DE GROENE TAS Palestijnse bom in de diplomatie BUREAU'S intermeubel BLIK DOOR HET WERELD X C. Wandel Zn. VENSTER ZIERIKZEESC.HE NIEUWSBODE VrUdas 11 Juli 1975 Nr. 21722 7 Donderdag 17 juli, 20.20 uur, Nederland I: Ik dacht dat ik op tijd zou zijn. Elisabeth Andersen en Jan Ret el als Leida en Thomas Vermeulen. De Israëli's kunnen boos zijn over de bloedige bomaanslag waarmee de Palestijnen hun terreur een nieuw aksent hebben gegeven, maar verba zing past hun niet. Voor de PLO is dit de geëigende manier zich te mengen in het diplomatiek overleg naar zij zelf buiten wordt gehouden. Eu van Arafats standpunt uil bezien werkt het zo uitstekend. De bom aanslag zelf heeft binnen Israël die groepen juist een ruggesteuntje ge geven die zich verzetten tegen het doen van konsessies aan Egypte, wat nu aun de orde is. Dit ziet de PLO graag. En de tuchtigingsakties waar mee Israël de aanslag beantwoordde werkt zelfs dubbel in Palestijns voordeel. In de eerste plaats valt dit niet goed in de Arabische wereld en in de tweede plaats is de aanval weer een excuus voor de Palestijnen in Libanon om zich te wapenen, iets wat een van de aanleidingen was voor de al evenzeer bloedige onder linge strijd tussen de diverse groe peringen Libunezen, vooral in de hoofdstad Beiroet. Aan de orde is de zeer zware Amerikaanse druk op Israël om twee pussen in de Sinai-woestijn op te geven en ook de olievelden van Aboe Rodeis, waar tegenover van Egyptissche zijde niet meer staat dan nogal vage tegemoetkomingen die weinig meer inhouden dan de verklaring dat men niet direkt plan nen heeft om oorlog te voeren. Er zit voor Israël, als het nuchter rede neert, niet veel anders op dan toe te geven. De V.S. zeggen het niet als een regelrecht ultimatum, maar als de Israëli's nee zeggen dan zal Washington ten einde raad er ook maar achter gaan staan, dat de grote konferentie in Genève de zaak regelt - sprake is ook van een voorstel dat de VS daar direkt ter tafel willen brengen en dat neerkomt op ogen blikkelijke terugtrekking naar nage noeg de grenzen van 1967. Mei zo'n voorstel zou Amerika de andere deelnemers eenvoudig voor zijn - dat die daarop uit zijn en dat zij de meerderheid vormen is tevoren dui delijk. Gespleten klub Trouwens, er is nog altijd de be faamde resolutie nummer 242 van de Veiligheidsraad, die hetzelfde be helst en die zo langzamerhand door vrijwel alle landen van de wereld nog eens is onderstreept. Nu, wat de VS nu van Israël vragen is heel wat minder dan deze terugtrekking. En al kunnen er dan generaals zijn die vrezen dat men Egypte hiermee een sleutel geeft voor de toegangs deur tot Israël, de twee passen zijn het niet waard om er de steun van de VS, Israëls enige vriend van be tekenis in de wereld, om te verlie zen. Wat dan weer de volgende stap zal zijn, waarvoor ongetwijfeld weer een stuk Sina'i opgegeven zal moe- Advertentie voor Sehouwen-Duiveland X Garage Nieuwcrkerk. Tel. (01114) 1487 J ZIERIKZEE. Wegens een tempera tuur die zeer dicht in de buurt van de 30° C kwam, kon de kunst- en antiekmarkt zich niet verheugen in overstelpend veel belangstelling van toeristische zijde. Het publiek echter dat de warmte trolseerde waagde een gretig oog aan o.m. de gevarieer de kollektie sierraden die was uitge stald. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ten worden, ziet men dan later wel weer. De stap-voor-stap-taktiek die Washington voorstaat, zal uiteinde lijk ook wel tot „Geneefse resulta ten" leiden, maar er komt wellicht iets voor terug. De Palestijnen vrezen dit stap- voor-stap-overleg omdat het recht streeks tussen Israël en Egypte gaat - weliswaar rept Cario plichtmatig af en toe wel over de rechten van de Palestijnen, maar dat lijkt niet meer dan voor de vorm. Sadat wil Egyp tisch gebied terug, dat verloren ging, hij heeft kennelijk geen zin in oorlog voeren omdat hij liever zijn land opbouwt en veel boodschap heeft hij eigenlijk niet eraan, hoe de anderen - inklusief Syrië en Jordanië zowel als de Palestijnen - hun puzzels op lossen. Maar als Israël en Egypte hun kivesties geregeld hebben is de grootste pressie op Israël om ook de verder uitstaande twistpunten bij te leggen, ook verdwenen. Syrië en Jordanië vrezen bij een Egyptisch- Israëlisch akkoord in de kou te ko men staan, maar de Palestijnen zijn daar helemaal als de dood voor. Daurom willen ze van zich laten ho ren. En als dit ook nog inhoudt dat hun akties juist de legen toegeven gekante groepen Israëli's nog fer venter tegen maakt, is dit alleen maar goed. En in zekere zin hebben ze hun doel bereikt. Het Israëlische kabinet, een ook intern over deze zaak gespleten klub, heeft de beslis sing weer even uitgesteld. Flitsen uit het buitenland BUENOS AIRES. Argentinië wacht op de volgende stap van president Maria Estela Peron in de politieke en economische crisis die haar pres tige ernstig geschaad heeft en het land zeker 800 miljoen dollar (bijna twee miljard gulden) aan produktie- verlies in de afgelopen twee weken beeft gekost. PARIJS. De Franse socialistenlei der en presidentskandidaat in 1974 Francois Mitterrand heeft op een persconferentie de verwachting uit gesproken dat er vóór het einde van dit jaar anderhalf miljoen werklozen zijn in Frankrijk. Het tekort op de Franse begroting zal dan volgens hem rond 10 miljard frank belopen. BERN. Het Zwitserse Federale Bureau voor de luchtvaart heeft woensdag" meegedeeld dat het zoe ken naar een sportvliegtuigje dat sinds 28 juni in de Zwitserse Alpen wordt vermist is gestaakt. Het toestel was op weg van Bern naar Venetie. Het had zeven perso nen aan boord, onder wie de Ne derlandse 26-jarige Truus van dei- Voort uit Voorburg. KEULEN. De 44 passagiers en vijf bemanningsleden van een Boeing- 737 van de Duitse Lufthansa, zijn in ernstig levensgevaar geweest toen twee Starfighters van de koninklijke luchtmacht op geringe afstand voor bijraasden, zo heeft de maatschappij in Keulen meegedeeld. VATICAANSTAD. Het aantal r.k. religieuzen in de wereld is in de laatste vier jaar met 24,6 procent ge daald, zo blijkt uit een statistiek van de romeinse-curiecongregatie voor de religieuzen en »s eculiere instituten. Het percentage voor de Verenigde Staten en Canada bedraagt zelfs 38,5 procent. WASHINGTON. President Ford is met het Congres tot overeenstem ming gekomen over een hervatting van de wapenleveranties aan Tur kije, zo heeft de president aan de pers meegedeeld. BONN. De regering van West- Duitsland heeft na jarenlange aarze ling een heet hangijzer aangepakt en besloten tot het treffen van concrete financiële steunmaatregelen ten be hoeve van de in financiële moeilijk heden geraakte dagbladpers. De Westduitse regering beoogt met deze maatregelen bij te dragen tot het instandhouden van een verscheiden heid in meningsuiting. BILBAO. Het Spaanse blad Hier- ro meldt dat er twee Baskische na tionalisten zijn gearresteerd in ver band met de moord op de Spaanse premier Carrero Blanco, nu ander half jaar geleden. HONQLOELOE. Op Hawaii is een aardbeving gevoeld, waarvan de sterkte 4,5 Richter was. Deskundigen achten het niet onmogelijk dat de reusachtige vulkaan Maoena Loa weer begint te werken. Maoena Loa spuwde zaterdag voor het eerst in vijfentwintig jaar lava, die achttien uur stroomde en zondag tot stilstand kwam. BRUSSEL. De Europese Commis sie, het „dagelijks bestuur" van de E.G., is van mening dat de Europese economie volgend jaar een groei van gemiddeld vier procent kan