Gemeente Duiveland kreeg een tennisvereniging STREEKNIEUWS KOOPJES HALEN „WICO" Garage C. Wandel Zn. C.D.A .en deA.R. NUTSSPAARBANK.. „Deken" van zakkenrollers Als u 65+ bent, worden bus en tram overal véél goedkoper. Met: PAS 65. Pas voor uw plezier. 3 Hoop gericht op eigen batten NIEUWERKERK. 3-9. In de zaal van „De Meebaal" werd een vergadering gehouden ter oprichting van een tennisvereniging. De vergadering was voorbereid door enkele initiatiefnemers en stond onder leiding van de heer I.. C. Bundeling, die een welkomstwoord sprak inzonderheid tot wethouder S. Overbeeke en de heer I). A. Haak, opzichter van (Gemeentew erken. De voorzitter stelde hierna de voorbereidmgskommissie voor, waarvan verder deel uitmaken de dames mevrouw L. E. Nolet, mevrouw A. F. v. d. Zande-Vleugels Schutter en de heer J. A. Waasdorp. HU deed hierna uitvoe rig verslag van de inmiddels getroffen voorbereidingen. Bij de rondvraag kwam de vraag aan de orde of de vereniging al in 1.977 op eigen banen zal spelen. Do voorzitter hoopte reeds vroeger, zo mogelijk 1976. Besloten werd als een en ander verder „rond'; is weer een ledenvergadering uit te schrijven. De kommissie heeft al veel gespro ken o.a. met andere tennisverenigin gen, mei de Grond Mij en „Tennis- bouw". Vele cijfers over banen en soorten van banen zijn reeds opge vraagd. Gesproken werd ook over de naam van de vereniging. In dit ver band kwamen vele vragen los. Als wordt besloten tot oprichting wordt aansluiting gezocht bij de Kon. Ned. Tennisbond? Wordt Koninklijke Goedkeuring aangevraagd? De vere niging werd hierna opgericht. De naam wordt: „Tennis Vereniging Duiveland". Langdurig werd gespro ken over: welke tennisbanen straks zuilen worden aangelegd. De heer Haak lichtte één en ander toe. Ver moedelijk heeft de voorkeur een kunststofbaan. Gesproken werd ook over het veld waarop de banen kun nen worden aangelegd. Het veld dat t.z.t. beschikbaar komt is te bereiken via de bestaande sportvelden] achter de openbare basisschool. De exploitatiekosten per lid wor den voorlopig geschat op 100140 gulden per jaar. De heer Mr. Zijder- veld, ook aanwezig, lichtte een en ander toe betreffende statuten en Kon. Goedkeuring. Hij zegde in deze zijn medewerking toe, Wethouder Overbeeke sprak over het nieuwe schetsplan van de ge meente Duiveland, betreffende de straks aan te leggen nieuwe sport velden in meerdere kernen van Dui veland. Schetsplan Duiveland Hij zei dat de gemeente voor zware kosten staat. Deze plannen zijn ge schat op i' 750.000.Voor tennis sport is hierbij nog, niets inbegrepen. Hij adviseerde een tijdelijke oplos sing, b.v. door een particuliere ten nisbaan te huren en/of de sporthal in Oosterland zo mogelijk te gebruiken. Getracht zal worden kontakt te zoe ken met de sporthal in Oosterland, oni dan reeds in het komende winter seizoen te kunnen beginnen. Ook is reeds kontakt gelegd met een be kwame trainer. ZIEBIKZEE Bijeenkomst KNVB-Afd. Zeeland Doop het bestuur van de KNVB Afdeling Zeeland zal in de maand september een vijftal regiobijeen- komsten worden belegd. In tegen stelling tot de algemene vergadering zal tijdens deze bijeenkomsten eens minder formeel van gedachten wor den gewisseld. Voor het bijwonen van deze regiobijeenkomsten worden uitgenodigd een delegatie van iedere in de regio gevestigde vereniging, ook naast het veldvoetbal de ver enigingen die deelnemen aan de zo meravondkompetitie en