Speciaalzaak Drehsen-Poell gemoderniseerd Geen tweede woningen, toch problemen dorpskernen STREEKNIEUWS Raad Bruinisse KOOPJES HALEN „WICO" Hoe de mosselvloot de Noorden-reis v.v. klaarde ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 1 september 1975 Nr. 21751 3 Bont in pand Dam 10 Een kijkje in de sfeervolle paskamer achter de winkelruimte. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 30-8. Wat additioneel bij dameshoeden al bestond, krijgt nu een volledig accent in de Bont speciaalzaak Drehsen Poell in het pand Dam 10, waar de „hoedjes er uit gaan" of het moeten bonthöeden zijn en waar de bontjassen in allerlei soort voortaan exclusief zaak en etalage gaan vullen. Morgen (dinsdag) gaat de hernieuwde zaak open voor het publiek en wie wil komen kijken is welkom. Op het pand Dam 10 - maar toen had het nog een ander nummer - rustte destijd veertig jaar lang de vermaardheid van de hoedenspeeialisten, de dames Fokkelman. In 1956 nam mevr. Drehsen- Poell de zaak over, die nu alweer acht jaar wordt gedreven door haar doch ter. mevr. Wijsman-Drehsen. „Er moest toch we] iets gaan ge beuren", vertelt mevr. Wijsman en het werd dus de concentratie op één artikel en- een modieuze make up van de zaak waarvan vooral het interieur aan een opmerkelijke verfraaiing werd onderworpen. In de bestaande ruimte heeft men veel weten te be reiken met de aankleding, vooral van de wanden, die in een gepastel- leerde uil voering een vrouwelijke „touch" geven aan het geheel. Er is ook een logische verbinding gekomen tussen de feitelijke winkelruimte en de royale paskamer. Mogel ij kheden Mevr. Wijsman, die destijds de Bontschool te 's Gravenhage succes vol bezocht, ziet durende mogelijk heden in het bont, maar vooral in het kopen van een zo duidelijk gemar keerd artikel in kleinere plaatsen. Dc service kan indringender zijn, maar bovendien is het persoonlijk kontakt VISSEKIJBEKICHTEN Zondag op maandagnacht was de vloot van ongeveer 40 schepen weer als gewoonlijk vertrokken. In de buurt van Zeeburg enkele kilometers van de Oranjesluzen, werden de schepen door de rivierpolitie tegen gehouden cn verzocht voor anker te gaan, omdat verderop de vaart ge blokkeerd was door de binnensche pen. Men voldeed aan dit verzoek, maar later gingen enkelen (in weerwil van het advies van de politie) toch wat dchter bij de blokkerende schenen liggen. Dit latere kontakt dicht bij de blokkadeschippers bleek later niet ZÓ dom. De gehele mosselvloot volg de de twee mosselschepen. In de loop van maandag kwam men toen aan de weet dat men niet voor of achter uil kon. Oranjesluizen dicht De Oranjesluizen zaten dicht, maat niet de kliëntèle intensiever, hetgeen vooral bij het kopen van bont be langrijk is. KERKWERVE Bejaardengymnastiek gaat weer beginnen Op donderdag 11 september aan staande wordt weer begonnen met de wekelijkse bejaarden-gymnastiek. (Zie voor aanvangstijd de agenda). OUWERKERK Verlichting sportterrein Vorige week werd door de sport- ook als men terug wilde stuitte men wel op één of andere blokkade. Toen echter de blokkade was af gelopen, kon men van de schippers gedaan krijgen, dat voor de mossel schepen een nauwe opening kon worden gemaakt. Dit was woensdag cn donderdag kon toen ieder nog zijn percelen bereiken en de vrachtvissen Men maakte toen van de nood een deugd, door „buiten om" naar huis terug te keren, waardoor de reisduur aanzienlijk werd bekort, zodat men toch vrijdag nog aan de mijn was. Natuurlijk profiteerde men hierbij van het fraaie windstille zomerweer. Anders is buitenom varen niet mo gelijk. Maar het doel werd bereikt. Men kon de handel bevoorraden en deze