GESLAAGDE STREEKCONCOURS AGRARISCHE DAG ZIERIKZEE DFS (poule A) verliest van Camping „Duinoord" ERIC DE NOORMAN HERMES DVS TE BRUINISSE (4-3) NAC- Grote deelname SPORT VOETBAL Duinrand 3 2 0 1 3- 3 4 Torentje 3 111 1- 1 3 Berkenhof 4 112 3- 5 3 Blornshoeve 3 10 2 4- 3 2 HAAMSTEDE, 21-7. In de maan dagavond op sportpark Van Zuijen gespeelde wedstrijden voor het cam pingvoetbaltoernooi 1975, heelt de kombinatie van DFS in poule A, in het treffen met de camping Duin- Shirt met geurtje MIAMI, Florida, 21-7. Een firma in Miami in de Amerikaanse slaat Florida is op de markt gekomen met T-shlrts en stropdassen die ruiken naar onder andere smeerolie, bier, ansjovis en pizza. Direkteur John Gall vertelde dat het aroma zit in capsules die in het weefsel zijn verwerkt en die de dra ger alleen maar opeiMioefl te kras sen om de geur te verspreiden. De firma heeft kantoren geopend in Engeland, Nieuw-Zeeland en Australië. oord, haar eerste verliespunten moe ten incasseren (3-0). Duinhoeve, de kampioen van vorig jaar, behield haar kansen, dank zjj een kleine maar kostbare 1-0 overwinning op Ginstcrveld. De stand in poule A is: Duinoord 4 2 2 0 13- 2 6 Duinhoeve 3 2 10 9-15 DFS 3 2 0 1 5- 3 4 Ginsterveld 3 0 12 1-3 1 Burghstede 3 0 0 3 0-19 0 In poule B kwam Duinrand op ge lijke hoogte met het niet-spelende Wielewaal door een overigens be nauwde 1-0 zege op Torentje. Bloms hoeve, dat haar eerste twee wedstrij den in verlies had zien eindigen, kwam in het treffen met Berkenhof verrassend sterk voor de dag (3-0). De stand in poule B is: Wielewaal 3 1 2 0 2- 1 4 Mociiyke voorspelling Zoals de bovenstaande standen te zien geven, valt er nog met geen mo gelijkheid te voorspellen wie er - rnet nog één wedstrijd voor de boeg - op de bovenste plaatsen zullen eindi gen. Heden-dinsdagavond gaan deze beslissingen vallen. In poule A zal Duinhoeve van de DFS-kombinatie moeten winnen als het de plaats van het reeds uitge speelde Duinoord zal willen overne men. DFS zelf heeft nog de kans om gelijk met Duinoord te eindigen, maar dan zal Duinoord - dat een veel be ter doelsaldo heeft - toch donderdag avond in de finale uitkomen. In poule B is de situatie momen teel nog onoverzichtelijker dan in poule A. De mogelijkheid is hier zelfs aanwezig dat er drie teams met een gelijk aantal punten eindigen. De be langrijkste ontmoeting is die wel tus sen de twee grootste kanshebbers Wielewaal en Duinrand, daar de winnaar van deze wedstrijd zeker is ven een plaats in de finale. Bij een gelijkspel tussen deze twee rivalen heeft Torentje nog een kans op een finaleplaats, als het er in slaagt van Blomshoeve te winnen. ZIERIKZEE, 19-7. Een uitstekend geslaagd onderdeel van de zaterdag jl. op het Zuidhoekterrein gehouden Agrarische Dag Sehou wen-Du i vel and, was het in sa menwerking niet de heide landelijke rijverenigingen van Schouwen-Duiveland gehouden streekeoneours, waaraan een deelname kon worden gehoekt van onge veer honderdvijftig ruiters. Het concours werd officieel geo pend door burgemeester Th. II. de Meester, die