PORTUGESE REGERING ONTBONDEN Heet Spanje APOLLO EN S0J0EZ IJZINGWEKKENDE TOEREN STUNTMANNEN EN -VROUWEN VAN „THE HELLDRIVERS" DE ZIERIKZEESCHE COURANT Aanslag- Japanse kroonprins Europese verkiezingen op de lange baan vat mr ot bilt MEUBELRAMA •^ioyihcmi/ ajfr NIEUWSBODE Donderrlag 17 juli 1075 131ste jaargang Nr. 21725 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v'h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 19,90; per jaar 76,50. Losse nummers 45 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,50. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief A B.T.W. In dit nummer: Opening Visserijdugen llruinisse LISSABON, 17-7. I)i» militaire Iicitkitk van Portugal Iii'IiIm'ii lieilen-doinlerdagoclitciid de voorlopige rege ring onthouden. Uil is gebeurd nadat de eentruniliiikse volksdenioerateu (P.P.II.) y.ieli enige uren tevoren uit de regering hadden teruggetrokken., na een twist over hel plan van de Beweging van de Strijdkraehlen van Portugal een voilksrepuhliek te maken ouder militair hewiinl. he soeialislisehe partij was vorige week reeds om di ze redi'ii uil de regeriniï getreden. In do laatste plenaire vergadering werd een blauwdruk goproducooi d voor oen volksrepubliek onder mili tair gezag. Kapitein Vasco Loureneo zei nog dat het Portugese volk zich niet moet laten verleiden tot pogingen tot een omwenteling tijdens deze crisis. Dit zou koren op de molen van reactio nairen zijn. O]) Ailrerteutie Hls 3flesjes 0,3 liter mits afgehaald BRUSSEL. 17-7. De Europese top conferentie te Brussel heeft de kwestie van de directe algemene verkiezingen voor het Europese par lement op de lange baan geschoven. De Europese ministers van bui tenlandse zaken hebben van de re geringschefs de opdracht gekregen deze kwestie te onderzoeken en ze moeten een jaarverslag uitbrengen aan de ..Europese Raad", de bijeen komst van staatshoofden en rege ringsleiders van de Europese ge meenschap. Dat betekent dat er in de tweede helft van volgend jaar, als Neder land het voorzitterschap van de ge meenschap heeft, een rapport op ta fel moet komen. De Nederlandse minister-presi dent, drs. J. den Uyl, zei woensdag in Brussel, dat de kwestie van de verkiezingen voor het Europees par lement (een zaak waaraan Nederland veel waarde hecht) „geen eenvoudige zaak" is. Toch had hij er nog moed op. dat die verkiezingen in 1978 een feit kunnen worden. fi«- li aks-georiënteerde premier, ge neraal Vasco Gonealves, is belast niet de vorming van een nieuw kabinet, zo heeft een woordvoerder van de ltaad der Revolutie meegedeeld. Het hogoste militaire orgaan heeft de bevolking verzocht rustig te blij ven. Het Portugese volk zou in de huidige situatie burgerzin moeten to nen. De revolutie zou moeten voort gaan in een sfeer van rust, aldus de oproep. Militair bewind De Revolutionaire Raad had eerder deze wéék generaal Goncalves drin gend verzocht de socialisten te ver vangen door „bekwame patriotten, die het nationale belang stellen bo ven partijgevoelens". De woordvoer der van de raad, kapitein Vasco Lou reneo, heeft woensdag in een vraag gesprek er op gezinspeeld, dal de strijdkrachten een partijloze regering zou moeten samenstellen, d.vv.z. een militair ,bewind. waarin ook enige technocraten zitting hebben, die geen binding hebben met een of andere politieke partij. De woordvoerder van de Revolu tionaire Raad heeft nog verklaard, dat er geen sprake kan zijn van de vorming van een nieuwe regering met de communisten en andere par tijen, indien de P.P.D. en de socia- liisten uit de coalitie zouden blijven. Het militaire bewind heeft verder besloten een vastgestelde bijeen komst van de voltallige vergadering der Beweging van de Strijdkrachten voor minstens een week uit te stel len. Deze vergadering zou vrijdag gehouden worden. NAÏIA. 