Drink literfles Plantsoenendienst in centrum Boerenweg 3 Cola of Zierikzeese dag voor patiënten van „Prins Willem Alexander" 3k3lü OP^iiirrriw Zelfmoord aan boord Russisch vliegtuig Portugese leger keert zich tegen Goncalves Ruig jachtseizoen DE ZIERIKZEESCHE COURANT teak bergmeubel MEUBELRAMA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 4 september 1975 132ste jaargang Nr. 21753 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 19,90; per jaar 76.50. Losse nummers 45 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,50. Vraagt onze contractprijzenI De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. In dit nummer: Raad Westerschouiven en de horeca Aanwinst voor Zierikzee ZIERIKZEE, 2-9. De stedelijke Plantsoenendienst beeft zich geriefelijk ingericht in de boerderij aan de Boerenweg 3. Een fraaie oude schuur op deze plaats is centrum geworden van alles wat deze dienst betreft en juist flat alles-bij-elkaar, komt de slagkracht en de mogelijkheid tot efficiënt werken ten goede. Advertentie LONDEN, 3-9. Met het lijk van een man aan boord is woensdag een Sowjetrussisch lijnviiegtuig op het Londense vliegveld Heathrow geland Aanvankelijk was het volstrekt onduidelijk wat zich in de viermoto rige IIjoesjin-62 had afgespeeld, maar later liet Scotland Yard weten dat „ze zich ervan overtuigd had dat er geen bewijzen zijn voor een misdrijf en dat de man die dood in het vlieg tuig werd aangetroffen, de hand aan zichzelf had geslagen". Beginselverklaring van C.H.U. DEN HAAG, 3-9. „Wij zijn een christelijke partij, die zich gegrond vest weet op het bijbels getuigenis van God's geboden en beloften". Het bestuur van de Christelijke His torische Unie heeft dit woensdag avond met „nadruk" verklaard na een vergadering in Den Haag over de problemen die op het C.D.A.- kongres van 23 augustus zijn gere zen met betrekking tot de daar aan genomen resolutie over het'open ka rakter van het C.D.A. Het patiëntenschip Prins Willem- Alexander". Dinsdagavond werd een aantal genodigden op het - zeg maar - stadsbedryf rondgeleid en stelde burgemeester Th. II. de Meester de ze aanwinst officieel in gebruik. Het begon aan de Boerenweg en evolueerde „dus" tot deze nieuwe fase, die yoor de Plantsoendienst 'n uitkomst betekent, vooral door de grotere ruimte waarover kan wor den beschikt. Bij de boerderij be hoort een perceel grond van 1 ha en dit gaat intensief gebruikt wor den. Self-supporting" Streven van de dienst is „self supporting'' te zijn en te blijven ten aanzien van de groenvoorzie ning. Dat betekent o.m. eigen bo men, waar die ook geplant moeten worden, het betekent evenzeer ei gen struiken en bloemen voor de perken (sterk uitgebreid in aantal vooral ook de nieuwbouw) en bloe men voor de bakken. De concentratie van de dienst op deze plaats is al een oude wens, want voorheen lagen de mini-kwe- kerijtjes op verschillende plaatsen in de stad, w.o. de Zille. De hele handel moest als 'gevolg van deze situering, meestal dwars door de stad worden gereden en dat is niet zo aantrekkelijk. Eigendom gemeente Het eigendomsrecht van de boer derij behoort bij de gemeente. Er schijnt zelfs sprake geweest te zijn van afbraak, maar (dat zou toch zonde zijn' geweest!) zover is het ge lukkig niet gekomen. De Plantsoe nendienst kwam er en de verschil- lende ruimten in de schuur werden optimaal benut. Waar eens de koe loeide en het paard hinnikte zijn nu de werkruimten van de dienst, als droogschuur, werkplaats, kantine voor het personeel, kantoor en toi letgroep, alles bijeen een geriefelijke toestand. Dienstwoning Er is ook een goede