verkregen. Het perceel Is groot on geveer 700 ca. voor de prijs van f 38.27 per ca., of in totaal f 26.789,- waarbij nog komt f 4.286,24 voor om zetbelasting of in totaal f 31.075,24. De heer Hillebrand (PvdA) vroeg wanneer er gebouwd zal worden op deze grond, omdat het nu nog in ge bruik is als landbouwgrond. Hij hoopte dat de betrokkene tijdig zal worden gewaarschuwd. Besloten werd verder in te trekken het besluit lot verkoop van een perceel bouw grond te Nieuwerkerk aan de Burg. van Eetenstraat, hoek Weth. van Klinkenstraat aan de heer H. P. van Noorden te Nieuwerkerk, omdat deze wegens omstandigheden niet meer zal bouwen. Het perceel dat groot is ongeveer 725 cA. voor de prijs van f 36,75 of in totaal voor de som van f 26.643,75 vermeerderd met f 4.263,-, wegens omzetbelasting zal nu ver kocht worden aan de heer B. Hom- melberg te Puttershoek waaraan de raad zijn goedkeuring hechtte. Verder werd op een aanvraag in gegaan van de Maatschappij Mabon B.V. te Zeist om aan te kopen in het bestemmingsplan Oosterland, een perceel gelegen tussen de Margriet straat en de Korenbloemstraat ten einde hierop 14 premiewoningen te bouwen. Advertentie De grondprijs is hier f 34,96 per cA. exclusief B.T.W. of in t otaal f 71.668,-. Hierbij komt nog 16u/o B.T.W.zodat het uiteindelijke be drag wordt f 83.134,88. Het aan te kopen perceel is groot ongeveer 2050 m". De heer van Maas informeerde of hierop al spoedig gebouwd zal worden. „We hebben nu al drie van zulke klanten die grote percelen grond kopen om woningen op te b uwen maar er komt nog niet veel van de grond", aldus de heer van der Maas. De voorzitter deelde mee dat dit ligt aan het aantal toewijzi gingen. Verkoop woningen Verder werd besloten de woningen Rijksweg 13 en 15 te Nieuwerkerk te verkopen. Het pand dat in tweeën bewoond werd jarenlang door per soneelsleden van de gemeente n.l. de gemeente-ontvanger en het hoofd van de openbare lagere school die inmiddels de gemeentedienst hebben verlaten). Er bestaat geen aanleiding om het pand nog te verhuren omdat de gemeente zich niet als taak heeft gesteld als woningverhuurster op te treden. De huidige bewoner die in de gelegenheid gesteld werd het pand te kopen toonde geen belang stelling, waarna de woning bij in schrijving te koop werd aangeboden. Er werd een taxatierapport uitge bracht door de heer M. Loeve te Goes waarop het pand door hem ge taxeerd werd op f 104.000,-. Op de verkoopadvertentie kwam slechts één aanbod groot f 44.150,-. Dat als onaannemelijk bod werd beschouwd. De heer Loeve deelde inmiddels mee dat de heer J. L. Goedhart te Zierik zee bereid is de woningen te kopen voor deprijs van f 105.000,-, dus nog 1000 gulden mqer dan de taxatie. Besloten werd het pand Rijksweg 13 en 15 te verkopen aan de heer Goed hart te Zierikzee. Besloten werd verder de panden Ring 3 en Ring 8 te Ouwerkerk een huurverhoging op ta leggen in ver band met de aanleg van centr. ver warming. De berekende huurverho ging in verband met de aanleg van cv. bedraagt voor de woning Ring 3 f 43.40 en voor de woning Ring 8 f 45,20 per maand, zodat de toale huur dan wordt resp. f 140,35 en f 142,15. De herfst is begonnen en dat is aan onze puzzelarij ook goed te mer ken, ,want er was een stevige stapel inzendingen op de opgave van vorige week. waar de meeste inzenders (ster£)' trouwens best raad mee wis ten. De eerste prijs is bestemd voor: De heer J. Verton Burghseweg 76 Burgh De tweede prijs gaat naar: Mevr. J. v. d. Berg-v. d. Est Wethouder de Roerstraat 4 Brouwershaven De oplossing van de puzzel is de volgende: HORIZONTAAL: 1. meestal; 6. diadeem; 12. kneu; 14. kier; 15. gij; 17. O.L.; 18. jol; 20. re;. 