Voetbalseizoen nadert met rasse schreden 50 pet. intermeubel Warm Spanje Cyprus beïnvloedt Helsinki Doden bij vliegramp RESTANT Z1TELEMENTEN D4GJ E Nieuwe vulkaan Tandenrollers in Napels Man door long geschoten Ontslagen in Amsterdam Tomaten duur Man lag dood in woning Dure zwempartij Benzineprijzen verlaagd Rotterdam en het prostitutiecentrum Wadlopen naar Schiermonnikoog in gevaar AGENDA Slang uitgerookt 2 De eerste ontmoetingen SCHOUWEN-DUIVELAND, 1-8. Voor tie voetballers is de tijd weer aan gebroken om zich te gaan voorbereiden op het nieuwe voetbalseizoen dat alweer met rasse schreden nadert. Heden (vrijdag)avond (18.45 uur) gaan te Oosterland Duivelaiul en WIK het tegen elkaar opnemen. Morgen (zaterdag) gaat Brouwershaven zijn nederlaag-toernooi hervatten (14.30 uur) met de wedstrijd tegen Nieuwland, terwijl DFS met haar le en 2c elftal gaat deel nemen aan het toernooi van Kapellc. Naast de organiserende vereni ging en DFS zal hier verder aan worden deelgenomen door Veere en Colijnsplaatse Boys. Bruse Boys gaat morgen naar Klundert waar het haar krachten gaat meten met VVN. Zondagmid dag (14.30 uur) speelt Zierikzee op het sportpark Bannink een oefen wedstrijd tegen Oudemolen waarbij Advertentie in onze opruiming o.a. KORTING Zie etalage meelstraat 31 zierikzee Het enige wat ik „dus" loist: er zitten vrienden in een huisje in Zou- telande. Diskriminatie is er niet bij: de Schouwse duinstreek is de Schouwse duinstreek, maar waarom zou men niet eens naar Zoutelande gaan. Om Zoutelande te zien en de vrienden te zien. Hoe ze het daar maken als duinkonijnen en zo en hoe bruin ze wel zijn. Niet gehinderd door enig redelijke persoonlijke overweging, ging ik op de warmste dag (van de eeuw?) op weg naar Zoutelande. Ter plekke gearriveerd drong een akelige waar heid door: ze zitten ergens in een huisje en ze hebben een badkabine, maar waar allemaal. Zoutelande werd plotseling een beetje vijandig, want de zon begon te steken en de juffrouw op het V.V.V.-kantoor. was eindeloos bezig met telefoneren en met formulieren invullen. Toen ik, eindelijk aan de beurt was en de naam van de huisjeseigenaar noemde en waar dat huisje wel stond, zei het blonde kind dat ze het erg druk had, het niet wist en niets voor me kon doen. Bij tijd en wijle is V.V.V. Zoutelande dus ontrouw aan eigen principes. Daar wordt men dan wel mooi bedroefd van. Eenmaal buiten in diep gepeins verzonken en drieste plannen sme dend weer maar onverrichter zake terug te keren, stonden de vrienden plotseling op het trottoir voor een zaak in groenten en aanverwante artikelen, inklusief prentbriefkaar ten, want vele faktoren vallen onder de noemer toeristische infrakstruk- tuur. De vrienden waren op weg naar het strand, maar „normaliter nemen we nooit deze route en we zijn van morgen ook wat verlaat". Toen ik mijn vriend zeer enthousiast forse klappen op het lichaam had ver kocht en het tegen de fraaie schou ders van mijn vriendin had uitge snikt van vreugde, gingen we geza menlijk naar het strand, waar de (vele) mensen zijn en de schepen op de Schelde. Die dag bijna allemaal Russen, zodat ik nog dacht dat de Brezjnjev-doktrine hier ter plekke toch nog had gezegevierd, maar la ter kwamen ook Engelse, Franse en Scandinavische schepen