Volgend jaar geen winkels open op Wilma-rekreatieterrein „Monumentale oppervlakte Zierikzee" vergroot tot 46 ha. Honderd schepen vast in het kanaal Terneuzen TUINMAN DE ZIERIKZEESCHE COURANT BANKSTEL MEUBELRAMA BEELDHOUWWERK IN TUIN Restaurant BOS 2 ploegstoffen ZIERIKZEESCHE Vrijdag 26 september 1975 132ste jaargang Nr. 21766 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) VERTENTIES EN BEZORGING leletoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 19,90; per jaar 76.50. Losse nummers 45 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) f 3.50. Vraagt onze contractprijzenI De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. In dit nummer: Duiveland en de horeca-sluiting Zondagsrust-kwestie Bruinisse J&Sm: BRUINISSE, 25-9. Op de donderdagavond gehouden gemeenteraadsvergadering, onder voorzitterschap van waarnemend burgemeester S. A. Jumelet, kwam de exploitatie-overeenkomst met Wilma B.V. uitvoerig aan de orde. Het grote struikelblok hierin is de winkel sluiting op zon- en feestdagen op de jachthaven en straks ook huilen de dijk. Tydens de onderhandelingen tussen dc projektontwikkelaar en de ge meente, heeft deze gesteld het ge hele projekt ter hand te willen ne men, indien er van de zijde van de gemeente geen beperkende bepalin gen zouden worden opgelegd in ver band met zon- en feestdagen. Een viertal kerkgenootschappen in Bruinisse heeft in een schrijven aan het gemeentebestuur hun verontrus ting uitgesproken wat betreft de zon dagsrust. Deze bezwaarschriften had den beter ingediend kunnen worden toen de plannen van de grond kwa men, maar het is nu nog niet te laat, aldus de voorzitter. Hij zou - even als de christelijke partijen - binnen het rekreatiegebied dezelfde bepalin gen willen zien als in de kom van de gemeente. De sluiting op zondag geldt echter alleen voor de winkels en niet voor de horecasector, want deze is in de kom 's zondags ook geopend. Voorgesteld werd artikel 13 punt 5 aangaande de zondagsrust te schrap- pen en een bepaling toe te' voe^n""' dat de winkelsluitingswet, zoals in de kom der gemeente geldt, óók in het rekreatiecentruin wordt gehand haafd. „Aan de mogelijkheid dat door de winkelsluiting op zondag "Wilma B.V. voor schadevergoeding bij de gemeente komt aankloppen, zullen we maar niet zo zwaar tillen", aldus de voorzitter. Kritiek De heer Verspoor (Algemeen Belang) wees de voorzitter er op dat tijdens de onderhandelingen op 4 april 1973 de direkteur .van Wilma B.V.; de heer v. d. Sluis, gezegd heeft: „wanneer u ons beperkingen oplegt zijn we niet van plan er aan te beginnen". Zowel de voorzitter als wethouder Van Gilst waren getuige van deze woorden en de keiharde waarheid wilt u nu gaan verleggen omdat van de zijde van de kerken is gereageerd en men met de neus op de harde feiten wordt ge drukt". De heer Verspoor stelde ver der nog dat Bruinisse reeds een tien tal jaren met rekratieplanncïi gekon- fronteerd wórdt, die later onder het mom van kompeï-satié voor het ver dwijnen vassSe mosselkultuur ging, maar^ttar de mosselschippers wei- ni$^an hebben, maar de gemeente 'Bruinjss'-. v^ai-t er wol bij. Met de woorden „gedane zaken nemen geen keer" eindigde de heer Verspoor zijn opmerkingen. Dealer: ISTA - Oosterland Tel. (01114) 1495 Vóór tien jaar en nu De heer Meeuwsen (Chr. groepering) stelde dat niemand tien jaar geleden wist hoe de rekreatie er ter plaatse nu uit zou zien. Dat er in alle stadia een ruime publiciteit aan is gegeven, betwijfelde de heer Meeuwsen. Er is tien jaar geleden nooit gepu bliceerd dat er rekreatie zou komen waarvan werd geëist dat de aktivi- teiten op zon- en feestdagen gelijk gesteld zouden worden als op