Spannende finale campingvoetbaltoernooi I JOH. DEN BOER 1 „Nessie" wordt in de val gelokt Éénpersoons combinatie 1 STREEKNIEUWS Derde evenementendag projekt Kerkstraat Burgh Louis Goedbloed ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vyuag 25 w ws Nr. 21730 Accountantskantoor tamboer administratie f'ri belastingzaken economisch advies en begeleiding Ltndcnlaan 3 telefoon 018/0-3477 Mirfrfefwniis Duinoord won wisselbeker LONDEN, 24-7. „Nessie", het le gendarische monster van Loch Ness moet door een natuurgetrouwe kopie van lijn soort van het andere ge slacht uit de tent gelokt worden. Het idee en de uitvoering van de ze onderneming ligt bij een aantal kordate brandweerlieden uit de plaats Hemel Hempstead ten noor den van Londen. Hel doel van hun aktie is niet alleen hel monster naar boven lokken, spekulerend op de paardrift van Nessie, maar ook het inzamelen van geld voor hun liefda digheidsvereniging. Op vijf augustus wordt de „lok vogel" uitgezet. Hy bestaat uit een houten karkas opgevuld met papier en plastiek en drijvend op zes olie vaten. In de buik van het gevaarte neemt een brandweerman plaats die belast is met de besturing en de bandrecorder die geluiden van een verliefde zeehond moet voortbren gen. Aantal bouwvakkers in jaar met 9000 gedaald AMSTERDAM, 24-7. Het aantal bouwvakkers in Nederland is tussen 1 mei 1973 en 1 mei 1974 gedaald met 9000. Per 1 mei 1973 woven er nog 248.000 mensen aktief in de bouw werkzaam terwijl een jaar later dat aantal was verminderd tot 239.000. Alleen in de kategorie onderhoud en verbouwing gingen meer mensen werken. Bij overige bouwaktivïtei- ten, zoals woningbouw, weg- en wa terbouw en grondwerkzaamheden was een duidelijke daling te bespeu ren. Dit is de konklusie van het Eco nomisch instituut voor de Bouwnij verheid (EIB) naar aanleiding van een enquête gehouden onder 11.948 bouwvakkers. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND BREDA. Uit een villa bij het Mastbosch in Breda hebben onbe kenden zes kleine schilderijen en een hoeveelheid antiek met een to taal verzekerde waarde van f 170.000 gestolen. De inbraak vond plaats tij dens de vakantie van de bewoners. ROTTERDAM. De 35-jarige M. Daski uit Den Haag is in de Ursula- kiiniek te Wassenaar overleden aan het ernstig hoofdletsel dathij 's ochtends vroeg had opgelopen toen hij met zijn auto op de Slachthuis- weg in Hoek van Holland onder een trein terecht kwam. SCHIPHOL. Voor de officier van justitie te Haarlem is de 21-jarige Pakistaan Nazar Mohammed M. voorgeleid wegens smokkel van ver dovende middelen. De man werd twee dagen geleden door de douane op Schiphol aangehouden, na zijn aankomst uit Karachi. AMSTERDAM. Op 67-jarige leef tijd is begin deze week de fotograaf Cas Oorthuys in Amsterdam over leden. Hij werd bekend door zijn op namen van het Nederlandse land schap en de Nederlanders, die in lal van fotoboeken werden gebundeld. UTRECHT. Nederland heeft in het eerste halfjaar van 1975 voor f 555,2 miljoen aan pluimveehouderij pro- dukten uitgevoerd, vier procent minder dan in de eerste helft van 1974. DRACHTEN. Inbrekers hebben uit de kluis van de Hema in Drach ten meer dan f 25 mille weggehaald. De onbekenden hadden een tent om dc kluis gebouwd om te verhinderen dat het licht van de snijbranders hun doen en laten zou verraden. SCHIPHOL. Om donderdagmid dag de luchtvaartovereenkomst tus sen Suriname, de Nederlandse An tillen en Nederland te paraferen is dinsdagmiddag de Surinaamse mi nister van ekonomische zaken, mr. E. Bruma, onder wie luchtvaartaan gelegenheden ressorteren, uit Para maribo op Schiphol aangekomen. AMSTERDAM. Een, 20-jarige Fransman en een 34-jarige Marok kaan hebben elkaar bij een steek partij in Amsterdam verwondingen toegebracht. De twee mannen kre gen in de nacht van dinsdag op woensdag voor café The Sound in de Korte Leidsedwarsstraat ruzie. De Fransman, P. R. uit Parijs, trok daarbij een zakmesje en kerfde de Marokkaan over de linkerwang. BURGH, 24-7. Donderdagavond werd op sportpark Van Znyen het campingvoetbaltoernooi 1975 van Burgh-Haamstedc afgesloten met het spelen van dc finale