IS er altijd wel mee gemoeid VOORBEREIDINGSBESLUIT HERZIENING VAN PLAN „SCHARENDIJKE 1970" O! SUCCESJES H.H. LANDBOUWERS!! Krijger's Graan- en Meelhandel B.V. t*J nas 8 Raad Middënschouwen SCHARENDIJKE, 19-8. De raad van Middenschouwen kwam dinsdagavond in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester E. Baerends. De beer C. J. van Burg was met kennisgeving afwezig. Het verzoek van de Stichting tot Steuun van de Prot. Geestelijke Ver zorging bij de Krijgsmacht om be schikbaarstelling van een financiële bijdrage werd voor kennisgeving aangenomen. Besloten werd positief te reageren op het verzoek van de Zeeuwse Werkgroep „Steun aan Israël" om geen verklaringen van „niet-jood"- zijn af te geven. De raad besloot op voorstel van burgemeester en wethouders te ver klaren, dat een besluit wordt voor bereid tot herziening van het be stemmingsplan „Scharendijke 1970". Wijziging van het plan is nodig om het bouwen van een showroom voor boten met woning mogelijk te maken op het aan het Baken te Scharendijke gelegen perceel sectie A 250, tussen de woningen van de heer L. Verwest en de heer A. de Jonge. De heep Hart vroeg of nog andere panden in de verzorgende sector door de wijziging van het be stemmingsplan zouden kunnen wor den gebouwd. De voorzitter ant woordde, dat na het bouwen van een showroom met woning geen ruimte op het perceel zei over blijven. De raad besloot de woning Baken 8 10 te Scharendijke voor een bedrag van f 20.000,- te verkopen aan de heer B. Beckbye en mevr. B. Beck- bye-Demen. De woning zal alleen voor permanente bewoning mogen dienen. Eveneens werd besloten tot ver koop van enkele perceeltjes tuin grond achter de woningen aan de Weelweg te Kerkwerve (vroegere gedempte vaart) voor een prijs van f 5,- per m2. „Pas 65" Op verzoek ven de minister van cultuur, recreatie en maatschappe lijk werk zal aan de bejaarden een „Pas 65" worden uitgereikt Het be jaardenpaspoort zal recht geven op verschillende faciliteiten. De kosten zullen f 6,50 bedragen. In verband met het heffen van dit bedrag werd een wijziging vastgesteld van de Le gesverordening. Bibliotheek-* voorziening Het college had de raad voorge steld voor een centrale bibliotheek voorziening op Schouwen-Duiveland een subsidie beschikbaar te stellen van f 3,13 voor 1975 per inwoner en van f 4,75 per inwoner voor 1976. Naast een centrale voorziening te Zierikzee zal een bibliobus de ver schillende dorpen aandoen. De heer A. J. Bij de Vaate (S.G.P.) verklaar de principieël bezwaar te moeten maken tegen toekenning van de subsidie. De lectuurvoorziening is volgens spreker niet voldoende ge fundeerd op de chr. beginselen. Vooral voor de jeugd is op dat ge bied niet voldoende verantwoorde lektuur voorradig. Spreker verklaar de zich tegen net toekennen van subsidie. De heer L. den Boer (AR) informeerde 'of het verlenen van subsidie aan andere bibliotheken in de gemeente ophoudt. Mevr. Kloet- Schellingerhout (PvdA) vroeg of de andere bibliotheken zullen worden opgeheven. Aan het adres van de heer Bij de Vaate antwoordde de voorzitter, dat het college van mening is, dat de bibliotheekvoorziening voor de ge meente van groot belang wordt ge acht, zodat subsidie verantwoord is. De lektuurvoorziening is niet uit sluitend gebaseerd op chr. beginse len Vooral voor de jeugd; die voort- WESTERSCHOUWEN. Met het weekeinde leek het er op of ieder een afscheid wilde nemen van strand en zee, die in de afgelopen zomer zoveel te bieden hadden. De zomer zon nog niet voorbij zijn, maar wat herfstige luchten waren er toch ook al. (Foto: Zierik/.eesche Nieuwsbode) gezet