21. el; 22. ader; 24. poker; 26. loge; 28. zes; 29. bok; 30. vod; 32. pen; 33. ijl; 34. ta pe; 35. emoe; 37. la; 38. mijter; 39. nerts; 41. brug; 42. hier; 43. Delft; 47. rijder; 50. d.d.; 52. roer; 53. over; 54. vz.; 55. iep; 57. K.R.O.; 58. bek; 59. lei; 60. eest; 62. motor; 64. slee; 65. N.N.; 66. eb; 68. nat; 69. nu; 70. R.K.; 71. piek; 73. does; 75. exploot; 76. benzine. VERTICAAL: 1. magazijnbedien de; 2. e.k.; 3. snor; 4. tel; 5. au; 7. ik; 8. air; 9. deel; 10. er 11. molenaars ziekte; 13. rok; 16. ijdel; 18. joker; 19. leven; 21. egel; 23. es; 24. pope; 25. Rome; 27. op; 29. bat; 31. dor; 34. tijger; 36. ether; 38. mud; 40. sir; 44. lok; 45. ferm; 46. troon; 47. ro bot; 48. ijver; 49. dek; 51. Deen; 54. veer; 56. P.S.; 59. 11.; 61. teil; 63. tak; 64. Suez; 67. beo; 69. non; 71. p.p.; 72. K.O.; 73. de; 74. si. De nieuwe puzzel HORIZONTAAL: 1. oog op een aardappel; 4. hinderpaal (figuurlijk) 7. rolrond halfbont voor dames; 8. grove wollen stof; 10. biljartstok; 12. teken, van de dierenriem; 13. gebro ken getal (rekenkunde); 15. in grove trekken; 17. hoofddeksel; 18. boos opzet; 20. jong, dun takje; 22. uit roep van pijn; 23. beroep, ambacht; 24. raadgeving; 26. muzieknoot; 27. wapen met scherpe punt; 28. glans loos; 29. daaraanvolgend (afk.); 31. breed uitlopend achtereind van de Jade v.e. geweer; 35. graanpakhuis; 37. beweegreden; 38. militaire mu ziekuitvoering; 39. uitheems ge recht;; 41. op enig tijdstip, in het verleden of in de toekomst; 43. brandbare stof; 45. zangstem; 46. lijst der aanhangige rechtszaken; 47. laagtij; 49. houten kom; 51. grappen maker; 52. lidwoord; 53. brede koker van bontwerk; 55. markgraaf (als ti tel); 58. vragend voornaamwoord; 59 vinnig, verbeten 61 geneeskundi ge leefregels wat spijs en drank be treft; 62. loterijbriefje; 63. gek; 65. boomloot; 66. zeilvaartuig; 67. aar dig, grappig 68. fijngekorven tabak voor sigaretten. VERTICAAL: 1. gewrichtsholte; 2. geluid van zeker dier; 3. tijdig; 4. kleinste inlandse kraai; 5. persoon lijk voornaamwoord; 6. door, met (Latijn); 7. slaghout bij het cricket spel; 9. bedriegerij; 11. tijdmaat; 12. mannetjeshond; 13. mannelijk dier; 14. bindmiddel om stenen voorwer pen aaneen te hechten; 16. met gro te. doorsnede; 17. slaginstrument; 18. patroon waarnaar iets gemaakt wordt; 19. gewricht; 21. alleenzang; 23. telwoord; 25. R.K. geestelijke; 27. tegenstelling van sierlijk; 30. mu ziekinstrument; 32. grootmoeder- (kindertaal); 33. slaapplaats; 34. bit tere vloeistof; 36. dunbladerig ge steente; 39. vlinderbloemige plant; 40 niet herkauwend dier; 42. tel woord; 44. toiletartikel; 46. geslacht van mensen of dieren; 48 besmette lijke ziekte; 50. smalle weg; 51. pro per; 52. aanwijzend voornaam woord;; 54. hoofddeksel; 56. meer- tandige ijzeren mestvork; 57. onbe paald voornaamwoord; 58. breibe- nodigdheid; 60 plezier, pret; 62, dik en plomp; 64. voorzetsel; 66. uit drukking van bevestiging. Parkeerverbod In maart van dit jaar werd dooi de raad een parkeerverbod ingesteld voor de oostzijde van de Schoolstraat te Nieuwerkerk tussen de Burg. van Eetenstraat en de Kerkring. Geble ken is echter dat op het ogenblik voertuigen worden geparkeerd aan de westkant van eerder genoemd weggedeelte. Aangezien aan de West zijde van de Schoolstraat geen par- keerstrook is, wordt het doorgaande verkeer ernstig belemmerd. De Rijkspolitie heeft geadviseerd om in het belang van het verkeer het parkeren te verbieden aan de westkant van de Schoolstraat voor het gedeelte dat gelegen is tussen Kerkring en de parkeersrook. Hier op werd ingegaan. De heer Van 't Hoff (PvdA) vroeg of dit niet mogelijk zou zijn voor de Burg van Veenstraat te Nieuwer kerk, wat ephter volgens de voorzit ter nogal op moeilijkheden zou stui ten. Van het hoofd van de openbare lagere school te Nieuwerkerk is een verzoek ontvangen met betrekking tot de benoeming van mevr. H. M. Bommeljé-Von Harras als onderwij zeres in vaste dienst aan die school, omdat in verband met de stijging va n. het leerlingenaantal bij de aan vang van het schooljaar 1974-1975 