Belangrijke uitbreiding meubelzaak Paauwe b.v. KOOPJES HALEN „WICO" Afscheid drs I!. C.B.T.B. r7 NIEUW STIJLVOL RESTAURANT „IN DE VIER VENSTERS" AAN „DE DIJK" TE ZONNEMAIRE Gerl. Staten van Zeeland over Oosterscheldeproblematiek STREEKNIEUWS ZIE R1K ZEESC11E NIEUWSBODE Donderdag 28 augustus 1975 Nr. 21749 Weihouder De Moor hanteert cle schaar: het lint wordt doorgeknipt. In verband met ziekte van burge meester A. I'. Schouvvenaar van Brouwershaven, werd de nieuwe zaak officieel geopend door loco- burgemeester wethouder F. de Moor. die zei deze opening met veel ge noegen te willen verrichten en na mens het college de heer Paauwe dank bracht voor de daarvoor ont vangen uitnodiging. De wethouder herinnerde aan de start van de heer Paauwe - in 1955 - in een kruidenierszaak Van de Dijk van Eommenede. Pessimisten zagen niet veel toekomst in de door de heer Paauwe al spoedig begonnen meubelhandel. „Maar dankzij de on- De heer Paauwe begon zijn zaak in 1967 in een pand aan de Zuidweg. nadat zijn eerste meubeltoonzaal eerst enige tijd gevestigd was ge weest in o.a. een oude cafézaal aan ..de dijk". In 1970 werd aan de Zuid- weg al een nieuw pand bijgebouwd, in 1972 volgde opnieuw een uitbrei ding en in 1974 vond de bouw plaats van een nieuw magazijn. Met de thans gerealiseerde verdieping be schikt het bedrijf over niet minder dan 3.000 m2 show- en magazijn ruimte. Naar eigen ontwerp werd de bouw van het nieuwe gedeelte uitgevoerd door bouwbedrijf Prince. Korporaal (c.v.), fa. Hagesteijn-Ver- boom (schilderwerk) en fa. Slager, (electrische installatie). In verband met deze opening wordt door Paauwe B.V. een leuke aktie gevoerd, ontleend aan de B.B.- kwis, waarbij elke koper met be hulp van een dobbelsteen zelf zijn korting - van 5 tot 15" o - kan be- Advertentie BIJ 3.000 ni2 show- cn magazijnruimte to Zonnemaire slaan van een ruit zich toegang ver schaft lot het gebouw van de Sleep- in aan de Rampweg. Wat de man op het oog had, is niet duidelijk, omdat de inventaris van de Sleep-in dermate sober is. dat er nauwelijks iels te stelen valt. Niettemin heeft de dader er intensief naar gezocht getuige de ravage die hij heeft ach tergelaten. Er is aangifte bij de po litie gedaan. Bovendien heeft het Sleep-in bestuur besloten het ge bouw nu geheel te sluiten met in begrip van het gedeelte, dat voor passanten nog geopend was. Het bordje „verboden toegang voor on bevoegden" zal streng gehandhaafd worden. N'OORDGOUWE Cursussen Deze winter zullen te Noordgouwe weer verschillende leuke cursussen worden gegeven door mevrouw T. Stigter. Belangstellenden kunnen zich weer opgeven voor: wandkle den maken, touwknopen, stoffen verven, poppen maken en haken en breien. Alle cursussen zullen zes weken* duren en gehouden worden op de dinsdag- of woensdagavonden. Nadere informatie geeft mevr. Stig ter, Noordgouwe. DRErSfHOR Muzikale rondgang „Crescendo" en „Nieuw Leven" Zaterdagavond a.s. zullen do plaatselijke harmonie „Crescendo" en „Nieuw Leven" uit Ouwerkerlc met drumband een mars door de ge meente maken. De bedoeling, op genoemde dag het slotconcert te ver zorgen, heelt men door omstandig heden laten varen. Daar de eerst volgende zaterdagen, wat een con cert betreft, ongunstig" uitkomen, vond men dit de meest geschikte op lossing, om het zeer drukke zomer seizoen, op deze manier af te sluiten, zodat muzikanten en drumband weer wat op doen kunnen komen voor het komende winterseizoen. BROUWERSHAVEN Vergadering gemeenteraad De raad der gemeente Brouwers haven vergadert a.s. vrijdag 29 au gustus a.s. in het Stadhuis. De agenda vermeldt de benoeming van een leidster aan de openbare kleuterschool ..De Blokkendoos" te Brouwershaven en het verlenen van garantie ingevolge de beschikking geldelijke