Onverkwikkelijke taferelen camping-voetbal-toernooi bij Egypte wil nog drie maanden Driemanschap in Portugal Vier doden bij botsing Doden door rijden onder invloed Minister Boersma akkoord met schema vakantiespreiding 1976 Presentje voor Griekse marine Het rundvlees Acht mensen verbrand Wcicht611 013 rGfifGllIlfif staten de sieutei voor een re^eiing DE ZIERIKZEESCHE COURANT MEUBELRAMA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 28 juli 1975 131ste jaargang Nr. 21731 WAARIN OPGENOMEN (1797- 1889) vERTENTIES EN BEZORGING 0 2255. Voor telefoonnummers na half zes; jma 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 19,90; per jaar 76,50. Losse nummers 45 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,50. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. In dit nummer: Vechtpartij te Renesse waarbinnen voldoende voortgang moet zijn bereikt bij de onderhandelingen over een tussentijds vredes- koord met Israël. Hij waarschuwde daarbij dat het alternatief een vijfde oorlog in liet Midden-Oosten zou zijn- LISSABON, 26-7. De Assemblee van de MFA (beweging der strijd krachten) in Portugal heeft besloten de politieke macht te koncentreren in handen van een driemanschap, dat zal bestaan uit president Fran cisco da Costa Gomes, premier Vasco Goncalves, en het hoofd van de vei ligheidstroepen, generaal Otelo Sa- raiva de Carvalho. ZUIDWOLDE, 25-7. Vrijdagmid dag zijn vier mensen om het leven gekomen bij een frontale botsing tus sen twee auto's op de weg Hooge- ven-Ommen, in het Drentse Zuid- wolde. De botsing was het gevolg van een verkeerde inhaalmanoeuvre. Beide auto's werden totaal verplet terd. De slachtoffers zijn de 42-jarige H. Liezen uit Coekange, die alleen in een auto zat. en de 56-jarige J. Euver- man uit Slagharen, diens echtgenote A. Euverman-Bakker en hun 30-ja- rige zoon A. Euverman uit Hooge- veen. De vrouw van de laatste moest ernstig gewond in een ziekenhuis in Hoogeveen opgenomen worden. Twee kinderen van vier en twee jaar, die ook in de auto van de familie Euver man zaten, werden zwaar en licht ge wond. BURGH. Op het sportpark Van Zuijen te Burgh vond zaterdag een bijzondere voetbalwedstrijd plaats. De thuisklub D.F.S. kwam op het groene veld in aktie tegen de onde glorie van Feijenoord Rotterdam. (Zie voor het wedstrijdverslag elders in dit nummer). Foto: aanvoerder Jaap Rijnberg (links) neemt van zijn Feijenoord- kollega Piet Steenbergen een vaan tje in ontvangst, vóór de aanvang van de wedstrijd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Sadat zei op een persconferentie in Khartoem dat de Egyptische stryd- krachten met het oog op de moge lijkheid van een nieuwe oorlog „dag en nacht paraat zijn en in een staat van volledige mobilisatie worden ge houden". Of er wel of geen volgende oorlog uitbreekt, hangt af van het feit hoe veel voortgang wordt gemaakt bij de via de Verenigde Btateh lopende pogingen een regeling voor de Sinaï tot stand te brengen, voordat het huidige mandaat van de V.N.-troe- pen op 24 oktober afloopt, zei de president. Ongeduldig over wat hij zag als de Israëlische vertragingstaktiek maakte Sadat duidelijk dat Egypte niet van plan is langer dan drie maanden op resultaten te wachten en dat het er op rekent dat de Verenigde Staten er voor zullen zorgen dat deze tijdig tot stand komen. „We zijn niet akkoord gegaan met verlenging van het V.N.-mandaat om de statusquo te handhaven, maar om een sfeer te scheppen waarin een' nieuwe stap in de richting van de vrede kan worden gezet. De vol gende keer zullen we iets anders te zeggen hebben. We weigeren de hui dige situatie te laten voortduren. Wanneer de diplomatie faalt, hebben we geen andere keus dan de oorlog", zo verklaarde het Egyptische staats hoofd. Hij merkte hierbij op dat de Ver. TEL AVIV. Israëlische militaire krin gen verklaarden dat de kans op een oorlog in het Midden-Oosten mo menteel groter is dan een jaar ge leden. In feite waren Israël en Egypte slechts enkele uren van het uitbre ken van een oorlog verwijderd voor dat de Veiligheidsraad vorige week het mandaat van de V.N.