noodzakelijk bleek een z.g. boven tallige leerkracht aan te trekken. Dit was tijdelijk, aangezien het gemid deld aantal leerlingen over het ka lenderjaar 1973 bepalend was en niet voldoende. Nu echter het leer lingenaantal hoger is geworden is er geen reden meer de tijdelijke aan stelling te handhaven. Besloten werd mevr. H. M. Bommeljé-Von Harras aan te stellen als onderwijzeres aan de O. L. School te Nieuwerkerk in vaste dienst. Medewerking zal verder worden verleend voor de aanschaffing van zeven leerlingenbanken en -stoelen ten behoeve van de Chr. School te Oosterland. Deze aanschaffing is noodzakelijk door uitbreiding van het leerlingenaantal. Het bestuur van de Vereniging tot het verstrek ken van lager onderwijs op Refor matorische Grondslag gevestigd te Oosterland diende genoemd verzoek in. De heer Hillebrand informeert waarom geen begrotingscijfer ge noemd werd - waarop wethouder Overbeeke antwoordde dat eerst de medewerking moet worden verleend door de gemeente."Het ETI-rapport betreffende woningbouw is naar de mening van het college een goed stuk geworden waarin op reeële ba sis berekeningen omtrent de woning bouw kunnen worden gemaakt; al leen de heer Hillebrand had nog enige bedenkingen ten opzichte van het rapport. UIT HET BINNENLAND KORTE BERICHTEN AMSTERDAM. De overgrote meerderheid van de verbondsverga dering van het NVV in Amsterdam heeft zich dinsdag uitgesproken te gen het idee van de uit de vermo gens aanwasdeling beschikbaar ko mende gelden (hooguit een kwart) toe te kennen in de vorm van indi viduele aanspraken. SCHIPHOL. De KLM verwacht dat het gevecht met de Verenigde Staten over de Transatlantische luchtrechten op New York in het ko mende najaar weer zal oplaaien. DEN HAAG. Het bestuur van het Nederlands christelijk werkgevers verbond heeft zijn leden een dis cussie-nota aangeboden over chris tendom en ondernemen. Over die nota zal in leden-organisaties, in kringen en in studieclubs worden gesproken. DEN HAAG. Slachtoffers van ge weldsmisdrijven zullen ten hoogste- f 25.000 uitgekeerd kunnen krijgen uit het schadefonds geweldsmisdrij ven van de overheid. Dit blijkt uit een koninklijk besluuit. DEN HAAG. In de eerste helft van dit jaar is het ziekteverzuim van mannelijke werknemers na een aanvankelijke stijging in de eerste maanden gedaald onder het niveau van het vorige jaar. DEN HAAG. De fraktieleider van de PvdA in de tweede kamer, drs Ed van Thijn vindt dat premier Den Uyl onverwijld het bezoek van mi nister Westerterp van verkeer en waterstaat aan Spanje moet afkeu ren. UTRECHT. De politiebonden heb ben in een telegram aan de regering laten weten dat zij ernstige bezwa ren hebben tegen het besluit om rijkspolitiemensen opnieuw in te schakelen voor de beveiliging van KLM-vluchten. DEN HAAG. Driekwart van de Nederlanders vindt dat het Chris ten-Democratisch Appel (CDA) een open partij moet zijn en zich niet moet afsluiten voor mensen, die geen christen zijn. Dit blijkt uit een lan delijk onderzoek, dat de Nederlandse stichting voor de statistiek heeft uitgevoerd in opdracht van de KVP KATMANDOE, 25-9. Twee Britse bergbeklimmers zijn er in geslaagd de hoogste top ter wereld, de Mount Everest, langs de tot dusver onbe- dwongen zuidwestzijde te bereiken. Dit heeft het Nepalese ministerie van buitenlandse zaken donderdag bekendgemaakt. (Vervolg van pag. 1) nog kan waarschijnlijk met de bouw worden begonnen. In een bedrag van f 60.000 voor de Caubrug zijn be grepen de verlichting en de aanzet- stukken aan de walkanten van de Gracht. Dc betreffende begrotingswijziging om het geld vrij te maken, geldt een principebesluit. Later wordt beslist waar precies de brug komt. De hele zaak kemt dus nog in de raad, ter definitieve goedkeuring. De heer Asma zag ook een taak voor dc Vcr- keerscommissie. Vrachtwagen De raad ging akkoord met de aan koop van een