DE GROENE TAS intermeubel BLIK DOOR HET WERELD Portugese socialisten geven de hoop op een demokratie op 1 DRIE ZITSBANKSTEL Nu de socialisten zich hebben te ruggetrokken uit de Portugese rege ring oefenen de militairen het be wind uit met eigenlijk alleen nog de /communisten als partners. Dit zijn ook ongeveer de enigen die van har te de ideeën run de beweging der strijdkrachten toejuichen om in de toekomst maar helemaal af te zien van politieke partijen en va» Portu gal zoiets te maken als een „raden republiek". Formeel hebben de so cialisten de regering niet verlaten wegens dit plan om de politieke par tijen ate schafjen maar omdat in iJe kwestie van het dagblad Repn- bLica de-overheid niets doet om deze socialistische krant het verschijnen mogelijk te maken. Bijna twee maanden lang al kan Republica niet normaal verschijnen omdat de kom- tnunistische typografen de redaklio- n de inhoud niet naar hun ziwach ten. In plaats van zo in te grijpen dal ileze socialistische stem net zo goed gehoord kan worden als b.r. de kom- rnunistische, heeft de militaire over heid de zaal: eerst ontzettend lang laten slepen. En uiteindelijk zijn mi litaire bewindvoerders aangesteld om de krant verder te exploiteren, waardoor de socialisten niet langer baas in eigen krantenhuls zijn. Af gezien van alle kumouflage is dit niet anders dan het verstikken van een stem die de militairen zomin als kommunisten welgevallig is. Het feit zelf is nog tot daaraan toe, maar het is wel een tekenend symptoom hoe de vrije meningsuiting die toch zo wel kenmerk is van vrijheid als van demokratie, om zeep wordt ge bracht. Hoe de kolonels over politiek den ken valt ooi: te leren uit de redevoe ringen van president Da Costa Go- mes en premier Goncalves tijdens een massale demonstratie ter onder steuning van de plannen voor die radenpubliek. Natuurlijk zijn poli tieke partijen nuttig, zo zeiden zij, IN ONZE OPRUIMING normaal f 1100,— NU f 493,- met weeffoutjes in de stof Zie etalage meelstraat 31 zierikzee ZIERIKZEE. De laatste toeristendag, dinsdag jl., was het zonnig, warm maar vooral bijzonder druk in Zie rikzee. Grote belangstelling was er voor het optreden van de volksdans groep Medioburgum. Gestoken in klederdracht werden door danseres sen en dansers in de Beurs diverse volksdansen gedemonstreerd. als ze het landsbelang maar dienen en niet het partybelang. Wat latuis en wat partijbelang is maken dus kennelijk niet de partijen zelf uit, maar dal willen de militairen wel voor hen doen. Het is niet duidelijk of hei slechts politieke naïviteit der kolonels is die hen zo doet handelen odat ze doelbewust een plan uit voeren om Portugal van een rechtse tot een linkse diktatuur te maken. Dat de partijpolitiek, waarin nu eenmaal diskussie een fundamentele funklie heeft, de militairen tegen staat omdat ze er nicer aan gewend zijn dat besluiten worden genomen en verder gehoorzaamheid heerst, is niet onbegrijpelijk. Bovendien is de staat van dienst van de partijen in Portugal nu ook niet zo fraai. It?-*»v voor kommuiuslische diktatuur Miiude idee om arbeiders- en solclatenraden in te stellen om zo de wil van het volk snel van onder tot horen te laten doordringen, voldoet ook alleen op papier. De Russische revolutie is er mee begonnen, maar behalve de naam (Sowjet) is er van de effektieve radenpraktijk niet veel meer van overgebleven. Het is ook geen wonder dat de Portugese komrnunistenleider Cunhal pal voai de radenidee is, hoewel die eigenlijk ook zijn partij zou laten verchvynen. Ilij kent de Russische praktijk maar al te goed en weet hoe daar de kom munisten dankzij hun training de raden konden veroveren en vervol gens van alle invloed konden