DE GROENE TAS Nigeria lost een talentvolle maar zwakke diktator af Uw DISCOBAR ONZE PUZZELRUBRIEK STREEKNIEllWS Vuilste stad Fusie BLIK DOOR HET WERELD Nigeria's afgezette president Ja- koekoe Gowon was een staatsman met talent, clie het toch voorname lijk aan zichzelf heeft te wijten, dat hij opzij werd geschoren. Toen hij negen jaar geleden aan de macht kwam was Nigeria juist bezig met een droevige burgeroorlog nu een grove moordpartij op de Ibo-stam. Ongetwijfeld is het aan zijn verzoe nend beleid te danken geweest, dal het land deze Biafra-oorlog zeer snel te boven is gekomen, zonder dal al te veel wrok is blijven hangen. Ook de Ibo-stam. vooral in handelsfunk- ties werkend in gebieden van an dere stammen zoals de Haussu's schijnt die traditionele rol weer op genomen te hebben. Nigeria is van alle Afrikaanse landen die lijden on der de kwalijke erfenis van de ko loniale tijd, dat de grenzen getrok ken werden zonder rekening te hou den met stamverbanden, waarschijn lijk het verst gevorderd op de weg van nationale integratie. In feite was Gowon een diktator. maar dan wel een van een zeer mild slag. Perscensuur en dergelijke hanteerde hij niet en het leek er in menig opzicht op. dat hij Nigeria ruim voor tijd rijp had weten te ma ken voor de terugkeer naar de oor spronkelijke demokratie die het land bij de onafhankelijkheid naar Engels model had gesticht. Dat Gowon ech ter eind vorig jaar aankondigde dat hij toch maar niet in 1976 de macht aan de burgers terug zou geiden was voor de Nigerianen enerzijds een gro te verrassing, anderzijds toch wel be grijpelijk. Immers, was onder Go won veel in gunstige zin ontwikkeld, gelijk daarmee groeide een ander euvel dat minstens zo'n kordate aan pak vergde als de Biafraanse strijd. Dit euvel was de korruptie die hand in hand groeide met het staats- inkomen - olie maakte Nigeria tot een van de rijkste landen van zwart Afrika. Korte metten met korruptie De profiteurs hiervan vond men in alle kringen van de overheid en van het leger - slechts Gowon zelf heeft nooit iemand ervan beschul digd. Maar dat hijzelf integer en eerlijk was nam niet weg. dal men hem wel ervoor verantwoordelijk kon stellen, dat de kloof tussen rijk en arm op ontoelaatbare wijze wij der werd. En zijn talent om te ver zoenen was waarschijnlijk juist wat hem zo ongeschikt maakte om de schandalen der korruptie grondig aan te pakken. Niemand weet, wat zich in Lagos precies heeft voorge daan. behalve dan dat Gowon ken nelijk zelf al zijn afzetting ver wachtte. Maar de figuur, die naar voren is gekomen als nieuwe sterke man is de harde organisator, die no dig is om de korruptie te bestrijden, of om te beletten dat de bevolking een lou/ije ging nemen met het ge zag. Ook dit laatste gebeurde. Sla kingen b.v. waren verboden maai er waren er heel wat de laatste tijd, n.m. van arsten en van raffinaderij- personeel. Geuerual Roef ai Moham med. de nieuwe diktator, is ook de man die in de kritieke fase van de Biafraanse oorlog het opperbevel kreeg en inderdaad een dreigende nederlaag van de centrale regering snel ai-wendde en de troepen van de opstandige Oejoekwoe versloeg. Het valt te betwijfelen of deze generaal ook Gowons talent heeft om tegen stellingen op te lossen, hoewel luj dit wel nodig heeft voor de juist in de laatste tijd