Coördinatie-orgaan maakt bezwaar tegen bouw van woningen te Brouwershaven 115 Zierikzeese bejaarden genoten van een dagje uit C.J.V.-kamp te Renesse in O 'j\ DE ZIERIKZEESCHE COURANT LAATSTE WEEKMARKT REKORD AANTAL DOELPUNTEN Alpinisten gedood Rien van Niinen overleden MEUBELRAMA «tfjwcuiE 'See1 ASO ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 8 september 1975 132ste jaargang Nr. 21755 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) E. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakennnan Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 19,90, per jaar 76.50. Losse nummers 45 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,50. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 c/o B.T.W In dit nummer Forse inbraak ia supermarkt Bestemmingsplan „Zomerdorp Den Osse' ZIERIKZEE, 6-9. - Hel Zeeuws Coded inat ieorgaan voor Natuur-, Laudsebaps- eu Milieubescherming lieeft hij <;s van Zeeland bezwaar gemaakt tegen het bestem mingsplan „Zomerdorp Den Osse" bi j Brouwershaven, dat voorziet in de bouw van 650 woningen en de aan leg van een jachthaven met ea. 1000 ligplaatsen. Het Conrdinatieorgaan lieefl eerder bij de gemeenteraad bezwaren geuit tegen de wenselijkheid van liet plan. De raad meende echter dat de aangevoerde bezwaren heler op provinciaal niveau konden worden behandeld en verklaard ze ongegrond. In het bezwaarschrift stelt het Coürdinat ieorgaan dat in het in 1972 vastgestelde streekplan Schouwen- Duiveland relatief zeer grote aantal len zomerwoningen zijn voorzien. De Stichting Zeeland heeft cijfers ver zameld, die aantonen wat dit in de praktijk van de bestemmingsplannen betekent. Het streekplan zelf noemt naast de 33.000 eigen bewoners van het ge bied omstreeks '1990 nog eens 95.000 rekreatieslaapplaatsen in de West- boek en 30.000 langs de Grevelingen. Hiervan zouden er in de Westhoek 20.000 door zomerwoningen worden gevormd, terwijl er langs de Greve lingen naar schatting ongeveer 6.000 kunnen worden verwacht. „Reeds nu", zo schrijft het Coördi natieorgaan, „op een ogenblik dat nog slechts een gering gedeelte (ca. 5.000) van deze 26.000 slaapplaatsen door middel van zomerwoningen is gerealiseerd, begint zich op en buiten Schouwen-Duiveland een zekere ver ontrusting over deze ontwikkeling af te tekenen. Deze verontrusting wordt vooral gevoed door omvangrijke plannen, zoals ten westen van de Rijksweg bij Bruinisse, en het Zo merdorp Den Osse bij Brouwersha ven". Problemen Naast de visuele aanslag die in vele gevallen op het landschap wordt ge daan, voert het Coördinatieorgaan aan dat deze ontwikelingen hoge ei sen stellen aan het wegennet en de water- en elektriciteitsvoorziening op Schouwen-Diuveland. „Op al deze punten is nu reeds van problemen sprake", aldus het Coördinatieorgaan. Als voorbeeld wijst het op de aanleg van nieuwe hoogspanningsleidingen van Borsele naar Schouwen-Duive land, de moeilijkheden rond de drinkwaterwinning in het Schotiwse duingebied en de diskussies in Pro vinciale staten over het Schouwse wegennet. „Wij vrezen dat de afrem mende beslissingen die ten aanzien van deze onderwerpen nu genomen worden, achterhaald zullen blijken als de rekreatieve ontwikkelingen op Schouwen-Öuiveland inderdaad de in het streekplan voorziene vormen aanneemt. De huidige energiekrisis heeft de in het streekplan gedachte ontwikkeling in een heel ander licht gesteld", zo schrijft het Coördinatie orgaan. Naar de mening van het orgaan is het door deze nieuwe ontwikkelingen en door de veranderde inzichten noodzakelijk dat het kollege van GS en wellicht ook Provinciale Staten zich opnieuw bezinnen op de re kreatieve ontwikkelingen op Schou wen-Duiveland en elders in Zeeland. Daarbij moet aan de verblijf re- kreatie in zomerwoningen het meest de aandacht worden geschonken, aangezien juist deze verblijfsvorm meer dan andere rekreatieve