bero ven. Reeds nu heeft zijn partij in Portugal bij een gering percentage stemmen een geweldgie invloed in met zorg gekozen knooppunten van macht zoals de vakbeweging - de affaire Republica toont het nog eens aan. De socialistische voorman Soares heeft tot dusver steeds vermeden de band tussen kommunisten en mili tairen te betitelen als een gevaar dat Portugal naar een kommxinistische diktatuur koerst - hij heeft het nu wel gedaan. Het is helaas ook het enige wapen dat een de demokratie aanhangende partij heeft - ze kan protesteren. Iets waarvan de mili tairen zomin als de kommunisten erg onder de indruk zullen zijn. Het is zeer goecl denkbaar dat Soares de idee krijgt, dat zijn goede naam bij cle demokratieën van het Westen al leen is gebruikt om in eerste aan leg daar sympathie te wekken. Aan hem is het vooral te danken dat b.v. 'de Europese Gemeenschap druk werkt aan een programma om door financiële hulp de Portugese revolutie betere kansen op sukses te bieden. Of de negen landen, die juist op het punt staan beslissingen te ne men waarvan Portugal een twee miljard gulden beter kan worden, nog daarvoor zullen voelen nu de Portugesesocialisten in wezen de hoop op demokratie hebben opgege ven, is echter de vraag. Het kan zijn, dat de militaire machthebbers iets te snel zijn overgegaan tot het liquide ren van de invloed van verreweg de grootste partij van Portugal. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND SCHIPHOL. Luchtreizigers in de Verenigde Staten zullen waarschijn lijk binnenkort de verplichting op zich krijgen om voortaan alle baga ge aan de buitenkant te voorzien van naam en adres teneinde een snellere opsporing mogelijk te maken bij het zoekraken ervan. ROTTERDAM, Thomassen Hol land B.V. in De Steeg, die deel uit maakt van RSV (Rijn-Schëlde-Ver- olme), heeft een opdracht van ca. t' '23 min. ontvangen van de staat Qatar aan de Perzische Golf voor de levering en komplete montage van twee gasturbine generatorinstallaties voor uitbreiding van de energievoor ziening van Qatar. DEN HAAG. De Nederlandse reT Mering bestudeert op het ogenblik hoe op de meest el'felctievo wijze steun lean worden verleend aan Roe menië, aldus een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse za ken in Den Haag. Roemenië is door een nationale ramp getroffen dooi de overstromingen van de Donau en haai zijrivieren. AMSTELVEEN. De beladings graad bij do KLM is in juni van dit jaar ten opzichte van dezelfde maand van 1974 gedaald van 56,1 procent tot 52,3 procent. Voor de eerste drie maanden van het boek jaar 1975-1976 komt het percentage uit op 50,6 procent tegen 53,9 pro cent in april tot en met mei van het voorgaande boekjaar, aldus do KLM. VEENENDAAL. dure suiker dreigt de doodsteek te worden voor de imkerü". Die sombere toekomst voorspelling viel dinsdagmorgen op te tekenen uit de mond van veel bij enhouders op cïe traditionele Vee- neiulaalse Dijenmarkt. De aanvoer werd „schrikbarend laag" genoemd. TILBURG. Het rekreatieoord De Beekse Bergen heeft vorig jaar een verlies geleden van ruim 1.750.000 gulden. Het oord dat onder andere con strandbad en pretpark, een safa ripark en restaurants omvat, is een gemeenschappelijke onderneming van do gemeenten Tilburg en I-Iilva- renbeek. Eerstgenoemde gemeente zal hel leeuwendeel van het tekort moeten dragen, ruim 1.600.000 gul den. KATWIJK. Nog voordat de tradi tionele zomerkermis in Katwijk aan Zee was begonnen hoeft dit Luna park twee gewonden geëist. Dins dagmorgen zijn twee Duitsers ge wond geraakt toen de achtbaan op de kermis omwoei. De mannen wa ren bezig het gevaarte op te bouwen. Zij zijn met kneuzingen en botbreu ken overgebracht naar het acade