weer scherper wordende stammentegenstellingen die o.m. verband houden met een' onbevre digende regeling zowel van de pro vinciegrenzen als van de provinciale financiën. Maar hij lijkt wel het type om korte metten te maken met de verrotting door korruptie, waartegen Gowon niet opgewassen bleek. WELTEVRIDKN (01110) 2805 Korte Sint Janstraat 12 ZIERIKZEE Onzej, puzzelrubriek heeft een ge heim: cie hitte heet't er geen invloed op, want de stapel inzendingen van de vorige-week-opgave was dikker dan normaal. Wie piekert opeen puz zel, voelt kennelijk de warmte niet. Loting onder de goede inzenders bracht de winnaars weer aan het licht. De eerste prijs is bestemd voor: mevrouw C. Klaasse-Westveer Hoofdstraat 26, Kruiningen. De tweede prijs gaat naar: de heer A. van Waveren Staakweg 207, Dirksland. De oplossing van de puzzel is de volgende: HORIZONTAAL: 1. korjaal; 6. blamage; 11. brevier; 12. al'; 13. buik 14. geel; 15. ha; 17 .ia; 19. G.N.; 21. baars; 24. cel; 26. akela; 29. erna; 30. stola; 32. trog; 33. lam; 34. p.j.; 35. p.p.; 37. are; 38. agaat; 39. kraal; 40. don; 42. p.a.; 44. in; 45. dek; 48. apin 50. label; 53. nipa; 54. manna; 56. uil; 57. preek; 58. N.S.; 60. do; 61. es; 62. agio; 64. poel'; 65. T.T.; 67. slotsom; 69. tractor; 70. trapeze. VERTICAAL: 1. krabbel; 2. rij; 3. abuis; 4. aria: 5. Lek; 6. big; 7. leeg; 8. arena; 9. au; 10. etalage; 16. aan maning; 18. neon; 20. heraldiek; 22. ara; 23. Ra; 24. Ct.; 25. 11.; 27. kt.; 28. lor; 30. sjaal; 31. april; 34. pap; 36. pan; 40. damhert; 41. opa; 43. ibis; 46. Epe; 47. kaketoe; 49. N.N.; 51, au; 52. el; 53. nr.; 55, angst; 57. poema; 59. silo; 60. door: 63. oor; 64. pst; 66. ja; 68. re. De nieuwe puzzel HORIZONTAAL: 1. draaikolk, maalstroom: 6. deel van Europa; 12. uitgeroeide vogel; 14. sponsachtig (van vruchten); 15. namelijk (alk.); 17. atmosferisch verschijnsel; 20. schuifbak; 21. korte kous; 23. hoofd deksel; 24. niet meer aanwezig; 25. omwenteling: 27. klier. o.a. ter al- scheiding van de gal; 28. vrucht; 29. roofdier; 31. plaats op Ameland; 32. handelskorting; 33. onvergelijkelijk, uniek; 35. waarschuwing (figuurlijk) 36. bijwoord ter verwijzing naar een reeds genoemde plaats; 37, stad in Engeland: 39. zware balk van ge zaagd hout; 41. vergoeding voor werk; 43. menigte personen; 45. niet raak; 47. ui truster en exploitant van schepen; 49. binnenwater van enige omvang; 50. vloeistof; 52. bevlieging die vele personen meesleept; 53. boom: 54. deurwachter; 56. voorwerp waarmee men snijdt: 57. oude leng- teëenheid; 58. africhter van valken: 60. den lezer heil (alk. Latijn); 61. leuningstoel; 62. vogel; 64. slechte, barbaarse handeling; 65. deel v.e. tankversperring. VERTICAAL: 1. klimplant waar aan de druif groeit; 2. en dergelijke (alk.); 3. oude lap; 4. hetzelfde (La tijn); 5. tamelijk, vrij wat; 7. kost bare slof; 8. harde vrucht; 9. plomp- langzaam; 10. overblijfsel bij ver branding; 11. grafische voorstelling; 13. niet deelbaar door twee (reken kunde); 16. boomscheut; 18. voedsel; 19. witte plek op het voorhoofd van donkerharige paarden; 20. ladder; 22. bewijs van vergunning tot de in werking stelling v.e. stoomwerktuig; 24. plaats in het Land van Altena; 26. soort hert; 28. kaartspel; 30. be koorlijk (b.v. ran een uitzicht); 32. zangstem; 34. opening; 35. breibe- nodigdheid; 