onderwijs in Zierikzee volgt, wordt de bibliotheekvoorziening van groot belang geacht. Andere biblio theken zullen in de toekomst wor den opgeheven. De hulp van de be heerders zal worden benut, b.v. bij het innemen van de boeken. Spre ker verwacht wel, dat de subsidies aan andere bibliotheken zullen ver vallen. Bibliobus Mevr. J Kloet-Schellingerhout (PvdA) vond, dat de tijd waarop de bibliobus in een bepaalde kern komt van groot belang is. De voorzitter deelde mede, dat door overleg ge tracht zal worden een zo gunstig mogelijke tijd te vinden. De raad ging akkoord met het verlenen van het gevraagde subsidie, met de stem van de heer A. J. Bij de Vaate tegen. Zeeuws Studiefonds Het subsidie aan het Zeeuws Stu diefonds zal ingaande 1975 worden verhoogd van f 0,10 tot f 0,15 per in woner. De voorzitter deelde mede, dat wanneer mocht blijken, dat het subsidie voor het rayon Schouwen- Duiveland niet toereikend zou zijn de raad zal worden voorgesteld f 0,20 per inwoner toe te kennen. Mevr! J. Kloet-Schellingerhout vroeg of dit het standpunt van alle gemeenten op Schouwen-Duiveland is. De voorzitter antwoordde, dat dit de mening is van de gezamenlijke colleges van burgemeesters en wet houders. De raad besloot tot het ga randeren van rente en aflossing van een af te sluiten hypothecaire geld lening voor het bouwen van een woning te Scharendijke. Voorgesteld werd de raad opnieuw voor de erf pachtscanon voor een gedeelte van het havenplateau te Scharendijke, in erfpacht bij Cebeco-Zuidwest te verhogen van f 250,- tot f 625,- per jaar. In de vergadering van 15 april meenden enkele raadsleden, dat de nieuwe canon aan de lage kant was. Gebruikmaking van toepasselijke indexcijfers toont aan, dat de bere kening van het college juist is. De raad ging akkoord met het voorstel tot verhoging van de erfpachtscanon Besloten werd tót wijziging van de gemeenschappelijke regeling Werk voorzieningschap Schouwen-Dui veland. Vastgesteld werd de derde wijziging van de Uitkerings- en Pen sioenverordening wethouders. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Bijna dc helft van de Nederlanders (47 procent) ver kiest een regering van het CDA (KVP, AR en CHU) en de VVD bo ven een regering van alleen de PvdA Dit is gebleken uit een Nipo-enquête. SCHIPHOL. Op het platform har telijk begroet door zijn Nederlandse ambtgenoot Den Uyl en diens echt genote zijn de Deense eerste minis ter Anker Jorgensen en zijn echt genote uit Kopenhagen op Schiphol aangekomen. DEN HAAG. De West-Duitse in voer uit Nederland is in de eerste helft van dit jaar in waarde met slechts 0,2 procent gestegen in ver gelijking met dezelfde periode van het vorige jaar, aldus de Nederlands- Duitse Kamer van Koophandel. UTRECHT. Het NS-personeel dat werkzaam is op de hoofdadmini stratie in Utrecht en in de hoofd werkplaatsen in Haarlem, Amers foort en Tilburg,, krijgt sinds kort geen maandelijkse koffiegald-ver- goeding van f 13,75 meer. In plaats daarvan ontvangen deze NS-ers koffiebonnen ter waarde van f 14,- Daarmee omzeilt de NS de verplich ting over het koffiegeld belasting af te dragen. Op verzoek van de N.V. Water maatschappij Zuidwest Nederland (WMZ) besloot de raad tot het ver lenen van een nieuwe concessie voor het leveren van water enz. Vastge steld werden de 20e en 21e wijziging van de gemeentebegroting 1974 (slot- wiizigingen) en van de 12e wijziging van de gemeentebegroting 1975. Daar geen v'n de raadsleden gebruik wenste te maken van de-rondvraag, sloot de voorzitter de vergadering. In verband met de hogere uit komst van de taxaties, besloot