misch ziekenhuis in Leiden. De ra vage aan de achtbaan was enorm. DEN HAAG. Bij vis, voor de Ne derlandse kust gevangen hebben zich geen ziekteverschijnselen voor gedaan als gekonstateerd ,werd bij in de omgeving van Calais in de Noordzee gevangen vissen. Aldus heelt minister Van der Stee van vis serij geantwoord op schriftelijke vragen van de Tweede-Kamerleden Laban en mevrouw Epema-Brug- man (beiden PvdA). MIJDRECHT. Bij Loctite Europa B.V. in Mijdrecht wil de Ameri kaanse direktie een reorganisatie doorvoeren die 64 van 97 perso neelsleden hun baan gaat kosten, terwijl de positie van de resterende 33 personeelsleden ook niet honderd procent gegarandeerd is. ROTTERDAM, 16-7. Door de hero pening van het Suezkanaal zullen de beheerders van het Panamakanaal jaarlijks 25 a 30 miljoen gulden aan inkomsten derven. Dit doordat de rederijen, die diensten onderhouden van Europa naar het Verre Oosten, hun schepen voor zover mogelijk weer via het Suezkanaal willen laten varen. KERKNIEUWS Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Haulerwijk: A. de Snoo, kand., Zwijndrecht; te Opein- de-Surhuisterveen en te Marknesse in comb, met Nagele: A. Veldman, kand., Kampen. Bedankt voor Zutphen: H. Pool, Veer.dam en Zuidbroek; voor Ter- neuzen. Harlingen en Oostelijk Fle voland: S. S. Cnossen, Spakenburg- Noord. Christelijke Gereformeerde Kerken Bedankt voor Rijnsburg: P. N. Ribbers, Den Haag-West. LANDBOUW EN VEETEELT Niet veel varkens RIJSWIJK, 16-7. Het aanbod aan slachtrijpe varkens is momenteel niet zeer groot. Dat is mede het ge volg van de biggensterfte eerder in het jaar. Aldus de heer F. Bikker, sekretaris van het Produktschap voor vee en vlees woensdag in een openbare bestuursvergadering van het Schap in Rijswijk. Voorlopig zal het aanbod van slachtvarkens dit jaar wel wat klei ner blijven dan vorig jaar. Alge meen rekent men erop dat de markt Advertentie STAAT DER NEDERLANDEN 15-JARIGE LENING - 1975 open bedrag de koers wordt na de inschrijving vastgesteld aan de hand van de koersen en bedragen waarvoor is ingeschreven (tendersysteem) jaarlijks op 15 augustus in 15 jaarlijkse termijnen van 15 aug. 1976 af vervroegde aflossing op of na 15 aug. 1985 mogelijk nominaal f 1.000 (CF of K) en f 100 (K) schuldregisterinschrijvingen ten minste f 100.000 22 juli 1975 van 9 tot 16 uur door tussenkomst van bank of commissionair in effectenonder opgave van het bedrag en van de koers waartegen men wil deelnemen op 18 aug. 1975 onder bijbetaling van drie dagen rente uilsluitend aan inschrijvers die hebben ingeschreven tegen de vastgestelde koers (gereduceerde toewijzing mogelijk) of tegen een hogere koers (toewijzing ten volle) afrekening vindt plaats tegen de vastgestelde koers prospectus kosteloos bij banken en commissionairs bedrag koers rente aflossing schuldbewijzen Inschrijving storting toewijzing in de tweede helft van hel jaar vast zal blijven. Voor slaehtrundcren is de markt vrij flauw. Het aanbod op de grote veemarkten is wat kleiner dan vorig jaar, doch is volkomen toereikend om aan de vraag te voldoen. Met ingang van 21 juli is er weer een parlikuliere opslaglevering van rundvlees van kracht. LAND- EN TUINBOUW Oliesubsidies en aardgasprijzen tuinbouw DEN HAAG, 16-7. Minister mr. A. van der Stee (landbouw en visserij) heeft een beslissing genomen inzake de olieubssidieregeling voor de glas tuinbouw voor de periode 1 juli 1975 -30 juni 1976. De steun zal niet. meer worden verleend in de vorm van staatsgaranties van leningen maar rechtstreeks als subsidie. Voor olie leveranties van 1 juli 1975 af zullen de subsidies f 34,50 per 1000 kg zwa-1 re stookolie en 3,7 cent per liter lich te stookolie en petroleum