werk dagen. Wanneer er werkelijk ruime publi citeit geweest zou zijn, waren dege nen die nu bezwaarschriften indien den, zeker vroeger gekomen. „We willen wel rekreatie, maar niet tot elke prijs en het is beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald". De heer Bal (P.v.d.A.) sloot zich aan bij de woorden van de heer Ver spoor. Hij voegde er nog aan toe dat men deze wijziging niet te licht moest opnemen, ook juridisch gezien niet. Bij de eerste bespreking met Wilma B.V. is door wethouder Van Gilst (S. G.P.) gesteld dat als de zondagsrust er mee gemoeid is, hij er niets voor voelde. Een groot bezwaar vond de heer Van Gilst dat de winkels op de jachthaven gevestigd, het afgelopen seizoen op zondag geopend waren, zonder vergunning. Het is niet de bedoeling van de S.G.P. de klok terug te draaien door te zeggen „op Bru mag niets meer". De heer Van Gilst stelde voor een artikel in de over eenkomst op te nemen, welke luidt dat voor Wilma B.V. dezelfde normen in acht genomen worden zoals die nu ook gelden in de kom der gemeente wat betreft de zondagsrust, De voorzitter lichtte toe wanneer de winkels bjj Wilma open zyn op zondag, dat deze dan óók open gaan in de dorpskern, want men kan geen wetje maken voor Wilma en één voor de kom van de gemeente. Dit seizoen zijn er nog geen beper kende bepalingen genomen, maar vol gend seizoen zal beter de hand moé ten worden gehouden aan de winkel sluitingswet. De heer v. d. Velde (Lijst v. d. Velde) was het niet eens met het schrappen van het artikel en toevoe ging van een bepaling. De gevolgen welke hieruit voort kunnen vloeien, komen ter verantwoording van de rechtse frakties, aldus de heer v. d. Velde. „Mijn fraktie kan daar niet achter staan". Het voorstel werd tenslotte aange nomen met vier tegen drie stemmen. Tegen stemden de heren Verspoor, Bal en v. d. Velde. Deelname in de Stichting Rekrea- tieprojekt Bruinisse werd met alge mene stemmen aangenomen. MIDDELBURG, 25-9. Het aantal binnenvaartuigen dat ligt afgemeerd in het Nederlands gedeelte van het kanaal Terncuzen-Gcnt en de daar- btf behorende havens is donderdag tot jhonderd opgelopen. De meeste schepen liggen in Ter- neuzen en in de Nederlandse grens plaats Sas van Gent. De schepen die allen geladen zijn, zijn bestemd voor België of Frankrijk, doch de schip pers durven de grens niet over uit angst voor acties van Belgische schippers, aldus de rijkshavenmees ter te Terneuzen. Ook in het Belgi sche gedeelte van 't kanaal alsmede in de omgeving van Gent ligt een groot aantal schepen, waaronder veel Nederlandse, werkloos te wachten totdat hun Belgische collega's ein delijk overeenstemming met hun re gering hebben bereikt op het gebied van vrachtprijzen en betere bevrach- tingsvoorwaarden. Er zijn heel wat schippers waar van maandag 'aanstaande de vijfde week ingaat dat ze in België voor anker liggen. Advertentie Heeft u nog een goed maar wilt u graag veranderen7 Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Te.ofoon (01114) 1268 - 1265 In „Klub van twaalf" ZIERIKZEE, 25-9. Op tie jongste raadsvergadering, onder leiding van burgemeester Tli. H. de Meester, deelde de voorzitter mede dat het monumentaal ka rakter van Zierikzee van 41 tot 46 hektare in de offi ciële erkenning is vergroot. Daarmede komt Zierikzee in de zgn. „Klub van twaalf", historische steden, waar onder vele met veel ineer inwoners. Restauratie panden Op de restauratie van de panden Meelstraat 10-14 en Maarstraat 1 (eerste fase) wordt een 40ü/o - sub sidie verkregen tot f 237.758 en - na wijziging - zelfs 55% tot een bedrag van f 326.918. Zelfs kan, blijkens mededeling van de voorzitter, de subsidie oplopen tot 90%. Dit jaar Vervolg op pag. 4. Op grond van deze situatie is ook de extra uitkering krachtens de Verfü- Advertentie Zoekt u een goede sfeer en een fijn diner hij kaarslicht :j: WESTEN SCHOUW EN. Op goed uitgekozen plekjes in tie jranie tuin aan dc Layewcy te Westeuschouwen, staat beeldhouwwerk opgesteld. De foto geeft hiervan een voorbeeld. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Bestel dan een tafel op een vrijdag-, zaterdag- of zondagavond! Ons restaurant is dit jaar tot januari ieder weekend geopend Ztfpe 7 - Bruinisse Telefoon (01113) 1656 v v v v v v v v ningsregeling historische stadskern verkregen. De voorzitter zei dat zo'n „piek" in de beoordeling nu juist iets is wat Zierikzee nodig heeft. Het maakt de excessieve taak van de ge meente duidelijk en dat zou feitelijk grond moeten zijn voor de - al ge noemde - gemeentelijke opklassifi- katie. De begroting bouwkosten openba re kleuterschool in plan West blijkt te zijn overschreden, ten voordele - zo bleek - van een onderaannemer. De raad gaf daarop het fiat aan een voorstel tot begrotingswijziging waardoor de meer-financieringsmid- delen vrij komen. Tuin school De heer Asma informeerde naar de tuin bij de school. Daarop is dooi de inspektie beknibbeld, zodat er een vereenvoudigde achtertuin komt. Over de voortuin is nog niets bekend Het voorpad zal worden gehand haafd. Wethouder Bij de Vaate zei dat gepoogd zal worden met de in spektie tot een aanvaardbaar com promis te komen. Uit de raad kwam de suggestie iets aan en in de tuin te doen mei behulp van de ouders der leerlingen. Advertentie gordijnstoffen meubelstoffen tapijten Polaiïs,9 kleuren. WONINGINRICHTING MOL 17-19 ZIERIKZEE TELEFOON 2887 PARAMARIBO. Alles pais en vree, zo lijkt het wel op deze foto van het Oranjeplein te Paramaribo, met het standbeeld van oud premier Pengel, het ceremonieel middelpunt van de eventuele onafhankelijkheidsfeesten op 25 november. De voorbereidingen voor deze manifestatie gaan door, ondanks de taltijke politieke moei lijkheden. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Komplimenten staan soms ge lijk met leugens. Swift Verwachting tot zaterdagavond: Onbestendig Meest zwaar bewolkt met nu en dan regen; opnieuw tot krachtig en aan de kust tot hard of stormachtig toe nemende wind, eerst zuidelijk later zuidwestelijk; minimumtemperaturen van 13 graden aan zee tot 6 graden in het oosten van het land, maxima morgen rond 16 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 6. Min.-temperaturen: omstreeks 11 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 17 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 27 sept. Zon op 6.33, onder 18.29 Maan op 22.03, onder 13.39 28 sept. Zon op 6.35, onder 18.27 Maan op 13.12, onder 18.27 29 sept. Zon op 6.36, onder 18.24 Maan op onder 15.07 Laatste kwartier: 28 sept. HOOG- EN LAAG WATER Hoogwater Laagwater 27 sept. 6.49 19.07 0.18 12.38 28 sept. 7.31 19.55 1.06 13.35 29 sept. 8.26 21.04 2.07 14.43 Doodtij: 30 sept. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 26-9. Het K.N.M.I. deelt mede: Het o nbestendige weer zal nog enige tijd anahouden. In een krachtige westelijke stroming koer sen oceaandepressies snel naar Eu ropa. Zo trok donderdag een aktieve storing via de Britse eilanden naar het noordoosten. Het bijbehorende regengebied trok in de avond en nacht van donderdag op vrijdag over Nederland en bracht vrij veel regen. Zo werd b.v. op de vliegbasis Eind hoven 18 mm afgetapt. Achter dit regengebied stroomde onstabiele lucht naar Nederland. Hierin kwa men naast zonnige periode ook en kele buien tot ontwikkeling. i t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1