17-7. Een jongeman heefl beden donderdag een benzinebom gegooid naar de Japanse kroonprins Akiliito, maar de 41-jarige troonop volger werd niet geraakt. Iemand in zijn gevolg werd licht gewond. De dader is aangehouden maar wil niet zeggen wie hij is. De prins bezocht een oorlogsmonument in Okinawa. Na het incident niet de benzinebom werd het bezoek voortijdig afgebro ken. MADRID, 16-7. Spanje gaat thans gebukt onder een verzengende hitte golf. In Sevilla steeg het kwik dins dag tot 14 graden Celsius. In Cordo ba liep de temperatuur op tot 43 graden en in de hoofdstad was het 40 graden, zo meldt het weerbureau. Advertentie U kunt bij de R.V.S. iiw autoverzekering per maand betalen! A. S. FLIKWEERT Brouwerstraat 20 Nieuwerkerk. Tel. (01114) 2196 HOUSTON-MOSKOU. 17-7. Het Sowjetrussische ruimteschip Sojoez- 19 heeft woensdag de hoofdmotor 21 minuten lang laten werken om door een tweede koerswijziging in de baan op 225 kilometer hoogte te ko men waarin donderdag de Apollo er bij komt. Na afloop zei gezagvoerder Alexci Lconov dat alles in orde is. Leonov en Koebasiv begonnen daarna volgens het viuchtplan met een tweede ontbijt, waarbij zij door het vluchtleidingscentrum werden gestoord. Leonov moest een serie gegevens opsommen. Geërgerd bromde hij een verwensing, waarop het controlecentrum zei: „Alexei. we kunnen je horen". Leonov las toen gedwee een lange serie getallen op. Iemand van het vluchtleidings centrum gaf Leonov een serie aan bevelingen voor het herstellen van de kapotte televisiecamera in de stuurcabine. Toen hij alles had op geschreven zei Leonov: „Ik heb al les begrepen", waarop het antwoord kwam: „Dat is goed, ga dan nu maar weer ontbijten". Intussen is het de Amerikaanse ruimtevaarders in de Apollo gelukt het mankement aan de verbinding ruimtevaarders in de Apollo gelukt het mankement aan de verbinding van hun ruimteschip met de koppc- lingssluis te verhelpen. Zij hebben een draad verwijderd die verhinder de dat met de sluis een 'vaste ver binding kon worden gemaakt die nodig is voor een wederzijds bezoek aan de Russen. Al op de eerste dag van de vlucht hadden de Amerikanen Thomas LStafford, Donald SI ay ton en Vance Brand te kampen met kic-ine moei lijkheden. De urinepomp. die de urine het heelal in blaast, werkte niet. Er zat een luchtbel in de slang. Na het open draaien van een ventiel was de zaak weer in orde. Ook was het lange tijd te warm in de Apollo, 25 graden. Tenslotte kon weer de normale kamertemperatuur worden bereikt. Omdat de astronauten hun handen val hadden met de onvoorziene moeilijkheden raakten zij één a twee uur op het viuchtplan achter. Hous ton is er echter zeker van dat zij dat gemakkelijk kunnen inhalen en dat de koppeling stipt op tijd zal worden verricht. Boeiende show op bouwterrein in West ZIERIKZEE, 16-7. Monique, Petra, Charly, Erniano «ai John, «Ir stuntmannen en -vrouwen vail „The Hell- drivers'", konden zieli in een zeer <;rote publieke be langstelling verheugen, tijdens hun optreden (woens dagavond) op bet bouwterrein bij de Sloestraat. Motors)unt met enthousiaste hulp ran het publiek. (Foto's: Zicrikxeesche Nieuwsbode) Het publiek dat naar ijzingwek kende toeren wilde komen kijken, is aan zijn trekken gekomen. John Traber, eigenlijk de sicr van de he le show. vroeg na enkele opmerke lijke sprongen met zijn motor, dertig mensen uit het publiek. Deze personen moesten zich achter de schans neer'yleien en John Traber op zijn motor over zich heen laten vliegen. Er waren enthousiasten bij. maar tot dertig kwam men toch niet. zodat de stuntman tenslotte met zijn motor over 21 mensen heenzweefde. Heel wat vuur kwam. er deze avond verder aan te pas. Een motorsprong door