TOELICHTING BESTEMMINGSPLAN ZOMERDORP DEN OSSE BBOUWEBSHAVEN Overbelasting alarmnummer A.N.W.B. verwacht Kwart van de bevolking gemiddeld 's-winters week ziek WEER (EXTRA) FILMVOORSTELLINGEN IN ZIERIKZEESE CONCERTZAAL Dollarregen STREEKNIEUWS „Flitsen" Huisje werpen Arm aangehecht Grote zorgvuldigheid betracht bij voorbereiding- van ontwerpplan BROUWERSHAVEN. 9-7. De gc- mcènteruad van Brouwershaven heeft besloten tot vaststelling van het bestemmingsplan Zomcrdorp Den Osse. (zie het raadsverslag elders in dit nummer). In verhand met het belang van het betreffende voorstel om tot vaststelling van het plan over te gaan hebben b. en \v. ecu alge mene toelichting op het ontwerp plan gegeven. De//.' toelichting van hol college luidt als volgt: Het plan heeft tot doel de recrea tieve bestemming van gronden en hei gebruik van gronden en opstallen te regelen voor het gebied, gelegen bin nendijks nabij Den Osse, totaal groot circa 70 ha. en de voormalige werk- haven Den Osse, groot circa 11 ha. Het westelijk gedeelte van het binnendijks gelegen gebied is in de jaren 1969-1973 gerealiseerd door de bouw van 250 zomerwoningen. In het vastgestelde streekplan Schouwen-Duiveland (1972) is tussen de kern Brouwershaven en de haven Den Osse een strook aangegeven met de mogelijkheid tot ontwikkeling van verblijfs- en watersport rekreaüe. Ten opzichte van de mogelijkhe den in het genoemde vigerende streekplan hebben b. en w., met in stemming van de raad, zich op het standpunt gesteld, dat nimmer een bestemmingsplan tot stand mag ko men, dat zodanig van omving is dat dit zou aansluiten bij de kern Brou wershaven met zijn historisch ka rakter. Door de afsluiting van de Greve- lingen in 1971 is ook de inrichting van het Grevelingenbekken aan de orde gekomen. In de „Inrichtingschets Grevelin genbekken", door de regering als basisplan voor de ontwikkeling van dit gebied aanvaard, wordt Brou wershaven genoemd 'als „watersport- centrum van het Grevelingenbek ken". Begeleidingcommissic De zware last, welke door deze opdracht op de schouders van het gemeentebestuur werd gelegd, is voor b- en w. aanleiding geweest om reeds in 1972 een zogenaamde „Be geleidingscommissie Brouwershaven" in het leven te roepen met als doel het gemeentebestuur te adviseren omtrent de rekreatieve ontwikkeling in de ruimste zin. Deze begeleidings commissie bestaat uit vertegenwoor digers van de ministeries van rijks waterstaai (Deltadienst), cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, landbouw en visserij (Staatsbosbe- BECKVILLE, Texas, 9-7. Een wa re dollarregen kwam woensdagmor gen neer op een secundaire weg in Texas nadat een gepantserde geld transportauto op weg naar een bank in het dorp Beckville in botsing was gekomen met een andere wagen. Toevalligerwijs bevond zich een politieman ter plaatse die met zijn karabijn de weggebruikers van de biljetten weghield, terwijl het per soneel op de geldauto ze bij, elkaar sch raapte. Volgens de politie zijn alle bank biljetten teruggevonden maar is een aantal muntstukken weggerold. heer, financiën (Domeinen), het pro vinciaal bestuur van Zeeland (Pro vinciale Planologische Dienst), liet waterschap Schouwen-Duiveland, do stedebouwkundige van de gemeente het hoofd gemeentewerken, en het college van burgemeester en wet houders. Teneinde de grootst moge- lijkt objectiviteit te waarborgen mankt de projectontwikkelaar geen dee! uit van deze commissie. De commissie heeft, mei het op stellen van een program van eisen, het voorliggende ontwerp-plan vanaf het beginstadium begeleid. Zij heeft daarbij onder andere rekening ge- I" ml.