handel was bereid een goede prijs te betalen variërend van plm. f 30.tot ruim f 40,per Ion. Ook de van de Zeeuwse percelen leverende kwekers profiteerden van de situatie. Daarom is het interieur ook rustig gehouden in vlak- en kleurverdeling en niet te pompeus. Het gaat er om dat dc mensen zich op hun gemak voelen en met die for mule gaat de vernieuwde zaak het in de toekomst doen en - naar de eige naresse verwacht - klaren. vereniging SVOWK de lichtinstalla tie op het sportveld in gebruik ge nomen. Deze lichtmasten kwamen tot stand door de subsidie van de ge meente en de opbrengst van de in zameling door de middenstand van Ouwerkerk, tergelegenheid van het 35rjarig jubileum van SVOWK in juni van dit jaar. MEUWERKERK De Bibliobus De biblio-bus komt op Nieuwer- kerk iedere dinsdag van 5 tot 6 uur n.m. Standplaats is parkeerplaats Stationstraat. Op iedere woensdag van kwart over 2 tot kwart over 3 zal de bus staan bij het zwembad „Dolfijn" aan de Wethouder v. Klinkenstraat. Algemene leesbibliotheek De algemene leesbibliotheek be gint weer op vrijdag 26 september a.s. met het uitlenen van boeken. Iedere vrijdagavond kan men voor taan weer terecht in de zaal van „Rehoboth" van 18.45-19.30 uur Voor jong en oud (er) is een boekenbe stand beschikbaar van 5000 exem plaren. (Vervolg van pag. 1) De heer L. v. d. Bos (SGP) vond een stijging van 20 procent nogal veel. De oorzaak is dat er teveel ruimte is tussen aanbesteding en uit voering. De raad stemde echter toe en verleende het gevraagde krediet. Herbestratiiig en groenaanleg Voor herbestrating en groenaanleg in de Dr. de Kockstraat is een krediet van f 23.450,00 beschikbaar gesteld. De heer M. Meeuwsen (Prot. Chr.) in formeerde of er geen kans is op prijs stijging, omdat de desbetreffende fir ma nogal eens lang wacht met uit voeren van de werkzaamheden. De loco-burgemeester vond ook dat er soms lang werd gewacht met de uit voering en kreeg de indruk dat de desbetreffende firma het gemeente werk als stopgat gebruikt. Laten we echter wel stellen dat de gemeente geen enkele verplichting tegenover deze firma heeft aldus, de voorzitter. „Plantage" Het weekendwoningenpark krijgt een andere benaming, het wordt nu „Plantage". Tot nu toe werd het aan geduid als Molenweg D, maar omdat dit verwarrend is voor de posterijen heeft men besloten dit gebied aan te duiden met een naam. De huisnum mering blijft echter zoals deze is. De naam is afkomstig van de mooie tuin die vroeger behoorde bij het heren huis dat aldaar gestaan heeft. „Plan tage" betekent volgens Van Dale's groot woordenboek: opzettelijk aan gelegde beplanting, beschutting, lust oord, park, en wandelplaats. Parkeerplaatsen Op het terrein ten westen van de Bottcrstraat/Boeijerstraat zullen elf parkeerplaatsen worden aangelegd, waarvoor een krediet van f 13.280,00 beschikbaar wordt gesteld. Het des betreffende terrein was in eerste in stantie bestemd voor de bouw van garageboxen, maar hiervoor hebben zich nog geen gegadigden gemeld. Een aanvullend krediet van f 5.040,75 is nodig om de voetpaden rond het sportveld te verharden. Het was de bedoeling een gedeelte rond het hoofdveld te verharden, maar later zou in een gesprek tussen Bruse Boys en de Heidemij overeengekomen zijn dat zonder veel meer kosten rond het gehele sportveld een verharding kon worden aangebracht. Wethouder v. d. Velde (eigen lijst) was het niet eens met de gang van zaken, dat b. en w. en raad onwetend waren van een dergelijke verhoging. Door de enorme prijsstijgingen is dit bedrag uit de hand gelopen, en wethouder Van Gilst (SGP) dacht dat er aan dit besluit maar niet meer moest worden