het zaal- HILVERSUM. Irt een nieuw studio gedeelte van liet Muziek paviljoen rau de NOS op het omroepkwartier is de nieuwe studio van Hilversum lil gevestigd, die op feestelijke wij ze in gebruik werd genomen. Een van de eersten die achter de draai tafel plaats mochten nemen was disc-jokey Fellr Meurders. Langdurig werd gesproken over het punt kontributie en/of inschrijfgeld. Er kan, totdat men meer weet, slechts een voorlopige kontributie worden gevraagd. De cijfers van inschrijfgeld en contributie zullen spoedig aan de leden worden meegedeeld. Vraag naar tenuis Het blijkt dat er wel behoorlijk vraag is in Duiveland naar tennis, want er zijn voor. de vergadering reeds 87 aanmeldingen. Dit liep ter vergadering nog op tot 93. Enkelen zijn gepolst om een plaats in het bestuur in te nemen. Het voor lopig bestuur bestaat uit: de heer L. C. Boudeling, mevr. L. E. Nolet, Mr. Zijderveld, de heer Morel en mevr. De Feijfer. voetbal, scheidsrechters, kommissie leden konsuls en rapporteurs. Naast een bestuursdelegatie van de afdeling Zeeland zullen op deze vergadering aanwezig zijn een af gevaardigde van de scheidsrechter en strafkommissie. Voor Schouwen- Duiveland zal deze regiobijeènkomst worden gehouden op maandag 8 september a.s. in het Huis van Nas sau te Zierikzee. Voor tijd zie agenda WESTERSf'HOUWEN Auto met gebreken Door de rijkspolitie werd de door mej. B. L. de B. bestuurde Fiat, die een aantal gebreken vertoonde, uit liet verkeer genomen. Betalen en wegwezen Een week geleden werd door een paar Duitse jongens een Audy per sonenauto op het parkeerterrein van de camping Julianahoeve gepar keerd. Zij betaalden voor een nacht parkeergeld, waarna zij niets meer van zich hebben laten horen en naar de auto hebben om of op gekeken. BENESSE Kollekte kankerbestrijding Voor de onlangs gehouden kollekte ten bate van de kankei-bestrijding werd in Renesse f 1832,72 bijeenge bracht. Dit is bijna f 800.- meer dan vorig jaar toen de opbrengst f 1090,61 was. Voor dit fraaie resultaat wor den zowel de gevers als de dames die hun medewerking hebben ver leend van harte bedankt. Laatste seizoen-weekmarkt Woensdagmórgen 2 september werd in Renesse de laatste seizoen weekmarkt van het seizoen gehou den. Deze laatste markt trok, ook ai zijn de meeste toeristen weer huis waarts gekeerd, een behoorlijke be langstelling. SEROOSKERKE Militair uit de bocht Donderdagmiddag omstreeks 14.00 uur reed de uit Rotterdam afkomsti ge militair P. O. B. uit Rotterdam, die bij een groep militaire motorrij- Adverlenlie BIJ ders afkomstig uit Bergen op Zoom reed, op de Stolp weg uit de bocht. Hij kwam hierbij in de berm van de naast de weg liggende sloot te recht, waarna de motor tegen een dam tot stilstand kwam. B. vloog hierbij een tiental meters door de lucht waarna hij op het wegclek te recht kwam. Dokter H. J. Simons, die de eerste hulp verleende, konsta- teerde een beenfraktuur, waarna de ongelukkige motorrijder per ambu lance naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee werd overge bracht. DREISCHOR Hengelwedstrijd Op zaterdag 13 september aan staande wordt door de hengelsport- vereniging „Dreischor" een heugel- wedstrijd voor de leden georgani seerd. De wedstrijd vindt plaats langs de Noorddijk. einde Oostweg te Dreischor. In totaal is voor f 1.500 aan prijzen beschikbaar. (Zie voor tijden, de agenda). Opbrengst kollekte K.W.F. De gehouden kollekte ten bate van