DE GROENE TAS Droevige cijfers die Europa kunnen stimuleren STREEKNIEUWS Adriaan Hoekmeijer: „De grote wereld en de kleine Elizabeth" 4 BLIK DOOR HET WERELD INGEZONDEN STUKKEN Van de boekenplank Wat biedt de BEELDBUIS? Voorspellen is over het algemeen een hachelijke zaak maar in de eko- nomiê is het nagenoeg onmogelijk. Prognoses op dit gebied kunnen weinig meer zijn dan aankondigin gen dal de ontwikkelingen zo en zo zullen zijn mits bepaalde invloeden blijven als ze zijn of een tendens krijgen die men verwacht. Maar die invloeden zijn behalve talrijk ook nogal veranderlijk op korte termijn. Daarom hoeven de ekononwn zich ook niet zo erg te schamen, dat hun voorspellingen van de laatste paar jaar maar zeer ten dele werkelijk heid zijn geworden. Over het alge meen zijn ze te optimistisch geweest. Ook de prognoses van de OESO in Parijs bleken allerminst onfeilbaar, hoewel deze organisatie voor ekono- mische samenwerking en ontwikke ling waarschijnlijk over het beste statistische materiaal beschikt dat voorhanden is voor het duiden van de toekomst. Het halfjaarrapport dat nu is ver schenen is in ieder geval niet erg ojftimlstisch. Weliswaar wordl er een zeker herstel gekonstateerd dat in de VS en Japan al is ingetreden en zich zal uitstrekken tot de andere grote industrielanden, maar het is zo zwak dat de OESO zich af vraagt of het wel kansen heeft te blijven leiden tot de gehavende wereldekonomei weer een beetje gezonde trekken vertoont. In ieder geval verwacht de OESO niet, dat in de komende twaalf jaar iets bereikt wordt, dat aanleiding mag geven tot gejuich - zeker niet wat inflatie en werkloosheid betreft, waarbij Italië en Engeland beide nog enige droefenis wordt aangezegd. Waarbij aangemerkt mag worden dat de OESO zich voornamelijk uit gebreid uitlaat, ook in cijfers, over de zeven grootste leden ook al op grond van de overweging dat de kleinere in menig opzicht toch maar een soort ekönomische bijwagens van deze groten zijn. (Die leden zijn de Eurpose landen plus de VS, Ca nada. Japan, Nieuw-Zeelanil en Australië - 24 in'totaal). In menig opzicht zijn zowel Euro pa als de oostelijkste leden-landen weer sterk afhankelijk van wat in de VS gebeurt. De nadruk in dit OESO rapport ligt dan ook, vooral voor de Europeanen, minder op wat de OESO voorziet dan op wat zij voorschrijft. De konklusie is dat di verse regeringen op diverse manie ren hebben gepoogd de verlamviings- verschijnselen in hun ekonomie te verhelpen, mei gering sukses overi gens wat Europa betreft. Waarom dit sukses uitbleef is niet altijd even simpel aan te geven,, zelfs bij een terugblik - wat dan nog eens ver klaart, waarom dan het vooruitblik ken zo onmogelijk moeilijk is. Maar wel lijkt het duidelijk dat, als ieder gaat proberen alleen het vuil "van1 Se eigen stoep te verwijderen menigeen alleen maar druk bezig is met dóór geven van wat hij weer van zijn buurman kreeg. Voorwaarde voor alle maatregelen Twee vliegen in één klap Wie voor zichzelf wil gaan begin nen in de detailhandel, in de rekrea- tie of in één of andere vorm van ambacht, zal, naast bewijzen van vakbekwaamheid ook het midden standsdiploma Algemene Handels kennis moeten hebben. Zo is dat in de Vestigingswet