bereiken, mits de produktie zich in de herfst van dit jaar weer gaat ontwikkelen. Dat wordt meegedeeld in een docu ment dat in de raad van ministers van financiën van de E.G. behandeld wordt. PAMPLONA. Tijdens de jaarlijk se feesten van San Fermin, in het Spaanse Pamplona, is een man door een stier gedood en werden twintig mensen gewond. SALVADOR. De Braziliaanse mi litaire autoriteiten hebben bekendge maakt dat de veiligheidsstrijdkrach ten van het land de „verboden Bra ziliaanse communistische partij in de staat Bahia hebben ontmanteld" en daarbij zeventien mensen zijn gear resteerd. KOPENHAGEN. Als vissers ver klede politiemannen moeten ervoor zorgen dat zich geen incidenten met Nederlandse treilers op de Noordzee meer voordoen. Politiecommissaris Henning Petersen van Holstebro, op Jutland, verklaarde dat twee politie mannen al meevaren op Deense trei lers. TEL AVIV, De Israëlische minis ter van defensie, Peres, heeft in een hotel in Jeruzalem een geheim docu ment over de huidige vredesinspan ningen verloren, nadat hij het aan zijn voorganger, Dajan, had laten zien. Een Arabisch lid van het hotel personeel had het gevonden en te ruggebracht. TOKIO. De Japanse regering heeft na het aandringen van de Palestijnse bevrijdingsorganisatie P. L. O., toe stemming gegeven tot het openen van een P.L.O.-bureau in Tokio, zo meldt het Japanse blad „Asahi". De vertegenwoordigers van de P.L.O. zullen echter generlei diplomatieke rechten verkrijgen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN IIAAG. Nederland zal dit jaar een extra bijdrage van twee miljoen dollar (ongeveer f 5 miljoen) leveren aan het kapitaalsontwikke lingsfonds van de Verenigde Naties. Dit is namens de minister voor ont wikkelingssamenwerking bekendge maakt door ambassadeur Kaufmann op de 59ste zitting van de ECOSOC, de economische en sociale raad van de Verengde Naties in Genève. GROENLO. In een deel van de stadsgracht in Groenlo zijn donder dagmorgen honderden dode en naar lucht happende vissen aangetroffen. Door het warme weer en de traag stromende gracht bevat het water te weinig zuin-stof. DEN HAAG. De minister van jus titie heeft besloten de lioofdcontro- ieurs, de groepschefs, de financieel controleurs en de instrukteurs van de Dienst Qmroepbijdragen algeme ne opsporingsbevoegdheid te geven. Dit door hen te benoemen tot onbe zoldigd ambtenaar van het Korps Rijkspolitie. Wat biedt de BEELDBUIS? ZONDAG 13 JULI NED. IOm vier uur wordt aan de jeugd gedacht met een aflevering van Ti-ta-tovenaar. Daarna volgen dertig minuten beelden van de halve finale van het atletiektoernooi om de Europacup voor heren, dat in Lon den gehouden wordt en vervolgens neemt het IKOR de zender over met de rubriek Zingend Geloven (met de Jeugdcantorij van de Nieuwe Kerk te Groningen). De musicalfilm South Pacific gaat vanavond van start na dat de jeugd vijf minuten heeft kunnen genieten van de tekenfilm Twietie. Allerlei amoureuze perike len doen zich voor in hét verhaal waarmee de film South Pacific is opgebouwd. De film werd in 1958 gemaakt door regisseur Joshua Lo gan. Het verhaal is gesitueerd in de Koraalzee tijdens de oorlog met de Japanners in de Pacific en er is sprake van twee liefdesgeschiede nissen. In de laatste vijftig minuten- van haar zendtijd staat de KRO stil bij de aanstaande koppeling in de ruimte. Op 17 juli zal een nieuwe mijlpaal in de ruimtevaart bereikt worden als een Russisch en een Amerikaans ruimtevaartuig aan el kaar gekoppeld worden. De film die door een eigen KRO-ploeg gemaakt is naar aanleiding van deze gebeur tenis, bevat onder meer een over zicht van de Russische ruimtevaart- aktiviteiten tot dusver. De film is uniek, omdat er opnamen werden gemaakt op plaatsen waar