De rol van wol Vergadering raad van Duiveland op woensdag 24 september STREEKNIEUWS Zeelandbrug-dia's op vergadering van N.C.V.B.-afdeling Openbare lagere school Renesse organiseert grote bazar Brandweerkorpsen van Zierikzee en Kerkwerve naar Doorn Fa. Quartel Fa. W. J. Weltevreden MEDEDELING (TIolty" iijodc WENSKAART BEKROONDE TEKENING UIT RENESSE ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Dinsdag 23 september 1975 Nr. 217B4 3 l)c raad van dc gemeente komt woensdag 24 september e.k. in open bare vergadering bijéén in het ge meentehuis te Nieuwerkerk onder voorzitterschap van burgemeester J. D. de Kam. De agenda bestaat uit 25 punten. Na de opening komt de vaststelling van de notulen en behandeling van de Ingekomen stukken en Medede lingen. Dan een vijftal aanvragen om subsidieverlening, n.l. door de Bibliotheekvoorziening Schouwen- Duiveland, door Biljartvereniging D.O.S. te Ouwerkerk, door de afde ling Schouwen-Duiveland van de Algemene Invaliden Bond, door de Samenwerkende Recl'asseringsinstel- lingen, en door het overkoepelend orgaan Bejaai'denwerk Schouwen- Duiveland. Verder grond verkopin gen te Ouwerkerk aan mej. C. Koop man te Zierikzee, te Nieuwerkerk aan B. Hommelberg te Puttershoek en te Oosterland aan de Maatschap pij Bouwontwikkeling MABON B.V. te Zeist. Zulks voor de bouw van 14 premiewoningen in het bestem mingsplan Oosterland. Vervolgens een voorstel tot verkoop van het woonhuis Rijksweg 13/15 te Nieu- werkerk aan J. I. Goedhart te Zie rikzee, en van huurverhoging van de woningen Ring 3 en 8 te Ouwer kerk. Parkeerverbod Verder verkeersmaatregelen, re sulterende in een parkeerverbod van de Schoolstraat te Nieuwerkerk, en de aanstelling in vaste dienst van een onderwijzeres aan de openbare lagere school te Nieuwerkerk. Ver der verlening van medewerking tot aanschaf van meubilair voor de bij zondere basisschool te Oosterland. Advertentie NUTSSPAARBANK de ideale «ezinsbank! Termijn- sparen met hoge rente OUWERKERK H. Kosterstr. - maandag 12.30- I.30 uur. Dan komt ter tafel het E.T.I.-rap- port woningbouw Schouwen-Duive land, een negende wijziging van de algemene politieverordening, vast stelling bezoldigingsverordening 1975 en credietaanvrage voor aanstelling typiste op het secretarie van de ge meente, voor aanschaffing van een hogedrUkreiniger voor het gemeen telijk instructie zwembad te Nieu werkerk, en een extra crediet voor de restauratie van de korenmolen te Nieuwerkerk, en voor de aanleg van sportvelden aldaar. Tot slot het aangaan van een geld lening ten behoeve van het scholen bouwcomplex te Oosterland, gevolgd door de Rondvraag en Sluiting. Concert in de Grote Kerk te Middelharnis Men schrijft ons: Op zaterdag 27 september a.s. om 8 uur geeft de bekende organist Jan van Dijk een concert op het orgel van de Grote Kerk te Middelharnis. Dit concert wordt georganiseerd door de Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. Programma Hoofddoel van de programmasa menstelling is geweest zowel de or gel kenner als het „grote publiek" van een plezierig orgeluur te laten genieten. Naast werken uit de Fran se en Duitse barok (Marchand, Bux- tehude en J. S. Bach) speelt Jan van Dijk de bekende „Suite Gothique" van B oellmann, twee komposities van Jean Langlais en tot slot de fi nale uit de eerste symfonie van Louis Vierne. Het volledige programma (tevens toegangsbewijs) is 's avonds aan de kerk verkrijgbaar. Tentoonstelling Zeeuws kunstenaarscentrum In het Zeeuws Kunstenaarscen trum aan de Lange Noordstraat te Middelburg is tot 10 oktober a.s. werk te zien van Adrie Hospes. Naar