PUBLIEK PAKTE OVERZONNIG WEEKEINDE Een fantastisch initiatief van de verenigingsraad Schiphol-asfalt smelt Nederland bezorgd om Portugal Gijzeling in Koeala Loempoer AUTOVERHUUR Veel doden bij vliegongeluk in Marokko Deelakkoord over Cyprus DE ZIERIKZEESCHE COURANT teak bergmeubel MEUBELRAMA AUTOBEDRIJF AKKERDAAS BV NIEUWSBODE Maandag 4 augustus 1975 131ste jaargang Nr. 21735 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M, J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 19,90; per jaar 76,50. Losse nummers 45 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,50. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. In dit nummer Brand in kleuterschool Kerkwerve Grote stranddrukte DEN HAAG, 3-8. De Nederlandse stranden hebben zondag waarschijnlijk de drukste dag van hel tot nu toe vestreken zomerseizoen beleefd. Zaterdag al zat de gang naar de kust er goed in; zondag was het nog drukker. De honderdduizenden uit binnen- en buitenland die in alle vroegte al richting kust togen met in het achterhoofd de belofte van het K.N.M.I. dat aan het droge en zonnige zomerweer van de afgelopen dagen nog geen eind zou komen, kwamen niet bedrogen uit. Advertentie Heeft u nog een en wilt u graag over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 SCHIPHOL, 2-8. Do aanhoudende hitte van de afgelopen dagen heeft de luchthaven Schiphol zondag een flinke overlast bezorgd. De meedo genloos brandende zon deed het as falt op de taxibanen, die het meest van het vliegtuigverkeer hebben te lijden, smelten. Zondagmorgen om elf uur is men op Schiphol begonnen met het bespuiten van het zeer war me asfalt. Hiervoor zijn twee com binaties, die normaal gebruikt wor den voor het leggen van schuimba- den, ingezet. Wanneer het in Nederland net zo gaat als in de landen rond de Mid dellandse Zee, is de Météor over een Daar dagen niet meer van de Ne derlandse stranden en straten weg te denken. Zoevend doorklieven dan duizenden felgekleurde „rugby-bal- len* het luchtruim, in koers gehou den door twee lange plastic lijnen. De Météor valt bij iedereen in de smaak. Onder de strandgangers waren vele Westduitsers. Volgens de ver keersdienst van de Rijkspolitie te Driebergen kwamen onze oosterbu ren zondagochtend om half acht al mei 35 voertuigen per minuut over de grens bij Bergh. Hoeveel er pre cies binnengekomen waren was hier aan het eind van de dag niet te zeg gen. Zondagochtend om half acht stond er bij Haarlem richting Zandvoort een file van drie kilometer. Van Rotterdam naar Hoek van Holland toe, waar het verkeer zich over een tweebaans dijk moet persen, ont stond een file die uitdijde tot zeven kilometer. Op de Zeelandroute naar de Zeeuwse stranden ontstonden wat kleinere problemen. De „lekkere drukte" waarvan de Rijkspolitie op deze zondag sprak, kon over het algemeen goed worden verwerkt. Geen moeilijkheden Nergens ontstonden onoverkome lijke moeilijkheden. Wel ontstonden files die af en toe bijna stil stonden, maar van opstoppingen was volgens, de rijkspolitiemensen geen sprake. Dat was evenmin het geval toen de duizenden strandgangers zich om streeks vijf uur 's middags op de terugweg naar hun onderkomens begaven. Alleen tussen Roosendaal en Breda vormden zich files. HELSINKI, 2-8. Nederland blijft bezorgd over de sitautie in Portugal. Dit verklaarden minister Van der Stoel en premier Den Uyl in Helsin ki nadat zij na de sluiting van de konferentie over Europese veiligheid en samenwerking toch nog een ge sprek hadden gehad met de Portu gese president, generaal Da Costa Gomes. KOEALA LOEMPOER, 4-8. Drie gewapende mannen, die lid zouden zijn van het extremistische Japanse „Rode leger", hebben maandagoch tend in Koeala Loempoer verschei dene mensen gegijzeld. Er zijn vier gijzelaars: de Ameri kaanse consul Robert Stebbins (42) en drie vrouwelijke employees. Volgens een Amerikaanse woordvoerder eisen de leden van het Japanse Rode leger de vrijlating van zeven medeleden, die in Japan gevangen zitten. Er zijn, volgens de eerste berichten, drie over vallers. Het consulaat ligt op de achtste verdieping van een gebouw van twaalf. Op de twee etages boven het consulaat is de Amerikaanse ambas sade gevestigd. Kinderfeest Nieuwerkerk NIEUWERKERK, 2-8. Begunstigd door bijzonder .mooi zomerweer, werd zaterdag op het sportveld te Nieuwerkerk de jaarlijkse kinderfeestdag gehouden. De algehele leiding berustte bij de „Verenigingsraad". Dc kinderen van 612 jaar zijn in alie opzichten wel bijzonder aan hun trekken gekomen. Alle deelnemers die zich in de loop van deze week reeds hadden aangemeld, werden in groepen verdeeld. Deze groepen voerden aller lei gezellige opdrachten uit. Zo werden door verschillende groepen circusvoorstellingen gehou den, elk in een provisorisch gemaak te circustent. Het was een bijzonder leuk en vrolijk gezicht al deze kin deren op diverse wijze geschminkt bezig te zien. Heel aardige circus mensjes liepen rqnd en deden hun werk. Tussendoor was er voor hen die een zwemdiploma hadden, een zwemwedstrijd in het zwembad „Dolfyn" (vlak bij het sportveld). Om het allemaal nog fijner te ma ken was er om twaalf uur, een pannekoekmaaltijd voor de kinde ren. Dat de ter plaatse gebakken pannekoeken zich lieten smaken spreekt vanzelf. „Het ging erin als koek. „Een glaasje limonade maakte de maaltijd „rond". De uitslagen Hier nu de uitslagen van de zwemwedstrijden. 