tot dus ver geen andere Westerse tv-ploeg is geweest. De bende van Bonnot zit achter slot en grendel, maar er gaan geruchten dat pogingen worden ondernomen om de bandieten te bevrijden. In het programma Ontmoeting in New York, wordt een gesprek getoond met de Brits-Amerikaanse journalist Alistair Cooke. ZONDAG 13 JULI NED. 1: 16.00 Journaal; 16.02 Ti- ta-tovenaar; 16.27 Europa Cup atle tiek Londen; 17.00 Zingend Geloven; 17.30 Wilde Ganzen; 18.55 Minimo- len; 19.00 Journaal; 19.05 Twietie; 19.10 De Grote Musicals; 21.35 Rus sen in de ruimte; 22.25 Journaal. NED. II: 18.10 Tour de France; 18.30 Woord voor woord; 18.35 Mini- molen; 18.40 De kinderen van num mer 47A; 19.05 Studio Sport; 20.00 Amerika; 20.50 Panoramiek; 21.15 Journaal; 21.20 De Tijgerbrigade; 22.15 Ontmoeting in New York; 22.40 Suriname deze week; 22.45 Journaal; 22.50 Tour de France. MAANDAG 14 JULI NED. I: Tussen zeven en acht uur wordt de Amerikaanse film De jonge uitvinder uitgezonden. In deze tot de fantasie sprekende film wordt een jongetje getoond dat zich met het uitvinden van voorwerpen bezig houdt. De jongen heeft zijn hobby niet van een vreemde, want zijn va der is een echte verstrooide profes sor. Op zekere dag wordt een we reldschokkend apparaat uitgevon den. De VARA komt na het journaal terug op de buis met de dokumen- laire De spoorweg van de vrijheid. Deze produktie van de Britse China- kenner Felix Greene behandelt de aanleg van de Tanzania-spoorlijn die de rijke kopermijnen van Zam bia op een veilige manier moet ver binden met de haven van de Tan- ziaanse hoofdstad Dar-es-Salaam. De aflevering van de serie MacMil- lan en vrouw, die om negen uur te verwachten is, speelt zich af in de tenniswereld. De heetgebakerde tennisprof llia Astrov wordt aan vankelijk als hoofdverdachte be schouwd in de zaak van de moord op een schatrijke zakenman. Maar Rock Hudson, alias inspekteur Mc Millan, krijgt in de loop van het on derzoek de indruk, dat zowel de zoon als de vrouw van de vermoorde meer van de misdaad afweten. Ne derland I is om tien voor elf aan het eind van zijn lalijn, na een korte uit zending van de Stichting Symbiose en het laatste nieuws. NED. II: In de vooravond bewijst Arj)ad opnieuw zijn trouw aan het zigëunervolk. In het 25e deel van! de serie komen lepralijders in het kamp van vorst Bekeczy hulp zoeken en dat veroorzaakt nogal wat onrust. Arpad is een van de weinigen die weten dat de melaatsen in werke lijkheid vermomde kerngezonde meisjes zijn. Vaderlandse platen produkties worden vervolgens bij hel tv-publiek geïntroduceerd door Rob de Nijs. In de misdaadserie Pepper, is sprake van een aantal identieke moorden. In alle gevallen zijn de slachtoffers met éénzelfde wapen getroffen, maar een ander verband kan niet worden ontdekt. Zodat sergeant Pepper er een zivure klus aan heeft deze moorden op te lossen. De serie Maude laat zien hoe Maude en haar echtgenoot Waller proberen onder de koop van een hujs uil te komen. Aktualiteiten wórden in de volgende dertig minu ten gebracht door Wibo van der Lin de en zijn Aktua TV-team. In het programma Zomer '75 verschijnen onder anderen op het scherm Ro berto Blanco, Silvio Francesco, Su Kramer, Costa Cordalis, Peter Kraus, Mary Roos en Peggy March. Voordat de zender de lucht uitgaat, volgt nog een samenvattende repor tage van de vandaag verreden etap pe in de Tour de France. MAANDAG 14 JULI NED. I: 18.45 Minimolen; 18.55 Journaal; 19.05 De jonge uitvinder: 20.00 JournaaU 20.20 De spoorweg naar de vrijheid; 21.05 McMillan 22.40 Symboise; 22.44 Journaal. NED. II: 18.25 Tour de France; 18.45 Minimolen; 18.55 Journaal; 19.05 Arpad de Zigeuner; 19.25 NL- Tippers; 20.00 Journaal; 20.20 Pep per; 21.10 Maude; 21.40 Aktua