De heer C. J. M. Nolet 25 jaar chemisch technicus Zeelandia Weer klubwerk Renesse in ,,'t Kotje" Deel examenklassen Chr. Mavo naar „De kleine Aarde" Vergadering NCVB Zierikzee STREEKNIEUWS Drie nieuwe rekreatie-eilanden Veerse meer in gebruik gesteld Begroting Technische Dienst Kring Bruinisse-Middenschouwen Bibliotheekvoorziening op Schouwen-Duiveland Fa. Ouarfel Fa. W. J. Weltevreden MEDEDELING ZIERIKZEESGIE NIEUWSBODE 22 ,ePte»d.« 1975 n». tuts ZIER1KZEE, 20-9. Tijdens een druk bezochte feeste lijke bijeenkomst van direktie en personeel in de foyer van „Mondragoii", werd vrijdagavond de lieer C. J. M. Nolet hartelijk gehuldigd in verband met zijn 25-jarig jubileum als cbemiseli-teebnieus in dienst van de Kon. Zeelandia H. J. Doeleman B.V. De heer Doeleman (rechts) speldt de heer Nolet het gouden bedrijfsinsig- ne op. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Algemeen clirekteur de heer M. Doeleman II. J. Zn. herinnerde in zijn toespraak tot de jubilaris en zyn familie aan de afgelopen kwart eeuw en schetste in dit verband de familie Nolet als een typisch Zierik- zeese familie. Veel bewondering had de heer Dofclcmari voor de studieprestaties op chemisch gebied die de heer No let na zijn H.B.S.-tijd bijzonder snei volbracht. Na zijn Engelse tijd in dienst van Zeelandia en de militaire dienst gaf de jubilaris zich met be wonderenswaardige snelheid en overgave aan het bakkersvak De warme belangstelling op deze receptie bewijst dat u bij Zeelandia een grote plaats inneemt, aldus'be sloot de heer Doeleman zijn toe spraak met een woord van waarde ring voor het werk van de jubilaris, die hierna het gouden bedrijfsinsigne en een envelop met inhoud in ont vangst mocht nemen. Mevrouw No let kreeg een grote doos bonbons aangeboden. tische wijze. Hij herinnerde daarbij ook aan het werk van de jubilaris gedaan voer de opleiding van assi stenten in het laboratorium. Waar derende woorden sprak hierna ook de heer K. E. Rasmussen, directeur van Emulsion Holland. Hij bood een zakrekenmachientje aan. Veel werk heeft de heer Nolet altijd gedaan voor het bedrijfszomeravondvoetbal en vollybal. Een dankwoord hiervoor sprak de heer J. Henning. Op gevatte en geestige wijze sprak tenslotte de heer Nolet een dank woord, in gezellige sfeer bleef men hierna nog enige tijd bijeen. HAAMSTEDE Oejaardenfociëleil begint A.s. donderdag 25 september be gint de bejaardensociëteit weer mot haar bijeenkomsten. Personen die 65 jaar zijn of het binnenkortworden, zijn van harte welkom in de recrea tiehaal van het rusthuis „Duinoord". (Zie ook: Agenda). MEUWERKERK Kerkdienst voor doven Op zondag 28 september zal in het kerkgebouw van de gereformeerde kerk aan de Ooststraat te Nleuwer- kerk een "büzondere kerkdienst wor den gehouden. In deze dienst zal ds. P. H. de Kleer te Nunspeet voorgaan. In het bijzonder zal rekening worden ge houden met doven en moeilijk-ho renden (gehoorgestoorden). Men ver wacht dat ook inwoners uit andere delen van Zeeland deze dienst zul- .len bijwonen. Dergelijke diensten -worden van tijd tot tijd op diverse plaatsen ge houden. Min of meer uitgaande van de Ned. Chr. Bond van Döven te Ede. Algemene leesbibliotheek Het is al weer enige tijd geleden, dat de Alg. Leesbibliotheek in dit blad genoemd werd. Vandaar, dat de bewoners van Niemverkerk en om geving er aan worden herinnerd, dat de bibliotheek vrijdag 26 septmber weer begint met het uitlenen van boeken aan volwassenen en aan de jeugd, en wel in de zaal „Rehoboth", Ooststraat 18, van kwart voor