een flink deel van het programma van deze geslaagde en zeer zomerse Agrarische Dag met belangstelling volgde. De burgemeester was bijzonder verheugd over het feit dat ditmaal een hippisch concours te Zierikzee plaatsvond: meestal vinden dergelij ke evenementen immers in andere gemeenten plaats. Iiy hoopte dan ook in de toekomst nog vele malen te Zierikzee een ruiterfestijn te mo gen openen. Namens de landelijke rijvereniging „De Schouwse Ruiters" verwelkom de voorzitter de heer P. Klompe in het bijzonder de heer De Meester, de heer .1. K. Munters, hoofdbestuurslid van de Kon. Ned. Federatie van lan delijke rijverenigingen, op dit con cours in funktie als Bondsvertegen- woordiger. en de dames en heren ju ryleden. Een speciaal woord van welkom kregen ook de leden van het Streelcverband Walcheren met hun voorzitter, de heer -J. de Nood, de leden van de landelijke rijvereniging Westelijk Schouwen en microfonisl M- Pronk. De heer Klompe herinnerde er aan dat De Schouwse Ruiters al vele ja ren hun medewerking hebben ver leend aan het middagprogramma van de Fokveedag. Vorig jaar werd echter begonnen met een andere sa menwerkingsvorm en gekozen werd voor de naam Agrarische Dag Schouwen-Duiveland. „Wij zijn erg dankbaar voor deze nieuwe samen werking", aldus de heer Klompe. Het concours Aan het streekeoneours werd dooi de volgende verenigingen deelgeno men: Westelijk Schouwen, Schouwse Ruiters, Walcheren uit Nw. en St. Joostland, Oranjezon uit Vrouwen polder en De Gouwe Reijers uit Se- rooskerke (W.). De Schouwen-Duivelandse rijver enigingen Westelijk Schouwen en De Schouwse Ruiters wisten uitstekende resultaten te behalen. Bij de dressuurprocf met handicap wist Westelijk Schouwen zowel bij de 8-tallen als bij de 4-tallen op de le plaats te eindigen. Bij do individuele dressuur klasse L 2 endigde N. J. Beije van Westelijk Schouwen op de lo plaats, terwijl J. Bevelander van de Schouwse Ruiters dat deed in de klasse L 1. Bij de pony's was er in de klasse B 1 een le prijs voor Jaap Geelhoed van de Schouwse Ruiters. B. Goudswaard van de Schouwse Ruiters eindigde met 0 fouten als eerste hij het sprin gen voor paarden in de klasse L tfoor zijn clubgenoot G. Stouten en N, Beije van Westelijk Schouwen, beide met 4 fout. Bij het springen voor paarden klasse M/Z ging de overwinning naar A. J. Hanse van de -Schouwse Ruiters voor Abr. Maljaars van de Oranjezon. Beide ruiters hadden vier fouten maar de tijd van Hanse was aanmer kelijk beter (60 -joc.) dan van Mal jaars (67 sec Bij het nummer Klavertje drie ging de eerste plaats naar de groep vossen van Westelijk Schouwen vno» de groep vossen van De Schouw-o Ruiters. De stoelendans leverde een over winning op voor de Schouwse Rui ters. terwijl het equipe-sprim'on Voor de Schouwse Ruiters met C' Stouten. B. Goudswaard en N. v. d. Bijl een tweede plaats opleverde achter Walcheren. 's Middags was Paradecomman dant, de heer J. J. de Wilde Uitslagen Ring 1 dressuurproef voor 8-tallen handicap 1. 8-tal paarden L.R. Westelijk Schouwen, 123 punten; 2. 