Miss visserij dagen opent feestdagen te Bruinisse KOOPJES HALEN MUD DE VAKANTIEPIEK! Auto Louis Goedbloed Zeeuwse bessenoogst in volle gang 4 Valse rijbewijzen Saigon meldt oprollen van een spionage-net „Fïifsen" Waardezegels Gevangene wegens verraad vermoord ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie: M J Bij de Vaate (01110) 2938 *J. P Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of 4188 Bezorging: (01110) 4188 BA1KONOER. Het groet moment op het Kosmodrom'e in Baikonoer: de draugraket met de Soyoez begint zijn reis naar de ruimte. Twee jaar cel voor twee kilo heroïne HAARLEM, 17-7. Een gevangenis straf van twee jaar met aftrek heeft de rechtbank te Haarlem donderdag de 25-jarige kok K. C. W. uit Singa pore opgelegd, die op 11 april bij aankomst uit zyn woonstad op Schiphol in het bezit was van twee kilo heroine. De officier van justitie, die do waarde op twee a drie ton schatte, had een straf van drie jaar geëist. De kok verklaarde op verzoek van een man uit Singapore gehandeld te hebben. Behalve de reiskosten zou hij f 5.000 ontvangen van iemand op Schiphol. AMSTERDAM. 17-7. De Amster damse recherche is sinds enkele da gen bezig met het oprollen van een organisatie, die valse rijbewijzen vervaardigt en verhandelt. Met na me zouden autobestuurders die uit de rijbevoegdheid zijn ontzet van deze rijbewijzen gebruik maken. Maandag werd een zekere J. L. uit Purmerend gearresteerd, die eigenaar zou zijn van een l'oto-litho- grafische bedrijf in Amsterdam- Noord. Noordwelle bij Rencsse Officieel Citroën-dealer van Schouwen-Duiveland Tel. (01116) 1245, b.g.g. 1865 ZIERIKZEE, liet lijkt wel ongelofelijk", maar het is toch echt waar: Pau line E. de Gijl vindt klavertjes-vier alsof 't niks is. En dm bijzonder geluks- plantje groeit toch op heel gewone grond: in dc uin van Pauline's huis j„ (/P Zierikzeese Vlakestraat. Niet minder dan zeven klavertjes-vier rond Pauline al tussen de overvloedig aanwezige „gewone" klavertjesdrie. En dat is toch teel geluk hebben! Rondrit in antieke brandweerwagen KAPELLE, 1G-7. In Zeeland is op het ogenblik de bessenoogst in volle gang. Deze week zal de drukste aan- voerweek worden van de rode bes sen. In de komende week komen de zwarte bessen daar nog bij. De teelt van rode bessen in Zec- Jand is nog steeds van flinke bete kenis. Overwegend wordt getracht een goede kwaliteit op de veilingen te brengen die dan wordt gekocht voör verse consumptie in binnen- en buitenland. Begin deze week -wa ren er op de veiling in Kapelle- Biezelinge - waar het bessenaanbod van de Zeeuwse fruitveilingen cen traal geveild wordt - dagaanvoeren van ruim 30 ton rode bessen. Op verschillende manieren worden de rode bessen gepresenteerd. Een deel zit in doosjes met 250 gram netto inhoud en er worden er ook aangeboden in pondsdozen en verder los in kratten met 2 kg netto inhoud. uit hot buitenland BERGAMO. Bij een brand in een hotel in de. buurt van het Noord- Italkfanse Bergamo zijn twee men sen om het leven gekomen en tien gewond. De brand is waarschijnlijk in de keuken ontstaan. Veel gasten van het drie verdiepingen hoge ge bouw brachten zich in veiligheid door uit het raam te springen. LONDEN. In Engeland heeft dc tandheelkundige dienst tandenbors tels onderzocht en ondeugdelijk be vonden. Een derde deel van de Brit se bevolking gebruikt verkeerde tan- dcborstels en dat terwijl tandartsen hel erover eens zijn dat de tanden borstel het belangrijkste wapen te gen caries is. MILWAUKEE. Henry Kissinger heef de landen van de Derde Wereld gewaarschuwd dat ze een ..lege dop" zullen erven als zij volharden in „ideologische konfrontatie. blokvor ming en pogingen het handvest van de Verenigde Naties te manipuleren" om hun individuele doeleinden te bereiken. TEGUCIGALPA. Dc militaire commissie