Dansles FAO: prijzen landbouw- produkten dit jaar omlaag ERIC DE NOORMAN INGEZONDEN STUKKEN Niet zulke vakmensen I Zierikzeesche Nieuwsbode SUCCESJES fcoefrt ote e^üilcieM. em ACAVA li QeJktO) w 7 ja,!rm die. goeie- DANSSCHOOL JANVIER De Wolf en de Havik 6 I nieuwe boogerdstraat »»wv.rv IZ I E R I K Z E E KERKWERVE, 19-9. Bij Schudde- beurs bezochten de kinderen van de kleuterschool De Speeldoos" met hun juf afgelopen woensdag een sproeivliegtuig. Piloot Prince kreeg na afloop van de lucht show een pakket tekeningen aangeboden. Fo to: Het landbouwvliegtuig in de aanvlucht. Prachtig voor de klein tjes. LAND- EN TUINBOUW ROME, 22-9. De wereldhandel in landbouwprodukten is vorig jaar naar waarde gerekend met 19 pro cent toegenomen tot het record van 106,5 miljard dollar, maar naar om vang gezien met vier procent ver minderd. Mijnheer de redakteur, Het zij ons bij deze vergund, te re ageren op het redaktionele artikeltje, onder de onzes inziens misleidende kop „Deelovername zaak". Eij de, in ons bedrijf doorgevoerde reorganisatie, is n.l. beslist, geen sprake van overname in welke vorm dan ook! Wegens de enorme, nog jaarlijks toenemende drukte in het installatie- werk (electrisch, waterleiding, sani tair, riolering enz. enz.) dreigde de afdeling televisie en geluidsappara tuur in de knel te komen. Pogingen een specialist hiervoor aan te trekken zijn op niets uitge lopen, en ten gerieve van onze klan ten hebben wij daarop besloten een samenwerking op dit gebied aan te gaan met een collega-bedrijf wat op het terrein van t.v. en geluidsappa ratuur is gespecialiseerd. Levering en reparatie van electr. huishoudelijke apparaten, wasma chines, koel- en vriesapparaten, ver warmingstoestellen enz. enz. gaan normaal door, terwijl de afd. ver lichting nog zal worden uitgebreid. Hopenlijk hebben wij hiermee de zaak in het juiste licht geplaatst, en danken wij u voor de plaatsruimte. Hoogachtend, QUARTEL, Noordgouwe Zeeuwse C.P.J. organiseert een aktie voor Sanaga De Christelijke Plattelands Jon geren Organisatie is gestart met de Aktie Sanaga. Zij doet dit in samen werking met de Ned. Herv. Zen dingsraad. De aktie heeft een twee ledig doel, ten eerste het opzetten van een landbouw en een visserij- projekt in Sanaga in Kameroen (West-Afrika) en ten tweede het ge ven van een uitgebreide informatie over het hoe en waarom van Ont wikkelingssamenwerking. De aktie wordt dan ook niet ge zien als het geven van hulp maar als samenwerking, met alle daaruit voortvloeiende konsekwenties voor beide partijen. Het visserijprojekt beoogt het stimuleren van de vis vangst in de zeer visrijke delta van de Sanaga. Het vissen zit de bevol king in het bloed, maar door de ver ouderde methoden zijn zij niet in staat te konkurreren met de met Politiemannen en muizen LONDEN, 22-9. Dn stoere Bobbies van het Londense po litiebureau aan de Marylebone Lane, hebben het moeilijk. Met laarzen en ander materieel bestrijden zij hun nieuwste vijanden geen misdadigers maar muizen. Horden van deze dieren overstroomden liet bureau. De muizen, die vermoedelijk kwa men uit de riolen die onder het centraal politiebureau lo pen, duiken op in de kantoren, cellen en kantine. Een formeel verzoek aan hel hoofdkwartier van Scotland Yard om een kat werd afge wezen. De zwaar beproefde mannen van Marylebone Lane kregen te horen dat :>j maar voort moeten gaan mrt han delen op eigen initiatief. Dat blijkt uit het jaarverslag van de Voedsel- en Landbouwworgani- satie van de Verenigde Naties (FAO). De prijzen van landbouwprodukten zijn in de loop van 1974 gestaag ge stegen, maar aan het eind van het jaar in de meeste