tussen Duin oord en Duinrand, en de wedstrijd voor de 3e- en 4e prüs tussen een combinatie van dc organiserende vereniging DFS en de Wielewaal. Dc talrijke toeschouwers hebben een spannende finale tc zien gekre gen tussen twee elftallen welke el kaar maar bijzonder weinig ontlie pen. Beide elftallen hadden een aantal spelers in hun gelederen die over de nodige technische vaardigheid be schikten. Ondanks de vrij sterke wind kon men toch vaak aardige staaltjes voetbal aanschouwen, waarbij beide aanvalslinies toch wat onder de maat bleven. In de eerste helft speelde het enige gevaarlijke moment zich voor het doel van Duinoord af, toen de doel man in samenwerking met een ach terspeler de bal bij een inzet van één van de aanvallers van de Duinrand nog net van de doellijn wist te wer ken. Na de rust had Duinoord, met de wind in de rug. een licht veldover- wicht waarbij de counters van Duin rand toch steeds het nodige gevaar inhielden. Bij één van deze uitvallen slaagde de Duinrand er zelfs in te scoren, maar nadat de scheidsrechter in eer ste instantie het doelpunt had goed gekeurd en het leder reeds op de middenstip lag werd op advies van één van de grensrechters deze tref fer toch nog geannuleerd. Op vrij gelukkige wijze kon Duin oord hierna dc leiding nemen toen de doelman van Duinrand een vry gemakkelijk balletje door zijn han den liet glippen, waarna een van de aanvallers niet dc minste moeite had om het leder in het verlaten doel te deponeren, 1-0. Dc Duinrand stelde hierna alles in het werk orri de balans weer in evenwicht te brengen waarbij de verdedigers van Duinoord enige ma len aan de noodrem moesten trekken om erger te voorkomen. Doordat de verdedigers van de Duinrand hierbij nog al tamelijk ver opdrongen, waren de snelle uitvallen van Duinoord bijzonder gevaarlijk. Zeven minuten voor tijd bleek de doelman van de Duinrand weer niet klemvast bij een schot op zijn doel waarvan Duinoord weer wist te pro fiteren door de voorsprong tot 2-0 op te voeren. Nog gaf Duinrand zich niet gewonnen en eenmaal hadden zij bepaald pech toen een schot, wat door de doelman van Duinoord ver keerd werd beoordeeld, door de lat werd gekeerd. Twee minuten voor tijd slaagden zij er toch in de zeker verdiende te- gcncoal te scoren via een indirektc vrije trap die goed werd overge speeld en vervolgens onhoudbaar in geschoten 2-1 In dc resterende twee minuten gaf Duinoord haar voorsprong niet meer uit handen waardoor zij voor een jaar in het bezit kwamen van dc fraaie wissclbeker. Dc strijd om de 3c- on 4c prijs le verde nog een suksesje op voor de combinatie van dc organiserende vereniging welke inct 3-fl van Wiele waal wist tc winnen. In de le helft kon Nico Tuinman dc oranjehemden een 1-0 voorsprong geven waarna Bert Visser uit een door Toon Rijnberg genomen vrije trap er voor zorgde dat de rust met een 2-0 voorsprong kon worden in gegaan. Na de rust bepaalde Toon Rijnberg uit een pass van Jan Quist de eind stand op 3-0. Prijsuitreiking Aan het slot van het uitstekend geslaagde toernooi bracht de voor zitter van DFS, de heer F. A. v. d. Heijde dank aan allen die hadden medegewerkt hieraan een bijdrage te leveren, en het zesde camping voetbaltoernooi te Burgh-Haamstedc tot een sukses hadden gemaakt. Advertentie Ledikant Matras Deken Kussen 11 Moltondeken /j Matrasdek 61 Alles samen van f 247,75.... nu voor f 199,- bij 6 (o St. Domusstraat 25 - 58 - 76 jj^ Zierikzee - Tclef. (01110) 2345 ZIERIKZEE Orgelconcert met medewerking fluitiste Op dinsdagavond 29 juli a.s. wordt in dc Gasthuiskerk te Zierikzee een orgelconcert gegeven door de orga nist Stoffel Gunst, met medewerking van Trudy Gunst-Dekkcr. fluit. Stoffel Gunst voltooide zijn oplei ding aan het kon. Conservatoiium in Den Haag en behaalde ondei meer het solistcndiploma en het praktijk diploma kerkmuziek. Behalve, organist van de Hervorm de kerk te 's Heer Arendskerke, is Stoffel Gunst werkzaam aan de af delingen Goes on Tholen van de Zeeuwse Muziekschool. Hij is verdei docent orgclimprovisatie. contrapunt en orgelspel aan dc kcrkmuziekcur- sus tc Goes. Trudy Gunsl-Dokkor behaalde dc onderwijsakte A aan het Brabants conservatorium tc Tilburg, zc geeft dwarsflultlesscn aan dc Zeeuwse Muziekschool en aan de gemeentelij ke muziekschool Bergen op Zoom Uitgevoerd wordt het volgende programma: 1 koraalfantasie „Auf meinen lieben Gott", (orgel). Tundcr. f IG14-16672. toccata in G-dur, (or gel). G. Muffal. (1645-1704): 3. Sonate in b-moll. (fluit en orgel). G. F Han del, (1685-1759). 