zeven tot half acht. BRUINISSE Zwemdiploma's A en B Zaterdagmorgen 20 september slaagde een groepje Bruse jeugd voor het zwemdiploma A en B in zwembad „Onderdak" te Zierikzee. Voor diploma A slaagde: Cora de Ronde; Geraldine de Waal; Anne- marie Wiebrens; José de Ronde; Jan Willie Kik; Arjan Hoek; Bart de Ronde; Corina Duinhouwer; Wille- ke van Oeveren; Elles Mol; Marcel Mol; Marjan Jumelet; Tonny de Bruine; Tonnie Jumelet en Jacque line van Duivendijk. Voor diploma B slaagde: Conny Bal, Sarina van Duivendijk, en Leen Hoogerheide. Zowel voor A als B werden geen kandidaten afgewezen. Alle geslaag den volgden zwemles in het instruk- t'e zwembad „Dol-fijn" te Nieuwer- lcerk. NUTSSPAARBANK de ideale ijezinsbaiik Groei spaar- bev ijzen aan toonder OOSTERLAND Konmginneplein - maandag 11.00-12.00 uur Contacten De heer J. Willemse, die de jubila ris toesprak namens alle medewer kers, merkte op dat de heer Nolet behoort bij de technische staf van het bedrijf. Hij heeft echter een veel zijdige taak en daaruit komen con- tachten voort met de fabriek, de ex peditie, de proef bakkerij en het kan toor.'Bij het onderhouden van deze contacten hebben wij u leren ken nen als een beminnelijk en sympa thiek collega, aldus de heer Willem- se. Hij bood de jubilaris een stop watch aan. Adj.-directeur de heer F. J. van Hoofstadt ing.. belichtte de verdien sten van de heer Nolet op humoris- Praatje over gezonde voeding Bodemvondst voor gemeentemuseum ZIERIKZEE, 18-9.'Na enige omzwervingen kon dezer da gen een waardevolle bodem vondst uit 1962 alsnog aan de stedelijke verzameling van Zierikzee worden toegevoegd. Eenigave kan van aardewerk, zeker vijf eeuwen oud, die uit eindelijk in 't bezit was geko men van de heer C. van der Vliet ACzn., werd door laatst genoemde aan hel gemeente museum ten geschenke aange boden. Bij de kan bevond zich een briefje van de hand van de vroegere archivaris Van Beveren van de volgende in houd: Taveernekancirca 1380; gevonden tijdens riole ringswerken op 16 november 1962 in de Krepelstraat. De kan lag op het veen, diepte 2 m. N.A.P." ZIERIKZEE, 20-9. Deze week werd in het Herv. Verenigingsgebouw de vergadering van de N.C.V.B. gehou den. Na gemeenschappelijk zingen van spalm 72 vers 1 opende de pre sidente de vergadering met gebed en schriftlezing. Zij las spalm 72 met als thema „Vrede". De spreker van deze avond was drs. J. Plantinga uit Amsterdam. Hel onderwerp was: Reformvoeding wat is dat? Spreker begon met zich af te vragen; Waarom reform voeding. Dit heeft niets met een levensbeschou wing te maken, maar met gezond- voedsel. Hij vertelde dat het aantal ziekteverzuimen in het arbeidspro ces onrustbarend toeneemt. Dit kost enorm veel geld en tijd. O.a. heeft die slechte gezondheids toestand te maken met de milieuver vuiling en de bergen afval. Een an dere oorzaak van slechte gezondheid kan zijn: gejaagdheid en haast en ge brekkige voeding. Ons voedsel wordt te veel bereid met aroma's, smaak en kleurstoffen en conserverings middelen. Wat doen we aan dit euvel? Door over te gaan op rel'orm- vceding, dat is voeding die deze be standdelen missen en dal komt de gezondheid ten goede. Een film lichtte één en ander dui delijk toe. Het is zaak het voedsel met overleg te kiezen, drs. Plantinga bespraak het nut van volkorenbrood en zilverenvliesz'ijst. Veel vragen werden gesteld en de heer Plantinga beantwoordde deze uitvoerig. Stichting: Jeugd Men schrijft ons: ZIERIKZEE. 