de raad de tarieven voor de onroerend goed belasting te verlagen tot f 4,11 (oud tarief f 4,55) voor de gebruiker en f 6,75 (oude tarief f 8,60) voor de eigenaar. AMSTERDAM. Het Britse veiling huis Chrisie's heeft voor de eerste keer - Nederland uitgekozen' voor zijn eerstvolgende veiling-van histo rische automobielen. De veiling zal worden gehouden in de evenemen tenhal van het Nationaal Automo bielmuseum in Leidschendam en wel op dinsdag 25 november. DEN HAAG. Nederland zal de be trekkingen met Bangla Desh, waar vorige week de regering van presi dent Mujibur Rachman ten val werd gebracht, voortzetten, aidus heeft de woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken meegedeeld. DEN HAAG. In de komende we ken zullen twee internationale be kende vakbeurzen de aandacht trek ken. Zo zal in Frankfort a/d Main van 24 tot en met 27 augustus de Frankforter Najaarsbeurs worden gehouden en een week later, van 31 augustus tot 7 september, de Leip- ziger Messe. NUENEN. Onbekenden hebben op het openbare kerkhof in Nuenen (N.B.) enkele graven ernstig ver nield. Het graf van de vader van Vincent van Gogh bleef onberoerd, Wel werden de graven er omheen beschadigd. Grafstenen werden om getrapt en de bovenplaten werden kapot geslagen. ZEVENAAR. Inbrekers hebben de brandkast van Alberts Corner langs Rijksweg 12 in Zevenaar gekraakt, en zijn er met een bedrag van f,60 a f 70.000 vandoor gegaan, zo heeft de politie dinsdag bekendgemaakt. DEN HAAG. De Haagse politie heeft de 23-jarige Hagenaar P. H. S. aangehouden, d ie er van wordt ver dacht eerder op de morgen eveneens uit Den Haag afkomstige barkeeper M. A. van D. te hebben neergestoken. HILVERSUM. Minister Boersma van sociale zaken vindt niet, dat het NKV-pIan werknemers van 62 jaar en ouder te vervangen door jongere werklozen, moet doorgaan. Hy wil het ophouden met 62 jaar en het verschaffen van werklozen loskop pelen. Natuurkundig raadsel BERKELEY (CALIFORNIE), 18-8. Een groep Amerikaanse geleerden heeft gemeld dat zij een magnetisch deeltje met slechts een pool hebben ont dekt en als dat juist blijkt be tekent dat de grootste na tuurkundige ontdekking van deze eeuw, die ongekende mo gelijkheden zou bieden voor hel opwekken van energie en hel behandelen van kanker. Dit subatomische deeltje, monopool geheten, zou elke theorie over de bouwstenen van de natuur omver werpen. Net als electronen en protonen elektrische lading dragen, zou het bestaan van magnetische monopolen betekenen dat er deeltjes bestaan die basiseen heden van magnetische lading dragen, alsof een partij alleen zuidpolen en een andere partij alleen noordpolen zou hebben. Hei magnetisme zou er op gelijke voel door komen met de elektriciteit. H. DE KUP tandarts vrijdagmiddag 22 augustus geen spreekuur Te koop Saris aanhangers. Inruil mo gelijk. Esso servicecenter „Renesso", Hoogezoorr Re- nesse. Speciale aanbiedingen lin nenkasten, wit als bouwpak ket f 165,-. Vlotte boekenkas ten, groen, breed 1 mtr., hoog 2 mtr. 1' 97,50. Tuinman wo ninginrichting, Mol 17-19, Zierikzee. Tel. (01110) 2887. Klaverruiters en bonenstok- ken van 3 m. P. L. Quist, Bogerdweg 31, Dreischor, te lefoon (01112) 443. Volop tweedehands vloer- en zolderplanken en balken. Sa- man, Zierikzee. Tel. 2004. Jonge hennen bij pluimvee- bedr. Schouls, L. v. St. Hi- laire 1, Zierikzee, tel. 2232. Haast u weer! Partij ge bruikte asbest golfplaten, lang IV2 tot 3 m., f 5,per stuk. Saman, St. Domusstraat 88, Zierikzee. Tel. 2004. 5-Weekse mesthaantjes bij pluimveebedr. Schouls, L. v. St. Hilaire 1, Zierikzee. Tel. 2232. Volop oude, rooie en blauwe plavuizen, klein of grote. Sa- man, St. Domusstraat 88, Zierikzee. Tel. (01110) 2004. 