gaan be dragen. Daarnaast heeft minister Van dei- Stee het voor-nemen met ingang van 1 juli 1975 de accijnscompensatie voor het olieverbruik in de tuinbouw op 100 procent te brengen. Dit bete kent dat de bijdrage gesteld zal worden- op f 14,per ton zware stookolie en 3,26 cent per liter lichte stookolie en petroleum. Beide regelingen zullen eerst in werking kunnen treden nadat de commissie van de Europese gemeen schappen de gelegenheid heeft ge had deze te onderzoeken. Wal biedt de BEELDBUIS? VRIJDAG 18 JULI NED. I: Deze zender komt om vijf voor half zeven in de lucht met een verslag van de Tour de France. Van af zeven uur is de zender voor de NCRV, die van start gaat met een reportage van het vanmiddag ge houden Springconcours a VAmeri- caine om de NCRV-trofee. Na ach ten volgt de tv-film Gehuil in het woud. Deze film 1confronteert de kij kers met een illustratrice van een modeblad, die op het punt van scheiding van haar echtgenoot staat. Via haar stiefmoeder komt ze in kontakt met een knappe jongeman. Tot dan is er weinig vreemds aan de hand, maar dat wordt wel het geval als er sprake is van het continu hui len van een hond en van een verhaal over een dood meisje. De rubriek Ander Nieuws schenkt vanavond aandacht aan de Stichting Werk winkel, het vrijwilligerswerk en de werkgroep Nieuwe Levensstijl van cle Raad van Kerken. Voor de zan geres Marie Cecile Moerdijk zijn de laatste 25 NCRV-minuten. Deze zan geres brengt op een toepasselijk tijd stip slaapliedjes uit Peru, Rusland, Argentinië, Spanje, Lapland en Haï ti. Hierna is het de beurt aan het IKOR, dat het tweede deel herhaalt van de serie Geloven in de voltooid verleden tijd. Een samenvattende reportage van de vandaag verreden etappe van de Tour de France is rond half twaalf te verwachten. NED. II: Tussen zeven en acht uur is er cle wekelijkse parade van de dertig best genoteerde hits. Dit mu zikale uurtje wordt gevolgd door cle misdaadserie Cannon. De akteur William Conracl, alias Cannon, komt vanavond tegenover een gebedsge nezer te staan. Diens beschermelin ge, het meisje Althéa Sims, wordt dood aangetroffen en nergens is er een aanknopingspunt. Cannon gaat vermoeden dat de gebedsgenezer zich van een dodelijke geneeswijze bedient7 Vijftig minuten wordt er stilgestaan bij het wel en wee van de familie Hammond. Barbara en Johnny gaan trouwen en dit nieuws slaat als een bom in. Edward heeft de indruk dat liefde niet de enige reden is waarom Johnny met haar wil trouwen. Ook wordt duidelijk dat Ann en Nicholas zich tot elkaar aangetrokken voelen. Drie kwartier aktualiteiten volgen in Televizier Magazine, waarna deze uitzending wordt afgerond met een tennisre- portage. Tot rond middernacht kan men kijken naar een verslag van de kwartfinales die vandaag gespeeld zijn op de banen van hel Meikhuisje in Hilversum. VRIJDAG 18 JULI NED. 1: 18.25 Tour de France; 18.45 Minimalen; 18.55 Journaal; 19.05 Europese Ifonyteamkampioen schappen 1975; 20.00 Journaal; 20.20 Gehuil in het ivoud; 21.55 Ander Nieuws; 22.30 Liedjes voor het sla- mam 53 „Je brengt me op een idee. Tot straks. Wat doe jij?" „Ik zal probei-en hel huis in het oog te houden." Terug in de auto keek men elkaar aan. Niek bracht verslag uit van het telefoontje. „En wat doen we in die tussentijd?" vroeg zijn vrouw. Ditmaal was N ek achter het stuur gaan zitten. „Wij rijden terug naar de Dorpsstraat en zetten onze wagen zo, dat wc het huis in 't oog kunnen houden. En als ze iets uit huis naar de Mercedes slepen, grijp ik in." „Kunnen we niet beter de politie waarschuwen?" Dc vrouw stak een sigaret op en blies de rook door het half geopende raampje. „Ben je vergelen hoe Geer geva ren is met die