gevallen omlaag gegaan. Toch waren ze in maart van dit jaar nog hoger dan in de periode die aan de hausse van 1972 vooraf ging. Rijst en suiker kostten zelfs driemaal zoveel als in maart 1972, tarwe, enkele minder belangrijke granen, cacao en wol tweemaal zo veel. Voor dit jaar verwacht de FAO een toeneming van de produktie, maar een daling van de prijzen door dat de vraag stagneert. Algemeen wordt verwacht dat de vermindering van de groei van het bruto nationaal produkt in de mees te landen grote werkloosheid met zich mee zal brengen, niet alleen in 1975 maar ook volgend jaar. Als gevolg daarvan zal de vraag naar landbouwprodukten waar schijnlijk niet verbeteren: een ver mindering is eerder aannemelijk. De omvang van de handel zal dit jaar ongeveer gelijk zijn aan die van vo rig jaar, maar gezien de te verwach ten daling van de prijzen zal de waai'de omlaag gaan. Als de econo mische bedrijvigheid in de industrie landen zich, zoals wordt aangeno men, volgend jaar herstelt, zal de vraag naar landbouwprodukten weer toenemen. moderne materialen uitgeruste Ni- gerianen. Ook de mogelijkheden voor land bouw, die uitstekend te noemen zijn, zijn nog nauwelijks ontwikkeld. Dit terwijl er in de in deze streek gele gen steden gebrek is aan de meeste landbouwprodukten. Voor beide projekten is een be drag nodig van f 75.000 waarvan de C.P.J.O. f 25.000 voor haar rekening neemt. Onze afdeling gaat het ko mende seizoen aan het werk met de aktie en zal nog wel van zich laten horen. Voor vex-dere infox-matie kunt u terecht bij het afdelingssekx-eta- ï'iaat: Wim van der Spek, Naere- boutstraat 20, Goes (tel. 01100-15448) Zeeuwse C.P.J. MARKTBERICHTEN Aardappclbeurs ROTTERDAM, 22-9. Prijzen exkl. b.t.w. vastgesteld in guldens per 100 kg af-bedrijf op auto volgens kwa liteitseisen binnenland eq. export. Klei-aardappelen binnenland: bin tje 35 mm in twee maten 29,00-30,00; bintje 50 mm opw. los verladen 30.00-30,50; eigenheimers 35 mm opw. 39,00-42,00. Zandaardappelen binnenland; bin tje 35 mm opw. 26,00-27,00. Klei-aardappclen export: bintje 35-50 mm los verladen 28,00-29,00; bintje 35 mm opw. voor overzee 30,00-31,00; bintje 50 mm opw. los verladen 30,00-30,50. Zandaardappelen export: bintje 35 mm opw. 26,00-27,00; blankschillige rassen vax\ de kleigrond voor over zee 40 mm opw. 29,00-30,00; voer- aardappelen 7,50-8,75. Stemming rustig. KERKNIEUWS donesië) met verlof te Oegstgeesl; voor Numansdorp: A. Schipper (v.h. zendingspred. Ujung Padang Ind.) wonende te Bennekom; voor Bun schoten: J. den Hoed, Sliedrecht; voor Veenendaal: R. J. v. d. Hoef, Zeist. Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Hattem: L. C. van Drimmelen, Nieuw-Amstex-dam. Bedankt voor Dox'drecht: L. R. Krol, Vlaardingen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Buiten Verband Beroepen te Urk: J. Stuij, Steen- wijk. Aangenomen naar Bai-endx-echt: H. Smit, Den Helder. Christelijke Gereformeerde Kerken Tweetal te Zwaagwesteinde: J. Germs, kand., Amex*sfoort en J. Oos tenbroek, kand., Apeldoorn. Bex-oepen te Boskoop en te Win schoten: J. Germs, kand., Amers foort. Bedankt voor Hamilton: A. v. d. Weerd, Damwoude. De klassis Apeldoorn heeft be- x-oepbaar verklaax-d de heer L. W. van der Mey, Aristotelesstraat 973, Apeldoorn. Gerefox-meerde Gemeenten Beroepen te Apeldoorn: N. W. Schreuder, Goes. Aangenomen naar Veenendaal: C. Hegeman, Tholen, die bedankte voor Goudswaard. Bedankt voor Hilversum: A. Hoo- gerland, Krabbendijke. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Beroepen te Goes: A. Wink, Vee nendaal. Geref. Gemeenten in Nederland te Nieuwerkerk Donderdag 25 september-, 19.30 uur ds. J. de Groot, Rijssen. Geref. Gemeente te Oosterland Ds. W. Hage naar Rotterdam-West Ds. W. Hage, predikant van de Ge reformeerde Gemeente alhier, heeft een beroep naar de Gereformeerde Gemeente van Rotterdam-west aan genomen. Ds. Hage kwam in juli 1971 uit Krabbendijke naar Oosterland, zodat hij ruim vier jaar de gemeente van Oosterland diende. Er werd in het bestemmingsplan een nieuwe pasto rie gebouwd, die ds. Hage toen heeft betrokken. De predikant is voorzitter van het bestuur van de chr. basis school ter plaatse. AMSTERDAM, 22-9. Een afvaar diging van 19 jeugdige Nederlandse vaklieden naar de 22e internationale beroepenwedstrijden, die in de af gelopen twee weken in Madrid zijn gehouden, zal dinsdag uit Spanje te- rugkèren met slechts twee medail les: een zilveren voor het schilder werk van W. Grootveld uit Soester- berg en een bronzen in de afdeling meubelstoffen voor H. Oostendorp uit Montfoort. Verre superieur in vakmanschap waren Zuid-Korea, Japan en Tai wan, die met resp. 25, 26 en 15 deel nemers, 22, 21 en 12 prijzen in de wacht sleepten. De Vereniging ter veredeling van het ambacht in Am stelveen wijt het slechte Nederlandse resultaat „aan de gewijzigde inzich ten op het gebied van de beroepsop leiding, die kennelijk te kort schiet". willemen cornélie charlotte dochter van marijke jumelet-volmer én wim jumelet zierikzee, 22 september 1975 mulockstraat 25 Hartelijk dank voor uw bloe men, voor uw gelukwensen, voor uw kado's en voor uw aanwezigheid. Zij hebben onze trouwdag tot een onvergetelijke dag ge maakt. JAAP en ANNEKE BIL Zierikzee, september 1975 Wielingenstraat 46 Plaats uw familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode Langs deze weg danken wij allen hai'telijk voor de vele bewijzen van belangstelling bij ons huwelijk ondervon den. FRANS en MIEN v. d. HAVE Na een langdurig lijden is overleden, in het zieken huis „Laren", onze schoon zuster en tante ADRIAN A OTTE echtgenote van W. JUMELET op de leeftijd van 64 jaar W. WOUWENS- JUMELET J. JUMELET J. JUMELET- LAMBRECHTSE Neven en nichten Bniinisse 21 september 1975 De overstelpende en opx-echte belangstelling na het over lijden van onze geliefde man, vadex-, behuwd- en grootvader LEENDERT STEENPOORTE heeft ons zeer getroffen. Wij willen u daarvoor zeer hax-telijk danken. Uit aller naam: J. A. STEENPOORTE-VAN DEN BERGE Oostex-land, september 1975 Neem eens een PROEFABONNEMENT op de Naam: Adres: Plaats: Ik "wil een vrijblijvend proef abonnemexit van vier weken voor f 3,05 in plaats van f 6,10. Gaarne met blokletters invullen, uitknippen en in J open enveloppe (drukwerk) zenden aan: Administratie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Antwoordnummer 12 ZIERIKZEE 5 (U behoeft geen postzegel te plakken) Diversen Bergmans levert de betere zonnebrillen! Voor een Perzisch tapijt naar fa. H. de Vlieger, Meelstr. 21, Ziex-ikzee. Dames! Nu ook leuke kado- verpakkingerx van Carat, Maya en Boldoot bij kapsalon „Cox-", Poststraat 12, Nieu werkerk. Tel. (01114) 1602. Voor het schoonmaken van uw schoorsteen: Schoorsteen- veegbedrijf L. Berrevoets, Wevershoek 9, Zierikzee. Tel. (01110) 3211. Uw woning stofferen doen wij graag, maar xneubileren kunnen wij ook. U kunt bij ons een introductie krijgen voor erkende meubeltoonza len. Woninginr. H. de Vlie ger, Meelstraat 21. Tel. 2305. Voor 'n prima gebruikt bank stel of bergmeubel naar Wico, Burg. Boumanstr. 