TV; 22.10 Zomer '75; 22.50 Journaal; 22.55 Tour de France. SINT PANCRAS. Alkmaar wil 2,6 miljoen kubieke meter zand uit de Kleimeer aankopen en laat zich door milieubeschermers niet van de wijs_ brengén. Het zand wordt benut voor ophoging van het industrieterrein West-Beverkoop, aldus burgemees- R. de Wit van Alkmaar op een in formatiebij eenkomst. DEN HAAG. De Koninklijke Landmacht gaat in de komende vijf jaar haar gehele bestand van enkele duizenden leger jeeps vervangen door nieuwe Landrovers van British Ley- land. De bestelde terreinvaardige jeeps zijn bestemd voor alle parate eenheden van de landmacht. AMSTERDAM. De 61-jarige siga renwinkelier C. H. J. de Haan uit de Ruys de Beerenbrouckstraat in Amsterdam heeft twee jongelui uit zijn zaak weggejaagd die hem -met een revolver wilden beroven. HAARLEM. De gemeenteraad van Haarlem heeft zich verenigd met een voorstel van b. en w. de produktie- afdelingen van de waterbedrijven van Bloemendaal. Haarlem, Velsen en Zandvoort tot één regionaal pro- duktiebedrijf samen te voegen. Er zal worden samengewerkt met de provincie Noord-Holland om te ko men tot het inbrengen van opper vlaktewater in de Kennemerduinen. DEN HAAG. De koelwatersyste men van elektrische centrales dienen gewijzigd te worden, met name van die centrales, waar het koelwater geloosd wordt in omliggende wate ren. Aldus het Tweede-Kamerlid Kruisinga (CHU) in gestelde schrif telijke vragen aan de ministers Vor- rink van volksgezondheid en mileu- hygiëne, Lubbers van economische zaken en Westerterp van verkeer en waterstaat. NED. II; Tussen de plaatsen Nice en Pra-Loup liggen de 219 kilome ters die de Tour de France-renners vandaag te verrijden hebben. Over het verloop van deze vijftiende etap pe worden de kijkers vanaf tien over zes vanavond ingelicht. Ook op het tweede net ivordt stilgestaan bij de koppeling in de ruimte die over vier dagen plaats heeft. Panoramiek schenkt er aandacht aan. Aan het begin van de NOS-avond staat een aflevering van de vrolijke jeugdserie De kinderen van nummer 47 A, waarin blijkt dat het kinderleven af en toe beslist niet meevalt. Sport nieuws uit binnen- en buitenland wordt vervolgens gepresenteerd door Studio Sport. Wie er zin in heeft, kan daarna opnieuw een duik nemen in de geschiedenis van de Verenigde Staten van Amerika. In deel twee van de BBC-serie Ameri ka wordt stilgestaanbij de ontdek king van dit land. Columbus zette in 1492 als eerste blanke voet aan wal, dertien jaar later ontdekte Bretonse vissers de noordkust van dit land. Vanavond is het ook weer de beurt aan de Tijgerbrigade, het speciale politieteam dat in het begin van de ze eeuw in Frankrijk gevormd werd. Nieuw aangekomen: al vanaf f 95.- Nergens voordeliger meelstraat 31 zierikzee 50 Dat was toch niets voor moeder om zoiets te exploiteren? Helemaal vanuit Nederland? Als je eigenares se van iets dergelijks heet te zijn, ben je toch verplicht er tenminste eens per maand naar toe te gaan om polshoogte te nemen omtrent de exploitatie. Het oog van de meester maakt het paard vet. Maar bij mijn weten bezat moeder niet eens een pas.'' Geer knikte. „Jawel. Moeder had er een: in 1964 uitgegeven door de provinciale griffie in Leeuwarden". Harmen keek zijn vrouw aan. „Waarom heb je ons dat nooit ver teld?" „Jeetje, wist ik, dat jullie dat zo belangrijk zouden vinden!" „Onder deze omstandigheden, nu we dit weten, toch zeker," meende Harmen. Niek haalde de schuldbetekenis uit zijn zak en overhandigde die aan zijn broer. „Bekijk dat eens. Gek, maar het begint zo ongeveer op een legpuzzel te lijken. Nu we weten, dat moeder in 1964 een pas had en waarschijnlijk in dat jaar dat ge bouw in Münster heeft gekocht, wordt het wat duidelijker, waarom