20-9. De afgelopen ja ren werden er tussen 1 oktober en 1 april klubaktiviteiten voor de jeugd van 5 t/m 12 jaar gehouden in ,,'t Kotje" te Itencsse. Vier klubs op maandagmiddag. dinsdagmiddag, donderdagmiddag en vrijdagmiddag tussen 4 en 5 uur 's middags. ,,'t Kotje" is een gezellig houten ge bouwtje achter het dorpshuis', ieder jaar deden zo'n 50 kinderen mee aan klubaktiviteiten zowel binnen als buiten, zowel spel als handenar beid aktiviteiten. De gemeente ver leent ieder jaar een subsidie om al die aktiviteiten, materiaal, onkosten enz. mogelijk te maken. Echter een van de grootste problemen, van het laatste jaar zeker, was de leiding. Met veel moeite kon do werkgroep die aktiviteiten hielp organiseren vol- doende leiding voor de vier midda gen bijeen krijgen. Met dit bericht willen we dan ook proberen de lei ding te versterken. Voelt u er voor?! Meld u zich dan aan! Het is van het grootste belang dat ouders, ouderen of oudere jongeren die jiot leuk vinden om met een groep kinderen klubaktiviteiten te doen in de komende winter zich opgevenHet leiding tekort is zo groot dat de mo gelijkheid bestaat dat het klubwerk de komende maanden wel eens niet van start zou kunnen gaan. Hoe en wanneer de klubs van start gaan is afhankelijk van het beschikbaar zijn van voldoende leiding. Doet u ook mee? Meer informatie en opgeven van eventuele leiding voor 1 oktober a.s. bij Ineke Wandel, Lindelaan 5. Re- nesse. Telefoon (01116) 1269.; of bij de eilandclijkc jeugdwerkleidcr Ga- bri de Groot, Meelstraat 10, Zierik zee. Telefoon (01110) 3566. Konfrontatie met alternatief leven ZIERIKZEE, 20-9. Het „niet-Lon- densc" deel van de eindexamenklas- sen van de Chr. Mavo heeft een werkweek gevolgd op „De kleine aarde" te Boxtel. Bedoeling van de week was het behalve voortdurend met elkaar op trekken, te worden gekonfronteerd met verschillende zaken, als de bio logisch dynamische landbouw, alter natieve energiebronnen en maaltij den (vleesloos). De ochtenden werden doorgaans besteed aan exkursies en lezingen. Zo werd een wandeling gemaakt door een natuurgebied, een bezoek gebracht aan een watermolen te Spoordonk en aan een bedrijf met intensieve veeteelt (bio-industrie- kippen). De lezingen handelden over voe ding en energie. In de middaguren werd brood gebakken in een houtge stookte oven, een maaltijd bereid op niet vervuilende energie, tuinarbeid gedaan, een bijenkast bezocht en la boratoriumwerk (onderzoek slootwa ter). In de avonduren werden dia's en films vertoond van „De kleine Aarde". Westhoek-weekje Tenslotte hadden de tweede klas sen van de school een werkweek in het C.J.V.-kamp te Renesse. Het ac cent lag ditmaal op het leren kennen van eigen omgeving en 't kontakten met de - in dit geval - Westhoekse bevolking. Hoogtepunten in het pro- gromma waren: volksdansen o.I.v. de heer Van Damme te Goes, een puz- zelrit langs historische plekjes en groepsgewijze bestudering van een enkel aspekt van de Westhoekse sa menleving. Dank zij het goede weer, een geslaagde week. Provinciale dag Geref. Vrouwenverenigingen De geref. vrouwenverenigingen in Zeeland houden hun Provincialedag op 25 september a.s. te Zaamslag, in de Geref. kerk. Spreker is ds. H. R. Plomp. Declamatie door mevr. T. Karels-Meeuse. (Zie ook de agenda). ZIERIKZEE Bestuurs-reorganisatie Kunst en Eer In ons blad werd jl. vrijdag mel ding gemaakt van de bestuursreorga- nisatie in de stedelijke harmonie „Kunst en Eer". Hierin is een storen de fout geslopen. Wij schreven dat de heer H. Koper was afgeti*eden als sekretaris, maar zijn funktie nog tot 1 januari 1976 zou blijven