aanleiding van de komende Kinder boekenweek werd de tentoonstelling speciaal gewijd aan twee prenten boeken die door Adrie Hospes wer den geïllustreerd, nl. „Diederik en de Dieren" en „De Wensballonnen". Het werk van de exposante leent zich uitstekend om in originele vorm geëxposeerd te worden. BRUINISSE, 20-9. De N.C.V.B. af deling Bruinissc hield de eerste ver gadering na de vakantie in het vere nigingsgebouw. Een woord van wel kom werd gesproken door de vicc- presidente mevrouw Bejje-de Korte. De avond werd begonnen met het zingen van Psalm 33 de verzen 7 en II, waarna de presidente voorging in gebed. Vervolgens hield de presi dente een meditatie over Psalm 8, dat zij eerst had voorgelezen. De heer F. Schoonakker uit Zierikzee was deze avond op Bruinisse om de dames wat te vertellen over „Om en nabij de Zeelandbrug". De heer Schoonakker begon met een serie dia's te vertonen van de bouw van de Zeelandbrug, een knap stuk werk dat betrekkelijk in korte tijd tot sand kwam. Hij voorzag de dia's van kommentaar. De aanvaring van een drijvende bok met de Zeelandbrug, wat zoveel moeilijkheden voor het wegverkeer heeft veroorzaakt, had hij persoon lijk meegemaakt. Met nog enkele prachtige dia's van de natuur onder water werd het eerste gedeelte af gesloten. Na de pauze werd het eerste Kou- plet van het bondslied gezongen. Vervolgens liet de heer Schoonakker de natuur langs het water zien, o.a. de broedplaatsen in de grienden van verschillende vogels. Uitvoerig werd verteld van de gewoonte en eigen schappen van de vogels. Een woord van dank sprak de pre sidente voor de mooie en ook leer zame avond. Na het zingen van Ge zang 98 vers 1 werd de avond met dankgebed besloten door de presi dente. Advertentie Zuid-bosweg 5-7 Noordgouwe Tel. (01112) 267 Korte St. Janstraat 12-18 Zierikzee Tel. (01110) 2805 Steeds grotere drukte in het installatie-werk, specialisatie in de verkoop van electrische huishoudelijke apparaten en ver lichting, en een tekort aan tech. personeel, hebben een ingrijpende reorganisatie van ons bedrijf noodzakelijk ge maakt, waarbij uiteraard de belangen van onze geachte clientele mede ons uitgangspunt geweest zijn. Uitvloeisel hiervan is een nauwe samenwerking op het gebied van TELEVISIE EN GELUIDSAPPARATUUR met de bekende Fa. Weltevreden, Korte St. Janstraat 12-18 te Zierikzee, welke voor ons de verkoop en nazorg zal waarnemen, zodat ook op alle reeds verkochte apparaten een blijvende goede service is gewaarborgd. Verkoop- en service-gevallen kunt u rechtstreeks aan ge noemde firma, of desgewenst via ons opgeven. Hoogachtend J. C. OUARTEL/NOORDGOUWE In aansluiting op bovenstaande, delen wij u mede, dat w»j het in ons gestelde vertrouwen betreffende de verdere be hartiging van verkoop en service van TELEVISIE EN GE- LUIDSAPPARATUUR voor de Fa. Quartel te Noordgouv/e, volledig zullen proberen waar te maken. Hoogachtend FA. W. J. WELTEVREDEN/ZIERIKZEE Ziekte onder paarden De fraaie paarden, dienend voor „iandschapsstoffcring" in het wei land van Staatsbosbeheer bij de bui tenplaats „Mon Plaisir, leden en ly- den ten dele nog aan een paarde- ziekte, die by mensen diflcritus heet. Voor mensen overigens is de ziek te niet besmettelijk. De „droes" (ook wel gebruikt woord) uit zich door slijmvorming, ontstekingen in de keel en sterke vermagering. Naar het schijnt hebben ook enkele ponies in de regio de ziekte gehad en zou een enkele gestorven zijn. Een veulen van de Schuddebeurse paarden is ook ziek. Het dier dat er voor kort het ergst aan toe was, is evenwel thans duidelijk een stuk beter dan voorheen. Provinciale