Duizenden vakantiegangers nestelden zich aan de kust Team uit Veldhoven winnaar Bruse zeskamp Palestijnen eisen wapenfeit op Arabieren gaan hun zaak „verkopen" Pagoden in Birma verwoest Militaire drugsmokkel Moesson eist mensenlevens In Cape Canaveral begon het aftellen teak bergmeubel Sowjet-Unie zet klok gelijk met V.S. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 14 juli 1975 131stc jaargang Nr. 21723 WAARIN OFCfcNOMEN DE ZIErf^Q^^j^ltE^OURANT (1797 - 1869) REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek .Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 19,90; per jaar 76,50. Losse nummers 45 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, dojiderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,50. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. In dit nummer: Conflict in „Storm"(wieierploeg DEN HAAG, 13-7. Duizenden vakantiegangers heb ben zich het afgelopen weekeinde voor kortere of lan gere tijd aan de Nederlandse kust genesteld. DAMASCUS, 13-7. Palestijnse commando's in Damascus hebben zendag gezegd dat ze vele hectaren bosland langs de weg Jeruzalem-Tel Aviv hebben verschroeid door mid del van brandbommen. Volgens een woordvoerder gingen de bommen af zaterdag om kwart over twaalf 's middags onze tijd. Het vuur zou ook zijn overgeslagen naar houtwerven. De actie zou in de buurt van Ras Al-Ain zijn ondernomen. In Naharyia in Israël zijn enkele mensen gewond toen vanuit Libanon afgeschoten raketten op de stad neerkwamen. Volgens inwoners moesten twee mensen naar een zie kenhuis worden gebracht. TUNIS, 13-7. De Arabieren gaan hun zaak - en die van de Palestijnen - op wereldwijde schaal „verkopen". De ministers van voorlichting van Arabische landen sloten zaterdag in Tunis een bijeenkomst van een week af met de aankondiging dat zij een „campagne van informatie over de Arabische zaak in de hele wereld" ontketenen. De bedoeling is, staat in de aan kondiging, „de vriendschap te wer ven van volkeren en regeringen in de hele wereld". BANGKOK. 12-7. Twee aardbevin gen, die in de afgelopen weck Birma troffen, blijken duizenden pagoden te hebben verwoest, waaronder de be roemde tempels van Sjweizigon, Boe- paya cn Anada, die daleren uit de elfde eeuw, zo heeft radio-Rangoon gemeld. De autoriteiten hebben opdracht gegeven onmiddellijk te beginnen met het herstel van de bouwwerken. Radio-Rangoon heeft geen gewag gemaakt van slachtoffers. Groepen uil Bru en Goes op de rups. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De vakantiegangers die zaterdag op goed geluk naar Zeeland waren ge komen om een plaatsje op een cam ping te zoeken, kwamen van een koude kermis thuis. Zij kregen bij alle kampeerterreinen aan zee nul op het request, omdat deze reeds vol zaten. De moedeloze zoekers werden verwezen naar campings meer land inwaarts, waar nog wel plaats was. De hotels in Zeeland zijn voor 85 procent volgeboekt. Volgens het hoofd van de Centrale Logiesinformatie- dienst in Zeeland, J. Dop, komt waar schijnlijk volgende week pas de groot ste vakantieklap, omdat dan de va kantiegangers uit Nordrhein-West- falen massaal op stap gaan. Die drukte valt dan samen met de laat ste week van de bouwvakkantie. Op Texel was zaterdag nog be perkte ruimte op de campings en in de hotels en bij particuliere pen sions. De beschikbare bungalows en campinghuisjes waren alle echter al volledig bezet. Er worden op het eiland noodcampings gereed gehou den met het oog op de komst van ca ravans en grotere tenten. De veerboot van Den Helder naar Texel had zaterdag zo'n drieduizend auto's over te zetten. De wachttijden bedroegen vijf tot zes uur in de och tend cn 's middags drie tot vier uur. In Den Haag was het wat de drukte betreft al van hetzelfde laken een pak. In Scheveningen waren alle ho tels en pensions al gauw vol. In Den Haag was nog enige ruimte, maar eigelijk alleen nog maar in de duur dere hotels, aldus een V.V.V.