Gesprek b. en w. van Bruinisse met coördinatiecommissie Het puik van de jachthonden komt naar Ouwerkerk KOOPJES HALEN „W1C0" STREEKNIEUWS Liftende chimpansee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 9 Donderdag 21 augustus 1575 Nr. 21745 BRUINISSE, 115-8. IV Bruinisse vergaderden Coj> de jachthaven) het dagelijks hestnur van de gemeente Bruinisse, enkele directieleden van Wilma B.V. en de zogenaamde C.oördinatiecommissie Zeeland. L>c coördinatiecommissie bestaat uit een aantal personen, die zich in zeilen voor het behoud van een goed leefmilieu d.w.z., dat natuurschoon het oorspronkelijke karakter van het landschap, tui dergelijke waardevolle zaken zoveel moffel ij k behouden blij ven. Zij waakt tegen milieu vervuiling en bindt de strUd aan. waar zij ver moedt, dat onnodig veel ten offer valt in plannen door de overheid ontworpen tenbate van recreatie, industrialisatie wegenaanleg etc. Oorspronkelijk was men verenigd in diverse verenigingen naderhand heeft men de krachten gebundeld om verenigd beter te kunnen wer ken om het doel te bereiken, in een Stichting officieel genoemd Zeeuws Coördinatie orgaan voor natuur en landschap en Milieubescherming, De Stelhoek Deze Stichting heeft ook een be zwaarschrift ingediend tegen de plannen, die door Wilma B.V. zijn ontworpen ten opzichte van de re creatie langs het Grevelingenmeer in de z.g. Stelhoek westelijk van de Groene weg en noordelijk van de Molenweg le Bruinisse. Advertentie BIJ Vredesweek 1975 Van 21-28 september wordt de Vredesweek 1975 gehouden, die be doelt een zich bezinnen op de toe nemende armoede, honger en geweld in de wereld. Als voorbereiding op de Vredes week worden in de eerste week van september in verschillende plaatsen in Zeeland „vredesmarkten" gehou den. gratis toegankelijk voor iedere belangstellende. Behalve allerlei an der dokumentatiemateriaal, wordt de Nederlandse film: „De macht der bewustwording'* vertoond. De Vredesmarkt vindt voor Schouwen-Dtiiveland plaats te Zie- rikzee op donderdag 4 september in het R.K.-parochiehuis aan de Mos- selstraat. F.en provinciale vredesbij- enkom.st wordt gehouden op 24 sep tember in ..De Hoeksteen" te Mid delburg. Daar spreekt o.m. dr. A. H. v. d. Heuvel, sekretaris-generaal van de Hervormde Synode. Na een inleidend woord van wnd. burgemeester S. A. Junielet zette drs. 1. van dei- Sluijs. directeur Wil ma Projectontwikkeling B.V. te ZIERIKZEE Boeiender dan etalage Boeiender dan menige etalage noemen wij onze ,.show"-kast aan het Jannewekken. Daarin altijd het laatste nummer van de Zierikzee- sche Nieuwsbode, aangevuld met aktuoel fotowerk uit stad en land van Schouwcn-Duiveland en uil bin nen- en buitenland. Groot formaat h.to's. die men gezien moet hebben. Wie toch een middag- of avondwan deling maakt, doet er goed aan even langs te lopen, 's Middags altijd de oehtenprimeur. die niemand heelt of kan hebben. Red. Filmvoorstelling Van vrijdag 22 tot en met dins dag 26 augustus draait in de Con-: certzaal de film Rooie Sien. De be kende film met Willeke Alberti, Beppie Nooij jr., Jules Hamel en Kees Brusse. De vrolijke en leven dige jonge vrouw Rooie Sien is tot iets anders voorbestemd dan keurig dienstmeisje of oppassende verloof de van haar buurjongen, de krui de nier Gerrit van Buuren. Op een feestje ontmoet ze de tweederangs artiest Jan Meier. Hij belooft haar gouden bergen en biedt haar aan zang- en danslessen te geven. Al gauw is Sien volledig in de ban van Jan'Meier en haar carrière bij het variété. Een