Bedrijven 1954 vastgelegd. Hoewel in 1972 een wet tot stand kwam, die de opleidingen vakbe kwaamheid en handelskennis wil samenvoegen, is daar nu, in 1975, zelfs in de dichtbevolkte Randstad, nog nauwelijks een begin mee ge maakt; hier in het Zeeuwse land zal de vestiging van zulke opleidingen zeker nog jaren op zich doen wach ten. Tot zolang is het voor de toekom stige ondernemer nuttig, en voor de velen die een ruimere algemene ontwikkeling wensen aantrekkelijk, dat zich in Zierikzee een midden standsavondschool bevindt die gele genheid tot bijscholing biedt. Deze „m.a.s." (zoals ze in de wan deling wordt genoemd) staat onder het bevoegd gezag van de Stichting voor Chr. Middenstandsonderwijs te Rijswijk. Ze voldoet wat betreft de eisen van bevoegdheden van leraren, de lokaliteiten, de opleidingsduur en het boekenmateriaal aan de door het ministerie van O W. gestelde nor men. Dit ministerie subsidieert na melijk deze opleiding, waardoor het schoolgeld beperkt kan blijven tot f 130,per jaar, dat is iets meer dan twee kwartjes per lesuur. In een tweejarige avondkursus die per jaar 40 weken en per week ge durende 2 avonden van elk 3 lesuren wordt gegeven komen de vakken: Nederlandse taal en korresponden- tie, organisatie van de handel en verkeer, rechts- en wetskennis, be- drijfsekonomisch rekenen en boek houden aan de orde. De praktijk van de laatste jaren wijst uit. dat naast aspirant-onder nemers. steeds meer ouderen en jongeren hun kennis van de huidige maatschappij wut willen verdiepen door oen kursus te volgen, die net niet te lang duurt (maar 2 jaar) en net niet te veel beslag op de vrije tijd legt. Daarom: twee vliegen in één klap: I een waardevol middenstandsdi ploma (ook elders in het bedrijfsle-. ven gewaardeerd): 2. ruimere kennis van sociale voorzieningen. Neder landse taal, korrespondentie, kre- dictmogcüjkhcdon, enz. om de ekonomische misère nog eens de baas te worden is, dut men geza menlijk de problemen aanixikt die ook meer en meer gezamenlijk zijn geworden, vooral in Europa dat bin nen en buiten de EEG een aanzien lijke toeneming te zien heeft gege ven van het wederzijds in elkaar grijpen van de ekonomieën. Daarom kwam het rapjmrt dit keer waar schijnlijk precies op tijd om nog eens een extra stimulans te geven aan het besluit van de laatste Europese top- konferentie, hoewel die alleen maar bijeen leek te zijn gekomen omdat hel nu eenmaal was voorgeschre ven. Een besluit was daar om de puzzel eens een keer met zijn allen te gaan bekijken en dan niet alleen de regeerders rond de tafel te zetten, maar er ook de organisaties van werkgevers en werknemers bij te betrekken. Het Brusselse besluit heeft nog alle vrijblijvendheid en vaagheid van het „in principe" over eenkomen. Maar als men het nog niet wist, dan leren de OESO-cijfers het wel: mén moet wel samen iets ondernemen, want elk voor zich is men er nu a! veel te lang helemaal niet uitgekomen. SPORT atletiek Delta Sport atletes viermaal zilver in Steenbergen STEENBERGEN, 27-7. Viermaal een tweede prijs was de oogst voor de twee Delta Sport meisjes, die j.l. zondagdeelnamen aah een atletiek wedstrijd te Steenbergen. B-meisje' Anita Kouijzer wón de zilveren medaille met eèn tijd van 13,6 sec. öp de 80 meterhorden. Ze werd ook 2e bij het kogelstoten met een afstand'van 9,54 m. Evenals bij het hordénlopen won Annerhieke Bolte.yan Parthenon (Dordrecht) de eerste prijs.