-infor- matrice. De campings in de omge ving van Den Haag kunnen de drukte best aan. Zij zijn op het ogenblik be zet voor 60 tot 70 procent. Veel vakantiegangers zijn ook weer naar Zandvoort getogen. Men noemt er de drukte „niet overmatig". De hotels en pensions zitten vrijwel vol, maar in de partikuliere sector heeft men nog heel wat ruimte „te huur" en „Zimmer frei". De Nederlandse nummerborden overheersten in het vakantieverkeer. QUITO (Ecuador), 12-7. De minis ter van binnenlandse zaken van Ecu ador, Guillermo Duran, heeft in Quito bekendgemaakt dat een drug smokkel tussen zijn land en Colum bia is blootgelegd, waarbij militairen waren betrokken. Drie officieren van de Columbiaan- sc, luchtmacht en hun met 130 kilo cocaïne geladen watervliegtuig, wer den gepakt toen zij op 26 juni boven oerwoudgebied verdwaald waren ge raakt. De hoeveelheid cocaïne is vijftig miljoen Amerikaanse dollar waard. Duran zei dat het vliegtuig aan Co lumbia zou worden teruggegeven, maar dat de drie officieren in Ecua dor terecht zullen moeten staan. NIEUW DELHI, 13-7. De moesson, die grote gedeelten van het noorden en zuiden van India blank zette heeft de afgelopen twee weken ten minste tweehonderd mensenlevens geëist en meer dan een miljoen men sen dakloos gemaakt. De provincie Soettar Pradesj en Bihar zijn het ergste getroffen. Er kwamen daar 175 mensen om het le ven als gevolg van de overstromin gen. CAPE CANAVERAL, Florida, 13-7. Zondagmiddag half vier onze tijd begon op Cape Canaveral in Florida het aftellen voor het Amerikaanse deel van de historische Amerikaans- Russische ruimteverkenning die dinsdagavond onze tijd begint. Intussen haalden de astronauten brigade-generaal Thomas Stafford, Donald Slay ton en Vance Brand - de drie astronauten die in de ruimte zullen koppelen met twee Sowjet- russische kosmonauten - halsbre- kende toeren uit in een straalge- vechtsvliegtuig van het type T-38. De artsen menen dat deze oefenin gen de drie astronauten zullen hel pen bij het overwinnen van de moei lijkheden die het gevolg zijn van ge wichtloosheid. De ontmoeting in de ruimte vindt donderdag, wind en weder dienende, plaats. Stafford sprak telefonisch met de kosmonauten kolonel Alexei Leonov en Valeri Koebasov, die hem ver telden dat alles aan hun kant naar wens verliep. Stafford kon hetzelfde zeggen voor Cape Canaveral, al zei hij te hopen dat men geen last zou hebben van de plaatselijke onweders. MACKINAC ISLAND, Michigan. President Ford en de Russische am bassadeur in Washington Anatoli Dobrynin zullen dinsdag op de tele visie kijken naar de lancering van de Sojoez in Baikonoer, zo heeft perschef Ronald Nessen zondag mee gedeeld. Ford en Dobrynin begeven zich daarvoor naar de aula van het mi nisterie van buitenlandse zaken in Washington. Donderdag koppelt de Sojoez aan de Amerikaanse Apollo. BRUINISSE, 12-7. Zaterdagmiddag vond onder grote belangstelling de „Zeskamp Bruinisse" plaats op het sportterrein van „Bruse Boys". Na een welkomst woord door voorzitter Bert Hokken, werd de micro foon in banden gegeven van de presentator de heer D. I'assehier bekend van radio cn t.v. De gemeente Bruinisse had een fraaie beker beschikbaar gesteld voor dc winnende ploeg van deze zeskamp. Er waren vier ploegen aanwezig die ook met het „Spel zonder grenzen" meespeelden, nl. de ploegen uit Zwijndrccht, Veldhoven, Schoonre- woerd en Goes. Uit Bruinisse speel den leden van de jeugdsoos „De Pul" en C.J.V. „Obadja" mee en uit Zie rikzee leden van „Delta Sport". De eerste proef was een even- wichtsbalkwedstrijd, die zich' af speelde boven het bekende zeskamp- bad en de deelnemers tien ballonnen moesten trachten door te prikken. Met het afleggen van deze eerste proef kwamen velen al in het water terecht en eindigde de ploeg uit Goes als eerste. De tweede proef was een rupsen- proef. De rups bestond uit vijf aan elkaar bevestigde skippy-ballen. Dit was voor de deelnemers een zeer zware proef, die door de ploeg uit Zierikzee niet werd volbracht; door de Bruse ploeg werd de maximale tijd overschreden. Rode draad Net als bij het. „Spel zonder grenzen" op de t.v., was er een rode draad- spel, dat telkens terugkwam. De rode draad was een watertransportwed strijd, waarin de spelers zoveel mo gelijk water over het zwembassin moesten dragen en waarbij zij wer den gehinderd door de tegenpartij die zakjes zand