getornd. Op het gemeentelijk opslag- terrein zal een kontainer worden ge plaatst waarin het straatvuil gedepo neerd moet worden. Hiervoor werd een bedrag van f 1000 beschikbaar gesteld. Nieuw postkantoor De plannen voor het stichten van Advertentie BI) Geiel. Vrouwenvereniging Voor het eerst in dit seizoen ver gaderde de Ger. Vrouwenvereniging- Na een inleiding over Ezechël 34 volgde een uitgebreide bespreking. Als punt op de agenda stond verder bestuursverkiezing. Aftredend en niet-herkiesbaar waren mevr. Ren- tier-Breevaart en mevr. Schiettekat- te-de Vrieze. Na de verkiezing ble ken gekozen mevr. J. M. Rotte-de Jonge en mevr. A. v. d. Maale-Over- beek. Beiden namen na overweging de benoeming aan. De volgende ver gadering is bepaald op woensdag 24 september a.s. BRUINISSE Vergadering Herv. Vrouwenvereniging De Hervormde Vrouwenvereni ging „Hept Elkander" gaat morgen, dinsdagavond 2 september weer met de aktiviteiten beginnen. De verga dering wordt gehouden in het Ver enigingsgebouw in de Deestraat. Op het programma staat een bestuurs verkiezing in verband met het af treden van Mevr. A. de Koning-Bil. Ook nieuwe leden zijn van harte welkom. Technische Dienst Zeeuwse Waterschappen Opgericht is de Technische Dienst Zeeuwse Waterschappen, die geves tigd zal worden in Hoek (Z.-Vl.) Directeur van deze dienst wordt (per 1 oktober) de heer Ir. K. Die- kema, Zuidlaren. Het bestuur bestaat uit de heren: J. B. Becu, Dijkgraaf, Het Vrije van Sluis Oostburg; D. J. Dees, Dijkgraaf de Brede Wetering (Zuid-Beveiand); Jhr. mi'. C. C. D. Rutgers van Rozenburg, Dijkgraaf polder Walchten; H. P. Cijsouw, Dijkgraaf polder Axeler Ambacht; A. P. van Gurp, vertegenwoordiger het gewest Tholen. Administrateur Comtabele wordt de heer J. Traas, Verenigde Braakmanpolders te Hoek een nieuw postkantoor aan het Kerk plein zijn weer een stap verder geko men. Een ontwerp van het nieuwe postkantoor is aangeboden aan de centrale direktie van de PTT. Beslo ten werd aan het architektenburo Rothuizen en 't Hooft bv te Goes op dracht te geven het plan besteks- klaar en voor aanbesteding gereed te maken, waarvoor een krediet van f 23.000 werd uitgetrokken. Voor de verbouw van het gemeen tehuis zal met hetzelfde buro kontakt opgenomen worden. Er zullen kon- krete plannen op tafel moeten komen wil men in aanmerking komen voor D.A.C.W.-subsidie. De vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft een rapport opgemaakt over de huisves ting van het gemeentelijk apparaat. Wethouder v. d. Velde stelde voor dat het gemeentepersoneel hier in spraak in moet krijgen. Vrouw in woning- gewurgd DEN HAAG, 31-8. In haar woning in Den Haag is zondagavond de 25- jarige mej. F. P. J. Hasselman door wurging om het leven gebracht. De vermoedelijke dader van het misdrijf is dc 24-jarige Haagse metselaar H. P. K., vader van twee kinderen van de vrouw. Een vriend van de metselaar meldde zich rond half negen aan het hoofdbureau van politie, met de me dedeling dat hij een vriend op be zoek had gehad (K.), die hem had verteld dat hij zojuist Freija Hassel man om het leven had gebracht. De metselaar had hem een sleutel ge geven van de woning van de vrouw aan de Stuwstraat om zich van de juistheid van het verhaal te over tuigen. De vriend ging echter naar de po litie, waarna twee rechercheurs naar de Stuwstraat gingen en daar achter de huisbar de vrouw vonden, geheel gekleed en met een doek bedekt. Aan de hals werden wurgsporen ge vonden. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. De Nederlandse Credietbank N.V. zegt in haar uitga ve „Geld- en Kapitaalmarkt" enige stijging van de rente te verwachten. Wat de geldmarkt betreft moet in de komende maanden rekening worden gehouden met een lichte stijging van de rentestand. AMERSFOORT. Met zes stemmen tegen heeft de gemeenteraad van Amersfoort besloten 7,5 miljoen gul den beschikbaar te stellen voor aan koop van het landgoed „De Schot horst" in Hoogland met de daarop gevestigde erfpacht van het gelijkna mige Instituut voor de Veevoeding. VLISSINGEN. De gewestelijke ar beidsinspectie van Breda heeft de direktie van de vestiging in Vlissin- gen van Hoechst Holland N.V. toe stemming verleend om 323 perso neelsleden korter te laten werken. DEN HAAG. De regering is bereid DAF-truck te helpen via een achter gestelde lening. Verder wil de rege ring meer invloed krijgen via een vergroting van de deelname van het semi-overheidsbedrijf DSM in dc DAF-Holding. EMMEN. De politie van Emmcn heeft de 3-9jarige W. G. uit Erica (gem. Emmen) aangehouden die er van wordt verdacht brand le hebben gesticht in een schuur en de woning van zijn schoonouders. UTRECHT. De onzekerheid over het voortbestaan van de metaalwa ren fabriek Enkes N.V. in Voorburg blijft. Nog steeds hebben raad van commissarissen cn direktie zich niet uitgesproken over de steun van f 2,5 min., die de ï-egering beschikbaar stelt. GOES, 30-8 De gemeente Goes gaat de gebruiksverordening tweede wo ningen veranderen. Die verordening is vorig jaar ingevoerd om de ver koop van huizen in de dorpskernen als-tweede woning onmogelijk te ma ken. Verschillende gemeenten in Zeeland namen een dergelijke vèror- dening aan om de leefbaarheid van die dorpskernen ook in de winter te bevorderen. Die verordening blijkt nogal wat voeten in de aarde te hebben. De huizen in die dorpskernen worden voor dermate stevige prijzen te koop aangeboden en ze zijn vaak van zo danige slechte kwaliteit dat het voor de dorpsbewoners zelf niet aantrek kelijk is om tot aahkoop over te gaan Die huizen blijven leeg staan, ver vallen in korte tijd en de dorpskern komt op die manier van de regen in de drup. UTRECHT. Het Garantie-Instituut Woningbouw start begin 1976. Dit heeft de voorzitter van de Stichting Garantie-Instituut Woningbouw, oud-minster ir. W. F. Schut meege deeld op een persconferentie in Utrecht ter gelegenheid van de ma- nfestatie „Koophuis" die zaterdag in de Jaarbeurs begon. ROTTERDAM. Ondanks het feit, dat de gemeente Rotterdam sinds vorig jaar niet meer over reserves kan beschikken, is de wethouder van financiën, drs. J. Riezenkamp, erin geslaagd de begroting voor 1976 sluitend te maken. En daar waren, zoals de wethouder vanmiddag zei, geen „pijnlijke ingrepen" voor nodg. ALPHEN AAN DE RIJN. Bewo ners van de Steekterweg in Alphen aan de Rijn zijn begonnen met een handtekeningenaktie tegen de moge lijke komst van 80 Surinamers. Van de 300 bewoners langs de Rijks straatweg tussen Alphen en Zwam- merdam hebben inmiddels 50 hun handtekening geplaatst. EINDHOVEN. Uit een opslagtank op het terrein van een steenkolen- groothandel in Eindhoven is 14.647 liter benzine gestolen ter waarde van f 10.000. Op welke manier de diefstal heeft plaats had, is niét dui delijk. De diefstal kwam aan het licht tijdens een controle van de in houd van de tank. AMSTERDAM. De Amsterdamse politie heeft acht Chinezen aange houden na een melding van een overval op een Chinees restaurant in de hoofdstad. Toen de politie bij het restaurant - Kowah - aankwam, vond zij vier vastgebonden Chinezen in de keuken, maar van een overval bespeurde zij niets. ROTTERDAM. De Rotterdamse Kunststichting heeft in een verkla ring haar grote bezorgdheid uitge sproken over de arrestatie door de Zuidafrikaanse veiligheidspolitie