KLEINE WONINGEN BOUWEN VOOR ALLEENSTAANDEN EN HUISHOUDENS VAN TWEE PERSONEN De veiligheids- conferentie Top op 30 juli WINDHOOS TEISTERT N00RD-GR0NINGEN levenslang voor elf moorden Moordplannen van de I.R.A. Finale veiligheidstop GROTE SUCCESSEN VOOR „DE SCHOUWSE RUITERS" OP STREEKCONCOURS TE NISSE BANKSTEL MEUBELRAMA DE ZIERIKZEESCHE COURANT Belgisch kind vermoord Israëlisch oliereservoir Het laatste nummer van het pro gramma was het Equipe-springen (iandenwedstrijd). De beoordeling van dit nummer geschiedt als op grote internationale springconcour sen. Elke équipe bestaat uit vier deelnemers en de uitslag wordt be rekend door het optellen van het to taal aantal strafpunten van de 4 kombinaties van elke équipe. 3 équi pes namen deel aan dit springcon cours. De équipe van de Schouwse Ruiters, bestaande uit A, .T. Hanse. N. v. d. Bijl, B. Goudswaard en me vrouw J. Krabbe won de 2e prijs. Met veel genoegen kunnen de Schouwse Ruiters terugzien op deze voor hen zo succesvolle concoursdag. Advertentie Heeft u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 19,90; per jaar 76,50. Losse nummers 45 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,50. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4°/o B.T.W. In dit nummer: Campingvoetbal in Westhoek gestart ZIERIKZEESCHE Dinsdag 15 juli 1975 131ste jaargang Nr. 21724 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) DEN HAAG, 14-7. Binnen liet bouwprogramma voor de jaren 1976 lot 1980 moeten er 40.000 kleine wo ningen voor alleenstaanden en huishoudens van twee personen in aanbouw worden genomen. Het gaat daar- lijden, het overblijvende lid van het huishouden huurder wordt. De be windsman meent dat samenwonen den in het volkshuisvestingsbeleid zoveel mogelijk dezelfde plaats moe ten hebben als gehuwden. bij zowel om nieuwbouw als om verbouw van be staande panden. Elf maal (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 8 pagina's f t De vlinder is een bloem, die i vliegt, de bloem een vastge- a f hechte blinder. a Lebrun - Verwachting tot woensdagavond: Minder wind Zonnige perioden, maar ook nog hier en daar een bui; tot krachtig of ma tig afnemende zuidwestelijke wind; minimumtemperaturen omstreeks 14 graden, maximumtemperaturen van 19 aan zee tot circa 22 graden in het binnenland. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 10. Min.-temperaturen: omstreeks 13 gr. Max.-temperaturen: omsti-eeks 21 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 16 juli. Zon op 4.38, onder 20.53 Maan op 14.25, onder 23.58 17 juli. Zon op 4.39, onder 20.52 Maan op 15.39, onder Eerste kwartier: 15 juli (20.47) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 16 juli 8.28 20.46 1.45 14.16 17 juli 9.27 21.51 2.52 15.27 Doodtij: 18 juli. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 15-7. Het K.N.M.I. deelt mede: Het koufront van een depres sie ten westen van Ierland trok maandag met veel wind over ons land. waarbij in het oosten van het land het front sterk activeerde. Er kwamen daar onweersbuien en zelfs enkele windhozen voor. Vóór het front liepen de temperaturen in het binnenland op lot waarden boven de dertig graden. Dinsdag bepaalde een trogvormige storing van de eerder genoemde de pressie het weerbeeld. Met krachtige en aan dc kust af en toe stormach tige winden, werd onstabiele lucht aangevoerd, die aanmerkelijk koelere lucht dan maandag over ons land bracht. Staatssecretaris Van Dam (volkshuis vesting) stelt dit voor in de maandag verschenen „Nota huisvesting alleen staanden en tweepersoonshuishou dens". Het rjjk zal voor dit doel in de komende vijf jaar 700 miljoen gulden lenen. Er zullen object-sub sidies worden verstrekt van in totaal 50 miljoen gulden. De grotere gemeenten moeten vol gens de staatssecretaris onderzoek doen naar de huisvestingssituatie van alleenstaanden en huishoudens van GENÉVE, 14-7. De commisse voor de Middellandse Zee van de Euro pese Veiligheidsconferentie heeft maandag in Genève een compromis bereikt inzake de eis van Malta tot troepen vermindering in het Middel landse Zee-gebied. Daardoor is blijk baar de weg vrijgekomen voor het vaststellen van een datum waarop de laatste ronde van de Europese Veiligheidsconferentie kan beginnen. De