gelegenheid voor het stallen van het werkmate rieel en met de beschikbare kweek- grond is de dienst geheel uit de brand. De nieuwe behuizing is de trots van het personeel in het al gemeen en het hoofd van dienst, de heer J. J. Doeswijk in het bijzonder. Laatstgenoemde betrok het naast de boerderij staande woonhuis als dienstwoning. De Zierikzeese Plant soenendienst zetelt aan de Boeren weg. Dat is wel duidelijk! Advertentie U kunt bij de R.v.s. uw autoverzekering per maand betalen! A. S. FLIKWEERT Brouwerstraat 20 Nieuwerkerk. Tel. (01114) 2196 ROME, 3-9. In Italië is het jacht seizoen geopend. Met honderdduizen den zijn de jagers naar bos en veld getogen, waarbij ook op het nietigste diertje een schot wordt gewaagd. Voor twee jagers was de opwin ding te groot, ze stierven aan een hartaanval. Een andere kwam te vallen en trof zichzelf dodelijk. Een vierde kreeg een schot in het hoofd en voor zijn leven wordt gevreesd. Een vrouw van 78, op weg naar een begraafplaats, werd door een ver dwaald projektiel gewond en een jongen van 13 kreeg een treffer op het erf van zijn ouderlijke woning. LISSABON, 3-9. De Portugese landmacht heeft zich woensdag met grote meerderheid van stemmen uitgesproken tegen de benoeming van generaal Vasco Goncalves tot opperbevelhebber van de strijd krachten. Die uitspraak kan tot ge volg hebben dat de ex-premier nu definitief politiek wordt uitgescha keld. Tevens besloot de 240 man tellen de vergadering van de landmacht haar vertegenwoordigers terug te trekken uit de MFA assemblee, de vertegenwoordiging van de drie k.rijgsmachtonderdelerti, die vrijdag in vergadering bijeen zou komen. Tot dusver was de MFA-assemblee de voornaamste steunpilaar van Goncalves, In de resolutie die de landmacht aannam staat dat hun afgevaardigden pas zullen terugke ren als de MFA-assemblee wordt ge reorganiseerd. Ze verlangen dat het aantal landmachtafgevaardigden vergroot in overeenstemming met de Buiten- en binnenprogramma ZIERIKZEE, 3-9. Woensdag j.I. meerde voor de vijfde keer in 1975 het ms. Prins Willem Alexander af in de Nieuwe Haven. Als gebruikelijk was er ook nu weer door de Afdeling Jeugdzaken en Rekrealie van het Rode Kruis voor een gezellige avond gezorgd. Reeds rond het middaguur arriveerde het patiëntenschip Prins Willem Alexander, met aan boord ca. 60 bewoners van het Verpleeghuis „Lindendael" uit Hoorn, behorend tot de Stichting Algemene Verpleegtehuizen West- Friesland. samsam - V j Belangrijk voor u Bij ons snelle schade-afwikkeling lage premie's Dus verzeker uw auto bij: GEENSE FERKET Bruinisse (01113) 1619 Goes (01100 13712 getalsverhouding, en dat de over wegend niet-communistische dis tricten buiten Lissabon een grotere vertegenwoordiging krijgen. Volgens militaire zegslieden stemde viervijf de van de vergadering, voor deze resolutie, evenals voor de resolutie tegen de aanstelling van Goncalves tot opperbevelhebber. Goncalves was zelf ook aanwezig op de vergadering op de basis Tan- ccs, waar hy zyn beleid verdedigde. Maar hij liep voortijdig weg, nadat hy herhaaldelijk was aangevallen door de groep van negen gematigde officieren, die het offensief tegen zijn premierschap hadden geleid. Heeft u nog een en will u graag over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 Het mooie weer gaf alle „gasten" volop de gelegenheid om 's middags van boord te gaan en Zierikzee te bekijken en souvenirs te kopen. Avondprogramma Het avondprogramma werd be gonnen met een welkomstgroet dooi de heer J. K. Joppe namens het Ro de Kruis en de gemeente Zierikzee. Hoewel burgemeester Th. H. de Meester niet aanwezig kon zijn, was er wel voor hem een geschenk van uit Hoorn meegebracht. Eén van de patiënten had een schilderij gemaakt van de Oosterpoort in Hoorn. De heer Joppe beloofde het schilderij een dezer dagen bij de burgemeester te zullen bezorgen als dank voor de gastvrije ontvangst in Zierikzee. Volksdansen Weer eens een geheel ander pro gramma-onderdeel was het volks- Advertentie De fraaie schuur, zetel van de stede lijke Plantsoenendienst. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Hoe meer bemind wordt, hoe minder woorden worden bruikt. dansen van acht dames-leden van de Bend van Plattelandsvrouwen uit de afdelingen Schouwen en Duive- land. Onder leiding van de dames H. C. Rosink-Swart en A. R. J. C. Sinck- Dierickx werd naar hartelust ge danst op muziek van zowel Neder landse als Zweedse en Amerikaanse wysjes. Er werd door de gasten bijzonder genoten van dit voor de volksdan- sters toch wel warme karwei. Na een uitvoerige uiteenzetting over het hoe en waarom van de Bond van Plattelandsvrouwen door de presidente van de afdeling Schou wen, mevr. L. C. Berman-Steendijk kregen alle „gasten" door enkele dames een balpen met een Zierikzees historisch monument erop aangebo den en Zeeuwse bolussen drie heden morgen bij de koffie zouden worden genuttigd. Boerenkapel Na de pauze met een drankje en een hapje van het tehuis kwam de Boerenkapel „De Gruttepikkers" uit Zonnemaire onder leiding van de heer J. Stoel in aktie. Deze muzi kanten wisten de Hoornse gasten" een vol uur lang plezierig bezig te houden mei een vrolijk concert, dat zo nu en dan aanleiding gaf tot een polonaise via de gangboorden door het personeel. Gastvrouw mevr. M. Morit-Zyp en gcncesheer-direkteur A. C. Overtoom spraken woorden van dank tot de diverse groepen. Het was weer een plezierige avond aan boord van de Prins Willem Alexander die wc graag terug zien op 29 september. Verwachting tot vrijdagavond: Morgen meer wind Heldere nacht met plaatselijk mist banken en minimum-temperaturen van omstreeks 8 graden; in de loop van de dag meer bewolking met hier en daar enige regen; tot matig en aan de kust tot krachtig toenemende wind uit zuidwest tot west; maxima ongeveer 21 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 toi 8. Min.-temperaturen: omstreeks 14 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 20 gr. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 5 sept. Zon op 5.57, onder 19.20 Maan op 5.32, onder 18.41 Nieuwe maan: 5 sept. (20.19) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 5 sept. 2.34 14.51 8.05 20.29 Springtij; 8 september. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 4-9. Het K.N.M.I. deelt mee: met een noordwestelijke lucht stroming wordt koele en drogere lucht aangevoerd, waarin zonnige perioden voorkomen, In de nacht zal in deze lucht de temperatuur flink dalen. Vrijdag zal in de uoop van de dag de bewolking weer toe nemen gevolgd door regen op de na dering van een frontensysteem, dat donderdagmorgen ten noordwesten van Schotland lag. Gisteravond en vannacht passeerde een zwak front ons land, waaruit alleen in het zuid westen wat lichte regen viel. Een onweerstoring boven West-Duits- land bracht daar dinsdag plaatselijk veel neerslag. Deze storing trok juist langs onze oostgrens. Op de vlieg basis Twente viel daarbij tijdens een onweersbui in korte tijd 27 mm neerslag. Advertentie STEINWAY VLEUGEL en divert* andere OCCASIONS IN STAAT VAN NIEUW J.VAN URK - Sind» 1898 Westersinpel 42 R'dam, (010) 363500. Dagclijkt 9 17.30 u.Vrijd. koopavond van 19-21 u.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1