3C intermeubel Mussen overvallen graanoogst India gaat koeien aanpakken WAT MINDER BELANGSTELLING ASTRID EN BEN IN „DE BARITON" Indianen willen geld Oog in mayonaise Zwaar gewonden bij schietpartijen AGENDA Manuscripten van Liszt gevonden AUTOCROSS RENESSE TREKT LAATSTE NIEUWS RENESSE, 2G-7. Twee artiesten van naam hebben deze week in „De Bariton'1 hun opwachting gemaakt. Donderdagavond was het Astrid Nijgh, vooral bekend door haar nummer „Ik doe wat ik doe" die met verschillende van haar songs veel applaus oogstte. In tegenstelling met de laatste keer dat zij hier optrad was er nu geen orkestbegeleiding. Astrid Nijgh begeleidde zichzelf op gitaar wat het hele optreden een indringender ka rakter gaf. Ben Cramer trok zaterdagavond nog meer publiek. Do ..man van het jaar' zorgde weer voor een zeer temperamentvol optreden dat bij de bezoekers bijzonder aansloeg, yer- Weer kind dood door tractor ERMELO. 25-7. Het 2-jarige 20011- tje van landbouwer Bronsuit Er- melo is bij een ongeluk om het leven gekomen. Het jongetje viel van de traktor van zijn vader af en raakte onder het achterwiel. Bij aankomst in het ziekenhuis bleek het kind overleden te zijn. Duitse student verdronken DEN HAAG, 26-7: In de Noordzee bij Den Haag is de 21-jarigë student W. J. Neu beier uit Wolfënbüttèl (Did.) verdronken. De Duitsér was met een vriend en een vriendin ^aan het zwemmen in de zee - ter- hoogte van de camping Ockenburg toen er moeilijkheden ontstonden. Een vier de vriend op het strand waarschuw de de strandpolitie. Vijf agenten be gaven zich te water en wisten de vriendin en de vriend van het slachtoffer uit de zee te halen. Voor de student kwam de hulp te laat. PARAMARIBO, 26-7. De „Indiase raad", een afdeling van de vereni ging „Nakomelingen immigranten en Indainen partij", zegt het grootste deel van de Indiaanse bevolking in Suriname te vertegenwoordigen. Ze eist een vergoeding van sf 160 mil jard (omgerekend 224 miljard gul den) wegens schending van de rech ten en vrijheden van de mens tijdens het Nederlandse koloniale bewind. RICHFIELD, Ohio, 26-7. June Crowder maakte een potje mayo naise open en wertl aangestaard floor een bruinkleurig glazen oog met adertjes. „Hei was ontzettend", zei -ze. Mijn nicht schepte het eruit en ie dereen kwam in de keuken kijken". De mayonaise was aangeschaft noor de aardappelsalade ter gelegen heid ran het huwelijk ran mevrouw Crowders zoon. June Crowder heeft de fabrikant pan de mayonaise uitgenodigd een kijkje te komen nemen. In onze opruiming o.a. RONDE EIKEN SALONTAFELS vanaf f 285,- meelstraat 31 zierikzee schillende van zijn bekende num mers bracht hij ten gehore. Boven dien vergat hij tussendoor de re- klame voor zijn grammofoonplaten niet. Maar wie daarop lette was een kniesoor, want het optreden van een (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) van Nederlands beste zangers in het populaire genre werd een daverend sukses. GOES, 28-7. Omdat er de laatste jaren geen strenge winter is geweest wordt het aantal mussen en bosdui- vcn de laatste tijd zo groot, dat vele boeren ze als een ware plaag be schouwen. De vogels richten grote schade aan op de akkers. Volgens ir. D. Luteijn, voorzitter van de Zeeuwse Landbouw Maat schappij. hebben vooral de bedrij ven in de buurt van dorpen met veel bos, last van de mussenplaag. De vogels