8-tal pony's P.C. De Gouwe Reyers, 119V2 p. Dressuurproef voor 4-tallen han dicap: 1. 4-tal pony's, P.C. Westelijk Schouwen, 126V2 p.; 2. 4-tal paarden, L.R. De Schouwse Ruiters, 118 p.; 3. 4-tal pony's. P.C. Walcheren. 113Vij p.; 4. 4-tal ponv's, P.C. Oranjezon, 112l2 p. Ring 2 individuele dressuur paarden Klasse M2: 1. Abr. Maljaars. Wer velwind. Oranjezon, 130V2 p. Klasse L2: 1. N. Beije, Dandy, West. Sch., 126 p.; 2. A. J. Hanse, Jordan, Sch. Ruiters, 1221:» p.; 3. J. Bevelander, Manolito. Sch. Ruiters, 1201/-.: p. Klas se LI: 1. Mej. H. Poot, Jamantha, West. Sch., 126V2 p.; 2. Mej. M. Her-' mes, Rio. Gouwe Reijers. 121 p. Ring 3 individuele dressuur paarden klasse LI 1. P. M. de Kam, H. Gaywood, Oranjezon, 133 p.; 2. C. Stouten, Léon, Sch. Ruiters, 131 p.; e.d. 3. J. Bevelander, Lodewijk, Sch. Ruiters. 130V2 p.; mej. L. Simonse, Dandy. Gouwe Reijers, 130Vz p.; Mej. M. Jongert. Nanko, West. Sch., 130p.; e.a. 6. Mej. I,. Wattel, Tornado, Gou we Reijers, 129 p.; C. Pollemans. Black Beauty, West. Sch 129 p. Ring 4 individuele dressuur paarden Klasse B2: 1. Mej. J. Hofkamp. Os car, Gouwe Reijers, 64 p.; 2. J. Blok, Shadow, Gouwe Reijers, 60 p. Klasse BI: 1. Mej. J. Coense, Pasdox, West. Sch., 641;2 p.; 2. Mej. R. Nieuwen- huyse, Jarka, Walcheren. 63 p.; 3. A. Wattel, Mona. Oranjezon. 61 p.: 4. C. Bolle, Black Boy. Séh. Ruiters, 60 p. Ring .7 individuele dressuur pony's Klasse LI: 1. Hans v. d. Broeke. Gretha. Gouwe Reijers. 122J2 p.; 2. Sonja Allaart. Swieber, Gouwe Reij ers, 122 p. Klasse B2: 1. Lianca de Winter, Sandor, Walcheren, 68 p.; 2. Annemick Jongert, Jatien. West. Sch.. 67'2 p.; 3. Rian Quaak, Erica, Walcheren. 64 p.: e.a. 4. Lio Muller. Evelien. West. Sch., 60 p.: Han Wat tel, Tarzan, Oranjezon. 60 p. Klasse BI: 1. e.a. Jaap Geelhoed. Fiona, Sch. Ruiters. 60 p.; Anja v. Dijke. Sonja, Sch. Ruiters. 60 p. Ring li individuele dressuur pony's klasse LI 1 Marina de Fauw. Richard. Gou we Reijers. 140 p.; 2. Jeanne Quaak. Pénouska. Walcheren. 137'2 p.: 3. A tie Stecndijk. Skippy. Walcheren, 135'2: 't. Lieskc v. d. Velde, Smokey, Sch. Ruiters, 134 p 5. Henk Bremcr. Diana, West. Sch.. 129'2 p.6. Rin v. Brakel. Olgn, Gouwe Reijers. 124'2 punt. Ring 7 individuele dressuur pony's Klii i' MI: I Jaap Joosse. Amo- rette. Gouwe Reijers. 124 p. Klasse f.2: 1. Marjo Crucq. Dameldo, Wal cheren. 126 p.; 2. Dehorn Oreel, Sa- brina. Gouwe Reijers. 122 p.; 3. Hen ry Landsheer, Sallo, Oranjezon. 120 punten. Caprilliproef pony's - geen ge slaagde combinaties. Caprilliproef paarden: 1. Mej. C. Soostcr. Shalom. Gouwe Reijers, 120 p.: e.a. 2. J. Blok, Shadow. Gouwe Reijers. 117 p.: mej. R. Schell. San tos, Sch Ruiters. 