130 kinderen na men aan deze wedstrijden deel. In de groep 6-7 jaar werd eerste Amik Schiewold; 2e werd Peter Ta len. In de groep 8-10 jaar werden eer ste René v. Noorden en Edid Dale bout. In-de groep 11-12 jaar werd eerste Marjan Folmer; 2e Peter Malipaard. In de circüsgroepen was de uit slag: le prijs groep 2; 2e prijs groep 3; 3e prijs groep 6. De Verenigingsraad mag terug zien op een zeer geslaagde kinder feestdag. De kinderen, genoten, wa ren blij en deden spontaan aan de diverse spelen mee. Een woord van dank is zeker op zijn plaats aan de vele mensen die h bben meegewerkt, op welke wijze dan ook om deze „kinderdag" te doen slagen. Muziekkorps Als slot van deze onvergetelijke zonder chauffeur Nieuwe Opel Kadett Inlichfingen: Kloosterweg 2 - Noordgouwe Telefoon (01112) 347 CASABLANCA. 3-8. Dc Marok kaanse autoriteiten proberen vast tc stellen, waardoor een gecharterde Jordaanse Bocing-707 die zondag in het Atlasgebergte verongelukte, een verkeerde koers volgde. Het toestel dat met Marokkaanse gastarbeiders uit Frankrijk op weg was naar Agadir, vloog nl. toen het deze stad tol op 40 km was gena derd, in oostelijke in plaats van in zuidoostelijke richting waardoor hol tegen een berghelling te pletter vloog. Alle 188 inzittenden, onder wie 177 Marokkaanse arbeiders die voor de zomervakantie naar hun land terug keerden, kwamen om het leven. Het was op twee na het ergste vliegtuig ongeluk uit de geschiedenis van de luchtvaart. OUWERKERK. In het krekengebied te Ouwerkerk is men weer druk in de weer met het weghakken van veel meidoorns, zulks in verband met het optreden van het z.g.n. pere- vuur. Het mag bekend zijn dat som mige deskundigen het rigoureuze wegkappen van de meidoorns nog voorslaan, maar dat een groeiend aantal andere deskundigen zulks to taal overbodig acht en uitermate on gewenst in verband met de land schapsbeschadiging. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's feestdag, kwam het muziekkorps „Wilhelmina" uit Heeuwwijk (N.Br.) op het sportveld een geweldige op wachting maken. Dit uit 90 man bestaand muziekkorps, met een ju nioren en een senioren groep werd door een grote massa volk beluis terd. Het was voor jong en oud een fantastische afsluiting van deze zo fijne dag. WENEN, 2-8. Bü de besprekingen in Wenen tussen vertegenwoordigers van de beide volksgroepen op Cy prus is vrijdag een akkoord bereikt over de minderheden. De leider van de Turkse Cyprioten Rauf Denktash zei dat op grond van dat akkoord ongeveer tienduizend Griekse Cyprioten in de Turkse zone kunnen blijven en ongeveer negen duizend Turkse Cyprioten uit dc Griekse zone naar de Turkse zone kunnen vertrekken. Verder mogen circa 800 Griekse Cyprioten zich bij hun familie in de Turkse zone voegen. Advertentie Verwachting tot dinsdagavond: Aanhoudend zonnig- Zonnig en op de meeste plaatsen droog weer; overwegend matige wind uit oost tot zuidoost; minimum temperaturen omstreeks 16 graden; maxima ongeveer 30 graden, maar in het Waddengebied enkele graden lager. Voor woensdag: Aantal uren zon: 6 tot 15. Min.-temperaturen: omstreeks 17 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 26 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 5 aug. Zon op 5.07, onder 20.24 Maan op 2.38, onder 18.43 Nieuwe maan: 7 aug. (12.57) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater 5 aug. 1.09 13.34 Springtij: 9 aug. Laagwater 7.01 19.35 ÏIET WEEKOVERZICHT DE BILT, 4-8. Het K.N.M.I. deelt mede: De maximumtemperaturen in nagenoeg geheel Europa bereiken waarden van dertig graden of nog iets meer. De hoogste temperaturen worden in zuidelijk Frankrijk waar genomen. Met name in de streek tussen Toulouse en Bordeaux wijzen de thermometers in de middag plaatselijk zo'n 37 a 38 graden aan. Tn dc Skandinavischc landen blijft hel met een graad of 25 daarentegen wat koeler dan bij ons. Deze fraaie zomersituatie dankerr we aan een hogedrukgebied boven Europa. Een klein lagedrukgebied dat over Frankrijk naar hef noordoosten op dringt. kan dinsdag later op de dag de onweerskansen doen toenemen, hel eerst in de meer zuidelijke regio nen van ons land.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1