11, Nieu werkerk. Vrijdagavond en za terdag geopend of op afspr. Telefoon (01114) 1373. Gesloten van 8 lot 29 sep tember. Mol, verf-behang, Nieuwe Boogex-dstraat. Laat u niet wijs maken dat stofferen van uw meubelen het niet waard zou zijn, voor dat u deskundig advies ge vraagd hebt bij de daartoe speciaal ingerichte meubel- stoffeerderij Goudzwaard, Meelstraat 24, Zierikzee. Tel. 2491. Duizenden korte en lange bontmantels in september nog met 20 zomerkorting een eerste keus kollektie 1975 Desgew. zeer soepele krediet service m. waarborggarantie. De grootste en goedkoopste bontzaak van Nederland: De Bontkoning, Hoogstraat 97, Rotterdam-C. Tel. (010) 117117 Parkeren v. d. zaak. Bij koop reisgeld terug (ook benzine). Vrijdagavond tot 9 uur geo pend. Nu kopen a.s. winter betalen! Grote kollektie Pex*zische la- pijten bij Meubelrama. Hoge Kerkstraat 10, Nieuwerkerk. Tel. (01110) 2887. U blijft op de hoogte met de ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE! VERTON HERENSCHOENEN HAVENPLEIN ZIERIKZEE Aanvang der lessen in hotel „Concordia" te Zierikzee zaterdag 27 septembr: 6.30 uur jongelui 7.45 uur jongelui 9.00 uur zilver Dinsdag 30 september: 4.30 uur scholieren 6.30 uur jongelui 8.00 gehuwden zilver gehuwden Inlichtingen en aanmelden: dinsdag van 4.00-7.00 uur in hotel „Concoi'dia" te Ziex'ikzee. Telef. (01110) 2294. GOES - MIDDELBURG - ZIERIKZEE Privé: Zonnebloemstr-aat 13 - Goes. Tel. (01100) 27664 Nedex-landse Hervormde Kerk Beroepen te Katwijk aan Zee: J. Westland, Schoonrewoerd; te Ex- loërmond (toez.): T. Tijsma te Mar- rum en Wester-Nijkei*k; te Ensche de: N. J. Flink. Waddinxveen, b.w.i.w. Aangenomen naar Dinteloord: L. Westland, Meteren en Est. Bedankt voor Utrecht: A. de Jong, 1.1. zendingspred. te Soerabaja (In- 109. Op dat ogenblik komt één van de wach ters de zaal binnenwankelen. De man is doos- bleek en kijkt angstig achter zich of hij ver volgd wordt. „Wat doe je hier? Waarom ben je niet op je post?" bijt Bx'anwen - die zich met moeite bedwingt - hem toe. „Geef ant woord!" De wachter beweegt zenuwachtig zijn lip pen, maar kan haast geen woord uitbrengen. „Hethet spookt daarbuiten", fluistert hij tenslotte, nauwelijks hoorbaar. Wéér klinkt buiten een schreeuw, gevolgd door een plons. „Hoor!" jammert de man nu luid. ..daar gaat er weer één. Ze gaan er alle maal aan. één voor één...." „Wie doet dat dan?" sist Branwen en stampt ongeduldig op de grond. „Niemand, er is niemand, alleen een scha duw, dan een kreet en een plons", antwoordt de man angstig. In de zaal ontstaat een opgewonden gemom pel, dat echter bij toverslag verstout als een groot brok steen door een schoorsteen naar beneden klettert in de vuurplaats en jeen regen van vonken en as de zaal injaagt. Dan klinkt een holle stem, die langzaam en duidelijk zegt: „De weerwolf eist de zoon van de Noorman. Breng de zoon van de Noorman buiten de poort. Wie de weerwolf weerstreeft, is ten dode gedoemd!" Als de laatste echo van deze woorden is weggestorven, ontslaat onder de Bohuslaners een geweldig tumult. Schreeuwend en tierend dringen zij naar voren en eisen uitlevering van de zoon van de Noorman Tevergeefs tracht Branwen hen te kalmeren „Ik zal een offer brengen!" roept zij. „Mijn goden zullen mij zeker helpen!" Maar de Bohuslaners luisteren niet en blij ven opdringen. Nu werpt zich de hoofdman van Tyrfing ertussen. „Stilte!" brult hij, „terug, of ik zal andere maatregelen nemen!". De hoofdman der Bohuslaners komt ontstui- mig naar voren en schreeuwt hem toe: „Wat, andere maatregelen nemen? Hier, jouw honds vod!" en met een geweldige houw van zijn zwaard velt hij de hoofdman van Tyrfing voor deze op tegenweer bedacht is. „Vooruit, mannen!" roept hij dan zijn Bo huslaners toe. ..wij zullen de zoon van de Noorman wel zelf gaan halen!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 6