voorbij. Aan die schepen bleek mijn vriend een verrekijkerfobie te hebben over gehouden. Hij zit daar weken lang alle namen, vlaggen en schoorstenen te bestuderen en is zelfs boos als er een gebronsde bikini-juffrouw langs de lens loopt. Volgens insiders echter is die toorn geveinsd. Hij zelf echter houdt staande dat zijn gewapend oog slechts nautische en geen biologische objekten volgt, maar op een strand weet men zo iels nooit zeker. Hoe ook, aan het strand van Zou telande staan tot. Domburg en tot Vlissingen de badkabines vlak te gen elkaar aangebouwd, maar het badend landvolk is zonder revolu tionaire bedoelingen. Men zou kun nen zeggen: „lm Westen nichts neuesZo gek zou dat trouwens niet zijn, want rechts en links is Duits de voertaal. O ja en ze hebben - tip voor hier - aan de stranden daar koude dou ches staan. Goed hoor; even het zout wegspoelen. Het strand is schoon, maar 's morgens liggen er wel altijd paarde rollen, want het hippisch volkje komt hier rijden als de bad gasten 's avoids 'ija vertrok ken. Doodmoe ben ik thuis gekomen c» toen goed en wel in slaap, begon het lievig te donderen. Het was me het dagje wel! SCHIEREILANDMAN tegelijkertijd ook de reserves van beide verenigingen tegen elkaar zul len uitkomen. Volgende week zon dag krijgt Zierikzee bezoek van Zeelandia uit Middelburg. DFS gaat op zaterdag 9 augustus deelnemen aan het toernooi van Nieuwdopr waar zij het in hun poule zullen moeten opnemen tegen RCS, Zeeland Sport en Vlissingen II. Woensdag 13 augustus speelt DFS op het sportpark Van Zuijen tegen MEVO (18.45 uur) en op zondag 13 augustus krijgt het bezoek van het in de 3e klas KNVB spelende Nicu- wenhoorn waarbij ook de reserves binnen de lijnen zullen komen (14.30 uur). Woensdag 20 augustus staat de thuiswedstrijd tegen WIK op het programma (18.30 uur) waarna het oefenprogramma op zondag 24 au gustus zal worden besloten met een bezoek aan Papendrecht. MOSKOU, 31-7. Als gevolg van een krachtige vulkanische uitbar sting op het Russische schiereiland Kamtsjatka, is een nieuwe vuurspu wende berg ontstaan met een door snede van ruim één kilometer en een hoogte van 300 meter. Dit heeft het persbureau Tass donderdag be kendgemaakt. De nieuwe vulkaan die nabij de Tolbatsjinski ligt, stoot gas, as en glooiend gesteente uit. Botulisme in Zutphen ZUTPHEN, 31-7. In enkele grach ten in Zutphen is botulisme gecon stateerd. De laatste dagen zijn en kele dode eenden in het water aan getroffen. Het gemeentebestuur heeft d.è bevolking gewaarschuwd niet in het besmette water te zwem men of te roeien. NAPELS, 31-7. De Britse Hilde Ri chardson is in Napels op straat be roofd van haar geld, haar gouden horloge en haar kunstgebit. De politie meldde donderdag dat de 51-jarige vrouw met een Ita liaanse kennis een wandeling maak te toen twee jongelui op een motor langs reden en haar een duw gaven. Zij liet daardoor haar tas vallen en verloor haar kunstgebit. De rovers grabbelden alles snel bijélkaar en verdwenen met hun buit, waarbij zich ook het kunstgebit bevond. De gedupeerde vrouw zal voorlo pig uitsluitend zacht voedsel moeten eten. Stijgend vleesverbruik RIJSWIJK, 31-7. Uit cijfers ver strekt door het Produktschap voor Vee en Vlees blijkt dat in het eerste kwartaal van dit jaar