bibliotheek Door de toeneming van het aantal openbare bibliotheken en bibliobus sen die als verbindingsschakel op treden, is een groei van het aantal uitgeleende werken buiten Walche ren te konstateren. In 1974 bedroeg deze 37 procent en in 1973 30 pro cent van het totaal (40.000). De posi tie van de provinciale bibliotheek als regionale steunbibliotheek wordt nog eens duidelijk beklemtoond, aldus delen G.S. mee in de geleidingsbrief bij de provinciale begroting voor 1976. Zo spoedig mogelijk zullen voor de prov. bibliotheek voorzie ningen getroffen dienen te worden voor het onderbrengen van de boe- kenkollekties, daar de magazijnen binnen één a twee jaar vol zullen zijn, aldus G.S. Vergadering Zeeuwse Jeugdraad Morgen, woensdag 24 september, wordt ih het kantoor van de Stich ting Zeeland een openbare vergade ring gehouden van de Zeeuwse Jeugdraad. In verband met deze vergadering wordt o.a. medegedeeld dat van de beide regionale jeugd werkorganisaties in Zeeland voor de betreffende zetel in de Zeeuwse Jeugdraad kandidaat is gesteld de heer L. de Feijter te Burgh. N.V.V. Zeeland tegen tweede kern-centrale Het distrikt Zeeland van het N.V.V. heeft zich in een verklaring gericht tot o.a. de staten van Zeeland en de Tweede en Eerste Kamer, nadrukke lijk uitgesproken tegen de eventuele bouw van een tweede kerncentrale in Zeeland. Een klemmend beroep wordt gedaan op allen die voor de te nemen beslis singen verantwoordelijkheid dragen, om geen medewerking te verlenen aan het totstandkomen van een tweede kerncentrale in Borsele en om de uitbreidings- en vestigingsplannen zeer kritisch te bezien. ZIERIKZEE Filmvoorstellingen in de Concertzaal Vrijdag-, zaterdag- en zondagavond a.s. draait in de Zierikzeese Concert zaal een film met het roemruchte duo Terence Hill en Bud Spencer: „Pas op... of we slaan d'r op"! Ben en Kid winnen een fraaie „blitse" rode buggy, maar het wa gentje van de vrienden wordt nog vóór de eerste rit door een gangster bende opgeblazen. De gangsters heb ben ook de lelijke bedoeling om een gehele kermis te verjagen, om op het dan vrijkomende terrein een enorme wolkenkrabber te bouwen. Een en ander draait op een knok partij uit, want Ben en Kid willen toch wel graag een nieuwe buggy terug. Er ontstaan zelfs superknok partijen, maar uiteindelijk kiest de gangsterkeizer eieren voor zijn geld. En het ziet er naar uit dat Ben en Kid er duidelijk beter van worden In de Concertzaal wordt verder za terdag- (late voorstelling) en dins dagavond (normale tijd) vertoond de produktie van Pim de la Parra en Wim Verstappen: „Mens erger je niet", met in de hoofdrollen Willeke van Ammelrooy, Hugo Metsers en Andrea Domburg. Ouderavond openbare kleuterschool De eerste ouderavond van de openbare kleuterschool - Kabbe- laarsbank - zal gehouden worden op donderdag 9 oktober. Omdat drie le den van de ouderkommissie geen kinderen meer op de kleuterschool hebben, moet de kommissie met nieuwe leden worden aangevuld. Uitgebracht zullen worden de ver slagen van de sekretaresse, de pen- ningmeesteresse en van de kaskom- missie. Bij de verkiezing ouderkom missie zijn aftredend en herkiesbaar mevrouw De Looff en mevrouw Stam; aftredend en niet herkiesbaar zijn mevrouw Beekman, mevr. Lems en de heer Mans. Na het officiële gedeelte van de avond zal het werk op de kleuter school worden toegelicht door mevr. Van Anraad. BROUWERSHAVEN Reklasseringikollekte De kollekte voor de Nationale Re- klasseringsaktie heeft in Brouwers haven f 130,80 opgebracht. Een woord van dank aan de koliektantes, de geefsters en gevers, is zeker op zijn