Bietenkampagne in volle gang op Schouwen-Duiveland de Stad Parijs Wethouder M. C. Doeleman slaat eerste paal in plan-West Zeer geslaagde modeshow in ,De Ark' Renesse kolberis - kostuums - pantalons overhemden etc. NllTSSPAARBANK Z1ERIKZEESCIIE NIEUWSBODE D.n4«dw 18 september 1975 Nr. 21761 Hoop op niet te natte herfst Op grote hopen worden de bieten verzameld voor transport. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) SCHOUWEN-DUIVELAND, 17-9. Vooral deze week - maar ook vorige week - zijn de boeren niet de bieten- oogst begonnen, zodat men thans weer, rijdende dooi de polders, gekonfronteerd wordt met hoge bieten- bergen aan de wegkanten. Deze week gaan ook de sui- STREEKNFEUWS kei-fabrieken draaien. De eampagne zal zo1n 12 a 13 weken duren. Ofschoon er wat betreft de oogst optimistische geluiden geklonken heb ben zijn er toch ook veel landbouwers die er bijna zeker van zijn dat de op brengst per hectare minder zal zijn. Daarbij wordt dan ook gewezen op proe ven die in juli genomen werden en sterk in die richting wezen. Meer bieten Wel is in Nederland de verbouw van suikerbieten de laatste twee jaar enorm toegenomen. Het aantal ha waarop bieten werden ver bouwd vermeerderde met ongeveer 50 i. zodat de totaalopbrengst in Nederland in ieder geval hoger zal liggen dan in andere voorliggende jaren. Overigens is de vergelings- xielcte een der oorzaken, waardoor men een mindere opbrengst per ha verwacht. He zijn vooral de zachte winters van de laatste jaren die deze plantenziekte de kans heeft geboden zich uit te breiden. Wat betreft het suikergehalte van de bieten hoopt men dat de droge zo mer positief heeft gewerkt. Een en ander zal natuurlijk plaatselijk verschillen en een zeer natte herfst kan nog veel roet in het (zoele) eten gooien. midden in de postslraat-zierikzee heeft een mooie sortering Verder een leuke kollektie betere jongenskleding t/m 20 september 10 korting (als waardebon) Praatje over gezonde voeding Voor de afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen werd door drs. Plantinga een causerie gehouden over „gezon de voeding". De aanwezigen werden verwelkomd door de presidente me vrouw Veerman-De Boer. Medege deeld werd dat er verschillende cur sussen zullen worden gehouden o.a. Engels en Duits, boetseren en hand werken. Drs. Plantinga sprak uitvoerig over gezonde voeding, waarna twee films werden vertoond: „Avontuur gezond heid" en „Natuurlijke opbouwstof fen". Tijdens deze leerzame avond werden de traktaties verzorgd aoov Reformhuis Joppe uit Zierikzee. Vergadering Z.C.R. Op donderdagmiddag 25 septem ber a.s. vergadert de Zeeuwse Cul turele Raad in het gebouw van de Stichting Zeeland te Middelburg. ZIERIKZEE Vrouwenkontakt P.v.d.A. Het Vrouwenkontakt van de PvdA vergadert op diensdag 23 september in het Huis. van Nassau Koltekte Wereldwinkel De recentelijk gehouden inzame- lings-kolporlage dóór de Wereld winkel ten bate 'van Mozambique bracht I 750,55 op. Licht floepte Woensdagavond verflauwde een ogenblik de.stroom op het elektrisch voedingsnet en dat was overal te merken. Het licht floepte even, maar „herstelde" zich onmiddelijk. Door een lichte verzakking bij werkzaam heden aan de zeedijk in de Zuidhoek (omgeving Levensstrijd) kreeg de ka bel een duw, maar het gesloten elek- triciteitsciTcuit zorgde voor een con tinue stroomaanvoer, zodat