Zierikzeese gemeenteraad voteert 650.000 gulden voor rekonstruktie Grachtweg Bestuur Nutsbibliotheek houdt vast aan overgangsfunktie \s: J Inzittenden vliegtuig veilig in Addis Abeba Superbenzine goedkoper DE ZIERIKZEESCHE COURANT OUDE MUUR WESTENSCHOUWEN OOIEVAARS „RUSTEN WAT" IN WEI BIJ DREISCHOR Belangrijk voor u CEENSE FEBKET MEUBELRAMA &IL T N NIEUWSBODE Donderdag 25 september 1975 132ste jaargang Nr. 21765 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij Wh Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzeë. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 19,90; per jaar 76,50. Losse nummers 45 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3.50. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W In dit nummer: Duivelanrl geeft bibliotheek-subsidie ZÏERIKZEE, 24-9. Op do woensdagavond gehouden vergadering, onder yoorzitlersrhap van burgemeester Th. II. de Meester, gaf de gemeenteraad zijn fiat op een voorstel tot de (21ste) begrotingswijziging, die be trekking beeft op de rekonstruklie van de Grachtweg. Iiet projekt voorziet in een lierkonstriiktic van lief wegdek, de aanleg van een trottoir, laludhewerking langs de Zoete Gracht, parkeerplaatsen voor de bewoners en de aanleg van een opgemetseld muurtje voor de waterbeheer sing van de tuintjes. Kosten van het pro je kt: f 646.000. De heer Asma was verbaasd dat oen zo groot bedrag wordt gevraagd, zonder een z.i. niet volledige toelich ting van de zijde van het kollege. Mem werden allerlei vragen uit het publiek gesteld, maar hij kon over bet fijne van hot hoe en wat de men sen niet informeren. Zo had hij bij de stukken een tekening gemist. De wethouder P.W. zei dat de zaak uitvoerig in de Kommissie P.W. is besproken. De Dienst Gemeentewer ken zou direktelijk of telefonisch al tijd over de details hebben kunnen en willen informeren, zodat onwe tendheid z.i. niet nodig was. De wethouder verstrekte daarop de gedetailleerde toelichting. De weg moet er voor een halve meter uit; er komt een zandbed in, want de ondergrond is slecht. Als het werk nu niet zou worden uitge voerd, moet men er over enkele ja ren op terugkomen. Als hot zo blijft liggen, ontkomt men niet aan oen nieuwe opknap beurt en. een tweede provisorische voorziening achtte de wethouder zonde van het geld. De heer Asma wilde alleen maar, met alle stukken om zich heen, zelf over een zaak oordelen. De heer Be- cu vond de procédure normaal. Wat dit betreft is er niets nieuws (P.W.); we moeten het wél doen". Weg is g< oer! De heer Groen verklaarde zich te gen. De aktie voor de Grachtweg is destijds gevoerd, toen deze heel slecht was. Nu echter ligt de weg er goed bij en een 70 ingrijpende rekon struktie totaal overbodig. Een eventueel latere verbetering van de weg kan altijd worden aangehouden als projekt uit te voeren in DACW- verband. Het gaat - volgens de heer Groen - nu er wat geld is om de vaststelling van prioriteiten en er zijn wel urgentere gevallen in Zie- rikz.ee. Het geld kan op een zinvoller manier worden besteed (riolering binnenstad, jeugdsoos „Brogum", speel voorziening in West c.d.). Allen) trottoir De heer Groen stelde voor f G0.000 uit te trekken voor alleen een trot toir en geen rekonstruktie toe te passen. Wethouder Bij de Vaate vond dit geen goed alternatief, Als er een alternatief is, dan is het niets doen. zo zet hij, verder opmerkend dat bij de huidige situatie een trottoir niet kén worden aangelegd. Daar zijn de grond en de hele toestand gewoon niet geschikt voor. Zo'n trottoir kan alleen in hel kader van een totale rekonstruktie van de Grachtweg. De voorzitter herinnerde