het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding bracht in Dreischor het mooie bedrag op van f 923,32. Vermeld mag worden dat deze kollekte bijna f 300- meer heeft opgebracht dan vorig jaar. Voor dit mooie resultaat alle gevers en geef sters en kollektanten hartelijk dank. De officiële Citroën-agent van Schouwen-Duiveland: Nieuwerkerk - Te!. (01114) 1487 OUWERKFRK Ophalen oud papier Zaterdag aanstaande wordt door SVOWK weer oud papier opgehaald. Gebundeld gereed zetten word op prijs gesteld. NIEUWERKERK Diepvrieskluis-ptoblemen Dezer dagen deed de Coöp. Ver eniging tot Exploitatie van Diep- vrieskluizen te Nieuwerkerk een schrijven uitgaan tot haar leden aandeelhouders. Hierin wordt vermeld dat er van af de recente warmteperiode moei lijkheden zijn geweest met de diep vriesinstallatie. Bij nader onderzoek blek dat de installatie een eind ver sleten is. Er zijn veel klachten en telefoontjes bij enkele bestuursleden binnen gekomen dat zij onder deze om standigheden niet langer willen aanblijven. Gezien deze moeilijkhe den hoopt het bestuur dan ook om spoedig een buitengewone ledenver gadering te houden. Dan kan bespro ken worden wat te doen staat. Schoolreis Openbare basisschool In het kader van het voormalig „Braamfeest" hadden de kinderen van de openbare basisschool te Nieu werkerk een (feest)-schoolreis. De kinderen van klas één, twee en drie zijn een dagje naar „De Efteling" ge weest. De groteren, dus van klas vier, vijf en zes ondernamen een reis naar Amsterdam. Als begeleiding zijn ver schillende ouders meegereisd met de kinderen. In Amsterdam werd eerst een be zoek gebracht aan Schiphol. Daarna ging het naar „Aviodöme". Vervol gens werd een stadsrondvaart onder nomen. T*oen werd het Rijksmuseum afdeling vaderlandse geschiedenis bezocht. Speeltuin Op de terugreis werd nog een speel tuin in Rijswijk aangedaan. Geweldig zo de kinderen elk op hun wijze heb ben genoten. Ook het weer zat weer echt mee, vandaag. De jongeren zo wel als de wat ouderen hebben weer een dag gehad, om niet gauw te ver ten. Rondom zeven uur kwam de stoet, bestaande uit vier bussen blij en dankbaar in Nieuwerkerk aan. Daar stond reeds het muziekkorps en de drumband op het blijde gezelschap te wachten. Nog even marcheerde men gezamenlijk het dorp rond en ging voldaan huiswaarts. „PIT "-kollekte In de week van 813 september a.s. zal te Nieuwerkerk, de jaarlijkse „Pit"-kollekte worden gehouden. Dit woord betekent: Protestants Inter kerkelijk Thuisfront. Déze stichting verleent aan allen die zich bezighou den met de protestantse geestelijke verzoi'ging van onze militairen, alle mogelijke steun en bijstand. Van har te wordt deze kollekte dan ook aan bevolen! BRUINISSE Oud papier Op zaterdag 6 september a.s wordt weer oud papier ogehaald voor de Mbuma-zending. De rondgang be gint om 8 uur. Gebundeld op de stoep gezet, bevordert een efficiënte gang van zaken. Kollekte „Zespeka" In de periode april'augustus bracht de kollekte voor „Zespeka" (v/h „Hemava") totaal f 137,48 op. De volgende jongens en meisjes brachten met elkaar dit bedrag bij een; Trudy Beye f 5,45; Conny Job- sen f 3,85; Corry Hokken f 5,15; An- nemarie en Ineke Kik f 10,95; He- leen Littooy f 16,12; Tonnie Verkam man f 4,60; Liesbeth Verton f 8,64; Ab v. d. Wekken f 3,55; Ineke van Hekken f 5,45; Leen Hoogerheide 1" 2,25; Jaco Vane f 11,80; Theo Hok ken f 8,30.. Anja Bolier f 7,70; Sa bine Deuiioo f 