38. vogel: 40. bepaalde smaakgewaanvording; 42. zedelijke druk. dwang; 44. langwerpig meta len bak; 45. vreemde munt; 46. te ken. signaal; 48. stekclhuidig dier; 50. rivier in Rusland; 51. stad in Frankrijk; 54. Turkse munt; 55. lan ge en smalle strook; 58. oude lap; 59. sierlijk dier; 61. zoon (afk.); 63. de oudere (afk. Latijn). rknes.se Optreden brassband „Excelsior" uit Kloetinge Woensdagavond jl. weid in de Hervormde kerk van Renesse een concert gegeven door de brassband Excelsior uit Kloetinge o.l.v. Ko den Toonder. De avond werd geopend door de heer J. H. Blom, die alle aanwezi gen in de bijna geheel gevulde kerk verwelkomde. Verder gaf de heer Blom een toelichting op de te spelen nummers. De brassband, die voor de vierde maal in Renesse optrad, verzorgde een programma van anderhalf uur, hetgeen bij de tropische tempera tuur van deze avond een hele pres tatie was. Naast enkele zwaardere nummers zoals het symfonisch gedicht Les Préludes van Franz Liszt en de ou verture Orpheus in de onderwe reld" van Jac. Offenbach, die uitste kend wei-den vertolkt stond er ook wat lichtere muziek op het program- ma, zoals bijv. Amazing Grace van Siebert (in het Nederlands is dit nummer beter bekend als „Waar hen") en enkele marsen en hymnen. De wereldkampioen cornetblazen Wim van Boven excelleerde in Al pine Echoes van Windsor op een 100 jaar oude echocornet. Hij bewees daarmee zijn wereldtitel waardig te zijn. Rinus Zuidijk speelde op trom bone de solo „The Joker". Het publiek dankte Ko den Toon der en zijn musici met een staande ovatie. Burgemeester H. P. Everwijn dankte de kommissie die de bijzon dere diensten organiseert voor het vele werk dat verzet is om deze avond tot stand te brengen. Verder deed hij de suggestie in de winter ook dergelijke avonden te organise ren voor de eigen bevolking. Met dit bijzonder geslaagde con cert is een eind gekomen aan de reeks bijzondere diensten. Het oor spronkelijk geplande concert van een bejaardenkoor uit Vlissingen voor volgende week woensdag kan wegens omstandigheden geen door gang vinden. BRUINISSE Fielj foels Toen de heer L. O. uit Bruinisse nog even een koele dronk ging ha len in het café „Het Veerhuis" te Bruinisse, bleek een uurtje latei- zijn voor het café geplaatste zo goed als nieuwe herenfiets verdwenen. Het rijwiel is nog steeds niet terecht. Feestcomité burgemeester Ten gemeentehuize werd een door b. en vv. uitgeschreven vergadering gehouden, met het doel te komen tol oprichting van een comité, dat zich ten doel stelt t.z.t. de nieuwe burge meester een feestelijk welkom le be reiden. De aanwezigen verklaarden zich bereid in een dergelijk comité zitting te nemen. Bromfietser gedood Om 9.15 heden (vrijdag) morgen is een Rotterdamse bromfietsberijder - hoogstwaarschijnlijk de 7-jarige X. v. d. Berg - op de Staphorsterkrui sing bij Bruinisse bij het Oversteken van Rijksweg 18 door een auto over reden en gedood. De auto werd bestuurd door mevr. P. M. E. der K. te Brouwershaven. B. stak de oostelijke rijbaan over in .westelijke richting, toen hij door de auto werd geschept. De voorruit van de wagen werd vernield; de auto schoot door de berm, kwam terecht op de linker uitrijstrook van de rechterweghelft. ramde een licht mast. schoot verder door de berm en raakte een richtingsbord. De be stuurster werd uit de auto geslin gerd. Haar echtgenoot poogde nog met een stuurmanoeuvre de wagen te houden. Op de rechterdij baan kwam de wagen tenslotte lot stil stand. Zowel de bromfiets als de auto werden vernield. De wagen werd weggesleept door de fa Istha te Oosterland. De politie heeft een nog niet geheel juist beeld van de toe dracht en stelt een diepgaand on derzoek in. SAO PAULO. 