plaats. KERKWERVE hraël-avond afdeling NCVB De afdeling Kerkvverve van de N. C.V.B. komt morgen-woensdagavond 24 september bijeen in het vereni gingsgebouw. Deze eerste bijeen komst in het nieuwe seizoen zal wor den verzorgd door ds. en mevrouw Op den Velde uit Zierikzee, die zul len vertellen over hun reis naar Is raël. Een aantal dia's zal worden ver toond. Deze aankondiging werd - als ge volg van een misverstand - vorige week helaas foutief geplaatst onder Zierikzee. Het betreft dus een bij eenkomst van dc afdeling Kcrkwervc. NIEUWERKERK Reiger gesignaleerd Sedert enkele dagen houdt zich een reiger op in Nieuwerkerk. Meerdere malen is hij te zien (geweest), rond vliegend en zittend op het dak van een huis. Vanuit de hoogte zoekt hij kennelijk naar prooi. Het komt weinig voor dat zo'n vo gel zich zo dicht bij de mensen-be geeft. Inmiddels heeft hij uit een vij vertje, dat in een tuin is uitgegra ven, alle aanwezige goudvissen ver slonden. Begrijpelijk dat men op zo'n kostganger niet bijzonder is gesteld. Studievereniging S.G.P. Vrijdag 26 september a.s. opent de Staatkundig Gereformeerde Studie vereniging Schouwen-Duiveland het vergaderseizoen met een ledenverga dering, waarin de heer W. F. Spren- gelmeijer uit Zierikzee een inleiding zal houden. Titel hiervan is: „Abor tus provocatus, getoetst aan de Hei lige Schrift". Voor tijd en plaats: zie agenda. De P.I.T.-kollekte Voor de P.I.T. is te Nieuwerkerk opgehaald f 162,16. Dit werk werd gedaan door de dames Come Dorst, Marjan Folmer, Brigitte Helsloot. Ans van Dijke, Annet Verboom en Nelly den Haan. Aan gevers en kollektan- ten hartelijk dank. OOSTERLAND Ouderavond openbare kleuterschool Op woensdagavond 24 september a.s. vindt de ouderavond plaats van de openbare kleuterschool. Na de opening door de voorzitter volgt het financieel verslag; vervol gens bestuursverkiezingen. Aftredend en niet-herkiesbaar zijn de dames mevrouw L. Ouwens-Noret en me vrouw. J. Dooge-Kosten. Kandidaten die zich beschikbaar stellen willen voor de vrijkomende funkties kun nen zich opgeven bij de hoofdleidster van de school: mevr. J. van Westen- van Dongen. Hierna is er een kof fiepauze, gevolgd door bespreking van schoolzaken. Mevrouw J. van Damme-Hazelbag uit Ouwerkerk, onderwijzeres aan de openbare basisschool te Oosterland, houdt een praatje over het onderwerp „Over gang kleuterschool-basisschool". De bouw van het scholencomplex Bij de aanbesteding van het scho lencomplex, dat hier ter plaatse zal gebouwd worden op een terrein aan de Weelstraat, kwam uit een aantal aanbestedingsbiljetten als laagste in schrijver uit de bus het Bouw- en Aannemingsbedrijf fa. Verschoor te Pernis, met een bedrag van f 810.446. Met de aansluitingskosten van elec- tra, waterleiding etc., de decoratieve werken, tuinbeplantingen, architec tenhonorarium, advies- en toezicht- kosten, zonweringen en verschillen de onvoorziene kosten, zal de kost- pi'ijs van dit scholencomplex rond 1 miljoen gulden bedragen. Vermeer derd met de grondkosten ad f 120.000 zijn de uiteindelijke kosten voor de ze scholenbouw, waarin zowel de Chr. Basisschool als de Chr. Kleu terschool in zullen worden onderge bracht, een bedrag van f 1.120.000. Waarschijnlijk zal de bouw nog'dit jaar beginnen, de voorbereidende werkzaamheden vermoedelijk reeds eind oktober. Benoeming Onze vroegere dorpsgenoot de heer P. A. Capelle C.Pz., momenteel werk zaam als hoofdcommies ter gemeente secretarie van de gemeente Soest, is met ingang van 1 januari 1976 be noemd als referendaris van de ge meente Almelo. Deze bevordering betekent voor de heer