vervullen. Dit is niet juist. De heer H. Koper heeft per 1 september 1975, zijn funktie als sekretaris neergelegd en tevens bedankt voor het lidmaat schap, zodat hij vanaf bovengenoem de datum geen enkele binding met „Kunst en Eer" meer heeft. Het nieuwe kontaktadres wordt nog na der bekendgemaakt. A RNEM UI DEN. 29-9 De commis saris van de Koningin in Zeeland, dr. C. Boertien, heeft zaterdagmid dag drie nieuwe recreatie-eilanden in het Veerse meer officieel in £<*- bruik gesteld. Het opspuiten en aanleggen van deze drie eilanden, de Bastiaan, de Langeplaat. de Spieringplaat, en de Zundkreekplaat heeft f 1.6 miljoen gekost. Met elkaar hebben de eilan- Rekreatiecentrum Aquadelta Het Wilma projektontwikkeling B.V. heeft het gemeentebestuur van Bruinisse laten weten dat de naam van het totale rekreatiegebied voort aan zal zijn stichting „Rekreatiecen- trum Aquadelta". De huidige naam geving luidde „Stichting rekreatie- projekt Bruinisse". De benaming van de B.V. rekreatieprojekt Brui nisse blijft ongewijzigd. Kollekte reklassering De kollekte die te Bruinisse werd gehouden voor de Nationale reklas- seringsaktie heeft totaal f 330,18 op gebracht. Kollektanten en gevers worden namens de instelling harte lijk bedankt. Vergadering VVV De vereniging voor vreemdelingen verkeer afdeling Bruinisse houdt dinsdagavond 30 september een na^> jaarsleden vergadering in café „Centrum". Aan de orde komt: een terugblik op de evenementen, en uitbreiding van de evenementencom missie. Ook de contributie voor 1976 zal deze avond aan de orde komen. Mr. M. W. Otten. secretaris van de ka mer van koophandel en fabrieken in midden en noord Zeeland, zal een inleiding houden over de onderwer pen: recreatie middenstandsbelan- gen m.b.t. de winkelsluitingswet, en in het bijzonder het openstellen van bedrijven, en winkels op zondag en de verplichte winkelsluitingsdag. Aansluitend is er gelegenheid tot het stellen van vragen. „Flitsen'"' uit het buitenland NEW YORK. De algemene kom missie van de algemene vergadering van de Verenigde Naties, een orgaan waarin vertegenwoordigers van 25 landen zitting hebben en dat de de finitieve agenda voor elke assem bleebijeenkomst samenstelt, heeft donderdag besloten de kwestie Cy prus op de agenda wan de algemene vergadering van dit jaar te zetten. PARAMARIBO. Het Comité van Christelijke Kerken in Suriname heeft een beroep op de politieke groeperingen daar gedaan alles in het werk te stellen om tot een com promis te komen. BRUINISSE, 20-9. In een deze week te Bruinisse onder voorzitter schap van burgemeester E. Baerends van Middenschouwen te Bruinisse gehouden vergadering van de Tech nische Dienst kring Bruinisse- Mid denschouwen werd de ontwerp jaar rekening 1974 van de Dienst goedge keurd. De bijdragen van de aangesloten gemeenten werden hierin voorlopig vastgesteld op Advieskosten Bouw vergunningen Bruinisse f 3567,50, Middenschouwen f 4560,-. De ver goeding voor bijzondere werken Bruinisse f 8040,48, Middenschouwen f 5334,87. Het exploitatie tekort was voor Bruinisse f 78.463,30 (2697 inw.j, Middenschouwen f 63.684,14 (2189 inw.), de bijdrage bedroeg bijna f 29,- per inwoner. PARAMARIBO. De Surinaamse oppositieleider Lachmon is van me ning dat premier Arron de deur tot een toenadering met kracht heeft dicht geslagen door te weigeren de NPS-fraktie van mevrouw Liesdek- Clarke te laten deelnemen aan de verdere besprekingen om tot „ver zoening" te komen. In de begroting 1976 die eveneens werd -behandeld en vastgesteld werd in ontvangst en uitgaaf