7-8. Sao Paulo, een van de meest verontreinigde indu striesteden ter wereld, heeft woens dag een weinig benijdenswaardig re- kord gevestigd: In de wijk Capuava werd 165.3 punten gemeten op de in ternationaal geldende veronlreini- gingsschaal. Volgens richtlijnen van de Wereldgezondheidsorganisatie ligt de alarmgrens bij vijftig punten. Verdrinkingsgevallen UTRECHT. Woensdag heeft de Utrechtse politie het levenloze li chaam van de 26-jarige Algerijnse transporteur Jean-Claude Rumin opgehaald uit het Amsterdam-Rijn kanaal. Een dag tevoren had zijn vriendin om opsporing verzocht. ROTTERDAM. In de Merwehaven in Rotterdam is woensdag een man verdronken. De identiteit is niet be kend. Getuigen zagen gisteren een man het water in duiken. Hij zwom naar de overkant en bleef daar een poosje zitten. Even later begon hij aan de terugtocht. Halverwege ver dween hij onder water. OBBICHT. Uit de Maas onder do gemeente Obbicht heeft de Rijks politie donderdag het overschot op gevist van een onbekende man. De politie schat zijn leeftijd op 60 tot 65 jaar. tussen Van Nelle en Droste ROTTERDAM-HAARLEM, 7-8. Koninklijke Droste Fabrieken B.V. in Haarlem en de Erven De Wed. J. van Nelle N.V. in Rotterdam heb ben overeenstemming bereikt over de overneming door Van Nelle van het aandelenkapitaal van Droste, al dus een gezamenlijke bekendma king. De chocoladefabriek Droste, die ca. 400 man in dienst heeft, zal als een zelfstandige eenheid onder leiding van de huidige direktie bin nen het Van Nelleconcern werk zaam blijven. Wat biedt de BEELDBUIS? ZATERDAG 9 AUGUSTUS NED. 1: Wie lust heeft kan van middag al vanaf drie uur voor de buis gaan zitten. De KRO zendt dan een aflevering uit van de Engelse natuurserie „Survival". Deze doku- mentaire is opgenomen aan het Na- kurumeer in Kenia. Om half vier kan men kijken naar de Ameri kaanse musical „Here come the Waves", een film over de Ameri kaanse Mama's met een dubbelrol voor Betty Hutton die een ééneiïge tweeling speelt. Haar tegenspeler is Bing Crosby die nogal wat moeite heeft het tweetal uit elkaar te hou den. Na Wickie de Viking voor de kinderen om vijf over vijf kan men om zeven uur genieten van De Stra- temalceropzeeshow van de VARA, gevolgd door de eeuwige jonge Herman Stok met het programma Top of Flop. Zij zullen met behulp van de zaal bepalen welke plaat een hit gaat worden. Na het journaal leidt Joost Prinsen weer het spel Haantje de Voorste, waarbij twee spelers strijden om de hoogste eer door de beantwoording van allerlei vragen over televisie, liedjes, foto's en films. Aan het programma Hallo hier Hilversum. Hier is de VARA werken vanavond mee Mark Mur phy, George Karl, Louis Neefs en de kabaretgroep Splinter. Vervolgens een trieste aflevering van Portret. Het verhaal over melkman Sjoerd cle Heer uit Hilversum, die achter eenvolgens zijn winkel opende, het financieel moeliijk kreeg en zijn handel moest