storten zich massaal op het rijpende koren en tikken de aren leeg. Daardoor verlagen zij de hek- tare-opbrengst, die in Zeeland dooi de oogstkatastrofe van het afgelopen 'najaar toch al gemiddeld 25 procent lager zal liggen dan in de rest van Nederland, nog eens met een aan zienlijk percentage. NEW DELHI, 26-7. De Indiase re gering heeft bepaald dat rondzwer vende „heilige koeien" moeten wor den gebruikt ten nutte van de zui velindustrie. Het aantal dieren waarop deze maatregel betrekking heeft, wordt op een kleine 200 mil joen geschal. De heer Luteijn wijst erop dat een strenge winter de gelederen van de vraatzuchtige mussen en bosduivon aanzienlijk zal kunnen uitdunnen. DEN HAAG. Het aantal werkne mers op tuinbouwbedrijven is de laatste drie jaren met bijna duizend toegenomen tot ruim 20.000, ondanks de toegenomen rationalisatie en me chanisatie in de tuinbouw. DÉN HAAG. De elektrische auto is in opmars. In Groot-Brittarinië rij den öp het ogenblik al ruim 50.000 bedrijfsvoertuigen, die als kracht bron batterijen hebben. Bovendien zijn er. 75.000 op accu's lopende trucks in bedrijf bij de Britse indu strie. Ook op het gebied van de per sonenauto staat de ontwikkeling niet stil. Hoewel nog geen cijfers be schikbaar zijn. wint dit voertuig eveneens snel terrein, blijkens een -publikatie in' het bulletin van do Britse ambassade. AMSTERDAM. Ford Nederland in .Amsterdam heeft besloten de prij zen vande. Amerikaanse 1975 perso- nenautomódellen Mustang en Mer cury Monarch te verlagen. De Mus tang werd 5,. 2 tot 8,4 .procent goed koper (de goedkoppste uitvoering kost nu f 18.067) én de prijzen van de Monarch gingen, afhankelijk van het model, met 6,1 tot 6,3 procent naar beneden. Laatste student in Zaire vrij STANFORD. 2Ü-.7. Zaïi'sc rebellen hebben zaterdag de Amerikaanse student Stephen Smith vrijgelaten, die begin mei mot drie andere stu denten word ontvoerd uit een kamp jn Tanzania. De andere drie, onder wie de Nederlandse Emilie van Zin- nicq Borgmann. waren in juni al vrijgelaten. Kihd in vijver verdronken BUDEL, 2G-7. De veertien maan den oude J. L. F. van Mierlo is za terdagmiddag in een tuin vijver ge vallen. Het kind is die avond in hol ziekenhuis aan do gevolgen overle den. Vakbond legt beslag op kapitaal van NVSII UTRE1CHT, 26-7. De NVV-bond Mercurius heelt besloten, beslag te laten leggen op 1' 1.6 miljoen van hel kapitaal van de Nederlandse Stich ting Consultatiebureaus NSC en de Nederlandse Vereniging voor Sexue- le Hervorming. In een aantal arron dissementen is al beslag gelegd op kapitaal van de NVSH, in enkele an dere is de procedure nog aan de gang. Mercurius heeft tot deze stap be-, sloten, omdat het bestuur van de NSC en de NVSH voor ongeveer 50 medewerkers een ontslagvergunning heeft aangevraagd en omdat het on voldoende middelen beschikbaar wil stellen voor de in de c.a.o. overeen gekomen aanvulling op de wettelijke werkloosheidsuitkeringen. Fietsen maken duurder AMSTERDAM, 26-7. Het ministe rie van ekonomisehe zaken heeft volgens de Centrale Organisatie in de Twcewielerbranchc (C.O.T.) toe stemming verleend om de werk plaatstarieven vanaf 1 juli van dit jaar met 4 procent te verhogen. Dit betreft de fiets- en bromfielsbedrij- ven. De verhoging was volgens de C.O.T. nodig geworden door de loon kostenstijging op 1 juli. LEIDEN, 26-7. De 21-jarige