Ver- blljfsvormen tot de problematiek bij draagt. ..Het zal u duidelijk zijn dat het plan Zomerdorp Den Osse niet zozeer oorzaak als wel aanleiding tot onze bezwarenis", zo besluit het Coördi natieorgaan. „In zekere zin betreu ren wij dat, omdat wij van mening zijn dat juist dit plan een goed voor beeld is voor de wijze waarop der gelijke planen dienen te worden be naderd. Wij verzoeken u echter de wenselijkheid van dit plan te bezien in relatie tot de overige plannen voor zomerwoningen op Schouwen-Duive land". ZANDVOORT. Door een plaquette /e onthullen heeft prins Bernhard in Zandvoort het herbouwde hotel Bou- wes geopend. Het hotel werd 20 de cember vorig jaar grotendeels door brand verwoest. RENESSE, 6-9. Zaterdag organiseerde het C.J.V. uit Zierikzee voor de derde maal een zeer geslaagde be- jaardendag in bet C.J.V.-kamp te Renesse. Om tien uur vertrokken uit Zierikzee drie bussen met in totaal 115 bejaarden, 3 Rode Krnis-helpsters en 55 C.J.V.-Ieden naar bet kamp aan de Rampweg te Renesse. Tegen half elf werd het gezelschap in Renesse verwelkomd. In de gezellig versierde zaal, met op iedere tafel een klein boeketje, werd een welkomst woord gesproken door de heer D. Dool. De heer Dool legde uit dat de voor zitter van het C.J.V., de heer B. Schot, negens ziekte niet aanwezig kon zijn. Door middel van een in het ziekenhuis op de band opgenomen gesprekje kon men toch de stem van de heer Schot horen. ZONNEMAIRE. Dit is het elftal van Zönnemaire, dat in een wedstrijd te gen Dreischor III tot een rekord- score kwam van 21 (-2). (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Na de middag zorgde de heer Schot, die de avond tevoren uit het ziekenhuis was ontslagen, voor een verrassing, door toch even een kijkje te komen nemen in het kamp. Ove rigens had men in de heer Dool een waardig en bekwaam plaatsvervan ger voor de heer Schot. Na de koffie werden er door jong en oud liedjes gezongen die bij beide groepen goed bekend waren. Er wer- den stencils uitgedeeld met teksten en met enthousiasme zong het hele gezelschap liedjes als Drie kleine kleutertjes en Vader Jacob. Groot enthousiasme bestond ook voor de 'diavertoning van de bejaar dendag van 1974. door de heer A. v. d. Schelde. Begrip De bejaardendag, die men houdt omdat men wil pogen de afstand tus sen junioren en bejaarden te ver kleinen en het wederzijds begrip te bevorderen, werd vervolgd met een borreluurtje, waarin men niet alleen wat kon drinken, maar ook een ge zellig praatje kon maken. Niet al leen bij dit borreluurtje, maar spe ciaal ook tijdens de koffiemaaltijd, waarbij jong en oud door elkaar ge- mixed zaten, kwam de centraal ge stelde gedachte om wederzijds be grip te kweken uitstekend tot zijn recht. Voor men echter aan tafel ging was er eerst nog de gelegenheid het kamp en het karavanterrein te ver kennen. Hierbij trok vooral de nieuwe blokhut veel belangstelling. Na de maaltijd beleefden jong en oud erg veel plezier aan het Spel zonder (leeftijds) renzen. Een treffen tussen junioren en senioren in ver schillende spelen. Vooral het ver- kleedspel, waarbij de senioren een bruidspaar met bruidsmeisjes moes ten uitbeelden en de junioren een vader en moeder met een baby en oen kind, was een overweldigend sukses. Verder beleefden deelnemers zowel als toeschouwers erg veel ple zier aan het binnenloodsspel, waar bij een gcblindockte deelnemer door oen ander lungs een bepaald trajekt geloodst moest worden en het eit-r- transportspel, waarbij tussen twee voorhoofden een ti moest worden get rnnsportcprd Aan het eind van de totaal zeven spelen werd door een jury. bestaan de uit twee senioren, twee junioren en de heer A. v. d. Schelde, de uit slag bepaald en bekendgemaakt. De senioren bleken do junioren te heb ben verslagen met 54 om 52 punten. (Vervolg pag. 2) CASTLETON, Engeland. 