opdoeken. Wat vrolij ker kost biedt de aflevering van Der Commissar waarin kommissaris Kei ler het heel moeilijk krijgt in zijn voortdurende gevecht met de onder wereld. Na het laatste nieuws een rechtstreekse uitzending van een op treden van de beroemde jazz-zange- res Sarah Vaughan tijdens het In ternationale Jazz Festival 1975 te Laren. NED. II: De sportievelingen onder ons kunnen om kwart over zes te recht bij een samenvatting van de Europese Kampioenschappen zwem men voor junioren te Genève'. In de vooravond ook weer een aflevering van The Flintstones. Fred heeft het weer erg moeilijk. Door een ver keerd begrepen gesprek laat hij Pebbles meedoen aan een schoon heidswedstrijd, ondanks de bezwa ren van Wilma. Tot acht uur ook tweekorte filmpjes uit de serie Ha rold Lloyd's World of Comedy. Na het journaal is het de beurt aan De Wrekers. John Steed en Tara King hebben het moeilijk met een gesple ten persoonlijkheid. Lord Barnes die hiermee te kampen heeft leidt het onderzoek, maar zijn tweede ik ver oorzaakt de ellende. Na de twee vertrouwde programma's De Kleine Kwis en de aktualiteiten rubriek Brandpunt is het weer tijd om te griezelen met Orson Welles, in de speelfilm Farewell to the Faulkners. Het geheel draait om de geheimzin nige verdwijning van drie leden van de familie Faulkner: Harriet, haar zuster Caroline en broer Philip. Als de politie een bezoek brengt aan de zeer moeilijke vrouw van Philip doet Zaterdag 9 augustus, 23.30 uur, Nederland 1: Sarah Vaughan. Sarah Vaughan tijdens haar optreden in Laren. de sergeant een afgrijselijke ont dekking. ZATERDAG 9 AUGUSTUS NED. I: 15.00 Nieuws: 15.02 Na- kuru; 15.30 Bij de marine; 17.05 Wickie de Viking; 18.15 Teleac; 18.45 Minimolen; IS.55 Nieuws; 19.05 De slratemakersopzeeshow; 19.30 Top of Flop; 20.00 Journaal; 20.20 Haan tje de voorste; 20.50 Hallo hier Hil versum; 21.55 Portret; 22.25 De Commissaris; 23.25 Journaal; 23.30 Sarah Vaughan. NED. II: IS.15 E.K. zwemmen ju nioren; 1S.45 Minimolen; 18.55 Nieuws; 19.05 The Flintstones; 19.25 Kereltjes kolderieke kapriolen; 19.50 't Zand 33; 20.00 Journaal; 20.20 De Wrekers; 21.10 De Kleine Kwis; 21.40 Brandpunt; 22.00 Orson Welles; 22.25 Journaal. ZONDAG 10 AUGUSTUS NED. I: Na het nieuws van vier uur kunnen de kinderen kijken naar Ti-ta-tovenaar. Deze aflevering wordt gevolgd door een reportage van de Europese kampioenschappen zwemmen in Genève. Om vijf uur een uitzending van hel IKOR: Ves per, uit de Michaelskerk in Ooster land (N.-H.). Het thema van deze uitzending is „Kind zijn en blijven". Het stenentijdperk keert terug als The Flintstones weer in aktie ko men. Fred bouwt met behulp van buurman Barney Rubble een extra kamer aan het huis. Haast onvermij delijk krijgen ze ruzie zodat Fred een stem tekort komt bij zijn ver kiezing tot Waterbuffel van het jaar. Om half acht begint de musical Dr. Dolittle met Rex Harrison in de hoofdrol. Dr. Dolittle is een Engelse arts die zijn rijke leventje in de steek laat en zich geheel stort op de dierenwereld. Hij weet dankzij een papegaai snel een ongelofelijk aan tal dierentalen te leren. Dit vreemde gedoe brengt hem natuurlijk in moeilijkheden, die de hele film door Advertentie 66 Reinder Bom zei; „Die vraag had ik al verwacht. Irene.... Dat zit ei genlijk zo in elkaar. Mevrouw Jaarsma, die