-)) dat in de eerder genoemde „Inrichtingschets Grevelingenbek ken" duidelijk is uitgesproken dat: .De grote, tamelijk diepe werkhoven in Den Osse zal na l ot gereedkomen van de afsluitingswcrkcn grotendeels voor watërsportdoel 'indon beschik baar kunen komen. Rekening houdend met de reeds tot stand gekomen ontwikkeling me nen b. en w. en met het college de begeleidingscommissie, dat hiermede aansluiting gezocht dient te worden, terw\jl daarboven eveneens een dui delijke relatie gelegd moet worden tussen de binnen- en buitendijkse ontwikkelingen, vast te leggen in één bestemmingsplan. Overtuigd van de grote gevoelig heid dat iedere ontwikkeling in een open agrarisch gebied een ingreep betreft hebben b. en w. bij de voor bereiding van hel thans ter vaststel ling aangeboden ontwerp de grootst mogelijke zorgvuldgheid betracht. Het is mede door dit laatste dat het college gemeend heeft bij het vooroverleg eveneens de door de ministerraad benoemde Projectbu reau en Stuurgroep Grevelingen bekken te moeten betrekken. NIEUWERKERK Geref. Gemeente Donderdag 10 juli wordt in de kerk der Geref. Gemeente een extra dienst gehouden waarin zal voorgaan ds. F. Haring te 's-Gravenhage. De dienst vangt aan om half acht. BRUINISSE Openbare basisschool Het aantal leerlingen op de openbare basisschool nam het laatste jaar door inkomende bevolkingstoename niet onbelangrijk toe. Peilingen be treffende de bevolkingsopbouw heb ben uitgewezen, dat in de komende jaren, ook uit het geboorteoverschot mag worden afgeleid dat, een ana lyse, binnen afzienbare tijd, ook daardoor het leerlingenaantal nog zal toepemen, niet ongegrond is. Is deze analyse juist, dan zal in de ko mende jaren een vijfde leerkracht vast kunnen worden aangesteld. In afwachting daarvan is de echtgenote van het hoofd der school mevr. Van Witzenburg-Huysse, parttime voor één dag, tijdelijk aangesteld als nieuwe (vijfde) leerkracht. Op een der andere dagen zal mevr. Van Witzenburg, ook nog op dezelfde manier werkzaam zijn aan de school in Oude Tonge. „De van do bij hot vooroverleg betrokken instanties ontvangen reakties hebben aanleiding gegeven om aan de gemaakte opmerkingen zo mogelijk tegemoet te komen," aldus b. en w. Speedboten varen te snel Bepaalde gebieden van het Greve- lingenmeer zijn verboden zones voor het snel varen met hardlopende speedboten. Niet iedereen schijnt daarvan op de hoogte te zijn. enkele personen kregen hiervoor in het nieuwe toerislcnseizoen reeds een bekeuring. Winkeldiefstallen In enkele nieuwe' zaken op de jachthaven werden reeds vorige week enkele winkeldiefstallen ge constateerd. De politie heeft in ver band daarmee verhoren afgenomen. I.ONDEN. Ongeveer een half miljoen gulden bracht dit schilderij uit 1810- 1X15 op bij SóthebiJ in Londen. Het kunstwerk „Fath Ali Sja" wordt toe geschreven man de Perzische schilder Mihr en is nu gekocht voor een Per zische prlve-verzamelaar. uit het buitenland. TANGER, Marokko. Acht perso nen zijn omgekomen en negen ge wond, toen een vaartuig met onge veer dertig mensen aan boord dicht bij Tanger schipbreuk leed. Onder de doden zijn zeven vrouwen. BEIROET. Eén Palestijnse guer rillastrijder is door een vuurpeleton terechtgesteld wegens misdrijven legen de Palestijnse revolutie". DJEDDAH. Minister Van der Stoel is welkom in Saoedi-Arabië, maar men zit niet om zijn komst te sprin gen. Dit is de indruk die men krijgt, wanneer men op het ministerie van buitenlandse zaken in Djcddah de betrekkingen tussen Nederland en Saoedi-Arabic ter sprake breng-t. BEIROET. „Carlos Martinez", de terrorist naar wie de politie over de hele wereld speurt, is lid van het Volksfront voor de Bevrijding van Palestina van