-troepen in de Sinaï verlengde, zo werd opge merkt. „Als dat niet was gebeurd, hadden we geen V.N.-troepen in ak- tieve dienst in de Sinaï gehad en zou er automatisch een vacuum tus sen Israël en Egypte zijn ontstaan. Op zijn minst zou een bepaalde vorm van aktiviteit onvermijdelijk zijn ge worden", aldus deze kringen. DEN HAAG, 26-7. De 20-jarige H. de Graaf uit Den Haag is in zijn woonplaats om het leven ge komen, nadat hij was aangereden ,door de 30-jarige L. R. uit Waterin gen, die onder invloed was. De Graaf wilde de Vaillantlaan over steken, toen de auto van R. met hoge snelheid over het kruispunt aan kwam en hem schepte. De man kwam 57 meter verder op de straat terecht. De politie heeft R. meege nomen voor blaasproeven en een bloedproef, waarna hij is ingesloten. TWEEDE KAMER DEN HAAG, 26-7. Minister Boers ma van sociale zaken is akkoord ge gaan met het advies van de Stich ting van de arbeid over de bedrjjfs- vakantiespreiding voor volgend jaar 1976. Aldus bljjkt uit het donderdag door de bewindsman gegeven ant woord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Van Zeil (KVP). Het advies van de stichting sluit aan bij de door de coördinatiecom- Ouwerkerk geen idylle OUWERKERK, 26-7. Zaterdagavond jl. vond op het Ouwerkerkse sportterrein de slotronde plaats van het jaarlijkse campingvoethaltoernooi, tussen de ploegen van SVOWK, 't Sluitgat, Krekenoever en Sirjansland. De eerste wedstrijd verliep voor organisator S.V.O.W.K. niet slecht. Ecu prettig en sportief verlopen duel eindigde in een 3-1 overwinning. In de finalewedstrijd tussen De Krekenoever en Sirjansland echter liep het fout. Beide ploegen hadden techniek ge noeg om het talrijke publiek een goede wedstrijd voor te schotelen. Ondanks de uitstekende leiding van scheidsrechter L. Juffermans kreeg echter de agressie de overhand en speelden zich taferelen af die met voetbal weinig te doen hadden. Na een te fel begin werden reeds na vijf minuten twee spelers^ van het veld gestuurd. Schop- en slaanpartij Het bleef 0-0 topvijf minuten voor het eind toen na een zware overtre ding een supporter zich geroepen voelde het veld op te stormen om zijn oordeel voelbaar te maken. In een ogenblik was het een schop- en slaanpartij tussen publiek en spe lers, waarna de scheidsrechter het voor gezien hield en het camping- toernooi de mist in ging. Dc spelers van S.V.O.W.K. namen afstand van dit soort voetbal cn ver wijderden dc netten en hoekvlaggcn, tcrwyl nog links en rechts de slagen vielen. De bekers werden niet meer uitgereikt. Advertentie Heeft u nog een teak bergmeubel en will u graag over op eiken? Ruil het dan in bi) Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 BRUSSEL. De Amerikaanse evan gelist Billy Graham heeft in het Hei- zelstadion van Brussel, in het kader van zijn cvangelisatiebijccnkomst Eurofcst '75. twintigduizend mensen toegesproken. missie vakantiespreiding bedrijfsle ven onderwijs aanbevolen regionale spreiding van de zesweekse zomer vakantie van de lagere en kleuter scholen. In Noord- en Zuid-Holland is vol gend jaar volgens het schema de va kantieperiode van 19 juni tot 31 juli, in Zeeland, Noord-Brabant en Lim burg van 26 juni tot 7 augustus en in Groningen, Friesland, Drenthe, Overijssel, Gelderland, Utrecht en de zuidelijke IJsselmeerpolders van 3 juli tot 14 augustus. De kollektieve bouwvakvakantie valt tussen 3 en 24 juli. Volgens mi nister Boersma zal de stichting van de Arbeid aanbevelen, dat de werk nemers, die niet an de abouwvakva- kantie zijn gebonden, zoveel moge lijk die periode van 3 tot 24 juli