in het binnen land 199.600 ton vlees (met been werd geconsumeerd, vergeleken met 188^600 ton in de eerste drie maan den van 1974- Dit betekent een toe neming met ruim 5,5 pet. Het aandeel van rund- en kalfs vlees daalde van 33,2 pet. tot 33, pet., maar het totale verbruik van rund- cn kalfsvlees steeg van 62.600 tot 65.850 ton. RAPPERSWIL, ZwitserlandIn een dierentuin in het Zwitserse Rappers- wil is een baby-dolfijn geboren, iets dat bij deze, in gevangenschap le vende dieren slechts zelden voor komt. Het dier, waarvan het ge slacht nog niet bekend is, is één me ier lang en weegt ongeveer 20 kg. De kans dat het dier in leven blijft, wordt zeer klein genoemd. Duiveland speelt te Oosterland op zaterdag 9 augustus (18.30 uur) tegen naaste buur Bruse Boys waarna op zaterdag 16 augustus de pieuwe klecdakomodatie feestelijk in ge bruik zal worden genomen waarbij de voetbalwedstrijden Duiveland- Veere en Duiveland II-Oud spelers van Duiveland op het 'programma staan. AMSTERDAM, 31-7. De 22-jarige G. R. G. uit Amsterdam is donder dagavond door de politie in zijn long geschoten bij een vechtpartij, die ontstond omdat de man weigerde uit een bus van Centraal Nederland te komen op het eindstation aan de Veelaan in Amsterdam. Een manne lijke en een vrouwelijke agént kwa men op verzoek van de chauffeur naar de bus, maar konden hem niet bewegen eruit te komen. AMSTERDAM, 31-7. Machinefa briek 'en aluminium constructie werkplaatsen Wiener en Co in Am sterdam, een volledige dócht'er van de Engelse maatschappij Steel Bro ther and Company LTD in Dorking, zité zich genoodzaakt om 'over te gaan tot een ingrijpende reorganisa tie, aldus het bedrijf. Bij deze her- strukturering zijn 45 van de in to taal 160 medewerkers gemoeid. Voor de afvloeiingsregeling voor deze medewerkers is met de vakvereni gingen' en de ondernemingsraad vol ledige overeenstemming bereikt. MADRID, 31-7. De heetste juli in acht jaar tijd heeft donderdag af- scliëid van Spanje genomen mét een temperatuur van 44 gradèri in'SeviUa en 43 graden in Cordoba. De inwoners van Madrid verheug den zich over een thermometerstand van 38 graden nadat het kwik daar de dag tevoren gestegen was tot 44 graden. Wereldbevolking NEW YORK, 31-7. De we reldbevolking was medio 1973 naar schatting 3,86 miljard, een toeneming van 228 mil joen in vergelijking met medio 1970, aldus de jongste uitgave van het statistisch jaarboek van de VN. DEN HAAG, 31-7. De tomatenprij zen op de Nederlandse veilingen zijn donderdag flink opgelopen: tot ge middeld f 1,43 per kilo. Het gemid delde voor deze hele week, zo ver wacht het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen, zal op ongévëer f 1,10 komen. HAARLEM, 31-7. De politie heeft donderdag in een woning in Haar lem-oost het lijk gevonden van de 65-jarige J. Dorsman. De man is ver moedelijk al twee of drie weken ge leden overleden aan een hartverlam ming. Hij werd op bed gevonden. Be woners van hét pand hadden de poli tie gewaarschuwd, omdat zij een vreemde lucht roken. Zij verklaarden de man al enige tijd niet meer te hebben gezien.' Zij dachten dat de man ndar een begrafenis was gegaan en daarna bij familie was gebleven. HELSINKI, 31-7. Hel ziet er naar uit dut Cyprus indirekt het belang rijkste punt gaat worden