Dirk Jacob Steenkamp uit Oegstgeest is zaterdagmorgen rond twee uur ern stig gewond geraakt door een schot in de buik dat hij op de Beesten markt in Leiden opliep. Twee broers uit Leiden, Hendrik eri Johannes O. (beiden 20) maakten opmerkingen over Steenkamps meis je. Steenkamp maakte aanmerkingen op de opmerkingen van de broers, waarna een schot viel. De Leidse po litie heeft de broers aangehouden. ROTTERDAM. De 21-jarige E. Domée uil Rotterdam, moeder van twee kinderen is zaterdagmorgen le vensgevaarlijk gewond geraakt bij een schietpartij in Dancing Bristol aan de Coolsingel in Rotterdam, De dader heeft zich om half zeven za terdagmorgen bij de Rotterdamse politie gemeld. Het blijkt de 23-jari- ge C. A. K„ zonder beroep uit de Maasstad. t Douceurtje t voor vervuiling TOKIO, 26-7. Een Japanse f f openbare instelling heeft voor f f het eerst aan een slachtoffer f f van luchtvervuiling een lucht- f uiveringsinsiallatle gegeven. f De autoriteiten van Sjirtiga- f f wa iii Tokio hebben de rnachi- j ne aangeboden uun de 74-ja- f f rïge mevrouw Fneji Konno. f rtin wie officieel nas vastge- f j „leid </ffr haar gezondheid door f j luchtvervuiling was aangetast, f l De machine ko^t 400 dollar f en lean üf) procent van de in de f 4 lucht aanwezige zwavel- en j f stikstofoxiden verwijderen. f f In Sjinagawa hebben 400 j mensen zich gemeld als f j) slachtoffer van luchtvervui- f j ling en bij 120 van hen is vast- f f gesteld dat dit inderdaad het f geval is. Zij krijgen schade- f f vergoeding. f Politieke gevangenen in Noord-Ierland met Kerstmis vrij LONDEN, 26-7.. Alle 24G politieke gevangenen in Noord-Ierland zullen voor Kerstmis worden vrijgelaten door de Britsé regering als er geen nieuwe gewelddadigheden zullen uit breken. De staatssekretaris voor Noord- Ierland Merlijn Rees zei donderdag in het Britse parlement dat het vrij laten van politieke gevangenen blijft afhangen van de mate van geweld in Noord-Ierland. „Ik moet bij ieder in dividueel geval de belangen van de gemeenschap afwegen tegen hel recht op vrijheid van een individu". Gezin verdronken na aanvaring MAASBRACHT, 25-7. De 49-jarige drogist L. Zondag uit Geldermalsen, zijn 41-jarige echtgenote en hun 15- jarige zoon zijn vrijdag in de voor haven van het Julianakanaal in Maasbracht verdronken nadat hun plezierjacht was overvaren door een vrachtschip. De rijkspolitie te water uit Maasbracht borg de stoffelijke overschotten die nog aan boord van het scheepje bleken te zijn. toen dit door een drijvende bok werd gelicht. Prijsindexcijfers akkerbouwprodukten DEN HAAG, 26-7. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg het prijs indexcijfer voor Akkerbouwprodukten, jin april 134 te gen 122 in de overeenkomstige maand van het vorig jaar. De stijging vond zijn oorzaak in hogere prijzen voor bijna alle pro- dukten in deze sektor met uitzonde ring vari haver, peulvruchten en on- gerepeld vlas. Het prijsindexcijfer voor veehou- derijprodukten steeg in vergelijking met april 1974 met 12 punten tot 160. De prijzen in de pluimveesektor en voor paarden en schapen waren la ger, alle andere produkten vertoon den een stijging in prijs. Op terrein Kooimansweg BOEDAPEST, 26-7. In Italië zijn ongeveer 80 tot dusver onbekende manuscripten van de Hongaarse komponist en pianist Franz Liszt ge vonden. Daartoe behoren de origi