Hartelijk afscheid van direktrice zuster G. H. du Croo De ekonomische betekenis van de rekreatie van Zeeland Prins Claus over rijke en arme landen KOOPJES HALEN „WICO" Patricia Hearst aangehouden LAATSTE NIEUWS AGENDA FILOSOFIE (TJE Als u 65+ bent, wordt 'n bioscoopje pikken nog aantrekkelijker Met: E\S 65. Pas voor uw plezier. Plechtigheid in „Duinoord" WESTERSCHOUWEN - In de rekreatiezaal van hel rusthuis „Duinoord" te Haamstede werd afscheid ge nomen van de direktrice van dit rusthuis, mej. zr. G. H. du Croo, die om persoonlijke redenen ontslag uit deze funktie had gevraagd. De voorzitter van de Stichting Rusthuizen Westelijk Schouwen, burge meester H. P. Everwijn, sprak aan het begin van deze bijeenkomst een wel komstwoord tot de bestuursleden, de bewoners, enkele genodigden, het per soneel. de scheidende direktrice en haar familie en tot de nieuw benoemde direkteur de heer Groenendal en diens echtgenote. Vervolgens bracht hij de scheidende direktrice dank voor de wijze waarop zij gedurende ruim 6 jaar haar funktie had uitgeoefend. Spreker wees er op dat het geen gemakkelijke jaren zijn geweest, vooral i.v.m. de uitbreiding en de verbouw van het huis, waarin zij i.v.m. de advisering een grote rol heeft gespeeld. PUTTERSHOEK. V.l.n.r. Sgt. W. Fiers? Sgt. G. H. G. Bór'eleyer.Ê en adj. in de. ompeving:moesten ge-evakueerd. Te Culemborg zal het wapen definir plósievën Opruimingsdienst kampte met degenslag, doordal de onstèkers vein ■het te Puttershoek gevonden Duitse wapéji uit Wereldoorlog II, geheel wa ren vastgeroest. Het onschadelijk maken eiste zeven uur zwoegen; bewoners in ei omgeving moesten ge-evakueerd. Te Culemborg zal het wapen defini tief. worden 'onschadelijk, g.emaakt. MIDDELBURG, 18-9. Ter gele genheid van het 40-jarig bestaan heeft de Provinciale Zeeuwse VVV aan Adviesbureau Tideman voor Toerisme en Horeca te Voorschoten opdracht gegeven een brochure sa men te stellen over de economische betekerfis van de rekreatie voor Zee land. Mede ip het kader van de huidige economische situatie wordt in deze •brochure spëéiale aandacht besteed aari: het. werkgelegenheidsaspect. Enige .van de-voornaamste uitkom sten. \^an-het onderzoek, zonder ove'^ rigens, volledigheid na te streven, zijn Volgens opgave van dë Zeeuwse gemeenten vonden er in 1974 in Zeeland ca. 7,8 miljoen overnachtin gen plaats door verblijfsrecreanten: Onderzoek naar dood vrouw AMSTERDAM, 18-9. De Amster damse recherche stejt een onder zoek in naar de dood van een 43- jarige vrouw, wier stoffelijk over schot donderdagavond in haar wo ning in de Sumtrastraat in de hoofdstad is aangetroffen. Over de doodsoorzaak kon nog niets worden gezegd. De politie heeft voorlopig geen reden om aan misdrijf te den ken. Overval op postkantoor Het grootste gedeelte (ruim twee derde) van deze overhachtingen vond plaats op kampeerterreinen; In totaal werd door verblijfsrecre anten een. bedrag van ca. 200 rhiljoen gulden in- Zeeland besteed; Tezamen met de bestedingen van dagrecreanteri wérd /door deze -„re creatieve bestedingen" een direkte werkgelegenheid, geschapen van ca. 4500 manjaren. WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zaterdag 20 en zondag 21 september Dokier W. Bontkes, Zierikzce, tel. (01110) 2280, neemt waar voor dokter Van Geer, dokter Vis ser en dokter Lodiers. Dokter L. A. M. Bruel, Brouwers haven, tel. (01119) 280, neemt waar voor dokter Simons en dokter Stenger. Op zaterdag en zondag spreek uur, uilsluitend voor dringen de gevallen van 11.30 tot 12.00 uur en van 16.30 tot 17.00 uur. De weekeinddienst gaat in op vrijdagavond 20.00 uur en duurt tot maandagmorgen 8.00 uur. Dokter F. Buitendijk, Bruinissc, tel. (01113) 1280, neemt waar voor dokter Richard en dok ter Speelman. De dank van het bestuur werd on derstreept met de aanbieding van een fraai cadeau bestaande uit 2 tuinstoelen en een bijpassend tafel tje. Namens de bejaarden werd zr. du Croo toegesproken door de sec retaresse van de bewoners-commis sie, mej. Van Steenbrugge. Ze bracht de dank van de bewoners over en roemde de liefdevolle wijze waarop de direktrice