er aan dat het oplapwcrk van de weg al f -10.000 lveeft gekost en dat het vo teren van nog eens f 60.000 niet ver standig zou zijn. De heer Asma wilde de zaak een maand aanhouden. Tussentijds deel de de wethouder mede, dat een voor- bereidingsbesluit riolering binnen stad is te verwachten. I.v.m. daar mede wordt voorzichtigheid betracht met het stellig nodige herstel van sommige straten; het rioleringswerk moet er aan vooraf gaan. De voor zitter verklaarde zich bereid de wij ziging een volgende keer aan de orde te stellen, maar thans goedkeuring te vragen, teneinde de procedure van de kredietgoedkeuring in gang. te zetten, maar uiteindelijk werd hel oorspronkelijk voorstel tot begro tingswijziging in stemming gebracht en aangenomen met 9-4 stemmen (P.v.d.A. tegen). Een voorstel Groen zich te beperken tot het trottoir kwam daarop niet meer in stem ming. Advertentie Nadere standpuntbepaling ZÏERIKZEE, 24-9. „De Nutsbibliotheek' te Zierikzee blijfl beslaan lol <!e Centrale Bibliotheekvoorziening er in slaagt een betere en meer eentraal gelegen hiblio- theekruinile le scheppen'". „We doen dit vooral voor de oudere lezers, die men moeilijk naar een barak buiten de poort kan sturen (bij „Onderdak") en nog minder bij een bibliobus b.v. 's winters in de rij kan laten staan". Aan het woord - namens het bestuur van de bibliotheek - de voorzitter de heer G. II. Breetvelt. De heer Breetvelt en zijn medebe stuursleden zijn - hoe kan het an ders - weinig blij met de recente ontwikkeling op het terrein van het bibliotheekwezen, al wordt erkend dat op de lange duur het publiek met de centrale voorziening gebaat zal zijn. De slag is echter hard aangeko men, de uitwerking derhalve onge nuanceerd en de belangen van de vrijwilligers die zich hebben ingezet waren in het kader van de her- StruktureTing niet in tel. De Nulsbibliotheek beschikt over 6000, goed ingebonden en geplastifi ceerde, banden. De voorzitter had willen aansturen op een kombinatie met de C.J.V.-bibliotheek (3000 ban den, maar het is allemaal anders gelopen. De C.J.V.-bibliotheek heeft zich laten uitkopen voor een vast bedrag, hetgeen overname van het boekenbestand impliceerde. Voor dc Nutsbibliotheek echter wordt voorlopig nog een belangrijke taak gezien. Vandaar de standpunt bepaling, die zal kenbaar gemaakt en toegelicht worden op een begin oktober te houden samenspreking met vertegenwoordigers van de Cen trale Bibliotheekvoorziening. De leeshuur voor „Nutsboeken" gaat niet omhoog, maar financieel kan men niet op tegen hetgeen de C.B. heeft te bieden; tot 18 jaar gra tis en daarna een kléin vast bedrag per jaar. De Nutsbibliotheek echter heeft een enorme goodwill bij het lezend publiek cn het zal niet al te moeilijk zijn de zaak nog te konti- nueren tot het al genoemde tijdstip. Vervolg op pag. 4. Advertentie iihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihIIIi DREISCHOR. Twee fraaie ooievaars, wellicht een mannetje en een vrouwtje, zijn met brede vleugelslag neergekomen in de nabije omgeving van de boerderij van de heer L. J. Klompe aan de Platteweg 1 bij Drei- schor, een fraai plekje in deze om geving, dat toch al de aandacht trekt dank zij de zes hoge bomen die hier de dijk markeren. Gisteren (woens dag) middag omstreeks half drie ar riveerde het ooievaarspaar. De om geving is de vogels kennelijk goed bevallen want heden (donderdag)- morgen waren de beide ooievaars er nog. Ze brachten op het dak van de schuur en op het dak van het woon huis rustig de nacht door. De vraag Telefoon (01110) 2805 UW DISCOBAR Korte Sint Janstraat 12 ZIERIKZEE Bij ons snelle schade-afwikkeling