nele partituren van z^s komposities, een reeks aantekeningen, 25 brieven en talrijke foto's met opdracht. Volgens het Hongaarse persbureau MTI heeft de Hongaarse staat deze stukken verworven, die eigendom waren van nabestaanden van een leerling van Liszt. Prof. dr. L. de Jong slikt beschuldiging in AMSTERDAM, 26-7. In het zeven de deel van het Koninkrijk der Ne derlanden in de Tweede Wereldoor log zal prol', dr. L. de Jong, direkteur van het Rijksinstituut voor oorlogs- dokumentatie, de beschuldiging rec tificeren. dat „vast staat", dat prof. David Cohen, tezamen met A. Asscher. voorzitter van de Joodse raad tijdens dc bezetting, adressen van ondergedoken Joodse kinderen aan de Duitsers heeft doorgegeven. Dr. Dc Jong kwam tot deze beschul diging in een voetnoot in het laatst verschenen, het zesde deel van zijn werk. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Holly wood-produ- cor Joseph, E. Levinc, reeds bij zijn leven legendarisch als ccn der laat ste onafhankelijke producenten aan het Amerikaanse filmfirmament, heeft besloten vrijwel dc gehele twee driekwart uur durende kleu renfilm naar de bestseller van Cor nelius Ryan's „Een brug te ver" over de slag om Arnhem geheel in Neder land te verfilmen. De opnamen zullen in april van hot volgend jaar begin- DORDRECHT. Zestien van de vijf entwintig vertegenwoordigers van een bedrijf voor luxe bakkerijpro- dukten in Hendrik Ido Ambacht hebben bekend hun afnemers op de één of andere manier te hebben be nadeeld. Het onderzoek naar straf bare handelingen van de vertegen woordigers is hiermee afgesloten, zo heeft recherche van de rijkspolitie in hot distrikt Dordrecht verklaard. De winnaar ran de wedstrijd werd Adrie Kooiman uit Zwijndrecht, hier op zijn stock-car met beker en krans. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ItENESSE, 26-7. Zaterdagmiddag werd in Renesse weer de traditio nele autocross verreden op het ter rein aan de Kooimansweg. Ofschoon er weer veel belangstelling voor dit evenement, georganiseerd door het E.Z.H.A.C.O. bestond waren er toch duidelijk minder mensen dan in vo rige jaren. Het mooie (strand)weer en de wedstrijd Burgh-Oud Feye- noord zullen ongetwijfeld invloed op het toeschouwersaantal gehad hebben. Het wq^d zoals vanouds weer een spektakulair gebeuren, waarbij de brandweer tweemaal moest ingrij pen teen wagens in brand raakten. Persoonlijke ongelukken deden zich echter niet voor. Wel was or dit keer erg veel materiële schade wat vol gens commentator de heer T. Wijn hof kwam doordat de baan erg hard was. De goed georganiseerde cross werd tenslotte na verschillende spannende manches en eon halve finale gewonnen door de Zvvijn- dreehtenaar Adrie Kooiman in een stock-car. De finale In de finale kwamen namelijk de stock-cars en standaardwagens go- zamelijk aan de start, waarbij ech ter de standaardwagens een ronde voorsprong kregen. De overwinning van Adrie Kooiman bezorgt hem 12 punten voor het Nederlands kam pioenschap autocross. Tweede werd Teu8 Vliet uit Lekkerkerk en derde Ben Schaap uit Rotterdam. In de afvalrace die aan het slot van de middag werd gehouden en waaraan alle nog in rijbarc staat verkerende auto's moesten meedoen veroverde Gerard Severe* uit IJs- selstein de eerste plaats. Tenslotte werden in eigen kring een grote hoeveelheid bekers aan de deelnemers uitgereikt plus een flink aantal premies die deze middag be schikbaar waren gesteld. BONN. Dc Wcslduitsc regering wil in dc fase na dc conferentie over veiligheid en samenwerking in Eu ropa. bevorderen dat wat in dc ver klaring van Helsinki komt te staan, ook realiteit wordt. Zierikzee t Lange Uus". Expositie schilde rijen. Tijd: gedurende winkeltijden. Dreischor Dagelijks.Pand. Mr. Moggeslraat. Landbouwmuseum. 