op de Eu ropese conferentie voor veiligheid en samenwerking in Europa, die don derdag voor de tweede dag in Hel sinki bijeen was. Nadat Griekenland woensdag duidelijk stelling had ge nomen in deze kwestie bij monde van minister-president Konstantin Karamanlis, volgde donderdag de aartsbisschop Makarios en de Turk se premier Suleyman Demi rel. Toen de aartsbisschop sprak ver lieten de Turken demonstratief de vergaderzaal in het Finlandia-huis, maar toen de Turkse premier sprak bleven de leden van de Cyprische delegatie rustig zitten. TAIPEI, 31-7. Op de internationale luchthaven van Taipei, de hoofd plaats van Taiwan, is donderdag ochtend een toestel van de binnen landse luchtvaartmaatschappij, tij dens een landing verongelukt. Van de zestig inzittenden zijn tenminste 19 mensen omgekomen en 17 ernstig gewond geraakt. Het toestel, een Viscount, maakte een binnenlandse vlucht, en i-aaktc bij de landing met zijn linkervleugel de grond, waarna het toestel in drieën brak. MAASTRICHT, 31-7. Een inwoner van Maastricht die donderdag tijdens de tropische temperaturen verkoe ling wilde zoeken in het Maastricht se zwembad heeft 3800 gulden voor dit bad moeten neertellen. Aan de kassa van het zwembad gaf hij zijn portefeuille met dit bedrag erin. in bewaring. Toen hij na een verfris sende duik zijn portefeuille weer af wilde halen kwam hij tot de ont dekking dat een ander hem reeds voor was geweest. Van de dader ontbreekt ieder spoor. DEN HAAG, 31-7. De maximum verbuike'rsprijzen van zowel super als gewone benzine zullen met in gang van zaterdag 2 augustus met 0,6 cent per liter worden verlaagd. Dit liéeft het ministerie van econo mische zaken desgevraagd meege deeld. De maximumprijs van superben- zine \yordt zaterdag a.s. 102,2 cent per liter; die van gewone benzine 99,8 cent. De maximumprijzen van autogasolie gaan daarentegen met 0,1 cent per liter omhoog. De prijsverlaging is enerzijds het resultaat van een daling van de marktnoteringen voor deze produk- ten en anderzijds een verruiming van de detailhandelsmarge. De verhoging van de gasolieprijs is een gevolg vari een verhoging van de detailhandelsmarge. ROTTERDAM, 31-7. De gemeente Rotterdam mag doorgaan met het laten onderzoeken van de mogelijk heden orri het Wijnhavenkwartier tot prostitutiecentrum te maken. Dit heeft de president van de rechtbank in Rotterdam, mr. L. Erades, don derdag beslist in een kort geding, dat was aangespannen door de eige nares van het aan de Wijnhaven staande kantoorgebouw Het Witte Huis. De eigenares, Clcarbrook Pro perty Holdings LTD. (een Engelse beleggingsmaatschappij), had betoogd dat de aktiviteiten van de gemeente betreffende de prostitutieplannen een onrechtmatige daad jegen haar opleverde. Rookverbod voor raadsleden? f GELEEN, 31-7. De drie- mans-fraktie van de PvdA en PPR in de gemeenteraad van Geleen heeft b. en w. en de raad voorgesteld geen rookge rei meer te verstrekken tij dens recepties en officiële ont vangsten die het gemeentebe stuur van Geleen belegt. Ook stelt de fraktie een wijziging voor van het reglement van orde, raadsleden zouden de eerste anderhalf uur van openbare vergaderingen niet meer mogen roken. De fraktie doet haar voorstel in het ka der van het rapport van de gezondheidsraad waarbij