1 Sonate T in D. (orgel). C. Ph E. Bach. (1711-178B); Beautiful Idaho BURGH, 24-7, Maandag 28 juJi a.s. zal door de initiatiefnemers van het „Projekt Kerkstraat 3" te Burgh de derde evenementendag in dit seizoen worden georganiseerd. Medewerking hieraan zal o.m. worden verleend door de groep Beautiful Idaho die 's morgens te 11.00 uur een rondgang door Burgh zullen maken. Te 14.00 uur zal door deze groep een concert van doedelzakmuziek vanaf de kerktoren te Burgh worden gegeven. Na dit concert zal er door de groep Beautiful Idaho bij de Kerkstraat 3 een uitgebreid programma ten beste gegeven worden waarbij ook de kin deren aan hun trekken kunnen ko men. Op deze middag zullen er ook weer een aantal demonstraties wor den gegeven, zoals potlendraaien, wolverwen en wolspinnen, beienhou- den, kaasmaken en kaarsen maken. Voor de belangstellenden bestaat er ook de gelegenheid om zelf de ban den uit de mouwen te steken door mee te doen aan het schilderen, te ken, boetseren enz. Verder kunnen de kinderen ezeltje rijden of een rondrit met dc huifkar maken, 's Avonds is er een lampion- optocht waarbij de W. G. Bootlaan ais centraalpunt zal fungeren. Boerenwagens Van de Ring van Burgh, het post kantoor te Haamstede en dc Ring te Haamstede alsmede van de winkel van de heer Van Dijke aan de toren laan zullen een aantal boerenwagens worden ingezet waarmee men vanaf 19.15 uur (ot 20.15 uur mee kan Tij den naar de W. G. Bootlaan. De lampions voor deze optocht zijn verkrijgbaar aan de Kerkstraat 3 en het kantoor van de V.V.V. Burgh- I-Iaamstede.' 5. Andante, (fuit en orgel), 1-1. Zag- wijn (1878-1954); 6. Suite, A. de Klerk, (geb. 1917); 7. Apparition de I'Eglise Etei'nelle, O. Messiaen. (geb. 1908); 8. Aria, (fluit en orgel), J. Ibert, (geb. 1890); 9. prelude et fugue sur le nom. M. Duruflé, (geb. 1902). Zierikzeese huisnamen Op vrijdag 8 augustus wordt in de Vierschaar van het stadhuis - mede onder auspiciën van Stad en Lande - een bijeenkomst gehouden, gewijd aan de Zierikzeese huisnamen. Een welkomstwoord wordt gespro- keu door burgemeester Th. H. de Meester, die vervolgens de laatste te schilderen naam zal voltooien. Een algemene toelichting wordt gegeven door de stad en Lande-voorzitter de heer J. L. Braber, waarna de secre taris, de heer H. Uil, zal spreken over: „Geschiedenis en betekenis van de Zierikzeese huisnamen". Na mens de Commissie huisnamen sluit jr. J. L. van Sloten de plechtigheid af en spreekt de burgemeester een slotwoord. RENESSE Auto's opengebroken Woensdag werd een tweetal voor de ingang van de camping Wilhelmi- nahoeve, geparkeerd staande Duitse aüto's opengebroken. Men verschafte zich toegang tot de auto's door het indrukken van de tochtraampjes. Uit de auto van W. M. te Keulen worden een leren jas en twee kogel luidsprekers gestolen; uit de wagen van H. J. H. te Düsseldorf: twee hoofdsteunen, twee stoelhoezen. één set lampen en één pechlamp. SCHARENDIJKE Rondvaartdienst In de evenementenlijst in het jongste nummer van de „Badcou- rant" is weggevallen de dagelijkse rondvaartdienst - Van Oeveren. met het M.S. „Wilford". De tocht leidt naar liet natuurreservaat ..Hompel- voet". Voor vertrektijd; zie agenda. ZONNEMAIRE Bocrcnkapcl „Dc Grutlcpikkcrs" Op zaterdag 26 juli a.s. zal de plaatselijke Bocrcnkapcl ..Dc Grut- tepikkers" op bet 13reet veld een con cert verzorgen. Het wordt een popu lair concert en tc hopen valt op een grote publieke belangstelling. Voor tijd: zie agenda DEN HAAG. De politic heeft in het eefste kwartaal van dit jaar wat meer verkeersmisdrijven en vooral meer verkeersovertredingen gekon- stateerd. Het aantal verkeersmisdrij ven, dat ter kennis van dc politie kwam, bedroeg 10.286 tegen 10.044 in het eerste kwartaal van