6-9. Vier jonge Engelse Alpinisten vtiin om hét leven gekomen toen zij in het berg achtige gebied bij Castleton in Mid- den-Engeïand van een 80 meter hoge klip in een rivier vielen. Vier doden bij verkeersongeluk BELFELD. 7-9. Vier mensen zijn zondagmiddag overleden bij een ver keersongeluk op de rijksweg Venlo- Roermond onder Belfeld. Een perso nenauto raakte op de rijksweg met de wielen in de rechter berm. De bestuurster, de 26-jarigé mevrouw G. MÜfinix-Derks uit Roermond, heeft daarna, volgens de politie, ver moedelijk een ruk aan het stuur ge geven, waardoor de auto dwars op de rijksweg op de linkerweghelft te recht kwam. Daar kwam de wagen in botsing met een personenauto uit de richting Roermond. Mevrouw Munnix en haar twee zoontjes van vijf en twee jaar waren op slag dood. Drie inzittenden van de andere per sonenauto raakten zwaar gewond, de vierde de één-jarige Saskia Rama kers uit I.omm (Limburg) overleed na aankomst in een ziekenhuis. HILVERSUM. 7-9. l)e acteur Itien van Nünen is zaterdagmiddag over leden in het verpleegtehuis Zuider hout in Heemstede, waar hij sinds een half jaar verbleef. Rien van Nii nen, die 62 jaar werd, was gehuwd met de actriee Hella Faasscn. Hoewel hij twaalf jaar lang een eigen toneelgezelschap had en een succèsvol lid was van onder andere het gezelschap Volkstoneel van Bep- pie Noov, kreeg hij zijn grootste be kendheid via de televisie. Voor de NCRV speelde hij drie seizoenen de befaamde vaderrol in „Stièfbeen en Zoon". Bijna tien jaar was hij de burgemeester in de kinderserie „Swiebertje". In de serie „Eerste man" speelde hij de rol van Am sterdamse taxichauffeur. Zeer ge liefd bij de kijkers was het liedjes programma ..Breng eens een zonnet je onder de mensen", waarin hij sa men met Bert van Dongen volle za len aan het zingen bracht. Heelt u nog een teak bergmeubel en will u graag over op eiken? Ru/1 he! dan in bi| Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 RENESSE. Tc Renesse vond de laat ste weekmarkt plaats ran het vrij wel voorbije seizoen. Zoals de foto toont bestond hiervoor nog heel wat publieke belangstelling. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Bescheidenheid is een kaars, die de verdienste belicht. WAT UQT Dl BIL T Verwachting tot dinsdagavond: Meer bewolking' Vannacht flinke opklaringen en mi nimumtemperaturen ongeveer 10 gra den; overdag half tot zwaar bewolkt met plaatselijk regen en maxima van 18 graden aan zee tot 22 graden in het zuidoosten van het land; tot ma tig en aan de kust tot krachtig toe nemende wind uit zuid lot zuidwest. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 7. Min.-tempcraturen: omstreeks 13 gr. Max.-tetnpefaturenomstreeks 20 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 9 sept. Zon op 6.03. onder 19.11 Maan op 11.09, onder 20.36 Eerste Kwartier: 12 sept. (12.59) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 9 >ept. 5.34 17.48 10.46 23.23 Springtij: 8 sept. IIET WEEKOVERZICHT DE BILT. 8-9. Het K.N.M.I. deelt mede: Morgen ondergaat het weer een verslechtering. Op de nadering van een frontensysteem, dat maan dagmorgen nog over Schotland en Ierland lag. neemt de bewolking toe, waaruit morgen plaatselijk regen kan vallen. De wind zal din.-dag matig en af en tof vrij krachtig zijn uit zuid westelijke richting. Zondag trok een in betekenis toe nemend hogedrukgebied van noord- Schotland over d« Noord/.eo naar het zuidoosten. Maandagmorgen lag het centrum in de omgeving van Berlijn. Een front, dat zondag ons land pas seerde, bracht plaatselijk een bui, maar de regenhoeveclheden waren gering. Onder invloed van genoemd hogedrukgebied kwamen er vooral in het oosten van ons land lage mini mumtemperaturen voor. Op hel vlieg veld Eelde daalde in de nacht van zondag op maandag de temperatuur nabij het aardoppervlak tot één graad beneden het vriespunt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1