„Tenslotte eindigde Anita bij het verspringen als 2e met 4.62 m! A-meisje Thoa KaaySteker deed het uitstekend -bij het verspringen. Ze verbeterde haar beste seizoen- prestatie van 5,01 m naar 5,05 m. Ook'zij kwam- in het bezit van de zilveren medaille, KORFBAL Seizoen-indeling Afd. Zuid-West KNKV Dé concept-indeling voor het korf- balseizoên 1975-1976 van de afdeling Zuid-West van het KNKV ziet er •als: volgt uit: le klasse: All Ready, Animo II, Blauw Wit, Olympia, ONDO, Storm vogels, Swift III, TOGO, TOP. 2e klasse A: ZSC, Animo III, Atlas, Luctor, Tjoba III, TOGO II, Volhar ding Zuidwesters II, Zaamslag. 3e klasse A: All Ready II, NO AD, Animo IV, Blauw Wit II, BKC, Seol- to II, Stormvogels II, Swift IV, TO GO III. 4e klasse B: NO AD II. ADO IV, Oranje Zwart II, VIOS(W) II, VIOS (N) II, Good Luck III, Spido III, Ventura Sport III. Junioren Groep 1 A 2: All Ready, Blauw Wit, Olympia, Tjoba, Togo. Adspiranten 2e klasse B: All Ready, Animo II, Blauw Wit II, Olympia, Swift III, Tjoba II, TOGO II, Zuidwesters II. 3e klasse C: All Ready II, DBGC, Good Luck II, Brouwershaven, NOAD, Oranje Zwart, SVOWK. Pupillen Groep 2: All Ready, Blauw Wit, Olympia, Tjoba, TOGO. Groep 7: All Ready II, Brouwers haven, Good Luck II, NOAD, SVOWK. DUIVENSPORT |\V. ..Hiusc Trekker" Uitslag wedvlucht vanuit St. uhis- lain d.d. 19-7-'75. Afstand 187 km. Aankomst lo prijswinnende duif 12.31 uur. Aankomst laatste prijs winnend? duif 12.45 uur. ücbr. dc Jonge 1. 6, 17, 2-1; L. Uze- lenbt-rg 2. 11. 12 13, 27, 28; A. S. de Koning 3, 9, 14 16, 18, 34, 37; Gcbr. van Duivendijk 4; Ph. Steketec 5„ 8, 35. 36, 38; .1. W. Steketec 7, 21. 25, 26, 29, 31; J. M. Jumelet 10. 32, 33; J. .1. M. Steketec 15. 19. 20, 22. 23. 30. DE SPORTTOTO Standard Luik-Malmü Sparta-Wacker lunsb. X Wmterth.-Voecst Linz Vejle bk-fc Zurich X Telstar-Sturm Graz X Zaglebic-IIolbaeck bk X lkolonia-Aikr X Oesters V-Row Kybri. X j Grasschoppers-AZ'67 X MSV Duisb.-Atvidab. X f Young Boys-Kaisersl. X Spartak Trn.-Kopenh, X FC Amsterd.-Belen. X DEN HAAG. De winnende cijfers van lotto no. 30 zijn: 1-8-19-31 - 38 - 39, reservegetal 10. Het aantal deelnemers aan lotto no. 30 bedroeg 052.034, die voor een inleg zorgden van 2.682.931 gulden. Het prijzenbe- drag is f 1.749.392,—. De prijzen zijn: le prijs: f 612.287,-; 2e prijs: f 174.939,-; 3e prijs: f 262.408,-; 4e prijs: f 349.878,-; 5e prijs f 349.878,-. Toto no. 30. Juist ingevuld: 1, 2, 2, 2, 1, 1, 1, 2, 1, 1, 2, 1, 2. Hel aantal deelnemers aan toto no. 30 bedroeg 23.623 die voor een inleg zorgden van 73.423,gulden. Het prij'zeribedrag is f 34.875,waarvan voor de: le prijs: f 13.950,2e prijs f 8.719,—; 3e prijs 1' 12.206,—. Er hebben zich op dit moment vier deelnemers gemeld voor de le prijs.. ZIERIKZEE Nieuwe pastoor R.K. parochie Met een Eucharistieviering in de Parochiekerk vindt op zaterdag 9 augustus de presentatie plaats van pastoor Henricus de Graaf, opvolger van pastoor F. Loonen, die - als be kend - naar Breda vertrok. Melkzuil Zuivelbureau Morgen, dinsdag 29 juli, zal