afgevaardigden van alle 35 deelnemende landen moeten nog een beslissing nemen over dit compro mis. Alleen de regering van Malta had het Canadese voorstel afgewezen dat de Finse regering de voorbereiding van de driedaagse topconferentie op 30 juli in Helsinki op zich zou ne men. De Finse regering was daar zelf al mee begonnen omdat voor de voorbereiding van die conferentie geruime tijd nodig is. GENÉVE, 14-7. De staatshoofden en regeringsleiders van de 35 landen zullen op 30 juli in Helsinki de Eu ropese Veiligheidsconferentie met een topconferentie afsluiten. De af gevaardigden zqn het volgens leden van de stuurcommissie daarover maandag in Gcnèvc eens geworden. SNEEKERMEER. Prinses Beatrix, prins Claus en hun drie kinderen hebben op het Sneekermeer het sa luut afgenomen en deelgenomen aan het Admiraalzeilen van de verza melde vloot ronde- en platbodem- jachten. De prinsjes Johan Friso en Willem Alexander zwaaiden met hun ouders enthousiast naar de deelnemende schepen. BROUWERSHAVEN. Dit schilderij, zeilschip in de haven van Brouwers haven met gezicht op de kade, is één van de vele schilderijen die tot eind juli te zien zullen zijn in het tot een aantrekkelijke expositieruimte om getoverde oude „tonnen-mag azijn" aan de Haven Noordzijde in de „Smalstad". De schilderijen zijn van de Haagse kunstenaars Arend Wolf en Henk Hoogervorst. De hierbij af gedrukte foto van de Brouwse haven is van een schilderij van Hooger vorst. De expositie, wordt heden (dinsdagavond) geopend door burge meester A. P. Schouw,enaar. Mede werking zal worden verleenddoor de Boerenkapel uit Zonnemaire. twee personen. De staatssecretaris stelt verder voor in gemeenten met meer dan 25.000 inwoners stuurgroe pen in te stellen, die de huisvesting van de alleenstaanden en de huis houdens van twee personen op gang brengen en begeleiden. Hiervoor is 40 miljoen gulden beschikbaar. Iedereen van 18 jaar en ouder heeft - volgens de bewindsman - recht op zelfstandige woonruimte van goede kwaliteit voor een redelijke prijs. Na de Tweede wereldoorlog heeft volgens hem de nadruk in het volkshuisvestingsbeleid gelegen op de opheffing van de woningnood van gezinnen. „Met name alleenstaanden zijn tot op heden onvoldoende aan hun trekken gekomen", aldus Van Dam. Voorts stelt de bewindsman voor bij de inschrijving als woningzoe kende en bij de toewijzing van woon ruimte alleenstaanden en tweeper soons huishoudens op dezelfde voet te behandelen als gezinnen. Wel zal een zekere afweging dienen te ge schieden omtrent de mate van ur gentie. Studenten, gehuwden, onge huwd samenwonenden en werkende jongere1 zullen eveneens gelijke- rechten hebben. In de nota wordt gesproken over alleenstaanden van 30 tot 65 jaar, alleenstaanden jonger dab 30 jaar en tweepersoons huis houdens, waarvan het hoofd jonger is dan 65 jaar. De staatssecretaris wil tevens een wetswijziging doorvoeren, die het mogelijk maakt dat, indien na een duurzame samenwoning van twee mensen, degene die de huisovpreen- komst heeft gesloten, komt te ovcr- Naast de verenigingen uit Zuid-Bc- veland, t.w. de L.R. „De Paarde bloem" uit Goes, de L.R. „Rcimcrs- waal" te Kruiningen cn dc L.R. „De Weelruiters" te Nissc, nam ook dc L.R. „Dc Schouwse Ruiters" deel aan dit streekconcours en wel met 17 amazones en ruiters en met zeer veel succes. HAMILTON, 15-7. In Hamilton in de Amerikaanse staat Ohio is de 41- jarige James Rupert maandag tot elf maal levenslange gevangenisstraf veroordeeld wegens moord op elf familieleden tijdens de maaltijd op Paaszondag van dit jaar. Rupert doodde zijn moeder, zijn broer, zijn schoonzuster en acht ne ven en nichten om 300.000 dollar le vensverzekeringspenningen te innen. Het is niet waarschijnlijk dat Ru- pret nog ooit op vrije voeten zal ko men. BRUSSEL, 14-7. Maandag heeft men in het Belgische plaatsje Bre- dene (bij Brugge) het lijk gevonden van een meisje, de zesjarige Carinne Declerck. Het kind werd sinds zater dagmiddag vermist. Het woonde bij haar grootouders in Bredene. Zater dagmiddag ging het op straat spelen en sindsdien had men het kind niet meer gezien. Het gehele weekeinde heeft men naar het meisje gezocht. Toen het kind maandag gevonden werd moest men konstateren dat de schedel van het meisje verbrijzeld