4-Pits gasstel, merk Erres, z.g.a.n. f 100,—. Tel. (01112) 597. Z.g.a.n. gashaard. Zaagmolen 23, Zierikzee. 12 Volts autostofzuigers. Prijs slechts f 54,Radio v. d. Berge. Oliehaard; klein oliehaardje, z.g.a.n.; kapstok -h kleed; miniwasmachine; grasmaai- machine; rolveger; stofzui ger; 400 kg grint. Tel. (01110) 2788, na 6 uur. Grote keuze bloemen en planten; broeiramen. Bloe menhandel J. Ra via. Tele foon 3131, Zierikzee. Polyesther visboot, 2 V2 m, type Tabur Yak 2 met 4 p.k. evinrude als nieuw compl. f 1100,Kloosterweg 11, Noordgouwe. Nest Duitse Doggen, geel en gestroomd eerste klas af stamming. Te bevr.: (01110)- 3681. Slaapkamer-ameublement, bed, linnenkast, kaptafel en ombouw. Te bevr. (01110)- 3681. Tc koop gevraagd Gaskachel, 8.000 kcal. Telef. (01110) 3906, na 18.00 uur. Tc huur gevraagd Woning met schuur in Zie rikzee. Tel. (01119) 740. Personeel gevraagd Free-lance stoffeerder .Inl.: M. L. W. Moeliker, Volke- rakstraat 44, Zierikzee. Tel. (01110) 2246 na 18.00 uur. Werkster. Auberge Maritime, Nieuwe Haven 21, Zierikzee, telefoon (01110) 2156. Huishoudelijke hulp voor 1 morgen per week. Tel. 01110- 3843 (na 18.00 uur). Vaste afwashulp boven 16 jaar. Auberge Maritime, Nieuwe Haven 21, Zierikzee. Tel. (01110) 2156. Hulp in de huishouding voor 1 morgen per week. Hooge- zoom 125, Renesse. Telefoon (01116) 1875. Meisje als hulp in de keu ken. ,,'t Wapen van Renesse" Tel. (01116) 1305. Diversen In september aanvang van dc volgende cursussen: Wandkleden maken; poppen maken; touw knopen en stoffen verven. Duur van iedere cursus 6 weken, les geld f 6,per avond. Mevr. Stigter. Tel. (01112) 597. Voor u op maat gemaakte kleding, zoals japonnen, pan- lalonncn. positiekleding, bruidskleding e.d. Mevrouw Bom-van Hooijdonk, Delta- straat 29, Nieuwcrkcrk. Voor 'n prima gebruikt bank stel of bergmeubel naar Wico, Burg. Boumanstr. 11. Nieu wcrkcrk. Vrijdagavond en za terdag geopend of op afspr. Telefoon (01114) 1373. Bergmans levert de goede leesbrillen, verrekijkers en Zeiss zonnebrillen! Kapsalon C. A. Uil is van 26 augustus t/m 8 september a.s. met vakantie. Tclcf. (01110) 3325. Dames, grijp de winst! Al leen augustus bontmantels m. 20 korting, met garantie. Nu nog eerste keus uit vol- I ledige collectie 1975. Desgcw. I zwr soepele credietservlcc t >«- grootste goedkoopste bont- /aak v. Nederland! De Bont- 1 koning, Hoogstraat 97. Rot- 1 terdnm-C. Tel. (010) 117 117. Parkeren v. zaak. Bij koop reisgeld terug (ook benzine). Vrijdagavond tot 9.00 uur gc- 1 opend. Wij leveren u tegen scherp concurerende prijs, vochtige koolzure land- bouwmeststof kalk. ANALYSE: a Kalkmeststof b Vochtige koolzure landbouw kalk c Ontheffing nummer 791 d Fijnheid, door een zeef van 1 mm 99 procent e Fijnheid door een zeef van 0,15 mm 90 procent Strooidemonstratie door HOWESTA op dinsdag 26 augustus 1975 's mor gens om 10.00 uur op de gronden aan de Kakkersweelweg te Kerkwerve van de h^er P. van Hattem te Noordgouwe. Voor nader inlichtingen: Renesse - Telefoon (01116) 1234 Bij het drukken van het jaarverslag van uw zaak bijvoorbeeld. Is goed verzorgd drukwerk een middel om Uw omzet te vergroten, om Uw resultaat te verbeteren I We zijn helemaal tot Uw dienst. Met boekdruk, offset zowel als rotatiedruk. Voor gerichte reklame, maar ook dagbladreclame. Pak de telefoon en draai 01110 - 2255 van drukkerij LAKENMAN OCHTMAN Jannewekken 11 - Zierikzee Krunteiireclumc is niet le vervangen! wv aft

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 8