ëen brandende hoepel, een zweefvlucht door een geweldgie vuurzee en een rit met een oude auto door een brandende wand, waarbij een van de stuntvrouwen rustig op de motorkap bleef liggen. Ermano Bosly vertoonde een van zijn stunten, die hij als stand-inn in de James Bond film „Goldfinger" had uitgevoerd. Hangend aan de bumper van een snel rijdende auto liet hij zich langzaam in een vuur zakken en zichzelf uitglijden, waar na hij opsprong en zonder brand- wondje het publiek toewuifde. Een slip van 180 werd gemaakt met een wagen, waarvan tijdens «le ze slip de motor draaiende werd ge houden. Hoc men met een auto op twee wielen moet rijden, liet stunt man John zien. terwijl Charly tij dens deze scheve rit uit het raampje kroop en zeer ontspannen op het dak ging staan. Een enthousiaste dame uit bot pu bliek maakte zon ritje op twee wie len mee op de achterbank. Ill <lr „prak" Enkele vehikels. die vroeger waarschijnlijk ..knappe stukken" van auto's zijn geweest, werden op de baan gebracht om hun allerlaat ste ritje te maken. Met enkele kop rollen en wal ferme botsingen wer den deze voertuigen vakkundig in de „prak" gereden tot groot genoe gen van het publiek. Iedereen die nog een oude auto beschikbaar heeft kan er gemakkelijk afkomen door hem aan The Helldrivers beschik baar te stellen. Slappe koord Na de pauze werd het programma voortgezet met enkele geweldige stunten op het slappe koord. John Traber maakte een wandeling op de kabel van ongeveer 80 m. terwijl hij tijdens zijn gang ook nóg een bui ging naar het publiek maakte. Voor deze stuntman bleek hel touw echter niet hoog genoeg te zijn. want even later zocht hij het in de zwiepende mast, die hij tot in het topje beklom en op griezelige hoog te terwijl een bijzonder krachtige wind waaide, vertoonde hij zijn akrobatiek. Spanning genoeg bij de show van The Helldrivers en dc Traber-fami- lic, die zijn hoogtepunt vindt in het rijden van de motor op dc hoog gespannen kabel. Heden (donder dagavond) geven The Helldrivers voor de liefhebbers nog een tweede voorstelling in Zierikzee. Tijde,is de zeer grote drukte op de dinsdag-loerisiendag ran deze week trok een zang- en gitaurgroep van de Pinkstergemeente met een straat- optreden m Zierikzee grote belang stelling. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 8 pagina's j j Hei is belangrijk, te weten J wat onbelangrijk is. T" Verwachting tot vrijdagavond: Veranderlijke bewolking Veranderlijke bewolking met hier en daar een bui: overwegend zwakke w.ind: minimumtemperaturen circa 14 graden, maxima van 18 graden vlak aan /.ee tot 22 graden in het binnenland. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 5 lot 16. Min.-lemperaluren: omstreeks 13 gr. Max.-temporaturen: omstreeks 20 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON-EN MAANSTANDEN 18 juli. Zon op 4.41. onder 20.51 Maan op 16.48. onder 0.33 Volle maan: 23 juli (6.28) -HOOG- AVGWATER 18 juli 10.41 23.11 4.07 16.44 Doodli.j: 18 juli. II KT WK K RO V ER ZICHT DE BILT. 17-7. Hel K.N.M.I. deell mede: Een depressie boven Scandi navië trok het afgelopen etmaal ver der naar het noordoost en. waardoor d<- luchldrukverschillen in onze om geving klein werden en de wind zwak en veranderlijk werd. Inmiddels trekt een zwak front, behorende bij oen depr«ssir. waar van het een (rum boven de ingang van Hel Kanaal ligi, naar onze om geving. Het zal donderdagavond ons land passeren. Hierdoor zullen er plaatselijk enkele buien vallen, maar vrijdag worden achter het front ook flinke zonnige perioden verwacht. Over een parcours van 30 meter slaagde Traber er in zijn wagen op twee wielen te laten rijden. Heefl u nog een teak bergmeubel en will u graag over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1