huwelijksaanzoek van Gei rit wijst ze af. Samen met Jan Meier worden ze als het Duo Du- rand geëngageerd door „Belze" Ma rie die met haar man Piet een ha vencafé heelt De avond van het eerste optreden lijkt een débacle ie worden. Jan Meier wordt uitgeflo ten. maar Sien weet haar liedjes zo haï'tveroverend te brengen dat het een groot succes wordt. Afdeling P.J.Z. Op' zaterdag 30 augustus organi seert de afdeling Schouwen-Duive- land van de P.J.Z. een kegelavond. De vollej-bal-kompetitie gaat vrij dag 5 september van start. Een trai- ningsavond wordt gehouden in de sportzaal te Dreischor op 29 augus tus. RENES.SE jongeman verrichffe vernielingen aan auto's Te Renesse werd de 16-jarige G. J. iVI. Z. uit Hoensclaarsdijk door de politie aangehouden, wegens het aanrichten van vernielingen aan ge parkeerd staande auto's. Z. neemt deel aan de vormingskur- sus van. de Middelbare Tuinbouw school le De Lier, in het slot „Moer- mond" te Renesse. Hij ging 's avonds Weert deze plannen nader uiteen, terwijl de stedebouwkundige die voor de gemeente de plannen van Wilma, kritisch begeleid, samen mei wat genoemd wordt de stuurgroep, gaf een nadere detaillering van de uitwerking van de globale plannen. De bezichtiging van de gebouwen en terreinen icon wegens het min der aangename weer niet doorgaan. De besprekingen werden in openheid en met begrip voor eikaars stand punt gevoerd. aan de zwier met vrienden en kwam er uit balorigheid toe autospiegels en antennes te vernielen. De gewaar schuwde politie maakte proces-ver baal op legen deze, kennelijk nog niet helemaal gevormde knaap. HAAMSTEDE Kerkelijke dia-serie Op maandag 25 augustus vindt de laatste vertoning in dit seizoen plaats van de diaserie over de geschiedenis van de Ned. Herv. Kerk. Hiermede willen de organisatoren de inwoners van de Westhoek nog de gelegenheid geven deze serie te zien. Velen wa ren wegens grote drukte met de re creatie nog niet in de gelegenheid DREISCHOR „Meer bewegen voor ouderen" De cursus „Meep bewegen voor ouderen" onder leiding van de heer 1. G. J. Geschiere begint op dinsdag 26 augustus in de gymzaal te Drei schor. Voor tijd: zie agenda. ZONNEMAIRE Oud papier Zaterdagmorgen 23 augustus zal de harmonie „Nut en Uitspanning" weer langs komen voor het ophalen van oud papier. Gebundeld op de stoep gereed, bevordert een snelle rondgang. BROUWERSHAVEN TV-opnamen koorzang Op 13 en 14 oktober worden dooi de N.C.R.V. tv-opnamen gemaakt van door regio-koren te zingen gees telijke liederen in de Sint Nicolaas- kerk te Brouwershaven. De koïen zingen „en masse" en worden der halve samengevoegd tot één groot koor. Het ligt in de bedoeling dat er een drietal Oudejaarsliederen worden opgenomen die op 30 december zul len worden uitgezonden, die liederen hiervan zullen vier-stemmig worden gezongen. Verder zullen nog vier liederen worden opgenomen voor een uitzen ding op de tv op een latere datum. Hiervan zullen drie liederen vier stemmig worden gezongen. De twee opnamen zullen in kleur worden opgenomen. Dit grote regio koor zal onder leiding staan van me juffrouw v. d. Dungen te Zierikzee. NOORDGOUWE Afd. Noordgouwe e.o. Plattelandsvrouwen Om milieubehoud Koop woningen De heer W. den Uyl te Bruinisse kccht van de heer A. van den Berge diens woning burgemeester Hagc- laan 2. De heer A. van den Berge kocht op zijn beurt, van de heer A. Booi, het. woonhuis Mosselstraat 9. Ook zondagsschool begon Niet alleen de lagere scholen zijn vorige week begonnen, maar ook is de deur van cle