overlast werd voorkomen. Nieuwe openbare kleuterschool ZIERIKZEE, 18-9. Wethouder M. C. Doeleman van onderwijs beeft heden-donderdagmorgen, op het nog vrije terrein naast ,,'t Kofschip", de eerste paal ge slagen voor de nieuw te bouwen openbare kleuter school. die hier gaat verrijzen. Tot nu toe genieten - gelijk bekend - plsin-West-kindereii, bestemd voor deze school, nog gastvrijheid in een lokaal van de christe lijke kleuterschool „De Speeldoos". l)e niemve school krijgt een prachtig plaatsje en uls er iets te beleven valt op het terrein van onderwjjsinlegxatie - kleuterschool basisschool - dan zal dat op deze plaats wel gelukken. De paalslaanderij onderging enige vertra ging. zodat de „Kofschip' -jeugd er juist niet meer getuige van kon zijn. mocht aan het officiële karakter van de plechtigheid echter geen afbreuk doen. „Mijlpaal" Er was nl. iets met de eerste paal; de eerste paal was er niet. Er waren helemaal nog geen palen. Een bood schap ging uit naar een ander bouw bedrijf en geholpen werd er, maar er werd toch maar niet langer ge wacht. Het resultaat was dat voor de bijzondere gelegenheid een z.g.n. opzetstuk de grond werd in geheid, met uiteraard de wat mistroostige zekerheid er bij dat dit stuk er la ter weer wordt uitgehaald. Dat De wethouder hees zich in de gele jas en kreeg een gelijkkleurige helm opgedrukt en begaf zich even later in de kabine van de heimachine. De heer Doeleman vond de eerste naai echt een mijlpaal, eerst bereikt na een moeizame weg, die toch succes vol werd afgelegd, dank zij mede werking van de gemeenteraad, dc onderwijsinspectie en de Dienst Ge meentewerken. De wethouder bi'acht dank aon de gastvrijheid die de chr. kleuterschool betoonde cn betoont. Met lichte assistentie van een Nieuw Vcnnepsc professionele heier sloeg de wethouder met het bekende geweld de paal daarop een eindje do srend in, onder toeziend oog van de opzichter dc heer A. van Maldegem van de firma J. Jobse B.V. Ie Vlis- singen. die het heiwerk verricht. De bouw geschiedt door bouwbedrijf Boogert B.V. te Oosterland. Filmvoorstelling in de Concertzaal Vrijdag-, zaterdag- en zondag avond a.s. wordt in de Zierikzeese Concertzaal vertoond de film „Enter the Dragon" met Bruce Lee en John Saxon in de hoofdrollen. Zn deze avontuurlijke historie gaat over een karatekampioen die als speciaal geheim agent wordt uitgestuurd om een internationale bende op te rol len. „Het maken van betere foto's" Men schrijft ons: De Zeeuwse Volks Universiteit or ganiseert dit cursusjaar op verzoek een cursus: „het maken van betere foto's". Als docente zal optreden mevr. M. M. Jessurum-Brouwer, met medewerking van de heer Th. Mastenbroek, resp. voorzitter en secretaris van de fotoclub te Middel- harnis. De opzet is niet de eerste be ginselen van fotograferen te leren, maar aan hen die reeds in bel bezit zijn van camera's en daarmee al kiekjes maken te tonen wat men neg meer daarmee kan bereiken. Elke avond wordt daarom een prak tische les van 2 uur gegeven, met opdrachten voor de volgende avond. De avonden zijn daarom niet elke week maar over een langer tijdsver loop vastgesteld. NC.V.B.-afdeling Op woensdag 24 september komt de N.C.V.B.