van onderzoek die was ingesteld na bloedige incidenten tus- Daarnaast is er aanbod van rode bessen in eenheden van .5 kg, maar 1 deze gaan overwegend naar de in- dustrie. Er is op het ogenblik een leven dige vraag. Goede kwaliteiten bes sen deden dinsdag in Zeeland rond f 2,- per kg. Iets mindere kwalitei ten 1.50 per kg op de veiling en de industrie betaalde tot tegen een gul den per kg. De oogst van rode bessen is dit jaar goed, maar op sommige bedrij ven heeft men last van rot in de vruchten van wege het vochtige weer van de laatste tijd. De teelt van zwarte bessen is in Zeeland van minder grote beteke nis geworden. Aangenomen mag worden dat eind deze week en be gin volgende week de aanvoer van dit produkt op gang gaat komen. De stand van de zwarte bessen is over het algemeen goed. sen boeren, landeigenaren en mili tairen in juni in het Hondurese de partement Olancho. 250 km ten oos ten van Tegucigalpa, heeft onthuld dat een onbekend aantal mensen ge dood werd en in een 40 meter diepe LONDEN. In Engeland is een op de drie ongelukken waarbij een mo torrijder betrokken was te wijten aan diens slechte zichtbaarheid. Ver- keersautoriteiten bevelen witte hei- men en fluorescerende jasjes aan. BRUSSEL. Bij een auto-ongeluk in het Belgische Postel zijn twee Nederlanders om het leven gekomen. Twee andere Nederlanders werden gewond. De wagen waarin het vier tal re'sde. reed op do Eerselseweg in Postel tegen een boom. BRUSSEL. Sinds begin vorige week doolt er op do Brusselse lucht haven Zaventom oon doofstomme Bulgaar rond. Hij kan België niet binnen omdat hij niet over papieren beschikt en hij kan hel land niet uit omdat tot nu toe niemand zijn reis heeft willen betalen en omdat men ook niet weet waar de Bulgaar heen wil. WENEN. Roemenië heeft woens dag de -noodtoestand opgeheven die 13 dagen geleden werd afgekondigd in verband met de overstromingen De crisismaatregelen blijven echter in gebieden die aan de gezwollen Donau grenzen van kracht. NIEUW DELHI. Dc overstromin gen die door de moesson veroor zaakt zijn hebben over geheel Indië minstens 217 mensenlevens geëist. In de noordelijke staal Oettar Pra- desj wordt de bevolking met hon derden boten uit de laag gelegen streken vervoerd. Naar schatting zijn een miljoen mensen daar dakloos. NEW YORK Ongeveer 600.000 man van de federale postbedrijven in de Verenigde Staten hebben be sloten. volgende week het werk neer te leggen als voor zondagavond geen overeenkomst is bereikt over een nieuwe arbeidsovereenkomst voor de duur van twee jaar. BRUSSEL. De Europese minister raad blijft bereid volgende week een gesprek met een Portugese delegatie te hebben over financiële hulp aan Portugal. De raad hepfi dat in Brus sel besloten. MADRID. Onbekenden hebben een politieman doodgeschoten die het kantoor van de Spaanse luchtvaart maatschappij Iberia in Madrid be waakte. Volgens de poljtie van Ma drid hadden de daders kennelijk een overval op hel Iberiakantopr in dc zin. Er zijn verscheidene arrestaties verricht. De motieven voor de aan slag zijn nog onduidelijk. BRUSSEL De EEG en Mexico hebben in Brussel een niet-prefe- rentieel handelsakkoord getekend. De duur van de overeenkomst is vijf jaar. Mexico is na Argentinië, Uru guay, on Brazilië het vierde land. NEW YORK. Secretaris-generaal Kurt Waldheim wil de veiligheids troepen van de Verenigde Naties in de Sinai-wocstftn handhaven. Hij heeft hiertoe een aanbeveling ge daan in een rapport aan de Veilig heidsraad. Het rapport is opgesteld na de bekendmaking van Egypte dat het mandaat van de VN-vredes- macht in deze sector, dat op 24 juli afloopt, niet zal worden hernieuwd. Voor enkele centen méér per glas geniet U van Nederlands beste Vieux, DE KUYPER VIEUX met originele, uit Frank rijk geïmporteerde Brandy w' de extra