Georges Habasj, zo meldt het Libanese blad „Al Hayat" uit goed ingelichte bron te hebben vernomen. TEL AVIV. De pijpleiding waar door olie van Eilat naar Asjkelon wordt vervoerd, is vernield en de olie verspreidde zich over de grote weg van de Ara va. Dit meldt het Is raëlische ochtendblad Yedioth Aha- ronoth in grote opmaak. Een onder zoek is in volle gang. De politie sluit sabotage niet uit. LONDEN. Bij een brand op de Britse kotter Granton Harrier op de Ierse Zee zijn vier opvarenden om het leven gekomen. De tien overle venden werden door drie hefschroef- vliegtuigen van de Britse kruiser „H.M.S. Tiger" gered en overgevlo gen naar Schotland. WASHINGTON. In de Verenigde Staten hebben 25 leden van het Huis van Afgevaardigden een wetsont werp ingediend dat federale ambte naren verbiedt pogingen te onder nemen om buitenlandse regeringen door moord of ander geweld omver te werpen. DEN HAAG, .9-7. De ANWB is bang dat het alarmnummer het ko mend weekeinde overbelast raakt. Dit omdat op dit nummer ook ge vraagd kan worden naar een even tuele verkeersdrukte. Mensen, die werkelijk in nood verkeren in het buitenland lopen hierdoor de kans geen verbinding met de ANWB 1o krijgen. Om dit euvel te verhelpen heeft de ANWB een speciaal nummer in gesteld voor verkeersinformatie. Dit nummer is 070-264455. Vakantiegan gers kunnen via dit nummer alle gewenste informatie over opstoppin gen en file's etc. krijgen. Het num mer 264126 blijft als alarmnummer gehandhaafd. MANTON (Michigan), J-7. De president-direkteur ra;: een bouw maatschappij zwaaide naar dc me nigtebond zich vast op een matras en gaf dc piloot van het hefschrocf- vliegtuig het bevel: „Laat maar val len". Dat gebeurde, waarmee hij een huisje met drie slaapkamers dat zes meter boven tie grond hing los liet. Ilcl plofte in een /tas gemaaid veld en enkele schonden later stapte Bruce Clason naar buiten en nmai- de nog eens. Het huis bleek onbeschadigd. Het waagstuk werd ondernomen om tc bewijzen dat Clasons firma sterke huizen bouwt en dat hef- schroefvliegtuigeh zelfs hele huizen kunnen verplaatsen. Wat later gaf Clason opdracht het huis opnieuw te laten vallen, nu van IX meer hoogte. Hij ging niet mee. Na de val bleek de vloer nogal te zijn beschadigd, maar het huis be zweek niet en het dak bleef ook in tact. DEN HAAG, 9-7. In de afgelopen winter lag in één van de vier Ne derlandse huishoudens tenminste één persoon gemiddeld zes lot zeven dagen ziele in bed. In de herfst van 1974 kwam dat in één van de vijf huishoudens voor. Op het platteland waren iets minder mensen (drie pet.) ziek dan in de drie grote steden. Dit bleek uit een enquete die de Nederlandse stichting voor statistiek in september en december 1974 en maart 1975 gehouden heeft. In twee van de drie ziektegevallen werd con tact met de huisarts opgenomen. In de herfst in 15 procent van de ge vallen en in de winter in 20 procent. Bij het contact met de huisarts viel een duidelijk verschil te consta teren tussen stad en platteland. Op het platteland legde de arts in zes tig procent van de gevallen een huisbezoek af. In de steden was dit slechts in vierenveertig procent van de gevallen zo. Hier ging men va- ker naar het spreekuur. Uitsluitend telefonisch contact was overal ge lijk (zeventien procent). Bezwaren tegen bouwvakvakantie volgend jaar DEN HAAG, 9-7. Hel Tweede- kamerlid Van Zeil (KVP) is de me ning toegedaan, dat volgend jaar 'zomer geen redelijke vakantiesprei ding kan plaats vinden. Dat is een gevolg van het feit, dat de bouwva- kantie in 1976 drie weken aaneenge sloten in de maand juli zal zijn, al dus het kamerlid in woensdag ge stelde schriftelijke