haar funktie had uitgeoefend. Het speet de be woners erg dat zij ontslag had ge nomen. Ook zij overhandigde enkele AMSTERDAM, 18-9. Ontwikke lingssamenwerking is geen zaak van Caritas, maar een zaak van ele mentaire sociale rechtvaardigheid. Het inzicht in de maatschappelijke ontwikkelingen moet ons ook afhel pen van het idee, dat we ons als sa- menleveing ofofferingen getroosten, een begrip dat bjj de Caritas be hoort. Natuurlijk is het wel zo dat we onze eigen groei zullen moeten afremmen. Maar net zo goed als we in de bebouwde kom met onze auto wat moeten afremmen om dat dorp of die stad leefbaar te maken, zo geldt het ook voor de welvaartsgroei in de rijke landen. Dit zei prins Claus donderdagmor gen tergelegenheid van de opening van de dag voor schooldirecteuren van het beroepsonderwijs, die in het koninklijk instituut voor de tropen in Amsterdam werd gehouden. Advertentie BIJ geschenken, t.w. een grote kleuren foto van het rusthuis en een kof fertje, alsmede bloemen. Tenslotte richtte mej. Van Steenbrugge zich met een enkel woord tot de heer en mevrouw Groenendal, daarbij de hoop uitsprekend dat de nieuwe lei ding spoedig het vertrouwen van de bewoners zal verwerven. Zij had daar na een vluchtige kennismaking goede hoop op en overhandigde me vrouw Groenendal bloemen. Geschenken personeel Namens het personeel voerde de heer Joh. van den Bos op geestige wijze het woord, de directrice dank brengend voor de wijze waarop zij leiding had gegeven. Ook hij kwam niet met lege handen, een koffiezet apparaat en een set klein tuinge reedschap waren de geschenken van het personeel en aan het slot van zijn toespraak zong Het personeel de scheidende directrice toe met een door henzelf gemaakt lied. Mevrouw Oostdijk sprak woorden van dank voor de goede samenwer king namens het Rpde Kruis en de Welf are werksters; zij bood een fraai presenteerblad aan met een door één der bewoners zelf vervaardigde han ger. Zuster dü Croo bedankte alle spre kers voor de vriendelijke woorden én de ontvangen geschenken, maai* speciaal ook het bestuur, haai- mede werksters en medewerkers voor de Minister boos over forinatievlucht DEN HAAG, 18-9. De vlucht van vier „Neptunes'', lange-afstands pa trouillevliegtuigen van de marine- luchtvaartdienst, gisteren (woens dag) boven Den Haag heeft een staartje gekregen. Zowel minister Vredeling van defensie als de mari neleiding hebben deze oefening in het formatievliegen, die tegelijker tijd als protest was bedoeld tegen de aangekondigde bezuinigingen bin nen .de marine, afgekeurd. De minis ter heeft de commandant van het Squadron, kapitei-luitenant-ter-zee T. W. E. Kandou, inmiddels een re primande gegeven. De bewindsman heeft te verstaan gegeven, dat derge lijke vluchten niet meer zullen wor den gehouden. ondervonden steun en prettige sa menwerking en de bewoners voor de ontvangen vriendschap. De moeder van zuster Du Croo, mevrouw Du Croo, sprak tenslotte nog een dankwoord voor de belang stelling die haar dochter te beurt was gevallen. Nadat de voorzitter het officiële gedeelte van de avond had gesloten, bleef men nog enige tijd bijeen om de geschenken nader te bekijken en persoonlijk van zr. Du Croo afscheid te nemen en nader kennis te maken met het echtpaar Groenendal. SAN FRANCISCO, 18-9. Patricia Hearst, de dochter van krantenmag naat Randolph A. Hearst, die al ruim anderhalf jaar wordt gezocht, is don derdag aangehouden. Dit is in krin gen van de Amerikaanse federale re cherche (FBI) bekendgemaakt. Ook het echtpaar William en Emily Harris tegen wie aanhou dingsbevelen waren uitgevaardigd, is gearresteerd. De 30-jarige Harris en zijn 28-jarige vrouw maken deel uit van het Symbiose Bevrijdings leger (S.L.A.), de groep die in febru- april '74 Patricia Hearst uit haar flat bij de universiteit van Californië in Berkeley ontvoerde. Later liet Pa tricia op geluidsbanden weten dat zij zich bij het S.L.A. had aangeslo ten en had deelgenomen aan een bankoverval in San Ftancisco op 15 april van het vorig jaar. Blokkade kanaal Terneuzen-Gent opgeheven TERNEUZEN, 18-9. Df blokkade van kanaal