-afdeling voor het eerst in het nieuwe seizoen bijeen in het Herv. verenigingsgebouw. Ds. en mevr. Op den Velde te Zierikzee zul len vertellen over hun reis naar Is raël. Een aantal dia's zal worden vertoond. HAAMSTEDE Vergadering N.C.V.B. Dinsdag 16 september vergaderde de N.C.V.B. afd. Haamstede in de rekreatiezaal van de Gereformeerde Kerk. Onder leiding van de presi dente mevr. Hack werd deze avond begonnen met gebed en meditatie. Na afhandeling van enkele huishou delijke zaken vertelde de heer Ca- pelle over het werk van Betty Smits in Amazonas. Toegelicht met dia's kregen de dames zo een indruk van het zware maar mooie werk dat zij daar alleen is begonnen: het bren gen van hel Evangelie in gebieden waar men nog nooit van Jezus heeft gehoord. Nadat zij enige tijd terug in Nederland is geweest en daar geiden heeft ontvangen heeft zij nu eeri schooltje gebouwd waar zij mensen opleidt zodat het werk kan worden uitgebreid. Aan het eind van de avond sloot de heer CapeJIe met dankgebed. MIDDENS CIIOU WEN Burgerlijke Stand over augustus Geboren: 23. Cornells Johan nes, z. v. C. Hillebrand en J. Bezuij- en (Scharendijke); 25. Anita, d. v. A, J. van Lijssel en W. M. van Creij (Kerkwerve). Overleden; 23. Maria van Splunter, 76 jr., echt. van J, Kom mer (Eliemeet). DREISCHOR Duitse kursus De kursus Duitse taal kan defini tief beginnen op het adres Blinde- weg 2 te Dreischor, op maandag 6 oktober en wordt voortgezet op woensdag 8 oktober. X IEL'WERKER K Puzzelrit M.A.C. „Sparta Op 21 september organ seei t de M.A.C. „Sparta" een puzzelrit. De inschrijving voor deze rit vindt plaats vanaf 13.30 uur in het dorps huis te Nieuwerkerk. Als gewoon lijk wordt weer in A en B klassen gereden: A vergt 30 km/u en B 2-1 km u. Om 14.00 uur vindt de start plaats, eveneens bij het dorpshuis. Voor de rit zijn fraaie prijzen be schikbaar, die na afloop worden uit reikt aan de winnaars. Tot slot wordt een spelletje Bingo gespeeld. Ook daarvoor zijn prijzen beschik baar. Vereninigingsseizoen Ger. Gemeente Op dinsdag 23 september a.s. wordt het verenigingsseizoen van de Ger. Gemeente te Nieuwerkerk ge opend door een spreekbeurt van de heer J. Kwantes. evangelist te Alk maar. Op de lezing volgt een dis- kussie. Na afloop wordt gekollek- teerd voor dc evangelisatie. Advertentie fle ideale gezinsbatik! Reis- ver zekeringen NOonnwEi.ui t.o. Dorpshuis - woensdag 11,00-12.00 uur. OOSTERLAND Geslaagd Aan de Erasmus universiteit te Rotterdam, slaagde voor het kandi daatsexamen Nederlands Recht, on ze dorpsgenoot de heer L. Kloutjes- dijk. KKUIXISSE Geslaagde akties bij zakenjubileum Het veertig jarig zakenjubilfeum dat firma H. E. Braber in augustus v erde, en de aktie's die naar aanleiding daar van organiseerde zijn een groot succes geworden. Uitslag slagzin: 1 A. M. Lemson de Koning; 2 H. I-Iooge2'he:de; 3 A. Banninga; 4 A. Th. Lock; 5 A. do Graaft'. Uitslag teken/kleur wedstrijd: 1. Stcf Nelisse; 2. Wim van Galen; 3. Marga van Egmond; 4. Hanneke IJaeck; 5. Andre Kik. Troostprijzen: Ineke van Hekke; Ana dje Ruiter; Hunnie Kleppe; Henny de Koning; Coma Duinhouwer en Hans Nelisse. Uitslag kleunvedstrijd: 1. Jaco de Koning; 2. Pieter Haeck; 3. Anita Spaan; 4. Johny Duinhouwer; 5. Heieen Kik. Troostprijzen Jaqueline v. d. Ouden; Andre Webers; Chris tine Schot; Kees Hoogerwerf; Anette Dengernik en Josette de Ruiter. Alie prijswinnaars, alsmede alle inzenders van de kleur cn teken wedstrijd kunnen hun prijs of een leuke verrassing af komen halen bij de