lage pre/nie's Dus verzeker uw auto bij: Bruinisse (01113) 1619 'Goes (01100 13712 blijft natuurlijk wanneer zullen de ooieraars weer voldoende uitge rust" zijn om de verre rei» voort te zetten. Dat kan vandaag nog zijn, misschien duurt het wat langer. In elk geval zullen ze hun pleisterplaats wel niet vanwege de „grote drukte" snel verlaten (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) tTlflIllllllllltlflllilllllllllllfltflltllllllllflit Heelt u nog een teak bergmeubel en wilt u graag over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 Dit is dfi fraaie in oude stijl opge metselde muur rond de tuin van de heer N. H. Lysen te Westenschou- wen. Juist in de herfst is de- sfeer hier broos en b rekel ijken dat is wel een oogje en een ogenblik van bezinning waard. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaal uit 12 pagina's Christendom moet de mensen niet slechts in de hemel, maar op aarde gelukkig maken Montesquieu FRANKFURT, 23-8. Acht Ethio- piërs en een 21-jarige Wcstduilse, passagiers van een vliegtuig dat twaalf dagen geleden een noodlan ding had moeten maken in vvest- Ethiopisch woestijngebied, zijn veilig in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba aangekomen. Dit heeft een woordvoerder van de Ethiopische luchtvaartmaatschap pij bekendgemaakt. De luchtvaartmaatschappij had maandag in Addis Abeba gemeld dat de Westduitse Christians Lange, de vijf Ethiopische passagiers en de drie bemanningsleden van de ÖC-3 in de West-Ethiopische provincie Gojjam door bandieten gevangen werd ge houden. Het vliegtuig was op een binnenlandse vlucht van Bahar Dar naar Addis Abeba, toen het blijk baar een noodlanding moest maken tengevolge van de slechte weersom standigheden. DEN HAAG. 24-9. Per 1 oktober a.s. gaat de prijs van superbenzine 0.6 cent per liter omlaag, terwijl die van de gewone benzine ongewijzigd blijft, de prijzen van autogasolie en van petroleum stijgen met 1.6 cent per liter evenals de prijs exkl. b.t.w. van huisbrandolie. Volgens het mi nisterie van ekonomische zaken zijn de prijswijzigingen het gevolg van de ontwikkeling van de markt note ringen. WA r mr 01 N? H Verwachting tot vrijdagavond: Onbestendig Veel bewolking met nu en dan regen; vrij krachtige tot harde, aan de kust af en toe stormachtige wind uil zuid tot zuidwest; minimumtemperaturen rond 13 graden, maxima circa 17 gra den. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tot 6. Min.-temperaturen: omstreeks 13 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 1.9 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 26 sept. Zon op 6.31. onder 18.31 Maan op 21.16, onder 12.45 Laatste kwartier: 28 sept. HOOG- EN LAAGWATER 26 sept. Doodtij Hoogwater 6.15 18.27 30 sept. Laagwater 11.50 HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 25-9. Het K.N.M.t. deelt mede: Nederland gaat een periode met wisselvallig weer tegemoet. Doordal koude lucht van het noor delijk deel van de Atlantische Oce aan geleidelijk naar west-Europa opdringt, komt ons land in een krachtige zuidwestelijke stroming. In deze stroming trok een storing het afgelopen etmaal snel naar Engeland en bracht in Schotland plaatselijk 30 mm regen. Achter deze depressie ontwikkelt zich een nieuwe storing die morgen middag boven het zuidelijk deel van de Noordzee zal zijn aangekomen. Vrijdag moet er dan ook op vee) wind cn nu en dan regen worden ge rekend. De luchtdruk boven het Middel landse zeegebied blijft daarentegen vrij hoog. Het is er zonnig en de maximumtemperaturen bewegen zich rond de 25 graden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1