gooide. De derde proef betrof rollen met de lange mat, wat voor de teams weinig moeite opleverde. Verder was cr een voertuigenrace, dat begon met een hobbel fiets het veld rondrijden en vervolgens vijf deelnemers op de reuze step. De reddingrace, waarbij de deelnemers met reuze blokken onder de voeten een parcours met hindernissen moest afleggen en daar bij een pop naar het andere eind van het veld brengen, leek moeilijk, maar verliep erg vlot. De laatste proef was een bal-esta fette, waarmee het zeskampspel be ëindigd werd en de eindstand op het scorebord kwam. Eindstand Als eerste eindigde de ploeg uit Veld hoven met 32 punten, tweede werd Schoonrewoerd met 31 punten, derde Goes met 30 punten, vierde Zwijn- drecht met 26 punten, 5de Bruinisse met 17 punten, zesde Zierikzee mot 11 punten. Het was voor de ploegen uit Zierikzee en Bruinisse niet een voudig om tegen zulke getrainde groepen te strijden, maar het geheel werd erg sportief gespeeld. ZIERIKZEE. Gezellige drukte op de Zierikzeese Appelmarkt op „zo maareen door-de-weekse dag. Het bekende stadsorgel van de familie Rossen vormt het middelpunt van de vele voorbijgangers. Nu de bouiovakvakanties zijn begonnen is dit wel ongeveer het straatbeeld dat Zierikzee de komende weken „le wachten" staat. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Wij benijden meer onverdiend i J dan verdiend geluk. a a Hazlitt Wethouder W. van Gilst bood de winnende groep de fraaie Bruse be ker aan en dankte al degenen die hadden meegewerkt aan het slagen van dit voor Bruinisse grootse festijn. De scheidsrechters van deze zes kamp waren de heren Kees van Liere, Fred Hoofdman, Leo Inkelaar. Het startsein was in handen van Ab Jumelet en de stand op het score bord werd bijgehouden door de da mes Mary Eerland en Margriet Quist. Het geheel was georganiseerd door de jeugdsoos „De Pul" en C.J.V. „Obadja", met als leider Bert Hok ken. Verder hebben de gemeente, de plaatselijke V.V.V. en de midden standsvereniging hun volle mede werking gegeven. d De leden van de E.H.B.O., die ty- dens de wedstrijd op het veld aan wezig waren, hebben een paar maal hulp moeten bieden bij kleine val partijen, maar ernstige ongelukken zijn niet gebeurd. Het geheel mag een groot succes worden genoemd. Heeft u nog een en wilt u graag over op eiken? Ruil het dan in bij MEUBELRAMA Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 MOSKOU, 13-7. In de Sowjet-Unie is de klok voor dc officiële tijdreke ning eenduizendste seconde vooruit- gezet bm gelijk te komen met dc of ficiële Amerikaanse tjjd, zo bericht het persbureau Tass. Tot dc aanpas sing is besloten in het belang van dc coördinatie van dc gezamenlijke missie van dc Apollo cn dc Sojoez. Verwachting tot dinsdagavond: Koeler Zonnige perioden, vooral aan de kust, maar later ook weer plaatse lijk buien; matige tot vrij krachtige zuidwestelijke wind; minimumtem peraturen omstreeks 15 graden, ma ximumtemperaturen van 1.9 vlak aan zee tot circa 23 graden in het bin nenland. Voor woensdag: Aantal uren zon: 3 tot 12. Min.-temperaturen: omstreeks 13 gr. Max.-temperaturenomstreeks 20 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 15 juli. Zon op 4.37, onder 20.54 Maan op 13.07, onder 23.28 Eerste kwartier: 15 juli (20.47) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laag water 15 juli 7.38 19.53 0.51 13.15 Doodtij: 18 juli. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 14-7. Het K.N.M.I. deelt mede: Tussen een zwak hogedruk- gebied boven Oostenrijk en een dc- presse ten westen van Ierland, wordt mcl een matige zuidwestelijke stro ming koelere oceaanlucht naar onze omgeving gevoerd. De temperaturen die maandag nog zomerse waarden bereikten komen weer op een lager niveau. Zeer warm zomerweer was het zondag in de landen rond de Middel landse zee. In Spanje werd het zon dag op sommige plaatsen 40 graden. In ons land passeerde zondag een zwak warmtcfront van de eerder genoemde depressie bij Ierland en bracht alleen in het noorden van het land enige regen. Daarachter stroomde de lucht binnen die ons maandag hel warme weer bracht. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1