firma Braber in de Korte Ring. den door dames van de afd. Schou wen aangevuld met oen dame van de afd. Noordwelle e.o. en door vier kindermaraiequintjes uit Renesse. Vcor de pauze werd door de jeug dige mannequinijes, de jongste was nog maar drie jaar. de kindermode vcor de komende herfst en winter geloond. Hierbij viel op dat ccJ; voor de jeugd veel langere modelletjes in de handel zijn. De kinderen deden hun werk uit stekend en oogstten dan ook zeer veel succes met hun optreden. Ver der werd er voor de pauze voorna melijk veel bont geshowd, niet alleen bontjassen maar ook vors-.hille-de modellen bontmutsen. Vcor enige hilariteit werd gezorgd do r ec~ zeer buitennissig model bontmuts, die ontworpen is voor de mode van het jaar 2000. Sportief en klassiek Nadat in de pauze een kopje kof fie was geserveerd en een verloting was gehouden werd de uitstekend georganiseerde, vlot lopende show vervolgd. Er werden vooral veel voornamelijk wijdvallende mantel pakjes geshowd en een ruime sorte ring avondkleding. Bij het getoonde waren sportieve, zowel als klassieke modellen, voer alle maten en leeftij den te zien. Veelei, in grijs, de mo- detint voor deze winter. Ook voer de a! wat oudere dames werd erg leuke kleding getoond.. Verder was e een grote sortering aan accessoi'r:.. s hoeren en laarzen te zien. De go- hele zeer geslagde show werd op de piano muzikaal omlijst dorp de heer Jongschaap. Aan het eind van de shovv werden de mannequins beloond met een boe ket bloemen, da! ;:ij ontvingen uil handen ven mevr. Holly. De a\ r d werd besloten door de p-eside. van de afdeling Schouwen van cle Bond van Plattelandsvrouwen, mevr. BermanijSteendijk. Zij dankte allen d:e aan deze avond hadden meege werkt en voor de dames van de fir ma's die deze avond hadden verzorgd was er een bloemetje en voor de heer Wout Lokker een platenbon. Voor cle pauze showden enige kinderen kinderkleding. Zij ontlokten door hun ongedwongen optreden veel bijval. RENESSE, 17-9. Maandagavond werd in „De Ark" te Renesse een modeshow georganiseerd door de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Noordwelle en omstreken, in samenwerking mol de afdeling Sehouwen. Aan deze avond werd meegewerkt door Modehuis Holty cn de Young Shop van dit modehuis te Zierikzee, Modehuis Dreshcn Poehl met bont en asse- coircs en Verton's Schoenen. De coiffures en makc-up werden verzorgd door kapsalon Wout Lokker uit Noordwelle. De firma Den Roer uit Zierikzee had met vloerbedekking en gordijn stof de aankleding van het podium verzorgd, de heer Landman uit Scharendijke had de bloemdecoraties aangebracht. Dc avond werd geopend door de presidente van de afdeling Noord welle en omstreken, mevr. Vervloet- Visser. Zij verwelkomde de ruim 300 aanwezigen, in het bijzondej* mevr. Keuning van de internationale com missie. de vertegenwoordigster van vrouwenvereniging „Martha" en al len die hun medewerking verleen den aan het welslagen van de avond. Een woord van dank richtte zij tot degenen die de fraaie affiches voor deze avond hadden gemaakt. Na haar openingswoord gaf ze 'l woord aan ladyspeaker mevr. Holty. die de hele avond op vlotte wijze de ge toonde modellen van deskundig com mentaar voorzag. De modellen wer- Mevrouw Holty voorzag de geloonde modellen van deskundig commen taar. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3