KOOPJES HALEN ,WIC0' Geslaagde aulo-oriënteringsrit le Bruinisse Auto Louis Goedbloed Orgel- en vokaal concert Dreischor Geslaagde rommelmarkt voor jeugdwerk JEUGDKAMPIOENE EN KAMPIOENE VAARZEN STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 22 juli 1975 Nr. 21728 3 ZIERIKZEE. Nog twee kampioenen van de zaterdag jl. gehouden Cen trale Fokveedag. Foto boven: jeugd kampioene Anneke 41, van de heer M. O. Hanse te Haamstede. Onder: de kampioene drachtige vaarzen Mieneke 35, van de heer W. de Kok te Kerkwerve. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) Keuringen Bond van Paardenfokkers In de uitslagen van de op de Agrarische Dag te Zierikzee gehou den keuringen van de Bond van Paardenfokkers zijn helaas enige re gels tekst weggevallen. In de rubr. Metries. 10 jaar en ou der dient als volgt gelezen te wor den: gr. m. 1. Carlo van Litjeshof. K 62243 van M. J. Kloet. Zierikzee. m.m.. Ie prijs.- Tanja v. d. Hoek. K 62916 van C. v. d. Houten, Kerk werve. Districtsinspecteur Brandweerwezen Tot Districtsinspektcur van het Brandweerwezen in de vakalure ontstaan, wegens hei bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd van de bekende heer G. Kortus te Breda is benoemd de heer M. A. van IJ/.er-* loo. De standplaats van de Districts inspektcur blijft Breda. BIJ k" M' British Columbia Boys Choir zingt in Middelburg Op zaterdagavond 26 juli a.s. wordt in de Nieuwe kerk te Middelburg, onder auspiciën van de Stichting Or gelcentrum, een concert gegeven door het British Columbia Boys Choir, onder leiding van Donald Forbes. Het programma dat zal worden uit gevoerd bevat werken van Da Pa- les.trina, Pergolesi. Brahms en ver der madrigalen, volkshymnen en spi rituals. Het in 1968 opgerichte koor heeft een stormachtige ontwikkeling door gemaakt. Duizenden bezoekers, over de gehele wereld, hebben in vaak overvolle kerken, geluisterd naar de verbluffende zangprestaties van dit jongenskoor, dal overal beloond werd' met een ovationeel applaus en van de pers de hoogste lol' kreeg. Prov. subsidievoorslel voor discobus en grammofoonplaten Na de ingebruikneming op 1 no vember 1974 is het ledental van de Zeeuwse Centrale Discotheek opge lopen tot 530 en zijn er 19.000 uitle ningen geweest. De bedoeling van het bestuur van de muziekbiblio theek is de aktiviteiten meer te spreiden over de provincie. Het voornemen bestaat om de dienstverlening te gaan vergroten door het inschalen van een discobus om de Zeeuwse gemeenten van pla ten te kunen voorzien. In een der gelijke bus - te construeren als de bibliobussen van dc prov. biblio theekcentrale - zullen circa 3.000 platen vervoerd kunnen worden. (Wellicht zou de bus minimaal éénmaal per weck ook te Zierikzee platen kunnen gaan uitlenen). Om de plannen te kunnen realise ren heeft het bestuur van de Zeeuw se Centrale Muziekbibliotheek een beroep gedaan - voor wat de inves tering betreft - op het provinciaal ontwikkelngsfonds. De hieraan ver bonden kosten bedragen in totaal f 130.500.waarvan ongedekt is een bedrag van f 114.500. Gelet op het belang van de sprei ding van de waardevolle aktivitei ten van de muziekbibliotheek over de provincie, achten ged. staten het gerechtvaardigd een provinciale subsidie ten bedrage van de onge dekte investeringskosten te verlenen, aldus deelt hel college mee aan prov. staten. Provinciale rekening 1973 Ged. Staten hebben de Zeeuwse Staten de rekening provinciale in komsten en uitgaven over 1973 aan geboden. Het batig slot van de ge wone dienst over 1973 bedraagt f 1.135.082.31. Hierbij dient nog reke ning te worden gehouden met de nog te verwachten inkomsten over 1973 ad f 327.780,80 en de nog te ver wachten uitgaven over 1973 ad f 1.007.274,69. Het reëel batig slot over 1973 bedraagt dus f 455,588.42. Traber-show te Scharendijke en Renesse De bekende sensatie-show van de Traber-familic aan de hoge draad, in samenwerking met The Hell Drivers - auto-cross-stuntwerk - geven deze maand voorstellingen te Renesse en Scharendijke. En wel te Scharendij ke op vrijdagavond 25 juli a.s. op het terrein van hel bestemmingsplan Puitneet. Te Renesse: op donderdag avond 31 juli. terrein weiland Kooij- mansweg. Initiatief Evenèmentenconimissie BRUINISSE. 