steun eigen woningen aan een tweetal personen. NIEUWERKERK Bouw garage In de Poststraat is een begin ge maakt met de bouw van een gara ge. Het taxibedrijf Schiewold, dat tot op heden niet beschikte over een eigen autostalling, is opdrachtgever tot de bouw, die zeker in een be hoefte zal voorzien. Bouwen in de Poststraat is in geen jaren voorge komen. UTRECHT, 26-8. „Christelijk han delen is niet alleen voorbehouden aan mensen, die zich christelijk noe men. God wil niet alleen christenen gebruiken. Hjj wil alle mensen". Aldus J. Lanser, voorzitter van het CNV, dinsdagmiddag n Utrecht, waar drs. R. Zijlstra afscheid nam ais voorzitter van de Nederlandse Chris telijke Boeren- en Tuindersbond. De heer Zijlstra is sinds 1963 voorzitter geweest van de C.B.T.B. Volgons de heer Lanser moei een christelijke organisatie - zowel op maatschappelijk als politiek terrein werkzaam - het aandurven om open te staan voor mensen, die het chris- telijk-zijn als zodanig niet onder schrijven, maar „die wel achter visie, beleid en handelwijze van die orga nisatie staan". Volgens de heer Lan ser gebeurt dat ook bij het CNV Oud papier Vrijdagavond 29 augustus a.s. wordt weer oud papier opgehaald voor de zending. Gebundeld gereed gezet op de stoep, hevordert een snelle afhandeling. Staking broodbezorging Vanaf 1 september a.s. zullen de Nieuwerkerkse bakkers, wegen ge wijzigde omstandigheden in de bak kerijen - het bezorgen van brood aan huis be-eindigen Daarmee komt de toestand van in de oorlog en en kele na-oorlogse jaren terug, toen ook het brood aan de zaken moest worden afgehaald. Van bakkerszijde verschijnt dezer dagen een cirkulai- re, waarin de konsument over het hoe, wat en waarom wordt geïnfor meerd. OOSTERLAND Ned. Herv. bibliotheek Ondanks de aanstaande verschij ning, ook hier ter plaatse van de z.g. „Bibliobus", een rijdende boeken verzameling, die worden uitgeleend, vernamen wij dat de vanouds be staande bibliotheek, uitgaande van de Ned. Herv. Kerk alhier, gewoon begin oktober weer niet de uitlening van boeken begint. Er zijn in deze bibliotheek weer honderden nieuwe boekwerken pas aangeschaft. DUIVELAND Afdeling Plattelandsvrouwenbond De afdeling Duiveland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen maakt - bij gunstig weer - op woensdag 3 september een fietstocht naar Ouwerkerlc. Op 19 september wordt een uitstapje naar België ge maakt. Afscheidsrede In zijn afscheidsrede noemde de scheidende voorzitter het zoeken naar goedkope populariteit de grote bedreiging voor iedere organisatie. Dat zoeken moet volgens hem vaak worden gekocht met het presenteren van gemakkelijke oplossingen, „die bij een voldoende kennis van feiten en samenhangen schijnoplossingen schijnen te zijn. Dergelijke risico's gedijen het beste op het kweekbed van onzekerheid", aldus de heer Zijl stra, die er aan toevoegde, dat de onzekerheid in de land- en tuin bouw momenteel weer voldoende voedsel krijgt. De heer Zijlstra wordt burgemees ter van Smallingerland. Hij werd onderscheiden mei de „Nederlandse Leeuw". Advertentie dat cui/cCete WVMM ia faa,&+wvout cIjl n&deiQi&i'UDT bapMe. BRUINISSE Aanrijding Op de Hageweg ter hoogte van de oprit naar jachthaven „Aquadelta" heeft een aanrijding plaats gehad tussen twee personenauto's. Een Duitse auto bestuurd door mevr. H. S. verleende geen voorrang aan de auto bestuurd door de heer J. uil Den Haag. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, er was enkel wat lichte materiële schade. Nog eens „Tapioe Bru '7S" Aanvullend op het verslag van maandag over de Taptoe Bru '75 dat zaterdagavond te Bruinisse plaats vond, was de organisatie niet alleen in handen van het VVV, maar ook de voetbalvereniging „Bx*use Boys", muziekvereniging „Nu met Hope" en middenstandsvereniging hebben hier een aandeel in gehad. Uit deze vier verenigingen is een comité gevormd die het geheel hebben georganiseerd. De foto toont duidelijk de grote uit breiding van meubelzaak Paauwe b.v.: de nieuwe verdieping op het al eerder gebouwde pand aan de Zuid- weg. palen. De bedoeling is binnenkort nog enige andere attrakties te bie den. Een bijzonderheid is nog dat de meubels per heftruck naar de ver dieping- worden getransporteerd en dat bij deze laatste geslaagde uitbrei ding ook gedacht is aan de inrich ting van een dakterras. Kon. Ned. Heide Mij. De Vereniging Koninklijke Neder- landsche Heide Maatschappij houdt op 5 en 6 september a.s. de 86e al gemene vergadering in Zeeland. De veigadering vindt plaats in de Schouwburg te Middelburg. Tijdens de vergadering zullen vier inleidin gen worden gehouden. Het middag programma van 5 september staat in het teken® van het Europese Mo numentenjaar 1975. Provinciale begroting Na onttrekking aan de algemene reserve van een bedrag van f 600.00 sluit de begroting van de pi'ovinciale inkomsten en uitgaven voor 1976 van de provincie Zeeland met een ge raamde post voor onvoorziene uit gaven van f 1.087.665.-. G.S. delen mee, dat voor dekking van verho ging van bestaande subsidies dan wel voor het verlenen van nieuwe subsidies - voor zover thans te voor zien - een bedrag nodig zal zijn van plm. f 585.000,-. Thans is dus voor nog niet te voorziene nieuw opko mende uitgaven een bedrag beschik baar van f 502.665.-. ZIERIKZEE Zierikzee komt in route van discobus In antwoord op desbetreffende vragen van de statencommissie voor de financiën hebben G.S. van Zee land meegedeeld dat het om twee redenen niet mogelijk is om de dis cobus te combineren met de biblio bussen. Namelijk: de bibliobussen bestrijken vooral het landelijk ge bied, terwijl de discotheekvoorzie ning voor de grotere plaatsen is be stemd, (voornamelijk de steden); de ruimte in de bibliobussen wordt vol ledig benut zodat er geen plaats be schikbaar is voor twee a drieduizend gx ammofoonplaten. die voor enige selectie nodig zijn. Verder delen G.S. mee, dat het in de bedoeling ligt Zierikzee op te nemen in de route van de discobus. Stadsberichten In het augustusnummer van het gemeentelijk voorlichtingsorgaan Stadsberichten wordt o.a. een over zicht gegeven van de regeling voor het verstrekken van huurgewen- ningsbijdiragcn. De nieuwe huurgc- wenrxingsregeling is per 1 juli jl. in werking getreden. De bedoeling is vooral wat meer vaart te brengen m hel proces vsn de doorstroming. Verder in Stadsberichten een uit eenzetting Inzake geldelijke steun eigen woningen, en idem over ga rantie geldleningen eigen woningen. Uit de doeken gedaan wordt ()ok de betekenis van voorberéidfngsbeslui- ten en de daaruit voortvloeiende konsekwenties voor degenen die bouwplannen hebben. Onder dc titel „Pas 65"' verder enige tips voor ouderen; in dit num mer tenslotte ook nog voorlichting betreffende hot struktuurschemn elektriciteitsvoorziening, dat overi gens ter inzage ligt ter secretarie. RENESSE Inbraak Sleep-in In de nacht van zaterdag op zon dag heeft een inbreker door het in ZIERIKZEE. 26-8. „Wat de Oos- terscheldeproblematiek betreft kun nen wtf thans slechts met zekerheid .stellen dat men er naar streeft in het komende jaar een belangrijk deel van de dijkvakken die niet vol doen aan dc eisen - het weerstaan van een stormvloed met een kans van aptreden van I .iflfl - tc verzwa ren". G.S. van Zeeland merken dit up In de geleidebrief tut de begroting van de provinciale inkomsten en uit gaven voor 1-976. Om dit te realise- ren is een organisatie-opgebouwd, omvattende een bouwbureau, dut gesteund door een advisèurs-groep, de voorbereiding en de uitvoering