vragen aan de ministers Boersma van sociale za ken en Van Kemenade van onder wijs. Van Zeil wil weten of de bouw- vakantie onherroepelijk vaststaat. Als dat. niet zo is dienen de bewinds lieden maatregelen te nemen voor een wijziging van het besluit of het .schoolvakantieschema te veranderen Matroos verdronken ROTTERDAM, 10-7. De rivierpo litie heeft uit de V/aalhaven in Rot terdam hel stoffelijk overschot opge haald van de 20-jarige Belgische matroos G. Flaes uit Seraing. Dc matroos, opvarende van het Belgi sche (binnenschip „Amigo"' werd sinds 29 juni vermist toen hij zijn schip verliet om te gaan passagieren. De politie neemt aan dat hij bij het aan boord gaan van dc „Amigo" te water is geraakt en verdronken. Uit hel onderzoek bleek dat huis bezoek door de arts dujdelijk meer voorkomt in gezinnen met kleine kinderen tot vijf jaar. Tenslotte werd gevraagd naar het al dan niet voorschrijven van medicijnen door de huisarts. In gemiddeld één van de acht ziektegevallen kreeg men geen medicijnen op recept voorge schreven. Jongetje bij brand omgekomen CULEMBORG, 9-7. Bij een brand dinsdagavond in de boerderij van de familie Van Malsem in Culemborg is hel 11-jarig zoontje van de familie om het leven gekomen. De brand ontstond door een exploderende gas fles. Het woongedeelte van de boer derij ging geheel in vlammen op. De achtergelegen schuren zijn voor het vuur gespaard gebleven. Over de schade is nog niets be kend. De overige familieleden kon den tijdig de boerderij verlaten. BRUSSEL, 9-7. Een medisch team, van het St. Janshospitaal in Brugge is dinsdag van 's ochtends tien uur tot 's avonds negen uur bezig ge weest met het aanhechten van een arm. De operatie werd uitgevoerd bij de 46-jarige Michel Bodih uit Zuienkerke bij Blankenberge. Bodin was 's ochtends met zijn rechterarm bekneld geraakt in een machine aan boord van de zandzui ger „Vlaanderen 18" die gestation- neerd is bij de havendam van Zee- brugge. De man werd met een heli kopter ~van Koksijde overgebracht naar het ziekenhuis in Brugge, waar men onmiddellijk met de operatie begon. Woensdag werd het nieuws van de operatie bekend gemaakt. De patiënt maakte het op dat moment goed. Over een dag of veertien, aldus het ziekenhuis, zal blijken of de in gewikkelde operatie geslaagd is. ZIERIKZEE. Een fraaie kolleklie Zeeuwse klederdrachten werd tij dens de tweede toeristendag in Zie- rikzee geshowd. Kostuums o.a. uit Thoten, Walcheren, Zuid-Beveland, Schouwen-Duiveland en Zeeuws- Vlaander en werden getoond. Mevr. Van Liere zorgde voor een duidelijke uitleg bij de diverse klederdrachten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Rijdende polikliniek voor Bangla Desj SCHIPHOL, 9-7. Op een heet vrachtplatform op de luchthaven Schiphol heeft woensdagmorgen de voorzitter van de stichting „Wilde Ganzen", de heer H. J. Timmer, de sleutels van een rijdende polikliniek en een kantinewagen overgedragen aan de territoriaal-commandant van het Leger des Heils, kolonel C. A. Verwaal. De beide 13 meter lange wagens worden donderdagnacht met een speciaal daarvoor gecharterd Hercu les-vliegtuig van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Saturn,, van Schiphol naar Dacca overgevlogen. De wagens zijn bestemd voor het werk van majoor Eva den Hartog in Bangla Desj. Verse proviand voor solo-roeier DEN HAAG, 9-7. De Nederlandse marine heeft woensdagochtend op de Noordzee de Engelse solo-roeier Ro bin Buzza, die aan een oversteek per roeisloep bezig is van Lerwick op de Shetlandeilanden naar Tromso in Noord-Noorwegen van verse pro- viand voorzien. De bemanning van de H.M. Blommendal signaleerde Buzza op ongeveer 60 mijl