was. Er waren ook aanwijzingen dat het kind verkracht was. De politie stelt een onderzoek in. Het viertal van „De Schouwse Ruiters" o.l.v. haar instructeur de heer J. J. de Wilde, behaalde de le prijs met een groot aantal punten. Dit viertal bestond uit J. Bevelan der, N. v. d. Bijl, J. v. d. Bijl en B. Goudswaard. In de ind. dressuurproef L 2 won DELFZIJL, 14-7. Omstreeks zes uur maandagavond ontstond in de noord-Groningse gemeente 't Zandt, tijdens een hevig onweer door een windhoos, zware schade in de dor pen 't Zandt en Spijk. Evenals in de buurt van Zeerijp werden ruiten van tientallen wonin gen vernield, terwijl ook de daken het zwaar te verduren kregen. Dui zenden pannen sneuvelden, terwijl van een bungalow de kap voor het grootste gedeelte werd afgerukt. Een schuur waarin landbouwmachines stonden, ging door deze hoos tegen de vlakte. Van een boerderij ging het uit platen bestaande dak de lucht in. Deze boerderij was -vorig jaar afgebrand en juist weer her steld. Van een kalkoenenfokker werd A. J. Hanse met Jordan de 2e prijs en J. W. Bevelander met Manolito de 3e prijs, terwijl C. J. v. d. Bijl met Orion de 4e prijs won in de LI dres suurproef. In de ind. dressuurproef BI won mej. M. H. Schell met Santos de 2e prijs en ging hiermee evenals J. Flikweert met Cathynsa over naai de ind. dressuur klasse B2. In de rubriek Caprilli-springen voor paarden won J. Bevelander met Lodewijk de le prijs. In bet springconcours klasse L in de morgen reden N. v. d. Bijl met Solon en B. Goudswaard met Mon Amie een foutloos parcours. In dc namiddag werd ditzelfde parcours nogmaals gesprongen en behaalde N. v. d. Bijl met Solon de le prijs en B. Goudswaard met Mon Amie de 2e prijs. Met veel spanning werd het spring concours klasse Zwaar gevolgd. A. J. Hanse met Jordan reed dit parcours foutloos en in de snelste tijd en won hiermee de le prijs. Het programmanummer: Bestgaan- de rijpaard was voor de juryleden blijkbaar geen gemakkelijke taak, gezien het feit, dat de deelnemende amazones en ruiters ontelbare rond jes moesten stappen, draven en ga lopperen, voordat de jury een be slissing nam. Voor de paarden was dit nummer dan ook een zeer zware opgave en leek meer op een uithou- dingsproef. Het mooie van dit num mer ging hierdoor dan ook totaal verloren. De uitslag voor dc Schouwse Rui ters: de le prijs voor A. J. Hanse met Jordan en de 3e prijs voor J. W. Bevelander met Manolito. een schuur met duizenden zesweekse kalkoenen een prooi van de wind hoos, waardoor talrijke jonge kal koenen omkwamen. LONDEN, 14-7. Uit halfverbrande papieren, die de politie vorige week aantrof in een woning in Liverpool waar ook een grote hoeveelheid wa pens in beslag werd genomen, valt op te maken dat het Ierse republi keinse leger bomaanvallen in Engel se steden wil ondernemen en men sen wil vermoorden als het zes maanden oude bestand in Noord- Ierland mocht breken. Er was ook een „dodenlijst" bij van rechters en andere hoge funktionarissen die uit de weg zouden worden geruimd. TEL AVIV, 14-7. Volgens het Is raëlische blad „Maariv" bouwen de Israëliërs bij Eilat aan de Golf van Akaba een groot ondergronds olie reservoir dat zoveel brandstof kan bevatten als Israël voor een jaar no dig heeft: circa acht miljoen ton. Ook de Jerusalem Post meldde dit. Op het ogenblik leveren de olievel den van Aboe Roedeis ongeveer de helft van de olie die Israël nodig heeft. Deze velden zijn op Egypte veroverd en zouden op grond van een nieuwe interim-vredesregeling aan Egypte worden teruggegeven. Waarnemers, 'aldus de Jerusalem Post, zijn van mening dat de nieuwe oliereservoirs in geval van nood door de Amerikaanse zesde vloot zullen worden aangesproken. GENÉVE, 15-7. Na verkrijging van definitieve bevestiging zullen dc 35 landen die deelnemen aan de Euro pese vciligbeidsconfercntie op 30 juli in Helsinki een grote finale op top niveau houden. Het zal dc grootste bijeenkomst van staats- cn rege ringsleiders zijn na het congres van YVcncn in 1815. NISSE, 12-7. Zaterdag jl. organiseerde de L.R. „De Weelruiters" te Nisse haar jubileiim-streekconcours. Dit vond plaats op een fraai gelegen terrein aan de weg tussen 's-Gravenpolder en Ovezande. V t;

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1