aanvankelijk dacht, dal ik op haar hand was. had al gauw door, dat ik meer voelde voor mijn echte grootmoeder dan voor haar. Toen zij wist. dat ik achter de waar heid was gekomen, zowel voor wat mijn herkomst betrof als de mani pulaties met het tehuis in Munster, liet ze Irene opdraven, een dochter van haar zwager in Canada, die aanvankelijk in Nederland studeer de. Laten we zeggen: als tegenvoe ter. Irene kreeg tot taak mij te be spioneren. En mijn akitviteiten over tc brieven aan haar tante. Ik had dat vrijwel meteen dooi-. Om haar zand in de ogen te strooien deed ik net of ik verliefd op haar was ge worden. Of zij er inderdaad inge trapt is. weet ik nog altijd niet. Best mogelijk, dat ook zij toneel speelde om op haar beurt te proberen mij op deze wijze om de tuin te leiden. La ten we summa summarum maar vaststellen, dat we elkaar voor geen cent vertrouwden." „Wie liet een nieuw slot in de keukendeur zetten?" vroeg Niek. „Ik neem aan. dat Irene daarvoor opdracht heeft gegeven. Ik in ieder geval niet. ma ar dat was voor mij geen bezwaar, want ik had een sleu tel.van de voordeur." „Wat zocht u eigenlijk op de vlie ring?" „Er moet nog een schuldbekente nis zijn. die uw moeder en mevrouw Jaarsma hebben opgemaakt, nadat mevrouw Jaarsma haar veertigdui zend gulden leende voor de aan koop van het tehuis in Bocholt. In door J. D. POSTHUMUS de groene tas zat die niet. En ik had het hele huis al doorzocht. Bleef over de vliering." Ellechien knikte. „Die verklaring is gevonden. Wat wilde u ermee?" „Vernietigen natuurlijk. Mevrouw Jaarsma heeft ons, mijn vader en uw moeder al genoeg bestolen. Gelukkig zijn aandelen, sieraden, geld en post zegels niet in haar handen terecht gekomen. U zou het nooit meer te ruggezien hebben." „Dat kantoortje in Alkeveen." be gon Harmen; „had dat er ook wat mee te maken?" „Dat was een idee van oma Oos- sterlaag. Ik liet alle rekeningen, die betaald moesten worden, daarheen sturen en dan werden ze door mij betaald, nadat ik geld bad gekregen. Hetzij van mevrouw Jaarsma. dan wel van oma Oosterlaag." „Wel een beetje ingewikkeld." vond Niek. „Jawel, maar zodoende tastte de fiskus in het duister. Want als we alle belastingen betaald hadden, die ons zouden zijn opgelegd, als we alles eerlijk hadden opgegeven, wa ren we al lang failliet geweest, want dan kun je net zo goed ermee stop pen. Tenminste in ons land." F.n daartegen kon eigenlijk niemand iets Inbrengen. Geer Oosterlaag kwam overeind. „Temand nog koffie? Jij. Rein?" Ze begon te lachen, „Leuk. dat we er een neef bij hebben. „Niemand"1 Wel. dan stel ik voor een sherry te ne men. want na wat wc vanmorgen allemaal gehoord hebben, dacht ik. dat we wel een opkikkertje nodig hebben." Terwijl de sherry voor hem stond. duren, maar dankzij de dieren komt uiteindelijk alles op zijn pootjes te recht. Om tien uur begint het vol gende programma: Dat is in een naam. Simon van Adelberg en Bob de Lange volgen het spoor terug van allerlei uitheemse namen. Het spoor loopt vele eeuwen terug door landen in Europa, Amerika, en Azië tot het eindigt op Mallorca. NED. II: Daniël en Nebukadnezar heet de aflevering uit de serie Woord voor woord dat om half ze ven begint. Aart Staartjes presen teert dat programma. Na de Mini molen kan men kijken naar De kin deren van nummer 