van de werkzaamheden verzorgt, cn een stuurgroep die hel gehele pro- jekt bestuurlijk begeleidt, dc voort gang op de voet volgt, waar nodig aanmoedigend optreedt en mogelijk eventuele knelpunten opheft. Zoals bekend, aldus hef college, is in de loop van dit jaar met deze dijkver sterkingen begonnen. Vóór het ko mende stormseizoen zal ca. 5 kin dijk kunnen worden voltooid cn zal nog ca. 5 km in uitvoering zijn. Schema Voor de in totaal plm. 13U km te versterken dijk wordt een schema opgesteld, dat er op gericht is de dijkversterkingen te voltooien aan het eind van de zeventiger jaren, overeenkomstig de opdracht van dc regering. Een en ander betekent dat in de jaren 1976. 1977 en 1978 per jaar on geveer 40 km dijk zal moeten worden versterkt. Afhankelijk van dc me thode van afsluiting en de daarbij tc kiezen compartimentering zullen de verschillende aanpassingswerken in het Oosterscheldebekken verder moeten worden uitgewerkt. Een knelpunt vormt dc schutsluis bij hgt Goese Sas welke wegens de slechte staat waarin deze verkeert r.o snel mogelijk moet worden vervangen. rustig en stijlvol etentje; er is plaats voor ruim vijftig gasten. De Vier Vensters aan de dijkzijde zijn voor zien van Oud-Hollands glas zodat „inkijk'' vanaf de straat niet moge lijk is. Het ontwerp voor het nieuwe restaurant is van architect Ten Pic- rick te Brouwershaven. Bijzonder fraai oogt ook het pand aan de buitenzijde, zodat „In de Vier Vensters" ongetwijfeld een aan winst voor de omgeving kan wor den genoemd. Een officiële opening van de nieuwe zaak zal op een nog nader te bepalen datum plaatsvin den. Een kijkje in de open keuken van het nieuwe restaurant; op de voor grond rechts bedrijfsleider de heer Mees van Lent. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Uitbreidingen ZONNEMAIRE, 26-8. Schouwen-Duiveland heeft er deze zomer een nieuwe aantrekkelijke eetgelegenheid hijgkregen: in liet landelijke Zonnemaire werd voor het publiek geopend het in klassieke stijl ingerichte restaurant „In de Vier Vensters", aan de Dijk van Bommenede 40. ZONNEMAIRE, 26-8. De op Schouwen-Duiveland wel bekende meubelzaak Paauwe B.V. aan de Zuirlweg te Zonnemaire heeft opnieuw een grote uitbreiding on dergaan. Dinsdagmiddag vonrl onder grote belangstel ling de officiële opening plaats van het nieuwe gedeelte: een speciaal voor een uitgebreide collectie stijlmeubelen ingerichte verdieping op liet panrl, dat al enige jaren geleden voor de exploitatiemaatschappij Paauwe B.V. werd gebouwd. dernemingskracht van de heer Paauwe hebben die pessimisten be paald geen gelijk gekregen", aldus de heer De Moor, die verder op merkte dat deze zesde verbouwing een prachtige zaak heeft opgele verd, waarin voor elke beurs meu bels te kust en te keur te vinden zijn. De wethouder wenste de on dernemer gezondheid, geluk "en een goede verkoop toe, waarna hij een lint doorknipte dat onderaan de brede trap gespannen was, waarna de vele genodigden een kijkje kon den nemen in de grote nieuwe meu belzaal. Open keuken In het nieuwe restaurant werd een open keuken ingericht, zodat men vanuit - althans een groot deel van - de eetzaal de aktiviteiten van kok A. Tilly en zijn assistenten kan gadeslaan. Het interieur van de zaak waarin fraai binlwerk en een grote open schouw te bewonderen zijn, lijkt bij uitstek geschikt voor een Het initiatief tot de vestiging van dit rustieke eethuis in een leeg staand pand - oude kruidenierszaak - aan de Zonnemairse dijk, komt van de heer C. v. d. Lee, exploitant van een restaurant te Wiisveen nabij Leidschendam. Bedrijfsleider van „In de Vier Vensters" is de heer Mees van Lent, die zijn gasten een goed gevarieerde spijskaart kan aanbieden. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3