13.30-17.00 uur 's- Zondags gesloten. Scligrendijke Dagelijks - Rondvaart M.S. „Wil- lord". Vertrok: 15.00 uur Maandag IS juli Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur filmvoorstel ling The Sting. Gemeentehuis. 19.30 uur, vergade ring gemeenteraad Westerschouwen. Dreischor Herv. kerk, 20.00 uur. orgelconcert Dirk Jansz. Zwart. Dinsdag 19 juli Zierikzee Concertzaal. 14.30 uur, kindermali- née, Winnetou, 't grote opperhoofd. 20.00 uur filmvoorstelling The Sllng. Gasthuiskerk, 20.00 uur, concert Stoffel Gunst, orgel en Trudy Gunst-Dekker, fluit. Woensdag 30 juli Haamstede Herv. kerk, 20.00 uur, concert Rot terdams Jongenskoor. Herv. kerk, 20.00 uur, concert door hel Jongenskoor van de Zeeuwse Koorschool. Donderdag 31 juli Renesse Terrein Kooijmansweg, 20.00 uur, Traher-show .en Hellr.Drivers. Vrijdag 1 augustus Nieuwerkerk Feestavond S.K.N.W.K. Zaterdag 2 augustus Burgh Ring, verkoop- en rommelmarkt op de Ring, t.b.v. verwarming Herv. kérk. Oosterland Gehele dag rommelmarkt met bra derie, 's avonds optreden popgroep Melrose Abbey". Donderdag 7 augustus Zierikzee Vierschaar stadhuis, 20.00 uur. lezing met dia's in kader van de mon urnen - tenweek Zierikzee, over monumen tenrestauraties. Vrijdag B augustus Zierikzee 16.00 uur .laatste naamgeving histo risch p and huis „Roomen". Meel straat, iri kader monumenten week. Zaterdag 9 augustus Zierikzee Slotdag monumenten week: 10.00 uur pavoiseren van de vloot, 11.00 uur rondvaart met mosselschepen: 15.00 uur touwtrekken over de Oude Ha ven: 15.30 uur boegsprietlopen; 16.30 uur balspel brandweer; 17.00 uur de monstratie Deltasport op het Haven park; 17.45 uur demonstratie Rode Kruis; 19.15 uur, mossels eten en muziek; 21.00 uur, start historisch (water)-spel. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Teleloonnrs na hall zes Redaktie: M. J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P. Jongschaap (01110) 2416 CAIRO. De Israëlische premier, Yitzhak Rabin, heeft verklaard dat Israël de meeste van de jongste Egyptische voorstellen voor een in terim-akkoord in de Sanai verwerpt. Ford afgereisd naar Polen BONN, 28-7. President Ford van de Verenigde Staten heeft maandag morgen zijn bezoek van 36 uur aan Bonn beëindigd en is doorgevlogen naar de Poolse hoofdstad Warschau, op weg naar de slotfase van de Eu ropese veiligheidsconforentie in Hel sinki. Vlieg'tuig'kaper gepakt TOKIO. 28-7. De Japanse politie heeft maandag op de Hnnedalucht- haven van Tokio de man aangehou den die kort tevoren een passagiers vliegtuig van All-Nippon Airways (A.N.A.) had gekaapt op een binnen landse vlucht van Tokio naar Sap poro. Dc kaper had de gezagvoerder ge dwongen naar Tokio terug te keren. Daar eiste hij dat alle 275 passagiers zouden uitstappen en brandstof zou worden bijgetankt. De man werd aangehouden toen met het evacueren van de passagiers was begonnen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 2