van de dichter en schilder Breyten Brey- tenbach. AMSTERDAM. De 22-jarige L. Leonard is zaterdagmorgen in alle vroegte zeer ernstig gewond geraakt bij een val over de ballustrade van zijn flat op de vierde verdieping in Amsterdam-Bijlmermeer. De 22-ja- rige X. R. uit Rotterdam wordt ervan verdacht hem na een ruzie te hebben geduwd. R. is gearresteerd, maar ont kent. MARKTBERICHTEN Veemarkt Leiden LEIDEN, 1-9. Totale aanvoer 2658 dieren: slachtrunderen 1313, varkens 229 en schapen of lammeren 1116. Prijzen, stieren le kw. f 6,90-7,35, 2e kw. f 6,45-6,80; vaarzen le kw. f 6,30- 6,75, 2e kw. f 5,60-6,10; koeien le kw. f 6,00-6.60, 2e kw. f 5,45-5,75, 3e kw. f 5,00-5,35; worstkoeien f 4,40-4,90; slachtvarkens extra kw. boven no tering, le kw. f 3,18-3,20; 2e kw. f 3,16-3.18, 3e kw. f 3,14-3,16; slacht- zeugen f 2,50-2,65; zware varkens f 2,50-2,60; schapen I 165-200 en lammeren f 180-225. Overzicht: slachtrunderen: aan voer groot, handel matig, prijzen nauwelijks prijshoudend; varkens: aanvoer minder, handel vlot, prijzen iets hoger; en schapen of lammeren: aanvoer minder, handel redelijk, prijzen stabiel. SPORT DUIVENSPORT P.V. „Zierick" Hieronder volgen de uitslagen van de wedvlucht, gehouden door de P.V. „Zierick", vanaf St. Ghislain, d.d. 30-8-'75 j.l.. Afstand 135 km. Gelost 8.20. in concours 306 duiven, le duif 10.05, laatste prijs 10.34. J. den Hengst 1, 2, 4, 6, 14, 15, 21, 48, 69, 70. 75; A. J. Beeke 3, 5, 51; M. Bolle 7. 27, 28. 54, 58: J. Bolle 8, 13, 24, 43, 53, 55, 56; J. Manni 9, 19, 35, 52; J. C. Wesdorp 10, 22, 23, 34, 46, 66; A. Hagesteyn 11, 12, 59, 64, 67, 74; J. Verwijs 16, 17; Comb. v. d. Maas 18. 37. 60, 76; L. Noordijk 20, 29. 31. 41. 44, 45; W. Heyboer 25, 33, 72, 73, 77; J. P. Schot 26; L. v. d. Hoek 30, 42. 47; B. Kloet 32; M. Krij ger 36. 50; G. J. Bakker 38. 39, 65, 68; F. Mays 40. 61. 62; L. Schot 49; A. C. Stoutjesdijk 57; L. Heyboer 63; A. M. Berrevoets 71. P.V. „De Bruse Trekker" „P.V. Bruse Trekker", 30-8-1975. St. Ghislain. 137 km. Los 8.20 uur. »Aankomst le duif 10.13.42. Laatste duif 10.25.19. Uitslag: J. W. Stekctec 1. 7. 10. 12; Gebr. Duivendijk 2; L. Yzolenherg 3. 4; Comh. Dorst 5, 9, 11; P. H. Siekeice 6; A. S. de Koning 8. Aldus meent de gemeente Goes die daaraan nu iets Wil gaan doen. Op de eerste plaats gaat deze gemeente de subsidiemogelijkheden uitbreiden. Daarnaast overweegt Goes volgens de woordvoerder van de gemeente C. M. Versluys de niet intrekzijnde panden aan te kopen. Deze huizen zullen dan van gemeentewege opge knapt, verbouwd en later in huur aan de bewoners van het betreffende dorp worden uitgegeven. Omdat het volgens college van b. en w. van Goes niet reëel is de verkoop van huizen als tweede woning te verbieden en dan de ogen te sluiten voor de pro blemen die dit verbod opleveren. Overigens blijken volgens medede ling van drs. Van de Broeke van de Stichting Zeeland meerdere gemeen- teü in Nederland met soortgelijke moeilijkheden te kampen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Veenendaal: J. den Hoed, Sliedrecht en R. J. van de Hoef, Zest; te Bunschoten (toez.): J. den Hoed, Sliedrecht; te Zwarte- broek: J. H. Vlijm, IJsselmuiden. Geref. Kerken Aangenomen de benoeming tot predikant in tijdelijke dienst te Hij- laard: A. Plaatsman, emeritus-pre dikant te Leeuwarden. Geref. Gemeenten Beroepen te Leerdam: A. Bregman Rijssen. Bedankt voor Tricht-Geldermal- sen: J. M. Kleppe, Woerden. Wal biedt de BEELDBUIS? DINSDAG 2 SEPTEMBER NED. 1: Beertje Colargol verblijft in de vooravond ire het land van de cowboys en beleeft daar een avon tuur waar de jeugd zeker van zal genieten. Tot acht uur is het