4,00; Kees de Jonge f 36,01 en Eline Wiebrens f 3,66. De opbrengst is bestemd voor zes pro testantse kindertehuizen in ons land. Bibliotheek Ger. Gemeente Vanaf zaterdag 6 september kan men weer iedere week terecht in de biblotheek van de Gereformeerde Gemeente, die is gevestigd in de konsistorie kamer in de Schoolstraat Belangstellenden van alle gezindten zijn in deze bibliotheek welkom die geopend is van 4.30 uur tot 5.30 uur. Geluidshinder verdween Aan de overmatige geluidshinder waarvan omwonende van cafetaria „Koster" last hadden de laatste ja ren is nu een eind gekomen. On danks zeer vele klachten van om wonende stond de geluidsinstallatie in het desbetreffende cafetaria zo luid dat de hele dorpskern er last van had. De cafetaria is overgegaan in andere handen en deze nieuwe eigenaars houden de muzikale to nen binnen de vier muren, wat voor veel omwonenden een verlucting is. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND GOUDA. De Kamer van Koophan del voor Gouda en omstreken heeft cle regering met klem verzocht om de invoering van de wel op de selectieve investeringsregeling uit te stellen, zo heeft de Kamer bekendgemaakt. UTRECHT. In de huidige situatie cn bij een normaal overleg is het volledig ondenkbaar dal de noodza kelijke sanering van ENKA-Glanz- stoff. de vezeldochler van AKZO. zal resulteren in ontslagen voor 10.000 tot 13.000 werknemers, zoals onlangs in „bcleggevsbelangcn" is gesuggereerd. Onder de vroege kalenders voor 1976 behoort dit jaar de fleurige kalender van „Het Zonnehuis" (Christelijke Vereniging tot verpleging van lang durig zieken). De twee maandelijkse kalender is - evenals die van 1975 - weer uitgevoerd in fraai geschilderde bloempartijen, die een frisse illustra tie betekeneh, De foto toont het nieu we „Zonnehuis" te Doorn, want het werk. van de vereniging - zo blijkt - is nog steeds in ontwikkeling. AMSTERDAM. In Amsterdam is in de nacht van woensdag op don derdag een 26-jarige taxichauffeur aangehouden wegens mishandeling van een 22-jarige Franse automobi list en vernieling van diens wagen. SCHIPHOL. Na de eerste twee dagen te hebben bijgewoond van de tien dagen durende internationale konferentie ter bestrijding van de misdaad, die de Verenigde Naties in Genève hebben belegd, is minister Van Agt van justitie ervan over tuigd dat er geen éénstemmigheid kan worden bereikt over het katego- risch verwerpen van het terrorisme. UTRECHT. „Als zou blijken dat er de komende vier jaar meer ge bouwd kan worden dan ik nu van plan ben, dan is daar financieel wel een mouw aan te passen, bijvoor beeld door een verschuiving in het bouwprogramma". Aldus staatsse- kretaris Marcel van Dam van volks huisvesting en ruimtelijke ordening in het .Utrechts universiteitsblad. DEN HAAG. De Haagse politie heeft als vermoedelijke dader van een nachtelijke schietpartij aan de Neherkade in juni de 24-jarige Ha genaar zonder beroep Laurent D. aagehouden. AMSTERDAM. Het 28ste Aals- meerse bloemenkorso op zaterdag aanstaande staat dit keer in het te ken van Amsterdam 700. „Bloemen voor Amsterdam" hebben de Aals- meersë bloemenkwekers hun korsö genoemd. DEN BOSCH. Met lange kabels is donderdag het 28 klokken tellende carillon uit de toren van het stad huis in Den Bosch verwijderd, in verband met restauratiewerk aan dak en toren. De werkzaamheden, die bijna f 750.000 kosten, zullen in juli volgend jaar worden afgerond. Jeugdige alpiniste CHAMONIX, 3-9. Het acht- jarige Franse meisje Christel Bochatay heeft vorige week, 4 samen met een gids, de top van Europa's hoogste berg de Mont Blanc van 4.807 m, be reikt. Men zegt- in Frankrijk dat zij de jongste is die dit ooit heeft gepresteerd. Kloos wil zand over zaak Jurgens HILVERSUM. 