zondagsschool weer opengegaan. Iedere zondag van twaalf tot één uur wordt er zondags school gehouden in de klassen van de beide basisscholen. Nieuwe leer lingen zijn van harte welkom, want helaas wordt het aantal ieder jaar minder. Professoraat In verband met de aanvaarding van zijn professoraat aan de protes tantse theologische fakulteit te Brus sel, heeft dr. J. Jagersma (voorheen le Bruinisse) afscheid genomen van zijn tegenwoordige gemeente 's Her togenbosch. Het afscheid werd door een vijftal vrienden uit Bruinisse bijgewoond. ST. AUGUSTINE, FLORIDA, 20-8. De politie in Florida heeft dinsdag eén 136 kilo zware chimpansee ge vangen die langs de weg stond te „liften". Om hel doodsbenauwde beest te kalmeren gaven d.e agenten het een fles zoete wijn waarna, ze de aap in kennelijke staat naar de eigenaar brachten. „Flitsen uit liet buitenland NANCY. Militante Harkis - voor malige Algerijnse soldaten in het Franse leger - hebben gezegd voor elk gezinslid van een Harki dat na 30 augustus Algerije niet mag ver laten, vier Algerijnse gastarbeiders te zullen doden. NEW DELHI. Volgens diplomatie ke kringen in Nieuw Delhi duiden de berichten uit Dacca erop dat de nieuwe leiders van Bangla Desj, on danks het feit dat zij tot nu toe geen verzet hebben ontmoet, mogelijk niet zo gemakkelijk de steun van de massa zullen krijgen. LISSABON. In de Portugese hoofd stad Lissabon is het op uitgebreide schaal tot vuistgevechten gekomen tussen communisten en anti-commu nisten die geen gehoor wilden geven aan een communstische stakingsop- roep voor een half uur. MOSKOU. Dissident Wladimir Boekovsky is veroordeeld tot „streng regiem" op hongerniveau omdat hij weigert te werken, zo heeft zijn moeder, Nina Boekovsky, in een open brief aan de westelijke pe2-s verklaard. Zij zegt dat hij niet wil werken omdat hij ernstig ziek is en als protest tegen de omstandigheden in de gevangenis. LEEDS. Vandalen hebben in de nacht het veld verwoest waar Enge land en Australië hun derde wed strijd uit de reeks van vier cricket ontmoetingen spelen. De politie van Leeds maakte bekend dat op het ge koesterde gras van het Headingley cricketveld motorolie was gesproeid en dat kleine gaatjes waren gegra ven in de pitch. WESTENSCHOUWEN. Hele omwoe- lings- en zandverplaalsingstoestan- den op dit moment aan de bekende „Punt van Weslenschouwen", ver sterkende maatregelen, die het beeld van het strand per dag wijzigen. (Folo: Zierikzeesche Niuewsbode) LISSABON. Het regerende drie manschap van Portugal heeft een spoedvergadering gehouden met de legerchefs terwijl premier Vasco Goncalves vecht tegen de druk om op te stappen. LISSABON. De leider van de Por tugese communisten, Alvaro Cunhal. heeft woensdagavond gezegd dat zijn partij bereid is deel te nemen aan een nieuwe regering, met tegenstan ders van de huidige pro-communis tische premier Vasco Gonvalves. Kamperen als „must" i t i i De jl W AGENINGEN. 20-8. Icamernood bij nieuw inge- f schreven studenten van de Landbouwhogeschool in Wa- geningen is zo groot geworden, f f dat enkele nieuwelingen met een tent hun toevlucht hebben f (1 gezocht op campings in en j) f rond Wapeningen. De komen- f j de week gaan studenten met jl i geluidswagens rondrijden in f de plaatsen in de omgeving f j van Wapeningen om kamers i le zoeken. Huis aan huis zal worden aangebeld om le vra gen of men een kamer over heeft. Op terrein Kreekbossen „Kaas-fietstochtje" naar Nieuwerkerk De afdeling „Noordgouwe e.o." van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen is 19 augustus j.l. op de fiets gestapt. Van het verzamelpunt Drei schor vertrokken de dames naar Nieuwerkerk naar de boerderij van de familie Flikweert. In deze boer derij is een kaasmakerij gevestigd. Mevrouw Flikweert vertelde uitvoe rig over de bereiding van kaas. Elke ochtend is mevrouw Flikweert bezig om de melk zo te behandelen tot er uiteindelijk de kaasvormen mee ge vuld kunnen worden. Alle dames kochten voor ze vertrokken echte boerenkaas met of zonder komijn. Weer terug in Dreischor hebben ze eerst kofie gedronken in „De Drie Schapen" waarna de dames nog het Landbouwmuseum hebben bezich tigd. Het was een interessante mid dag met goed fietsweer. Het is alleen jammer dat slechts twintig leden aan dit tochtje deelnamen. BRUINISSE Gunning en oplevering werken Deze week werd de bouw van een zuiveringsinstallatie voor het riool- en oppervlaktewater van ilc streek Duiveland, aan de Verloren Kost- weg te Bruinisse gegund c.q. opge dragen aan de Internationale Beton Compagnie (I.B.C.) te Best (N'.B.). de laagste inschrijver van de op 3 juni gehouden aanbesteding. FLAKKEE. Flakkee deed en doet aan monumentenrestauratie. Hier een voorbeeld in de Voorstraat te Middelharnis, waar het pand 47 er fraai bij staat. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Door het aannemersbedrijf Dijkers en Peyl te Middelharnis werd opge leverd. het door haar aangelegde werk. van de bestaande zuiverings- innchting. langs de Molenweg, naar het vrij verval riool, waarvan de bouwput, thans te zien is. op het erf van de gemeentelijke werkplaats, voorheen de boerderij F van tien Berg. Door de rege»per;ode in na jaar en voorjaar 1974/75 moest hel werk indertijd worden stilgelegd, maar het is nu voltooid. Nog niet voltooid is de aanleg van dc pers leiding. en het maken van hot vrij verval riool eerder genoemd, naar het gemaal en de zuiveringswerken aan de Verloren Kostweg. Dit werk wordt echter met bekwame spoed uitgevoerd door het Aannemersbe drijf Schouwen-Duiveland te Zierik zee. OUWERKERK, 21-8. Zaterdag 23 augustus wordt „hoiidedag" bij uitnemendheid en - als het weer nog wat meezit - zeker geen hondse dag, want het puik van de Nederlandse jachthonden komt opdraven in het dicht hij „11e Vier Bannen" gelegen hos van Staats bosbeheer. Zo'n 72 dieren worden verwacht, uit verschillende plaatsen van ons land, maar toch hoofdzakelijk uit Zeeland, om aan deze veldwcdstrjjd deel te nemen. Het gaat om proeven met en keu ringen van allerlei soorten jachthon den, uiteindelijk met dc bedoeling stijl en karakter van de jacht op zo hoog mogelijk peil te houden c.q. le brengen. Als gastheer treedt op de gastaf- deling Zierikzee van de Zeeuwse J achthondencommissie, onderdeel van de Kon. Ned. Jagersvereniging De proeven - als men hol zo noemen wil - beginnen om acht uur 's mor gens en kunnen rond vier uur 's middags afgelopen zijn. Vooral voor echte liefhebbers is wel iets te zien, maar een breed publiek, als bij cie proeven met politiehonden, trekken dergel ij ke jach t honden - la ferelen doorgaans niet Breflcre opzet In bredere opzet wordt deze dug gehouden in tegenstelling met verle den jaar. loon le Serooskerke honden van het ras Springer Spaniel aan traden. Nu gaal hei om veel meer dieren van - als gezegd - verschil lende rassen. Goed weer heeft men bij dit alles zaterdag wel nodig. Verleden jaar werd een vehlwed- sinjd georganiseerd door de Ned. Spanielclub ie Serooskerke.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3