vrachtwagen voor de gemeente met een z.g.n. atlaskraan tje. „Een goede zaak", aldus de heer Asma, „men ziet bij het werk van de gemeentewerklieden nog wel mid deleeuwse toestanden''. Een krediet komt vrij bij begrotingswijziging voor de bestrating van Havenplein, Havenpark en Kraanplein. Men gaat de bekende - ook in andere straten toegepaste - steen gebruiken; veel stenen van nu zijn niet vervangbaar. De wethouder P. W. deed deze mede deling, maar repte verder riiet van de kinderhoofdjes. Bibliotheek-,,kwestie" T.a.v. de bibliotheek-„kwestie"' merkte de heer Deurloo nog op, dat de reklame - blijkens eerdere mede deling van de voorzitter - weliswaar door een bureau SIR wordt verzorgd maar dc centrale bibliotheek blijft toch veiantwoordelijk. Hij vroeg ook of Duiveland soms in de post „on voorzien'' zat, maar dat bleek niet het geval. De heer Roskam vond die post „onvoorzien" ook een beetje verlakkerij. De gemeente is over die post niet goed-geinformeerd. De heer Den Boer vroeg naar een nieuwe be groting, maar die is er nog 'niet. Des tijds is de gemeente Bruinisse - men kan dat nu wel zeggen - wat onder druk gezet, maar het heeft niet ge holpen, aldus de voorzitter, die ook nog op merkte dat er nu eenmaal speling in die begroting zit. Beslo ten werd de tafeltennisvereniging „Scaldina" een startsubsidie te ver lenen. Rondvraag In de rondvraag vond de heer Deurloo het een beetje cru dat een pachtvergoeding openlijk wordt ge noemd' en gepubliceerd. Maar dat bleek „all in the game"; tenslotte zijn voor de fiskus ook de salaris sen openbaar. De heer Becu bereed zijn stokpaardje: eeh aan de flank van de uitbreiding aan te brengen bos in plan West. Wethouder Bij de Vaate verklaarde hevig, dat zo'n bos „zo moeilijk" is, dat er geen zinnig woord over te zeggen valt. Welis waar is de zaak aanhangig gemaakt bij de stedebouwkundige, maar die heeft kennelijk andere zaken aan het hoofd. Talrijke fakloren De heer Becu wilde een tussen tijds rapport, maar ook dat is moei lijk te geven. De voorzitter zëi dat zo'n bos van talrijke faktoren af hankelijk is. De wethouder: de vraag is eenvoudig, het antwoord moeilijk. Verrenieuwstraat De heer Groen bracht de uitspraak van de Raad van State ter sprake, waardoor de Melkmarkt en Verre nieuwstraat vrij dienen te komen voor doorgaand verkeer; de voorzit ter vond de uitspraak spijtig; de destijds genomen maatregel moet on gedaan gemaakt, maar uitgezocht zal worden welke aanpassingen mo gelijk zijn, zulks met inschakeling van de Verkeerscommissie. De heer Asma had de oplossing al: van de Mol loopstraat maken. „Brogum" De heer Asma herinnerde er aan dat „Brogum'' per 1 maart moet sluiten. De datum kan nog niet eens verder opgeschoven worden tot het einde van het soosjaar, aldus de voorzitter, want er is al vertraging. Suggesties voor vervanging zijn er wel: pand Engelse kade (niet best) en eventueel een barak, maar er is nog geen oplossing. Tenslotte vroeg de heer A naar de Kommissie Toe lating Bejaardentehuizen Zeeland. Dit blijkt niet simpel te liggen, daal de rusthuizen in, j hun beleid auto-" noom zijn, blijkens mededeling van de wethouder P. W. De heer Ver schelling had voor de kleuterleid-T ster een eerdere invitatie willen zien voor de eerste paal kleuterschool plan West. De voorzitter deelde me de, dat het kollege zelf uiterst laat op dit gebeuren werd ge-attendeerd. FRANKFORT, 25-9. Een 72-jarige vrouw uit Offenbach, in de West- duitse deelstaat'Hessen, heeft 24 uur hulpeloos in braamstruiken gelegen, voordat de politie haar vond. Zij was gaan bramen plukken, maar geheel verward geraakt in de dichte strui ken. Bij de zockaktie die was onderno men op verzoek van de familie van de vrouw, werd gebruik gemaakt van speurhonden en een helikopter. Het CDA en de ARP DEN HAAG. De CHU-fraktie- voorzitter in de Tweede Kamer. dr. R. Kruisinga, heeft in