Terneuzen-Gent die vrjjdag 29 augustus begon is don derdagochtend vroeg opgeheven. Een vloot van binnenvaartschepen vaart thans zowel richting België als andersom. Ook in Antwerpen is de blokkade voorbij. Nederlandse schepen die weken lagen, opgesloten voor de sluizen kregen plotseling de vrij heid terug. Vele maakten daarvan gebruik en zijn thahs naar ons land onderweg, al of niet geladen. Enke le voorlopers van deze vloot bereik ten reeds de sluis te Hansweert, die toegang geeft tot het kanaal van Zuid-Beveland. Alleen in het Rinkkanaal van Gent duurde de blokkade nog voort. Ver tegenwoordigers van actievoerende schippers aldaar waren nog aan het onderhandelen met de overheid. Schippers mochten schutten DEN HAAG, 18-9. Minister Wes terterp van verkeer en waterstaat heeft donderdag besloten om bij wijze van uitzondering de circa twintig schepen, die voor de Kreek- raksluizen in de Schelde-Rijnver binding liggen, te laten schutten. Hij is van oordeel, dat deze schepen ook door uitzonderlijke omstandigheden (de schippersblokkade in België) in deze situatie terecht zijn gekomen. Surinaamse miljoenenorder voor Aerocarte SCHIPHOL, 18-9. De Surinaamse regering en KLM Aerocarto B.V., een 100 procent dochteronderne ming van de KLM, hebben een con tract afgesloten voor de landmeet kundige werkzaamheden van een groot project, dat de economische ontsluiting van West-Suriname tot doel heeft. Voor de te verrichten landmeetkundige werkzaamheden, die ruim een half jaar zullen duren, worden meer dan driehonderd per sonen ingezet. Met deze opdracht is voor Aerocarto een bedrag van f 13 miljoen gemoeid. Dit heeft de KLM in een communiqué meegedeeld. Eendensterfte in Lage Zwaluwe LAGE ZWALUWE. 18-9. De een densterfte in de haven van Lage Zwaluwe is een gevolg van botulis- me. Dit is komen vast te staan uit een onderzoek door het centraal dierengeneeskundig insituut. Er is nader onderzoek gaande omtrent het type botulisme. Rond de Biesbosch onder andere de Visplaat is eveneens botulisme geconstateerd. In de Biesbosch zelf is dat nog niet het geval. Touringcar gestolen BREUKELEN. 18-9. Een touring car van een Amsterdamse onderne ming is in de nacht van donderdag op vrijdag bij Breukelen gestolen. De chauffeur was even gestopt om een gezelschap af te zetten. Hij zelf had de bus ook verlaten met ach terlating van de sleuteltjes. Toen hij na een kwartier terug kwam. was zijn bus verdwenen. Het gezelschap en de chauffeur is op andere manieren naar de hoofd stad teruggekeerd. Vrijdagochtend vroeg had de politie de bus nog niet teruggevonden. MOERKAPELLE, 18-9. Het post kantoor in het Zuidhollandse Moer- kapelle is donderdagmiddag om half één overvallen. Een man met een nylon kous over het hoofd is het kantoor binnengedrongen. Hij be dreigde de kantoorhouder met een pistool en ging er vandoor met on geveer 1' 25.000. De overvaller zou in een blauwe Fiat in de richting Voorburg zijn ge vlucht. Kantoor Arab. Liga in Londen bezet LONDEN, 19-9. Een dertigtal Ara bische studenten, voornamelijk Pa- lestijnen. heeft vrijdagochtend het bureau van dc Arabische Liga in Londen bezet. Men wil hiermee pro testeren tegen bet nieuwe Interim akkoord tussen Israël en Egypte. Zuster A. K. Werkman. Kerkwerve, tel. (01110)-2309, neemt waar voor geheel Schouwen. Zuster Dooge, Oosterland, telefoon (01114)-1876, heeft dienst te Oosterland en Sirjansland. DIERENARTS Dierenarts Bulh, lel. (01110)-2180 neemt waar voor dierenarts Bergsma Spreekuur vrijdagavond 19.00- 20.00 uur; zaterdag 13.00-14.00 Uur. APOTHEEK Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie- rikzec. Dam 18, is op zater dagen geopend van 9.00-12.31 uur en va- 16.30-17.30 uur. Of zondagen van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Zierikzee .,'t Lange Uus". Expositie schilde rijen. Tijd: gedurende winkeltijden. Burgh Oude school. Kunstexpositie. Maan dag tot zaterdag: 11-12 en 14-17 uur. Vrijdag 19 september Zierikzee Zaal Ger. Kerk. Vert. b.v. Sehool- oi derwijs. 