op f 217.610,- komen genoemde bedragen voor als volgt: Advieskosten bouwvergunnin gen Bruinisèe f 4500,-. Middenschou wen f 6000,-, Vergoeding bijzondere werken Bruinisse f 6000,-, Midden schouwen eveneens f 600,-. Bijdrage in het exploitatietekort Bruinisse 2840 inw. a f 38,- is f 107.920,-, Mid denschouwen 2235 inwoners f 38,- is f 94.930,-. De wijziging begroting 1974 werd z.h. st. aangenomen. MOSKOU. Een Russische vrouw die in mei van het vorig jaar in Mos kou trouwde met een Amerikaanse hoogleraar heeft meegedeeld dat de Russische regering opnieuw heeft ge weigerd haar een uitreisvisum te ge ven zodat ze naar de Verenigde Sta ten kan gaan. WASHINGTON. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van defensie heeft vrijdag verklaard dat de Verenigde Staten Israël de wa pens gaat leveren die hangende de vredesregeling in het Midden-Oosten door het Pentagon werden tegenge houden. Al meer dan 1100 lezers ZIERIKZEE, 20-9. De bibliobus van de Provinciale Biblotheekcen- trale Zeeland heeft in de eerste twee weken van uitlening op Schouwen- Duiveland 1130 lezers ingeschreven (328 volwassenn en 802 jeugdige le zers). Het aantal uitleningen bedroeg in deze 2 weken 4271. Opmerkelijk is dat hierbij'392 studieboeken en 616 jeugdstudieboeken zijn. Het grootste aantal uitleningen vond plaats in Haamstede, Oosterland en Nieuwer- kerk met respectievelijk 738, 676 en 556 boeken. Als de plannen van de Stichting Gemeenschappelijke Bibliotheek voorziening Schouwen-Duiveland gerealiseerd worden opent de Ge meenschappelijke Bibliotheek te Zie rikzee haar poorten in december a.s. Omdat binnen de wallen van Zie rikzee momenteel onvoldoende ruim te is te vinden krijgt deze biblio theek een tijdelijke behuizing op hel terrein naast sporthal en zwembad „Onderdak". Een definitieve behui zing hoopt men over een jaar of 4 in de binnenstad gevonden te. heb ben. Advertentie den een oppervlakte van 11,91 hec tare en een steigerlengte van 260 meter. Er zijn nu acht kunstmatige en twee natuurlijke recreatie-eilan den in het Veerse meer, dat veer tien jaar na de afsluiting van hel Veerse gat uitgebreid is tot het drukst bezochte watersport gebied in Zeeland. De drie nieuwe eilanden zijn in de eerste plaats bestemd voor de watersport en het watertoerisme. Zuid-bosweg 5-7 Noordgouwe Tel. (01112) 267 Korte St. Janstraat 12-18 Zierikzee Tel. (OtttO) 2805 Steeds grotere drukte in het installatie-werk, specialisatie in de verkoop van electrische huishoudelijke apparaten en ver lichting, en een tekort aan tech. personeel, hebben een ingrijpende reorganisatie van ons bedrijf noodzakelijk ge maakt, waarbij uiteraard de belangen yan onze geachte clientele mede ons uitgangspunt geweest zijn. Uitvloeisel hiervan is een nauwe samenwerking op het gebied van TELEVISIE EN GELUIDSAPPARATUUR met de bekende Fa. Weltevreden, Korte St. Janstraat 12-18 te Zierikzee, welke voor ons de verkoop en nazorg zal waarnemen, zodat ook op alle reeds verkochte apparaten een blijvende goede service is gewaarborgd. Verkoop- en service-gevallen kunt u rechtstreeks aan ge noemde lirma, of desgewenst via ons opgeven. Hoogachtend J. C. QUARTEL/NOORDGOUWE In aansluiting op bovenstaande, delen wij u mede, dat wij het in ons gestelde vertrouwen betreffende de verdere be hartiging van verkoop en service van TELEVISIE EN GE LUIDSAPPARATUUR voor de Fa. Quartel te Noordgouwe, volledig zullen proberen waar te maken. Hoogachtend FA. W. J. WELTEVREDEN/ZIERIKZEE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 5