1 i7 p. 73 ..Wat zullen we nu hebben?" vraagt Svein t angtand verbaasd. Feu ogenblik geduld", zegt Eric, met een blik op de dode „We zullen hem eerst be graven". Nadat dit gedaan is zoeken ze do paarden bii elkaar en gaan wat verderop, een eind de heirbaan af. op een stil plekje zitten. Hier zet v c de zaak voor Svein uiteen. „Volgens die bondschap", zegt hij. „wil Branwen Geirfinn on de mouw spelden dat Hangar nog leeft en ngend krijgers nodig hoeft om met mij, n vse on ren verzonnen leger van leenman- nvn, dat Hrtilf in Brnnwen's handen valt en dus is het inderdaad zoals ik dacht, dat ze met behulp van d» krijgers uil Bohuslnn haar tegenstanders iet de weg wil ruimen. Dan stuurt ze de Bohuslaners het bos in en schuift Krwin naar voren als vorst! Nou. we zullen haar een handje helpen. Als we een beetje slim te werk gaan. gaat deze jonkvrouw aan hPör eigen listigheid ie grolde. Luister!" En 'n kertr* trekken deelt Erie Svein mee wat hij van plan is. hetgeen de Sakser bewonderend <>ct grijnzen Enkele ogenblikken later staan ze weer op •1 dan wordt do reis voortgezet napr de burcht van Geirfinn van Bohuslan Do two paarden van de boodschappers worden ach tergelaten en tegen hot vallen van de avond bereiken zij hun doel. Sve'n houdt zich wat op de achtergrond en staat letterlijk te zweten van angst als hij hoort hoe Eric op de barse vraag van de poortwachter rustig antwoordt: „We zijn krij gers van Yarl Berse, de trouwe bondgenoot van heer Geirfinn, en wc hebben een bood schap van het allergrootste gewicht voor do vorst. Laat ons dadelijk binnen!" Do wachters treden zonder verdere vragen terzijde cn met een stalen gezicht rijdt Eric, met Svein achter zich. de burcht van zijn aartsvijand binnen. Geslaagde sprong van ruiter en paard. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) B-springen pony's 1. Marina de Fauw. Richard, Gou we Reijers, 0 fout. B-springen paarden 1. Mej. L. Wattel, Gouwe Reijers, 0 fout; 2. Mej. M. Hermes, Rio, Gou we Reijers, 3 fout. Springen pony's klasse L 1. Henry Landsheer, Salto. Oranje zon, 0 fout; 2. Marjo Crucq, Damel do, Walcheren, 4 fout. Springen pony's klasse M 1. Jolanda Crucq, Skippy, Walche ren, 8 fout. Klavertje Drie pony's 1. groep schimmels, P.C. De Gou we Reijers; 2. groep bruinen, P.C. Walcheren; groep schimmels, P.C., De Gouwe Reijers. Springen paarden klasse L 1. B. Goudzwaard, Mon Ami, Sch. Ruiters, 0 fout; e.a. 2. C. Stouten. Léon, Sch. Ruiters, 4 fout; N. J. Beije Dandy, West. Sch., 4 fout. Springen paarden klasse M/Z 1. A. J. Hanse, Jordan, Sch. Rui ters, 4 fout, 60 sec,; 2. Abr. Maljaars. Wervelwind, Oranjezon, 4 fout, 67 sec. Klavertje Drie paarden 1. groep vossen, L.R. Westelijk Schouwen; 2. groep vossen, L.R. De Schouwse Ruiters; 3. groep bruinen, L.R. De Schouwse Ruiters. Stoelendans voor pony-ruiters 1. Anja van Dijke, Polly, Sch. Rui ters; 2. Jacky Quaak, Kenno, Wal cheren; 3. Lianca de Winter, Sandor, Walcheren; 4. Jaap Geelhoed, Fiona, Sch. Ruiters; 5. Marjan Koppejan, Ronald, Oranjezon. Equipe-springen 1. P.C. Walcheren - Marjo Crucq. Dameldo; Ina Crucq, Honny; Jolan da Crucq, Skippy - 2. L.R. Schouw se Ruiters - C. Stouten, Léon; B. Goudzwaard, Mon Ami; N. v. d. Bijl, Solon -'3. P.C. Gouwe Reijers - Hans v. d. Broeke, Gretha; Marina dc Fauw, Richard; Jaap Joosse, Amo- rette - 4. L.R. Gouwe reijers - Mej. L. Wattel, Tornado; mej. M. Hermes, Rio; mej. L. Simonse, Dandy. BRUINISSE, 19-7. „Beide