19.30 uur. Concertzaal, 20.00 uur. filmvoorstel ling. Scharend ijke Clubgebouw, 20.00 uur, ledenverga dering Z.S.C. Zaterdag 20 september Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur. filmvoorstel ling; 22.30 uur late filmvoorstelling. Bruinisse (20 t/m 27 september - behalve op de zondag) ,,'t Durps'uus''. Tentoon stelling: 14-17 en 19-21 uur. Zondag 21 september Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur. filmvoorstel ling. Bruinisse Verenigingsgebouw. C. J.V.-Jeugd- dienstcommissie-Vredesweekavond 19.30 ur. Maandag 22 september Zierikzee „Huls van Nasaii", P.v.d.A.-fraktie- vergadering, 20.00 uur. Dinsdag 23 september Zierkzee Mondragon, 14.00 uur, afd. Schou wen Plattelandsvrouwenbond. Herv. Ver. gebouw Afd". C.P.B. 19.30 uur. „Huis van Nassau". Vrouwenkon- takt P.v.d.A. 20.00 uur Haamstede ..Burghstede", 14.00 uur, exkursie Ned. Ver. van Huisvrouwen. Nieuwerkerk Ver.-gebouw Ger. Gemeente. Lezing 19.30 uur. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie: M. J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P. Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 Tijdelijk, zeer tijdelijk zelfs, wer den bij ons twee groot formaat boxen gestationeerd, waaruit - via de plaat - allerlei geluid stroomt of kan stromen. Van boxen, alweer een diep gat in het noodzakelijk geacht bij-wezen - weet ik niets af en er was dus een soort kinderlijke kon- statering, dat boxen iets geweldigs zijn; dat zo'n komplete orchestrate luidsprekermanifestatie is ontstaan, sinds Edison tegen zijn knechtje zei: „nu kunnen we een apparaat maken, waarop je iets terug kunt horen!" Enfin, we hebben het altijd ge daan met mini-boxjes, meestal ver scholen achter een bloemetje of een portretje en een mens kan daarmee gelukkig zijn. Hoeft perfektie wel? Ja en nee natuurlijk, Ja, want be er is altijd meer dan goed en nee, omdat er zelden vergelijkingsmate riaal is. Een grote troost. Niemand gaat eerst bij de buurman naar be tere boxen luiseren, om dan ie kon- slateren dat zijn eigen boxjes veel minder en veel minder fijn geluid geven. Daar deze stelling zich leent voor veralgemenisering, is het ant woord gevonden op de heb-drift van de mensen, met excuses aan de han delaren uiteraard („beter is altijd meer dan goed") en aan de ministers die de miljoenenota opstelden, want van hen moeten we veel kopen en centjes uitgeven. Maar toch nietwaar; er steekt zin nigheid in de genoemde filosofie en het geldt voor allerlei aardse zaken. Als mijn Regula'lje het nog lekker doet, is een dnbbelesiegel reflex-ka mera niet nodig en als een oude jas nog goed is enz. Konklusie: men komt er niet uit in de omlijsting van dit maatschappelijk bestel. Ik laat geen Afrikaanse hongerkindertjes zien, maar ze zijn er wel en dan het ellendige minimum bestaan niet.- waur, in Noord-Brazilië bijvoorbeeld ie veel om te sterven, te iceinig om te leven. Nu heb ik een vriend, die wel een sigaartje doet, maar het. geld voor een tweede sigaar in een potje doet. Hij drinkt ook wel een een glaasje gerstenat en doet het geld voor een tweede glaasje in hetzelfde potje. Een krent? Nee, want als het potje rol is „maakt hij het over", zo als dat heet. Ik ken ook een vrijge zel. die een student in Hongkong heeft ge-adopteerd. Hij betaalt diens studie, We zouden bijna heiligen moeten worden om dat ook allemaal te kun nen en te doen en dat zijn we niet, moor er is wel een groot etlsch spanningsveld in de wereld ont staan tussen twee tegengestelde po len. Ieder mens vindt daar bij zich zelf iets ran terug en moet daar - stap voor stap misschien - een beet- tje op inspelen, met doelen ver weg of dichtbij. Dat maakt niet eens zo veel uit. SCJIIERE1 LANDMAN DEN HAAG. Met koffertje en kinderen presenteerde deze week zich minis ter Duisenberg van Financiën. Het koffertje bevatte de Miljardennota en de kinderen zijn Nelleke (13(, Bert (II) en Pieter (8) plus een vriendinnetje. Advertentie U hebt er nu de tijd voor en vaak kost 't u ook minder. Met PAS 65. Geldig vanaf 1 december. Uw gemeente laat u weten hoe n 'm kunt krijgen. De prijs? Niet meer dan f6,50.\Vilt u meer informatie? Vraag't bij uw gemeente.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 2