ze veertigduizend gulden van me vrouw Jaarsma leende. Ze had het natuurlijk nodig voor de aankoop." „En dat ding in Bocholt", vroeg Ellechien; is dat ook een bejaarden tehuis?" ..Ik weet het niet. zus. want daar ben ik nog niet geweest." verklaar de Harmen. „Het is niet bepaald naast de deur. he? Ze ongeveer op het randje van het Roergebied en dan nog aan de zuidelijke kant. Is volgende week dan wel aan de beurt". Harmen had intussen de schuld door J. D. POSTHUMUS bekentenis gelezen en keek zijn broer aan. „Hoe kom je er aan?" „Ellechien vond het vanmorgen in moeders huis. In een oud jasje op de vliering". „Het was in een jakje," verbeterde zijn vrouw. „Misschien net op tijd. Want 's middags is een ander op de vliering aan het zoeken geweest". „In aanmerking nemende, dat die Reinder van de week ook al op de vliering aan het zoeken is ge weest, mag je wel aannemen, dat het hierom ging," meende Geer te moeten zeggen. „O ja, dat grietje, he? Niek keek zijn broer aan. terwijl hij het docu ment dichtvouwde en in zijn jaszak stopte. „Die Irene Jaarsma.... Ze zegt een nichtje te zijn van mevrouw Jaasma en van haar het enige fa milielid is. Die vrouw beweert bij hoog en laag, dat moeder haar huis aan mevrouw Jaarsma zou hebben verkocht". Harrnen schudde zijn hoofd. ..Dat is niet mogelijk. Moeder kon zonder onze toestemming het huis niet van de hand doen. Ze mocht er enkel kosteloos tot haar dood in wonen." „Dat heb ik ook al gezegd. We moeten wel maatregelen nemen, jongens, om te voorkomen, dat ze daar de baas gaat spelen," verbolgde Niek. „Tegen El heeft ze gezegd op de proppen te zullen komen met een fotokopie van de koopakte en dal zo daarna overal nieuwe sloten op do deuren zal laten zetten.Hij keek do anderen veelbetekenend aan. „Dat moet ze eens proberen!" Har men stoof nijdig op. „Breek ik alles weer open en donder haar persoon lijk de straat op met haar hele heb ben en houden." „Jij dondert niks," besliste zijn vrouw. „Krijg je enkel moeilijkhe den mee. Ik moet overigens nog zien. of ze zoiets durft." Ellechien meesmuilde: „Vergis je maar niet: dat grietje is volgens mij tot alles in staat." „Best mogelijk. El. maar mij over bluft ze niet," meende Geer. „Laten we alles nu eens even rangsschikken, jongens. Misschien zien we dan een nieuw aanknopings punt." stelde Niek voor. „Voorzover ik me kan herinneren, kwam me vrouw Jaarsma in 1963 bij moeder inwonen. Ik herinner me nog, dat moeder er blij mee was. Op die eerste zondagmiddag, toen wij er waren, zei ze zo ongeveer: Dat scheelt heel wat, want samen komen we er nu wel. We maakten die mid dag kennis met mevrouw Jaarsma. Zomer 1963, weten jullie nog? Goed. dat klopt dus. Een half jaar later, om precies te zijn: op 24 januari 1961 leent mevrouw Jaarsma veertigdui zend gulden aan moeder. Waarvoor? Waarschijnlijk om de aankoop in Münster te financiecren. Iels anders zou ik niet weten. Blijkens dc no ta's „Die vooral gedateerd zijn in de jaren 1964 tot 1967 en een enkele een jaar later," vulde Harmen aan. „Blijkens die nota's dus, is er het een en ander geleverd aan dat be jaardencentrum in Münster. Waar schijnlijk is zo ongeveer de hele in ventaris gemoderniseerd. Van Har men, die het gezien heeft weten wc nu. dat het een exklusieve inrichting is. Je moet geld bezitten, anders kom je er niet in. Wat ligt hierin opge sloten? Dat er behoorlijk aan dit centrum werd en wordt verdiend. Dus geleidelijk aan ging moeder geld verdienen. Misschien wilde of kon ze niet altijd alles verantwoorden voor de fiscus, of verzweeg zo een deel van haar inkomen, dus kocht ze er misschien sieraden voor. aandelen en obligaties en de postzegelverza meling." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 7