dwars van Stavanger, aldus de Marine Voor lichtingsdienst. De Engelsman kreeg van onze Jantjes ook nog wat aan wijzingen mee over de te voeren na vigatie. Film „Rooie Sien,, naar Moskou AMSTERDAM, 9-7. De speelfilm „Rooie Sien" van Franc Weisz zal zondag 12 juli in Moskou vertoond worden tijdens het internationale filmfestival van Moskou. Producent Rob du Mee zal zeil' de vertoning van de film. waarin Willeke Alberti Beppie Nooy junior en Jules Hamel de hoofdrollen spelen, bijwonen. De produktiemaatschappij van Du Mee, Parkfilm BV te Amsterdam had aanvankelijk ook „Keetje Tip pel" naar hel festival ingezonden, maar deze week is duidelijk gewor den dat de selectiecommissie heeft gekozen voor Rooie Sien. Volop keus voor filmliefhebbers ZIERIKZEE, 0-7. Op 10, 11 on 12 juli «lrnail in de Concertzaal do luikende James Bond-film „Dr. No". Een film voor de vele liefhebbers van de verhalen van Ian Fleming. De hoofdrollen worden vertolkt door Sean Connery (James Bond). Ursula Andress (Honey) en Joseph Wiseman (Dr. No.). Gchcimagcnt 007 die even bekend is om zün onver schrokkenheid en zijn liefdesavon turen als om zijn meesterschap op de revolver krijgt hel moeilijk. Samen mei de mooie jonge vrouw Honey komt hij terecht in hel hoofd kwartier van de Chinees Dr. No, een briljant kernvisicus, die eens zijn handen heeft verloren on in plaids daarvan een paar metalen klauwen hoeft. Dr. No vertelt hen, dat hij hel brein is van een grote groep inter nationale misdadigers. Hun plan is enorme bedragen geld los te krijgen van de twee grote wereldmachten, daar geen van beide ooit meer iels zal kunnen doen aan de ruimtevaart, zonder dat Dr. No het verijdelt. He laas Bond en Honey zullen geen ge tuige zijn van zijn experimenten, zo zegt Dr. No, daar zij nog maar een paar uur te leven hebben. Natuurlijk zou James Bond niet James Bond zijn als hij zichzelf en Honey niet uit deze benarde situatie is. moet er toch maar voor het zover is. moet er toch nog heel wat gebeuren. „Irma La Doucc" Een film die eigenlijk iedereen ge zien moet hebben is „Irma la Dou che", die op 13. 14 en 15 juli in de Concertzaal wordt getoond. In de hoofdrollen spelen Shirley MacLaine en Jaek Lrmmon. Als nieuwbakken cn nogal argelo ze politieagent Nester Patou in zijn eentje een raid organiseert op een befaamde straat in Parijs achter de hallen, heeft hij de enorme pech om onder de teleurgestelde en veront waardigde klanten van de dames zijn politiechef aan te treffen. Zulks maakt een einde aan de politionele carrière van Nestor. Eén van de aardigste meisjes, die hij bij het oppikken ontmoet heeft, is de lieve Irma, die om duidelijke redenen de bijnaam La Douce heeft gekregen. Nestor wordt verliefd op haar en wil haar beschermen. Hij vermomt zich als een rijke, excen trieke Engelsman, die Irma overhaalt tegen een redelijk bedrag uiteraard, haar gunsten uilsluitend aan hem te verlenen, omdat hij niet jalours op zichzelf wil worden. Maar een niet verwachte complicatie steekt de kop op. Irma blijkt zich plotseling in de gelukkige positie le bevinden van de vrouw, die een afkeer krijgt van ha ring en die voorzichtig moet zijn met trappen lopen. Het is voor haar ech ter niet duidelijk of het nu de ge fortuneerde Engelsman is of haar eigen Nestor die haar in deze positie gebracht heeft. Late voorstellingen In de Concertzaal zal in dc vakan tieweken op de zaterdagavonden om half elf een extra late voorstelling worden vertoond. Op 12 juli de film „Friihreifcnreport", op 19 juli „Tiro- ler Slippertjes" cn op zaterdag 26 juli „Het gaat pas goed ais een Tfro- ler het doet".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 4