Scheveningen tijdens een bijeenkomst van de kring Den Haag van het Nederlands Christelijk Werkgeversverbond (NCW) een dringend beroep op dc Anti-Revolutionairen gedaan de christen-democratische eenheid niet te verbreken. „De partijraad van de ARP, die zaterdag in feite moet be slissen over het al of niet doorgaan, van het CDA, heeft daarmee een zware verantwoordelijkheid". DORDRECHT. Te Dordrecht luordt op 27 september een Stripdag ge houden, georganiseerd door het Stripschap. Materiaal als boven staand afgedrukt, zal in gróte ver scheidenheid te zien zijn. VN postzegelafdeling in Vredespaleis DEN HAAG, 25-9. Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de Ver enigde Naties wordt van 24 tot en met 26 oktober in het Vredespaleis te Den Haag een postzegeltcntoonstel- ling gehouden. De postzegclafdeling van de Verenigde Naties zal op-deze tentoonstelling aanwezig zijn met de complete reeks VN-postzegels die ook te koop zijn. Hierbij is een spe ciale eerste dag-enveloppc. Advertentie De officiële Citroën-agent van Schouwen-Duiveland: Nieuwerkerk - Tel. (01114) 1487 DEN HAAG25-9. De eerste speelfilm, waarvoor de rijksoverheid opdracht heeft gegeven, heeft de verhouding rijk-arm in de wereld lot onderwerp. Roeland Kerbosch heeft hem gemaakt. De opnamen er voor zijn net achter de rug. „Van daag of morgen", zo heet de rolprent voorshands, gaat het komende voor jaar in roulatie bij de Nederlandse bioscopen. De film is voor het grootste deel gefinancierd door de voorlichtings dienst oiUtoikkelingssamenioerking. Roeland Kerbosch en Ton van Duinhoven maakten het scenario. Cineast ivas Hein Groot. In de film komen elf akteurs voor. Leuke tocht door het Brabantse land BRUINISSE, 25-9. Dc bejaardensoos onder leiding van mevrouw P. IJzc- lenberg-OIrec heeft dinsdag 23 september hun najaarsreisje gemaakt, wat deze maal door het Brabantse land ging. Met stralend mooi najaarsweer ver trok 's morgens omstreeks half acht een volle bus met soosledcn vanaf het verenigingsgebouw. Na een welkomstwoord van de chauffeur nam de leidster mevrouw IJzelenberg de mikrofoon ter hand en sprak op haar eigen manier een welkomstwoord op het a.b.c. geheel op rijm, waarvoor aller waardering. De eerste stopplaats was Wagen berg waar de kofife werd genuttigd met daarbij een traktatie van een 77-jarig lid. Vandaar werd door de mooie Brabantse omgeving gereden en was St. Oedenrode de tweede stopplaats. Hier werd een oude sme derij bezichtigd en kon men zien hoe deze werkzaamheden in vroeger ja ren werd verricht, zoals het maken van spijkers en hoefijzers enz. Het gezelschap werd door de smid ge trakteerd op een glaasje brandewijn met suiker, waarna men de gelegen heid kreeg de huiskamer te bezich tigen waarin vele oude spulletjes stonden. Omstreeks half twaalf stapte het gezelschap weer in de bus en werd de reis vervolgd naar Nieuwkuyk waar in restaurant „De Ster" van een heerlijk diner werd genoten. Klompenmakerij De reis ging vervolgens naar Udenhout waar een klompenmake rij werd bezichtigd. Het vak wordt door twee broers uitgeoefend dat nu machinaal gaat en maken veertig klompen per uur. Zoals het vroeger ging werd ook nog gedemonstreerd, hetgeen men allemaal zeer interes sant vond. Na nog een verfrissing in Bes en Duin te hebben genuttigd ging de reis naar de laatste stopplaats nl. Oudenbosch waar de koffietafel werd gebruikt. Na een mooie en zeer interessante dag werd de thuisreis aanvaard en arriveerde de bus om streeks half negen weer te Bruinisse. Tot slot sprak mevrouw IJzelenberg een woord van dank tot de chauf feur voor de goede verzorging en de service van deze dag. Ook sprak zij een dankwoord tot alle aanwezigen voor hun medewerking tot het sla gen van deze dag en hoopte tot een volgende rit. Daarna ging ieder moe maar voldaan huiswaarts.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 4