klubs hebben een leuke partij gevoetbald",aldus Hennes-trainer Pim Visser, 11a afloop van een te Bruinisse gehouden treffen tussen de Bredase eredivisieklub N.A.C. en de amateur-hoofd klasser Hennes D.V.S. uit Schiedam. „De uitslag werd 4-3 in het voordeel van NAC. „Zeven doelpunten, daar kunnen de toeschouwers toch tevreden over zijn", aldus de heer Visser. Niet tevreden was collega Bob Maaskant van N.A.C. Het was de eerste wedstrijd voor de Brabanders, die sinds 10 juli weer in training zqn. „We hebben er net een trainingskamp van een week opzitten", aldus Maaskant. De ruim 500 toeschouwers - onder hen Eindhoven-trainer Rinus Gosens - waren getuge van het optreden van arbiter Frans Derks. In het wat rommelig begin waren de eerste offensieve daden voor de Schiedammers. Rechtsbuiten v. d. Voort loste na vijf minuten het eer ste schot. Bij N.A.C. opereerde de Is raëli Dror Bandur (op proef). Piet Kampes en spits Groeneweg - de nieuwe aankopen van N.A.C. - speel den hier hun eerste wedstrijd voor de Bredase klub. In de persoonlijke duels moest Bandur tegen Komijs nogal eens aan het kortste eind trek ken. N.A.C. nam in de 11e minuut de leiding, toen Addie Brouwers in schoot op een voorzet van linksback Ad Bakker. Gelijkmaker V. d. Voort, die steeds de aandacht van de N.A.C.-defensie vroeg, kon de gelijkmaker laten noteren, toen in de 32ste minuut vrij gemakkelijk Budisie verkeerd terugspeelde. N.A.C. vond bij tegenoffensieven een sterk keepende Sterman op zijn weg. Na rust hield N.A.C. Jan de Jong, Ton Smits en Budisie (licht gebles seerd) langs de kant. Theo Dierckx en Frans Vermeulen (beiden gebles seerd) volgden de wedstrijd vanuit de fraaie „drugouts", gemaakt door de leden van Bruse Boys. Direkt na rust soleerde de gevaar lijke Bron, maar zijn schot werd ge stopt. Ilermes D.V.S. kreeg een ge makkelijke voorsprong door een doelpunt van Konraat. Kort nadien maakte Bandur er 2-2 van na een kopbal van Ati Graamans. Opnieuw kon Bandur scoren, na een afspeelbal van Brouwers. In de 80ste minuut leverde een snelle Her mes-uitval de gelijkmaker op, met een kopbal van Van der Voort, Een „beauty" van een goal. N.A.C. be sliste in de laatste minuten de strijd nog in zijn voordeel door een treffer uit een vrije trap na overtreding. Het enthousiast spelende Hermes D.V.S. was in de 90ste minuut bijna nog op 4-4 gekomen, maar de kop stoot van aanvoerder v. d. Burg spatte uiteen op de lat. Zodoende sloot N.A.C. haar eerste oefenduel winnend af, al was het dan met wei nig overtuiging gebeurd. De mannen van Bob Maaskant hebben samen met Bruse Boys' voorzitter Maarten Verspoor de ge hele dag al varend en vissend door gebracht op de vissersboot van de heer Verspoor op het Grevelingen- meer. „Het was een enorm leuke er varing. Voorzitter Verspoor heeft ons goed verzorgd en we hebben een bijzonder fijne dag gehad. Het was in één woord fantastisch", aldus Maaskant. NAC-HERMES DVS: een aanval van de Schiedammers op het doel van de Bredaënaars. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 5