mij den. ATHENE, 26-7. Drie dagen na haar huwelijk met de Griekse reders- en bankierszoon Alexandros Andreadis, heeft de erfgenaam van de in maart overleden tankbootmagnaat Onasis, Christina Onasis, vrijdag een cheque van ruim vijf miljoen dollar over handigd aan de Griekse eerste mi nister Konstantijn Karamanlis, ten behoeve van de Griekse marine. Naar verder werd bekendgemaakt heeft Christina Andreadis Onassis toegezegd, dat zij de Griekse marine een snel oorlogsschip ter waarde van cén miljoen dollar zal schenken. BRUSSEL, 26-7. Het blijft maar op en neer gaan met de landbouw- produktie in dc Europese Gemeen schap. Het ene jaar kijkt men aan tegen grote overschotten, terwijl er enkele jaren later dan weer een fors tekort in een bepaalde sektor is. Rundvlees b.v., waarvan men mo menteel niet weet hoe de grote voor raden weg te werken, zal er op het eind van de jaren zeventig weer on voldoende voorhanden zijn. Dat laatste is een voorspelling van de Europese Commissie, het „dage lijks bestuur" van de EEG. MÜNCHEN. 25-7. Bij een ernstig verkeersongeluk op de autosnelweg tussen München cn Salzburg zijn acht mensen verbrand, terwijl er voorts een zwaar gewonde en vier licht gewonden vielen. Het ongeluk gebeurde doordat een busje met negen Turken uit Coburg niet bijtijds remde voor een file. Het busje cn een personenauto vlogen in brand, terwijl nog zes auto's ernstig werden beschadigd. Oorlogskans wat gegroeid HEKKEN IN VRIJPOORTJE ZIERIKZEE. Teneinde botsingen te voorkomen op het Kruispunt Vrij- poortje-Hoge Molenstraat-Vrije, is het poortje afgesloten met hekken, waardoor geen rechtstreeks verkeer meer mogelijk is. De handgesmede hekken zijn bijzonder fraai, zodat de estetika en het funktionele ditmaal hand in hand gaan. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's JLaat nooit door anderen doen, wat men zelf kan. l t t Montesquieu Verwachting tot dinsdagavond: Vrij zonnig Droog en vrij zonnig, vannacht plaatselijk mist bij weinig wind; overdag zwakke lot matige wind uit noordelijke richtingen; minimum temperaturen omstreeks 13 graden, maxima van 20 graden aan zee tot circa 25 graden elders. Voor woensdag: Aantal uren zon: 5 lot 15. Min.-temperaturen: omstreeks 15 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 26 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Voor de temperaturen geldt voor x woensdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 29 juli. Zon op 4.56. onder 20.36 Maan op 22.26, onder 11.49 Laatste kwartier: 31 juli (9.48). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 29 juli 6.46 18.53 0.11 12.23 Doodtij: 2 aug. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 28-7. Het K.N.M.I. deelt mede: Ook morgen wordt droog weer verwacht met flinke zonnige perioden. De temperaturen kunnen in het binnenland tot zomerse waar den oplopen. We donken dit weer aan een zone van hoge luchtdruk, die zich uitstrekt van de A/.oren over Ierland cn Engeland naar de Noordzee. Door de aanwezigheid hiervan worden oceaandepressies gedwongen een noordoostelijke koers te volgen in de richting van noord- Skandinavië. In de vrij warme en vochligc lucht waarmee dit hogedrukgebied in de onderste lagen is gevuld kan zich in de nacht en vroege ochtend vrij ge makkelijk mist vormen, die echter in de loop van de ochtend weer zal verdwijnen. In grote delen van Eu ropa heerst mooi zomerweer waar bij zondag in Italië en Frankrijk middagtemperaturen tussen 25 en 30 graden voorkwamen en in Spanje zelfs temperaturen rond de 35 gra den werden gemeten. tfVXLI/VJ.1. O in het Midden-Oosten hebben, want „of men het prettig vindt of niet, de kaarten zijn in Amerikaanse hand". KHARTOEM, 26-7. De Egyptische president Anwar Sadat, heeft een termijn van drie maanden gesteld Ongunstiger A.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1