tijdens de Toeristendag, het Nederlands Zuivelbureau bij de muziektent op het Havenplein een z.g. karnemelk^ show verzorgen. Een hoge, opblaasbare reklamezuil zal de aandacht van het publiek vra gen; men zal er karnemelk kunnen „keuren", er zullen tegen een sym bolisch prijsje dekoratieve drinkbe kers beschikbaar zijn en recepten folders verkrijgbaar, een en ander in samenwerking met CMC-Melk Unie, onder het motto: Drink mij.Kar nemelk! MARKTBERICHTEN Veemarkt Leiden LEIDEN, 28-7. Aanvoer: slacht- runderen 1142, varkens 227, schapen of lammeren 1009. Prijzen in guldens: Stieren le 6,80- 7,20, 2e 6,20-6,65; vaarzen le 6,25- 6,75, 2e 5,65-5,95; koeien le 6,25-6,65, 2e 5,35-5,75, 3e 5,15-5,35; worstkoeien 4,40-4,90; slachtvarkens extra boven notering, le 2,98-3,00, 2e 2,96-2,98, 3e 2,94-2,96; slachtzeugen 2,40-2,50; zware varkens 2,30-2,40; schapen 125-185; lammeren 165-215. Overzicht: slachtrunderen: aan voer ruimer, handel vlot en prijzen stijf; varkens: aanvoer normaal, handel redelijk en prijzen iets stij ver; schapen en lammeren: aanvoer lager, handel traag en prijzen prijs houdend tot lager. Zierikzee O. Smilde Uitgevers nemen waarschynmk geen vakantie, want boeken blijven verschijnen. Een fascinerend boek ls „De grote wereld en de kleine Elizabeth". Dc grote wereld ls inder daad on2e - nog altijd - goede aarde en de kleine „Elizabeth" is een zeil scheepje, waarmede de auteur van het boek Adriaan Hoekmeijer en gezin een wereldreis maakten. De Boer Maritiem heeft met de tekst en uitgebreid fotomateriaal van deze feitelijk „te gekke" reis een boeiend boek gemaakt, waarin vrij minutieus de belevenissen van deze wereldreizigers, die een droom tot werkelijkheid maakten staat op getekend. De „Elizabeth" blijkt een uit 1939 stammend scheepje, waarmede - als inleiding op de wereldreis - eerst een proefvaart word gemaakt naar het Caraïbische gebied. Tijdens die tocht werd de noodzaak duidelijk van een grondige verbouwing. Daar werd drie jaar voor uitgetrokken en toen was het zover. Het verhaal van dit dapper scheepje en de dito op varenden laat zich lezen als een ro man. De tocht zelf is imponerend genoeg: Carabisch gebied; Panama kanaal, Gulapos eilanden. Tahiti, Nieuw Guinea, Perzië. van welk land uit hel schip via dc woestijn naar de Middellandse Zee word ver- transporteerd. Vele romantici - vooral zeilers - zullen spelen met de gedachte ook zo'n monstertocht le maken, maar velen zijn geroepen, weinigen uit verkoren. De Hoekmcijers deden het en kregen in dc West zelfs gezins uitbreiding; het dochtertje Katja werd op Curacao geboren. Hel vormde geen beletsel om later de grote reis te vervolgen. Zo'n reis - het blijkt uit elke regel - is feite lijk onderdeel van een levenswerk. Men moet er heel sterk naar toele ven, hard voor werken en Cen ge weldig doorzettingsvermogen bezit ten. Dan kan het lukken. „De grote wereld....'' is een prachtig vakantieboek, opwekkend verlucht mei foto's, pentekeningen, kaartjes enz. Heel fijn om te heb ben. („De grote wereld en de kleine Elizabeth" - De Bocr-Maritiem. f 14,50; na 1 oktober f 21. LONDEN. Volgens dr. Frank Bar- uaby is het mogelijk dat oorlogen binnenkon uitgevochten zullen woi den door geleide wapens, waarbij nug nauwelijk:". .soldaten aan het front zullen worden gebruikt, behal ve als waarnemers. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Bedankt voor Oldebroek: J, II, Gijsbertsen, Boven-1 lordinxveld. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen le Steenwijk: T. Wendt, kand., Kampen. Christelijke Gereformeerde Kerken Bedankt voor Ede; J. van Amstel, Enschede-West. Oud Ger, Gemeente Bruinisse Dinsdag 29 juli, de heer L. Moer kerken uit Vlissingen, 19.30 uur. Geref. Gemeenten in Nederland NIEUWERKERK: donderdagavond 31 juli, 's avonds 7.30 uur, ds. A. v. d. Berg. SCHEEPVAART Abida, 24-7 465 m. n.w. Finisterre naar Shellhaven. Dione, 24-7 100 m. w. Agadir naar Fos. Laarderkerk, pass. 24-7 Gibraltar naar Port Said. LAND- EN TUINBOUW Het graanbeleid DEN HAAG, 26-7. Het Landbouw schap gaat rechtstreeks aan de Eu ropese Commissie vragen, het prijs niveau van minder goed bakkende tarwe niet af tc stemmen op dat van de voergranen. De EEG-minister- raad heeft de commissie aanbevolen dat van het seizoen 1976/1977 af wel te doen. Bladramenas, een kolossaal gewas voor bodemverbetering Het is ,een vaststaand feit dat de kwaliteit van bepaalde kultuuvgron- den meer en meer verslechterd. Aan dit slopende proces dient een krach- lig halt toegeroepen te worden. Een belangrijk aspekt dat leidt tot herstel en verbetering van de struktuur is uitzaai van het zeer bijzonder groen- bemestingsgewas Bladramenas. Dit gewas is van direkte praktische waarde en kan veel bijdragen tot een betere waterhuishouding in de bouwvoor en het verkrijgen van een goede teeltlaag. Het stamland van dit gewas is het zeer droge en hete steppen gebied van Centraal-Azië en dit verklaart meteen de grote weer stand van bladramenas tegen droog te. In Nederland zijn vooral de ras sen Siletta en Siletina het meest be kend. Deze selekties hebben een snelle begingroei en vlugge grondbe- delcking. De krachtige penvormige wortels dringen zeer diep de bodem in. Een goed geslaagd gewas bladramenas levert per ha ruim 30 ton verse groe ne massa bovengronds en produceert op deze wijze een grote hoeveelheid organische stof. In het najaar en de winter verteren de wortel en sten geldelen vrij snel. Advertentie AR.NHEM. De fotografische industrie in ons land beleeft op het moment een rekorddrukte in de verwerking van het (vakantie) filmmateriaal. Met bakken tegelijk komt het binnen. Bij Agfa-Gevaert in Arnhem verwerkt men op deze hoogtijdagen zo'n 200.000 films- of fotorolletjes per dag. DINSDAG 29 fULl NED. I: Om twee uur komt de VPRO op de buis met de herhaling van Beloof me dat je me nooit ver geet al word ik honderd jaar. Dit programma over Winnie-de-Poeh en zijn tekenaar E. H. Shephard wordt gevolgd door een andere herhaling, te weten de film Grote Klaas en Kleine Klaas, gebaseerd op het sprookje van een arme en een rijke boer. Om half vier is de E.O. aan bod. In de rubriek van hart tot hart wordt o.m. een bezoekjpebracfrt aan een boekbinderij en is er een optre den van Gert en Hermien Timmer man. De E.O. is ook vanavond op de buis. Begonnen wordt met de derde aflevering van de Zweedse serie Land van de Lappen. Voor achten ook de dokumentaire De Tempel over verleden, heden