attract ie bij elk De Km per-artikel Vraag Uw slijter de Voordeelkaart voor Export Jonge Jenever plus BOEKENCOUPON en PRIJSVRAAG Desgewenst rechtstreeks j aan te vragen bij De Ktiyper 13.V. Postbus 54, Schiedam NIEUW DELHI. De Indiase rege ring heeft woensdag de wet op de binnenlandse veiligheid geamen deerd. Vreemdelingen die geen deel uitmaken van het corps diplomati que kunnen nu gearresteerd worden zondar dat de reden daarvoor opge geven hoeft te worden. Voorts mo gen buitenlanders zonder enig proces tot twee jaar vastgehouden worden. SAIGON, 17-7. De Zuidvietnamese autoriteiten hebben een spionagenet opgerold, dat door Amerikaanse func tionarissen was achtergelaten ter be strijding van de Voorlopige Revolu tionaire Regering, zo heeft een offi ciële woordvoerder in Saigon meege deeld. Alle leden van de groep zijn vo rige maand aangehouden „met hun wapens en belangrijke documenten van de Amerikaanse inlichtingen dienst". Het hoofdkwartier van de groep lag in de provinciehoofdstad Soc Trang, 150 km ten zuiden van Saigon. Kranten in Saigon brengen vrijwel dagelijks verhalen over het opsporen van mensen die zich tegen hei nieuxve bewind verzetten. Advertentie Intocht in Bru met antieke brand weerauto: originele openingstreffer van de Britse Visserijdagen. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) door de gemeente, gevolgd door Miss Visserijdagen in een antieke brand weerauto, die veel bekijks had. Rijkspolitie, en bestuur van V.V.V. doen een dringend beroep op de in woners van Bruinisse hun auto's zo veel mogelijk thuis te laten, en lo pend naar de evenementen te gaan. Dit in verband met parkeerproble men, en om verkeersopstoppingen zoveel mogelijk te vermijden. MONTGOMERY. 17-7. Ondanks het feit dat de 18-jarige Robert D. Guliatt de gevangenisautoriteiten gesmeekt had niet te worden over geplaatst is hij vorige maand in de eerste nacht na zijn overbrenging naar een andere gevangenis door inedegevangenenv vermoord. Een krant in Montgomery in de Amerikaanse staat Alabama bericht te >voensdag dat Guliatt was ver moord wegens verraad. Hij had me degevangenen in een strafinrichting in Montgomery geïdentificeerd als de mensen die zich hadden vergre pen aan een jongere collega. Hij werd daarvoor in diezelfde inrich ting al bestolen, afgetuigd en be dreigd. Voor zijn eigen veiligheid werd hij daarom overgeplaatst naar een andere gevangenis. Drie weken later werd hij weer teruggestuurd en onmiddellijk vermoord. In de muziektent werd de Miss welkom geheten door de voorzitter van de V.V.V. Bruinisse, de heer C. Jumelet, die haar een fraai boeket bloemen aanbood. Vervolgens las Miss Visserijdagen (Ellén Muller) het volledige pro gramma voor van de evenementen gedurende dc drie visserijdagen. De overschakeling van de gemeente Bruinisse naar de rekreatie in ver band met het gedeeltelijk wegvallen van de mosselcultuur, is een goede beslissing geweest, aldus de heer Ju melet. De rekreatie neemt nog steeds grotere omvang aan, op het land, maar ook de waterrekreatie, vooral met de opening van jachthaven „Aquadella". Bruinisse, dal altijd een vissers plaats is geweest, heeft zijn eigen Advertentie CITROËN A2CV -i BRUINISSE, 16-7. Met de muziekvereniging „Nu met Hope"' voorop, reed woensdagavond Miss Visserij dagen Brn kinnen, zittend op een antieke brandweer auto, een T-Ford uit 1922. leefgewoonten en opvattingen, even als de rekreant die ook weer zijn ei gen levensopvattingen heeft. Met een beetje begrip en verdraagzaam heid kan men gezamenlijk veel be reiken, en is het voor iedereen aan genaam vertoeven in Bruinisse, Vervolgens maakte muziekvereni ging „Nu met Hope" met drumband en majorettekorps een rondgang Miss Visserijdagen tmej. Ellen Mul der). S

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 4