Capelle een mooie promotie, om dat het slechts zelden voorkomt dat men reeds op zo jeugdige leeftijd (31) voor deze betrekking uit een groot aantal sollicitanten- benoemd wordt. Advertentie Als het modebeeld om soeplesse vraagt, zwierigheid en ponchalance, wat is er dan logischer dan de keuze van een wollen stof? Wol is zacht, wol is prettig. Wol is natuurlijk. Maar wol is vooral "echt"! En "echt" heeft altijd iets eigens. Vandaar dat de wollen mode zo opvallend is. In tweed of in Shetland. In bouclé of uni. De kollektie is er vol van. En let u eens op de natuurlijke valling bij de wijde belijning. Hoe losjes alles lijkt. Ja, wol speelt een rol in de nieuwe mode. Vecht voor echt. Kies voor wol. Het kan uit onze kollektie! Dam 19 Zierikzee Tel.01110-2816 Op 7 en 8 november a.s. RENESSE, 22-9. Op vrijdagavond 7 en zaterdag 8 november organi seert de openbare basisschool ,,'t Stacpel'of" te Renesse een grote ba- bazar in de school. Doel van deze ba zar is het verkrijgen van nieuwe en moderne leermiddelen die niet uit het gewone budget bekostigd kun nen worden. Maar hoofddoel is toch de aan schaf van een elektronische stencil- Oud papier Op zaterdag 27 september a.s. komt het comité dat het oud papier ophaalt ten bate van de Mbuma- zending, weer met traktor en wagen op het dorp te rijden om ongeveer negen uur. De ingezetenen worden verzocht het oud papier zo mogelijk gebundeld aan sti'aat of trottoir ge reed te leggen, waarvoor bij voor baat hartelijk dank. schrijver waarvan men de kosten op zo'n f 3000,- schat. Overigens spaart de' school reeds enkele jaren voor een dergelijk apparaat, maar nu wil men met een goed opgezette bazar het gestelde doel in één klap trach ten te bereiken. Van de zijde van personeel en ouder commissie is men thans aktief bezig deze bazar tot een bijzonder evenement te maken, waardoor men behalve het gestelde (financiële) doel te bereiken ook de bezoekers een paar prettige uurtjes wil bezor gen. Veel ouders worden en zijn al ingeschakeld bij aktiviteiten, zoals het bakken van taarten/'llakes enz. Maar ook mensen die geen kinde ren op de school hebben hoopt men te aktiveren, want het is toch een feic dat de school een vast punt voi-mt in de Renessese dorpsgemeen schap. Dc gemeente Wcsterscliouwcn heeft dan ook niet lang geaarzeld met haar toestemming wat betreft het gebruik van de school als gele genheid waar alles zich op 7 en 8 november gaat afspelen. Geen groot succes ZIERIKZEE/KERWERVE, 20-9. - Zaterdag werden in Doorn voor drie klassen de landelijke brandweerwed- strijden gehouden. Van Schouwen- Duiveland namen hieraan deel in dc klasse I dc korpsen Zierikzee II en Kerkwerve ,op grond van de bereikte resultaten van de eerder dit jaar ge houden wedstrijd te Zierikzee. Uit het gehele land waren die dag verschillende korpsen naar Doorn ge komen om uit te maken wie zich dit jaar landskampioen mag noemen. In de eerste klasse namen totaal 21 korpsen deel. Zierikzee behaalde bij deze wedstrijd de 13e plaats; Kerk werve was hekkesluiter als 21e. De eer van Zeeland werd hoog gehouden door het brandweerkorps van Hulst, dat beslag wist te leggen op de eer ste plaats en dus het kampioenschap in de hoogste klasse wist te behalen. I-V».!' w: Deze th rins in druk verschenen wenskaart van liet Na! Comité voor Kinderpostzegels, werd ontworpen door de O-jarige Jan-Piet V. d. Hoek uit Renesse. De „gelukkgi nienw- jaar"-kaart is opgenomen in de serw Voor het kind". Jan-Piet ontving eerddr - zoals gemeld - een aanmoe- diyingsprus va feestelijke tekc

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3