daar na weer tijd voor een rock concert. De muziek komt dit keer van de groep Raspberries. De opnamen wer den gemaakt voordat deze Ameri kaanse formatie enkele maanden ge leden uil elkaar ging. Het journaal wórdt gevolgd door een aflevering van All in the family. De familie Bunker krijgt bezoek van een voor beeldig echtpaar. Echter, als de mannen met elkaar het café opzoe ken, blijkt dat hel huwelijk toch minder rooskleurig is dan lipt er uit ziet. Dè resterende zendtijd van die VPRO wordt besteed aan, de film Deutschland erwaclie. Deze rolprent van regisseur Erwin Leis er, die ook de grote man achter de film Méin Kanvf was, bevat ook fragmenten uit 25 speelfilms uit nazi-Duitsland. Om tien uur neemt de E.O de zender over. De eerste twintig minuten zijn voor de rubriek De wind blaast waarheen hij wil. Daarin een ont moeting met de scheepstuiger Jaap Wezelman, die zal vertellen hoe hij zijn geloof beleeft. De resterende minuten worden gevuld met Ars Musica, de rubriek waarin de E.O. aandacht schenkt aan het klassieke muziekreportoire. Vanavond in Ars Musica delen uit het in 1748 door Handel gecomponeerde oratorium Solomon. NED. 2: In de vooravond beleeft de jeugd de slotaflevering van de serie Bonny. De kordate hoofdfiguur wordt te hulp geroepen als er in de filmstudio's van chantage sprake is. Voor het journaal ook een afleve ring van de serie De geheimen van de dierenwereld. De camera volgt een groep nutuur-detectives die op zoek zijn naar herten, bevers, vossen en adders. Na achten het begin van de nieuwe serie Zij aan Zij, die ver telt over de geschiedenis van suf fragettes. Suffragettes waren rond de eeuwwisseling vrouwen in En geland, die begonnen te werken aan de rechten van de vrouw, om op die manier de vrouw medezeggenschap te geven in de maatschappij en in het politieke gebeuren. De serie Zij aan Zij illustreert de strijd van de ze vrouwen, die aanvankelijk achter gesloten deuren bijeenkwamen, maar na verloop van tijd toch naar buiten traden. Na de kennismaking met Zij aan Zij vervolgt de NCRV met een portret van de zangeres Nana Mous- kouri. Voor dit portret reisde Jan van Hlllo naar Genève, de woon plaats van Nana Mouskouri. Hij praatte met de zangeres over haar leven als zangeres en als moeder van twee kinderen. Tot elf uur ver volgens aandacht voor het actuele gebeuren in de rubriek Hier en Nu. De NCRV heeft tenslotte een tiental minuten geestelijke muziek te bie den. DINSDAG 2 SEPTEMBER NED. 1: 18.15 teleac; 18.45 barba- papa; 18.55 nieuws; 19.05 beertje colargol; 19.15 rock concert; 20.00 journaal; 20.20 all in the family; 20.45 propagandafilm; 22.00 de wind blaast waarheen hij wil; 22.20 Ars musica; 23.15 journaal. NED. 2: 18.45 Barbapapa; 18.45 nieuws; 19.05 Bonny19.30 de ge heimen van de dierenwereld; 20.00 journaal; 20.20 zij aan zij; 21.35 dat is Nana Mouskouri; 22.20 hier en nu 23.00 geestelijke liederen; 23.10 Den Haag vandaag; 23.25 Journaal. BONN Niet alleen bjjne alle werk nemers maar vooral ook de overheid zullen volgend .jaar in West-Dults- land financiële offers moeten bren gen om de openbare financiën weer gezond te maken. ZIEBIKZEE/BRUINISSE, 30-8. Het heeft weinig gescheeld, of dc aanvoer van mosselen uit de Waddenzee was vorige week gestagneerd als gevolg van dc blokkades door de binnenscheepvaart. Dat het toch nog gelukte Waddcn- zcemossclcn aan te voeren, was van bijzonder belang omdat er ook in dc week van 1 tot 5 september weinig aanvoer zal zyn in verband met de mos selzaadvisserij in dc Zeeuwse Stromen. En dat had dan wel gevolgen kunnen hebben voor dc export.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3