18-7. Dc Evcncmcnlcncommissic van dc V.Y.V. oogstte vrij dagmiddag veel succes met een oricntcringsrit voor auto's, waaraan zes en dertig auto's deelnamen. De rit leverde weinig moeilijkheden op. zij het dat er toch wel enkele geraffineerde trukjes in verwerkt zaten. Ze behoren nu eenmaal bü een dergelijk rit. Do uitslag luidt als volgt: 1. J. P. an Willigen, Kapellc (30 strafpun- en): 2. A. Verkuilen. Eindhoven (69 t ra f punten): O. Stckclenburg. 11 ifpt ten); 8. H. Huogcrhcide. Bruinisse (182 strafpunten); 9. A. H. Hooger- hcide. Bruinisse (212 strafpunten); 10. J, van Boven. Bruinisse (234 trafpunlcni: .1 3. Grocncvcld. Drum. - 'II Irafpmil.-u): I A Karens. Ophcusdcn ('1! sir afpun ten). Advocaat. Bruinisse (241 straf punten). Poedelprijs: W. Kik. Brui nige (36! strafpunten). muziek uit die jaren, vertolkt door Bill Haley, Fats Domino. Buddy Ho ly en vele anderen. Op zondag 27. maandag 28 en dinsdag 29 juli wordt het program ma voortgezet met de - reeds eerder in Zierikzee vertoonde - boeiende film ..The Sting", met Paul. Newman en Robert Red ford in de hoofdrol len. Op donderdag 24 en dinsdag 29 juli vindt cr in de Concertzaal een kindermatinée plaats: vertoond wordt „Winnetou, het grote opper hoofd", met Pierre Brice en Lex Barker. Bovendien op zaterdagavond 26 juli een speciale late voorstelling van ..Het gaat pas goed als een Ti- roler het doet". Driedaagse kermis begonnen Gisleren(m<iiindag)morgen begon te Renesse weer de driedaagse kermis. Dat betekent de opstelling in het centrum van liet dorp van een ver zameling attrakties, onder andere gokautomaten, een reuzen-rad, twee draaimolens voor kinderen en de ge bruikelijke kramen met versnape ringen. In verband met de kermis zal de weekmarkt van a.s. woensdag gehou den worden op het parkeerterrein bij het sportveld aan de Laonc. OOSTERLAND Auto contra brommer De 41-jarige Joh. J. de Bruine Jz. reed jl. vrijdagmorgen omstreeks half zeven per bromfiets naar zijn werk te Sirjansland toen hij op de kruising Oud Heiligeweg-Rijkswëg, ter hoogte van café ..De Blauwe Keet,'' in aanrijding kwam met een personenauto, bestuurd door B. B. uit Rotterdam. De heer De Bruine werd tegen het wegdek gesmakt en werd daarbij vrij ernstig gewond aan één van zijn knieën, terwijl de bromfies zwaar beschadigd werd. De personenauto had op het tijdstip van de aanrijding een snelheid van on geveer 100 km. en kon de bromfiets niet meer ontwijken. Dc heer De Bruine was gestopt voor een vracht auto, maar bemerkte niet dat hier- acher nog dc personenauto kwam aangereden. Dokter Speelman ver leende eerste hulp. waarna de on fortuinlijke bromfietser naar het zie kenhuis werd gebracht. Hierna kon hij echter huiswaarts keren. Oud papier Op zaterdag 26 juli a.s. haalt het desbetreffende comité weer oud pa pier op. ten bate van de Mbuma- zending. Ongeveer negen uur zal ge start worden met tractor en wagen. De ingezetenen worden verzocht, zo mogelijk het papier bijeengebonden aan straat of trottoir gereed te zet ten. Kollekte Mbuma-zending In de maand juli van dit jaar werd hier ter plaatse weer gekollekteerd met de busjes