5-0. Het ziet er naar uit dat het NOS-bestuur in zijn spe ciaal aan deze zaak gewijde verga dering van vrijdag (5 september) de kwestie-Jurgens als afgedaan zal be schouwen. Een van de felste oppo nenten in het NOS-bestuur, VARA- voorzitter André Kloos, zei donder dagavond voor de televisie dat de mi nister het laatste woord heeft gehad en dat de Kamer heeft gesproken. „Daarom moet er nu zand over de gelaakte benoeming. OISTERWIJK, 4-9. KVP-fractie- voerzitter Andriessen hoopt dat van een gezamenlijke opstelling van de CDA-partners KVP, ARP en CIIU bij de komende begroting een po sitieve invloed uitgaat op de hou ding van de ARP in het conflict met KVP en CHU over de CDA-grond- slag. Commentaren van ons op Prinsjesdag komen voor 27 septem ber, wanneer de partijraad van de AR zijn standpunt over het conflict betaalt", aldus mr. Andrissen don derdag desgevraagd. do idonlo gozinsbnnk hypotliokeii ZIERIKZEE: Havenpark 16, dagelijks van 9.00-16.00 uur. Malta: De Cranestraat, woens dag 15.30-16.30 uur. West: Scheldestraat, dinsdag 9.00-10.30 uur. Flitsen uit het buitenland LONDEN. Parlementsleden uit 75 landen hebben donderdag in Londen over het Midden-Oosten gesproken ondanks boze protesten van Zionis ten tegen de aanwezigheid van waarnemers van de Palestijnse be vrijdingsorganisatie PLO. NEW YORK. Miniver Van dei- Stoel, (buitenlandse zaken) heeft don derdag in New York verklaard, dat hij groeiende hoop heeft, dat een confrontatie over Israël in de aan staande algemene Vergadering van de Verenigde Naties zal kunnen worden voorkomen. WENEN. Roemenië heeft donder dag het nieuwe partiële akkoord in het Midden-Oosten verwelkomd. Het officiële partijblad Scinteia noemde het „positief, ondanks zijn tussentijdse en partiële karakter". WASHINGTON. Minister Kissin ger heeft donderdag op een bijeen komst in het Witte -Huis tegenover leiders uit het congres een uiteen zetting gegeven betreffende de nieu we tussentijdse overeenkomst tussen Israël en Egypte. ELAZIG. TURKIJE. Rechtse mili tanten hebben donderdag op een po litieke bijeenkomst in Elazig gevoch ten met aanhangers van oppositie leider Bulent Ecevit. Ecevit zelf bleef ongedeerd. BEIROET/TEL AVIV. De Israëli sche luchtmacht heeft woensdag rond 12.00 uur aanvallen uitgevoerd op twee Palestijnse vluchtelingen kampen bij de Libanese stad Tyre. Na de aanvallen bestookten eenhe den van de Israëlische artillerie de zuidoostelijke grensstreek van Liba- ATHENE, 4-9. „Ik ken slechts twee middelen om in mijn levens onderhoud te voorzien: stelen of ver blijven in de gevangenis". Dit heeft de „deken" van de Griekse zakken rollers, cle 76-jarige Andreas Komi- tis - „Koukos" genoemd - verklaard toen hij voor cle zoveelste keer werd gearresteerd. Hij iverd ditmaal op helerdaad betrapt toen hij probeerde een greep te cloen in de tas van een bankem ployé. Zijn eerste veroordeling dateert uit het jaar 1925. Advertentie Geldig vanaf 1 december. 1 'w gemeente laat u weten hoe u'm kunt krijgen. De prijs? Niet meer dan f6,50. Wilt u meer informatie? Yraag't bij uw gemeente.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3