en toekomst van Israël. Na hel journaal blijven de kijkers in Israël, want dan volgt onder de titel Dieren in het Heilige Land een dokumentaire over de na tuurgebieden van Israël. Een erg in formatief produkt, waarin men on der meer het reservaat te zien krijgt dat in de Negev-woestijn is gesticht. Na 25 minuen aktualiteiten Nader Bekeken besluit de E.O. met een op treden van het Moody Koor uit Chi cago. Dit uit theologiestudenten be staande koor trad enige tijd geleden op in de Londense Central Hall, waar ook de lv-opnamen werden ge maakt. De VPRO komt met slechts één onderwerp in de tijd die zij van af tien uur te vullen heeft. In de se rie propagandafilms uit de Tweede Wereldoorlog wordt de film The fighting lady gedraaid. De film gaat over een vliegdekschip dat wordt in gezet tegen Japanse bases op ei landjes in de Philippijnen en geeft een schokkend beeld van de aanval len op Marcuseiland Kwajalein. Truk en de Marianen. NED. II: De NCRV start met een 59 „Temeer omdat een paar uur ge leden uw wagen - de man wees naai de witte Mercedes - Drouwenerhock stond, dicht bij de woning van dc overleden mevrouw Oosterlaag." De man gaf geen antwoord, maar keek nors voor zich uit en zag zo doende niet. dat de beide politie mannen elkaar een blik van ver standhouding gaven. „U bent een neef van die overle den mevrouw?" Geen antwoord. „Was u daar in huis, toen wij de gebroeders Oosterlaag met hun vrouwen aanhielden? De een afkom stig uit Drachten, de ander uit Snoek?" Opnieuw geen antwoord. ..Wel, meneer Bom," zei dc oudste man, terwijl hij weer achter het stuur ging zitten, „het is uw goed recht antwoord te weigeren, maar dan begrijpt u zeker wel, dat we u meenemen voor een nader verhoor. Net zo lang tot we precies weten, wat u hebt uitgevoerd cn met welk doel." De andere politieman, die naast de arrestant was gaan zitten, vroeg: ..Wees nu verstandig en geef ant woord. Als u niets op uw geweten hebt, bent u binnen afzienbare tijd immers weer vrij! Bent u inderdaad familie van dc overleden mevrouw Oosterlaag?" De rustige stem van deze politie man miste zijn uitwerking niet. Voor het eerst antwoordde de man. „Ja. En ik heb rechten, verstaat u? door J. D. POSTHUMUS Ik heb evenveel rechten als Harmen en Nico. omdat mijn vader dood is." De man achter het stuur koek nu weer om. „Wacht eens even.... dat is weer een nieuw aspekt. Wut heeft dc dood van uw vader met uw rech ten le maken?" „Alles. Hij was een zoon van oma Oosterlaag." De oudste agent dacht na. „Zoon van oma Oosterlaag. Die mevrouw, die vorige week is overleden?" „Ja. Dal was mijn vader. En om dat hij dood is, ben ik mede-erfgc- naam. Maar ze houden helemaal geen rekening met me. Alles, wat van enige waarde is, hebben ze al uit huis gehaald." ..Wacht eens even, meneer BomU zegt dat uw vader een zoon was van deze mevrouw Ooster laag?" „Zeker. En dat kan ik bewijzen." „Ja maaru heet Bom. niet waar? Van uw achternaam. Hoe was die dan van uw vader?" ..Ook Bom natuurlijk." De oudste agent begreep er hoe langer hoe minder van. „Hoe kan dat nu? Die overleden mevrouw heette toch Oosterlaag?" ..Klopt. Maar oma heette van zich zelf Bom. Mijn vader was het eerste, uiteraard volgens de normen van de