dorpsveldwachter hier? Laat me n;et lachen. P!o man ligt rustig op ccn oor. Lees jij geen kranten?" De man keek zijn vrouw verontwaardigd aan. ..De pokt'e is togen woord g niet meer in staat de veil ehe'd van do burgers tc garan deren. Vroeger, in mijn kinderjaren had je de rij wieJagenl. die 's nachts onhoorbaar zijn rondje reed. alleen of met een kollega. In die tijd was i.ct r;s ko voor de inbreker immers veel groter dan nu? Nu rijden ze een beetje met auto's de voorgeschreven r- it.es. maar als je ze nod'g hebt, zijn ze nooit bij de hand. Dacht jij, dal we ooit wat horen over die éne uibraak. d e Geer doorgegeven heeft aan de polti'e?" „Er is in ieder geval recherche aan te pas gekomen," weerlegde El- lechien. „Precies. En een knoop gevonden door J. D. POSTHUMUS met wat draadjes er aan. Zoek de jas. dan heb je cle dader. Maar die heeft 't intussen al lang gemerkt, dat hij een knoop kwijt is en heeft er rustig een stel nieuwe aan laten naa'en". Niek startte de wagen en reed langzaam terug naar de Dorpsstraat. In de buurt van de flauwe bocht, waar ongeveer het huis stond, zette hij cle wagen aan de kant en doofde zijn lichten. Als we onverhoopt een auto horen aankomen, kan ik ze al- lijd nog aansteken," zei hij. „En voor dc rest zullen we maar wachten, tot Harmen en Geer er zijn." „Jij hebt toch ook een sleutel van de voordeur?" ,.Ja zeker, maar ik ga er onder de gegeven omstandigheden n et alleen in." ..Ben je bang?" Het kwam er spot tend uil. „Dat heeft n ets met bang zijn te m l-en. El. maar waarom zal ik on nodige risiko's nemen? Als er ie mand naar buiten komt. kunnen we altijd nog zien. wal we doen. Maar tot ;oh.ng wacht ik liever op Har- men. Met z'n tweeën zijn we in elk geval meer mans," ITet duurde toch nog nfm een half uur. voor men cle wagen van Har- men hoorde aankomen. Al die tijd was er niets gebeurd. Geen levend wezen was de straat gepasseerd en vanuit bet huis was ook niets te z en. Ellechien. cJie af en toe rookte begon er aan te twijfelen, of er wel iemand in huis was. Best mogelijk dat daar in de buurt iemand woon de. die ook een witte Mercedes had. Er rijden misschien duizenden van pen gaan; 22.55 Geloven in de on voltooid verleden tijd; 23.15 Jour naal, 22 20 Tour de France. NED. 11: 18.45 Minimolen; 18.55 Journaal; 19.05 Toppop; 20.00 Jour naal; 20.20 Cannon; 21.10 De gebroe ders Hammond; 21.55 Televizier Ma gazine; 22.40 AVRO's Sportpanora- ma; 23.50 Journaal. ZATERDAG 19 JULI NED. 1: Om kwart over twee vanmiddag een reportage over het Amerikaans-Russische ruimtevaart- projekt. Allereerst volgt een samen vatting van de hoogtepunten van de ze vlucht, en daarna zijn beelden te zien die vanuit de gekoppelde Apol- lo-Sojoez werden gemaakt. Tennis, autosport en de Tour de France vor men cle Ingrediënten van het mid dagprogramma, dat grotendeels voor rekening van de AVRO komt. Maar eerst is er vanaf drie uur nog een af levering i>an het programma Zo hoor je nog eens wat, waarin bejaar de mensen vertellen van vroeger. Vervolgens tot omstreeks kwart voor zeven sport op de buis. Hel avond programma begint met cle rallycross, een reportage van de begin juni in Valkenswaard gehouden wedstrij den. Hel amusement wordt na ach ten vervolgd met de Ann Margret Show. Een wervelend programma met als middelpunt de filmster Ann Margret. Zij worclt terzijde gestaan door de zangeres Tina Turner en de groep The Osmonds. Met De zomer hei hoofd neemt Sonja Proosdij de kijkers mee naar zomerse beleve nissen in ons land. De reis gaat dit maal vaar het rekreatiepark Bergen Bos in Apeldoorn. Tot omstreeks half elf wordt daarna het scherm gevuld met seriewerk van buiten landse makelij; Alle Hens en The