47a. Ditmaal gaal het over Binney, die met een grote fantasie behept is. Als ze een boek heeft voltooid wordt ze bespot door de andere kinderen, omdat ze het schriftuur naar een uitgever stuurt. Na Studio Sport de zesde af levering uil de serie Amerika, geti teld Het beloofde Land". Dit deel behandelt de geschiedenis van de eerste pioniers die alvast een begin maakten met het uitmoorden van Indianen. Panoramiek verzorgt een uitzending getiteld: Landing op Mars. Chriel Titulaer en Rudolf Spoor filmden de Marssatelliet Vi king I die op 4 juli volgend jaar een zachte landing op Mars moet maken. Na het nieuws is het de beurt aan De Tijgerbrigade. Commissaris Va lentin krijgt van President Clemen- ceau (le Tigre) opdracht om samen met de Tijgerbrigade te onderzoe- -ken waarom er diverse belangrijke zaken vermist worden in hoge po litieke kringen. Uiteindelijk weel de kommissaris met de hulp van een jonge mannequin de zaak op te los sen. Om kwart voor tien kunnen de muziekliefhebbers de oren spitsen. Er volgt dan een optreden van de Russische-'Israëlische cellist Michaël Maisky, die begeleid wordt door het Omroep Orkest o.l.v. Hans Vonk. ZONDAG 10 AUGUSTUS NED. I: 14.30 Teleac; 16.00 Nieuws; 16.02 Ti-ta-tovenaar; 16.27 E.K. zwemmen junioren; 17.00 Ves per; 17.32 E.K. zwemmen junioren; 18.55 Minimolen: 19.00 Nieuws; 19.05 The Flintstones; 19.30 De grote mu sicals; 22.00 Dot is in een naam; 23.00 Journaal. NED. 11: 1S.30 Woord voor woord; 18.35 Minimolen; 1S.40 De kinderen van nummer 47a; 19.05 Studio Sport; 20.00 Amerika; 20.50 Panoramiek; 21.15 Nieuws; 21.20 De tijgerbrigade; 22.15 Tsjaikowski-cyclus; 22.50 Su riname deze week; 22.55 Journaal. zei Reinder Bom; „Nu weten jullie alles en als er iets alsnog onduide lijk is. vraagt u het maar: als ik het weet, zeg ik het wel." Harmen zei: „Ik heb die zaak in Munster bezocht. Daar zei men, dat het een stichting was geworden, met één Nederlander in het bestuur. Is jouw bekend, wie die Nederlander kan zijn?" De jongeman schudde zijn hoofd. „Geen idee. Eerlijk." Geer grinnikte. „Jij toch niet? Of wel soms?" Reinder lachte. „Ik wou, dat het waar was." „We gaan straks samen maar eens rustig overleggen, mensen, hoe we nu verder moeten. Om te beginnen bel ik straks die veldwachter in Drouwenerhoek. Ik dien een aan klacht in tegen die Irene Jaarsma." zei Niek. „Ze moeten haar maar eens arresteren. Want wat zij beweert, raakt ook kant noch wal." „Wat voor fantasietje had ze u op de mouw gespeld?" vroeg Reinder. Ellechien antwoordde: „Ze be weert. dat haar tante het huis van moeder heeft gekocht. En dal zij, zo lang mevrouw Jaarsma niet boven water is. het eigendom claimt en er haar domicilie zal opslaan." „Vandaar die nieuwe sloten." ver onderstelde Reinder. „Zeg. ReinGeer keek de jongeman nadenkend aan. „Irene weet toch zeker ook wel. dat haar tante in Bocholt zit?" Reinder haalde zijn schouders op. ..Ik weet hel niet. eerlijk, ik weet het net. Best mogelijk, dat ze toneel speelt. Ze is en blijft oen sphinx. Geer hief haar glas op en lachte. „Proost, neef. Dank je. wat je voor onze moeder hebt gedaan. Dat zul len we vast niet vergelen. En ik neem aan, dat do anderen daarmee zullen instemmen." En ook ditmaal kon niemand er iets tegenin brengen. EINDE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 4