het vorige jaar, een stijging van ongeveer twee procent. SCHIPHOL'. In de overtuiging dat aan het streven voor verhoging van de vliegveiligheid nimmer een eind kan komen, is de KLM bezig met het ontwerpen van een nieuw rapporté- ringssysteem van vliegincidenten. CANBERRA. Buitenlandse rede rijen hebben de Australische bond van zeelieden jarenlang „bescher- mingsgeld" betaald om te voorko men dat hun schepen moeilijkheden zouden ondervinden bij het laden en lossen in Australische havens. BRUSSEL. De Belgische douane heeft in de dubbele wanden van twee koffers van een reiziger op Za- ventem, de nationale luchthaven, 5 kg hasj gevonden. De koffers waren het eigendom van een 24-jarige Ier. De man kwam uit Bangkok. DEN HAAG. De maandag overle den aktrice Fie Carelsen heeft in haar testament een 'jaarlijkse Pi- suisse-prijs ingesteld. De prijs is f 1500 groot én zal uitgereikt worden aan de beste leerling van de klein- kunst-akademie in Amsterdam. Dit heeft Wim lbo, de exékuteur-tesia- mentair, bevestigd. GRONINGEN. Op de kruising van de Streeksterweg en de Provinciale weg bij het Groningse dorp Usquert is de 16-jarige Marten Rozeboom uit Usquert met zijn bromfiets op een personenauto gebotst. De bromfiets bestuurder was vrijwel op slag dood. Hij verleende vermoedelijk geen voorrang. DEN HAAG. In een poging het aandeel te vergroten op de nog steeds teruglopende - markt voor nieuwe auto's in Groot-Brittannië heeft de Britse Fordfabriek een ex tra zuinig type, onder de naam „Po pular" uitgebracht. Het voertuig is voorlopig alleen' bestemd voor de Britse markt. Flitsen uit het buitenland BORDEAUX. De 36-jarige me vrouw W. van der Veen-van 't Hoi'f uit Zwolle is woensdag verdronken bij Soulac-Sur-Mer. ongeveer hon derd kilometer boven Bordeaux in Frankrijk. Zij zwom met haar man in zee op een paar honderd meter van een reddingsstation. Noordweile bij Renesse Officieel Citroën-dealer van Schouwen-Duiveland Tel. (01116) 1245, b.g.g. 1865 OOSTERLAND. Rond 11 uur don derdagmorgen vond voorbij „Even Buiten" onder Oosterland een auto- botsing plaats, waarbij de 93-jarige mevr. M. L. K. te Amsterdam uit een der wagens werd geslingerd en met verwondingen opgenomen in het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis. De chaufjeuse van de ongeluksauto was haar dochter mevr. IF. M. 1... die een bij de afslag ouder Oosterlaucl voor gesorteerd staande wagen tc laat opmerkte en er bovenop reed. De auto kwam in dc sloot terecht. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Dc foto toont de drukte van mensen, politieauto*s en ambulance op dc plaats van hel ongeluk. Beide bij het ongeluk betrokken wagens, werden zwaar beschadigd. Een speciaal woord van dank richtte de DFS-voorzitter aan het adres van de organiserende commis sie, de scheidsrechters, de gemeente,' de deelnemende campings, de plaat selijke middenstand en de firma Bom. Met een toepasselijk woord over handigde de heer v. d. Heijde hierna aan de aanvoerders van de campings de door hen gewonnen prijzen en vaantjes. ASSEN. De Vereniging Noordne derlandse museum spoorbaan in As sen heeft twee motor-rijtuigen ge kocht van de Mindener Kreisbahn in Minden (West-Duitsland). Zij kwa men woensdag over de spoorbaan in Assen aan en zijn opgesteld op het stationsemplacement aldaar. BEEKBERGEN. Tijdens afwezig heid wegens vakantie van de bewo ners is in een villa aan de Berg en Dal weg in Beekbergen een inbraak gepleegd waarbij een grote hoeveel heid antiek ter waarde van meer dan f 30.000 werd weggehaald. DEN HAAG. Het toezicht van de Algemene inspéktiedienst van het ministerie van landbouw eri visserij op naleving van de voorschriften ter beperking van de tong- en schol vis serij is strenger geworden. SCHOONEEEEK. Donderdagmor gen heeft een blikseminslag tijdens een korte bul de spits van de Her vormde kerk aan* de Europa weg in Schoonbeek getroffen. Het bovenste gedeelte vande spits knapte af en stortte naar beneden. Kampioensploeg campingvoelbal Duinoord. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Advertentie CITROËNA2CV I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3