New Dick van Dyke Show. In Alle Hens is sprake van een neergestort lijnvliegiuig, ongeveer 1500 kilome ter buiten de, Schotse noordwestkust. De bemanning van de Hero krijgt als taak mogelijke overlevenden op te pikken. Een half uurtje humor worclt opgediend door de Ameri kaanse komiek Dick van Dyke, waarna de AVRO het scherm ver laat met orgelklanken, Herman Voorthuizen brengt een medley van bekende melodieën. NED. 11: Fred Flintstone krijgt in de vooravond met valsemunters te maken. De direkte aanleiding daar toe is de vrouw van zijn vriend Bar ney, die een baantje heeft aangeno men. Uit de serie filmkluchten uit de doos is daarna de komiek Harold Lloyd te bewonderen als dokter en als kelner. De Wrekers komen na achten in aktie. John Steed komt te genover een oude vijand te staan, die hoofd is van een internationaal instituut voor beroepsmoordenaars. Er worclen bosjes lijken gevonden. Tot aan het begin van Brandpunt is vervolgens de zender voor De kleine kwis, het amusante spelprogramma onder leiding van Bram Erkel. De KRO gaat er uit met een aflevering nan Great Mysteries. Die aflevering, Verdacht van moord, is gemaakt naar een verhaal van Charles Dic kens. De hoofdpersoon is een man die worclt aangewezen als voorzitter van de jury bij een rechtszaak. Deze man heeft de indruk, dat hij de ver dachte die wordt voorgeleid kent, maar waarvan ook weer? De NOS komt tenslotte met een half uur Sportnieuws. ZATERDAG 19 JULI NED. 1: 14.15 Koppeling in de ruimte; 15.00 Nieuws15.02 Zo hoor je nog eens wat; 15.35 Spori- panorama; 18.25 Tour de France; 18.45 Minimolen; 18.55 Nieuws; 19.05 Rallycross 1975; 20.00 Joxirnaal; 20.20 Ann-Margret Olsson special; 21.10 De zomer in het hoofd; 21.20 Alle Hens; 22.10 The New Dick van Dyke Show: 22.35 Orgelklanken uit studio 1; 22.45 Journaal. NED. II: 18.45 Minimolen; 18.55 Nieuws; 19.05 The Flintstones; 19.25 Kareltjes kolderieke kapriolen; 19.50 'l Zand 33; 20.00 Journaal; 20.20 De Wrekers: 21.10 De kleine kwis; 21.45 Brandpunt; 22.05 Orson Welles; 22.30 Journaal22.35 Tour de France. die auto's in Nederland. Als ze al leen was geweest, zou ze niet ge wacht hebben, want haar nieuwsgie- righeid won het zeker van haar angst, zo ze die al had. Want ze ging uit van de gedachte: wat kan me ei genlijk gebeuren? Ik ben een vrouw en daar heeft men altijd nog wel enige consideratie mee. Harmen stopte achter de wagen van zijn broer en stapte uit. Achter hem volgde Geer. Ze staken hun hand op ten groet. En toen Niek naar de Mercedes wees, knikte Har men. „Het zal 'm wel zijn," zei hij op zachte toon. „Laten we maar eens gaan kijken." „En de vrouwen?" vroeg Niek, zijn broer bij de arm grijpend. „Wij gaan mee." verklaarde Elle chien op beslste toon. „Wat jij, Cer-r?" ..Zeker. Ik vind het veel erger om h er alleen achter te blijven dan om mee te gaan." „Oké. Maar blijf achter ons," be- sl:ste Nick. „Heb je cie zaKiamp, Harmen?" „En of. En een breekijzer ook." Behoedzaam hepen c naar het hu'.s. In de straat was geen enkele verlichting meer brandend. Blijk baar werd die n het dorp voor de nacht gedoofd. Enkel bij kruispun ten brandde spaarzaam ccn lantaarn. Maar :n dit gedeelte van het dorp was het aardedonker, temeer omdat de maan achter het wolkendek schuil was gegaan. En het begon ook nog te regenen. Niek bromde: „Dal mankeert er nel aan Tk heb niet oen.-- een regenjas bij me." En wat denk je van mijn haar?" vroeg Geer. „Ik was juist de dag voor de begrafenis naar de kapper geweest." „Alles voor rekening van de erfe nis". grapte Harmen. „Sssst!" waarschuwde zijn vrouw. „Praat niet zo luid. Het klinkt hier in de straat zo hol!" (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 5