aan gedrongen wordt op maatre gelen door de overheid, om het roken tegen te gaan. GRONINGEN, 31-7. Zeer waar schijnlijk volgend jaar en in ieder geval over twee jaar zal het niqt meer mogelijk zijn vanaf het Gro ninger Pieterburen over het Wad naar het eiland Schiermonnikoog te lopen. Door de afsluiting van de Lauwerszee heeft een geul in dit ge deelte van het waddengebied een andere loop gekregen. De veranderde loop van de geul is een onverwachte en onvoorziene consequentie van de afdamming van de Lauwerszee. Dit is de mening van de heer J. A. Dijkstra uit Haren bestuurslid van de Vereniging Milieubeheer Noord-Nederland, en per 1 septem ber benoemd tot coördinator-milieu deskundige van de Stichting Friese Milieuraad. Man kraakte 88 telefooncellen DEN HAAG, 31-7. De Haagse po- litie heeft woensdagavond een man aangehouden die bekend heeft sinds de zomer vari vorig jaar in Den Haag 80 telefooncellen te hebben gekraakt. Daarnaast vernielde hij er nog acht in de randgemeenten van Den Haag. De schade aan de cellen plus de opbrengst aan kwartjes wordt door de politie geschat op rond 25 mille. De man werd gearresteerd nadat hij een telefooncel had gekraakt op het Kaapseplein, waarbij hij f 160 aan kwartjes buit maakte. Buurtbe woners hadden dat gezien en de po litie gebeld. Hondsdolle vos geschoten DENEKAMP, 31-7. Nadat vorige week in een aantal gemeenten gren zend aan Duitsland het aanlijngebod voor honden in verband met het ge vaar voor hondsdolheid was opgehe ven, is in het Springendal nabij de Duitse grens een vos geschoten die na onderzoek doro het Centraal Die- rengeneeskundig Instituut in Rotter dam, bleek te lijden aan hondsdol heid. Volgens de veterinaire inspectie voor dë volksgezondheid in Overijs sel zullen in de toekomst in het grensgebied nog wel meer hondsdol le vossen aangetroffen worden. WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zaterdag 2 cn zondag 3 a ugustus Dokter A. W. van Geer, Zierikzee tel. (01110) 2080, neemt waar voor dokter Bontlces, dokter Visser en dokter Lodiers. Op zaterdag spreekuur, uitsluitend voor dringende gevallen van 11.00 tot 11.30 uur. De weekeindedienst voor Zie rikzee e.o. guat in op vrijdag middag om 18.00 uur en duurt tot maandagmorgen 8.00 uur. WESTHOEK/BROUWERSHAVEN De artsen te Haamstede, Re- nesse en Brouwershaven hou den in het weekeinde eigen praktijk. Dat zijn dokter J. Stenger, Haamstede, tel. (01115) 1861; doktor H. J. Simons, Re- nesse, lel. (01116) 1280 en dok ter L. A. M. Br'uël, Brouwers haven, tel. (01119) 280. Dokter J. H. Richard, Nieuwerkerk, tel. (ÓT114) 1810, neemt waar voor dokter Buitendijk en dokter Speelman De artsendienst Bruinisse/Dui- veland gaat in op vrijdag avond 19.00 uur tot maandag morgen 7.00 uur. Zuster Maas. Rencsse, tel. (01116) 1303. heeft dienst voor geheel Schouwen. Zuster Waasdorp, Oosterland, telef. (01114) 1707. heeft dienst tc Oosterland en" Sirjansland. DIERENARTS Dierenarts S. Bcrgsma. Zierikzee tel. (01110)-2180. heeft dienst voor Schouwen-Duivcland. Spreekuur vrijdagavond 19.00- 20.00 uur; zaterdag 13.00-14.00 uur. APOTHEEK Apotheek r. P. H. Verschuren. Zie rikzee. Dam 18, Is op zater dagen geopend van 9.00-12.31 uur en va~ 16.30-17.30 uur. Or zondagen van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur Zierikzee ,,'t Lange Uus". Expositie schilde rijen. Tijd: gedurende winkeltijden. Dreischor Dagelijks - Landbouwmuseum Mr. Moggestraat, 13.30-17.00 uur; 's zon dags gesloten. Scharend i[jkc Dagelijks - Rondvaart M.S. „Wil- ford". Vertrek: 15.00 uur. Vrijdag 1 augustus Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur filmvoorstel ling Coogan's Bluff. Burgh Pompstation A. v. d. Weijdeweg, 19.00 uur, natuurwandeling door dé zilvermeeuwenkolonies. Nieuwerkerk Feestavond S.K.N.W.K. Zaterdag 2 augustus Zierikzee Concertzaal, 14.00 uur, Kindermati- née Robin Hood; 20.00 uur filmvoor stelling Cooga'n Bluff; 22.30 uur filmvoorstelling Club Privé a Paris. Burgh Ring, verkoop- en rommelmarkt op de Ring, t.b.v. verwarming Herv. kerk. Oosterland Gehele dag rommelmarkt met bra derie, 's avonds optreden popgroep „Melrose Abbey". Zondag 3 augustus Zierikzee Concertzaal, 14.00 uur, Kindermati- née Robin Hood; 20.00 uur filmvoor stelling De Tien Geboden. Maandag 4 augustus Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling De Tien Geboden. De Lichtboei, 14.30 uur, poppenthea ter „Kwasi Modo", (4-6 jaar). Bij grote belangstelling 15.45 uur tweede voorstelling. Dinsdag 5 augustus Zierikzee Concertzaal, 14.00 uur, Kindermati- née Robin Hood; 20.00 uur filmvoor stelling De Tien Geboden. 9.30 uur, viswedstrijd (6-12 j.), ver zamelen Mosselboomgaard. De Licht boei, 10.00 uur, handenarbeid, (4-6 j.) Woensdag 6 augustus Zierikzee Speurtocht 6-12 jarigen, vertrek tus sen 9.30 en 10.00 uur bij De Licht boei: 10.00 uur Film klein Duimpje, (4-6 jaar); 14.00 uur, film Jungle Rook. (6-12 jaar); 14.00 uur, handenarbeid, (4-6 jaar). Donderdag 7 augustus Zierikzee Vierschaar stadhuis, 20.00 uur, lezing met dia's in kadér van de monumen- tenweek Zierikzee, over monumen tenrestauraties. Vrijdag 8 augustus Zierikzee 16.00 uur .laatste naamgeving histo risch p and huis „Roomen", Meel straat, in kader monumentenweek. Brouwershaven Tentconcert muziekverenigingen Crescendo en Nieuw Leven. Zaterdag 9 augustus Zierikzee Slotdag monumentenweek: 10.00 uur pavoiseren van de vloot, 11.00 uur rondvaart met mosselschepen; 15.00 uur touwtrekken over de Oude Ha ven; 15.30 uur boegsprietlopen; 16.30 uur balspel brandweer; 17.00 uur de monstratie Deltasport op het Haven park; 17.45 uur demonstratie Rode Kruis; 19.15 uur, mossels eten en muziek; 21.00 uur, start historisch (water)-spel. Brouwershaven 10.00 uur rondvaart met bejaarden; 10.30 uur braderie op parkeerterrein jachthaven; 22.30 uur gondelvaart verlichte schepen. Maandag 18 augustus Zicrikace Concordia. 20.00 uur, voorlichtings avond ovër blaasinstrumenten. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs na half zes Redaktie: M. J. Bij de Vaalc (01110) 2938 J. P. Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110)' 4188 Bezorging: (01110) 4188 DEN HAAG. 28-7. De Haagse po litic heeft maandag al haar inventi viteit moeien gebruiken om cru slang te rangen. IJct reptiel was in dr verwarmingsbui' van ec» nvltj gekropen Afc*. >gareitenrook ijit'-a de agente» hem daaruit te verdrij ven. De één meter lange, niet giftige nniizcnctor. werd daarop naar hel rilcrcrtpürl: In Wn -rvaar gebracht

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 2