ten bate van het werk van de Mbuma-zending. Onder lei ding van de heer D. I. van der Velde gebeurde dit weer door Ina Dooge, Marco en Wim Goudzwaard, Ineke van Haaften, Hans en Saar- Joppe en Kees Meerman. De opbrengst bedroeg ditmaal de mooie som van f 205.10, waarvoor dankwoorden aan degenen die dit werk steeds weer willen ge denken met een gave en niet minder aan de leiding en de kollektanten. BRUINISSE Burgerlijke stand over juni Geboren 5. te GoesSchout Mattan, z.v. An- tonie Hendrik en de Jonge. Adriana Maria, te Bruinisse: 6. tc Bruinisse, Faasse Anna Jantina Helena, d.v. NoordweJIe bij Renesse Officieel Citroën-dealer van Schouwen-Duiveland Tel. (01116) 1245, b.g.g. 1865 Louwrens Jacob en Schaapman Jen- tje, beiden wonende te Bruinisse; 24. te Zierikzee, van den Berge Klazina Maria, d.v. Johan Lourens en Hoo- gerheide Jacoba Marina Cornelia, beide wonende te Bruinisse. 27. le Zierikzee, Viergever Martine Jacoba Johanna, d.v. Johannes Jan en van de Nood Adriana, beiden wonende te Bruinisse. Gehuwd 24. Mouw. Gerard Jan Hendrik. 26 jr. le Amsterdam en Blom Henriëtte. 24 jr. Bruinisse. Overleden 25. (mei) Wilhelmina Adriaanse. w.v. J. L. Schults, géboren 12 fe bruari 1887; 14. de Koning, Jan Theunis. geboren op 27 april 1920 (overleden te Zierikzee).; 18. Kik. Janna, geboren 27 januari 1902 (overleden te Zierikzee): 20. van den Berg. Dingeman, gehuwd met Elen- baas Adriana. geboren 29 mei 1921 (overleden te Zierikzee); 22. Bauke-. ma. Grietje Cornelia w.v. J. H. Hau- er. geboren 10 november 1889 (over leden te Zierikzee; 22. Kik. Cornells gehuwd met -Otte, Jansje geboren 23 januari 1900 (overleden te Zierik zee). Buitenlandse krachten naar Gomavi Nu het nog steeds niet is gelakt, ondanks de steeds stijgende werk loosheid en vele ingeschrevenen bi.i het Gewestelijk Arbeidsbureau, vol doende werkkrachten te krijgen voor de visfileerfabriek Gomavi le Brui nisse is de direktie van genoemde B.V. overgegaan buitenlandse werk krachten aan te trekken. Momenteel werken daar een aantal Portugezen. Gomavi B.V. is voornemens be halve het fileren van schol, binnen kort ook nog andere werkzaamheden aan te pakken, zodat wie werken wil daar toch nog arbeid kan vinden. Als het met Nederlandse arbeidskrach- ten niet lukt. zullen noodgedwongen nog meer buitenlandei's worden ge plaatst. Dreischor heeft voor deze zomer zijn tweeschepige hallenkerk open gesteld voor het publiek, om niet alleen met het van eeuwenoude schoonheid doortrokken kerkinteri eur te laten kennismaken .maar ook met het li aai gedisposei rde. na de restauratie ingebouwde, orgel, dat voor de tweede maal in successie maandagavond werd bespeeld door de organist Dirk Jansz. Zwart. VokaJe medewerking werd verleend door dc Zierikzeese sopraan mevrouw M. N. Coumou-Groenendijk. Dc organist - hij zelf spreekt al tijd van orgelist, maar dit woord ligt ons niet - had zijn solopartijen in stijlvol evenwicht gehouden met het vokale gedeelte. Instrumentaal ontstond een avond vol verrassingen, vooral door de af gewogen totaalklank van het instru ment. dat door de superbe akkoustiek - zonder nagalm - overtuigend tot zijn recht kwam en feitelijk wel in alle werken adequaat reageerde op de transparante registratie. Bach (Johan Sebastiaan) als ope ner: „Allein Gott in der Höh sei Ehv". gevolgd door Praeludium in c groot, dat de welluidendheid van het orgel een jubelende kans bood. Een duidelijk op wat breder pu bliek gericht werk was het vierdelig Concerto van J. D. Druckmüller, met een wat aanstekelijk allegro, een kort - maar warm gepastelleerd largo en een vivace tot slot, dat evenzeer - naast uiteraard de kundigheden van de concertgever - de kwaliteiten van het orgel aan hel licht bracht. Mevr. Coumou-Groenendijk wijdt /.ich al jaren met te respekleren ijver aan de solozang, Geruggestcund door haar bekwame begeleider, bracht zij haar programma met élan. niet voor al in de hoge registers een professio neel overkomend eigen timbre. De opener was mogelijk meteen de uitschieter: Rezitativ en Aria uit „Ri- naldo" van G. H. Handel, hoewel ook met name Max Regers „Am Abend" aansprak. Duils zingt iets „gefnufi- gcr". hetgeen ook bleek uit de „tijd- maligc antipode" ..Morgengesang". gezongen met goede adcm-ondcr- steuning en een dito uitspraak, over tuigend in hel legato, zonder zoetge vooisd tc worden. .Zwart had hierna Cesar Frank ge programmeerd: Prélude, fugue elva- variation, bekend cn lievelingsstuk van velen. ..Nocturne" voor zang en orgel, eveneens van Cesar Franckz was - voor wat dc sopraan betreft- de af ronding: ..O fraiche nuitgeen gemakkelijke keus en zeker niet ge ïnspireerd door effektbejag. Een beetje „showstuk" was voor orgel wel: ..Grand choeur alla Han del", van A. Guilmant. gevolgd door variaties en een fugatische bewer king van „O Nederland let op Uw saeck" van Willem Mudde, een zó tot publiek enthousiasme leidend werk, dal de organist besloot tot een toegift: een parafrase op psalm 146: ..Prijs den Heer met blijde galmen", kennelijk uit de ..Zwarl-school". Het talrijke publiek zat kennelijk wat onthand met het applaus. Tus sentijds lijkt ons in een kerk wei nig inspirerend voor de executanten; aan het slot kan en mag. al is staan zonder meer veelzeggend genoeg. Na het invallend duister werd de sfeer in de kerk niet weinig geac centueerd door invallend strijklicht van de buiten opgestelde schijnwer pers. die het exterieur er bij lieten staan als van gesponnen suiker. Prachtig! Maandag 28 juli vindt het laatste orgelconcert plaats. Men moet daar wel naar toe! B.d.V. ZIERIKZEE, 21-7. Zaterdag vond in de Beurs aan het Havenplein een zeer druk bezochte grote „rommel markt" plaats, georganiseerd door de jeugdcommissie van de korfbalvere niging „AU Ready" en de voetbal vereniging „Zierikzee". Zeer veel goederen, zowel grote „stukken" in de vorm van gebruikt meubilair, als allerlei „kleingoed". was in gi'ote hoeveelheden aanwezig. Vrijwilligers zijn dan ook bijna een jaar lang aan het verzamelen ge weest om deze grote voorraad spul len bijeen te brengen.. Dc baten zijn bestemd voor het jeugdwerk van zo wel dc voetbalvereniging als dc korf balvereniging. Voor hetzelfde doel werd eerder al een geslaagde loterij gehouden. Bovendien zal op 7, 8 en 9 augus tus a.s. nog een grote bazar worden gehouden. Als hel goed weer is vindt deze plaats in de Beurs, bij slecht weer zal een onderkomen worden ge zocht in dc Graunbeurs van het „Huis van Nassau". (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE Haven dicht op 9 augustus Op zaterdag 9 augustus 197.» zal dc keersluis in het havenkanaal van Zièrikiree om I7.no uur worden ge sloten. in verhand niet een in dc avond le houden watcrspel. Tot plm. middernacht zal de liavcn van Zie rikzee onloeganReklijk zijn voor alle vaartuigen. Filmvoorstellingen in de Concertzaal Heden (dinsdag) avond wordt in dc Zierikzeese Concertzaal dc laatste voorstelling gegeven van dc bekende Nederlandse film Turks Fruit. Op donderdag 24. vrijdag 25 en za terdag 26 juli komt 's avonds in ver toning dc boeiende film American Graffiti, een film over het ongetwij feld wilde f« ven van de Amerikaan se jeugd in hei begin d<- zestiger jaren. Een „nostalgische" film dus. en dat betekent in dit geval dat vol op genoten kan worden van dc rock-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3