wet, een onecht kind. Mijn groot moeder was negentien, toen mijn vader werd geboren. Maar hij ging naar andere mensen, toen mijn grootmoeder ging trouwen met me neer Oosterlaag. En deze man heeft aflevering van de serie Bonny waar in een poging wordt gedaan het monster van Loch Ness op te sporen, In het volgende programma De ge heimen van de dierenwereld worden fraaie opnamen getoond van tropi sche vissen. Direkt na het journaal is het tijd voor hel programma Den kend aan Friesland. Een gefi]md programma met Nederlandse en Friese liedjes. Na de eerste editie van de aktualiteitenrubriek Hier en Nu volgt de overschakeling naar Frankrijk, naar Nancy, waar het Spel zonder Grenzen gehouden wordt. Voor ons eigen land ivordt deelgenomen door een team uit Be- dum. Na de tweede editie van Hier eïfHVu uwrdl de NCRV-avond afge rond met Tot besluit, de dagsluiting door ds. Van den Bosch uit Ginni- ken. DINSDAG 29 JULI NED. I: 14.00 Beloof me dat je me nooit vergeet, al word ik honderd jaar; 14.45 Grote Klaas en Kleine Klaas; 15.30 Van hart tot hart; 18.45 Minimolen; 18.55 Nieuws; 19.05 Land van de Lappen; 19.30 De tempel; 20.00 Journaal; 20.20 Dieren in het Heilige Land; 21.05 Nader Bekeken: 21.30 Moody chorale op tournee: 21.55 Tenslotte22.00 Propaganda film uit de Tweede Wereldoorlog; 23.15 Journaal. NED. II: 18.45 Minimolen; 18.55 Nieuws; 19.05 Bonny; 19.30 De ge heimen van de dierenwereld; 20.00 Journaal; 20.20 Denkend aan Friesland; 20.45 Hier en Nu: 21.05 Spel zonder grenzen; 22.25 Hier en Nu; 22.45 Tot besluit; 22.55 Journaal. WASHINGTON. President Gerald Ford van de Verenigde Staten heeft gezegd dat hij het besluit van de Turkse regering alle Amerikaanse aktiviteiten op gemeenschappelijke Amerkaans-Turkse militaire bases in Turkije op te schorten, „diep be treurt". nooit geweten, dat zijn vrouw een voorkind had." Hoofdstuk 16 De volgende morgen vroeg werd er gebeld aan de woning van Niêk Oosterlaag in Sneek. Het echtpaar lag nog in bed, want dc man hoefde pas om tegen zeven uur op tc staan om op lijd op zijn werk te komen. Hij was in diepe rust. omdat het de vorige avond of eigen lijk nacht knap laat was geworden. Maar nu schrok hij wakker van de bel en moest zich even realiseren, dut er buiten gebeld werd. Hij keck in de zonnestralen, die een mooie dag beloofden en sprong toen ineens uit bed. Door deze abrupte beweging werd ook Ellcchicn wakker. Met haar ogen knipperend keek ze naar haar man, die een ochtendjas aantrok en pro beerde mei zijn voeten in de pan toffels le schuiven. „Wal is cr?" vroeg ze. „Er Wordt gebeld." antwoordde hij, door het raam kijkend. „Ver roest. er slaat een politieauto voor de deur." Nu was de vrouw opeens klaar wakker. „Nee tochzou er wat zijn met mevrouw Jaarsma?" „Wc horen het wel." antwoordde hij en verliet de slaapkamer. Ze hoorde hem de trap aflopen en de voordeur openen. Er klonken mnn- nestemmen door elkaar. Ze begreep, dat Niek waarschijnlijk met een agent sprak. De deur ging dicht. Ze hoorde nog altijd stemmen, dus de man was nu binnen. Door nieuws gierigheid gedreven wipte ze even eens uit bed en liep de kamer uit. inmiddels haar kimono om zich heen slaand. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 4